c CDA en WD niet eens over bezuinigingen m zctUK e/cfee agenda Eerste huizen in Buitenhof klaar D Wassenaarse PvdA: sommige voorstellen zijn Viering koninginnedag net als vorig jaar 'Dagtoerisme regio Den Haag belangrijk' Drie honden vergiftigd Stad en rand VRIJDAG 9 APRIL 1982 WASSENAAR - Wethou- der Barning (VVD) heeft gisteravond in de commis sie financiën de bezuini gingen tot en met 1986 (zo'n 3,5 miljoen) met ver ve verdedigd. Dit in tegen stelling tot de zeer terug houdende manier van wethouder Van der Klaauw (CDA) woensdag avond in de commissie maatschappelijke voorzie ningen. Hij uitte in de commissie zijn twijfels over de juistheid van en kele bezuinigingsposten en toonde bovendien wei nig wil om ze uit te voe ren. Actie voor clubhuis van scouting Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Door huis- aan-huis verkoop van mini-baal tjes cement hoopt de Zoeter- woudse scouting geld te verza melen voor de bouw van het nieuwe clubhuis achter het raad huis. De bouw van het nieuw on derkomen zal voor een belang rijk deel door de scouts zelf ge daan worden. Hierdoor hoopt men de aanzienlijke kosten, ruim een ton, binnen de perken te houden. Het te bouwen onderkomen van de scouting is hard nodig omdat hun huidige gebouw enorm ver pauperd is. De houten gebouw tjes zijn in ernstige staat van ver val. Zo lekken de daken, is.het hout verrot en sluiten de ramen niet meer. Het gevolg hiervan is een gepeperde energierekening. Het nieuwe onderkomen van de scouts wordt een stenen gebouw dat uit twee verdiepingen be staat. De oplevering van het ge bouw zal "kaal" zijn. Wethouder Barning bleef gister avond in zijn betoog echter de hardheid van de verschillende bezuinigingsvoorstellen bena drukken. Slechts een deel van de commissie (alleen zijn eigen partij de VVD) was het met hem eens. De PvdA'er Goulooze stel de dat enkele posten "boter zacht" zijn en sprak van een "bres in de operatie" van onge veer anderhalve ton. Ook CDA-woordvoerder Schel haas meende dat "nog veel inge vuld en onderzocht moet wor den". Beide sprekers wilden te vens dat er in de begrotingen van de komende jaren geld vrijge maakt zou worden voor nieuwe zaken en pleitten voor een hand having van het voorzieningenni veau. Vooral de voorgestelde be zuinigingen die leiden tot af schaffing van de Jeugdtandver- zorging en de opheffing van de plaatselijke GG en GD wilden de twee liever niet, omdat daarmee het voorzieningenniveau direct aangetast zou worden. De WD'er De Korte zei dat er vol gens hem geen sprake is van een aantasting van het voorzienin genniveau, maar dat er slechts "kritisch enkele tierenlantyntjes worden uitgevlooid". Wethouder Barning viel hem hierin bij: "Het gaat slechts om enkele organisa torische veranderingen". Het stond voor de WD-wethouder verder als een paal boven water dat er wel geld was voor nieuwe zaken. "U moet de stukken maar eens goed doorlezen", zo voegde hij de CDA- en PvdA-commissie- leden toe. Reserve Een omstreden punt was de status Goulooze (PvdA): "...bres in de operatie...". van de zogenaamde saldireserve, een potje dat bestemd is voor moeilijke tijden en waarin Was senaar 3,2 miljoen gulden heeft zitten. "De WD", zei De Korte, "wil deze niet aantasten om straks niet te hoeven bezuini gen". Het CDA bepleitte echter wat meer soepelheid hierin. "Voor bepaalde tekorten moeten we het gebruik niet uitsluiten", meende Schelhaas. De PvdA vroeg wethouder Bar ning wat hij met de saldireserve van plan was te gaan doen. Bar ning zei het potje alleen te willen aanspreken als "we met de rug tegen de muur staan". Het CDA kwam tijdens de verga dering ook weer met de stelling dat de onroerend-goedbelasting niet als een "dogma" moet wor den gezien en sloot een verho ging hiervan niet uit. Zoals be kend heeft de WD jarenlang een De Korte (WD): "...tierenlantijn- tjes uitgevlooid...". verhoging van de onroerend- goedbelasting tegengehouden. Het gevolg is dat de hoogte van de belasting een enorme achter stand heeft opgelopen in verge lijking met andere gemeenten. Toch wilde de WD er gister avond weer niets van weten. Het voorstel van het CDA om de on roerend-goedbelasting te verho gen als het voorzieningenniveau wordt aangetast, werd door De Korte botweg afgewezen. "Je moet de koopkracht niet verder aantasten", deelde hu mee. Het D'66-raadslid Nieuwenhoven viel de WD bij op het punt van de saldireserve. "Die is bedoeld voor dingen waar we niet op re kenen", zei Nieuwenhoven. Hij pleitte opnieuw voor een onder zoek naar de doelmatigheid van de investeringen en kosten. Dat idee sprak wethouder Barning wel aan. Wethouder Meerburg (midden) en AWL-voorzitter Van Duivenvoorden kijken toe, terwijl de eerste bewoonster de deur van haar nieuwe huis opent. ZOETERWOUDE Het feestpro gramma voor de viering van ko ninginnedag in Zoeterwoude verschilt dit jaar niet veel van dat van de voorgaande jaren. Slechts de uitsmijter van 30 april, de bij drage van de carnavalsvereni ging 'De Hangkonten' is anders dan verleden jaar. Dit jaar komt de vereniging met een 'Waggelrit', waarbij over een hindernisparcours een auto moet worden voortgeduwd. Dit par cours ligt op de Jan van Bannin- genstraat, waar naast de Ameri can Sound drive-in discotheek ook de Rammeljetsers hun best zullen doen een feestelijke sfeer In Zoeterwoude ment dat weer het hoogtepunt van de 30ste april moet worden, deel te nemen. Voor het team met de origineelste naam is er een speciale prijs weggelegd. Op de avond voorafgaande aan ko ninginnedag is er het traditionele klaver- en kruisjastoernooi in 'Don Bosco'. Vrijdag de 30ste wordt geopend met een rond gang door het dorp, te beginnen by ae St. Aloysiusschool en ein digend bij het bejaardencentrum 'Emmaus'. Hier zal aansluitend de aubade worden gehouden. Daarna beginnen voor de kinde ren tot en met de zesde klas lager onderwijs in de Jan van Ban- ningstraat de kinderspelen. Vanaf negen uur is het volleybal toernooi in 'Ons Huis' in de gym zaal van de Aloysiusschool bezig. Teams van zes man kunnen zich hiervoor inschrijven bij J. Berg, Noord Aa 2b. Verdere festivitei ten op 30 april zijn de klaverloop, vliegerwedstrijden op 'Haas broek', het discobal voor de iets oudere jeugd in 'Don Bosco', ou de volksspelen op de Loethe en 's avonds is er het oranjebal met medewerking van de Sweet- wood Dixy Stompers. Voor de dodenherdenking op 4 mei heeft het oranjecomité weer gekozen voor de opzet, die vorig jaar beproefd werd. Om het "kil le" krans leggen van voorgaande jaren wat te veranderen werd ge kozen voor een stille tocht van de hervormde kerk naar het raad huis. Na afloop van de plechtig heid kan op het gemeentehuis koffie gedronken worden. In Wassenaar LEIDEN - In Wassenaar zijn gisteren drie honden door vergiftiging om het leven gekomen. De honden hebben vermoedelijk giftig voedsel gegeten dat is uitge strooid in de tuinen van twee woningen aan de Houtlaan en in het park 'Rust en Vreugd" aan de Rijksstraatweg in Wassenaar. Eén van de honden werd door zijn baasje in het park uitgelaten en stierf korte tijd later. De twee andere honden zijn, volgens de eigenaren, in de tuin van de woningen aan de Houtlaan, door vergiftiging om het leven gebracht. De preciese doodsoorzaak staat nog niet vast. Dc overleden dieren zijn voor onderzoek overgebracht naar het Diergeneeskundig Instituut in Gouda. Het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk zal het gif onder zoeken. Volgens de Wassenaarse politie gaat het in elk geval om een gevaarlijk gif dat zeker ook gevaar kan opleveren voor kinderen. De politie heeft bewoners van woningen aan de Houtlaan en omgeving aangera- den hun huisdieren binnen te houden. In het Wassenaarse park zijn borden geplaatst (zie foto) om eigenaren van honden te waarschuwen hun hond niet in het park uit te laten. DEN HAAG/W ASSENAAR - Het dagtoerisme is voor Den Haag, Scheveningen, Kijkduin en Was senaar van meer belang dan het toerisme van lange duur. De VW Den Haag/Scheveningen geeft daarom dit jaar bijna drie ton meer uit om in eigen land propaganda te maken voor de LEIDEtf - Ondertrouwd: T. Zwart en A.G.M. von Hebei; R. Ot- tens en H.R. van Rooyen; A. M'hamedi en M. Velthuijzen; F.J. van Minwegen en C.C. Houtman; D.J Ladrak en J.E.M. van der Salm; P. van der Ree en I.L- M.A. Huyts; H.N.M. van Rijn en J.H. van Toom; J.G. Kwakernaat en A.S. van Gyzen. LEIDEN - Overleden: H.M. Rooy (1926) man; H. Buis (1913) man; A. Ciere (1895) vrl.; J.W. Harland (1904) vrl.; J. van der Post (1918) man; R. Springer (1982); J. Kiel (1934) vrl.; A. Haasnoot (1922) man; H. Kukler (1910) man; G.C J. Spruit 1928, vrl. echtg. van J.L. van Haasteren; F. van Iterson 1902, vrl. geh. gew. met J.T. van der Kleij;. 1934, vrl. echtg. van J.H. Koreman; M. Ie Febre (1902), vrl. geh. gew. met J.C. Kriek; J. Simons (1896), vrl. geh. gew. met A. van Gennip; H. Kuivenhoven (1902) man; M. Hermans (1908) man; G.F. Roclandse (1909) man; W. Wijsman (1898). vrl. echtg. van P.C. Stuifzand; J. Steenbakker (1926) man; H. den Oude (1935) man; H.F.M. Rozemeijer (1935) man; P. van Leeuwen (1921) man; J.H. Krispyn (1889), vrl. geh. gew. met P. Rutgers; P. Kook (1899) man; A L. de Jong (1923) man; J. Dekker (1941) man; Haagse regio. In de reclame wordt deze aangeduid als 'de strandstad'. De VW baseert zich daarbij op een CBS-onderzoek, dat heeft uitgewezen, dat in de maanden mei tot en met september 4,5 mil joen mensen een bezoek brengen aan musea en attractiepunten in Den Haag en onmiddellijke om-' geving. Daarbij komt dat vorig jaar 6,7 miljoen mensen een be zoek hebben gebracht aan wat wordt genoemd 'het zeefront rondom Scheveningen Kurhaus' en de mini-badplaats Kijkduin. De VW is van oordeel dat het dag- bezoek aan het betreffende ge bied nog wel zal groeien, maar de bestedingen per persoon zullen lager worden. WV-directeur Boudewijn Keyser meent dat on danks de recessie het toerisme nog een groeimarkt is. Schelhaas (CDA): "...nog veel in vullen...". Zwembad Een vast punt op de agenda is de laatste tijd wat er met de plannen voor het nieuwe peperdure zwembad moet gebeuren, Schel haas stelde nu vragen over het bezoek en de exploitatie van het huidige zwembad. Tevens vroeg hij om "heroverweging" van ge deelten uit het plan. Nieuwenho ven zei nu eindelijk eens een uit spraak te verwachten over de nieuwbouwplannen. "Of het gaat door of niet, maar we moeten nu eindelijk eens beslissen", aldus Nieuwenhoven. Wethouder Barning volstond met het verwijzen naar het besluit waarin de raad de plannen had goedgekeurd en benadrukte nogmaals het jaarlijkse tekort van 350.000 gulden van het zwembad nu. Er moet wat veran deren, zo was uit zijn woorden te beluisteren. Sleutels overhandigd LEIDERDORP - De eerste vijf ge zinnen voor de woningwetwo ningen aan de Buitenhoflaan hebben gistermiddag uit handen van wethouder Meerburg de sleutel gekregen. Iedere week zullen er vijf woningen worden opgeleverd. Tegen september zijn dan alle 84 wohingen be woond. De woningen zijn in be heer van de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp (AWL) gebouwd. De AWL-voorzitter Van Duiven voorden toonde zich verheugd. "Het is een vreugdevolle dag vandaag", zei hij. "Na een stop van drie jaar is er eindelijk weer wat gebouwd in Leiderdorp" Volgens de voorzitter zijn deze woningen uitermate geschikt om de grote woningnnood (in Lei derdorp staan op dit momen zo'n duizend mensen ingeschreven by de AWL) op te lossen. Hij zei dat een ruime woningwetwoning niet alleen het probleem van één gezin oplost, maar dat door de doorstroming drie woningzoe kenden worden geholpen. De nieuwe bewoners verlaten name lijk meestal een huurflat, die ge bruikt wordt voor mensen die nu te klein worden. Die ruimte die door hen achtergelaten wordt kan dan weer worden betrokken door de zogenaamde starters, mensen die voor het eerst zelf standig gaan wonen. Van Duivenvoorden was verder niet al te teleurgesteld over de toewijzing van het aantal huur woningen door minister Van Dam aan de gemeente. Dit jaar kan de AW1 nog aardig wat bou wen, betoogde hy. Behalve de 84 woningwetwoningen in Buiten hof, is ook al een begin gemaakt met het Slakkenhuis in Buiten hof, een tiental éénkamerwonin gen voor mensen rond de acht tien jaar en zeventig driekamer woningen voor de tweepersoons- huihoudens. Ook mag de AWL dit jaar 33 premie A-woningen in de nieuwe wijk bouwen. Verder staan er nog 65 Van Dam-eenhe- den voor één- en tweepersoons huishoudens op stapel. Pessimistisch is Van Duivenvoor den alleen over het plan van 98 ééngezinswoningen. Het plan is ingediend, maar de hogere over heden vinden het te ruim opge zet. "Vier slaapkamers vindt men al te veel", zei Van Duiven voorden. Het ziet er dan ook naar uit dat de AWL het bouwplan aan zal moeten passen. Het is dan echter nog maar de vraag of de minister bereid is geld te ge ven voor dit project. Pop In de Lindehoeve treedt van avond de bekende Neder landse de Nits op. Sinds kort speelt toetsenman Robert Jan Stips weer met de Nits mee. De zaal van de Linde hoeve (Koninklijke Marine- laan 8, Voorschoten) gaat om negen uur open. Soos/disco Kommunikatie Warmond houdt vanavond een soos in het Meerpunt aan de Heren weg in Warmond. Morgen is er een disco-avond in het Meerpunt. Beide avonden beginnen om half negen. Poppen Het Voorschotense poppen theater "Wellus-Nietus" geeft morgen een voorstel ling in de keet aan de Winst on Churchillweg. Reserven vooraf moet (tel. 01717 - 8361/3163). De voorstelling begint om half drie. Paaseieren Op de Wassenaarse camping Duinrell wordt op eerste paasdag de traditionele paaseierzoekwedstrijd ge houden. Zo'n tienduizend eieren zijn verstopt in het bos. Kinderen van vier tot tien jaar kunnen vanaf twee uur gaan zoeken. Recreatie Het Leiderdorp se zwembad De Does heeft aanstaande dinsdag een recreatiedag voor kinderen georgani seerd. Waterspelen, vinger verven en films staan op het programma. De dag begint om tien uur 's ochtends en duurt tot drie uur. Rommel Het Voorschotense buurthuis Boschgeest-Bloemenwijk zoekt spullen voor de rom melmarkt. Afleveren kan in de Bijdorpstraat 64 (tel. 01717 - 5416) of bij het buurthuis aan de Sixlaan op woensdag van twee tot vier en van zeven tot negen uur en op donderdagavond van acht tot tien uur. Expositie De Leiderdorper Jan Bulk ex poseert vanaf vandaag in het verpleegtehuis Leythen- rode. Jan Bulk toont daar zijn aquarellen van onder andere de Does, de Wijde Aa en de Kaag. VRIJDAG 'M Leiden - Leidse Volkshuis, contact- avond voor bewoners van De Camp, !«jji Maredorp, Noordvest, 20 uur. A Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'De Beel- m denstorm'-Johan van der Keuken, vr en H za om 21.15 uur. m Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Mean Streets' met Robert de Nero en Harvey Keitel, vr en za om 20 en 22.15 't Parlement - Nieuwe Ryn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum, open soos. 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur, tel. 764236. Voorschoten - Lindehoeve, optreden de Nits, 21 uur. Warmond - Meerpunt, soos, 20.30 uur. ZATERDAG Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, jongerêneafé, 14 tot 17 uur; vanaf 22 uur, disco. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67. van 14-17 uur. Terrein Groenoordhallen Lunapark, van 10-22 uur, zo van 13-24 uur en ma en di van 10-24 uur. Warmond - Meerpunt, disco voor de jeugd, 20.30 uur. Voorschoten - Churchillweg. poppen theater Wellus Nietus, 14.30 uur. dag'om 8 uur en eihdigt maandag om 24 WIJK 1 - Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Meren wyk: za 8 uur tot zo 8 uur S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268, spreek uur vlgs afspraak. zo 8 uur tot ma 8 uur: H. J. Klaassen, Wit te Singel 69, tel. 123089, spreekuur vlgs afspraak. ma 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vlgs afspraak. WIJK 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwyk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 122866, spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot ma 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs af spraak. ma 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, dtel. 122538, spreek uur vlgs afspraak. WIJK 3 - Mors, Haagwegkwartir, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: W. Schellekens.' Paganinistraat 24, tel. 764035, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot ma 8 uur: AA van Ryn, Melissetuin 5, tel. 210797, spreekuur vlgs afspraak. ma 8 uur tot 24 uur S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166, spreekuur 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwyk, Rosmolen 2. zo, J. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Lei derdorp,d tel. 133834, spreekuur van 11- 11.30 uur in gezondheidscentrum Me renwyk, Rosmolen 2. ma, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, teL 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwyk, Rosmo len 2. Leiderdorp - za, zo, M.A.C. v.d. Waart, Loevestein 40, tel. 891037; ma, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913, za, zo, ma, spreekuur van 12.30 tot 13 uur op de Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - za, zo, D. Held, Marelaan 36, tel. 152255; ma, J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - za, A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493; zo, W. van Dam, Pa- lestrinalaan 29, tel. 3960; ma, C. Meyer, Rouwcooppark 11, tel. 2493. Wassenaar - noord: za, J. Paulides en K. de Wit, tel. 14561, zo. K. de Wit en M. van Tolingen, tel. 12460, ma, M. van Tolin gen en J. Paulides, tel. 78303. APOTHEKEN Leiden de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr tot ma 8 uur door: Doeza Apotheek, Doeza- straat 31. tel. 121313; Apotheek Boeh- mer. Florijn 19, Winkelhof, Leiderdorp, tel. 894400. Van ma 8 uur tot vr 16 april door: Zuider Apotheek, Lammenschans weg 7, tel. 123553, Apotheek v. Breest-Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn- vlinder 36. tel. 146686. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: vr, M.H. v. Nieuwland, Uilenhorst 10, Leiden, tel. 212959; za, B.B. de Boer, Lammenschansweg 19, Leiden, tel. 124172; zo, W. Tjaarda, Zoeterwoudse- singel 27, Leiden, tel. 123739; ma, A.W. Vreeken, Kiekendiefhorst 16, Leiden, tel. 213122. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Ryn: 135604, teL ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidach Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabfzorging na 19.30 uur); ïtÜo-IS OOuur. Abonnementsgelden bt| vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79,70 Jaarabonnement f 217,90 Per post 307,30 Losse nummers 0,80 Directie G Koopman Adjunct-hoofdredacteur: Ptv Alg redactiechef: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a In: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentator W F J. Wirtz tal 071-144941 tat. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2