c "Dit Ajax is beter dan team in toptijd" Feyenoord boekt winst én verlies Leo van Veen doet eigen ploeg das om D- Van der Hart roemt opponent Bosman blaast vals in Brabantse derby AZ tikt (lameselftal weg MAASTRICHT (GPD) - MW schijnt echt de ambitie te hebben gend seizoen in de eerste divisie te willen spelen. Er valt na de v tonmg van de Maastrichtse ploeg - geen andere conclusie te trekken. De 4-0-nederlaag tegen AZ'67 is nog tot daar aan toe Maar de manier waarop de mannen van Leo Steegman zich zaterdag lieten afmaken zelfs voor de meest fervente supporter niet meer acceptabel. Imponerend MW werd als een 'damesteam' weggetikt door een overigens impone rend AZ'67. Binnen een half uur was het al 0-3 via goals van Tol. Jonker en Kist (penalty). Peter Arntz. terug na zijn blessure en in de basis ten koste van Nygaard, maakte na rust het kwartet vol via een afstandschot (0-4). De Alkmaarders kregen nog zeven andere doelrijpe kansen, maar omdat doelman Chnt Baetsen een engel op zijn doellat had zitten, bleef MW een blamage bespaard. George Kessler: „Wij hebben hier een demon stratiepartij gespeeld. Wij konden alle patronen uitvoeren waarop de hele week wordt getraind." Sport EREDIVISIE NEC FC Utrecht I-O 11-0). 36 Janssen 1-0. Scheidsrechter: Boss. Toeschouwers: 4000. MW - AZ'67 0-4 (0-3). 10. Tol 0-1, 18. Jonker 0-2. 30. Kist 0-3 (straf schop). 63. Oberacher 0-4. Scheids rechter: Geurds. Toeschouwers 8000. Haarlem - Roda JC 1-0 (0-0). 89 Gullit 1-0. Scheidsrechter: Draais- ma. Toeschouwers: 4200. FC Twente - Sparta 1-0 (0-0). 87 Lindsted 1-0. Scheidsrechter: Seve- rem Toeschouwers: 5500 Pee Zwolle - NAC 1-2 (0-2). 1 Was- lander 0-1, 34. Janssen 0-2, 53. IJzer man 1-2. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 5000. De Graafschap - Groningen 1-3 (0- Ajax - FC Den Haag 9-1 (5-0). 4. CruyfT 1-0,13. Schoenmaker 2-0. 24. Ling 3-0, 34 Lerby 4-0. 45 Kieft (strafschp) 5-0, 63. CruijfT 6-0. 75. Kieft 7-0, 77. Vanenburg 8-0. 80. Ke- loglu 8-1, 84. Kieft 9-1. Scheidsrech ter Van der Laar. Toeschouwers 17.500. Feyenoord - Go Ahead Eagles 2-0 (0-0) 65. Jeliazkov 1-0, 90. Van Til 2- 0. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwers: 11.526. Bosman. Toeschouwers: 15.000. EERSTE DIVISIE Helmond Sport - Amersfoort 2-0 (1-0). 41. Strijbosch 1-0, 82. Cox 2-0 Scheidsrechter: Bannet. Toeschou wers 4500. Den Bosch - DS'79 5-2 (2-2). 11. Matena 0-1. 12. en 31. Van den Bosch 1-1 en 2-1, 34. Braham 2-2. 55 Schouwenaar 3-2. 71. Van den Bosch 4-2, 89. Romyn 5-2. Scheids rechter: De Schepper. Toeschou wers: 1500. Veendam Heracles 3-1 (1-0) 36. Swart 1-0, 62. Rudolff Metz 2-0, 67. Oosterwold 3-0 (strafschop). 81. Heerenveen - Fortuna Sittard 2-1 (0-1). 36. Koevermans 0-1, 47. Bos man 1-1, 86. Hoekstra 2-1. Scheids rechter: Gans. Toeschouwers: 5000. MAANDAG 22 MAART 1982 Eindhoven - Amsterdam 2-1 (1-0). 9. Aafting 1-0, 71 Wouters 2-0. 88 Donkers 2-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers. 1000 SW - Wagemngen 4-1 (1-0). 11. Van Dijk 1-0, 65 Van Vijfeyken 1-1. 76. 81 en 91 Peitsman 2-1, 3-1 en 4-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 1200. Vitesse - Excelsior 3-3 (0-1)21. Van Tour 0-1, 59. Van Dongen 1-1, 74. Van Oosterom 2-1,79. Plasmans 2-2, 82. Den Boer 2-3, 86. Heezen 3-3 Scheidsrechter: Mulder. Toeschou- WK-arbiters kunnen fluiten naar internationale duels MADRID (ANP) - De internationale voetbalfederatie (FIFA) heeft de scheidsrechters, die zijn geselecteerd voor het wereld kampioenschap voetbal in Spanje (onder wie Charles Cörver), laten weten dat zij na 31 maart geen internationale wedstrij den mogen leiden. Zij moeten zich op 7 juni in Madrid melden bij het organisatie comité van het toernooi om de wereldtitel. AMSTERDAM (GPD) - Wie verwacht mocht hebben, na de smadelijke 9-1-nederlaag van FC Den Haag, een gedesillusioneerde trainer Cor van der Hart in 'De Meer' aan te treffen, kwam bedrogen uit. De Hoofddorper in Haagse dienst was na het pak slaag van Ajax opvallend monter. „Het was moeilijk en aangenaam tegelijk. Het is belabberd om met 9-1 te verliezen, maar ik heb zitten genieten van het klasse-voetbal van Ajax. Dat klinkt misschien gek. Voor mijn spelers was het minder leuk; die hebben een flinke klap gekregen". Van der Hart ging in zijn enthou siasme zelfs zover het huidige Ajax hoger in te schatten dat het Ajax van tien jaar geleden. „Qua opzet en beweeglijkheid zit er nu meer in dan in de toptijd van Ajax. Als het eenmaal gaat lopen, kan niets en niemand hen tegen houden. En vooral niet de ploeg, waarover ik momenteel be schik". Van der Hart's complimenten aan het adres van Ajax waren ook be doeld om de zwakte van zijn ei gen team te verdoezelen. Ajax- coach Kurt Linder was in ieder geval realistischer: „In aanval- Arsenal aast op Maradona LONDEN (ANP) - Arsenal heeft een bod van vier miljoen Engelse ponden (18 miljoen gulden) ge daan op Diego Maradona. Boca Juniors, de club waarvoor Mara dona momenteel uitkomt, heeft zich bereid verklaard medewer king te verlenen aan de eventue le transfer. Maradona zal zich na het wereldkampioenschap in Spanje bij de Londense club melden. De transfersom is gelijk aan het be drag, dat FC Barcelona twee jaar geleden voor dezelfde speler bood. Destijds verhinderde de Argentijnse regering het vertrek van Maradona. lend opzicht zijn we mogelijk be ter dan het Ajax van toen, maar verdedigend zijn we op dit mo ment nog te zwak om internatio naal mee te tellen". In de hoera-stemming die de komst van Cruijff bij Ajax te weeg heeft gebracht, wordt in derdaad vaak vergeten dat de Amsterdammers in de periode- met-Cruijff nog weinig tegen standers van niveau hebben ont moet. FC Den Haag was in het rijtje opponenten dat sinds eind vorig jaar de strijd aanbindt met Cruijff c.s. bovendien veruit de zwakste broeder. De Hagenaars, die op het punt van degradatie staan, waren ge speend van elke voetbalkwaliteit en keken samen met de andere 17.500 toeschouwers soms apa thisch naar de hoogstandjes van Cruijff, die, zo bleek al in de vier de minuut, er zin in had. Hij draaide de bal toen met buiten kant van de rechterschoen over Dido Havenaar in het doel. Cruijff zou in de volgende 86 mi nuten nog meer van zich doen spreken. Niet alleen door het zes de doelpunt voor zijn rekening te nemen, maar ool$ door met lobs, dieptepasses en listige hakbal- letjes zijn medespelers in sco- ringspositie te brengen. Bondscoach Kees Rijvers moet zich bij het zien van de televisie beelden van Ajax-Den Haag af hebben gevraagd, waarom het toch onmogelijk is CruijfT tot een rentree in het Nederlands elftal te bewegen. Cruijff zelf schudde de moeilijkhe den en het gezeur rond Oranje gistermiddag even gemakkelijk van zich af als zijn Haagse tegen standers, van wie Lex Schoen maker de dubieuze eer had de 'nummer veertien' te schadu wen. In de eerste helft leidde het soms oogstrelende voetbal na Cruijff s prachtige openingstref fer om de tien minuten tot een doelpunt (achtereenvolgens Schoenaker, Ling, Lerby en Kieft). Na rust deed Ajax, dat in wezen met tien man speelde omdat Tscheu-la Ling weer eens uit beeld was, het in eerste instantie rustig aan, maar de tweede goal van Cruijff zorgde voor een op bloei in het spel. Kieft, Vanen burg (ingevallen voor Ling) en weer Kieft, zorgden voor de ove rige doelpunten. Keloglu mocht, nadat Mansveld hard op de paal had geschoten, in de rebound de Haagse eer redden. De Hagenaars verlieten onder de indruk van het pak slaag het sop- pige veld. Aad Mansveld, bezig aan zijn laatste seizoen bij Den Haag, weet sinds gisteren hoe hij in het vervolg de lege zondag middag gaat vullen. „Ik koop het volgend jaar een seizoenkaart van Ajax", vatte Mansveld de Haagse bewondering over het spel van Ajax kort en gevat sa- Ruud Gullit bezorgt Haarlem zege Vakmanschap was in 'De Meer' weer eens meesterschap. Met een subtiele lob verslaat Johah Cruijff (links) FC Den Haag-doelman Dido Havenaar. Simon van Vliet heeft zich al bij het onvermijdelijke neergelegd. Rijvers is CruijfT zat ZEIST - Als bondscoach Kees Rijvers zijn woord houdt, is er gisteren definitief een ein de gekomen aan de inter landcarrière van Johan Cruijff. „Voor mij", aldus de bondscoach, „is de zaak- CruijfT nu een afgesloten hoofdstuk. Ik zal hem nooit meer selecteren voor het Ne derlands elftal". Zo ongeveer ook moet de in houd hebben geluid van de tweede brief die Kees Rij vers de afgelopen week in Vinkenveen liet bezorgen nadat Cruijff negatief had geantwoord op een schrifte lijke uitnodiging van Rij vers. „Ik was bereid om alle risico's te nemen om Cruijff in de ploeg te krijgen voor de volgende kwalificatie voor het WK. En dan gaat weer de kwestie van de shirts spelen. Dat ben ik nu zat." Volgens de 35-jarige oud-inter national is de bondscoach volledig voorbijgegaan aan het feit, dat hem voor de be langrijke kwalificatiewed strijd tegen Frankrijk afge lopen jaar bepaalde toezeg gingen zijn gedaan, die later weer teruggenomen werden. CruijfT: „Toch werd ik daar na als de schuldige aange merkt. Is het dan een won der dat ik bepaalde zaken eerst wil uitspreken? Ik ben namelijk best bereid te rug te keren in het Neder lands elftal, maar primair eis ik, dat ik in een neutraal shirt speel. Aangezien de KNVB daar niet op ingaat, valt over een terugkeer in Oranje niet te denken." In de plaats van Cruijff heeft Rijvers nu Haarlem-aanval ler Ruud Gullit als 16e man geselecteerd voor het Neder lands elftal, dat morgen avond in Glasgow tegen Schotland speelt. TILBURG (ANP) - Scheidsrechter Bosman was na afloop van de zeer matige wedstrijd in het Tilburgse sportpark tussen Willem II en PSV de gebeten hond. De arbiter had in de 51ste minuut, toen Rob Lands bergen PSV op 0-1 zette, niet gefloten voor een overtreding van Ste vens. Bij de hoekschop waaruit Landsbergen scoorde, had Stevens doelman Verkerk zodanig opzij gezet dat deze niet bij de bal kon. Bos man zag ook niet hoe Calderwood met de hand de bal voor Thoresen weghaalde, toen die op het punt van scoren stond. Volgens trainer Libregts van PSV had zijn ploeg afgrijselijk gespeeld. "Het elftal had geen inzet en geen concentratie." Invaller Ad van der Wiel kreeg in de 75ste minuut inderdaad een uitste kende mogelijkheid. Alleen voor Doesburg schoot hij echter zo zacht in dat Willy van de Kerkhof nog redding kon brengen. Arthur Hooyer kreeg direct daarna een goede maar vond Doesburg op zijn weg. ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-Go Ahead Eagles (2-0) is een bijzonder matig duel geweest, waarin de spelers weinig respect voor eikaars ledematen toonden en scheidsrechter Van Ettekoven veel te lankmoedig op trad. De arbiter zorgde door zijn optreden voor de nodige irritatie in het veld en op de tribunes. Toch was de ernstige enkelblessure van Andrej Je liazkov geen gevolg van een harde charge. In een kopduel met Vos kamp kwam de Bulgaar zo ongelukkig terecht dat men aanvankelijk voor een gebroken been vreesde. Bij een onderzoek in het Clara-zieken- huis bleek de enkel van de Oosteuropeaan dermate ontwricht dat vrij wel alle banden in en rond het enkelgewricht gescheurd zijn. Jeliazkov is gistermiddag nog geopereerd. De ruim 11.000 toeschouwers zagen hoe Feyenoord vrijwel voortdurend in de meerderheid was. maar niet in staat was te scoren. Go Ahead verdedigde goed en doelman Endeman bleek een meester in tijdrek- ken, waartegen Van Ettekoven niet optrad. De scheidsrechter was ook erg lankmoedig toen Van Hanegem en de irritant spelende Hazelhekke het aan de stok kregen. Van Hanegem trok Hazelhekke aan het haar maar hy kreeg geen kaart. Pas in de tweede helft toen Feyenoord bleef aandringen, kregen de Rot terdammers opnieuw veel kansen. Bouwens schoot een keer te zacht in, Jeliazkov raakte de paal en Van Deinsen schoot na aangeven van Jeliazkov hoog over. Jeliazkov bracht in de 63ste minuut Feyenoord verdiend aan de leiding door een voorzet van Brard in te koppen. Nadat Jeliazkov in de 78ste minuut was weggedragen werd de sfeer in het veld er niet beter op. Van Ettekoven probeerde nog wat te redden door de voor Hazelhekke ingevallen René Smit, na een zware overtreding op Wijnstekers, de gele kaart (zijn derde) te geven maar dat had vlak voor het eindsignaal nauwelijks meer effect. Van Til bracht in de blessure tijd Feyenoord nog op 2-0 door een vrije trap van grote afstand achter Endeman te jagen. Andrej Jeliazkov schreeuwt het uit van pijn. Na een Voskamp van Go Ahead Eagles kwam hij ongelukkig ten val. Gistermid dag is de Bulgaar al aan zijn enkelbanden geopereerd. DEN HAAG (ANP) - De grootste verrassing in de eredivisie was de neder laag van FC Utrecht bij NEC (1-0). Voor De Graaf schap lijkt het doek nu de finitief gevallen. De Doe- tinchemmers verloren op eigen terrein met 1-3 van Groningen en staan met FC Den Haag in een vrij wel uitzichtloze positie. FC Utrecht maakte by NEC voor 4000 toeschouwers een kostbare vergissing. De felle Nijmeegse ploeg pakte de winst na een blunder van libero Leo van Veen, die de bal in de 36ste mi nuut over zijn eigen invaller- doelman Jan Stroomberg lobde. Frans Janssen was er als de kip pen bij om de bal in het doel te glijden. De Utrechters hebben in de tweede helft alles geprobeerd, vooral Van Veen, maar slaagden er niet in gelijk te komen. Sparta leek bij FC Twente genoe gen te willen nemen met een puntendeling. Het zag er tot drie minuten tijd naar uit dat de Rotterdam mers in hun opzet zouden slagen Nadat Ronald Lengkeek kort te voren een schitterende kans de Spartanen had gemist, maak te Sören Lindsted geen fout. Het Ruud Gullit. zwaar gehavende Twente pakte daarmee verdiend de winst. Haarlem heeft tegen Roda JC twee maal drie kwartier storm gelo pen en leek uiteindelijk toch ge noegen te moeten nemen met één punt. In de voorlaatste mi nuut kwamen de Limburgers toch onder de Haarlemse wals toen Ruud Gullit doelman Jos Smits passeerde. Voor De Graafschap zijn de per spectieven zeer somber. Voor 3500 toeschouwers hadden de Doetinchemmers op de Vijver berg lang uitzicht op één punt. Ronald Koeman had Groningen in de 50ste minuut op 0-1 ge bracht maar gezien het wed strijdbeeld was de thuisclub lang niet kansloos. Dat werden de Doetinchemmers wel toen Koe man in de 83ste minuut uit een strafschop voor 0-2 zorgde en Jan van Dijk twee minuten later 0-3 op het bord bracht. Jo van Zoest scoorde twee minuten voor het einde tegen. NAC werkte zich aardig uit (te ge varenzone door bij degraaatie- kandidaat PEC Zwolle twee pun ten te veroveren. NAC kreeg een geweldige ruggesteun toen Israël al na tien seconden zo slecht op doelman Van Geffen terugspeel de dat Koos Waslander de bal voor het intikken had. Toen Wil ly Janssen een goed half uur la ter voor 0-2 zorgde, leek er niets meer aan de hand. PEC kwam in de tweede helft goed terug, bele gerde het doel van NAC maar kwam niet verder dan een treffer van René IJzerman (53) en een afgekeurd doelpunt van Hen- driksen. Na afloop van het door irritaties ge kenmerkte duel Feyenoord-Go Ahead Eagles werd een camera man van de NOS door enkele supporters gemolesteerd. De man werd geslagen en geschopt door enkele supporters, die hem hadden aangezien voor radio verslaggever Bert Nederlof met wiens commentaar zy het niet eens waren.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12