Spelers Willem II in staldng FC Den Haag blijft praten met harde kern "supporters" Ajax-PSV is al uitverkocht Forse eis tegen ontvoerders Quini Korfbalbond heeft nu 100.000 leden Voetballers hebben al twee maanden geen salaris ontvangen /4 BARCELONA (ANP) - Volgens een artikel in het dagblad "La Vanguardia" in Barcelona eist de officier van justitie in de Cata laanse stad een gevangenisstraf van 21 jaar tegen de ontvoerders van de Spaanse international Enrique Castro "Quini". De speler van FC Barcelona werd vorig jaar maart door drie ontvoerders ruim drie weken vast gehouden, waarbij aan de Catalaanse voet balclub een hoog losgeld werd gevraagd. De politie bevrijdde Quini óp 25 maart uit een huis in Zaragozza, waarin hij sinds 1 maart gevangen werd gehouden. Deze straf is de hoogste die in Spanje in een geval van ontvoering kan worden geëist. Het proces heeft vermoedelijk in september plaats. DEN HAAG (GPD) - Het bestuur van FC Den Haag heeft gisteren na overleg met de gemeente 's Gravenhage en afgevaardigden van de politie en justitie besloten de dialoog met de supporters voort te zetten. .Wat los je cr mee op om die jon gens na de brandstichting van zondagnacht ineens aan de kant te schuiven?", vraagt Den Duik zich hierby af. ..In de ogen van de gemeente en van ons bestuur helemaal niets Dit is en blijft een maatschappelijk probleem, het is niet aan het bestuur die groep te veroordelen Als we voor de andere mogelijkheid hadden ge kozen. dus hadden besloten het supportershome niet meer te be zoeken, niet meer te communice ren etc., had je daarmee dan iets aan hun achtergrond veranderd? Met die afweging in gedachten leek ons voortzetting van de dia loog met die supporters een stuk gezonder*'. Het gesprek tussen het bestuur en de gemeente vond op een zo breed mogelijk vlak plaats. Naast de bestuursleden Den Duik en Van Hal van FC Den Haag waren aanwezig burge meester Schols van Den Haag, wethouder Vink, de gemeentelij ke gedelegeerde Lindhout, van politiezijde hoofdcommissaris Brand, commissans De Haan en hoofdinspecteur De Graaf terwijl van de zijde van het openbaar ministerie de officier van justitie de heer De Waardt de bijeen komst bijwoonde Een uitge breid gezelschap derhalve, dat tot weinigzeggende conclusies kwam. Zoals bijvoorbeeld de aanbeveling voor de wedstrijd van aanstaan de maandag thuis tegen FC Gro ningen (Den Duik: „Wy hadden dat duel liever op een latere da tum willen spelen om een soort afkoelingsperiode in te bouwen, maar de KNVB besliste anders"). Voor dit treffen worden volgens het communiqué, „maatregelen genomen zodat het publiek weer zo goed en gastvrij mogelyk kan worden ontvangen". Welke maatregelen hier bedoeld wor den wilde Den Duik echter niet vrijgeven. „Op die manier zou den de supporters zich daar al leen maar vantevoren op in kun nen stellen....". Vast staat wel dat ondanks het voor maandag minimaal aantal begrootte bezoekers (1500) een grote politiemacht op de been zal zijn en de eigen veiligheidsdienst van FC Den Haag een versterkte fouillering zal toepassen op be langstellenden. Een andere maatregel om de rellen in het stadion in te dammen blijkt een gesloten tv-circuit te zijn, dat men zo snel mogelyk hoopt te kunnen installeren En vreemd genoeg bleef het gisteren by die „aanbevelingen" om de supporters rellen een halt toe te roepen Geen ngoreuze hande lingen dus, noch van de zyde van de gemeente en politie, noch van de zijde van FC Den Haag zelf. De harde kern supporters stelt zich daarentegen nog steeds opmer kelijk aggressief op trainer Cor van der Hart werd deze week ty- dens de training door een sup porter verzocht om hem 7,50 gul den terug te betalen voor de zon dagnacht gebruikte benzine Een woordvoerder van Hague City liet in een radio interview weten dat „de brandstichting nog maar het begin van de acties was En terwyl men gisteren bezig was de resten van de Zuid-tnbune op te ruimen voor de wedstryd van aanstaande maandag reed tot ie ders verbazing een brandweer wagen vergezeld door twee poli tie auto's met zwaailichten het terrein van het Zuiderpark op De politie had telefonisch een tip ontvangen dat het restaurant van FC Den Haag in brand zou staan... Directe aanleiding tot het gesprek met de nogal verrassende uit komst vormden de ongeregeld heden die zich de laatste jaren rond en in het Haagse Zuiderpark hebben voorgedaan met als triest dieptepunt de brandstichting van afgelopen zondagnacht. Zoals bekend leid de die brandstichting ertoe dat de in 1928 gebouwde Zuid-tribu ne geheel in vlammen opging en een schade veroorzaakte van ruim één miljoen gulden. De brandstichting in het Zuiderpark leverde de afgelopen week in Den Haag heel wat stof tot gesprek en vooral discussies op. Met name over de manier waarop de relatief kleine groep „criminelen", waarmee de harde kern „supporters" van 'Hague City' en Midden-Noord' inmid dels vergeleken wordt, aange pakt zouden moeten worden. De sympathiebetuigingen die FC Den Haag deze week ontving gingen dan ook meestal gepaard met aanbevelingen waardoor nu eens eindelijk een einde aan de rellen gemaakt kon worden. De adviezen aan het bestuur kwa men er in negen van de tien ge vallen op neer dat het nu de taak van de politie is om de rellen hardhandig de kop in te druk ken. Desondanks werd gisteren beslo ten niet te kiezen voor een ag- gressievere aanpak van de pro blemen rond het veld. „omdat", zo verklaarde voorzitter Pieter den Duik,je op die manier geen einde kunt maken aan een pro bleem wat de huidige maat schappij met zich meebrengt en dat niet veroorzaakt wordt door slechte resultaten van een be taald voetbal organisatie". FC Den Haag alsmede de gemeen te kiezen dus voor een oplossing op de lange termijn. In het offi ciële communique dat na afloop van het gesprek met de gemeen te werd vrijgegeven staat dat als volgt omschreven: 'Op wat lan gere termijn zullen initiatieven genomen worden om het contact en de verstandhouding tussen supporters, bestuur en spelers te verbeteren. Ook van de zijde van de gemeente zal gepoogd wor den hieraan een bijdrage te leve- TILBURG (GPD) Om half vijf gistermiddag, bij het begin van de dage lijkse training, zijn spelers en trainer Bert Jacobs van Willem II voor onbepaalde tijd in staking gegaan. Aanleiding hiertoe was dat de Tilburg- se eredivisieclub sinds medio februari geen salarissen meer heeft uitbe taald. Het is ook niet te verwachten dat die achterstallige salarissen op korte termijn uitbetaald zullen worden, omdat zowel bewind voerder Franken als het bestuur van de in surcéance van betaling verkerende vereniging op forme le gronden nog niet in staat zijn de loonverplichtingen na te ko- Weliswaar heeft de gemeente Til burg begin deze week met krap pe meerderheid besloten ak koord te gaan met de uitkering van een voorschot van f 350.000, maar bewindvoerder Franken moest gistermiddag op zijn eer der gedane toezegging terugko men dat nog deze week de ach terstallige salarissen uitbetaald zouden worden. De bewindvoer der: „De beslissing van de Til- burgse gemeenteraad moet aan staande dinsdag formeel nog worden bekrachtigd door Gede puteerden Staten en zolang deze instantie hieraan nog niet zijn goedkeuring heeft gegeven, kan en mag ik niet tot uitbetaling overgaan. Ik ben wat dit betreft aan handen en voeten gebonden. De beslissing hangt volledig van GS af'. De spelers tonen weinig begrip voor het standpunt van de be windvoerder. Toon Nelemans, linkerspits van Willem II: „Wij zijn nu al wekenlang van het kastje naar de muur gestuurd. Elke week opnieuw kwam er wel iemand van het bestuur vertellen dat we binnen enkele dagen ons geld zouden kunnen verwach ten. Gistermiddag was de maat voor ons vol. We laten niet langer meer met ons sollen. Voor het begin van de training hebben we een bijeenkomst belegd met alle spelers, de trainer en manager Schenk en toen dat verhaaltje met die GS-handtekening werd verteld hebben we met onmid dellijke ingang het werk neerge legd". Via de spelersraad van Willem II (Verkerk, Van der Ven, Huy- bregts en Braam) werd contact opgenomen met de vakbonden VVCS en WON, waarna een sta king voor onbepaalde tijd werd afgekondigd. Spelers en oefen- meester van Willem II vinden na melijk dat er wel degelijk vol doende geld in kas is om tot uit betaling van de achterstallige lo nen over te gaan. Toon Nele mans: „Niet alleen heeft Willem II een toezegging van f350.000 van de gemeente, maar boven dien hebben de laatste twee thuiswedstrijden in Tilburg zo'n f120.000 opgeleverd, bij elkaar dus bijna een half miljoen". Bewindvoerder Franken ontkent dat er een dergelijk bedrag in de kas van Willem II zou zitten en stelt daarnaast dat het momen teel ook weinig uitmaakt welk bedrag deze „recette-pot" telt. „Na de wedstrijden tegen PSV en FC Utrecht zit er ongeveer een ton in kas aan verkregen re cette. Maar ook in dit geval kan ik onmogelijk aan dat geld ko men om de salarissen te betalen. Mocht GS namelijk aanstaande dinsdag zijn fiat niet verlenen aan de 3,5 ton, dan betekent dit dat Willem II failliet verklaard wordt en de recette wat uit de laatste wedstrijden is verkregen aangesproken moet worden". Het is overigens niet de eerste keer dat Willem II problemen heeft met het uitbetalen van de salaris sen. Manager Bert Schenk: „Daarom verbaast het mij dat spelers en trainer nu tot een der gelijke harde opstelling zijn ge komen. Ook bij voorgaande gele genheden werd de overdracht van de salarissen op formele gronden vertraagd. Toen viel er evenwel vanuit de spelersgroep nauwelijks een wanklank te be luisteren". Na overleg met de spelersvakbond WCS werd ditmaal echter voor een hardere actie gekozen. Er is namelijk nog geen sprake van een werkelijke staking volgens Karei Jansen van de WCS. „Dat is er pas wanneer de spelers maandag weigeren tegen Roda JC uit te komen. Op dit moment kan je alleen nog maar spreken van een hardere actie dan in het verleden. Is men maandag nog niet tot elkaar gekomen - de ko mende dagen zal er intensief overleg plaatsvinden tussen de betrokken partijen -dan zou het kunnen voorkomen dat de WCS zich achter een staking schaart en tot die tijd de sta kingskas van het FNV aan zal spreken. Om op alles voorbereid te zijn zullen wij dan ook alvast contact opnemen met het FNV om deze mogelijkheid bespreek baar te maken". Spelers en trainer van Willem II zullen zich overigens op advies van de WCS wel dagelijks voor de training melden, maar werkelijke trainingsarbeid zul len ze niet verrichten totdat hun salariseisen ingewilligd zijn. Ne lemans: „Desnoods leggen we dan maar een kaartje; gevoetbald wordt er voorlopig niet". Manager Bert Schenk, die zegt be grip op te kunnen brengen voor de actie van spelers en trainer, heeft een hard hoofd in de oplos sing van deze kwestie op korte termijn. Schenk: „Voor maandag staat de uitwedstrijd tegen Roda JC op het programma. Wanneer spelers en trainer op hun stand punt blijven staan, komen we Tweede Paasdag in Kerkrade niet in actie. Zover zie ik het evenwel nog niet komen. Don derdagavond is er al een overleg geweest tussen het bestuur en de spelersraad. In de loop van vrij dag zullen we opnieuw rond de tafel gaan, nu met het voltallige bestuur, waarvan alle leden gis teravond nog niet op de hoogte waren van de staking". Mochten spelers en trainer van Willem II maandag toch niet ver schijnen bij Roda dan zal de club zeker twee winstpunten in min dering worden gebracht. Voor zitter Eric Vilé van het sectiebe- stuur betaald voetbal, die de sta king een „wilde en onverant woorde" noemt: „Blijven de spe lers en trainer maandag weg bij Roda dan zal deTuchtcommissie van de KNVB zich ermee gaan bemoeien. Die commissie kan in dit geval de spelers en trainer een geldboete of een schorsing opleggen Het bestuur van Wil lem II zullen wij zeker niet ter verantwoording roepen, daar dit college er van alles aan gedaan heeft om de wedstrijd doorgang te laten vinden. De wedstrijd Ro da JC-Willem II zal in geval van handhaving van de staking later in het seizoen wel ingehaald moeten te worden". Inmiddels heeft het PPR-gemeen- teraadslid Hendriks vandaag GS schriftelijk verzocht om goed keuring te onthouden aan het voorstel van de gemeenteraad Willem II 3,5 ton uit te keren. Hendriks meent GS dit te moe ten adviseren aangezien de ge meente Tilburg er volgens het gemeenteraadslid financieel al slecht genoeg voor staat. Zou GS dinsdag toch zijn fiat verlenen aan het bedrag voor Willem II, dan zal Hendriks, afhankelijk van de beargumentering voor de fiattering, het besluit ter vernieti ging voordragen bij de Kroon. Mocht het zover komen, dan lijkt de uitbetaling van de salarissen aan spelers en trainer wellicht nog verder weg dan nu. Hangen de deze zeer langdurige procedu re is het bewindvoerder Franken namelijk verboden ook maar een cent uit te geven. MONTE CARLO - Geconcentreerd volgt tennisser Yannick Noah de bal in zijn partij tegen de Zweed Björn Borg. De Fransman zorgde voor een verrassing door Borg, in zijn eerste toernooi na een maandenlange rustpauze, in de kwartfinales uit te schakelen in het toernooi om de open tenniskampioenschappen van Monte Carlo. Noah won met 6-1, 6-2 van de Zweed. De Fransman ontmoet nu de Tsjech Ivan Lendl, die in topvorm verkeert. Gisteren liet hij niets heel van de reputatie van de Hongaar Balazs Taroczy, die toch kan bogen op een behoorlijke staat van dienst op de gravelbanen. Lendl bereikte binnen het uur met 6-0, 6-1, de halve finales. MOE 6X007&E /AVO DEN HAAG - De Koninklijke Nederlandse Korfbalbond heeft gisteren het 100.000ste lid verwelkomd. Het is de achtjarige Vincent d'Aversa uit Amsterdam, die zich aansloot bij korfbalvereniging Kos. De KNKV is opgericht op 2 juni 1903. In 1943 passeerde men de 20.000 leden. In 1971 waren 50.000 korfballers bij verenigingen ingeschreven en ruim tien jaar later is dat aantal verdubbeld. FC Den Haag-voorzitter Den Duik. AMSTERDAM (ANP) De eredivisietopper tussen Ajax en PSV, die op zondag 18 april gespeeld wordt, is uitverkocht. Dat bete kent dat ruim 50.000 toeschouwers het duel in het Olympisch stadion zullen bijwonen. Het duel wordt voorafgegaan door een wedstrijd tussen oud-Aja- xieden en oud-internationals. Voor oud-Ajax komen in het veld: Stuy, Van Duivenbode, Pronk, Hulshof en Schaaphok, Muller, Prins en Nunninga, Swart, Cees Groot en Mulder. Het elftal van de oud-internationals wordt samengesteld uit de volgende spe lers: Thie, Heyermans, Kemper, V.d. Lugt, Schouten, Warnas, V.d. Vail, Wery, P. de Vries, W. de Vries, Wiersma, Bosselaar, V. Ede en Achterberg. Het arbitrale duo bestaat uit Beek, Berre- voets en Ram.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11