TELEVISIE TELEVISIE PAGINA 4 Radio - tv ZATERDAG 20 MAART 1982 ZATERDAG NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal KRO 15.32 Studio Vrij. Vanmiddag is het hele programma gewijd aan de lente die voor de deur staat, met medewerking van de tv-kok en de bloemenexpert. 16.10 Klassewerk. Spelprogramma voor en door scholieren. Presentatie: Hans van Willigenburg. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Frans voor gevorderden. NOS 18.58 Journaal AVRO 19.00 Wie-kent-kwis. Spelprogramma, gepresenteerd door Fred Oster. Ver dere medewerkers: Pim Jacobs, Patri cia Paay, Joke Bruys en Gerard Cox. 20.10 How the west was won. Serie met James Arness, Fionnula Flanagan e.a. (Afl. 12): Luke en Josh worden door Stellman en Grayson op de hielen ge zeten. Als Zeb hoort dat zijn neven in moeilijkheden zitten komt hij hen te hulp. Uiteindelijk leiden Zeb, Luke en Josh de kudde naar de plaats van be stemming. Deek Peasley besluit tot verdriet van tante Molly met het goud de benen te nemen. NOS 21.30 Journaal AVRO 21.55 Sportpanorama 22.55 Swingin' Rosey. Optreden van de Amerikaanse zangeres Rosemary Clooney, begeleid door de Concorde Jazz All Star Band (met o.a. Scott Ha milton). 23.25 Avro's Sport-Panorama presen teert: ABN-wereldtennistoernooi van uit het Ahoy' Sportpaleis te Rotter dam. Commentaar: Willem Duys. NOS 00.25 Journaal 00.35 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Britse serie met Graham Ashley, Terry Bal e.a. (Afl.21): Het nieuwe schooljaar is begonnen en er zijn enkele nieuwe gezichten op Grange Hill. De nieuwe klasseleraar van Justin en Alan neemt zijn klas een dagje mee naar buiten. Het uitstapje lijkt tragisch te eindigen wanneer er brand uitbreekt. 19.20 Op verzoek. Liederen op verzoek van kijkers. In deze aflevering be steedt Nen van Ramshort speciaal aandacht aan de liederenbundel Ds. H. Hasper. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Ten oosten van Eden Realistisch epos van John Steinbeck in 7 delen. De geschiedenis van het Ame- rikaanse geslacht Trask. (Afl. 3): Adam en Cathy zijn zonder medeweten van Charles in de stad getrouwd. Maar, ter wijl Adam droomt van een nieuwe toe komst in Californië, speelt Cathy haar spel met Charles, wetend dat hij haar niet kan weerstaan... 21.20 Showroom. Jan Fillekers, Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer etaleren ongewone gewone Nederlan ders. 22.20 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. 23.00 Hier en Nu- Studio Sport. De De Amerikaanse zangeres Rosemary Clooney, die vanavond op het AVRO- scherm. sport van zaterdag en een samenvat ting van de üshockeywedstrijd Neder land-Polen in het kader van het we reldkampioenschap in de B-groep vanuit Klagenfurt. 23.25 Tot besluit In een serie van vier overdenkingen rond de lijdenstijd spreekt Ds. J. Bosman te Laren over het thema: „Leven is lijden". (Afl.2). NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor slechthorenden 14.00 Open School: Hoe word ik Olym pisch kampioen in zeven lessen? (Af- 1.5) Gezond sporten. 14.30 Bonjour la France. 15.00 Wielrennen: Milaan - San-Remo. Rechtstreekse reportage van de laatste 30 km. en de aankomst. 16.30 Yellow Submarine. Britse film uit 1968 van George Dunning met muziek van The Beatles: In „Pepperland" ge nieten de inwoners van een concert van de Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band. De vreugde wordt verstoord door een aanval van de Blue Meanies, die muziek en geluk uit de wereld willen verbannen. Onder lei ding van hun chef maken de Blue Meanies de bloemen en de velden grijs en triest, en de mensen worden ter plekke bevroren. Alleen Fred, de or kestleider, kan ontkomen in zijn gele duikboot. Hij duikt op in Liverpool, waar Fred Ringo ontmoet en diens hulp vraagt. Samen met zijn maats John, Paul en George stapt Ringo aan boord van de gele duikboot om Pep perland te gaan redden. 18.00 De Bereboot. Poppenfilmserie 18.05 Popeye. Tekenfilm. 18.15 De avonturen van Noeki. Russi sche jeugdfilm van Ostashenko: Alios- ka krijgt van zijn vader het aapje Nou- ki cadeau. Nouki komt per vliegtuig in Moskou aan, maar direct na de landing ontsnapt het aapje. Tevergeefs tracht men hem te vangen, Nouki vlucht steeds verder weg... 19.30 Belgische Tiercé, Lotto-trekking, mededelingen en programma-over zicht 19.45 Journaal 20.10 Slissen en Cesar. TV-feuilleton in 12 afleveringen met Ward De Ravet, Jan Reussens, Ann Petersen, Ingrid De Vos en Alex Wilequet. (Afl.6): „Stil te voor de storm". Sander heeft een vreemd voorgevoel maar weet niet Later vertelt Tinneke aan Joe, haar verloofde, dat de dokter haar de raad heeft gegeven zo spoedig mo gelijk te trouwen. Joe kan zijn oren niet geloven. Tinneke durft haar ou ders niet zeggen dat ze in verwachting 20.45 Terloops. Nieuws in de marge. 21.30 No place to hide. Amerikaanse TV-film van John Llewelynn Moxey met Kathleen Seller en Mariëtte Hash- ley: Amy Manning vreest dat zij gek aan 't worden is. Zij denkt dat ze wordt achtervolgd door een sinister persoon met een donkere bril. De politie wil haar verhaal niet geloven. Haar vriend-psychiater Cliff legt Amy uit dat zij onder een schuldcomplex ge bukt gaat en zich ten onrechte verant woordelijk voelt voor de dood van haar vader, die in zee is verdronken. Volgens Cliff zal Amy dit zelf moeten inzien en aanvaarden. Amy blijft ech ter door haar achtervolger gekweld. 23.00 Tiercé en Journaal DUITSLAND 1 13.00 -13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever. „Auto en ver keer": Eerste hulp bij ongelukken; rij- techniek voor motorrijders; het nieu we weg-naar-school-programma, 15.30 lm Krug zum groenen Kranze. Folkloristisch muziekprogramma ge presenteerd door Ruth Monch en Wil ly Seiler. M.m.v. Het Montanara-koor, Gitti und Erica, het trio Herold, Tony Marschall, de jodelende Japanner Ta- keo Ishii e.a. 16.15 Norddeutscher Bilderbogen. „De geurende stad aan de Weser". Een por tret van het stadje Holzminden. 17.00 Blickfeld. Kerk en maatschappij. WDR: 17.30 Hier und Heute unterwegs. Actualiteiten. 17.55 WWF-club 17.59 Programma-overzicht 18.00 Journaal 8.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actuali teiten 19.22 Einfach Lamprecht 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Nieuwtjes van de dag 19.15 Die aktuelle Schaubude. Geva rieerd magazine o.l.v. Werner Butt- stadt. 20.00 Journaal 20.15 Ein Lied fur Harrogate. Duitse fi nale voor het Eurovisie Songfestival 1982. Presentatie: Carolin Reiber en Rudolf Roglinger. Kandidaten: De groep „Betnebsausflug", Marianne Rosenberg, de groep „Kaputt", Gott lieb Wendhals, Denise, Nicole, Henry Valentino, Susan Aviles, Jurgen Mar cus, Claus mathias, The Days, Mary Roos. Isabel Varell, Ute Beding, Han nes Schoner, Melanie Sanders, Angeli- ka Milster, Pada, Mei Jwersey, Ireen Sheer, Jennifer Kemp en Franks Ro- the. 21.45 Lotto en Journaal Aasluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.05 Que la béte meure. Frans Italiaan se speelfilm uit 1969 van Claude Cha- brol met Michel Duchaussoy en Caro line Cellier e.a.: De schrijver Charles Thénier woont met zijn 9-jarige zoon in een rustig kustplaatsje. De jongen is nog het enige wat de schrijver heeft; zijn vrouw is kort na de geboorte van hun zoon overleden. Wanneer het kind wordt doodgereden door een automo bilist, die na het ongeluk op de vlucht slaat, gaat de verbitterde vader op zoek naar de moordenaar van zijn 23.55 Journaal 14.45 Journaal 14.47 Heidi. „De brief aan grootmoe der". TV-tekenfilmserie. Heidi en Cla ra schrijven een brief. 15.10 1, 2 oder 3. Spelprogramma onder leiding van Michale Schanze. Met kin deren uit Zwitserland, Oostenrijk en Duitsland. 15.55 Schau zu - mach mit. „Kinderen helpen kinderen". Tips en informatie. 16.10 Merlin. „Een gevaarlijk verdrag". TV-serie met Tommi Ohrner en Ekke- hardt Belle over het geheimzinnige le ven van een magiër. Op 13-jarige leef tijd komt Merlin voor de eerste keer in contact met zijn vader. 16.35 De Muppet-Show. Speciale gast: Mac Davis. 17.03 10.000 Mark fur Sie? Bekendma king winnaars van de Grote Prijs 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de Bondsrepubliek. 18.00 Die Musik kommt. Folkloristisch muziekprogramma, gepresenteerd door Maria Hellwig. M.m.v. Beni Ost ler en zijn Werdenfelser Musikanten en de Schweizer Jodlerclub Herisau. 18.58 ZDF-Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Der lange Treek. „Over de Rocky Mountains". Serie met Robert Preston en Rosemary Haris: Will en zijn vrouw Kewedinok zijn vast vooruitgereden om voor proviand te zorgen. De rest van de karavaan probeert, vechtend tegen sneeuw en kou, de Rocky Moun tains over te steken. 20.15 Die Frau meiner Traume. Duitse speelfilm uit 1944 onder regie van Georg Joacoby met Manka Rokk, Wolfgang Lukschy. Georg Alexander, Walter Muller e.a.: De revuester Julia Koster wil stoppen met het theaterle ven. De directeur is het er niet mee eens want hij heeft nieuwe revue klaarliggen en Julia is nu eenmaal zijn grote trekpleister. Er zit voor Julia maar één ding op: vluchten. Ze be landt in een blokhut van twee mijn- bouw-ingenieurs en verzorgt daar de huishouding. De liefde voor Peter gaat een grote rol spelen. 21.45 Journaal 21.50 Das aktuelle Sport-Studio 23.05 Die Nacht der 100 Stars. Showpro gramma vanuit de New York City Ra dio Music Hall. M.m.v. Liza Minelli, Harry Bellafonte, Orson Welles, Gol- die Hawn e.a. 00.35 Journaal DUITSLAND 3 16.30 Telecollege 17.30 Einfuhrung in die Simulations- technik (Les 11) 18.00 Hablamos Espanol. Cursus Spaans (Les 25) 18.30 Schulsachen 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen. Regionaal sport- 19.55 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 De choreograaf Jiri Kylian. Ballet „Sinfonietta" op muziek van Leos Ja- nacek. 21.00 Vor 40 Jahren. Duits weekover zicht van 18 maart 1942. 21.25 Monkey Business. Amerikaanse speelfilm uit 1931 onder regie van Nor man McLeod met Groucho, Harpo, Chico en Zeppo Marx. De Marx Bro thers willen als verstekelingen een reis op een passagiersschip maken. Niets is de heren te dol om geld en dames te i David 22.40 Rockpalast. Optreden Lindley. 23.40 Journaal ZONDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 15.30 Introductieprogramma moderne geschiedenis 15.45 Peuters en kleuters 16.15 Follow me 16.30 Vaarbewijs IKON 17.00 Een land voor bevrijde slaven. Henk biersteker heeft een gesprek met de Nederlandse ex-jezuiet Ton Veerkamp, thans predikant bij de Evangelische Kirche te Berlijn. Hij houdt zich actief bezig met bijbelse- exegese en is tevens een van de redac teuren van het blad „Texte und Kon- texte". 17.30 - 17.32 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.30 Diabetesvoorlichting NOS 19.00 Journaal VARA 19.05 Caspar, het lieve spookje. „Kam pioen voor een dag". Tekenfilmpje. 19.15 Love Boat. „Is er ook een dokter aan boord?". Aflevering uit de Ameri kaanse tv-serie met Gavin MacLeod, Lauren Tewess, Bernie Kopell e.a.: Zelfs een dokter is maar een mens en wie is nou veilig voor de griep, de scheepsarts van de Love Boat in ieder geval niet. Gelukkig voor Doc is er nog een heel aardige dokter aan boord. Maar die ziet toch geen kans om Doc's temperatuur te temperen... 20.00 Buigen en barsten. TV-spel door Ger Verrips, met Ank van der Moer, Hedie Meyling, Etha Coster, Cor van Rijn, Esgo Heil e.a.: Evelien begint haar geduld te verliezen. Zij wil een kind, haar Philip nog altijd niet. 's Avonds gaan ze eten bij zijn ouders. Het is een bijzondere dag voor de fa milie Remmelts: Voor het eerst sinds de oorlog zijn ze vergeten Oma, een verzetsweduwe, te vergezellen op de herdenking aan het graf van de gefu silleerde en Oma neemt dat hoog op. Ze heeft een verleden om respect voor te hebben, maar is ze niet wat te recht lijnig. domineert ze niet te zeer en zou ze niet wat eerlijker en toleranter moe ten zijn? Als uit een dertig jaar verbor gen gehouden familieverleden een oud-SS'er opduikt ontstaat een lang uitgestelde confrontatie, die bij de een verbittering, bij de ander opluchting brengt. 21.05 Het gesprek. „Hoe zit het nu met Nederland?". Documentaire over de democratie. 22.00 De onvoorstelbare wereld van Roald Dahl. „Heilige handel". Afleve ring uit een serie bizarre vertellingen met Sir John Gielgud, Roger Milner e.a.: Cyril Boggis is een antiekhande laar, die dik verdient aan de goedgelo vigheid van de mensen. Door zich als geestelijke voor te doen troggelt hij ze voor een appel en een ei kostbare voorwerpen af. Een klem drukwerkje waarin vermeld staat dat hij president is van de „Vereniging tot behoud van zeldzaam meubilair" doet wonderen. Tot hij op zekere dag een oude boer ontmoet... 22.25 De onderste steen. „De oorlog thuis". Derde in een serie program ma's over de Verenigde Staten: Wat gebeurde er aan het thuisfront terwijl Amerikaanse bombardementen van Vietnam één grote krater maakten. NOS 23.20 Journaal 23.25 - 23.30 Nieuws - den NEDERLAND 2 NOS 12.00 Het Capitool. Rechtstreeks pro gramma met belangrijk binnen- en buitenlands nieuws. 12.45 25 Jaar Europese Gemeenschap. Reportage over de oprichting en de toekomst van de EG met onder andere een oordeel over de huidige situatie, te geven door de drie presidenten van de belangrijkste Europese instellingen: Gaston Thorn, president van de Euro pese Commissie, Piet Dankert, voor zitter van het Europees Parlement en Leo Tindemans, voorzitter van de Raad van Europese ministers. Presen tatie: Hans van der Werf. TELEAC 14.45 Open School Tijd. Taaistraat 15.00 Thema: De overgang NOS 15.30 Journaal AVRO 15.35 Avro's Sportpanorama. Tennis: fi nale van het ABN-wereldtennistoer nooi vanuit het Rotterdamse Sportpa leis Ahoy'. Commentaar: Willem Duys. NOS 17.05 Studio Sport 1 17.35 Sprekershoek. Programma waarin kijkers zelf aan het woord komen 17.50 Oogst in beeld. Internationaal agrarisch nieuws met „Het groen van morgen" en „Bedrijfsverzorging". 18.20 Op Zicht. Kunstmagazine. Van daag wordt uitgebreid aandacht be steed aan het werk van Marten Toon der. Aanleiding is zijn werk „De ande re wereld", dat als boekenweekge schenk wordt gegeven. Tevens beel den van een creatieve vakantiecursus in Frankrijk en van „De nacht van de Poëzie". 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. In Panoramiek een interview met de Su rinaamse bevelhebber Desi Bouterse. Hij kondigt in dat programma aan vol gende week met nieuws te komen over de toekomstige regeringssamen stelling in dat land. 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi- nuten bedenktijd. VPRO 20.45 De Lachende Scheerkwast. „Geen weg terug". TV-scrie geschreven door Wim T. Schippers met Dolf Brouwers, Cees Schouwenaar, Mimi Kok, Rob van Houten en vele anderen: Kan Ria haar nieuwe verantwoordelijkheid als chef van het grote kantoor aan?; Durft Rein mevrouw De Wilde nog wel on der ogen te komen?; Draven Sjef en Henk niet een beetje door?; Zal Irene haar nieuwe vriendje ter sprake bren gen bij haar bezoek aan Otto?; Zal het wat worden met de Lachende Scheer kwast Theatershow?; Hoe is drs. Frits van Zanten van de ene op de andere dag aan een nieuwe baan gekomen en wie won de prys van de week? 21.20 El Salvador, een nieuw Vietnam?. Documentaire over El Salvador waar in de geschiedenis van de afgelopen twee jaar en vooral de rol van Amerika op schokkende wijze belicht wordt. Een beeld van een verscheurd land, geteisterd door een burgeroorlog waarin gevestigde machten met bui tenlandse hulp het gelijk aan hun kant proberen te krijgen. Hulp van een land dat ook in een ver verleden ooit ver klaarde dat Indo-China onder geen be ding een tweede Korea mocht worden. 22.15 BGTV Actualiteitenrubriek vanuit het voorma lige Amsterdamse Binnengasthuis. NOS 22.45 Journaal 22.50 - 22.55 Nieuws voor slechthoren den 09.15 Open school. Loon naar werken? Werknemers in de crisis. 09.45 Telegym. Eenvoudige gym- en be wegingsoefeningen met Jan Borms en Magda Paepe. 10.00 Eucharistieviering. Vanuit het St. Jozefscollege te St. Lambrechts-Wolu- 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 14.00 Tenuto. De lentewijding. Vierhan dig ballet van Igor Stravinsky m.m.v. Robert Groslot en Sylvia Traey, piano. 14.40 Open school. Voor boer en tuinder. 15.15 Wereldbeker veldlopen te Rome. Rechtstreekse reportage. Commen taar: Daniël Mortier. 16.30 Actie openbaar vervoer. „Dure spits". Een kritische analyse van het openbaar vervoer. De spitsuren kos ten het openbaar vervoer veel geld. De glijdende werktijden lossen niet alles op. 17.00 Sammy's supertrui. Britse jeugd film van Jeremy Summers: Kleine Sammy Smith's grootste ambitie is su persportman te worden. Met hulp van zijn Westindische vriend Marvin en professor Hercules' cursus over „bo dy-building", oefent Sammy voor het kampioenschap lange-afstandlopen. Twee engerds, Sammy's rivalen in de wedloop, gaan er met zijn Tijger-T- shirt vandoor en werpen het in het openstaande raam van een onder zoekslaboratorium. Als Sammy het wil terughalen, veroorzaakt hij een ex plosie. De geleerde mr. Trotter ont dekt dat het hemd in staat is om een enorme energie te produceren... 17.55 Sportuitslagen 18.00 De Bereboot. Poppenserie voor de jeugd. 18.05 Leven... en laten leven. Een pro gramma dat de verbetering van onze levenskwaliteit nastreeft. Muzikale in termezzi: De Fluwelen Streling. Met: een vragenspel over plant-, dier- en leefmilieu; Memoires van een milieu publicist; De Maaskant: land of wa ter?; Gezond naar lijf en leden; Een milieucommentaar door Roeland Dirks; Allemaal beestjes: „Kadaver- vreters onder de Spaanse zon". In deze film van Willy Suetens komen onver wachte, vaak unieke beelden aan bod uit het leven van de Europese gieren. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Diana Ross in concert. Beelden van een optreden van de Amerikaanse zangeres in Caesar's Palace in Las Ve gas. Diana Ross zingt onder meer: „Ain't no Mountain high enough", „Too shy to say", „Touch me in the Morning", „I wanna be bad", „It's my House". „No one gets the Prize", „Reach out and touch", „Baby Love", „Remember me" (medley), „Do you know where you're going to" en „All for one". 21.50 Van vader op zoon. „De familie Keldermans" (1). TV-serie over een kunstenaarsfamilie: Van midden 14e eeuw tot midden 16e eeuw waren zes generaties van de familie Keldermans werkzaam als bouwmeesters en beeld houwers. Uit de samenwerking van vaders en zonen ontwikkelde zich een uniek vakmanschap, waarmee zij zich vestigden als de belangrijkste verte genwoordigers van de Brabantse laat gotische stijl. Hun belangrijkste werken zijn de St. Romboutstoren te Mechelen, het Gentse stadhuis en de Onze Lieve Vrouwetoren te Antwer pen. 22.20 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Geschichte in Bildern. Het Spanje van de 17e eeuw. 10.45 Het programma met de muis. Kin derprogramma. 11.15 Zeit genug. „Het marinefeest". TV-serie: Wilü wil per sé iedereen le ren kennen en van alles te weten ko men. Hij sluit vriendschap met een jongeman die volgens zijn oom niet te vertrouwen is. Willi blijft toch met de jongen omgaan. 12.00 Der Internationale Frohschop- pen. Discussieprogramma. Zes jour nalisten uit vijf landen geven hun me ning. Gespreksleider: Werner Hofer. 12.45 Journaal en Weekspiegel 13.15 Lieder von Granados und Lorca. Concert door de Spaanse sopraan Te- reza Berganza. Tweede deel: José Mi guel Moreno begeleidt hem met gitaar en luit. 13.45 Magazin der Woche. Weekjour- naal. 14.55 Ein Platz an der Sonne. Balans van goede daden met baten uit de tele visieloterij. 15.00 Het donkere bos. „De terugkeer" Laatste aflevering uit de Britse avon- turenserie: Door het ongeluk van de vallende tak moet Joe in het zieken huis worden opgenomen. De drie jon gens zien hun avontuur in het bos beëindigen. Zij moeten hun schuil plaats bekendmaken... 15.30 Baierisches Bilder- und Noten- buchl. Volksmuziek vanuit Mariazell in Oostenrijk. Presentatie: Wastl Fan- derl. 16.15 Zum 100. Geburtstag von Fritzi Massary. Portret van de beroemde operadiva Fritzi Massary (1882-1969). Zij werd geboren in Berlijn en vlucht te in 1932 naar Californië. Daar leidde zij een eenzaam leven en wilde zelfs geen enkel interview geven. Het lukte Werner Baecker toch haar in Califor nië te bezoeken. 17.00 Orièntexpress. „Jane". Vijfde afle vering uit zesdelige tv-serie: 1938. Ja ne Belloc onderneemt een avontuurlij ke tocht door Europa. Maar de oor logsdreiging overheerst en de Orièn texpress moet voortdurend voorrang geven aan militaire treinen. Jane ont moet de Italiaan Gaetano de Monte Feltre, een oplichter die nazi-Duits- land wil verlaten. Hij speelt de rol van een blinde man en Jane ontfermt zich over hem. 18.00 Verkiezingen in Nedersaksen 18.03 Wereldspiegel. Actualiteitenpro gramma. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau. Met onder andere aandacht voor de Nedersaksische ver kiezingen. 20.00 Journaal 20.30 Alpha Caper. Amerikaanse speel film uit 1973 onder regie van Robert Michael Lewis met Henry Fonda, Lar ry Hagman, Leonard Nomoy e.a.: Na 40 jaar dienst bij de politie wordt Mark Forbes tegen zijn wil gepensioneerd. Om zich tegenover zijn werkgever te wreken bereidt hij samen met drie handlangers een geraffineerde overval voor op een zwaar bewaakt goudtrans port... 21.40 Verkiezingen in Nedersaksen 21.55 De zevende zin 22.00 Beroep: Koningin. Een dag uit het leven van koningin Silvia van Zwe den. 22.45 Journaal 22.50 Glashaus - TV Intern. „De school televisie en het onderwijs". TV-film. 23.35 Journaal DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.25 ZDF-Matinee. Gewijd aan de 150e sterfdag van Johann Wolfgang von Goethe: „De Marienbader Elegie" met ernst Schroder en Felix von Manteuf- fel; „Clavigo": Treurspel over een jon ge schrijver die zijn verloofde veel ver driet aandoet. Door zijn ontrouw kan de minnares het leven niet meer aan en sterft. Haar broer neemt wraak. 12.45 Freizeit. Vrijetijdsmagazine. 13.15 Kroniek van de week. Actuele vra gen. 13.40 Unsere Mutter, unsere Vater. „Duitse idealisten". Deze aflevering houdt zich bezig met het ideaalbeeld van de generaties tussen verschillende oorlogen in kracht en ridderlijkheid. In de Tweede Wereldoorlog werd dui delijk hoe zwak betreffende gevoelens zijn. Diverse mensen bleven achter die op eigen kracht een nieuwe weg in het leven moesten vinden. 14.10 Nieuws uit Uhlenbusch. „Eierdie- ven". Programma voor de kinderen. 14.40 Journaal 14.45 Actie Zorgenkind 14.55 Quax, der Brochpilot. Duitse speelfilm uit 1941 onder regie van Kurt Hoffmann met Heinz Ruhmann, Lothar Firmans, Karin Himboldt e.a.: Otto Groschenbugel heeft een vliegersopleiding als prijs gewonnen. Bij zijn aankomst op de vliegschool doet hij zich voor als een stoere knaap. Dat verandert echter snel na de eerste rondleiding. Hij belandt al gauw als hulp in de keuken omdat zijn vlieg prestaties nihil zijn. Maar de liefde voor Marianne geeft hem een beetje moed. Op een dag bezoekt hij haar met een luchtballon. Het hele dorp bewon dert hem en Marianne geeft hem het ja-woord. Otto voelt zich een held... 16.25 Bessere Zeiten fur Sori Kanu. Re portage over Sierra Leone. 16.57 ZDF - Ihr Programm 17.00 Journaal 17.02 Sport 17.44 Dagboek. Actualiteiten uit de roomskatholieke kerk. 17.59 Journaal. Met de verkiezingen in Nedersaksen. 18.15 Gunsmoke. „Een kleine rustig stadje". Amerikaanse westernserie: Sinds Kimbrough in Junction City niet meer actief is als marshal, is het onrustiger geworden. Matt Dillon komt uit Dodge City de orde herstel len. Zijn oude vriend Luke Rumbaugh helpt een handje maar krijgt te maken met een vroegere vriendin. 19.00 Journaal. De verkiezingen in Ne dersaksen 20.45 Voetbal: Rechtstreekse reportage van de voetbalwedstrijd Brazilië-West- Duitsland vanuit Rio de Janeiro. In de pauze (omstreeks 21.45): Journaal en Sport. 22.50 Journaal. De verkiezingen in Ne dersaksen. 23.05 Rock-Pop-Special. Een optreden van Santana. 23.35 Verkiezingen in Nedersaksen. Eindresultaten. DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 - 16.00: Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne- 17.30 Sehen statt Horen. Nieuws voor slechthorenden. 18.00 Marco. „Altijd te laat". Tekenfilm- 18.30 Fragestunde. Kijkers kunnen vra gen stellen aan prominenten. 19.15 Rockpalast. Optreden van Leo Kottke. 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal. Met berichten over de verkiezingen in Nedersaksen. 20.30 Aus der Geschichte der Arbeit Wetenschap met de computer". TV-se rie over de evolutie van het arbeidsle- 21.15 Buitenlandstudio. Actualiteiten rubriek. 22.00 Ich stelle mich. Vlado Stenzel. 23.30 Journaal NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie: Een van m'n bes te vrienden. 10.30 China 11.00 21 van een kwartje 11.30 Here we come 13.00 - 13.15 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Journaal voor de scholen 14.15 Horen, zien en doen NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den BELGIE 1 14.00 Schooltelevisie: Wereldoriëntatie 14.25 Milieufilm 14.30 Technologie: Technisch tekenen (2) 15.00 Engels: Discovering Scotland (3) 15.30 Esthetische opvoeding: Kunstfo tografie DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Voetbal. Brazilië-West-Duitsland gespeeld in Rio de Janeiro. 11.35 Verkiezingen in Nedersaksen. Toelichtingen. 12.25 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Johann Wolfgang von Goethe. Herdekingsprogramma rond Johann Wolfgang von Goethe, vanuit de Paulskirche in Frankfurt am Main. Aan het woord prof. dr. Leo Lowen- thal van de universiteit van Californië. 17.15 Spass muss sein. Gevarieerd kin derprogramma. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overzicht Duitsland 1 16.30 Studieprogramma chemie. „Orga nismen als chemische fabriek". 17.00 Journaal 17.10 Die Pflanzen leben. „Bloesem pracht". Natuurserie over de evolutie van het plantenleven. Deze keer aan dacht voor de edelweiss. 17.40 De draaischijf. Gevarieerd pro gramma met als gast: de winnares van de Duitse finale voor het Eurovisie Songfestival 1982. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 - 12.20 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4