TELEVISIE TELEVISIE PAGINA Radio - tv ZATERDAG 3 APRIL 1982 ZATERDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.32 Journaal AVRO 15.32 Dag huis, dag tuin, dag opberg- schuur. Kinderprogramma. 15.45 De Lawaaipapegaai presenteert „Papelegaaiwaai". Kleuterprogram ma Vandaag: de lente. 16.10 Stuif Es In. Stuif Es In komt van middag uit Curacao. In de buitenlucht aan de Caraibische Zee. onder de palmbomen zitten zo'n 500 kinderen gespannen te wachten wat diverse deelnemertjes hebben te vertellen of te laten zien. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Parlons-en. Frans voor gevorder den NOS 18.58 Journaal KRO 19.00 De Frank Kramer Show. Spelpro- gramma, gepresenteerd door Frank Kramer. Frank Kramer presenteert van avond wederom de KRO-show, die naar hem is genoemd. McCord, Barry Van Dyke, Robyn Douglas, c.a. 21.05 Onder vaders vleugels. Britse ko mische serie met Robert Gillespie. Pauline Yates. Jenny Quale, e.a. NOS 21.37 Journaal KRO 21.55 Sport op zaterdag. Sportnieuws uit binnen- en buitenland. 22.50 Het volgende slachtoffer. Britse thriller met Caroll Baker. Maurice Kaufmann, Max Mason: Een gehandi capte vrouw is overgeleverd aan de ge nade van een gestoorde moordenaar die zich bij haar in een bijna leeg ge bouw bevindt. Zal de vrouw kunnen ontsnappen9 23.55 Algemene Loterij Nederland NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.25 Paspoort. Programma voor Ma rokkanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische Tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Britse serie met Mark Baxter. Mark Bishop, Joanne Boakes, e.a. CA.fl.23): Sally vraagt of ze de gymles mag over slaan. De lerares weigert dit maar krijgt daar later wel spijt van. Steeds vaker worden er fietsen gestolen. Wie zou daar toch achter zitten? 19.20 Kerkbuurt. Nieuws uit de kerk NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Tedshow. Kwis-spelprogramma gepresenteerd door Ted de Braak. De kandidaten Petra, Jenny en Carla pro beren, in samenwerking met hun „partners voor één avond", zoveel mo gelijk punten te vergaren. M.m.v. Mie- ke Bos en het orkest o.l.v. Harry de Groot. 22.00 Ten oosten van Eden. Zevendelige televisiebewerking van het realistisch epos van Nobelprijswinnaar John Steinbeck „East of Eden": drie gene raties van het Amerikaanse geslacht Trask. Met in de hoofdrollen Timothy Bottoms, Jane Seymour, Sam Bot toms, e.a.: (Afl. 4) Adam is diep ge schokt over het leven dat Cathy meent te moeten leiden. Hij wil, tegen beter weten in. proberen haar tot andere ge dachten te brengen. Maar het i met haar maakt hem tot een gebroken man, zeker als Cathy haar laatste troef over het vaderschap van de tweeling uitspeelt. 22.50 Hier en Nu. Actualiteitenprogram ma. 23.20 Hier en Nu - Studio Sport. De za- terdagsport gepresenteerd door Dick Passchier. 23.45 Tot Besluit. In een serie van vier overdenkingen rond de lijdenstijd spreekt ds. J. Bosman te Laren over het thema .„Leven is Lijden". NOS 23.55 Journaal 00.05 Nieuws voor slechthorenden 14.00 Open School: Hoe word ik Olym pisch kampioen in zeven lessen? 14.30 Wat n weer 15.00 Bonjour la France 15.30 Dag aan dag. Overzicht van de cul turele gebeurtenissen in Vlaanderen. Presentatie: Regine Clauwaert. 16.00 Godspell. Musical van David Gree ne, met: David Haskell, Victor Garber en Jerry Sroka: Onderwerp van deze musical is het leven van Christus vol gens het evangelie van Mattheus. De handeling is verplaatst naar het New York van vandaag, waar Jezus predikt in Brooklyn. Times Square, Fifth Ave nue enz. Het doopsel van Jezus en zijn leerlingen gebeurt bv. in de Bethesda- fontein in Central Park. Die leerlingen zijn gewone mensen uit onze heden daagse samenleving: een mannequin, bedienden, kunstenaars, arbeiders. Al len ontdoen ze zich van hun aardse goederen en ze hullen zich in kleren die hun zelf gekozen armoede symbo liseren. Het verraad van Jezus en zijn dood, die het hoogtepunt vormen van deze musical, zijn in een moderne con text geplaatst. 18.00 Bereboot. Poppenfilmserie 18.05 Vriendschap. Japanse jeugdfilm van Yukihiro Bawada: Een ziek meisje verhuist van het platteland naar de stad. Aanvankelijk wordt zij niet aan vaard op school, totdat de leider van de klas haar in bescherming neemt. Zij worden goede vrienden. Maar het meisjes moet terug naar het platteland omdat de stad haar gezondheid geen goed doet. Kort na haar vertrek verne men haar klasgenootjes dat zy is ge storven... 19.30 Lotto-trekking, Tiercé, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 Slisse en Cesar. TV-feuilleton in 12 afleveringen naar Jeroom Verten en Jos Gevers. Met Ward De Ravet, Jan Reusens, Ann Petersen, Ingnd De Vos en Alex Willequet. (Afl.7): Vandaag wordt er verhuisd en uit respect voor zijn ouders wil Slissen de familiepor tretten eigenhandig verhuizen. Dat het nieuwe huis nog wel enkele gebreken heeft merkt Slissen de volgende mor gen bij het ontwaken... 20.45 Terloops 21.30 Het proces van Gideon. Ameri kaanse film uit 1980 onder regie van Robert Collins, met Henry Fonda, Jo sé Ferrer. John Houseman en Fay Wray: Florida 1961. De zwerver Cla rence Earl Gideon wordt wegens in braak gearresteerd. Hij kan zelf geen advocaat betalen en vraag het ge rechtshof hem een verdediger toe te wijzen. Als zijn verzoek wordt afgewe zen speelt Gideon zelf voor advocaat. Gideon wordt veroordeeld en moet een gevangenisstraf uitzitten. In de ge vangenis begint Gideon, die nauwe lijks kan lezen of schrijven, op eigen houtje een actie: hij stuurt brieven aan het Opperse Gerechtshof van de V.S., waarin hij de stelling verdedigt dat el ke beschuldigde het recht heeft op ju ridische bijstand van een advocaat. Het Opperste Gerechtshof wil Gideon de kans geven zijn zaak te bepleiten, en wijst Abe Fortas, een invloedrijk advocaat uit .Washington aan als zijn raadsman. 23.10 Tiercé en Journaal DUITSLAND 1 13.00 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever. „Gezondheid". Informatief programma met tips voor gezonde voeding, goed slapen en ac tief leven op je oude dag. Presentatie: Winfried Gopfert en Hannelore Wolff. 15.30 Zum blauen Bock. Muziek en hu mor, gepresenteerd door Heinz Schenk. 17.00 Vesper. Godsdienstige uitzending WDR: 17.30 Hier und Heute. Actualitei ten. 17.55 WWF. Programma voor de jeugd. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau. Met o.a. Bundesli- ga voetbal. 19.00 Blickpunt Dusseldorf. Actualitei ten. 19.22 Einfach Lamprecht. TV-serie: „De eerste stap". 19.59 Programma-overzicht. 20.00 Journaal 20.15 Schneider Norig. Comedie van Paul Schurek, met: Fritz Hollenbeck en Herma Kohn: De oude Norig is een knorrige baas. Hij beschuldigt ieder een van verkwisting en verdenkt zelfs zijn eigen kinderen ervan het op zijn spaargeld gemunt te hebben. Zijn schoonzoon Pann neemt die hele gie righeid nogal humoristisch op, wat de oude man dan natuurlijk nog woeden der maakt. In al zijn woede merkt hij niet, dat hij door zijn buurman iCrup en diens dochter Manda wordt bedro gen... 21.45 Lotto en journaal. Aansluitend Das Wort zum Sonntag. 22.05 Rockpalast-Festival. Live vanuit de Grugahallen te Essen optredens van The Kinks, Van Morrison en Rick James. (Tot plm. 04.00 uur) DUITSLAND 2 14.45 Journaal 14.47 Heidi. Tekenfilmserie: „Het af scheid". Clara kan lopen. Haar vader en grootmoeder komen op bezoek. 15.10 Das Geheimnis von St. Chorlu. Franse jeugdfilm (1980) van Claude V^jda met Francois Goujon, Patricia Paquin en Bernard Tiphaine: De 12- jarige Charles Henri brengt samen met zijn zus en zijn nichtje de vakantie door op een oud kasteel. Tijdens zijn vakantie wil Henri een boek schrijven. Hij denkt op het kasteel de nodige in spiratie te vinden... 15.55 Schau zu-mach mit. Kinderen hel pen kinderen. 16.10 Merlin. „De akelige gezant". TV serie met Ekkehardt Belle en Achim Geisler over het geheimzinnige leven van een magiër: Na de dood van ko ning Ostars voeren de Britse getrou wen een ondergrondse strijd tegen de Saksische overheersing. 16.35 De Muppet-Show. Speciale gast: Gladys Knight. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de Bondsrepubliek. 18.00 Galanacht Berlin 1982. Showpro gramma met als thema „Een hart voor kinderen". M.m.v. Luciano Pavarotti, René Kollo, Senta Berger, Gert Frobe, Hans Rosenthal, Richard Clayder- 19.00 Journaal 19.30 Der lange Treek. „Een echte gent leman". Serie met Rosemary Harris e Ben Murphy: De Chisholms hebben met de hulp van Cooper Hawkins een farm in Californië gekocht. Hawkins krijgt bezoek van Caleb Ives, een oude vriend. Na een dolle avond trekt Caleb weer de prairie in. Op zoek naar een plaatsje voor de nacht, komt hij te recht in een grot die door smokkelaars als schuilplaats wordt gebruikt... 20.15 Wetten das...? Spelprogramma onder leiding Frank Elstner. M.m.v. Roberto Blan co, Nadja Tiller, Walter Giller, Nana Mouskourim e.a. 21.55 Journaal 22.00 Das aktuelle Sport-Studio 23.15 Ride the high country. Ameri kaanse speelfilm uit 1961 van Sam Peckinpah met Randolph Scott Joel McCrea: Ex-sheriff Gil Westrum en zijn oude vriend Steve Judd m ten in opdracht van een bank in het gouddelversstadje Coarse het gewon nen goud ophalen en dit veilig n Sacramento brengen. Op de heenweg voegt Heek Longtree zich bij hen. Gil en Heek smeden een plan om het goud voor zichzelf te houden en Steve, die niets van hun plannen wil weten, uit te schakelen. Als de jonge Elsa hun pad kruist, komt er van hun plannen wei nig terecht. 00.45 Journaal DUITSLAND 3 16.30 Schooltelevisie. Scheikunde en statistiek. 17.30 Einfuhrung in die Simulations- technik. 18.00 Hablamos Espanol. Cursus Spaans. 18.50Blickpunkt Studium. Actualitei tenrubriek. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Einfuhrung in die zeitgenossische Musik. Serie over muziek. (Afl 4): Ma teriaal en instrumenten. 21.15 Vor 40 Jahren. Duits weekjournaal van 8 april 1942. 21.50 The big clock. Amerikaanse film (z-w) uit 1948 onder regie van John Farrow met Ray Milland, Charles Lauhton en Mareen O'Sullivan: Earl Janoth, een gewiekst zakenman die verscheidene dagbladbedrijven bezit, eist van zijn personeel een onmenselij ke inzet. Wanneer Earl verstrikt raakt in een duister zaakje, komt de afreke ning. 23.20 Journaal ZONDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 15.45 Peuters en kleuters. 16.15 Follow me. 16.30 Gemeentewijzer: Hoe zit de ge meente in elkaar? ZVK 17.00 Gereformeerde dienst. Dienst van de Chr. Gereformeerde Kerk Amster dam Nieuw-West en de Ned. Gerefor meerde Kerken Amsterdam Tuinste den Zuid-West - „De Bron". IKON 17.45 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.30 Moderne geschiedenis: Strijd en stabiliteit in het Europa van 1789 tot 1970. NOS 19.00 Journaal TROS 19.05 Bassie en Adriaan. Jeugdpro gramma. 19.30 De Grote Treinreis. „Van trein op trein op .trein...". In deze laatste afleve ring neemt Eric Robson ons mee op de luxueuze „Cisalpin" van Parijs naar Montreux Vanuit Zwitserland reist hij dwars door het IJzeren Gordijn naar Boedapest om zo de sfeer van de vroegere „Oriënt Express" op te doen. Dezelfde reis per vliegtuig zou maar enkele uren in beslag nemen, maar toegewijde treinreizigers zoals Rob son, vinden het veel prettiger om via zestien treinen hun doel te bereiken. 20.10 TV-Privé. Presentatie: Henk van der Meyden 21.15 Galaconcert Emmerich Kalman. Eerste deel van een groots concert dat onlangs plaats vond in het Concertge bouw in Amsterdam ter gelegenheid van de 100e verjaardag van de Hon gaarse componist Emmerich Kalman. In aanwezigheid van zijn vrouw Vera en zijn kinderen Ivonne en Charles Kalman worden zijn beroemdste me lodieën vertolkt door o.a. Marjon Lam- briks, Marco Bakker, Saskia Gerrit sen. Jean van Ree, Rudolf Koelman, diverse koren en het orkest van de Kolner Rundfunk o.l.v. Heinz Geese. Presentatie: Willy Dobbe en Werner Veigel. Dit programma wordt tegelij kertijd via de Tros-radio, Hilversum 1, uitgezonden. 22.00 Epidemie. Docu drama van Alan Nathanson met Michael McCabe, Ni colas Ellenbogen, Hugh Rouse e.a. Tijdens een reis door Centraal-Afrika moet een lifter, geteisterd door een vreemde ziekte, in het ziekenhuis wor den opgenomen. De doctoren zijn niet in staat een diagnose te stellen. Na een periode van drie dagen hoge koorts sterft de patiënt. Zijn vriendin blijkt dezelfde geheimzinnige ziekte te heb ben. Omdat het hier een kwaal betreft die dodelijk is, worden artsen en ver pleegsters in een afgezonderd gedeelte van het ziekenhuis geplaatst. Als een van de artsen wordt besmet, gaat men in paniek op zoek naar een anti-serum. Noch in de Verenigde Staten, noch in Duitsland beschikt men over het se rum. Tenslotte wordt in Londen een overlevende van een vroegere epide mie gevonden, zodat het anti-serum beschikbaar komt. NOS 23.15 Journaal NEDERLAND 2 NOS 12.00 Het Capitool. Belangrijk binnen- en buitenlands nieuws 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.45 Open School Tijd. Taaistraat: Ik heb u lief mijn Nederlands. 15.00 Thema: de bibliotheek. 15.30 Journaal VARA 15.35 Roffel. Gevarieerd jeugdmagazine met zang, dans en wetenswaardighe den. Gasten in de studio: Rob de Nijs; De Larense Montesorischool en Henk Westrus en zijn combo. 16.25 De Verbeelding. Een programma over twintig jaar vernieuwingen in de beeldende kunst. Een reportage over de tentoonstelling 1960-'80 in het Ste delijk Museum van Amsterdam. In de ze uitzending wordt de nadruk gelegd op de veelvormigheid van de beelden de kunst in deze periode. Naast schil der- en beeldhouwkunst is er ook aan dacht voor objecten, grafiek, film, vi deo, fotografie en performances. Gast redacteuren: Pierre Jansen en Hen drik Driessen. NOS 17.05 Studio Sport 1. In de NOS-televisierubriek "Studio- Sport" wordt (in beide afleveringen) aandacht besteed aan de competitie betaald voetbal. Verder een uitgebrei de reportage van de ronde van Vlaan deren. 17.35 Sprekershoek. Programma waarin kijkers zelf aan het woord komen. 17.50 Gelet op Europa. Verkeer en ver voer in Europa. 18.20 Op Zicht. Kunstmagazine. Aan dacht voor de première „Eclectisch" door het Art Theater Salome in de IJs breker te Amsterdam. Tevens beelden van het internationale dansgezelschap het Shusaku en Dormu Dance Thea ter. en een bijdrage over het boek „De Bot" van Gunther Grass. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 Behalve voetbal in Studio Sport ook het Nederlands biljartkampioenschap vijfkamp in Hulst, de open Nederland se judokampioenschappen, een 500 cc-motorcross in Markelo en aan paar densport een ontmoeting om de we reldbeker. 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Achtergrondinfor matie. Vanavond wordt een schets ge geven van de democratie in Turkije met onder meer een interview met de Turkse premier en met de minister van buitenlandse zaken. 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 BGTV. Actualiteitenprogramma vanuit het voormalige Binnengasthuis te Amsterdam. 21.15 And now for something complete ly different". „En nu... iets heel an ders". Britse speelfilm van het Monty Python Team onder regie van Ian Macnaughton met Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle e.a.. De film is ontleend aan een aantal sketches uit .Monty Python's Flying Circus" die worden afgewisseld door animatiefilmpjes van Terry Gilliam 22.30 Tijdsverschijnselen. „Mannene- mancipatie". Zesde aflevering uit de serie waarin aandacht wordt besteed aan gebeurtenissen uit heden en verle den: In Nederland zouden meer dan honderd mannen-praatgroepen be staan en een dertigtal „mannen-radi- cale-therapie"-groepen. In de grotere steden vloeit de alcohol in de zgn. mannencafés en worden speciale man- nentijdschriften uitgegeven. Wat wil len die mannen? NOS 23.20 Journaal 23.25 - 23.30 Nieuws voor slechthoren den De TROS zendt morgenavond om 22.00 uur de gedramatiseerde documentaire "Epidemie" uit, met in de hoofdrol Lyn- ne Maree als Janet. 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de £>i. Amandusparochiekerk te Uitkerke- Blankenberge. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor gehoorge stoorden 13.45 Open School: Loon naar werken? 14.15 Voor boer en tuinder. 14.45 Wielrennen: Ronde van Vlaande ren. Rechtstreekse reportage van de laatste kilometers en de aankomst van de 36e Ronde van Vlaanderen, vooraf gegaan door een beeldverslag van de belangrijkste fasen uit de wedstrijd. 1625 Actie openbaar vervoer. „Het Oranjebusplan". Een kritische analyse van het openbaar vervoer: Experimen ten met het streekvervoer in het Land van Waas. Presentatie: Liliane de We ver en Jan Vanlangendonck. 16.55 Leve de vriendschap. Japanse jeugdfilm van Hideo Yamashita. 17.35 Sportuitslagen 18.00 Bereboot. Poppenserie voor de jeugd. 18.05 Leven... en laten leven. Een pro gramma dat de verbetering van onze levenskwaliteiten nastreeft. Met: Een vragenspel over plant, dier en leefmi lieu: Tuinier met plezier; Milieucom mentaar door Roeland Dirks; De bij, een duizendvoudig wonder; Allemaal beestjes: de beminnelijke reuzevege tariërs. De reuzepanda en het Wereld- natuurfonds. Muzikale intermezzi: De Fluwelen Streling. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend. Met o.m. Toto-uit slagen. 20.30 Kessler. Eerste aflevering uit een nieuwe zesdelige Britse tv-serie als vervolg op „Ontsnappingsroute", waarin de figuur van Ludwig Kessler centraal staat. Met: Clifford Rose, Alan Dobie, Bernard Hepton, Nitza Saul, Angela Richards en Juliet Hammond- Hill: Vier mensen komen ongeveer te gelijkertijd in Brussel aan: Monique, in de oorlog lid van het „Ontsnap- pingsroute"-net, twee Israëlische meisjes en Bauer, Duits geheimagent. Allen hebben ze een afspraak met de Belgische televisiejournalist Van Eyck, die meent de oorlogsmisdadiger Kessler, voormalig SS-Standartenfuh- rer, te kunnen ontmaskeren. Volgens Van Eyck is de welvarende industrieel Manfred Dorf niemand anders dan Kessler en hij rekent op de hulp van vroegere verzetsmensen om hem te identificeren en er een sensationeel programma aan over te houden. 21.20 Van vader op zoon. „De familie Ruckers". Vier generaties lang bouw de deze familie clavecimbels die een Europese faam genoten door hun uit zonderlijke kwaliteit van klank en uit voering. 21.50 Lied van mijn land. Laatste afle vering van een serie uitzendingen waarin Vlaamse muziek wordt uitge voerd door koren en solisten. 22.20 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-overzicht 10.00 Weimar. Programma over J. von Goethe. 10.45 Ali Chawadscha en de koopman. Poppenspel voor kinderen. 11.15 Zeit genug. „De beslissing". TV- 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gespreksleider: Wer ner Hofer. 12.45 Journaal en Weekspiegel. Actuali teitenrubriek. 13.15 Concert vanuit Hasselburg. Werken van Vivaldi en Telemann door het Symfonie-orkest van de NDR met als dirigent Wilfried Boettcher. 13.45 Magazin der Woche. Weekjour naal. 14.20 Ein Platz an der Sonne. Medede lingen over de ARD-televisielotery. 14.25 Professorengeschichten. „Als de egels groter worden". Tekenfilmpje. 14.55 Das Geld liegt auf der Bank. Volkstoneel van Curth Flatow met Willy Millowitsch, Elisabeth Endriss, Wolfram Koch e.a.: De beruchte inbre ker Gustav Kuhne viert zijn veertigste verjaardag. Het feest begint rond mid dernacht maar Kuhne is met zijn beide zonen nog op pad. Als de party is volle gang is komt commissaris Bottcher op bezoek. Gustav belooft voor de vol gende veertig jaar beterschap. Op zijn tachtigste verjaardag wil pa Kuhne nog één keer een slag slaan. Een jonge journalist, de zoon van commissaris Bottcher, is getipt... 17.00 Unsere kleine Farm. „De erfenis". TV-serie met Michael Landon en Ka ren Grassle. 17.45 Ich war damals dreizehn. Docu mentaire over jeugdalcoholisme in de Bondsrepubliek. Gabi, Anja en Sabine zijn aan de drank verslaafd. Ze begon nen te drinken toen ze dertien waren. Nu, na een therapie bij de Berlijnse Anonieme Alcoholclub, zijn ze van de drank af. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns. Godsdienstige uit zending. 19.20 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 20.00 Journaal 20.15 Die Wahlverwandtschaften. TV- spel naar J. von Goethe met Helmut Griem, Stephane Audran, Michael De gen e.a. Eduard is al tamelijk oud als hij eindelijk zijn jeugdliefde, Charlot te, ten huwelijk kan vragen. Ze leven teruggetrokken op Eduard's land goed. Verliefdheid gaat een grote rol spelen voor Eduard en Charlotte af zonderlijk. Eduard weet het onschul dige nichtje te veroveren en Charlotte geeft haar liefde aan Eduard's kame raad. Zijn beiden echt gelukkig? 22.20 Die Kriminalpolizei rat. Tips ter voorKoming van misdaden. 22.25 Journaal 22.30 Der Zuschauer als Komplize. Por tret van de Franse filmregisseur Clau de Chabrol. 23.20 Journaal 23.25 ARD-Sport-Extra. Autosport. De Grote Prijs van de Verenigde Staten. Derde ronde voor Formule 1-wagens. DUITSLAND 2 10.00 Programma-overzicht 10.30 ZDF-Matinee. Engel der Zeit. Ka lendernotitie. „Verkundigung". TV- spel met Maria Emol in de hoofdrol: Violane kust uit medelijden Peter von Ulm omdat hij vroeger door melaats heid is getroffen. Dat heeft Mara, haar nijdige zuster, gezien en zij gaat sto ken in het toekomstige huwelijk van Violane en Jakobaus. De trouwplan nen gaan niet door. Zeven jaar later bezoekt een vrouw met een dood kind de blind geworden Violane in haar grot. Wie is deze vrouw? 12.15 Das Sonntagskonzert. Het blaas- ensemble van de Berliner Philharmo- niker in Hohenlohe. 12.45 Freizeit. Vrijetijdsmagazine. 13.15 Kroniek van de week. Actuele vra gen. 13.40 Heutzutage Kinder kriegen? „Kwestie van inzicht". Informatieve serie rond het thema: „Kinderen krij gen". 14.10 Anderland. „Droomwater". Pro gramma voor de jeugd. 14.40 Journaal 14.45 Danke schon. De Actie Zorgen kind. 14.50 Safety Last. Komische film uit 1923 onder regie van Fred Newmeyer met in de hoofdrol Harold Lloyd: Ha rold is verkoper in een groot waren huis. Een stunt is een wolkenkrabber beklimmen maar Harold moet er zelf voor opdraaien. 16.30 Die „Gebirgsrepublik" Suhl. Beelden uit het kleinste district van de DDR. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage. Sportru- briek. 18.00 Dagboek. Nieuws uit de katholie ke kerk. 18.15 Gunsmoke. „Festus wordt ver dacht". Amerikaanse westernserie met James Arness, Amanda Blake e.a.: Twee rovers hebben de bank van Pierceville overvallen. Sheriff Bassett komt in actie en achtervolgt de rovers met een groep mannen. De bankrover Zeb, die by de overval gewond werd, schiet zijn partner in de rug en vlucht alleen met de buit verder. Hij ontmoet Festus, die hem verzorgt zonder te we ten wie hij is. Basset onderschept hen en is ervan overtuigd, de twee bank rovers voor zich te hebben... 18.58 ZDF - Ihr Programm 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven 19.30 Schauplatze der Weltliteratur. „Goethes Italiaanse reis". Film over Goethe. 20.15 Chefetage. Enkele korte verhalen met grote dieren geschreven door Her- bert Reinecker: „De ziel van de zaak"; „Een zeilboot in het kantoor"; „Wat een dag" en „De hoofdzaak is dat we nog leven". 21.15 Journaal. De sport van vandaag 21.30 An der Schwelle zur Macht. Docu mentaire over het Franse 22.15 Easter Parade. Amerikaanse film musical onder regie van Charles Wal ter met Judy Garland, Fred Astaire, Peter Lawford e.a.: De revuester Don Hewes wedt met zyn vrienden dat het hem lukt een meisje uit het ballet tot een grote ster te maken. Zijn plan lukt en Don heeft de weddenschap gewon nen. Maar dat het jonge meisje meer betekent dan alleen een danseres, had de acteur niet verwacht... 00.00 Journaal DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 en 16.00: Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne- 17.30 Sehen statt Horen. Programma voor slechthorenden. 18.30 Marco. „Kapitein over boord". Te kenfilmserie. 18.30 Vor Ort 19.15 Rockpalast. Filmbeelden van de Rockpalastnacht van zaterdag 3 april (Zie Did 1). 19.45 Sport in het Westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Mijn dagboek. Vijfdelige serie over ervaringen van rrtensen tijdens en na de Tweede Wereldoorlog. Deze eer ste aflevering handelt over oorlogs dagboeken. 21.00 Buitenlandstudio 21.45 Kolner Treff. Gevarieerd program ma. Presentatie: Armin Halle en Die ter Thoma. Aansluitend: Journaal. NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat 10.00 Journaal 10.03 Chefetage. Kleine verhalen met grote dieren. 11.05 An der Schwelle zur Macht. De Franse communisten. 11.50 Dagboek 12.05 Terugblik 12.15 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Ich wollt' ich war.... Verzoeken van kijkers: Een parachutesprong uit een vliegtuig; Naar goud graven mid den in Duitsland en een gezamenlijk optreden van Johnny Cash, Jerry Lee Lewis en Carol Perkins. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 ZDF - Ihr Programm 16.00 Journaal 16.04 Studieprogramma chemie. „Afre kenen of: rekening houden met che mie?". Aansluitend: Journaal 16.35 Die Follyfoot-Farm. Britse jeugd serie: Dora koestert een enorme liefde voor dieren. Daardoor ondervindt ze wel eens last. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Nieuws, sport en muziek. Gasten: Arabesque. DUITSLAND 3 WDR 09.25 en 18.00: Sesamstraat

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4