y t Lugdunum hervindt zichzelf bij DCV Spel Roodenburg bereikt dieptepunt UVS: gebrek aan geluk Lisse kan geen potten breken: 2-4 SJC verprutst kansen: 0-0 MAANDAG 22 MAART 1982 Sport LFC maakt WSB punt afhandig LEIDEN LFC heeft in een rommelige ontmoeting een van de lijstaanvoerders, WSB, een punt afhandig ge maakt: 1-1. Lange tijd zag het er naar uit dat de Noord- wijkerhouters met lege han den naar huis zouden moe ten, maar LFC schonk de te genstander in de tweede helft het initiatief met als resultaat dat het stroef draaiende WSB alsnog langzij kon komen. De Leidenaars hadden een ster ke start. Direct na de aftrap gingen de Kanaries in de aan val en binnen een kwartier lag de bal al achter doelman Johan van der Berg. Gerry Nagtegeller zette op links goed door en stelde Paul Har- tevelt in staat om van dichtbij de openingstreffer in de tou wen te tikken: 1-0. LFC bleef drukken en WSB was niet in staat aanvallende ac ties te verzorgen. De thuis ploeg. zonder de gepasseerde Bles Zuma, speelde met een goed en snel combinerend middenveld en via de vleu gels werden zeer bruikbare voorzetten verstuurd, die bij gebrek aan een echte spits niet verzilverd konden wor den. Wally Gallert was vlak voor de pauze dicht bij de tweede treffer toen hij van twee meter afstand een voor zet van Gerry Nagtegeller in mocht koppen maar hij Jo han van der Berg met een katachtige reactie op zijn weg vond. WSB kreeg in de eer ste helft maar één mogelijk heid, maar Kees Immerzeel was niet koelbloedig genoeg. Na de pauze besloot LFC zijn hoofd in de strop te steken. In plaats van voortzetting van het succesvolle speltype van de eerste helft kroop LFC terug op eigen helft en bood het WSB alle kans om in zijn eigen ritme te komen. Het middenveld werd zo maar uit handen gegeven en de Noordwijkerhouters ro ken hun kans. Sjors Oostdam en Kees Immerzeel waren dicht bij de gelijkmaker. Trainer Ger Hup was zo fana tiek met de coaching bezig dat hij door de scheidsrech ter uit de dug-out gestuurd werd. Halverwege de tweede helft viel bij LFC Frank van Veen geblesseeerd uit en kwam de ijlings opgetrom melde Marcel Rietbergen het (Foto: Holvast). middenveld completeren. Het mocht niet baten Na een scrimmage voor het Leidse doel werd het voor Peter van der Wal teveel en kon Sjors Oostdam de verdiende gelijk maker intikken: 1-1 WSB bleef komen en bijna ging LFC nog volkomen onnodig het schip in toen Peter van der Wal twee keer knap moest redden en John van Elk op de lat knalde. WILL MOERER Hoopvol gelijkspel KRIMPEN AAN DE IJSSEL - De fors bezette ziekenboeg kon Ruud de Groot niet verontrusten. Hoewel Koos Bekooy, Frans Sjardijn, Bennie de Roo en Jan Verver niet in de basiself voorkwamen, voorspelde de naar Wilhelmus vertrekkende oefenmeester bij DCV "dat Lugdunum minstens met een punt naar huis zou gaan". moeten brengen want de voor zetten die gisteren op Van Berkel waren gemikt, misten alle rich ting. Dat had de inzet van ex-Ajacied Ronald Klinkenberg wel in de 24ste minuut Dankzij een beoor delingsfout van Wim Oppclaar caramboleerde het leder binnen Bluf of niet. feit was wel dat de Leidse eersteklasser inderdaad dankzij een 2-2 deling met de hal ve buit richting Sleutelstad ver trok. En nog dik verdiend ook, want het gehavende elftal lever de gistermiddag een prestatie van formaat af. Na het duel met DCV en de winstpartij tegen Hermes DVS vorige week kan voorzichtig worden gesteld dat Lugdunum zichzelf na een hope loos slechte seizoensstart heeft hervonden. Dat kenmerkte zich in het zelfver trouwen. dat de ploeg in Krim pen uitstraalde. Zelfs door een 2- 0 achterstand lieten de Kikkers zich niet van de wijs brengen en bleven vechten voor een goed re sultaat. De beloning voor die in stelling het niet op zich wachten. Weliswaar niet zonder geluk hal veerde Henk de Cler dankzij de medewerking van een Knmpe- naar een kwartier voor tijd de achterstand terwijl de voor Wim de Roo ingevallen Henry van der Weyden twee minuten voor het eindsignaal de verdiende gelijk maker binnenschoot. Als straks het gekwetste viertal weer speelklaar is en de groenwitte brigade blijft zich presenteren zoals tegen DCV. hoeft Lugdu num niets meer te vrezen. Alleen het onderdeel doelpunten maken is voor verbetering vat baar. Wanneer Daan Kooimans bijvoorbeeld na 60 seconden de bal in vrijstaande positie met te gen maar langs de keeper had ge kopt, had Lugdunum een ge wonnen wedstrijd gespeeld. Nu dat niet gebeurde, moest de ploeg achterin erg waakzaam blijven. Hoewel de Lugdunum- afweer het zonder de zieke voor- stopper Bennie de Roo (Wetse- laar verving hem bekwaam) moest stellen, werden de Krim pen se aanvallers (Klinkenberg. Milic en Hesselink) redely k in toom gehouden. Op het midden veld al werden de probeersels van de thuisclub veelal door de hardwerkende Ted van Berkel onderschept. Vooral hy toonde eindelijk eens zijn kwaliteiten. Wanneer de boomlange midden velder in het vervolg wat minder op de fouten van de scheidsrech ter en zyn ploeggenoten gaat let ten. zal Lugdunum nog veel meer plezier van Van Berkel kunnen hebben dan tegen DCV het geval was. Zijn medespelers zullen hem dan meer in stelling LEIDEN - Al ver voor het einde van dit seizoen lijkt Roodenburg te hebben bereikt wat het wilde bereiken. Het handhaven van de positie in de middenmoot is tot het hoog ste goed verheven en veel verder dan dat gaan de ambities van de Leidse ploeg niet. Het spelpeil dreigt intussen met deze instelling af te glijden tot ver onder de middel maat en met het 0-0 gelijkspel tegen Wilhelmus lijkt het elftal een (voorlopig?) diep- tepunt te hebben bereikt. In Wilhelmus trof Roodenburg gis teren een tegenstander die wor stelt met vrijwel dezelfde proble men. De Voorburgse ploeg is weliswaar afgezakt naar een plaats in de onderste regionen maar hoeft zich desondanks geen zorgen te maken over de positie in de eerste klasse. Met potentïele degradatiekandidaten als HOV en Overmaas is het mo gelijk om zelfs met de armzalige score van elf punten uit veertien wedstrijden vrij behaaglijk de competitie af te werken. De sfeer van vrijblijvendheid was dan ook tekenend voor het duel dat zich gisteren negentig minu ten lang op het sportpark Noord voortsleepte. Niet gehinderd door enige prestatiedrang waren beide teams in gelijke mate ver- LISSE - Een zwaar gehandicapt FC Lisse is er niet in geslaagd om koploper Sliedrecht een halt toe te roepen. Op eigen terrein, de wedstrijd was omgezet in ver band met de opening van het fraaie clubgebouw, werd met 4-2 verloren. Het gemis van Jack van Ruiten (vooral hij), Dick Prins, Ron Hoogeveen en Wim van Beek kon niet voldoende opgevangen worden door enkele jeugdige spelers. Al in de vierde minuut kwam Sliedrecht simpel aan een voorsprong. Theo Godyla schoof tijdens het uitverdedigen de bal in de voeten van één van de aan vallers van S'iedrecht: 0-1. De tegenaanvallen van de Bollen- strekers waren nadien erg ge vaarlijk. Nadat eerst Ron Mes man een door arbiter Mijer toe gekende strafschop had gemist, kwam in de vijftiende minuut toch de gelijkmaker. Invaller Lau van der Voort schoot knap in: 1 1. Het daaropvolgende of fensief van de mannen van Jan Faas leverde voor de rust niets meer op. Direct na de thee kwam Sliedrecht simpel op 1-2. Weer was het de ongelukkige Theo Godyla die blunderde door de bal te zacht terug te leggen. Trai ner Faas besloot Theo Godyla naar de kant te halen. Ook dit mocht niet baten. De Lisser ver dediging. nu onder aanvoering van de 18 jarige Fred Bon, moest al spoedig een derde treffer toe staan. De FC Lisse gaf het nog niet op. Een goede solo van Hennie van Eeuwijk werd dan ook met een doelpunt bekroond: 2-3. FC Lis se bleef in de defensie echter in dividuele fouten maken. Vlak voor tijd strafte Sliedrecht bal verlies van de jonge Martin Mey- land goed af: 2-4. antwoordelijk voor de wanverto ning die hier met name in de tweede helft tot stand kwam en waarin slechts een enkele speler zich boven de grauwe middel maat kon verheffen. Éen van die spelers ir. de Leidse ploeg was Richard Klein, die met een aantal knappe acties in het doelgebied van de tegenstander voor de nodig opschudding zorg de. Met de gratie van een kólken- zuiger wist hij telkens weer diep in de Voorburgse defensie door te dringen waar hij vaak alleen ten koste van een overtreding kon worden gestopt. In de twin tigste minuut leek het werk van Klein voor de eerste maal vruch ten af te werpen toen hij binnen de zestien meter door drie verde digers tegen het gras werd ge werkt. Scheidsrechter Doeser koos echter voor een indirecte vrije schop die door Arno Lancel weinig effectief in de muur werd geschoten. De meest reëele kans van de eerste helft werd een kwartier later ver- prust door Toine Linders van de Voorburgse ploeg, die na het on derbreken van een aanval van de thuisclub alleen op doelman Sjaak Nievaart afging. Linders was niet in staat om de bal op het knollenveld onder contfole te houden en wist zich op de rand van het strafschopgebied inge haald door Wim Ligtvoet. Met name in het begin van de twee de helft bouwde Roodenburg aan een klein veldoverwicht. Handig gebruik makend van het overgewicht dat een aantal spe lers met zich meedraagt werd Wilhelmus voornamelijk met krachtvoetbal in de verdediging gedrongen. In het overvolle doel gebied van de Voorburgse ploeg was de thuisclub echter niet in staat dit overwicht ook in doel punten uit te drukken. Serieuze kansen op een voorsprong ont stonden zo alleen door een enkel schot uit de tweede lijn waarmee Peter Ciere in de vijfenzestigste minuut het houtwerk raakte. Ook met de invallers Marco van Al phen en Hennie Koet (in het veld gekomen voor respectievelijk Rob Brittijn en Jurgen Kok) slaagde trainer Laurens Mouter er niet in het spelpeil van zijn team naar een hoger plan te til len. De Leidse ploeg modderde maar wat aan en leek slechts gëinteresseerd in het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Doeser. In de vergaande noncha lance waarmee Roodenburg het laatste kwartier meende te moe ten volmaken verspeelde het elf tal bijna het zo gekoesterde wed- strijdpunt. De misser van Ed van de Maat voorkwam echter dat de uitslag van dit duel hoger zou uitvallen dan 'éen van beide teams verdiende. DICK VAN DER PLAS Richard Klein waagt een schot op het Voorburgse doel. De tmet zal niets opleveren. Ploeg verzorgt prima voorstelling maar verliest toch. LEIDEN - Met nog twaalf duels voor de boeg is UVS in een wel zeer bijzondere situatie terecht gekomen. De ploeg van Gerard Désar gaf vorige week tegen Nieu- wenhoorn al enigszins aan, dat de "mindere tijd" tot het verleden behoort en gister middag tegen Papendrecht werd die stelling onderstreept. Sterker nog. UVS speelde een "ou- derwets" goede party voetbal. Die deed vermoeden alsof de blauwwitten in de top van de eer ste klasse geklasseerd staan. De realiteit echter, en dat is het bij zondere van de situatie van UVS, is dat het elftal ergens onderaan de ranglijst is terug te vinden. Want ondanks de vermakelijke pot die het publiek van de Kik- kerpolderploeg kreeg voorge schoteld, werd opnieuw een ne derlaag (1-2) geleden. Een verliesparty derhalve die UVS weer dichterbij de uitgang van de eerste klasse heeft gebracht. Een positie waar de Désar-elf be slist niet thuishoort, afgaande op de verrichtingen van de blauw witten gistermiddag tegen Pa pendrecht. UVS maakte van meet af aan de indruk het onge lijk van alle sceptici te willen aantonen en slaagde daarin, voor wat betreft het veldspel tenmin ste. De punten bleven echter uit en dat moet de blauwwitte for matie een hevige kater hebben bezorgd. Want een prima voorstelling ver zorgen, en dan toch verliezen, dat komt hard aan. Het moet Désar ook heel wat kopzorgen opleveren, dat kwalitatief één van de beste ploegen telkens zijn meerdere moet erkennen in "mindere goden". Zoals ook gis teren tegen Papendrecht. Een positief ingesteld elftal met een ongekende drang naar het doel, dat zeker. Op het gebied van techniek konden de roodzwarten evenwel niet tippen aan UVS, dat dit voordeel echter niet in een overwinning uitdrukte. Waarom dat niet gebeurde valt moeilijk uit te leggen. De meest voor de hand liggende verklaring is dat het de ploeg gewoon aan geluk ontbreekt. Met Ron Be kooy voor de zieke Hans van Leeuwen leek de thuisclub van het begin af aan op een zege af te stevenen. De lichtgewicht voor hoede Oosterlee - Verkuylen - WATERINGEN - SJC is er niet in geslaagd om beide punten mee te nemen naar Noordwijk. Door de felle aanvallen van VELO kreeg SJC diverse riante mo gelijkheden om met uitvallen te scoren. Maar het vizier van Maarten Plug en Barry Lumoindong stond niet scherp genoeg. Tot in de twintigste minuut hield doelman Ed Zuid hoek en zijn verdediging knap stand. Op dat mo ment gaf arbiter Blom om onduidelyke redenen de thuisclub een strafschop. Tot grote vreugde van al wat Noordwijk was schoot Peter Helderman de bal tegen de paal. Vlak voor de pauze moest Piet Alders met een zware blessure het veld verlaten. Met een diepe vleeswond werd hij naar een ziekenhuis in Delft vervoerd, om enige tijd later met 15 hechtingen terug te keren. Het bleef SJC tegen zitten. Toen ook Ruud Alkema de met een hoofdblessure het veld moest verlaten was bijna het gehele middenveld van Noordwijkers weggevallen. Toch wisten de invallers Jaap Smit en Hans van Abswoude de aanvalsgolf van VELO goed te doorstaan. Zeker driemaal kreeg SJC nog een uitgespeelde kans. Maar tot grote schrik van trainer Aric Duindam wer den de kansen simpel verprutst. Het bleef 0-0 en dat was volgens beide oefenmeesters de juiste uit slag. Faber sneed geregeld geraffi neerd door de vijandelyke verde diging; het middenrif Bekooy - Kort - Van Weerlee zorgde voor voldoende bruikbare ballen, ter wijl de verdediging de Papen- drecht-aanvallen veelal in de kiem smoorde. De fraaie 1-0 van Aad Neuteboom. hoog opspnn gend scoorde hij met het hoofd uit een corner van Mario Faber (10de minuut), leek de aanzet tot meerdere treffers. Die bleven echter uit. Van Weerlee miste tweemaal op een haar na het vyandeiijke doel; Faber en Verkuylen vonden doelman Hardam op hun weg en Bert Kort, na een schitterende actie van Van Weerlee. raakte de binnenkant van de paal In plaats van 2-0, een stand die beslis send was geweest, werd het op slag van rust 1-1. Papendrecht. dat zijn spel voor een belangryk deel had afgestemd op de lange en kopgrage spits Jacques van Giersbergen, had tot vlak voor rust weinig kunnen klaarspelen. Toen was het echter meteen goed raak. V.d. Griend plaatste de bal uit een ingooi op het hoofd van dezelfde Van Giersbergen. Rob Groenendijk verzuimde in te grypen, waarna Frans Lutjeboer scoorde: 1-1. UVS ging na rust op dezelfde goe de voet door en zette het duel we derom naar zyn hand. Dat ge beurde ook, al bleven de doel punten uit. Tenminste, aan UVS- ATLETIEK - Walter van Rossum van de vereniging Shell heeft zondag in Ryswyk de Te Werve cross over tien kilometer gewon nen By de dames zegevierde Mana van der Werf. kant. Geheel tegen de verwach ting in kwam Papendrecht na 26 minuten op voorsprong. Aad Neuteboom kopte terug op Rob Groenendyk, die de bal met moeite uit de hoek kon tikken- ...voor de voeten van Viever- mans: 1-2. Met Alfons Groenendijk voor Hans van Goozen (UVS speelde achterin nu één tegen één) werd alles op alles gezet Papendrecht profiteerde van de ruimte in de Leidse defensie en scoorde bijna nog. Een nog grotere kater bleef de thuisformatie evenwel be spaard FRED SEGAAR. de 'zestienmeter' voor de voeten van dc DCV'er. die Eradus kans loos passeerde. De tegentreffer verhoogde de agressie binnen het Leidse team (met Rmus van Es in de voorhoede), dat zich prompt emge opgelegde moge- lykheden verschafte. Pal voor rust besloot And ré Pracht ty- dens een gevaarlyke uitval te ge haast tot schieten, terwjjl Daan Kooimans zich in kansryke posi tie bevond. De vertoonde verrichtingen van Lugdunum waren in eik geval van niveau, zodat de tweede helft hoopvol tegemoet gezien kon worden. Die begon dus met een tweede tegenvaller Middenvel der Puck Visser manoeuvreerde zich dankzy een succesvolle één twee met Grüffner in vrijstaande positie voor Eradus, die niets had in te brengen tegen de inzet van de Krimpenaar: 2-0. Het pleit voor de mentaliteit van de Leide naars, dat de strjjd toen met werd opgegeven. De vleugelvcr- dedigers Robert de Roo (uitste kend) en Hennie de Klerk trans porteerden het leder veelvuldig in de vyandeiijke doelmond, waar steeds meer DCV ers de spanning met meer aankonden. De 2-1, een eigen doelpunt van Cock Keizer na een inzet van De Cler, was daarvan het bewys. De gelykmaker van junior Henry van der Weyden toonde v. BH I I het teruggekeerde Leidse zelf vertrouwen aan. Het leverde Lugdunum, De Groot wist het al. een verdiend punt op ROB ONDERWATER UDO laat punt liggen LEIDEN - In een slecht gespeelde wedstrijd in de derde klasse heeft UDO een belangryk punt laten liggen. Alle concurrenten verspeelden punten en de Oegst- geestenaren hadden wat verhes- punten betreft boven aan kun nen staan. Het hep echter anders. Vredenburgh had zes wedstry- den op ry verloren en waren opti maal gemotiveerd UDO startte toch sterk en al na vier minuten kopte Cor Stryk een voorzet van Wally van Haver knap achter de Haagse keeper 0-1 Vreden burgh gaf zich echter niet ge wonnen en met puur werkvoet- bal, iets wat UDO volgens trainer Leo Holl niet erg ligt. werden de gasten terug gedrongen. UDO ging steeds slechter spelen, met Hans Susan als uitzondering, maar kon de voorsprong tot de rust handhaven. Na de pauze ging Vredenburgh door Halver wege de tweede helft viel de ver diende gelykmaker. Kees van Ryn moest een afstandschot los laten en een Hagenaar het zich deze kans niet ontglippen: 1-1 Oranjeplein-LDWS 1-1. Het leid se LDWS presteerd knap door in Den Haag een gelijkspel weg te slepen. Al m de beginfase had LDWS het beste van het spel, MB Bart van der Weyden en uitblinker Thys de Kleer raakten de paal. Pas na de pauze zouden de doelpunten vallen. Oranje- plein opende de score. Een vrije trap werd over het Leidse muur tje gclobt en een Hagenaar kon vry inkoppen 1-0 Daarna zat er voor LDWS niets anders op dan een alles of niets offensief. Vyf minuten voor het einde hadden de Leidenaars succes. Een voor zet van Wil Akerboom werd door Bart van der Weyden ingekopt. 1-1. Bijna was er nog winst voor de Vhetbewoners. maar de inzet van verdediger Hanny Sjardyn werd door de keeper van de lyn getikt MOTORSPORT Wil van der Laan heeft met bakkenist Cees Hoo- gervorst op het circuit dc Gagcl- dyk in Loc hem eerste geworden in een internationale motorcross voor zyspannen Zaalvoetbal LEIDEN - By het zaalvoetbal pro gramma van vanavond is alleen de wedstrijd EKL Boys - SRV Boys van enig belang De aan vang is om 21 00 uur Plaats van handeling, Sporthal Cleyn Duin. Een uur eerder speelt Glasber gen (inmiddels veilig) tegen de FV Snoekic In de TUB Hal moet Noordwijk van Van Gerven win nen om zich veihg te stellen, aan vang 20 25 uur Op woensdag strijden Bax en Vander Plas ver der om het hoofdklasse kam pioenschap. Bax ontvangt in de Gaasbak om 20 00 uur Landwer. En Van di r Plas baaoald Im 11 degradeerde Hollandia Sporthal Rynstreek, aanvang 20 00 uur. De overige wedstryden vinden in de Groenoordhal plaats. De Tegelhandel speelt om 20 00 uur tegen het afscheidnemende VI. Dc Rotterdammers gaan waar- schyndelyk een fusie aan met Zwart Wit 28 Koosjardin neemt een uur later eveneens afscheid van de inter-regionale klasse FC Torna is de tegenstander Tenslotte speelt De Engel tegen De Rozet. De wedstryd wordt ge speeld in de nieuwe Sporthal aan de Spekkenlaan.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13