A 'Er moet weer gewerkt worden' Feyenoord breekt contract af met Van der Blommen Europees Kampioenschap ZAALVOETBAL I Flyer wint ook 'handicaprace' -C Beckenbauer in hospitaal Knetemann onderstreept vorm Geurtsen begint weer aan nieuw avontuur bij AZC Financiële steun voor Willem II? RCL Quick Boys VRIJDAG 2 APRIL 1982 Sport PORTSMOUTH (ANP) - Het Ne derlandse zeiljacht Flyer van schipper Conny van Rietschoten kan ook de zege in het handi capklassement van de zeilrace om de wereld niet meer ontgaan. De organisatoren van de race hebben in Portsmouth bekend gemaakt dat de achterstand van het Franse jacht Charles Heids- ieck 3 van schipper Alain Gab- bay dusdanig is. dat het schip niet voor vrijdag te 3.42 uur HAMBURG (SID) - De Westduit- se voetballer Franz Beckenbauer is in de nacht van woensdag op donderdag in een ziekenhuis in Hamburg opgenomen met nierklachten. De 36-jarige Bec kenbauer maakte woensdag avond in de bundesligawedstrijd van de Hamburger SV tegen VFB Stuttgart (1-1) zijn rentree in de Hamburgse ploeg. In de 49ste minuut van de wed strijd kwam Beckenbauer in bot sing met Hrubesch. Bij de bot sing zijn de nieren van de oud international beschadigd. Nadat bij Beckenbauer bloed in de uri ne was aangetroffen is hij ter ob servatie in een ziekenhuis opge nomen. De verwachting is dat Beckenbauer in elk geval twee dagen in het ziekenhuis zal moe ten blijven. Hij mist daardoor de wedstrijd Borussia Mün- chengladbach Hamburger SV, die voor morgen op het programr ma staat. G.M.T. de finishlijn bij Ports mouth kan passeren. Dat houdt in dat het Nederlandse schip niet alleen in alle vier trajecten van de race het snelste jacht is ge weest. doch ook dat de Flyer winnaar is van het handicapklas sement. De Charles Heidsieck 3 heeft te kampen gehad met tegenwind en was gistermorgen nog vier honderd zeemijlen van de finish verwijderd. De Flyer kwam maandagmorgen in Portsmouth aan. Het Franse jacht mocht niet meer dan 92 uur op de Neder landse concurrent verliezen om zich winnaar te mogen noemen van het handicapklassement. Volgens de organisatoren zal de Charles Heidsieck 3 op zijn vroegst morgen in Portsmouth arriveren. Alain Gabbay heeft la ten weten dat hij honderd liter drinkwater geloosd heeft om zijn aluminium jacht zo licht moge lijk te maken. Hij meldde voorts dat hij bijna door zijn proviand heen is. Het eerste Britse jacht in deze race is de United Friendly van schip per Chay Blyth. Het schip zege vierde in 1979 in de recordtijd van 134 dagen. Flyer verbeterde het record met veertien dagen. Gerrie Knetemann laat zich de huldiging na zijn zege in de drie daagse van De Panne welgevallen. De "Kneet" verkeert in uitste kende vorm. DE PANNE (ANP) - Gerrie Knetemann heeft zijn uit stekende vorm van de laatste weken onderstreept met een overwinning in de driedaagse van De Pan ne in België. Eerder eindigde hij als vierde in de ronde van de Middellandse zee en tweede in dwars door Italië. De Brabantse Amsterdammer legde de basis voor zijn y.Wj,, daarblJ gesteund door Jan Raas, zesde in overwinning in de tijdrit op de eerste dag. Hij nam eindklassement en zondag kopman in de Ronde één seconde voorsprong op de Belg Daniël Willems. J Die minimale marge breidde hij uit tot dertien tellen door een slimme manoeuvre op de tweede dag. Kne temann sloot toen aan bij een vluchtgroepje, dat het peloton voorbleef. Op de laatste dag bleef Knete mann attent rijden aan de kop van het peloton het Vlaanderen. ROTTERDAM - Feyenoord heeft het contract met de Leidse fullprof-tweehng Van der Blom met onmiddellijke ingang verbroken. Met behoud van hun salaris tot aan het einde van het seizoen, mogen de broers Paul en Marcel (21) sinds gisteren transfervrij gaan en staan waar ze willen in binnen- en buitenland. Het duo gaat nu proberen in Frankrijk aan de slag te komen. De rigoureuze opzegging van de verbintenis is een direct gevolg van de publikaties waarin de voetballers hun grote ongenoe gen spuiden over de jeugdbege- leiding bij Feyenoord. De oud- UVS-spelers voelden zich na dne jaar geestelijk kapot gemaakt bij de vroegere topper, waar de trai ner van het tweede elftal (Ab Fa- fié) en vooral de „machtige" praatpaal Fred Blankemeger hen zouden hebben geboycot. Na een ruzie in de voorbereiding op het nu lopende seizoen zou dat tweetal alleen nog maar slechte rapporten over hun pres taties in het tweede hebben door- SD T ARNHEM - Het roemruchte verleden van AZC bewoog de directie van sponsor Microlife de klok terug te draaien. De praatziekte van de Alphen- se waterpoloërs beu, klopte geldschieter Rijnders aan bij de man, waar mee het succesverhaal was begonnen. In 1974 betrad Georg Geurtsen een zinkende strontschuit maar liet twee jaar later een zeewaardig jacht in het benauwde badje De Dillen te water. Met Geurtsen als kapitein incas seerde AZC drie landstitels. Na vijf jaar begon het Alphense vaartuig evenwel slijtagever- schijnselen te vertonen. Inplaats van het kampioenschap leidde de weg naar het praathuis waarin de prestatiegevoelige Geurtsen zich niet thuisvoelde. Halverwe ge het seizoen stapte de directeur van het Arnhemse Sportfond- senbad op. Twee jaar later is-ie weer terug. Om de volgende Alphense stront schuit op te kalefateren. Want dat er in het huidige seizoen meer aandacht is besteed aan de discussie dan aan sportieve ver richtingen, mag duidelijk zijn. TILBURG (ANP) - De CDA- fractie in de Tilburgse ge meenteraad beeft zich be reid verklaard de in ernstige financiële nood verkerende eredivisieclub Willem II de helpende hand te reiken. Op voorstel van de christen de mocraten debatteert de raad komende maandag over het toekennen van een voor schot van 350.000 gulden aan Willem II. De club beeft dit bedrag hard nodig om aan een dreigend faillissement te ontkomen. Als het CDA- voorstel wordt aangenomen - de partij heeft met locale groeperingen een krappe meerderheid in de raad - dan kan de Tilburgse club in ie der geval dit lopende sei zoen uitspelen. Midden in de competitie zagen de spelers geen brood meer in coach Arie Domburg, die zijn conclusies trok en vertrok. 'Geestelijk' verzorger ("Ik ben de hotemetoot", zei hij eens) Piet van der Neut toonde zich solidair en keerde de club eveneens de rug toe. Piet de Zwarte werd uiteindelijk bereid gevonden het lopende sei zoen tot een goed einde te bren gen. Ook onder het bewind van de interim-coach verliep de spor tieve samenwerking niet zoals die zijn moest. Radu Mirea, de gevluchte Roemeense internatio nal, voelde zich overbodig en pakte zijn spullen. Georg Geurtsen heeft zich dan ook niet voor één gat laten vangen, voordat hij het aanbod accep teerde. "Ik heb een aantal men sen geraadpleegd", zegt de 45-ja- rige inwoner van Doorwerth, "want ik wilde precies weten hoe de zaak in elkaar stak". Nadat Geurtsen zijn eisenpakket zag ingewilligd, werd voor een Alphens heroptreden gekozen. Duidelijk zal zijn dat voor praten volgend seizoen niet veel plaats is. Nu al heeft Geurtsen zich la ten ontvallen dat voor doelman Alex Boegschoten geen plaats meer zal zijn in de Alphense - hoofdmacht. "Laten we maar zeggen om alle problemen die zich in het verleden hebben voorgedaan, te vermijden. Zon der hem overigens de Zwarte Piet toe te schuiven", voegt Geurtsen er snel aan toe. Vervol gens kan ook Frank van de Ak ker een plek in het eerste vaar wel zeggen. "Al twee keer", ver duidelijkt Geurtsen, "heb ik Frank geadviseerd te stoppen. Dit keer moet het er maar echt van komen. Ik hoop dat-ie het zal begrijpen want het is een van m'n beste vrienden". Voorts zullen Gijze Stroboer (naar HZC/de Robben) en de inmid dels opgestapte Mirea (naar Het Y) niet meer in Alphen verschij nen. Voor het verdwijnende vier tal zal een gevestigd duo in het water van de Thermen verschij nen. Van Zian komen Jan Evert Veer en goalie Ruud Misdorp de AZC-gelederen versterken. "En met die twee plus wat talent volle jeugd", gelooft Geurtsen, "kan AZC op jacht naar de titel. Maar er zal wel gewerkt moeten worden. De spelers zullen wat mogen zeggen over de ploegtak- tiek maar verder is het basta met de inspraak. AZC heeft mij ge vraagd om hier weer aan de slag te gaan en dat zal op mijn manier gebeuren. Autoritair ja, dat durf ik gerust te stellen. Ik vind het geen vies woord. Ik geloof dat topspelers het helemaal niet erg vinden om flink aangepakt te worden". Vooral op het conditionele vlak zullen de zaken strakker worden aangehaald. Met stemverheffing vertelt Geurtsen dat-ie zich als scheidsrechter van wedstrijden in de hoofdklasse toch gewoon heeft verveeld, omdat de spelers te weinig in beweging waren. Onplezierig vond hij dat, hoewel hij de topscheidsrechterij straks met tegenzin opgeeft. Wel blijft hij actief in lagere klassen maar internationale topduels, zoals bijvoorbeeld Hongarije-Rusland (komend weekeinde) en het WK in Equador, zullen volgend sei zoen van de agenda moeten wor den geschrapt. "Jammer, ik zal ADVERTENTIE gespeeld naar hoofdtrainer Je- zek. Gevolg daarvan was dat vooral Paul, voordien vaak be trokken bg de voorbereiding van het stand aard team, totaal geen kans meer kreeg om zich waar te maken Omdat ze „niet meer met zich wilden laten sollen", zegde de tweeling begin maart al op bij Feyenoord. Paul en Marcel van der Blom voelden zich niet in, maar buiten het veld verslagen en brachten dat een paar weken geleden in scherpe bewoordin gen naar buiten via een interview in deze krant. Onder meer naar aanleiding van die publikatie werden ze bij het bestuur van Feyenoord ontbo den. In onderling overleg werd besloten uit elkaar te gaan „Met salaris tot op de dag van giste ren". beweert bestuurslid Aad van der Laan. „Natuurlijk niet", klinkt het van de andere kant „Anders hadden we dat nooit ge daan Dat zegt hij alleen om geen gezichtsverlies te lijden. We krij gen gewoon ons salaris uitbe taald en we zijn bovendien trans fervrij"- Net als Jan Mulder uit het tweede elftal trouwens, die van Feye noord ook te horen kreeg dat hij niet meer nodig was. Via Wim van Zinnen, vast in dienst nu bij de Nijmeegse club. kreeg Mulder te horen dat NEC belangstelling voor hem heeft. Interesse is er ook voor de afgehaakte tweeling Van der Blom. die er niet rouwig om is dat ze niet meer naar de Kuip hoeven. Integendeel. Hoe wel ze het daarop mm of meer hebben aangestuurd, had de tweeling „nooit gedacht dat het zover zou komen. Maar nu het zover is, zijn we blij toe", aldus Paul van der Blom. „Vooral om dat we nu transfervrij zijn. Dat opent perspectieven. Aanvankelijk wilden we na dit sei zoen direct terug naar de ama teurs omdat er waarschijnlijk geen club zou zijn die een ton of zo voor ons had willen betalen. Nu kunnen we eerst nog rondkij ken, want er is al enige tijd be langstelling voor ons uit Frank rijk Roubaix, Lille, Lens en Duinkerken hebben al eens ge beld. Daar gaan we ons nu op concentreren. Misschien kunnen we dan toch nog profvoetbal blij ven spelen". Tot die tijd houden de broers hun conditie op peil bij het Leidse UVS, waar ze hun voetbalcarriè re begonnen. „En als het niets wordt in Frankrijk, gaan we ook zeker naar die club terug". PAUL DE TOMBE Morgan aar hij enkele jaren geleden onder meer drie terug bij de Alphense formatie. (Archieffoto: Wim Dijkmu». ADVERTENTIE HEDENAVOND EN MORGENAVOND J GROENOORD-HALLEN - LEIDEN Aanvang beide avonden 19.00 uur. Alphen is weer eens wat anders". Straks bij de competitiewedstrij den zal hij meermalen in conflict raken met zijn huidige collega's, weet hij al. Zo druk als in zijn eerste periode zal Georg Geurt sen zich echter niet meer maken. Het hartinfarct, dat hem in 1976 tot een verblijf in het ziekenhuis noopte, heeft heel wat opzwe pende geesten in hem gedood. "Ik was toen veel te emotioneel met AZC bezig", herinnert hij zich. "Nu zal ik het gebeuren wat zakelijker benaderen". Niettemin verricht Geurtsen nu al arbeid voor het volgende sei zoen. "Ik voer gesprekken met de spelers, dan weten ze tenmin ste waar ze straks aan toe zijn. Ik verwacht veel van de samenwer king met Buunk, Noordegraaf en Veer. Zij moeten het voorbeeld zijn voor de jeugdspelers als Ver boom, Pielstroom en Van Win- sen. Ik heb vertrouwen in die jongens. Als ik zeg dat AZC geen kans heeft op het kampioen schap, dan lieg ik". Voorlopig wachten Georg Geurt sen nog enige maanden, voordat hij bij AZC weer aan het roer gaat staan. Voordat de nationale competitie van start gaat. werkt het Nederlands zevental het we reldkampioenschap af in Equa dor In tegenstelling tot ex-coach Ivo Trumbic ("Met hem had ik bepaald geen goede relatie") maakt de huidige trainer Denis Pocsik gebruik van de kennis van Geurtsen, die hij in de hele wereld heeft opgedaan "Ik hoop dat de Nederlandse spelers ervan doordrongen zijn dat alleen met hard werken iets bereikt kan worden. Maar in ons land krijg je dan al snel met een aantal tegen standers te maken. Er moet dan weer gepraat worden over zus en over zo. Zoals in Alphen gebeur de. Het bestuur had een dagtaak om de vetes bij te leggen Die tgd is dus voorbij". ROB ONDERWATER De UEFA (Europese Voetbalunie) heeft Nicky Morgan, spits van FC Den Haag, verboden dit sei zoen voor het Engelse West Ham United uit te komen. Morgan, be gin dit seizoen door de Engelse club uitgeleend, speelt de laatste negen competitiewedstrijden van dit voetbalseizoen voor de in degradatiegevaar verkerende Haagse eredivisieclub. Het Londense West Ham wenste Morgan weer terug, maar de reglementen van de KNVB, die stellen dat een speler maar één keer per seizoen van club mag veranderen, verboden dat De Engelse voetbalbond. FA, be twistte de rechtmatigheid van die sanctie, doch de UEFA gaf in deze principekwestie de KNVB gelijk. ADVERTENTIE Zorg dat je er bij bent! In deel twee van de thnller die eerder drt seizoen op een sensationele 3-3 was btyven steken, vinden we in de QB-basis routinier Sis Tu Pan terug terwijl Koos Hanevekj z'n 250ste ottiaèle wedstrijd voor RCL speelt De afloop mag u met missen De voorverkoop loopt als een sneltrein (aanvang 15 00 uur). Na afloop napraten in de Smikkelshop. Doeslaan 3. Leiderdorp, hét adres voor de klasse-snacks f ZO. ZO. KOLONEL, U MAAKT 'W-EW-ÓTUDIE VAW 'T-EU- VEE, MULQI& OE&PUIK VA/J 'T um?P FXWT4S-

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13