Groenendijk: op valreep gelijk pnijl Kensmül maakt opnieuw indruk - - r» - «- Op NK-boksen Ab Gritter krijgt geen nieuw contract Cees Boer op tweede plaats Ds. G. Zomer overleden „...«"J" Jjjv»- KATWIJK - SRV Boys heeft zich gisteravond in de Cleyn Duin hal niet veilig kunnen stellen van degradatie. Nu er met 3—2 werd verloren van EKL Boys, kan alleen de hoofdklassekampioen de ploeg uit Lisse nog eventueel redden. Door het 3-3 gelijkspel van Noordwijk en Van Gerven, zijn ook deze teams nog niet geheel veilig. DINSDAG 23 MAART 1982 Inter-regionaal zijn er een drietal wedstrijden gespeeld die niet meer van belang waren. Glasber gen pakte op de valreep een punt tegen FV Snoekie (2-2), en Ce- verbo overliep Rucanor met 15-2. De Rotterdamse Studen ten brengen er niets meer van te recht. Ook nu werd met 7-1 van Neptunus verloren. EKL Boys - SRV Boys 3-2 Een uiteindelijk terechte zege voor de ploeg van coach Wim Planje. Het tegen een degradatie vech tende SRV Boys zocht na een 2-0 voorsprong opgebouwd te hebben massaal de verdediging op. De gekozen tactiek werd hun toch noodlottig. In de laatste se conde werd EKL winnaar na een knappe solo van Gijs Collé. Eer der had Ronald van der Pot de stand met twee doelpunten al ge lijk getrokken. In de eerste helft had de ploeg uit Lisse, die Jaap Lingbeek node Voetbal - Een jonge voetbalfan is in de nacht van zondag op maan dag omgekomen nadat suppor ters een brandje hadden gesticht in een treincoupé. Dit gebeurde na afloop van het duel tussen Bo logna en Roma. IJshockey - De dopingcontrole bij het WK-ijshockey in Klagenfurt heeft na vier dagen nog geen po sitieve uitkomsten. VIC (ANP) - De Zweed Tommi Prim heeft gisteren de eerste etappe van de Catalaanse week van Gerona naar Vic over 99 kilo meter gewonnen. Prim won de eindsprint van een grote groep renners, die in dezelfde tijd over de eindstreep kwam. Prim nam ook de leiding in het algemeen klassement. De Spanjaard Eula- lio Garcia werd tweede en de Belg Rudy Pevenage eindigde als derde. De Spargaard Pedro Munoz won eerder op de dag de proloog. miste, door Chris van Damme een 2—0 voorsprong genomen. Daarna stond het houtwerk tref fers voor Ronald van der Pot (2x) en John Couzijn in de weg. Glasbergen - FV Snoekie 2-2 Een wedstrijd waarbij niets meer op het spel stond. Beide ploegen wensten zich dan ook niet tot het uiterste in te spannen. Snoekie, zonder Ton Thoen, Karei Ooster- baan en Rob Theuns, kreeg in het begin van de wedstrijd nog de meeste kansen. Maar de scho ten van Leen de Graaf, John Koekenberg en Bert Snellenberg vonden niet de juiste richting. Aan de andere kant deed Hennie Heemskerk dit beter. Van ver verdween de bal achter de ver geefs graaiende Joop Asselman. Doordat Leen de Graaf tegen de paal schoot ging de rust met een 1-0 voorsprong voor de Rijsbur- gers in. In de tweede rondgang trok Snoe kie fel ten aanval. In de negende minuut bediende Robin Issel- mann Martin van der Knoop op maat: 1—1. Nadat Piet Haasnoot en Nico Zwaan twee niet te mis sen kansen hadden gemist, kwa men de Voorburgers toch op voorsprong. Invaller Bert Snel lenberg werkte zijn solo goed af: 1-2. Tot in de laatste minuut hield Snoekie makkelijk stand. Nog éénmaal trok Glasbergen (zonder Anne Ouwersloot en Jac- ky Mannuputty) ten aanval, en het laatste schot in de wedstrijd was raak. Wil Groenendijk maak te zijn 21ste seizoendoelpunt Van Gerven - Noordwijk 3-3 Door deze uitslag zijn beide ploe gen nog niet geheel veilig, omdat Van Duur en bij twee overwin ningen nog langszij kan komen. Anton Will van Zoelen liet zijn ploeg na een fraai hattrick met een 3—1 voorsprong rusten. Hen nie van Eeuwijk, Fred Bon en Leen Spoor hielden ieder met een treffer een verdiend punt in Lisse. Bekerloting De loting van de laatste acht ploe gen voor de zaalvoetbalbeker is verricht. De volgende ontmoe tingen kwamen uit de hoed. UVS-Bax, Van der Plas-Land- wer, De Heul Boys—Bahlmann en Pas Hifi-SRV Boys. De wed strijden, allen op neutraal ter rein, worden op 7 april gespeeld. Gritter: weg bij FC Twente ENSCHEDE (ANP) - Ab Gritter krijgt van FC Twente geen nieuw con tract aangeboden. De inmiddels 32-jarige laatste man van de oostelijke eredivisieclub, die momenteel een schorsing van vier wedstrijden uit zit, speelt sinds 1975 bij FC Twente. Als aanvaller kwam hij van FC Groningen. De laatste twee seizoenen fungeerde hij als laatste verdedi ger. Voorts heeft doelverdediger André van Gerven het Twentse-bestuur ge vraagd een transferbedrag voor hem bekend te maken. De 29-jarige doelman is ter ore gekomen, dat hij op de lijst staat van spelers, die het komende seizoen minder gaan verdienen bij de Enschedese club. TSV 1860 München moet het nieuwe trainer proberen promotie naar de 1. Bundesliga te bewerkstelligen. Oefenmeester Wenzel Halama heeft zijn ontslag bij het bestuur van de club ingediend. Hij zal 1860 München vandaag voor de laatste keer begeleiden bij een vriendschappelijke wedstrijd in Turnau tegen de Olympische selectie van de Sowjet-Unie. Halama, aan het begin van dit seizoen in dienst getreden bij 1860 Mün chen, is dit seizoen reeds de tiende trainer in de 2. Bundesliga die voortijdig opstapt. ROTTERDAM (ANP) - De kwart finales van de Nederlandse ama teur bokskampioenschappen hebben gisteravond voor bijna duizend toeschouwers in de sporthal Schuttersveld in Rotter dam geen verrassingen opgele verd. De drie titelhouders, die in de ring kwamen. Jan Lefeber (uitkomend in het zwaarwelter) Muhammed Elfallah (lichtge wicht) en Ger Sloof (weiter), plaatsten zich voor de halve fina les, die zaterdag eveneens in Rot terdam worden gehouden. Het peil was ook op de tweede avond van bedenkelijk niveau. Een uit zondering vormde de jonge wei ter Romeo Kensmill, die ook zijn tweede partij voor de limiet beëindigde. Kensmill, "de parel van de Albert Cuyp", maakte opnieuw indruk. De 18-jarige Amsterdamse wel ter schakelde de 32-jarige An- toon Visser in de tweede ronde uit. Visser die in 1973 in de finale van James Vrij verloor, was kansloos tegen de snelle Kens mill. De eerste ronde kon de Bra bander nog wel overeind blijven maar toen Kensmill in de tweede drie minuten het tempo verhoog de, was het snel gebeurd met Visser, die eerst na een rechtse directe en direct daarna na een snelle serie acht tellen staande rust moest nemen. Na de tweede keer was scheidsrechter Franken reglementair gedwongen de strijd te staken. Muhammed Elfallah, de lichtge wicht kampioen van vorig jaar, Volleybal SCOREBORD Promotieklasse Radius 2 18-40 Donar Leython Jupiter NOVO Zevenh. 2 Be Fair 18-37 Punch 18-33 Gem/K 2 19-34 WV 18-34 WW 18-30 RW Eerste klasse Tornado LUSV Thor RW Jupiter 18-36 Gem/K 3 18-35 Zovoc 18-31 Skania 18-30 Dosko 19-30 18-27 18-26 18-15 18-15 18-26 18-25 18-24 18-19 18-10 18-8 Heren promotieklasse S'701 21-24 Inupgo Leython 3 22-22 VCL 1 Orion 1 21-21 VCS1 KMD 13-18 SVLV Haz. B. 14-17 's-Grav. KRV 12-16 Siveo DSVP 12-13 Tweede klasse Randst. 12—18 Kickers SJZ 12-17 Altior UDO 13-12 Eerste klasse DAC 1 20-38 SKC 1 kampioen! WVC 2 Leython 2 21-30 Orion 1 WVC 1 20-28 DAC 2 NOVO 2 22-26 Gem/K 3 LUSV 2 21-22 22-9 gedegr. Donar 2 21-22 WW 220-5 gedegr. Eerste Klasse Leython 2 22-39 DAC 2 22-20 NOVO 2 19-38 LUSV 2 22-15 Ridderv 20-32 Blok 1 21-14 Eerste klasse RAS 14-21 Lugd. Zevenh. 12-20 Monstt 14—24 KRV 2 14-21 Sport. 14-21 Lya 2 13_15 DSVP 2 13-Ï4 SVLV 2 14-14 Haz. B. 2 Zondag Interregionaal 12-12 Iduna 12-19 Docos 10- 8 Alkm. 2 11-18 Lisse KFC Alkm. Bloemh. Celent. GDA 13-25 DCL 10-17 Groenew. 9-10 Oliveo 10-10 Nieuwk. Tweede klasse Unitas 13—25 Iduna 2 SJC 11-17 LFC St. B. 12-13 Docos 2 Lugd. 13-10 bleef in de race. De 25-jarige Ma rokkaan, die bijna een jaar niet heeft gebokst, was te sterk voor de hautain boksende Hagenaar Van Rijsinge. Elfallah joeg zijn opponent door de ring maar mis te toch de zuiverheid om het duel voortijdig te beslissen. Hij zege vierde ruim op punten. Zwaarwelter Jan Lefeber, vorig jaar kampioen bij de middenge wichten, was tegen de Friese zwaarwelter Henk Zijlstra zo gre tig dat hij veel te wild te werk ging. Hij verloor daardoor de ac curatesse in zijn spel. In de derde ronde was scheidsrechter Van der Zee reglementair gedwongen de partij te staken omdat hij Zijl stra voor de tweede maal acht tellen rust had moeten geven. In de tweede ronde had Van der Zee al een keer moeten tellen na een rechtse hoek en in de derde ronde betekende een rechtse di recte het einde van het duel. Leiden -Cees Boer uit Woubrugge is dit weekeinde in Leeuwarden bij het toernooi om de Europa Cup short-track tweede geworden. De cup, voor de eerste maal in de geschiedenis verreden, ging naar de Fries Tjerk Terpstra. Boer, lid van de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL) reed zich in alle vier finales, maar wist geen van de afstanden op zijn naam te brengen. Terpstra en Menno Boelsma verdeelden de winst over de vier afstanden, beiden wonnen twee maal, maar door dat Boelsma op de 500 meter werd gediskwalificeerd ging de eindzege naar de Fries. Bij de dames ging de eindoverwin ning eveneens naar Friesland. Boukje Keulen uit Irnsum won voor de Italiaanse Sciolla. De Friezin zegevierde op drie van de vier afstanden. ADVERTENTIE Zondagmorgen is in Rijns burg de vrijgemaakt-gerefor- meerde predikant G. Zomer plotseling overleden. Hij is 56 jaar geworden. Ds. Zomer was juist uit het Diacones- senhuis ontslagen, waar hij wegens een hartinfarct was verpleegd. Donderdagmid dag om 2 uur wordt in de kerk aan de Katwijkerweg in Rijnsburg een rouwdienst ge houden. Daarna is de begra fenis op de begraafplaats aan de Sandtlaan. Ds. Zomer is predikant ge weest in Vrouwenpolder, Bunschoten-Spakenburg, Groningen-Zuid, Zwolle en (sinds januari 1977) Rijns burg. Enige jaren was hg voorzitter van de Bond van (vrijgemaakt) gereformeerde jongelingsverenigingen. In Utrecht is, 57 jaar oud, dr. J. Knoester overleden. Hij was sinds 1976 voorzitter van de Nederlandse Protestan ten-Bond. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Lemelerveld en te Beerzer- veld kandidaat H. Poot Doe veren, te Rotterdam-Zuid A. de Reuver Capelle aan de IJs- sel, te Vlagtwedde H. A. van de Pol Wierden, te Arnhem J. Schippei Winterswijk, te Eist (Geld.) H. Frijling Nijmegen, te Staveren kandidaat G. P. den Hollander Bunnik; aan genomen naar Apeldoorn M. C. van der Meer Sassenheim, naar Lekkerkerk G. H. Plan- tinga Naarden; bedankt voor Dedemsvaart, Dokkum en 's Gravenzande B. van 't Veld Nunspeet, voor Raamsdonk E. Holtrigter Apeldoorn, voor Rotterdam-Zuid H. Kwakkel- stein Beverwijk-Heemskerk. Gereformeerde Kerken: beroe pen te Halfweg D. J. Claassen Marknesse, te Oppenhuizen (Fr.) kandidaat R. Roukema Uithoorn; aangenomen naar Buitenpost H. Linde Bergen- theim. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: aangenomen naar 01- dehove (Gr.) H. Hoogsteen Roodeschool; bedankt voor Assen-Zuid P. Groenenberg Stadskanaal, voor Kaapstad Nederlands Gereformeerde Kerken: beroepen te Hattem H. van Ommen Spakenburg. Christelijke Gereformeerde Kerken: beroepen te Henge- do A. Hilbers Hilversum; aangenomen naar Midwolda (Gr.) kandidaat J. Sijtsma Emmen; bedankt voor Alder- grove (Canada) J. Westerink Urk. Gereformeerde Gemeenten: bedankt voor Herkingen J. Karens Opheusden, voor Borssele J. J. van Eckeveld Zeist, voor Alblasserdam J. van Haaren Amersfoort, voor Boskoop en IJsselmonde L. Blok Nunspeet, voor Scher- penzeel en Rock Valley (Ver. Staten) A. Moerkerken Nieuw-Beijerland, voor Doe- tinchem en Katwijk C. Ha- rinck Dordrecht. Oud-Gereformeerde Gemeen ten: bedankt voor Loenen van de Vecht M. van de Ket terij Bunnik. Baptistengemeenten: bedankt voor Alblasserdam W. P. van Berkel Winschoten. Kosters Kosters moeten niet schro men voor hun rechten op te komen. Dat zei mr. H. Groen uit Utrecht, hoofd van de ju ridische afdeling van het CNV, op de jaarvergadering van de afdeling Leiden (70 le den) van de Vereniging van Kosters. De landelijke richt lijnen voor kosters zijn niet bindend voor de kerken. Het verheugde mr. Groen, dat veel kerkbesturen ze toch toepassen. Hij wees de kosters erop, dat het eenzijdig aanbrengen van wijzigingen in de arbeids overeenkomst in strijd is met de wet en dat de werknemer dat niet hoeft te nemen. Met het oog op de regelmatige wisselingen in kerkbesturen adviseerde mr. Groen, be paalde afspraken met de werkgever schriftelijk te la ten vastleggen. "Dat kan veel misverstand en narigheid voorkomen". Koster L. de Groot uit Katwijk kreeg de gouden CNV-speld met oorkonde, omdat hij 25 jaar lid is van dit vakverbond. Financiën. De Hervormde Kerk staat aan de vooravond van een ingrijpende 'her structurering', die de kerk een gezonde financiële basis moet verschaffen. Dat kon digde secretaris-generaal dr. R. Mooi aan in de vergade ring van de synode. Hij zei, dat het een 'pijnlijke opera tie' zal worden, waaraan ech ter niet is te ontkomen. "De noodzaak om een reeks be snoeiingen uit te voeren be staat al jaren. We zien er wel tegenop". De synode stelde enkele beslis singen over nieuwe plannen uit tot er financiële duidelijk heid is. Actievoeren De Westeuropese afdelingen van de Internationale Broe derschap van Verzoening (IFOR) hebben op een confe rentie in het doopsgezinde Broederschapshuis te El- speet besloten, meer aan dacht te gaan besteden aan training in 'geweldloos actie voeren'. Daarnaast wil deze - in 1919 opgerichte - vredes beweging de contacten met vredesgroepen in Oost-Euro pa verbeteren om te proberen het traditionele vijandsbeeld af te breken. "Dankzij de edelmoedige reactie van de gelovigen, ook in de armste landen, kon het Vatikaanse tekort van vorig jaar" - ongeveer f 62 miljoen - "geheel worden gedekt". Dat deelde kardinaal Agosti- no Casaroli mee aan de vijf- tienkoppige kardinaalscom- missie die zich vorige week bezighield met de financiële problemen van het Vatikaan. I Konmginnegrachl 57 25!* 5.Gtavertia9e tel 070 - 61 41 21 regering kinderbi;)slag Minister van plannenvakbeweging- Ook omdat over- zèlfs met des bliJ« laas nogal een Echt economisch^ Terlouw. zich Economise weten, vleugelen. regeringspartUen duidelijk de huidige reg dat u een d Morgen kunf^^id beu "flemen waarmee dat u de besluip va» de P t lagere overheidsuitgave^. De VVD wil een beleid „aar de <7^ ,ert^t. b7„. Bovendien- aanpakken. ,and hebben 11 is het voor hei Kles VVD: Al ia Wiegel

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10