mededelingen gemeentebestuur 1 I leiden 5 tm 9 april '82 leiden HP UITNODIGING Ontwerp-vergunningen Waarom deze aanpassingen Gemeenteraad Maandag 5 april om 19 30 uur Agenda Verhoging van hei Krediet voor het uitvoeren van consolidatiewerken aan het pand Breestraat 125 "Het Gulden Vlies"; intrekking en wijziging van verschillende raadsbesluiten. Vaststelling van de afvalstoffenverordening. Vaststelling tarieven voor het gebruik van gemeen teli|ke sportaccommodaties Wiiziging tarieven Stadsgehoorzaal per 1 juli 1982. Uitvoering motie 301 (begroting 1982) betreffende plan van actie stadsvernieuwing Uitgifte van gronden in erfpacht (Erfpachtsnota). Vaststelling algemene bepalingen voor de uitgifte m erfpacht Vaststelling Inspraakverordening Volkshuisvestingsplan 1982 tot en met 1985 Wi|Ziging raadsbesluit van 14 dec. 1981 no 289 be treffende garantie geldlening aan de Stichting Dio genes. Treffen van voorzieningen aan een tweetal open bare scholen. Voorbereidingsbesluit voor het gebied Tuinstad- wi|k/Staalwi|k. Regeling afdekking exploitatietekorten lokaal openbaar vervoer, afrekening 1980 Verkoop opstallen Nieuwe Ri|n 20 en 21 met uitgif te in erfpacht van de bijbehorende grond. Krediet voor de uitvoering van infrastructurele wer ken in het stadsvernieuwingsgebied De Camp. Krediet verbetering infrastructuur in het sanerings- gebied De Camp Huisvesting openbare glo-school Lorentz en open bare kleuterschool De Klimop. Uitgave van een stadsvernieuwingsblad Beschikbaarstellen krediet t.b.v. aanleg tunnel voor voetgangers en fietsers ortder de Hoge Rijn dijk ter hoogte van de Leiderdorpsebrug. Verkoop bovenwoning Hooglandsekerkgracht 47. Instelling fonds beperking energieverbruik. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen a) het College van Burgemeester en Wethouders van Wassenaar inzake de voorfinanciering van 4 sanitaire units annex berging ten behoeve van de woonwagenstandplaatsen aan de Ruigelaan in die gemeente; b) het College van Burgemeester en Wethouders van Wassenaar om een bijdrage in de jaarlijkse exploitatiekosten van 5 artikel 10 woonwagen standplaatsen in die gemeente; c) het College van Burgemeester en Wethouders van Voorschoten om bij te dragen in de aanleg van 3 fi|deh|ke standplaatsen op het tracé Rijks weg 11 in die gemeente; d> Gedachtenwisseling over de vraag in hoeverre het Regionaal Woonwagenschap bereid is bij te dragen in de investeringskosten van standplaat sen, die uitgaan boven de door het ministerie van V R O vastgestelde norm van f 58.000, Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie Onderwijs en Samenlevingsopbouw woensdag 7 april a s. om 20.00 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Voorzieningen openbaar onderwijs. Voorschotten exploitatievergoeding aan de bestu ren van de bijzondere scholen voor g.l.o. over het jaar 1982. Voorschotten exploitatie vergoeding aan de bestu ren van de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs over het iaar 1982. Opheffing O.L.S. "De Meerpaal II" Afrekening vakonderwijs 1978, 1979, 1980 Regionalisering schoolbegeleiding. Brief oudercommissie Lucas van Leydenschool Brief ABOP over experiment GAB. Eindrapport werkgroep Consequenties decentrali satie welzijnsbeleid. Jaarverslag Stichting Welzijn. Thema: Financiële/materiële gelijkstelling. Vakonderwijs in de basisschool. Commissie Volkshuisvesting, bouwzaken, sport en recreatie. Donderdag 8 april om 20.00 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Agenda. Vervolg-behandeling Volkshuisvestingsplan (geza menlijk met comm.rov.). Concept-raadsvoorstel betreffende het bestrijden van leegstand. Nota inzake overdracht stations met bijbehorende gfond ten behoeve van de distributie van gas en electnciteit aan het Energiebedrijf Rijnland Overdracht aantal distributiestations met bijbeho rende grond aan het E.B.R. Aankoop perceel grond aan de Kerksteeg Werkgroep emancipatie Leiden. Voor de vergadering op maandag 5 april 1982 om 14.00 uur in de koffiekamer (kamer 263) van het Stadhuis. Agenda (Eventueel) post en mededelingen Bespreking hoofdstukken V en VI van de concept deelnota WERK Projektgroep verbetering woonomgeving Noor derkwartier Dinsdag 6 april a s. om 10 00 uur in kamer 233 van het Stadsbouwhuis. Agenda Marnixstraat e o Herindeling Julianastraat. Molenstraat e o Koningstraat (verkeerssluis/nieuwbouwl. Regionale Woonwagencentra rayon Leiden Donderdag 8 april a s. om 15.00 uur in de raads zaal van het stadhuis te Leiden Van de stand van zaken ten aanzien van de sprei ding van standplaatsen over de regio, en de brief van BftW van Leiden inzake beheer en exploitatie van huurwoonwagens Voorstel tot wijziging van de begroting 1980 van Regionale Woonwagencentra rayon Leiden. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de reke ning 1980 van Regional»-Woonwagencentra rayon Leiden. Accountantsverklaring met betrekking tot de reke ning 1980 Voorstel tot vaststelling van de begroting 1982 Re gionale Woonwagencentra rayon Leiden. Energievoorziening binnen het Regionaal Woon wagencentrum Standpuntbepaling var\het algemeen bestuur inza ke het verzoek van (nieuw verzoek) Een verzoek om vergunning ingevolge de Hin derwet is ingediend voor: 1. Laboratorium voor parasitologie van de faculteit der Geneeskunde aan de Wassenaarseweg 62. De aanvrage is afkomstig van het College van Bestuur der Rijksuniversiteit van Leiden en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor het uitbreiden en wijzigen van het transitorium met een laboratorium voor parasito logie van de faculteit der Geneeskunde der Rijks universiteit (paviljoen II en III) aan de Wassenaar seweg 62 (gebouw 2125). Op dinsdag 20 april 1982 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. 2. Laboratorium voor bloedonderzoek annex bloedbank in het pand Rijns- burgerweg 10 (gebouw 23). De aanvrage is afkomstig van de directie van het Academisch Ziekenhuis Leiden en betreft het uit breiden en wijzigen van het laboratorium voor bloedonderzoek annex bloedbank met enkele nieuwe onderzoekruimten in het pand Rijnsbur- gerweg 10 (gebouw 23). Op dinsdag 20 april 1982 zal om 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. 3. Gasdrukregel- en meetstation aan het Flanorpad (nabij Wassenaarse weg). De aanvrage is afkomstig van het Energiebedrijf Rijnland, te Leiden, en betreft het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation op een perceel aan het Flanorpad (nabij Wassenaarseweg), ka dastraal bekend gemeente Leiden, sectie R, nr. 31208. Op dinsdag 20 april 1982 zal om 15.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Ie verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. 4. Technische school aan het Lammen- schanspark 1. De aanvrage is afkomstig van het Bestuur van de stichting Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs in de regio Leiden, te Leiden, en betreft het uitbreiden van de technische school met enige door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. het geven van onderwijs in de vakken autoschade herstellen (exclusief verfspuitinrichting), motor voertuigen repareren, brood- en banketbakken alsmede in horecavakken een en ander in het pand Lammenschanspark 1. Op dinsdag 20 april 1982 zal om 16.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over deze aanvragen van ge dachten te wisselen De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis Voorts liggen de stukken gedurende vier weken na heden ter inzage elke werkdag van 8 30 uur tot 17 00 uur en op donderdagavond van 17 30 uur tof 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 30 april 1982 bij het College van Burgemees ter en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schnf telijk bezwaar hebben ingebracht, worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp-beschik king in te dienen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbii overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvragen van: 1 C.W. Overmeer, te Leiden, voor het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van het levensmiddelenbedrijf met verkoopinrichting in het pand Marnixstraat 18 2. A.J v.d Meer, te Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van de uitdeukerij en verfspuiteni in het pand Admiraal Helfrichweg 3. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de secretarie van de gemeente Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 104, 1e verdieping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Bovengenoemde stukken liggen voorts ook geduren de twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8 30 uur tof 17 00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stad huis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 16 april 1982 gemoti veerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Direc tie Milieu, tel. 071-254437, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 012. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Verkeers maatregelen Aanpak kruispunten Gerrit Kasteinstraat en omgeving Woensdag 31 maart is de afdeling bestratingen van de gemeente gestart met de voorbereidende werk zaamheden voor de aanpassing van kruispunten/straathoeken rondom de Gerrit Kasteinstraat. Het gaat hier om de volgende aanpassingen: Kruispunten: Teiderskade/Hoflaan, Gerrit Kastein straat /Segaarstraat, Telderskade/Boshuizerlaan, Boshuizerlaan/inrit parkeerterrein sporthal en zwem bad. Genoemde kruispunten en bochten moeten worden aangepast in verband met, en vooruitlopend op de definitieve her-inrichting van de Vijf Meilaan. In de bochten komen verhoogde bloembakken, met de bedoeling gedeelten van straten voor doorgaand verkeer onmogelijk te maken. Verleende Bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben 30 maart 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: Levendaal 94, renoveren en uitbreiden pand; Corantijnstraat 82, wijzigen voor- en achtergevel flat woning; Corantijnstraat 28. wijzigen achtergevel flatwoning; Corantijnstraat 14, wijzigen achtergevel flatwoning; Corantijnstraat 10, wijzigen achtergevel flatwoning; Cobetstraat 45. verbouwen en uitbreiden woning; Balistraat 49. vernieuwen huisriolering; Lage Rijndijk 67, inwendig verbouwen woning; Koningstraat 14, verbouwen woning; Sophiastraat 96, inwendig verbouwen woning; Balistraat 78. vernieuwen en vergroten berging; Balistraat 67, bouwen berging; Lage Rijndijk 128, inwendig verbouwen woning; Oppenheimstraat 107, bouw dakkapel voor- en ach tergevel flatwoning; Rijnstraat, hoek 3e Havenstraat, bouw woning; Franchimontlaan 31, bouw dakkapel voor- en achter gevel woning; Lage Rijndijk 5-5a, vernieuwe huisriolering; Zijlsingel 88, verbouwen winkel-woonhuis tot wo ning; Soembastraat 48, bouw dakkapel achtergevel wo ning; Decimastraat 10-I0a, vernieuwen huisriolering; Herenstraat 118, inwendig verbouwen woning; Kanaalweg 171, verbouwen bedrijfsruimte; Rooseveltstraat 45, bouw overkapte stelplaats; Griegstraat 23, uitbreiden woning. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij bouw- en woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Dit in verband met de vernieuwing van de daar gele gen riolering Na dit karwei is de Marnixstraat zelf aan de beurt. Ook daar moet de riolering vervangen worden Er wordt in gedeelten gewerkt Aan de bewoners het verzoek, niet te parkeren op ge deelten waar gewerkt wordt. De totale duur van de werkzaamheden is ongeveer 4 weken. Gemeentelijk contactpersoon is de heer P. Haanstra van de afdeling rioleringen in het Stadsbouwhuis, te lefoon 254529. Diversen Afsluiting Kruispunt Ventweg Willem de Zwijgerlaan Maandag a s. 5 april is voor de duur van drie dagen het noordelijk gelegen kruispunt Marnixstraat/Willem de Zwijgerlaan afgesloten voor alle verkeer. Bestemmingsplan Ververs- buurt Met ingang van 5 april 1982 ligt gedurende één maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 voor een ieder ter inzage het bestem mingsplan Verversbuurt. Dit plan is op 7 december 1981 door de Raad vast gesteld. Het gebied waarvoor hef bestemmingsplan geldt, wordt begrensd door de watergangen van de Heren singel, de Haven en de Oude Herengracht In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de plankaart wijzigin gen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp plan tot de gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan in dienen bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Graven hage. Bestemd voor ondernemers en een ieder, die zich in de toekomst in Leiden e.o. als ondernemer wil vestigen. Óp maandag 26 april a.s. organiseert de gemeente "ONDERNEMERSDAG LEIDEN EN OM STREKEN" in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat. Aanvang 9.00 uur, einde 16.30 uur. ER ZIJN TWEE PROGRAMMA'S VOOR GEVESTIGDE ONDERNEMERS VOOR TOEKOMSTIGE ONDERNEMERS management problemen innovatie (vernieuwing! deeltijdarbeid uitbreiding, verhuizing ondernemers- en afzetplan financiering vergunningen huisvesting De inleidingen op die dag zullen worden gehouden door (beginnende) ondernemers en deskundigen. Belangstellenden kunnen vanaf a.s. maandag een "GRATIS" deelnemerskaart af halen aan de informatiebalies van het Stadhuis en Stadsbouwhuis. De aanmelding, informatie en programma is in handen van de direktie Economische Zaken en Bedrijven van de gemeente Leiden, telefoon (071) - 254276 en 254277. ONDERNEMERSDAG 1982, wordt georganiseerd met medewerking van de Kamer van Koophandel Rijnland en de Leidse Vereniging voor Industrie. Sport- en recreatie instuiven Paasvakantie Zwembad de Zijl (overdekt) Maandag 5 april a.s. van 13.30 tot 15.00 uur Dinsdag 6 april a.s. van 13.30 tot 15.00 uur Zwembad 5 mei (overdekt) Woensdag 7 april a.s. van 14.00 tot 15.30 uur Donderdag 8 april a.s. van 14.00 tot 15.30 uur Leuke spelletjes In het heerlijk verwarmde water zijn vele attributen tot ieders beschikking waarmee leuke spelletjes ge daan kunnen worden Er is deskundige leiding aanwezig, voor jong en oud. Kosten 1 3.00 inclusief consumptie De kaarten gaan a.s. zaterdag, tijdens vrij-zwemmen in de voorverkoop aan de kassa. Om teleurstelling te voorkomen is het aan te bevelen tijdens de voorver koop een kaartje te kopen. De kans is erg groot dat de kaartjes al tijdens de instuifdagen zijn uitverkocht Wees er dus tijdig bij leiden Sport instuif 5 mei sporthal Maandag 5 april van 10.00 tot 12.00 uur basketbal van 14.00 tot 16.00 uur badminton en tafeltennis Dinsdag 6 april van 10.00 tot 12.00 uur basketbal van 14.00 tot 16.00 uur badminton en tafeltennis Het basketbal zal onder deskundige leiding staan van Parker 1 spelers, Michel Plaat en anderen. Kosten f 1,— p.p.. ook voor tdeschouwers. Vergeet vooral geen sportkleding mee te ne men. (sportschoenen etc.). Sportzaal Broekplein Woensdag 7 april van 10.00 tot 12.00 uur basketbal en tafeltennis Donderdag 8 april van 10.00 tot 12.00 uur basketbal en tafeltennis Kosten f 1,— p.p.. ook voor toeschouwers. Vergeet ook voor daar geen sportkleding. schoenen etc. mee te nemen. Tot ziens, Direktie sport en recreatie Groenesteeg 97, tel. 141945

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 20