Herstel RBB zet niet door Noorchvijk draait bij Spakenburg rollen om Zwart Wit en RCL dwingen respect af I - Ondanks rechtvaardig gelijkspel (1-1) tegen NSW "Cadeau" DOSC valt in de smaalt bij Lisse Slechte beurt Katwijk Gebrek aan routine nekt Quick Boys: 4-1 Ter Leede: "We redden het wel" MAANDAG 22 MAART 1982 ROTTERDAM Terwijl beide ploegen nog eens nadrukkelijk naar een topnotering in de eerste klasse B knipoogden, is voor zo wel Zwart Wit'28 als RCL de aan sluiting met de klassementslei ders flink op de tocht komen te staan. In een even boeiende als aantrekkelijke wedstrijd, een 0-0 eindscore onwaardig, dwon gen de twee teams elkaar zoveel respect af dat iedereen uiteinde lijk toch vrede kon hebben met (slechts) één winstpunt. Echter, de concurrentie stoomde door. IJsselmeervogels, ACV en DETO beschikken over de beste papieren. Maar afgaande op de verrichtingen van zaterdagmid dag mogen Zwart Wit en RCL zich tot de titelgegadigden blij ven rekenen. Zij moeten in staat worden geacht de in hun hand wapperende kanskaart kundig uit te spelen. Een eerste spelletje poker staat aankomende week op het programma, als RCL naar de Spakenburgse Vogels trekt. Daar telt alleen winst. Bij Zwart Wit werkte de Racing, zonder de geblesseerde René Kamminga ('zweepslag'), een verdienstelijke generale af. Trainer Theo de Waard stemde zijn team-samenstelling goed bere kend op het gemis van de opko mende vleugelverdediger af. Ab Braat nam Kamminga's plaats in. Met broer Hans bezette hij de backposities, beiden met één en dezelfde opdracht: het aan ban den leggen van de gerenommeer de, doch weinig scorende Rotter damse aarivalslinie. Peter Siera kreeg een rol op het middenveld toebedeeld; zijn actieradius moest worden aangewend om snel het offensief te zoeken als de kans daar was. En vooral in de eerste helft waren die er volop. Zwart Wit had het middenveld in handen. Met Siera en Bruna kort voor de eigen defensie lag daar erg veel ruimte. Veel gevaar sproot er uit het goed verzorgde aanvalsspel niet voort. Met Peter van der Heyden in een glansrol stond de Leiderdorpse afweer slechts kansen toe aan Bert Hooyer (kopte over) en Ray Lem- mens. De dominerende midden velder zag zijn schot via de vuis ten van de RCL-doelwacht tot corner gekeerd. Na die hoek schop, negentiende minuut, counterde Peter Siera naar zijn tweede grote kans op de ope ningstreffer. Eerder had hij op aangeven van de stroef draaien de Bob van Bohemen al de paal geraakt. Nu stond doelman Van der Ent, die zaterdagmiddag kennelijk niet achter wilde blij ven bij zijn vlekkeloos keepende Leiderdorpse collega, hem in de weg. De Rotterdamse sluitpost haalde zo onder meer twee af standschoten van Van Bohemen en Van Gemerden met fraaie sa fes uit de hoek. Trouwens, ook zijn laatste lijn spiegelde zich aan de vastberaden houding van de Leiderdorpse verdedigers. Het RCL-aanvalstrio kreeg geen cen timeter ruimte. Van Gemerden en Van Doeselaar zijn dan ook nauwelijks in de'wedstrijd ge weest. Tien minuten voor rust ging Hans Braat als enige in de fout. Hij speelde bij het uitverdedigen ïYans Bouman aan. Haneveld verhinderde dat Bert Hooyer vol doende kopkracht achter zijn voorzet kon plaatsen, waarna de oud-AC V-er met een vergeefse struikelpartij probeerde scheids rechter Van Ginneken in de ma ling te nemen. Geen strafschop. Ook na een kwartier spel in de tweede helft was de arbiter niet te vermurwen, toen hij geheel volgens de buitenspelregel een doeltreffende kopbal van Bert Hooyer affloot. Tot aan de slotfa se leek Zwart Wit, net als drie weken geleden in de partij in Leiderdorp, op een verrassings treffer uit. Peter van der Heyden ging echter niemand uit de weg. Ook niet de zwaarlijvige invaller- spits Cees Wander, waar Hane veld al evenmin door geïmpo neerd bleek. In de laatste minu ten, toen de van een langdurige verblijf in het buitenland terug gekeerde Sito Schalkers Eric van Doeselaar kwam vervangen, wa ren deze Schalkers en Van Ge merden nog dicht bij een surpi- se. Maar alleen het recht zege vierde: 0-0. GERARD HAVERKAMP Piet Haasnoot grabbelt vergeefs rond in de doelmond bij NSW. De Numansdorpers Van der Zwart. Hoogwerf, Vos, Boender en doelman Delder (v In.r.) staken hun werkzaamhe den als scheidsrechter Kemkers een overtreding heeft geconstateerd. (Foto: Hoivi RIJNSBURG Hoewel Rijnsburgse Boys gezien de vijf punten uit de laatste vier wed strijden weer enigszins op de been lijkt na een langdurig ziekbed, was daar zaterdag op het veld weinig van te merken. In de wedstrijd tegen NSW immers rammelde de defensie van de Rijnsburgers weer ouderwets aan alle kanten. Dat er niettemin een puntendeling uit de bus kwam was terecht, want NSW maakte de hoge positie op de ranglijst geen moment waar. Arie Lagendijk had, zoals de laat ste weken gebruikelijk, weer een tweemansvoorhoede de wei in gestuurd. Die linie, gevormd door Ton Arroyo en Rob Gillesen was het sterkste deel van de ploeg. Individuele acties van dit tweetal verraadden ten minste af en toe enige klasse, die bij de rest van de ploeg ver te zoeken was. Het door vier man gevormde middenrif bijvoorbeeld was nim mer de schakel tussen verdedi ging en aanval. Bij balbezit van de verdedigers bood niemand zich aan, waardoor voor rust vooral Freek Rienks een hulpelo ze indruk maakte. Net als in mindere mate laatste man Jack Manuputty wist hij zich met het speeltuig geen raad, als hij dat via doelman Sloos in bezit had gekregen. Ten einde raad besloot de lange Katwijker maar zelf op avontuur te gaan, welke acties echter door een ge brek aan creativiteit tot misluk ken gedoemd waren. Verdedi gend haalde Rienke wel een vol doende, al was het alleen maar door het wegkoppen van vele ho ge ballen. Het met twee spitsen op de vleugels spelende NSW verraste de thuisploeg in de eer ste helft overigens enkele keren met penetraties van middenvel ders door het centrum. Ondanks het feit dat de Rijnsburg se dekking op het middenveld maar matig verzorgd was, werd doelman Wijnand Sloos voorals nog niet voor al te grote proble men geplaatst. Een kwartier voor rust gebeurde dat wel, toen hij ver voor zijn doel staande werd verrast door een schot van Peter Knoop, via het been van Jack Manuputty verdween de bal in het doel: 0-1. Die stand was niet eens onverdiend, want de ploeg uit Numansdorp was aan de bal wat sterker dan Rijnsburgse Boys, dat in Nico Kuyt en de met een middenveldtaak opgezadel de Leo van Delft zwakke scha kels had. Na rust bleek Ruud van der Voort vervangen te zijn door Arie van Dijk, die nauwelijks iets aan de speelwijze van Rijnsburgse Boys veranderde. Net als in de eerste helft bleef iedereen in het team zwoegen voor een goed resultaat, dat bereikt leek te worden, op het moment dat Piet Haasnoot inkopte na een corner van Martin Toet. Een Numansdorper trapte de bal echter van de doellijn en vervolgens pegelde uitblinker Ton Arroyo de lat. Leuk voor het publiek zo'n actie, maar de thuis ploeg schoot er niets mee op. Pas twaalf minuten voor tijd kwam de verdiende gelijkmaker op het scorebord. Nadat Blauwkamp en Reedijk bij counters van het middelmatige NSW goede kan sen hadden gemist en Henk Mer- bis Nico Zwaan was komen ver vangen scoorde Ton Arroyo. Een vrije trap van Jack Manuputty werd door de verdediging van NSW onvoldoende wegge werkt, waarna de Voorhouter er als de kippen bij was om te profi teren: 1-1. De geelzwarten roken dat er nog meer inzat, gingen de laatste mi nuten fel in de aanval, doch za gen een en ander slechts resulte ren in een door Henk Merbis on benut gelaten mogelijkheid en een waarschuwing voor Piet Haasnoot. Ton Arroyo, de laatste vier weken in de basis, was toch niet onte vreden over het resultaat. "On danks de achterstand bleef ieder een erin geloven" merkte hij la ter op. "We creêrden ook kansen, iets waar het in andere wedstrij den nogal eens aan schortte. Toch speel ik liever met drie in plaats van twee spitsen. Ik geloof dat ik als centrumspits met twee vleugelspitsen beter functioneer. Maar ach, ik ben al tevreden dat ik erin sta. Ik ben afkomstig van Foreholte, en moest in het begin erg wennen hier in Rijnsburg. Nu gaat het goed, wel halen weer punten, wat met name de sfeer ten goede komt". CHRIS HARTMAN SPAKENBURG - Noordwijk draaide zaterdagmiddag in Spakenburg de zaken om; in de voetballerij kan in drie weken tijd veel veranderen. Waar Spakenburg 21 dagen tevoren counterend naar een 0-2 winst opstoomde, bereikte Noordwijk nu op identieke manier dezelfde score. Noordwijk tracteerde Spakenburg dus in eigen huis op een koekje van eigen deeg, om maar weer eens een fijngekauwd cliché uit de kast te halen. "Wij deden hier datgene wat Spakenburg in Noordwijk toepaste, de wedstrijd ontwikkelde zich in gelijke richting, alleen wonnen wij nu", maakte Noordwijk-trainer Piet Buter met enige voldoening de balans op. Rob Suttorp komt er temidden van de Dolderse defensie niet aan te pas. Wel won Lisse, onder meer dankzij het tweede doelpunt van de bisser aanvaller. (Foto: Holvast). als eerste het overwicht in doel punten uit te drukken. Beheerst wachtte hij het juiste moment af om de bal in het doel te schui ven: 1-0. Ook in de tweede goal had hij een groot aandeel. DOSC- speler Pieper schonk hem de bal. Slim ontweek hij de keeper, schoot op de paal en legde de te- ruggeketste bal terug op Rob Suttorp. Deze scoorde koelbloe dig 2-0. LISSE - Voorzitter Wim de Witt genoot zichtbaar. Het was alle maal perfect georganiseerd. Di rect na de wedstrijd werden de spelers van FC Lisse in de bloe metjes gezet door de majorettes van "Canita Tuba". Het paste goed in de feestelijke ambiance waarin het fraaie sportcomplex "Ter Specke" in gebruik is geno men. Vele toeschouwers waren er getuige van hoe opponent DOSC zaterdag hun cadeau aan bood. Op een presenteerblaadje schonk men beide punten (3-0) aan de gastheer, die ze dankbaar ontving. De 3-0 uitslag was al lerminst geflatteerd. Vooral in de eerste helft waren de Lissenaren op dreef. Met Frans van der Laan als spelverdeler werd DOSC vol ledig van de mat geveegd. Lisse heerste op alle fronten. De eer was aan Jan van Slooten om KATWIJK - "De slechtste wedstrijd die Katwijk in de periode dat ik daar trainer ben gespeeld heeft." Aldus typeerde trainer Huguenin de ontmoeting van de zaterdagderdeklasser tegen MW '27, die in een kleurloos 0-0 gelijkspel eindigde. Tot nu toe schortte het bij Katwijk vooral aan het benutten van de kansen. Zaterdag was het echter ook met het veldspel droevig gesteld. Ook MW '27 bakte er echter weinig van, zodat Katwijk toch nog een punt in eigen huis hield. De enige uitgesproken Katwijkse kans kwam in de 26ste minuut voor Arnold Boers, die de bal op aangeven van Aad Koelewijn net over het doel kopte. Solo's van Andries Nijgh en Boers gingen een eind in de goede richting, maar op het beslissende moment verzuimden beiden, wegens gebrek aan zelfvertrouwen, zelf te schieten. Rein Casius moest in de tweede helft ten koste van een blessure eenmaal reddend optreden. Ver uit zijn doel gekomen wist de goalie de Maaslandse spits bijtijds te stuiten. Na de muzikaal opgeluisterde pau ze was het direct weer raak. De sterk spelende Jaap Lingbeek vond het hoofd van de mee opge komen Gert van Tol. Op diens kopbal had keeper Kastelijn geen verweer: 3-0. Lisse nam daarop wat gas terug waardoor DOSC kansen kreeg. De gasten uit Den Dolder waren echter niet bij machte Nico Groeneweg te passeren. Ze hadden daarbij wel de pech dat een schot van Peter Advocaat de lat trof en blijkbaar niemand zag dat Ben Barten een schot van Arie van de Meen met z'n handen uit het doel sloeg. FC Lisse probeerde de score nog op te voeren. Schoten van Ben Bar ten misten echter precisie terwijl een mooie kopbal van Arie Schalk net over de lat verdween. Bij het laatste fluitsignaal van de ..Toen washet voor ons al een ver- Voor eigen volk wisten de Spaken burgers eenvoudig geen raad met de bewust door Noordwijk geoffreerde spelbepalende rol. Tussen de linies gaapten enorme gaten, waar Noordwijk gretig in dook in geval de bal was ver overd. Bovendien zocht het loca le elftal de weg naar de ditmaal voortreffelijk keepende Dick Dortmundt als steeds door het midden. "We konden ons op hun aanvalsopzet instellen, van varia tie was nauwelijks sprake", had ook Piet Buter geconstateerd dat Spakenburg de flanken bij her haling had verwaarloosd. Uitblinker Dan had zijn ploeg het met name voor rust beter gedaan. Met Jos Smits en John Marijt als uitblin kers binnen het 4-4-2 concept be nutte Noordwijk het speelveld aanzienlijk doelmatiger. Op links kwam de schier onvermoeibare Smits geregeld buitenom en pe netreerde Marijt vaak tot diep in het centrum. Voorin hield het nog grillige talent Klaas Vink met afwisselend Bröring en Bo- gers de Spakenburgse defensie aan de praat. Binnen 35 minuten liet Noordwijk de winst gisten. Nadat Jos Smits eerst vanuit vrije positie over had gekopt, knalde de goed be gonnen, maar later wegzakkende Jan Willem Bogers 'het speeltje' in de 20ste minuut na voorberei dend werk van Bröring en Smits in de verste hoek: 0-1. Met hulp van de foutief passende libero Arian van der Groep kon Klaas Vink een kwartier later John Ma rijt in stelling brengen, hetgeen 0-2 betekende. NOORDWIJK - Noordwijk-voet- baller Hans Westgeest over weegt een punt te zetten achter zijn carrière. Hij verschilt met zijn trainer Piet Buter van me ning over de uitvoering van zijn taak als rechtsback. "Ik heb tij delijk bedankt", aldus West geest. "Er ligt een bedankbrief klaar, maar het bestuur heeft mij gevraagd nog eens over de zaken na te denken. Buter heeft een tijdje de voorkeur gegeven aan Jaap Plug. Ik zou mijn plaats terugkrijgen, als Jaap niet zou voldoen. Maar nu staat Andries Wendt er in". Buter: "Hans is teleurgesteld, verder ga ik er niet op in, ik kan nu geen rel gebruiken". rust dienst als vormgever van de Spakenburgse aanvalsstrategie. Overleg De thuisclub ging in de tweede pe riode inderdaad met meer over leg te werk, al bleef de opbouw van achteruit onveranderd een zijdig. Noordwyk-doelman Dick Dortmundt moest direct na de pauze evenwel voortdurend at tent blijven. Rechtermiddenvel der Rick den Harder testte hem met een ferm afstandsschot, spits Benny ten Brake noodde hem met een kopbal eveneens tot een fraaie redding, terwijl Dortmundt geluk had, toen aan voerder Bert Koops eerst de lat trof en diezelfde speler de bal vervolgens net naast de paal liet stuiteren. Met de inbreng van Frans van der Veen voor Ruud Bröring poogde Piet Buter opbouwwerker Van der Groep in te tomen en dat luk te. Noordwijk verlegde gaande weg het spelbeeld, maar kwam aan scoren niet meer toe. "We hadden met zeker 4-0 kunnen winnen, er is te weinig gebruik gemaakt van de mogelykheden", treurde Buter, die Andnes Wendt na een overtreding tegen Ten Brake nog in het boi kj<- van scheidsrechter Bosman zag be landen. "Gelukkig hebben we hier twee punten gepakt. Had den we deze wedstrijd verloren, dan zou het seizoen voor ons al voorbij zijn geweest" GERARD VAN PUTTEN VEENENDAAL - De wedstrijd te gen GVW duurde voor Quick Boys tien minuten te lang. Tot aan de 80ste minuut had het en thousiasme van de verjongde Katwijkse brigade stand weten te houden tegen de routine van de Veenendalers. Toen GVW de 1-1 eenmaal in een 2-1 voor sprong had omgezet, was het met Quick Boys gedaan. In een mum van tijd stelde GVW ten koste van de Janse-equipe orde op zaken: 4-1. Aan de voet van de Utrechtse heu velrug lachte het fortuin Quick Boys lange tyd toe. Al na 5 minu ten deed dat de Katwijkse kassa rinkelen. GVW-kccper Dillen ving een te zacht geplaatste te rugspeelbal buiten de lijnen van het strafschopgebied op. In eer ste instantie was arbiter Van der Spoel zich niet van het onrecht matige aan dit gebeuren bewust Heftig appeleren van Mart van der Plas en de vlag van de grens rechter brachten hem echter tot inkeer. Van der Plas zorgde er vervolgens zelf voor dat zijn ver bale inspanningen beloond wer den. Uit de toegekende vrije trap lepelde de blonde spits de bal fraai in de bovenhoek van het GVW-doel: 0-1. GVW was duidelijk aangeslagen. Dertig minuten lang liep de thuisploeg tegen zichzelf te voet ballen. Quick Boys verzuimde daarvan te profiteren. De Katwy- kers poogden weliswaar talrijke één-tweetjes op te zetten, maar deden dat dermate onnauwkeu rig dat deze aanvalsopzetten al ver voor de Veenendaalse-doel- mond smoorden. Noest stoor- werk van de Katwykers legde wel de aanvallende intenties van GVW volledig lam. Het jeugdi ge centrale duo Dick Vooijs-Leo Noort had de zaken bovendien goed onder controle. Met het naderen van de rust veran derde dat beeld. De gevaarlijke Jan Diteweg stelde Theo Guyt in de 30-ste minuut voor het eerst op de proef. GVW putte daar moed uit, kwam sterker opzetten en vond vijf minuten later de roos. Theo Guyt gebruikte zijn vuisten in plaats van zijn handen om een voorzet te verwerken, waarna Herman Veenendaal een staaltje van zijn klasse weg kon geven De oud-prof ving de bal handig op. kapte en schoot het leder vervolgens verwoestend hard via de handen van Guyt in het doel: 1-1. Voor Teun van der Plas was dit het sein zijn enige goede actie uit de wedstryd te produceren. De rechtshalf sla lomde langs een paar man alsof ze er niet stonden en plaatste de bal vanuit een moeilijke hoek ook nog goed in de bovenhoek van het doel. Met een miraculeu ze redding trok goalie Dillen ech ter aan het langste eind. In de tweede helft zette GVW zijn zinnen gedecideerd op de aanval. De ploeg bleek m de persoon van Herman Veenendaal over een uitstekende spelverdeler te be schikken Een type speler dat Quick Boys node mist. Met kunst en vliegwerk en de klasse van Theo Guyt konden de Kat wykers zich lange tijd nog hand haven. Aan de andere kant kreeg Kees van Rooyen zelfs de kans om een stokje tussen de GVW- spaken te stekén, maar hy schoot de bal voorlangs het lege doel. De wissels van de uitgebluste Jaap van Beien en de geblesseerde Kees van Rooyen voor de junio ren Arie van Duyn en Frank van der Kley betekenden echter te veel van het goede. Het laatste brokje routine was uit de Kat wijkse gelederen verdwenen. Veenendaal ging meer en meer domineren, Diteweg werd als maar gevaarlijker, terwijl Leo Noort de kopgrage Jan Groenen dijk niet meer in bedwang kon houden. De 2-1 van Achterberg in de 80-ste minuut was dan ook onvermijdelijk, ook al carambo leerde de bal erg knullig in het Quick Boys-doel VMMDdllI cn Groenendyk konden de score vervolgens moeiteloos opschroe ven. Frank van der KJeij had het Katwijkse leed nog kunn. n v. r lichten, maar hij schoot de bal te gehaast over een verlaten doel. RUUD DOBBELAAR goed leidende scheidsrechter Van Nimwegen uit Amsterdam gaf het electronisch scorebord de eindstand duidelijk aan: 3-0. Een waardige inwijding van het nieuwe sportpark voor de op één na grootste vereniging van Ne derland. PETER VAN LEEUWEN loren zaak", legde Spakenburg trainer Sjabbe Bouman zich snel bij de nederlaag neer. Niettemin had Bouman zijn manschappen tijdens de onderbreking tot een achtervolgingsrace aangespoord. In dat kader liet hij Van der Groep vóór zijn defensie spelen; de opgeschoven libero deed na SASSENHEIM - Ondanks de 1-2 nederlaag tegen Spirit bleef Ter Leede-trainer Piet Wassenaar na af loop optimist: "We redden het wel, daar geloof ik echt in. Er wordt keihard gewerkt, tijdens de wed strijd en op de training". Ter Leede was zaterdag duidelijk belust op revanche, omdat Spirit de ploeg eerder in het seizoen in Ou derkerk aan de IJssel nog met 3-0 had geklopt. In de beginfase waren de Sassenhcimers ook veel ge vaarlijker dan Spirit, maar Han Verbaas, Pieter van der Plas en Jan van Harskamp konden de bal niet achter de Spint-doelman in het net krijgen. Ook in de tweede helft bleef Ter Leede aandringen, al kwam Spirit toen toch wat meer los. Dat laatste re sulteerde in de twaalfde minuut in een goal van De Vrij, die doelman Gert van der Luit met een kopbal versloeg. Halverwege de tweede helft kwamen de Sassenhei- mers echter verdiend op 1-1 toen verdediger Cees van der Zwart een diagonaal schot losliet, dat als een bom insloeg: 1-1 Van die gclyke stand kon de thuisploeg niet lang genieten. Spirit antwoordde na melijk drie minuten later met een kopbal van Van de Heul, die via de paal en het lichaam van laatste man Hennie Zoet in het doel van Ter Leede ver dween: 1-2. Piet Wassenaar: "om uiteenlopende redenen kon ik niet beschikken over Nico van der Fange, Nanne Sluvter en Rob Enthoven Die jongens zyn er echter straks weer wel by, reden waarom ik de toekomst met vertrouwen tegemoet zie Tegen Spirit had ik gewoon geen speler die het spel kon maken. Hennie Zoet, de laatste weken goed op dreef, heb ik van het middenveld moeten halen om de positie van laatste man in te nemen Daarby kwam nog dat Spirit wat meer geluk had dan wy. By die tweede goal byvoor beeld Maar goed, we gaan gewoon door, we geven de moed niet op".

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15