S T Scylla over streep: 6—3 LZ'86 geeft winst nog uit handen: 6-6 Leidsenhage: goed en smaakvol Succesvol 'dubbel' superieur Roomburg Oranje hockeydames verslaan Engeland Gemini-dames houden ondanks nederlaag uitzicht op titel LEIDEN - De Scylla heren konden zaterdag bij Avanti 2 ruim voor het competitie-einde de handen al winnend heffen. De zelf geboekte 6—3 winst op Avanti gekoppeld aan het verlies van concurrent .Quick 32, maakte de terugkeer naar de ereklasse tot een feit. Avanti 1 gaat zich in die ereklasse handhaven. Niet omdat men zelf tegen Nikon zo optimaal acteerde, het 3-6 verlies is onverwacht ruim, maar omdat de Korenbeurs zich door Het Hooge Huys met 4—6 vaster op de laatste plaats liet drukken. De damescompetitie krijgt volgende week zondagmid dag haar beslag wanneer Avanti en Scylla elkaar op de Hazerswoudse tafel ontmoeten. MAANDAG 22 MAART 1982 Sjoerd Meyer maakt de laatste tijd o.a. door een veranderd speltype weer de nodige progressie. Per- fekt is zijn "pressie boven tafel" spelletje nog lang niet. maar de harde smashes met twee onzicht baar verschillende rubbers zijn voor de meeste eerste divisiespe lers te heftig. Ook tegen Avanti 2 scoorde Meyer derhalve weer een hattrick om daarnaast ook het dubbel met Kantebeen win nend af te sluiten. Dat het in Ha- zerswoude toch nog een span nende pot werd, kwam door de off-day van Frits Kantebeen, die moeite had zich tot zijn bekende vechttafeltennis op te peppen. Aan Wibo van Gennip dus de taak de twee nodige zeges in te brengen. Dat lukte tegen Kamp huis en Van Strien waarmee het ereklasseschap van Scylla weer een feit is. Avanti kon tegen Nikon haar ereklasseplaats definitief veilig stellen maar kwam daar niet aan toe. Dat het de thuisclub ernst was liet zich aflezen aan de pre sentie van Rijsdorp in plaats van De Groot. Bij 5-3 was het echter uitgerekend deze taaie verdedi ger die een punt voor Avanti ver speelde door Gootzen voor te la ten. De zekere winst van Patrick Swier in de slotpartij op Van Gasteren kwam zo niet op de planken. Rijsdorp verliest zelden van Goot zen maar de Brabander speelde zaterdag slimmer dan normaal en speelde de Avanti-man heel voorzichtig op zyn noppen uit. Gootzen werd sowieso de Nikon- held van de avond want voor de pauze had hij ook Vriesekoop pootje gelicht. De voorbereiding op de Europese Kampioenschappen brengt voor Bcttine momenteel meer dan zes trainingsuren per dag met zich mee, waardoor een zekere mat heid haar competitiespel ken merkt. Patrick Swier voorkwam dat Gootzen ongeslagen bleef maar de poging ook Potton af te troeven mislukte in drie games. De Engelsman scoorde drie keer al was zijn zege op Rijsdorp een van de benauwde soort. Het dub bel had Avanti nog op 4-3 kun nen brengen maar de combinatie Vriesekoop-Swier klikte ander maal niet. Docos stelde haar derde divisie schap veilig door Noad 2, met een miniem 6-4 verschil, verlie zend naar huis te sturen. De hat trick van trainer-coach Ed Fal- laux deed de balans voor Docos positief doorslaan. Het blijft ech ter een jammerlijke zaak dat de eigenlijk gestopte Fallaux zich hiervoor moet lenen. Reitsma bleef voor Sjaardema ongeslagen maar het lukte zijn teamgenoten Kuyper en Van der Broek tegen Noad 1 niet een keer zijn lich tend voorbeeld te volgen. Dames Volgende week zondagmiddag gaan Avanti en Scylla elkaar de landstitel in Hazerswoude be twisten. Zaterdag bleven beide teams moeiteloos overeind. De Leidse dames hadden het mak kelijk want dit treffen met Ko- ningslust had voor het trio De Kruyff, Van Gennip en Van Vliet niet meer dan de zwaarte van een wat lang uitgevallen warming- up. Avanti leek tegen Torenstad een wat lastig karwei tegemoet te gaan maar niets bleek minder waar. Geen problemen voor El len Bakker en Jolanda Noordam, wel voor José Bakker die de vij and het enige tegenpunt toe stond: 1-6. Volgende week te gen Scylla zal Brigitte Kooter hoogst waarschijnlijk haar plaats innemen. De Gymnaestrada-oefening van de Turnkring Leidsenhage in volle gang. LEIDEN/DELFT - De Zijl/LGB heeft zaterdagavond in het zwembad de Zijl weinig moeite gehad met VZC uit Veenendaal. Ondanks het feit dat Stan van Belkum al in de eerste periode de wedstrijd met een wenk brauw-blessure moest verlaten bleven de roodwitten met 14-6 de baas over VZC. LZ'86 gaf in Delft de overwinning weg. Met nog slechts enkele se conden te spelen kon DZV 6-6 la ten aantekenen. Katwijk behaal de in de tweede klasse een nutti ge zege op Wik uit Wassenaar. De Katwijkers wonnen met 5-8. In de eerste klasse bij de dames LEIDEN - Voor een uitstekend bezette Vijf- Meihal is een grote groep turners en turn sters van de Turnkring Leidsenhage (waar toe Leiden en omgeving behoort) gisteren voor het eerst naar buiten getreden met de volledige demonstratie die zij in juli op de Gymnaestrada in Zürich zal geven. De Gymnaestrada is een vierjaarlijks gymnas- tiekfestijn, waarin het nu eens niet om goud, zilver en brons gaat. Het wedstrijdelement is er vermeden. De deelnemers en -neemsters uit tal van landen tonen wat zij kunnen, zon der dat een jury daar tot drie cijfers achter de komma over oordeelt. Het is dus een vrij ontspannen gebeurtenis of beter kén dat zijn. Naar Zurich gaan zo'n 2200 Nederlandse gym- nastes en gymnasten, van wie 135 uit de Turnkring Leidsenhage afkomstig zijn. De demonstratie van Leidsenhage, waaraan men al sinds september 1980 werkt, is een in hoog tempo lange-matoefeningen en tal van springonderdelen (mini-tramp, kast, ta fel), met als verbindend element een jazzoe- fening voor dames, worden uitgevoerd. Rit misch wordt het werk ondersteund door vier bongo's en een conga; zij jagen op en onder steunen, kortom houden constant de vaart Het geheel biedt een smaakvolle en attractieve aanblik en zal stellig in Zürich een goede in druk achterlaten. De groep deed de oefening gisteren twee keer, eenmaal aan het begin en eenmaal aan het eind van het programma. De tweede keer ging al veel beter dan de eer ste, toen er kennelijk (en ook begrijpelijk) nog enige spanning op de ketel zat. Maar er moet nog wel hier en daar worden ge schaafd. Het "startmoment" van de diverse onderdelen lange mat en springen is beslist nog oor verbetering vatbaar en dat geldt oo! >r het synchroom lopen van een en De le ing is zich daar ook wel van bewust, want er staan in de komende maanden nog tal van openbare demonstraties in deze streek op het programma. Waar ik een beetje mee zit, is de jazzoefening voor dames. Alles wat je er van mag verwachten, zit er wel in. De uitvoering is ook goed, maar het geheel laat toch geen imposante indruk achter. Mis schien komt het omdat de choreografie wat beperkt is, misschien speelt de weinig aan sprekende muziekkeuze een rol. Het blijft wat vlak. De zeer verdienstelijke dames lange-matploeg van Avanti (Voorschoten), de fris werkende jazzgroep van Gymnova uit Leidschendam en de heren-springgroep van het KNCGV (die de gymnastiek eens van de koddige kant benaderde) zorgden voor een plezierige omlijsting van dit Gymnaestrada voorproef- •Sf Alecto-speelster Patricia van Stekelenburg brengt Roomburg-doelvrouw Daphne Biekart in moeilijkheden. Josita Jansen en Anne van Heesbeen snellen toe. (Foto Holvi LEIDEN - In het inhaalprogramma van de hockeycompe- titie zijn het afgelopen weekeinde mooie resultaten ge boekt door de dames van Leiden en de heren van Room burg die beide met twee overwinningen het dubbel—pro gramma afwerkten. Het Leiderdorpse Alecto kwam ook goed voor de dag: de heren klopten Woerden met 5—0 en de dames versloegen Roomburg die daarmee steviger aan kop in de tweede klasse B kwamen te staan. Foresca- te speelde doelpuntloos gelijk tegen Te Werve. Roomburg 0-3; Hermes - Room burg 0-1 De inhaalwedstrijd zaterdag tegen Alkmaar is voor Roomburg zeer soepel verlopen doordat de Lei- denaars veel sterker waren dan hun opponent. Luuk Rietveld opende de score na tien minuten uit de rebound van een strafcor- ner. Een paar minuten daarna tikte Kees Wendt uit een lange corner 2-0 achter de Alkmaar- oppermachtig Roomburg de Leidse keeper geen bal kreeg te verwerken. Het derde doel punt kwam tot stand via een fraaie aanval over veel schijven die werd afgewerkt met een knal in de bovenhoek van Kees Wendt. In Den Helder had de formatie van Ron van Eijk het gisteren moei lijker met de scheidsrechters dan met de tegenstander getuige de vele opmerkingen geuit tegen LONDEN - Het Nederlands dameshockeyteam heeft za terdag in een met 75.000 toe schouwers. voornamelijk kostschoolmeisjes, volge stopt Wembley-stadion de in terlandwedstrijd tegen Enge land met 4-2 gewonnen. Na dat Sophie von Weilcr (straf- bal in de vierde minuut) en Sandra le Poole (tiende mi nuut) voor 0-2 hadden ge zorgd. haalde Oranje onge schonden de rust. Vooral in het laatste kwartier voor rust verloor Nederland de greep op het spel. Men liet Enge land het tempo aangeven.'Te vens schonk Nederland de snelle Engelse vleugelspitsen te veel ruimte. Direct na de hervatting hal veerde Robinson de achter stand. vooral aanvallend de den de Nederlandse dames zich beter gelden. Korte tijd later kon Nederland dan ook weer ruimer adem halen. Binnen enkele minuten werd het 3-1 door Sandra lc Poole, die een vrije slag van Madelin Belien afrondde, en 4-1 door Elsemiek Hillen. Jane Swin- nerton gaf de stand kort voor het slotsignaal een draaglij ker. en reëler aanzien. het arbitrale duo wat tot gevolg had dat Frank Montanus al snel in de tweede helft uit het veld werd gestuurd. Ronald Cijs be hoedde Roomburg voor een ach terstand met alert keepen in de eerste vijf minuten. De Leidse ploeg kreeg daarna een over wicht dat in de eerste helft geen doelpunten opleverde. Ondanks het geruime tijd met een man minder spelen klaarden de Lei- denaars het karwei door een raak gechoten strafcorner van Kees Wendt. Alecto - Woerden 5-0 Het liep voor Alecto in de derde klasse B tegen Woerden van een leien dakje. Het met vier spitsen spelende Alecto kwam door Mar co Koeken op 2-0 doordat hij de terugspringende ballen alsnog achter de goalie werkte. Nog voor rust maakte Robert Kruide nier 3-0 door een strafpush. De zwaar onder druk staande Woer den-defensie moest nog twee maal toestaan dat er werd ge scoord. Dit gebeurde door een "rollertje" van Kruidenier en vlak voor het eindsignaal door invaller Andries Osseman. Dames Ring Pass - Leiden 0-1; Leiden - Leonidas 1-0 De dit seizoen afscheidnemende trainer-coach Ruud Hartman Kok had dit weekeinde succes met zyn ploeg door met een mi nimaal aantal doelpunten het maximaal aantal wedstrijdpun- ten binnen te halen. De wedstrijd in Delft tegen Ring Pass was een moeilijke kluif door de stugge verdediging van de thuisploeg. Een van de vele strafcorners die Leiden nam werd tot treffer ge maakt door Alexandra Rooyaards. Gisteren werd aangetreden tegen het technisch sterke Leonidas dat het onderspit moest delven op het middenveld door een dui delijk gebrek aan conditie. De af werking van de Leiden-aanval liet weer te wensen over. De matchwinner was wederom Ale xandra Rooyaards die de plank raakte uit een strafcorner. Alecto - Roomburg 2-0 Van het beginsignaal af viel Alecto furieus aan wat de keepster van Roomburg handen en voeten vol werk gaf en tot knappe reddin gen dwong. Alecto kreeg nog voor de doelwisseling loon naar werken door een treffer van Manja Bosch uit een strafcorner. Het tweede part liet een heel an der Roomburg zien door een veel grotere dadendrang en fellere ac ties van de Leidse hockeysters die pech hadden door het uitval len van Ariëne Rietveld met een wenkbrauwwond. Er waren al twee speelsters gewisseld, wat tot gevolg had dat Roomburg 25 minuten in de numerieke min derheid was. Halverwege de tweede helft kwam Alecto op 2-0 door Manja Bosch uit een strafpush die werd veroorzaakt door Petra Montanus die een doelpunt voorkwam met haar voet. In de gelijkopgaande wed strijd werd niet meer gescoord. Alecto is door de overwinningen van de laatste weken op kop ge komen in de tweede klasse B Te Werve - Forescate 0-0 De thuisploeg speelde met een consequente dekking en een goede buitenspelval waar Fores cate het moeilijk mee had. Te Werve kreeg in de eerste helft veel strafcorners te nemen die door Petra Vingerhoed goed werden gekeerd. Na rust waren de Voorschotensen beter op dreef maar konden het onder- aanstaande Te Werve niet op de knieën krijgen. Alle strafcorners en aanvallen leverden niets op. LEIDEN - In de volleybalcompe titie waren de Gemini-dames on danks het 3-2 verlies tegen DFC tevreden met het ene behaalde tegen Radius geen enkel mo ment terug brengen. Donar kreeg een sterk overwicht en makkelijk met 15-10. Pas in punt. Bij de heren verloren beide de tweede set hervond Leython Leidse vertegenwoordigers in de zich en ging vooral aanvallend divisies LUSV en Gemini van beter draaien (11-15). respectievelijk HSV en Delta. De derde set ging volkomen gelijk LUSV speelde vrij matig tegen op. Donar overtuigde echter toch HSV. Na verlies van de eerste set het meest en won verdiende met (15-10), kwam het even terug (10- 15.13. De vierde bleek de sleutel- daarna kwam de HSV set te zjjn Enorme aanvallende aanval pas goed los, mede omdat het LUSV-blok niet fungeerde en ook de eigen aanval er niet uitkwam (11-15, 11-15, 1-3). hoogstandjes (Ron Groen bij Do nar en Wim Schouten bij Ley thon) brachten de handen vaak op elkaar, maar Leython leek te gaan verliezen. Het raakte geïrri teerd door dubieuze beslissing van de scheidsrechter maar won op de valreep: 15-17. Toen was het Donar-verzet gebroken. Ad Kerkhof scoorde veel op de snel le steeks en Donar was versla gen: 5-15 (2-3). De ontmoetingGemini-Delta was het aankijken meer dan waard. Na 4 spannende set bleek Delta iets sterker (1-3; 14-16, 15-10, 8-15 en 10-15), maar toch was het vaak Peter Franke van Gemini, die aanvallend de show stal. Helaas was het blok bij Gemini te slecht om tot winst te kunnen komen. Met foutloos spel zette NOVO het Bij de dames-divisionisten was bezoekende Jupiter in de eerste DFC derde met drie punten ach- set op een snelle 11-0 achterstand terstand. Noodgedwongen speel- ®j? ieg(:e daar™ede basis voor de de Gemini met Ciska Beurze 1-5 «twinst In de tweede peno- omdat Anneke Verstegen met fit b^°y°;f; Dit pakte wonderwel goed uit. Gemini had zelfs kans op de volle winst want in de vierde set kwam het op 2-11. Tot winst kwam het niet omdat de afwezig heid van Annita Verhoeven en Anna Steenken de ploeg opbrak. 15. Men herstelde zich echter goed, maar zag bij 12-6 Jupiter naderbij komen; via 14-15 werd in de zeer spannende slotfase toch naar 17-15 doorgedrukt. Ook de vierde set gaf sensatie. Bij 2-8 zette NOVO nog eenmaal al les op alles en met goed spel „QQ1UUU1 C1 CC11 werd Jupiter alsnog overtuigend prima uitzicht op promotie bleef verslagen: 15-12. (10-15, 16-14, 11-15, 16-14, 15-13). NOVO speelde tegen Molenwiek -p twee goede sets; de eerste en de r rODlGITlGn derde (5-15, 6-15). Daar zowel de Gemini 2 behaalde een'logische'3- 11 de opslag (zwak) NOVO j zege 0p het praktisch gedegra deerde RW. Door dit resultaat kreeg Gemini weer aansluiting met de grote middengroep (15-8, 12-15, 15-8, 15-4). Bij de dames kon Velo alleen in de eerste set de winst pakken doordat RW wat last had van de belichting i de hal. Overschakelend naar verder in de steek liet, waren de overige sets via 15-6, 16-4 en 15-8 voor Molenwiek, in een overi gens matige striid. In Delft opende Leython bedroe vend. Bij een 2-0 achterstand werden de Leython-dames wak ker. Door slim spel werd het 2- Ook de vierde set leek gewonnen lagere passes werd dit^probleem te worden, maar helaas ging die met 16-4 verloren, en hadden de Leython-dames voor de derde opeenvolgende maal een neder laag te pakken (15-8, 15-8, 12-15, 16-14). Kansloos snel opgelost. Daarna bleek RW in de overige sets de meerdere door goed en gevarieerd aanvals- spel. Hierin vervulden vooral Marja Bloemzaad en Ankie Jo- chemsz een grote rol (16-14, 11- 15. 10-15. 12-15). Bij de tweede derby LUSV-Gemini 3 toonde LUSV een veel beter Gemini 2 had twee invalsters tegen teamverband en op de opslag Krimpen in de ploeg n.l. Sandra van LUSV (Tanja Dicker) had Schot, Hanneke v.d. Havel, maar Gemini eigenlijk geen enkel ver- ondanks hun goede spel konden weer. Daardoor domineerde zij niet voorkomen dat het een LUSV op alle fronten en werd kansloze 3-0 nederlaag werd 15- het behouden in de vierde set, 10, 15-5, 15-5) tegen deze degra- die onverwachts naar Gemini datie kandidaat. In de promo- ging een eenvoudige zege voor ticklasse heren zat er veel pu- de studentes (3-1. 15-8. 15-7, 8-15 bliek bij de deby Donar- Ley- en 15.6). thon. Leython kon in het begin het goede SDel van vorige week GER RENES stond de derby LZ'86 tegen de Zijl/LGB op het programma. De Zijl/LGB won met 3-4. De Zijl/LGB heeft onverwacht ge makkelijk gewonnen van VZC. De uitwedstrijd leverde de Leid se formatie een zwaar bevochten 8-7 zege op. Nu in Leiden was er niets over van het VZC verzet. Des te opvallender is de grote Zijl/LGB zege, omdat al in het eerste speldeel Stan van Belkum definitief naar de kant ging met een blessure aan zijn wenk brauw. Voor de Leidse interna tional hield dit in dat hij zijn ho ge positie op de topscorerslijst (tweede achter Nico Lander- weert) niet kon verdedigen. Aan de andere kant gaf dit de Leidse formatie de mogelijkheid om aan te tonen dat het ook zonder zijn aanvalsleider tot goede presta ties kon komen. Vooral in de der de periode werd VZC hard met de neus op de feiten gedrukt. In de eerste twee perioden had de Zijl/LGB al een 4-3 voorsprong genomen, daarna werd het lu-achtsverschil in duidelijker cijfers uitgedrukt. Snelle goed uitgevoerde breaks brachten VZC op de knieën. Achtereen volgens Martin Vreeburg, Ron Koster, Henk Harte veld, Martin Vreeburg en Jan Jaap Korevaar zetten VZC op een niet meer in te halen achterstand. In de laatste periode kon VZC zich nog wel iets herstellen zodat de score enigszins binnen de perken bleef. De Zijl/LGB maakte zich niet echt druk meer en mede daardoor werd de eindstand be paald op 'slechts" 14-6. Periode standen: 2-1, 4-3, 10-4 en 14-6. Doelpunten: Martin Vreeburg 3, Ron Koster 3, Arno v. Winkel 2, Albert Spijker, Rob Legrand, Henk Harte veld, J. J. Korevaar. Het ene punt dat LZ'86 gistermid dag aan het duel tegen DZV overhield, was gemeten het ver toonde spel te weinig. De Leide- naars die zich nu definitief bij de laatste acht hebben geplaatst, hadden bijna de gehele wedstrjd de overhand en namen zelfs in de vierde periode een zeker lijkende 3-6 voorsprong. LZ'86 had de overwinning zo voor het grijpen, maar het missen van een aantal man meer situaties en een stevig slotoffensief van DZV kant de den het tij keren. Er leek nog geen vuiltje aan de lucht toen Jan Teske bij de stand 5-6 zo'n 4 seconden voor tijd een keeper bal, dus balbezit voor LZ'86, mocht nemen. De opdracht was nu alleen de resterende secon den uit te spelen, maar DZV top schutter Erik te Kulve deed nog een wanhopige en succesvolle poging om de zaken gelijk te trekken. Zonder dat Jan Teske de keeperbal daadwerkelijk had genomen, "dook" Erik te Kulve boven op de LZ-doelman en na een korte schermutseling voor het doel drukte hij de bal tegen de touwen. Wonderlijk was wel dat de scheidsrechter, met Geor ge Geurtsen voorop, niets van dit voorval hadden gezien, maar toch het doelpunt otekende en zodoende de woede van de onge bruikelijk fel reagerende Jan Teske op hun hals haalde. Een onverwacht slot van een op hoog peil staande wedstrijd waarin met name Jan de Graaf weer eens een hoofdrol voor zich op eiste. De Leidse international Aad van Mil, die na 1 seizoen LZ'86 overstapt naar de Robben wegens een nieuwe werkkring, kwam dit maal niet tot aanspre kende daden. Goals: Jan de Graaf 2, Joop Siera, Aad v. Mil, fried Elzenga en Ruud Muusse. Katwijk heeft zich na de overwin ning op Wik Wassenaar zo goed als zeker gehandhaafd in de tweede klase. In de laatste perio de sloegen de Katwijkers hun slag een 4-4 stand werd toen om gebogen in een 5-8 overwinning. De Katwijkers die het scheids rechterlijk duo zeker niet tegen hadden zagen nu wel kans de goed opgezette breaks af te ron den in tegenstelling tot het in de tweede competitiehelft stevig te leurstellende Wik. Setstanden 0- 1. 3-2, 4-4 en 5-8. Vivax uit Oegstgeest mag nu toch wel langzaam maar zeker aan een kampioenschap gaan denken. De 13-3 overwinning op het arme WVZ vijzelde het toch al enorme doelsaldo weer wat op terwijl naaste concurrent verloor met 6- 5 van PCG. Belangrijk voor de Oegstgeestenaren zijn de twee volgende wedstrijden achtereen volgens PCG en RZV moeten dan bestreden worden. Over de wedstrijd tegen WVZ valt te mel den dat met name Dick v.d. bosch weer eens met scherp schoot, hij scoorde viermaal. DKD won in het afgelopen week einde van DSZ met 7-4. Na een stevige, maar zeker niet gemene partij trokken de Leiderdorpers aan het langste eind. Zwarts van DSZ zorgde na afloop nog voor enige opschudding door om on duidelijke redenen de vader van v.d. Plas te molesteren. Een derby wordt meestal geken merkt door matig spel en hoog oplaaiende emoties. Ook zater dag was dit het geval toen de da mes van LZ en de Zijl/LGB te gen elkaar aantraden. Ook dit keer name de Zijl/LGB dames beide punten mee naar huis. Vooral slecht spel bij nummerie- ke meerderheden brak LZ op. tot tweemaal toe kon de Zijl/LGB scoren terwijl LZ een vrouw meer in het water had. Uitslag 3- 4 voor de Zyl/LGB.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16