1 euterspeeizalen zonder subsidie ^eidse agenda Oefengolfbaan door Marselis geopend Voorstel B en W Wassenaar Opknapbeurt voor roestige peperbus in Voorschoten Man gewond na bermrit Leiderdorpse- brug slechts twee weken afgesloten Falkenhage PAGINA 2 Stad en rand MAANDAG 22 MAART 198! LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeveremaatschappij Lektoch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Poetbua 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144041 Geen krant ontvangen: tal. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-10 00 uur abonnementsgelden uitsluitend gtro 3203571 t n v Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79.70 R. D. Paauw Aig redactiechef A. van Leeuwen Ptv Aig redactiechef Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oohespondenten o.a. In: Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairo. Commentator W. F. J. Wirtz Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941 tat. LEIDERDORP - De mensen dromden zaterdagmiddag samen in boekhandel De Kier in 'Winkelhof om de acteur Rudi Falkenhage te zien, die momenteel weer op de televisie een van de hoofdrollen vertolkt in de serie 'De Fabriek'. Het'stuk, dat geschreven is door Hans Keuls, is ook in boekvorm uitgegeven. Dit boek nu, met dezelfde titel als de serie, werd zaterdagmiddag door Falkenhage voor het publiek van zijn handtekening voorzien. Leiderdorp moet extra bezuinigen MAANDAG LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp moet dit jaar nog eens vijf- tot zevenhonderddui zend gulden extra bezuinigingen op het beïnvloedbare deel (zo'n tien miljoen gulden) van de be groting. Dat brengt het totaal aan bezuinigingen voor 1982 op bijna twee miljoen gulden. De extra korting op de begroting is noodzakelijk omdat er minder geld bij de gemeente is binnen gekomen. Ook zijn diverse uitga ven tegengevallen. Deze bezuiniging is slechts het be gin van een nog veel grotere ope ratie. Diverse malen heeft wet houder Bezemer al verkondigd dat in de komende raadsperiode ieder jaar ongeveer vijf procent (zo'n 2,5 miljoen gulden) van de totale begroting ingeleverd zal moeten worden. Leiden - Stadhuis, gemeenteraad, 19.311 Bierdeghel II - Nieuwe Rijn, verkie zingsbijeenkomst D'66, 20.30 uur. Middelweg 28 - Spiritistisch Genoot schap Leiden, 20 t 'ntmoetingscentrun laan, bejaardensoos Zuid-West, 1 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45. 20 uur, tel. 130547. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel 122000. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags-' dienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 19 tot 27 maart door: Apotheek Lei-j den Zuid-West, Brahmslaan 20, tel 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL ten noorden van de Rijn: 135604, teLj ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.38 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel] 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, d. Waalslaan. tel. 01717-4641. ■I v "TH Voorschoten - gezondheidscentrum. m v.d. Waalslaan, tel. 01717-4641. WASSENAAR - De gemeente Wassenaar wil de gemeentelijke subsidie (16.000 gulden per jaar) aan de peuterspeelzalen over een aantal jaren afbouwen. Alhoewel het "nuttige instituten" zijn en er "een kennelijke behoefte aan bestaat" zijn B en W van mening dat subsidie niet noodzakelijk is. Het in het villadorp zo geroemde particulier initiatief hoort ervoor te zorgen dat de veertien peuterspeelzalen blijven bestaan. Dat de ouder bijdrage dan fors omhoog zal moeten lijdt geen twijfel. Uitbreiding van het aantal gesubsi dieerde peuterspeelzalen wijzen B en W, zo blijkt uit de pas ver schenen notitie kindercentra, af. De peuterspeelzalen zijn niet zo belangrijk voor de ontwikkeling van het kind, schrijven B en W in de notitie. De kosten moeten worden gedekt door de ouders. Voorwaarde is dan wel dat er met vrijwilligers wordt gewerkt, terwijl juist nu overal gepleit wordt voor beroepskrachten. Onlangs is van regeringszijde het belang van onder andere peuter speelzalen nog eens benadrukt. B en W van Wassenaar vinden ver der dat er een kinderdagverblijf moet komen. Er is een behoefte aan, maar niemand weet hoe groot die op dit moment is. Daar om zal er eerst een onderzoek moeten worden gehouden. On danks dat een kinderdagverblijf "een belangrijke functie kan ver vullen" in het kader van de emancipatie wil de gemeente het kinderdagverblijf niet zelf op richten. Opnieuw wordt bijspringen. Dat zal dan gebeu ren via een zogenaamde indivi duele bijdrage aan de ouders zelf. Er moet nog een inkomens grens worden vastgesteld. Ieder een die daaronder zit kan aan spraak maken op een bijdrage van de gemeente. Het kinderdag verblijf krijgt geen cent van de gemeente, aldus B en W. nemen, opnieuw wwui een uc- roep gedaan op het particulier legenstHJCilg initiatief. De gemeente vindt dat de kosten van het kinderdagver blijf opgebracht moeten worden door de ouders. In de gevallen waar de ouders het zelf niet kun nen betalen wil de gemeente wel Alle instanties die iets met kinde ropvang te maken hebben vallen over de gemeentelijke notitie heen. De gemeente wordt on zorgvuldigheid verweten bij het opstellen van de notitie. Ook zou zij tegenstrijdig zijn. Het werk in de peuterspeelzalen is nuttig en van overheidswege erkend; het voorziet in een kennelijke be hoefte, maar subsidie wordt niet nodig geacht. Volgens de vereni ging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Wassenaar een dui delijk voorbeeld van die tegen strijdigheid. Aan de ene kant vindt de gemeente het belangrijk dat er peuterspeelzalen zijn, maar aan de andere kant wil ze niets bijdragen in de kosten. Ook andere instelling spreken hun teleurstelling en wijzen op de "kwalijke gevolgen" die een in trekking van de subsidie zóu kunnen hebben. De notitie wordt besproken in de commissie onderwijs volgende week maandag. Pand gekraakt in Leidse Janvossensteeg LEIDEN - De voormalige Roxy- bar aan de Janvossensteeg en bijbehorende woning is het afge lopen weekeinde gekraakt. Vol gens de nieuwe bewoners stond dit pand al zeven maanden leeg. Het is eigendom van bierbrou werij Heineken. De krakers verklaren dat er een lange strijd om het pand dreigde te ontstaan, omdat het aantal ca fés in de wijk Maredorp volgens het bestemmingsplan moet wor den teruggebracht. LEIDEN - Ondertrouwd: R.A. Epskamp en A.E.M. van den Berg; W. Sjaardema en C.M. Kruit, J.W. Hes- husius en J.C. de Jong; H.M. Klein en C.M. Hooymans; R.A. van Deventer en G.C. Wijntjes; J.Th. van Egdom en J.W. van Malde; R.F. Kemp en J.M.P. Veens; J.G.M. Janson en A. Assink; J. Ver hoogt en R. Hoogkamer; B.J. Luteijn en MA. Scha pink. J. Ratté en G.W. Los; L.A. Pols en J.M.W. Hazes. LEIDEN - Gehuwd. A.J. Gemette en J. Teske; C. Berwald en J.N. Brugman; H. Segijn en E. Riemens; A H Hesseling en S H.M. Aarts; R Feenstra en L.F.M. Brandtwijk; E. Min- ken en A. Romeijn; G. Koet en W.F.A. van der Vliet; G.C. Uhlenbeck en M. Winkel. Boekenweek In het kader van de Boekenweek die dinsdag begint, komt Nico Scheepmaker, schrijver en co lumnist (onder andere in deze krant) naar Leiderdorp. Hij zal voorlezen uit eigen werk dins dagavond vanaf acht uur in de openbare bibliotheek aan de Engelèndaal. Dia-lezing In de Eendenkooi aan de Zoeter- woudse Rijndijk is dinsdag avond een dia-lezing over Ha- zerswoude door de heer C. Kroon. Hij is amateur-histori cus en is zelf afkomstig uit Ha- zerswoude. De stichting 'Oud Zoeterwoude' organiseert deze bijeenkomst omdat naar eigen zeggen "beide gemeenten veel overeenkomsten hebben". Vergaderen In het buurthuis Boschgeest/Bloe- menwijk in Voorschoten begint dinsdagavond een cursus verga der- en discussietechniek. Een docent van de Haagse Sociale Academie is uitgenodigd om de ze cursus te geven. De les wordt voortgezet op 6 april. Beide bij eenkomsten beginnen om acht uur en duren tot half elf. Ouders willen veilige route voor kinderen naar school OEGSTGEEST - De oudercom missie en het schoolteam van de openbare lagere school 'De Springplank' aan de Kennedy- laan in Oegstgeest vragen de ge meente om maatregelen die de verkeesveiligheid voor de schoolgaande kinderen moet verhogen. Zij vragen de gemeen te in het algemeen de knelpun ten in de looproutes naar school weg te nemen. Naar de méning van de oudercom missie en het schoolteam moeten er om de weg naar school veiliger te maken oversteekplaatsen ko-, men op de Kennedylaan, de krui sing Hazenboslaan/Vincent Van Goghlaan en Frans Halslaan/Ro- zenlaan. Verder dringen zij aan op snelheidsbeperkende maatre gelen in de Frans Halslaan zelf waar de ingang van de schooL ligt. Ook wil men bij school graag een parkeerverbod inge steld zien. De ingang is bij de bouw van de school trouwens met opzet aan de Frans Halslaan gemaakt in plaats van aan de drukke en bre de Kennedylaan om de veilig heid voor de kinderen te verho gen. Stroom valt uit LEIDEN - In de Oxfordlaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag de stroom een paar uur uitgeval len. Dit ongemak onstond door dat een automobilist tegen een transformatorhuisje in de straat reed. De politie heeft de eigenaar van de wagen nog niet gehoord. VOORSCHOTEN - De reclamezuil op het Deltaplein in Voorscho ten is zaterdag zo goed en zo kwaad als het kon schoongemaakt door de plaatselijke PSP. Deze zogenaamde peperbus werd on langs nog door politici afgeschilderd als een bonk roest die ontsie rend zou zijn voor het dorp. Wethouder Marselis liet weten dat de zuil beter maar kon verdwijnen. Wethouder Van Leeuwen liet echter een dag daarna al weten dat de 'bus' schoongemaakt zou worden. Tot nu toe was dat echter nog niet gebeurd. De zuil kon volgens de PSP nauwelijks gebruikt worden door in stellingen en verenigingen voor reclame omdat het roest het op plakken onmogelijk maakte. De partij wijst er ook op dat de ge meente voor hel schoonmaken van de zuil in het verleden enkele duizenden guldens heeft uitgetrokken, maar nog steeds niks heeft schoongemaakt. De PSP, die vorig jaar ook het initiatief nam tot plaatsing van de peperbus die moest dienen voor niet-commerciële reclame, wil het niet zover laten komen als Marselis heeft voorgesteld en begon daarom zelf alvast met de schoonmaakbeurt. De partij hoopt daar mee dat de gemeente nu deze activiteit overneemt. LEIDEN - Een dertigjarige Rotter dammer heeft zaterdagochtend een hoofdwond overgehouden aan een "cross-country" over de berm van rijksweg 4 (Amster dam-Rotterdam), ter hoogte van Leiden. Op onverklaarbare wijze raakte de man van de weg, vloog dwars door de bossage het talud af, reed rakelings langs enkele bo men, schampte met de achter kant van de auto een boom, maakte daardoor een halve slag en kwam uiteindelijk in een plas tot stilstand. De man is naar het Elisabethzie- kenhuis vervoerd. Zyn auto is geheel vernield. Open dag van Pauluskerk trekt veel bezoekers OEGSTGEEST - Veel belang stelling was er zaterdag van de zijde van het publiek voor de open dag die gehouden werd in de Pauluskerk in Oegstgeest. Deze kerk van de hervormde gemeente aan de Warmonderweg bestaat 50 jaar en nodigde daarom ie dereen uit een kijkje te ko men nemen in het kerkge bouw. De vele bezoekers konden on der andere oude foto's en te keningen van de kerk bezich tigen en interessante gege vens over de kerk uit de afge lopen halve eeuw. De schoonmaakactie van de zuil duurde zaterdag uren. Daarna werd hij gelijk volgeplakt met affiches. Een klem gaatje werd vrijgelaten om de mensen te laten zien dat hij ook werkelijk schoon is. LEIDERDORP - De Leiderdorp- se brug (beter bekend als de 'Stierenbrug') wordt maar twee weken afgesloten. Eerder deelde de gemeente Leiderdorp mee dat de brug zes maanden niet door auto's gebruikt kon worden. In die tijd zou de brug verbreed worden tot drie rijbanen. De ex tra rijbaan zal worden gebruikt voor de bussen. Vorige week is echter besloten om de gehele brug te vervangen. Dat is 80.000 gulden goedkoper en duurt korter. In augustus zal de brug nu twee weken gesloten zijn. De nieuwe bredere brug wordt dan geplaatst. Tijdens de afsluiting zal een pontje varen. Over dat pontje kunnen alleen voetgangers en fietsers. Bekeken wordt nog of de bussen een halte kunnen maken bij de brug zodat de fietsers en voet gangers daar op kunnen stappen. De automobilisten zullen twee we ken lang moeten omrijden. Om leidingsroutes moeten nog wor den uitgezocht. Duidelijk is wel VOORSCHOTEN - Wethouder Marselis heefl zaterdag met een eerste klap de oefengolfbaan bij het zwembad 'Het Wedde' in Voorschoten geopend. Daarmee heeft de stichting Openbaar Golf uit Den Haag ook een Voorscho ten een gelegenheid, waar op be scheiden schaal de golfsport beoefend kan worden. Wethouder Marselis benadrukte dat de komst van de golfsport naar Voorschoten een oplossing betekent voor de mensen van bo ven de 50 jaar voor wie er geen andere sportmogelijkheden zijn. Marselis gaf aan dat de golfsport voor jong en oud is en tot op ho ge leeftijd kan worden beoefend. Volgens hem is de opzet dat golf in Voorschoten is bestemd voor de brede massa en dus geen eli taire sport wordt. Volgens Marselis legt de komst van de golfsport naar Voorscho ten wel een hypotheek op het ge meentebestuur, omdat de vol gende stap, om te komen tot een echte golfbaan moeilijker zal zijn. Tot 15 april is het uitsluitend op de twee voetbalvelden mogelijk het slaan van de balletjes te beoefe nen, daarna komt op het braak liggende terrein een golfgelegen- heid met holes. De opening werd bijgewoond door zeer veel belangstellenden, waar onder raadsleden van CDA en WD. De PvdA-raadsleden wa ren met hun wethouder afwezig. Deze poltieke partij ziet geen noodzaak om de golfsport naar Voorschoten te halen. De Leider dorpse brug: geen zes m het verkeer afgesloten. dat de gemeente het autoverkeer het liefst over rijksweg 4 wil om leiden (van de afslag bij Albert's Corner naar de Zoeterwoudse af slag). De brug zal worden ver vangen in de periode van 2 tot en met 16 augustus. Dat is in de tijd van de schoolvakanties wanneer er ook minder woon-werkver- keer is. De verbreding van de Leiderdorp- se brug omvat ook werkzaamhe den aan de kruising van de Per sant Snoepweg en het wegge deelte tot aan de brug. Die werk zaamheden zullen rond half april beginnen. Aan de Leidse kant waar opstelstroken moeten ko men zal deze zomer worden ge werkt.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2