c h A O Maak er werk van Mooi weer op obligatiemarkt Beursweek Economie Extra ZATERDAG 10 APRIL 1982 Extra H. Ruis Roelofarendsveen Is 30 jaar, heeft diploma mulo en volgde twee jaar kunstacademie. Ontwierp speelgoed en werkte als verkoper en als chef van een zeefdrukkerij. Heeft ook belangstelling voor watersport en modelbouw H. van der Steen Leiden Is 21 jaar, heeft diploma timmerman en heeft vijf jaar ervaring met renovatie en restauratie. M. v. Dierendonck Leiden Is 22 jaar, heeft dipioma havo, secretaresse en volg de een jaar de m.o.-oplei- ding engels. Heeft twee jaar ervaring als secreta resse. Kan typen en steno (nederlands- engels). Werkt graag zelfstandig. Vandaag de derde van een serie van zaterdagse pagina's, waarop werklozen de kans krijgen zichzelf te presenteren. De arbeidsbureau's van Leiden en Lisse (Alphen wilde geen medewerking verlenen) stuurden de ingeschreven werkzoekenden een door ons opgestelde brief waarin hen de mogelijkheid werd geboden om via "Maak er werk van" in contact te komen met werkgevers op zoek naar medewerkers. Uit het overstelpende aantal reacties maakten wij een selectie, waarbij een zo gevarieerd mogelijk overzicht van werkzoekenden werd nagestreefd. Alle werkzoekenden deden mee op basis van vrijwilligheid. "Maak er werk van" staat niet in voor de juistheid van de door de deelnemers verstrekte gegevens. Geïnteresseerde werkgevers kunnen dagelijks tussen 10.00 en 11.00 uur de adressen van de betrokkenen opvragen. Telefoon 071-144941, toestel 242 (B. Paauw) of 245 (T. van Brussel). G. Vreeswijk Warmond Is 42 jaar, heeft ervaring in de tuinbouw (komkommer en tomaten), als spuiter en als opperman in de bouw S. Power Leiderdorp Is 19 jaar, heeft diploma havo en schoonheidsspe cialiste. Heeft ervaring als verkoopster in een dames modezaak. Zou graag als schoonheidsspecialiste werken. L. van der Meer Leiden Is 40 jaar, heeft ervaring (20 jaar) met de produktie van schrijfmachines en werkte twee jaar in de postkamer van een onder neming. N. Trüóng Oegstgeest Is 20 jaar, heeft geen oplei ding maar heeft ervaring als automonteur, timmer man en zeevisser A. Drukker Leiden Is 32 jaar, heeft diploma mulo, hbs A typen en be heerst spaans. Heeft zes jaar ervaring in de export (binnendienst) en heeft be langstelling voor handel en techniek. Mi J. Verhaar Roelofarendsveen Is 20 jaar, heeft diploma leao. studeert voor prak tijkdiploma boekhouden. Heeft drie jaar kantoorer varing (boekhouding). Binnenkort zl.in er een half miljoen werklozen in Nederland. Een schrikbarend aantal vinden wij. Oplossen kunnen wij die werkloosheid niet. Wat we misschien wei kunnen en in elk geval graag wüien, is werkzoekenden in contact brengen met bedrijven en instellingen met vacatures. in overleg met de arbeidsbureaus en zonder de bestaande arbeidsbemiddeling in de wielen te rijden, begint het Leidsch/Alphens Dagblad binnenkort met een experiment. Gedurende een aantal weken stelt de redactie in de zaterdagbijiage ruimte beschikbaar aan werklozen op zoek naar werk. De bedoeling is dat u zieh op zo'n pagina kunt presenteren en zo wellicbt onder de aandacht komt van werkgevers op zoek naar medewerkers. Gezien de ruime oplage (51.000) in het verspreidingsgebied Leiden/Alphen/Bol lenstreek is er een goede kans om opgemerkt te worden. Iedere werkzoekende, ongeacht leeftijd, opleiding en ervaring kan aan ons experiment meedoen door de onderstaande antwoordstrook in te sturen en er een pasfoto bij te voegen. In de kolom "opmerkingen" kan een ieder wat meer over zichzelf vertellen, dan in de vaak deftige sollicitatiebrief mogelijk is. Het ligt voor de hand dat bij een ruime belangstelling een selectie zal moeten worden toegepast. Daarbij geldt voor ons slechts één norm: een gevarieerd overzicht, waarbij jong en oud, man of vrouw, geschoold of ongeschoold, ervaren of onervaren aan de bak komt. Iedere serieuze inzending komt in aanmerking. Het is onze bedoeling om een aantal weken na publicatie in de krant verslag te doen van de bevindingen van de inzenders. Tenslotte: beloven kunnen we niets, een handje heipen misschien wel. Maak er werk van.»» Deze brief werd door de redactie van "Maak er werk van" opgesteld en door de arbeidsbureaus in de regio Leiden en de Bollenstreek aan enkele duizenden werkzoekenden gestuurd. M. Beijk Sassenheim Is 19 jaar, heeft mavo-di ploma en diploma typen. Heeft ervaring op admini stratief gebied en zoekt ook werk in die sfeer. C. Overvliet Leiden Is 26 jaar, heeft diploma kinderverzorgster. Heeft ervaring als verkoopster in een boutique, als fotomo del en in kantinewerk. M. Giezen Leiden Is 28 jaar, volgde opleiding aan het centrum voor vak opleiding volwassenen, heeft twee jaar ervaring als timmerman en heeft veel belangstelling voor dieren. C. van der Niet Noordwijk Is 21 jaar, heeft diploma mavo en hbo-opleiding (klinisch-chemisch). Heeft ervaring met werken in ziekenhuis en laboratoria. A. Haouari Leiden Is 51 jaar, zoekt werkt als portier of concierge I. Westerhoff Leiden Is 18 jaar. heeft administra tieve opleiding en type-di ploma. heeft geen erva ring. maar zou graag in de administratie werken. J. van der Rijt Lisse Is 43 jaar, is gediplomeerd tandartsassistente en gedi plomeerd bejaardenver zorgster. Werkte een jaar als verpleegster in een al gemeen ziekenhuis en ge durende vijf jaar bu de me dische dienst van het GAK Héefl gedurende vyftien jaar leiding gege ven aan een huishoudelij ke dienst. Beheerst engels en frans Heeft onder meer belangstelling voor werk als gastvrouw. F. Boogaard- Van IJsseldijk Leiderdorp Is 54 jaar, heeft diploma hbs A en secretaresse (Schocvcrs en Lower Cert. English Cambridge Univ.). Heeft tien jaar kantoorer varing. Werd daarna huis vrouw, maar wil nu graag een baan buitenshuis. Diks Leiden Is 19 jaar, heeft diploma leao, mavo en typen. Wil graag in de handel werken. Redactie Bert Paauw en Ton van Brussel Een vaste maandag, een flauwe dinsdag, maar krachtig her stel op woensdag met een rustig besluit van de korte beursweek op donderdag. Zo liep het ditmaal op de Am sterdamse effectenbeurs. Weinig lijn dus. en die gaf ook Wall Street niet te zien Daar bleef het koerspeil dicht rond het slotpeil van de vori ge week hangen met per sal do dalingen of stijgingen te gen het slot van hooguit drie tot vijf punten. De obligatie- markt in Amsterdam hervat te evenwel zijn stijging. De belangrijkste oorzaak van dit dralen en stuurloos ge drag was het conflict tussen Groot-Brittannië en Argenti nië waar niemand eigenlijk raad mee wist. Waarschijnlijk ook de hoofdrolspelers van dit drama niet en daarom vierde de onzekerheid hoog tij. Te meer daar de gevolgen van de ontknoping onvoor zienbaar zijn. Reeds direct reageerden dc grondstofmarkten met prijs stijgingen. Dit was vooral te zien aan het goud dat bijna dagelijks rond 10 dollar op liep in prijs. Nog kort geleden leek het gele metaal in zijn prijsdalingen niet meer te stuiten. Het kan dus verke ren. Dat was ook het geval met de internationale olie- markten waar al voor het uit breken van het conflict om de Falkland-eilanden sprake was van enige prijsverbete ring. Maar deze ontving nu een extra stimulans omdat vele oliemaatschappijen tot verdere voorraadopbouw overgingen. Ook dc vermin dering van de produktie door de gezamenlijke OPEC-lan- den schijnt effect te sorteren, hoewel meer op basis van vrees voor toekomstige te korten dan op de werkelijk heid. Want nog altijd zijn de wereldvoorraden aan ruwe olie zeer groot. tie op wereldniveau een nieu we impuls gekregen. Dat is niet prettig voor de renteont wikkeling want het kan de tendens tot verlaging tegen houden. Op de eerste plaats worden de zwakke valutalan- den direct al geconfronteerd met toenemende spanningen terwijl ook de landen met harde valuta meer moeten gaan betalen België, dat al geruime tijd wor stelt met een enorme druk op zijn franc, was deze week dan ook genoodzaakt de binnen landse rente verder te doen verhogen. Aangenomen mag worden dat Engeland spoe dig zal volgen om het ver zwakte pond te steunen. Het land tobt nu met grote finan cieringslasten voor de extra defensieinspanning. Dat de Amerikaanse banken hier door voorzichtig zijn bleek wel uit het onveranderde ren tebeloop van deze week. on danks het feit dat de geldom- loop eind vorige weck zo'n Ook Wall Street ontleende daaruit vrijwel geen stimu lans, want op korte termijn kan de stroom van winstcij fers over het eerste kwartaal worden verwacht die door velen met angst en beven worden tegemoet gezien. De recessie stond in dc afgelo pen drie maanden nogal op scherp en zal zeker zijn tol hebben geeist. In ons land ontwikkelde de obligatiemarkt zich positie ver. Na een aarzelend begin bleek het grote succes van de nieuwe 10,5 procent staatsle ning een stimulans te zijn voor verdere koersstijgingen Het bedrag dat het ministerie straks bij de storting zal ont vangen. kwam op het niet verwachte totaal van 2 mil jard gulden uit, waarvoor zelfs nog een cmissiekoers van 101 procent kon worden opgesteld. Hierdoor ligt het door C. Wagenaar rendement op even 10,3 pro cent. Op het werkelijk zal lukken de rente in ons land beneden de 10 procent te krij gen, zal afhangen van de ver dere ontwikkeling rondom ons en bovenal van het con flict om de Falkland-eilan den. Sommige staatsleningen zyn overigens met hun ren dement al gezakt tot beneden de 10 procent. Zoals opgemerkt werd de aan delenmarkt deze week met nogal fikse ups en downs ge confronteerd Hiertoe werkte op de eerste plaats binnenko mend bedrijfsnieuws mee, maar ook het slotgevecht om de Voorjaarsnota. Bovendien was dc Londense effecten beurs byzonder flauw, het geen zijn weerslag kreeg op bijvoorbeeld Unilever Dit aandeel liep aanvankelijk zo'n viertal guldens terug, maar wist later in de week dit verlies te halveren. Na twee dagen uit de notering te zijn geweest, vanwege nieuwe re genngssteun voor Ryn Schelde Verolme en een ak koord inzake het geschil met Volker Stevin over een enorm baggerplatform, be gonnen de aandelen in eerst genoemde f2.- hoger op f25 en konden die in Volker Ste vin zelfs f5,- stagen tot f34. Bijzonder vast was Westland- Utrecht Hypotheekbank met een stijging van f80 tot f95 als nasleep van de gedwon gen baisse-indekking die de ze week en vorige week mid dels een openbare veiling plaats vond Aangenomen wordt dat buiten de Almelose huisarts nog talryke lieden met deze aandelen in de wind waren en nu bang zijn gewor den voor soortgelijke acties als dc beide veilingen De omzetdaling van 25 procent in het eerste kwartaal van 1982 kostte Heinekcn f 2,-. IHC Inter liep f 10 terug, evtu- als KLM Bos-Kalis. die vele belangen in Argentina heeft moest een drietal gulden af staan. Maar Ahold liep zo'n f5.- op door de gunstige winstontwikkcling. evenals Meneba door dc dividcndhcr- vatting terwijl ABN en Holec zo'n f 10 stegen. De betere stemming voor olie waarden in Wall Street leverde ons hoofdfonds. Koninklijke Pe troleum een paar gulden ex tra op

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 23