S Naamloze troeft alle vedetten af 5 D T C Foreholte zorgt voor stunt Leiden-dames boeken dubbele overwinning Kampioenskans Crescendo verkeken D Piquet blijft koel... Orca winnaar vierkamp Wilson: nummer één Gomez winnaar Primavera MAANDAG 22 MAART 1982 LEIDEN De dames van Parker Leiden leverden een knappe prestatie door het hoger geklasseerde Jolly Jumpers duidelijk te verslaan. De Spaarbank Trotters konden het in Urk tegen kampioen Orc£s niet bolwerken: 121-103. Leiderdorp won krap van het zwakke Red Stars met 85-80 en ook MSV bleef tegen Juventus aan de goede kant van de score: 97—80. Lisse ging tgen tegen Exflas onver wacht onderuit en ook Luba verloor van het zwakke ASV met 73-62. Blitz gaf Gym- nova een pak slaag getuige de 119—51 eindstand. De dames vam MSV verloren de belangrijke ontmoeting tegen Racing Amsterdam met 54-50. Sport Parker Leiden-Jolly Jumpers 63-53. Na eerder deze week al gewonnen te hebben van Raak Meubelen werd ook nu weer ge zegevierd. De ploeg uit Almelo verscheen door verdwaling maar met een half team op tijd in de Vijf Meihal. Jolly Jumpers liet zich echter niet van de wijs bren gen en speelde een sterke eerste helft. Ria Schreuder werd door Marijke Klos onvoldoende afge stopt en zodoende konden de gasten een vooorsprong opbou wen: ruststand 25-33. Na de pauze veranderde invaller-- coach Paul Rosdorff de verdedi ging en moest Rosalie van der Laan Schreuder verdedigen. Dit ging een stuk beter en door sco res van Ria de Wit en Marijke Klos kroop Leiden naderbij- .Toen Jumpers overging op een man-to-man verdediging was het gebeurd en maakte Leiden het karwei koel af. Orc&s-Spaarbank Trotters 121—103. De thuisploeg kon door winst kampioen in de eerste divi sie worden en deed dat dan ook op overtuigende wijze. Trotters werd de eerste minuten volko men van het veld gelopen en met name David Moore was niet af te stoppen. Deze aalvlugge Ameri kaan kwam tot 45 punten. Bij 37-16 was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld, maar Orcós raasde voor een uitzinnige aanhang door. Bij de rust was het al 72-45. In de eerste helft kon alleen Rus sell Chapman (33 punten) wat te rug doen. Na de pauze waren de andere Trotters wat gewend aan de vreemde borden en met name Van Weeren en Beyersbergen drukten wat puntjes. Orcés nam wat gas terug en de Trotters kwa men terug tot 110-97. Winst zat er echter niet in en bij 121-103 konden de Urkers de champagne ontkurken. Leiderdorp-Red Stars 85-80. In een matig, gelijkopgaand duel won Leiderdorp van deze zwak ke opponent. Pas halverwege de tweede helft konden de Leider dorpers afstand nemen: 62-52. Rein Paulides was aardig op schot gezien zijn 33 punten en ook Hans Pley deed in de slotfa se zeer nuttige dingen. MSV-Juventus 97-80. Ook bij de ze wedstrijd ging de strijd zeer lang gelijk op. Aan het eind van de wedstrijd werd het beslissen de gat geslagen. Jaques van der Ven had een goede rentree en Evert en Bert van der Plas waren aan Noordwijkse zijde de beste schutters. Lisse-Exflés 66-77. De Lissena- ren leverden een wanprestatie door van deze ex-Flamingós spelers te verliezen. Door onder schatting kon de ploeg uit Haar lem zeer lang bijblijven. Bij'He stand 54—52 had Lisse nog alle kans. maar de ervaring van de te genstander deed in de slotfase de beslissende duit in het zakje. ASV-Luba 83-62. Bij winst op de ze zwakke ploeg hadden de Lei- denaren eventuele degradatie kunnen ontlopen. Toch speelde Luba, nog steeds zonder coach, zeer ongemotiveerd en gaf het de tegenstander alle mogelijkheden om te winnen en zodoende op de ranglijst naast Luba te kruipen. Blitz-Gymnova 119-51. Het reeds gedegradeerde Gymnova had tegen het ontketende Blitz niets in te brengen. Vooral het lengteoverwicht werd door de Voorschotenaren goed uitgebuit. Topscorer werd Peter de Weys met 25 punten. Racing Amsterdam-MSV 54-50. Doordat de nummer twee van de eerste divisie niet wil promove ren geeft de derde plaats recht op promotie. Als MSV deze wed strijd gewonnen had waren ze derde geweest, nu is MSV ge deeld derde. Volgt er een nacom- petitie dan heeft MSV nog kans; tellen de onderling behaalde re- sutaten dan valt MSV af. Wilson Washington: speler van het jaar. GRONINGEN (ANP) - Tijdens het jaarlijkse basketbalgala in Groningen is Wilson Washington van Amstelveen gehuldigd als beste speler van het jaar. Hij won de verkiezing ten koste van Mitchell Plaat. Tot beste speelster werd Gerda de Ridder van Rotterdam Zuid geroepen Beste coach werd Ruud Harrcwijn van Stars uit Haarlem bij de heren en Peter van Rgsewgk van Canadians uit Amsterdam bg de damesteams. Tot "rookie of the year" (nieuweling van het jaar) werd bu de dames Annette Keur van Voorburg gekozen en Jos Kuipers (Den Bosch) bij de heren. Er waren ongeveer 2000 basketballlef hebbers in de Evenementenhal, die ook een westelgk team van een oostclgke ploeg zagen winnen met 107-104 (56-52). Van Lei den deden naast Plaat ook Downey en Hagens mee. LEIDEN - Ondanks dat de schijn werpers van het korfbalgebeu- ren dit weekend volledig gericht waren op het landskampioen schap zaalkorfbal, traden giste ren twee Leidse korfbalvereni gingen binnen de lijnen om een inhaalwedstrijd in de veldcom- petitie af te wikkelen. In de Pro motieklasse C trad Fides Pacta aan tegen Blauw Wit '51 dat voor de winterstop een tweede plaats innam. Fides Pacta won in Dor drecht met 6-11 waardoor de Leidse ploeg de tweede plaats achter Ready heeft ingenomen. In de tweedeklasse verloor Cres cendo met 9-8 van Vlaardingen waardoor het uitzicht op een titel in deze afdeling nagenoeg verke ken is. Blauw Wit '51-Fides Pacta 6-11 (1-5). Op zeer regelmatige wijze heeft Fides Pacta runner-up Blauw Wit uit Dordrecht terug gewezen naar de middenmoot van de Promotieklasse. Het in deze competitie door hard spel veel punten vergarende Blauw Wit ontmoette in Dordrecht niet alleen een bij vlagen goed spe lend Fides Pacta maar ook scheidsrechter Derksen die het spel van Blauw Wit met veel vrije ballen bestrafte. In de eerste helft liep Fides Pacta al op simpele wijze weg van Blauw Wit. Door doelpunten van Dick Onderwater, Robin Som- meling, Hennie Piket en Wim Pi ket bereikte de Leidse ploeg een 0-5 voorsprong eer Blauw Wit daar een punt tegen over kon stellen. In de tweede helft die met een 1-5 stand was ingegaan, kwam Blauw Wit aanvankelijk sterk opzetten. Maar bij 3-6 sloe gen Hennie Piket en broer Wim Piket een niet meer te overbrug gen gat (3-8). Zonder zich nog al te druk hoeven te maken eindig de Fides Pacta bij 6-11. Doelpunten: Dik Onderwater 3x, Hennie Piket 2x, Wim Piket 2x, Robin Sommeling 2x. Ronald v.d. Velde en Nico Pikaar. Vlaardingen-Crescendo 9-8 (6-4). Crescendo leed in Vlaar dingen een pijnlijke nederlaag, waarmee een uiteindelijk moge lijk kampioenschap ver het bos is ingestuurd. De nederlaag was te wijten aan het vele balverlies dat de Leidse ploeg leed. Bij 4-4 zag Vlaardingen kans een 6-4 voorsprong te creëren waarop Crescendo geen antwoord had. Pas bij 9-6 kwam Crescendo nog even opzetten. Maar de ge lijkmaker haalde de eindstreep niet (9-8). Doelpunten: John Huigsloot, Ria Baak, Ineke Huig- sloot, Peter Baak, Henk Alberts, Alfons Cornelisse, Wim Barend- se en Wilfred Cornelisse. Landstitel DOS '46 uit Nijeveen heeft geschie denis geschreven door de zaal- korfbaltitel op haar naam te schrijven. De Drentenaren de den dit door in een uitverkochte Rijnhal te Arnhem het Dordtse Deetos dat al eerder deze titel binnenhaalde (1981) met 10-8 te verslaan. Geschiedenis omdat het de eerste keer is sinds het be staan van een zaalkorfbalcompe- titie dat een ploeg uit een ander deel van Nederland dan de Randstad de titel binnenhaalt Tot nu toe waren de westerse ploegen als Ons Eibernest, Blauw Wit, Allen Weerbaar en Westerkwartier altud te sterk voor de niet westerse korfbal teams. In de eerste helft van deze zeer sterke zaalkorfbalfinale ble ven beide ploegen eikaars gelijke (5-5), maar in de tweede helft zag DOS '46 kans binnen drie mi nuten op een 7-5 voorsprong te komen Weliswaar haalde Deetos toen nog wel op. maar een toen reeds zelfverzekerd DOS kwam via 9-7 op 10-8 uit. waarna het bal bezitsepel van de Drentena ren Deetos nog weinig kans bood om dichter bij te komen. GERT GRESSIE RIO DE JANEIRO (ANP) - De grootste tegenstander van de coureurs tijdens de Tweede Grand Prix voor de wereldtitel formule één was in Rio de Janei ro ongetwijfeld de hitte. Het was in de schaduw 45 graden celcius en naar schatting hadden de deelnemers in hun auto's een hit te van 70 graden te verduren. Tot grote vreugde van de ruim 100.000 toeschouwers zegevierde "hun" wereldkampioen Nelson Piquet in deze energie verslin dende slijtageslag. Hij vierde zijn jubileumrace, het was zijn vijftigste Grand Prix, op gepaste wijze. Voor het eerst kon een Braziliaan sinds 1975 in ei gen land als winnaar worden ge huldigd. Het betekende tevens de zevende zege van Piquet in zijn carrière. Na afloop was hij zo uitgeput, dat hij zich op het ere podium niet staande kon houden en temidden van zijn hossende supporters viel. De Canadees Gilles Villeuneuve had met zijn Turbo Ferrari de beste start. Hij nam de leiding voor de Fin Keke Rosberg en de Fransman Alain Prost, die tij dens de training in 1.28,80 (ge middelde snelheid 203.9 km/u) f v4i r elf SAN REMO (ANP) - Tien kilometer na de start van Milaan-San Remo zonderde zich een kopgroep van dertien renners af van het gigantische peloton. Niemand van alle achtergebleven vedetten had ook maar het geringste vermoeden, dat in dat groepje "naamlozen" de winnaar zat. Er moest immers nog 284 kilometer worden«fgelegd en bovendien: de overwinning in de openingsklassieker was sinds de oorlog altijd voor een "grote". de Via Roma in San Remo, waar hij de volslagen onbekende VtatoM».i Over belangstelling hadden de Franse Formule I rijders Arnoux en Prost niet te klagen. En het was al zo heet i Rio. De wielersport heeft in honderd jaar zelden zon schromelijke vergissing meegemaakt. Mare Gomez, een 27-jarige neoprof uit Frankrijk, profiteerden er dank baar van. Hij bracht de monster ontsnapping tot een goed einde en arriveerde opmerkelijk fris op het snelst was geweest. Al spoe dig bleek dat Prost, en ook zijn stalgenoot Renè Arnoux met hun Turbo Renaults, zich niet echt konden mengen in de strijd om de eerste plaats. Ook de hoop van Ferrari de zege binnen te ha len werd in de dertigste ronde de bodem ingeslagen. Tijdens een duel om de koppositie tussen Villeneuve en de aandringende Piquet raakte de Canadees van de baan, met de grootste moeite konden Piquet en Rosberg een ernstig ongeval voorkomen. Daarna kon Piquet in de broeiende hitte weinig meer gebeuren. Hij behoefde alleen nog letterlijk en figuurlijk het hoofd koel te hou den en tot de finish zijn Brabham heel te houden. Tot uitzinnige vreugde van de toeschouwers slaagde Nelson Piquet op beide fronten. Hij hield een voor sprong van ruim elf seconden over op de Fin Keke Rosberg. Alain Prost, de winnaar van de Grote Prijs van Zuid-Afrika, mocht uit de verte toekijken en werd derde op bijna veertig se conden. Hij behield daardoor wel de leiding in de stand voor het wereldkampioenschap. AMSTERDAM - Gastheer en win naar van vorig jaar, Nereus - de organisator van de Roei-.vier- kamp - is dit jaar niet de nummer één geworden van de Heineken- Trofee. Dat kon ook niet, want in de acht van de favoriete Amster dammers waren twee zieke roeiers, die op korte termijn niet goed te vervangen waren. Ne reus wilde liever niet roeien dan een zwakke prestatie leveren met reserve-roeiers, zodat men zich helemaal kon concentreren op de organisatie. Ook de dames van Nereus wonnen niet, maar moesten met wel erg ruim verschil hun meerdere er kennen in de ploeg van Orca, de studentenvereniging uit Utrecht, die op deze tiende editie van de Vierkamp de hoogste score be haalde. Want behalve bij de da mes werd ook in het veld van de heren en lichte roeiers de beste totaalprestatie geleverd. Orca's "Head"-winnaar van vorig jaar won alle vier de afstanden, maar de voorsprong was steeds mini- maal. De opponent was het Gro ningse Aegir, dat voor vier span nende duels met Orca zorgde. Hoewel de Utrechtse studenten al voor de slotafstand zeker wa ren van de eindzege door drie overwineingen, was de race op de vijf kilometer toch van belang met het oog op de Head of the River volgende week over acht kilometer. Aegir startte voor Orca en trok hard van leer in tempo 35, Orca volgde drie vier tempi lager. De vlotter ogende Aegir-acht liep wat weg van de Utrechtse ploeg. Langzaam liep het verschil op tot ongeveer vier seconden. Bij de laatste tussenstand, na 4 kilome ter, was het verschil het grootst. Daarna zette slagroeier Han Abelsma van Orca extra aan en werd het gat langzamerhand kleiner. Na afloop bleek Orca niet alleen de afstand tot Aegir te hebben overbrugd, maar was zelfs op 2 seconden winst geko men. Een verrassende ontkno ping, die zich vanaf de kant niet liet aanzien. Hiermee was Orca de complete winnaar van de vier kamp en is volgende week de te kloppen ploeg, als niet alleen Ae gir, maar ook Nereus en de dit weekend nog trainende Die Ley- the-Skadi-combinatie van de partij zullen zijn. De enige Leidse eindzege behaalde de Beginnelingen-acht van Aso pos/de Vliet. Deze niet-eerste- jaars-acht van de coaches Van der Vliet en Mulder won onbe dreigd drie afstanden en vond op de 5 kilometer Njords ploeg op de tweede plaats. Zonder twijfel zal de Head in dit nummer een Leidse zege opleveren. Afgaande op de prestaties van het afgelopen weekend maken meer Leidse roeiers kans op een eerste plaats volgende week. De lichte T.A.C.-acht, met daarin Frans van der Steen en Bart de Bruyn, kampte ook met een zieke roeier, die slechts vervangen kon wor den door een zware roeier. Zater dag lukte het allemaal niet zo best. maar gister was de combi natie goed op dreef en maakte op de 5000 meter een veel betere tijd dan de officiële winnaar van de Lichte Divisie, een ploeg van Or ca met driekwart van de zilveren Paulssen-vier aan bord. Alle kan sen dus voor de beide Asopos/de Vliet-roeiers op een eindzege a s. zondag. Njords Beginnelingen Lichte Acht verspeelde veel seconden op de korte afstanden, maar werd op de 2500 meter en de 5 kilometer tweede op overbrugbare afstand van winnaar Triton. Hetzelfde geldt voor de Junioren-Acht van Die Leythe. Na een redelijke openings-afstand volgde een to taal mislukte sprint. Uitzicht op de eindzege was er toen helemaal niet meer, maar een uitstekend geroeide en gewonnen 5 kilome ter bracht de Leidse ploeg terug naar de tweede plaats in het klas sement en geeft ook goede voor uitzichten voor volgende week. Ook een tweede plaats was er voor de Dames Dubbelvier van Asopos/de Vliet, maar het ver schil ijjet winnares Orca was erg groot. De Veteranen-acht van Die Leythe werd ook tweede, maar bereikte dat voornamelijk door een goede sprint. Een van de meest opval lende ploegen was Njords eerste jaars-dames-acht. In slow-mo tion werd de sprint afgewerkt. Tempo 22 voor een 250-meter mag uniek worden genoemd Toch zag de rest van het roeien er erg goed uit, vooral het rijden, zodat deze ploeg later in het sei zoen nog van zich zal doen spre ken. JAN KLERKS GELEEN - Foreholte heeft giste ren de dreigende degradatie uit de eerste divisie A definitief af gewend. Dat gebeurde in Geleen tegen niemand minder dan de kampioenskandidaat V en L, rust 6-6, eindstand 13-9 voor Foreholte. V en L opende met een 2-0 voor sprong. Maar toen was al te zien dat de Limburgse ploeg de zenu wen in de benen had en gebukt ging onder de voelbare verwach ting van het duizend man sterke publiek dat behalve van de heren ook van de dames een glanzende afsluiting van de competitie wil den. De heren slaagden daar zon der moeite in. maar die hadden ook het reeds gedegradeerde AHC'31 uit Amsterdam op be zoek. De dames van Foreholte daarentegen kwamen geladen binnen de lijnen om de degrada tie te bezweren. Nel Geerlings en Hannie Boskamp zorgden ervoor dat V en L niet kon weglopen. De Limburgse ploeg moest dankzij het genoem de Voorhoutse duo zelfs nog een achterstand wegwerken om ten minste met een gelijke stand de rust te kunnen ingaan, 4-6. Nel Geerlings scoorde 4-5 en direct daarop liet Hannie Boskamp 4-6 aantekenen. Nog tweemaal kon V en L de illusie koesteren met de heren kampioen te worden. Maar Hannie Boskamp en Nel Geerlings hadden het antwoord klaar. Eerstgenoemde kogelde na 7-6 en 7-7 in de touwen en laatstgenoemde zorgde voor 8-8. Hun acties pompten zelfvertrou wen in de Voorhoutse gelederen. Marlies Tuurenhout zette Fore holte voor het eerst in de tweede helft op een voorsprong, 9-8. Nog spartelde V en L tegen, 9-9. Toen sloeg Thea Terheide twee maal op rij toe vanuit de hoek, 10-9 en 11-9. Een geschokt V en L kon niet verhinderen dat Fore holte daarna door Karin Zonne veld en Nel Geerlings nog verder wegliep, 12—9 en 13—9. In het Voorhoutse doel was Carla van der Zalm in de tweede helft ui terst moeilijk te passeren. Zij kan ook op een zeer goede wed strijd terugzien. HVS verloor in de eerste divisie B in De Fluit in Leidschendam van E en O, rust 5-7, eindstand 10-12. Een totaal onnodige ne derlaag, die voorkomen had kun nen worden wanneer wat verder en vooral eerder zou zijn uitge stapt op de balbezitters van de Emmense tweede lijn. Nu moch ten deze herhaaldelijk van af stand vrij inschieten. En van af stand inkogelen bleek een kunst die E en O goed meester is. Met name de Emmense aanvalsleid- ster, die voor 9 treffers tekende. Pas laat in de tweede helft kreeg zij een persoonlijke dekking maar toen was het kwaad al ge schied. Toch had HVS de wedstrijd kun nen winnen, het slechte spel ten spijt. Maar de Stompwijkse gar de permitteerde zich de luxe van drie gemiste strafworpen en kon die missers niet met speldoel- punten goedmaken. Voor HVS scoorden Ank van der Bosch 3. Marijke Moes, Lenie van der Bosch, Sjannic Waayer, ieder 2 en Ank van Wissen. Swift De dames handbalploeg van Swift uit Roermond heeft de wedstrijd tegen Egle Vilnioes uit de Sow- jet-Ume in het Europa-Cup-1 toernooi met 18-23 verloren. Bij rust was de stand 8—5 in het voordeel van de bezoekende Oosteuropese topploeg De twee teams speelden een aantrekkelij ke wedstrijd. Er waren rond de 800 toeschouwers. Swift trad zeer ontspannen aan te gen de kampioen van de Sowjet- Unie. Immers, 's middags was bekend geworden dat, zonder te spelen, de ploeg van Jo Gerris het nationale kampioenschap had veroverd. Concurrent Hellas liep eerder op de dag in de com petitie tegen een onverwachte nederlaag op bij V en K (12-16), waardoor de Roermondse ploeg onbereikbaar werd voor de con currentie. FRANK BONTE r werd van de 73e "Pnmave- De vedetten hadden het nakijken. De Nederlanders hadden totaal geen rol gespeeld. In het koers verloop was alleen de naam ge vallen van Leo van Vliet, in ove rigens een defensieve rol. Jan Raas, de Nederlandse kansheb ber, schreef de sensationele ont wikkeling toe aan het slechte weer. "Van de start tot aan de Turchino was het beestenweer", zei Raas. "Hage, sneeuw en ijzige regen maakten het parkoers spekglad. Er moest heel voor zichtig gemanoeuvreerd worden, en soms pakten de remblokjes niet meer op de velgen". Volgens Raas hadden de dappere vluchters geen kans gehad als het mooi weer was geweest. "Op de Turchino, wij waren net op de helft, stapte Saronni af. Hij was de grote Italiaanse favoriet. Af stappen, dat deed hij niet zo maar. Saronni kon zeker nog slechter tegen de kou dan wij" Op dat moment had de kopgroep een kwértier voorsprong. De ne gen Italianen, dne Fransen en die ene Belg (De Vos) leken kansloos. Vaak genoeg wordt zo'n grote voorsprong teniet ge daan in een klassieker. Raas "Ik wil niemand een verwijt maken, maar wij hadden natuurlijk toch iemand vooraan moeten heb- *ben". Dat was achteraf praten. Bepaald niet in het voordeel van de gro ten was de reducering van het aantal renners per ploeg. Raas: "Er werden veel te veel ploegen toegelaten 33 Van achj renners In andere klassiekers zijn nooit zoveel formaties en kan er ge makkelijker een jacht gefor meerd worden". Raas was vrij mild in zijn beoordeling van het koersverloop. Zijn Belgische col lege Roger de Vlaeminck barstte in woede uit op de via Roma. "De renners van tegenwoordig ver staan hun vak niet meer", bneste de drievoudige oud-winnaar van Milaan-San Remo. "Ik was kop man van de ploeg maar soms zag ik memand om mü heen. Trou wens ook de toprenners hebben minder karakter dan vroeger Tien jaar geleden was het onbe staanbaar dat zo'n onbekende een klassieker won" Slechts één echte vedette heeft daadwerkelijk geprobeerd de si tuatie in de koers recht te trek ken: Francesco Moser. Na ruim tweehonderd kilometer bemoei de hij zich met de achtervolging. Vooraan viel de kopgroep uit el kaar. Vier man gingen met een voorsprong van tien minuten door: de Fransen Gomez en Bon- due en de Italianen Bortolotto en Dclle Case. In het peloton kwam de eerste reactie van Moreno Ar- gentin, een 21-jarige Italiaanse belofte Leo van Vliet reageerde als knecht van Raas. zoals de Belg Patrick Versluys dat voor Daniel Willems deed. Even later 1. Marc Gomez (Fra) 294 km in 7 uur 4 min 12 sec (gemiddelde snelheid 41,584 km per uur) 2 Alain Bondue (Fra) op 10 sec. 3. Moreno Argentin (Ita) op 2.01 4. Francesco Moser (Ita) z.t 5 Tommy Prim (Zwe) zt 11 Leo van Vliet zt. 16. Jan Raas (Ned) op 4 minuten 30 Theo de Rooy (Ned) z.t 32 Hennie Kuiper (Ned) z.L 37. Gerrie Knetemann (Ned) z t. 53. Henk Lubberding (Ned) zt 63 Adrie van der Poel (Ned) op 4.55 sloot Moser met twee van zijn knechten aan in het gezelschap van de Zweed Tommy Pnm en de Italiaan Silvano Contini. Dat groepje moest sterk genoeg wor den geacht om het gat dicht te rijden. Van e oorspronkelijke kopgroep werd de één na de ander inge haald en achtergelaten OP de Ci- pressa, de nieuw ingelaste hel ling 24 kilometer voor het einde, was het verschil nog slechts twee minuten. Het kon nog. De vluch ters hadden zich immers 260 ki lometer nooit kunnen verschui len. Twee echter waren nog op merkelijk fris, de Fransen Go mez en Bondue. Zu hadden afge sproken, dat zij de rest probeer den kwijt te raken om vervol gens ieder voor eigen kans te sprinten Dat eerste lukte en zg bleven goed tempo njden De voorsprong bleef 2 minuten ook al omdat het groepje achtervol gers door de drieste ïnhaalpogin- gen van Moser uit elkaar VM Ook Van Vliet moest eraf "Ik ben te weinig klimmer om na 290 ki lometer op de Poggio nog te kun nen volgen. Moser, Pnm en Con tini reden op die laatste helling echt te hard voor mij'' Dat was niet hard genoeg, want Bondue en Gomez overschreden met 2 minuten voorsprong de top van de Poggio en ze keken blu neer op San Remo, waar de bevrijden de eindstreep lag. Bondue wilde als eerste afdalen. De wereld kampioen achtervolging, die eind vorig jaar in Parijs-Brussel 240 kilometer alleen voorop reed, gleed in de eerste bocht onderuit en werd gepasseerd door Gomez, die vanaf dat moment zeker was van de overwinning. Zgn eerste als beroepsrenner Nog wel in één van de hoogst gewaardeerde klassiekers. De heerser in de wielersport van vandaag kregen door de debute rende beroepsrenner een gevoe lige les. Excuses, zoals het bees tenweer op de eerste helft van het parkoers, mochten eigenlijk niet gelden. Gomel ill N llfflMT van Mi laan-San Remo was een aanfluiting voor het bcroepswiel- rennen. dat bij miljoenen leeft bij de gratie van zijn kampioenen. Nog een paar keer een "kleintje" als winnaar van een grote wed strijd en de belangstelling zal snel dalen. De kampioenen zul len dat in hun portemonnee voe len. Dat weten zg en daarom zal het waarschijnlijk weer jaren vergen voordat zich opnieuw een dergelijke verrassing voordoet

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17