Koudenhoorn recreatie met én zonder boot Essgnssi PvdA en D'66 zijn tegen supermarkt Schoolstraat Le/cfee agenda Inrichtingsplan gereed Lage beweegbare brug nabij Knip over Vliet WARMOND - Het eiland Koudenhoorn in Warmond zal worden opgedeeld in een drietal gebieden, die weliswaar op elkaar aansluiten maar toch verschillend zullen zijn. De hoofddoelstelling om het eiland te verdelen in tweederde deel rust- en stilte- gebied en eenderde deel recreatiegebied is nu uitgewerkt in een globaal inrichtings plan voor het eiland dat via een brug vanaf de gemeentehaven bereikbaar zal wor den gemaakt. Het plan is in opdracht van de gemeente Warmond ontwikkeld door de Heidemij. De Warmonders wonen wel in een waterrijk gebied, maar tot nu toe zijn er voor de bewoners van dit dorp (met name vooi die geen boot hebben) lijks mogelijkheden om aan het water te recreëren. Het plan Kou denhoorn moet daar nu verande ring in brengen. De globale kosten voor het hele plan komen uit op meer dan ze ven miljoen gulden. Warmond zelf kan zo'n 2.210.000 gulden uit eigen middelen (opbrengst zand winning) opbrengen. De reste rende vijf miljoen gulden moe ten uiteindelijk van hogere over heden komen. De brug tussen beide oevers van de Leede, die niet voor autover keer toegankelijk wordt, moet vanaf de gemeentehaven het dagrecreatiegebied direct ont sluiten. Verdergaand op het ei land zal men dan achtereenvol gens in een overgangsgebied te recht komen en uiteindelijk op het verst van het dorp afgelegen punt van het eiland in het stilte- gebied. Omdat dit gebied (ondanks de Leede die ertussen ligt) toch aan sluit op de bebouwing en de openbare terreinen in het dorp zelf is in het plan rekening ge houden met een blijvende uit kijk vanaf en naar de bebouwde kom van Warmond tussen de ge plande bosschages door. De bos schages dienen om luwte te ge ven aan de speel- en ligweides die in het recreatiegebied ko men. Door incidentele verlagin- Dorpsstraat, de Straat ter Leede De moestuinen die er komen i en het toekomstig openbaar ter rein direct zicht op de nieuwe plas 't Joppe mogelijk worden. De bootjeshaven is geprojecteerd tussen de visueel minder aan trekkelijke loodsen en haventjes. Openbare aanlegplaatsen die langs de Leede komen zijn in verbinding gebracht met de brug naar de gemeentehaven toe. Mensen met bootjes kunnen via een ligplaats bij Koudenhoorn makkelijk het dorpscentrum be reiken. Theehuis Diverse attractiepunten komen aan de zijde van 't Joppe. Zo is er onder andere ruimte voor een zandstrandje en voor een thee huis in combinatie met een kin derboerderij gereserveerd. Bij het Zomergat moet een uitzicht- plek komen met zitgelegenheid. Om een directe overgang van dag recreatie naar het rust- en stilte- gebied te vermijden heeft de Hei demij een overgangsgebied als een noodzakelijkheid in het rap port opgenomen. Op die manier ontstaat een bufferzone tussen het drukke deel en het rustige gebied. In dit gebied denkt men aan de aanleg van dierenweides moestuinen. De dierenweides gen niet tot volkstuinen worden waar ook nog huisjes bij zouden ontstaan, zo wordt in het plan ge steld. Ze hebben in wezen een driedelige functie. Naast de ple zierige bezigheid in dergelijke moestuintjes, ontstaat er volgens de plannenmakers ook een socia le controle voor het gehele ge bied en een goede aansluiting op de omilggende weides en rietkra gen. Een geleidelijke overgang door bo- saanplant is gepland tussen het overgangs- en het stiltegebied. De wilgenopslag wordt zoveel mogelijk gehandhaafd. Een strook langs de Groote Sloot tot aan de Bak zal via een onverhard pad bereikbaar worden gemaakt voor wandelaars. Het centrale rust- en stiltegebied zal zowel vanaf het land als vanaf het wa ter niet bereikbaar zijn. Ook zul len maatregelen worden geno men om loslopende honden uit dit gebied te weren. Voor dit ge bied wordt gedacht aan een puur natuurlijke omgeving met water partijen, kreken, rietkragen, rui ge bossages en moerasgebieden waarin planten en dieren zich zo goed mogelijk en in alle rust kunnen ontwikkelen. en moestuinen. De dierenweides Wflfprramnina zouden gebruikt kunnen worden «*UirCdmping door particulieren die daar bij- Aan de zijde van de Zwanburger- voorbeeld paarden, schapen of geiten laten lopen. Een deel hier van zou dan weer in verbinding polder (in het oosten) moet vol gens het plan de oever voor re creanten toegankelijker en visu eel aantrekkelijker worden ge maakt. Om te vermijden dat re creanten in de Zwanburgerpol- der kunnen komen wordt de daar aanwezige Kruissloot op smalle gedeelten verbreed. De Heidemij gaat ook nog in op de inrichting van het ten zuiden van Koudenhoorn liggende eiland Tengnagel en Strengen. Men is hier uitgegaan van de wensen opgenomen in het recreatiebasis plan Noord-Zuidhollands Plas- sengebied. Zo moet daar een wa tercamping komen, een lanceer- plaats voor surfers en aanlegmo gelijkheden voor dagrecreanten per boot. Het gebied wordt be reikbaar gemaakt via de Leidse Meren wijk. De te maken ope ning naar het Boterhuisgat komt te vervallen. Daar komt nu een haventje waar men voor de wa tercamping voor korte tijd kan aanleggen. Het is de bedoeling dat de kam peergelegenheid eenvoudig van opzet is en dat men zowel op de wal als op de boot kan verblij ven. De recreatie daar mag niet te dicht liggen bij het stiltege bied van Koudenhoorn. De mo len aan de Groote Sloot mag ver der niet door groengordels aan het oog ontrokken worden. Ver der is een wandelpad en onder andere een sanitaire voorziening wel wenselijk volgens de Heide mij. De in het recreatiebasisplan opge- Het eiland Koudenhoorn zoals het wordt ingedeeld. Het onderste deel op de tekening wordt stiltegebied (tot 2). Tussen 2 en 4 komt het over gangsgebied met moestuinen, een bos en dierenweides. Bij 4 begint zo'n beetje het dagrecreatiegebied waarin onder andere een kinder boerderij en een theehuis komen. Bij 5 komen (beneden) een zand strand, speel- en ligweides en boven een bootjeshaven (de inham). De brug naar Koudenhoorn ligt hal verwege 4 en 5 (boven). nomen suggestie om zo'n 200 bo ten per dag te laten aanmeren be tekent dat er over zo'n twee kilo meter langs het eiland zou kun nen worden aangelegd. Dit vindt de Heidemij teveel. Men kiest dan ook voor het dubbel liggen of loodrecht op de steigers liggen van de boten, waardoor ruimte gewonnen wordt. Voor Kouden hoorn zijn.aanlegmogelijkheden bij de brug en aan de zuidoostzij de van het eiland, in de buurt van het zandstrand. In raadscommissievergaderingen die volgende week dinsdag avond en donderdagavond in Warmond worden gehouden zal nader worden ingegaan op het inrichtingsplan. Sanders één op PPR-lijst OEGSTGEEST - Het huidige PPR-raadslid in Oegstgeest Dik Sanders, zal de komende ge meenteraadsverkiezingen in gaan als lijsttrekker van deze partij in deze gemeente. Sanders nam halverwege deze raadspe riode de PPR-zetel in de plaatse lijke gemeenteraad over van Ka- rel Beckers die naar elders ver huisde. Tweede op de PPR-lijst is Guus van Eisen, gevolgd door Mieke Verloren op een derde plaats. De lijst ziet er verder als volgt uit: vierde Bert Friederich, vijfde Gerben de Jong, zesde Joke Roest, zevende Eddy Neuman, achtste Tineke Zethoven, negen de Selma Poppe, tiende Bart van Eisen, elfde Danny Buitenom en twaalfde Herma de Graauw. Antiek In het Oegstgeester 'Camphuys' wordt dit weekeinde weer een antiekbeurs gehouden. De ope ningstijden zijn als volgt: vrij dagmiddag van vijf tot negen uur, zaterdag van elf tot vijf uur en zondag van twaalf tot vijf Kinderen In de manege 'De Bloemerd' in Leiderdorp is zaterdagmiddag een kindermiddag voor leden en niet-leden. Aanvang twee uur. Disco De Jeugdsoos van Kommunikatie Warmond houdt zaterdagmid dag weer een disco-spel-middag voor de jeugd van 10 tot en met 14 jaar in de zaal van de vereni ging in het Meerpunt aan de He renweg. Begonnen wordt om half drie met een discjockey- wedstrijd, gevolgd door een danswedstrijd. Vrijdag en zaterdagavond is de jeugdsoos open voor oudere le den. Paarden Een wedstrijddag met paarden wordt zondag gehouden in ma nege 'Westkustruiters' op Duin- rell. Er wordt uitsluitend gere den in het dameszadel. Deze dag is georganiseerd door vier Leid se vrouwen die lid zijn van de vereniging "het Dameszadel" die in 1979 is opgericht. Zij heb ben nu de andere leden uitgeno digd deel te nemen. Om half tien 's ochtends beginnen dressuurproeven. Daarna wordt een klein parcours gebouwd. Later wordt een pas-de-deux ge reden op muziek. De amazones zullen authentieke kostuums dragen. Op het programma staat verder een rondleiding door de particuliere collectie rijtuigen van de heer De Ne ree en een buitenrit. VOORSCHOTEN - Uit de provinciale plannen voor een oeververbinding over de Vliet nabij 'De Knip' kiest de gemeente Voorschoten, evenals trouwens Leidschendam voor de goedkoopste oplossing: een lage be weegbare brug tegenover Duivenvoorde, waarvan de kosten nog bijna 2,4 miljoen gulden bedragen. Voorschoten is niet bereid deel te nemen in de kosten en volgens wethouder Van Leeuwen van Voorschoten bestaat er ook in Leidschendam geen aandrang om kosten op zich te Ondertrouwd: G.A.J. Nederpelt en J.H. Otgaar; R.J. van de Water en M.B. Jans sen; W.P. van Huiten en A.A.M. Stoop; D. Klein en M.C. van der Heyden; F. Ra- vensbergen en Th.M.J.E. Kluts; B. in 't Veld en W.T.M. Jansen; A.H.G. America en A.P. Mantel; M.F. Tielman en I.G.M. Hoogeveen; J.W. Ort en C.E. Herberts; E.I. Boom en I P. la Lau. Gehuwd: D.E. Mieremet en J.C. Terp stra; H.H. Roesink en D.J.M. Kluivers. Overleden: L. de Kier (1900) gehuwd ge weest met C. van der Reijden; B. Ou- werkerk (1916); L. Grevelink (1902) ge huwd geweest met J. Lens; C. Dekker (1895); E. Braggaar (1890) gehuwd ge weest met G. de Meij; J. Bonte (1889); J.W. Steen voorden (1911) echtgenote van M L. de Ridder; H. Kools (1957) echtgenote van C.A. Christianen; W.H. Vrolijk op bezoek in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De com missaris van de koningin, mr. Vrolijk, heeft vandaag een werkbezoek gebracht aan Zoeterwoude. De commissa ris en zijn vrouw werden van ochtend op het gemeentehuis ontvangen door burgemees ter Houdijk (zie foto). Het voltallige college van B en W hebben daarna met de commissaris gesproken. On derwerpen die ter tafel kwa men waren onder andere de gemeentelijke herindeling, de aanleg van rijksweg 11 en de ontwikkelingen rond de Geerpolder. Later op de och tend volgde een bezoek aan Heineken. Met het bestuur van Gemiva werd geluncht, waarna er bo men werden geplant op het terrein van 'Swetterhage'. Na het planten van de bomen werd een ronrit gemaakt door de gemeente. Als laatste onderdeel van het werkbezoek stond een infor meel gesprek met de raadsle den op het programma. Meerderheid commissie (WD en CDA) voor WAGENINGEN - Ir. Th. Quene uit Voorschoten, voorzitter van de Wetenschappelijke raad voor het regeringsbeleid, wordt per 1 september bijzonder hoogleraar voor „toekomstverkenning en beleid" aan de landbouwhoge school te Wageningen. Hij is daartoe benoemd door het land bouwhogeschoolfonds. VOORSCHOTEN - Met het bouw plan voor de Aldi-supermarkt in de Schoolstraat verdwijnt een stuk behoorlijk dorpsgezicht in Voorschoten. Dit is de mening van het D'66 raadslid Aikens die hij gisteren naar voren bracht in de raadscommissie voor openba re werken. Collega-raadslid Visser van de PvdA meent dat de gemeente in deze zaak met de rug tegen de muur staat temeer daar er vol gens hem geen behoefte bestaat aan een dergelijke verkoopruim te. Het bouwplan voor de Aldi-markt heeft de goedkeuring verkregen van de welstandscommissie. Het plan kan doorgaan als B en W ge bruik maken van hun bevoegd heid tot het verlenen van toe stemming tot bebouwing van het achterterrein, zoals ook elders in de Schoolstraat is gedaan. Visser en Aikens bleven ook gister- avond tegen de bebouwing van het achterterrein. Andere geluiden kwamen van de zijde van het CDA en de WD. De christen-democraat Valken burg is blij dat eindelijk de ruïne van enige woningen tegen de vlakte gaat en samen met WD- raadslid Van Gogh meent hy, dat wanneer behoorlijke overeen komsten gesloten worden met de naaste buur, de gereformeerde kerk, er geen aanleiding bestaat om een vergunning te weigeren. De welstandscommissie kwam trouwens nog zelf als onderwerp ter tafel. Bij de vaststelling van de verordening voor deze com missie zijn alle partijen het eens over de beperking van het lid maatschap. Tot nu toe wordt een lid voor zes jaar benoemd en kan direct weer herbenoemd wor den. Wethouder Van Leeuwen is bereid om de tijdsduur van het lidmaat schap alsnog in overweging te la ten nemen. Hij was het volslagen oneens met Aikens die de gesug gereerde openbaarheid slechts schijn vindt. Uit een oogpunt van privacy kan volgens hem een vergadering niet in het openbaar plaatsvinden. In de verordening is wel de moge lijkheid opgenomen dat de direct betrokkenen de vergadering kunnen bijwonen. De commissie dwong wel een jaarlijkse rappor tage af van de werkzaamheden van de welstandscommissie. Wassenaars raadslid overleden WASSENAAR - Het Wasse- naarse CDA- gemeenteraads lid Willem Martinus Verber- ne is na een langdurige ziekte op 65-jarige leeftijd overle den. In 1970 was hij in de plaatselijke politiek terecht gekomen toen hij werd opge nomen op de kandidatenlijst van de samenwerkende christelijke partijen (CCP). Twee jaar eerder was hij in Wassenaar komen wonen. Verberne werd in Den Haag ge boren. Hij volgde in Leiden en Amsterdam een rechten studie. Daarna was hij werk zaam in de advocatuur. Vanaf 1944 kwam hij afwisselend op de departementen van So ciale, Binnenlandse en Eco nomische Zaken terecht Tien jaar heeft hy ook nog voor de Europese Gemeen schap in Brussel gewerkt. Daarna keerde hij in 1968 op Economische Zaken in Den Haag terug. VRIJDAG 2 APRIL 1982 - VRIJDAG Leiden - Wachtgebouw naast de Mors- poort, Gruppo Trutto Dramatico met 'Achter glas', 21 uur. LVC - Breestraat 66. optreden de Neder landse band Sorry, 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film Het hart van de Tiran van de Hon gaarse regisseur Miklós Jancso, 20 en 22.15 uur. LVC - Breestraat 66. vr en za de film 'Permanent Vacation'-Jim Jarmusch, 21.15 uur. alleenstaanden, Rapenburg 48 - NVSH trefcentrum, open soos. 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L.. 21 uur, tel. 764236. Oegstgeest - Camphuys, antiekbeurs, vanaf 17 uur. Leiderdorp - Winkelhof. wake Amnesty International, 19-21 uur. Dorpskerk - concert, 20 uur. Muzenhof - toneel Pedagogische acade- ZATERDAG Leiden - Wachtgebouw naast de Mors- poort: Gruppo Trutto Dramtico met 'Achter glas', 21 uur. Terrein groenteveiling - Zoeterwoudse- weg: showcircus, 14.30 en 20 uur. Volkshuis - Apothekersdijk: actiedag Tegengif in de bodem', 10 uur. Waag - modeshows om 11 en 14 uur. 't Gerecht - Lokhorststraat 19, optreden de Amsterdamse performer/tape-dich ter Ton Lebbink, 17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, swing avond voor vrouwen, 21 uur. Savoy - Boulevard Katwijk, slotfeest de Nederlandse Skivereniging kring Lei den, 20.30 uur. Museum van Volkenkunde - twee Mexi caanse films, 14 uur, Jazzzolder Hqt House - optreden septet Guus Janssen, 22 uur. LVC - Breestraat 66, PSP-jongeren en de jongerenorganisatie houden een ver gadering voor jongeren, 13 uur. Lange Mare, Haarlemmerstraat - stand Aktie Lekker Dier. Antonius clubhuis - Lange Mare, gram mofoonplatenbeurs, 10-17 uur. Bos van Kasteel Oud Poelgeest - natuur wandeling, 14 uur start by het ingangs hek van de Poelgeesterweg, om 7 uur 's ochtends een vogelzang-excursie, opge- ren tussen 19 en 21 uur bij H. Sysling (891765). Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, jongerencafé, 14-17 uur, disco om 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Jongeren Adviescentrum - Caecilia straat 67, van 14-17 uur. Oegstgeest - Camphuys, antiekbeurs, vanaf 11 uur. Leiderdorp - Manege in de Bloemerd, kindermiddag, 14 uur. Warmond - Meerpunt, discospelmiddag, ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zate- dag om 8 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. Middelste- gracht 131, tel. 132500, spreekuur vlgs. afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Hooi gracht 61, tel. 123752, spreekuur 12 en Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 24 uur: E K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877, spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, .Vondellaan 58, tel. 761754, spreekuur vlgs. afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreekuur vlgs. afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer. Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: J. Reinders, Gerard Brandstraat 29, tel. 760947, spreekuur: 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Holle en R.W.M. van Velzen, Vlaskamp 16. tel. 891100, za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oran jelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - za, J.P. Baars, Weiter- dreef 53, tel. 01717-2520; zo, J.H. Vryen- hoek, Bachlaan 1, tel. 01717-2356. Wassenaar - noord: J. Huls, teL 13027; zuid: Mevr. I. Spelt, Jel. 11844. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 2 tot 9 april door: Haven Apotheek, Haven 18. tel. 120085; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, teL 764058. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest J.H. Beye, tel. 890790. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 135604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma. woe, vr van 13-13.30 uur,. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 01717-4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Latdach Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG tal. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabpzorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overechniving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn.v. Dam late Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.3 Per post 79.70 Ptv. Alg redactiechef P j Tomb6 J M. J. Post (sport) Directie: G Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oofrespondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentator W. F. J Wirtz lat. 071-144941 tal 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2