OCCASION NUT GARANTIE Rijnsburgers geven winst uit handen Vol punt voor John v.d. Wiel Corver naar WK Eric Wilborts Hgt er al uit LEIDSCHI IDlGBi AD UITVOERING Zaalvoetbalcompetitie KATWIJK - Het zaalvoetbalteam van Glasbergen heeft zich gisteravond in Sporthal Cleyn Duin nog niet veilig kunnen stellen. Tegen het reeds gedegradeerde Rucanor werd met veel moeite een 5—5 gelijkspel behaald. Bax verstevigde zijn leiderspositie in de hoofdklasse door een ruime 9—2 overwinning op Van Gerven. Concurent Van der Plas kon maar net degradatie-kandidaat SRV Boys voorblijven: 6-5. Sport y DINSDAG 16 MAART 1982 Delft kampioen short-track LEIDEN - Voor het eerst in de nog korte geschiedenis van het short track is een Nederlandse club team er in geslaagd het Open Ne derlands Kampioenschap te win nen. Dat lukte in de Amsterdamse Jaap Edenhal het team van DKIJC uit Delft dat met de rijders Menno en Ger Boelsma, Wim den Elzen (Zoeterwoude) en Paul Rutten de titel wegkaapte. IHCL uit Lei den behaalde achter het eerste team van Nottingham (Enge land) de derde plaats. Een enigszins teleurstellend resul taat van de Leidenaars die op de tweede dag goed reden, maar op de eerste wedstrijddag door een omstreden diskwalificatie een onoverkomelijke achterstand opliepen. Toch wist het Leidse team op de 5000 meter ploegach tervolging het team van Delft achter zich te houden en achter Nottingham beslag te leggen op de tweede plaats. Finale-overwinningen waren er voor de Fries Tjerk Terpstra (800 m), de Brit Steward Horsepool (500 en 1500 m) en diens landge noot Willy O'Reily (1500 m). Dames Bij de dames ging de overwinning naar Annelise Delannoy uit Brussel die Ingrid Marcuse, Ka rin New (Eng) en Jolandas Grim bergen voorbleef. Ingrid Marcu se won de kortste afstand, terwijl de Belgische zowel de 1000 als 3000 meter voor haar rekening In de inter-regionaleklasse won VI met 10-5 van de Rotterdamse Studenten. Neptunus bleef de baas over FV Snoekie: 7-6. Glasbergen - Rucanor 5-5 Dat hier twee degradatieteams aan het werk waren was duidelijk te zien. Een niet gemotiveerd Ruca nor was een te groot struikelblok voor de Rijnsburgers. Ook nu werd op de meest eenvoudige manier een 4-1 voorsprong weg gegeven. De Goudse ploeg kwam in de elfde minuut door de 41-jarige Cees Brem op een 1-0 voorsprong. Nog in dezelfde mi nuut trok Wil Groenendijk de stand weer gelijk: 1—1. Na de rust geloofde de r Jan Vermey het wel. Piet Haas noot en Wil Groenendijk voer den de score op tot 3—1. Toen doelman John Bul met een sli ding in de fout ging, leek de strijd beslist. Anne Ouwersloot scoorde van zeven meter en John Bul kon de strafbank opzoeken. Weer ging Glasbergen in de fout. Nadat de Goudse doelman zijn plaats had ingenomen, kwamen de degradanten sterk terug. Cees Brem (2x) en Sjaak van der Steen zorgden voor een 4—4 stand. De laatste vijf minuten waren vol sensatie. Eerst versloeg Hennie van Tok doelman Henk Postma met een strak schot: 4—5. En twee minuten voor tijd bracht Anne Ouwersloot de partij weer op gelijke hoogte. In de slotmi nuut schoten beide ploegen nog op de paal. Van der Plas - SRV Boys 6-5 Met veel moeite heeft titelkandi daat Van der Plas twee punten overgehouden aan het duel tegen het laaggeplaatste SRV Boys. De ploeg uit Lisse gaf goed partij en sloot de eerste helft zelfs met een 3-2 voorsprong af. Adrie Pluym- graaf opende de score voor de Kat wij kers met een effectvol schot: 1-0. Daarna wist Jaap Lingbeek de stand met drie doel punten op 1-3 te brengen. Ook Ron Mesman, met Lingbeek de gevaarlijkste speler, was steeds dicht bij een doelpunt. Peter Ho- gewoning bracht nog voor rust de stand terug op 2-3. In de tweede rondgang sloeg Jan Ho- gewoning toe bij een misver stand in de Lisser verdediging: 3-3. Enkele minuten later schoot Laurens van der Voort via Adrie Pluymgraaf de bal achter Gijs Guyt: 3-4. De Katwijkers raakte niet in pa niek en Ron van der Kolk scoor de tweemaal erg fraai. Weer kwam de ploeg uit Lisse naast Van der Plas. Een vrye trap ge nomen door Laurens van der Voort werd door Ron Mesman afgemaakt: 5-5. Toen Ron van der Kolk bij de Katwijkers naar de strafbank moest werd het muisstil in de hal. Tot ieders ver bazing schoot Adrie Pluymgraaf zijn ploeg toch naar een 6-5 overwinning. Van Gerven - Bax 2-9 Bax lykt regelrecht op het kam pioenschap af te stevenen. In Lisse werd ook nu een grote 9-2 overwinning behaald. John van Dijk was met vier doelpunten goed op schot. Loek van Keste- ren (2x), Cor van Steyn, Theo van Kampen en Jos van der Lans maakten de overige doelpunten voor de Voorhouters. Jack van Ruiten scoorde tweemaal tegen. ZÜRICH - Charles Corver maakt deel uit van de groep van 41 scheidsrechter die is aangewezen voor de arbitrage van de wed strijden voor de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschappen voetbal, dat van 13 juni tot en met 11 juli in Spanje wordt gehouden. Hij is de enige Nederlander wiens naam op deze lijst voorkomt. Acht scheidsrechters die vier jaar geleden bij het wereldkam pioenschap in Argentinië actief waren zullen ook in Spanje wor den ingeschakeld. Het zijn behalve Charles Corver, Arnoldo Coelho (Brazilië), Adolf Prokop (Oost-Duitsland), Karoly Palotai (Hongarije), Alojzy Jarguz (Polen), Antonio da Silva Garrido (Portugal), Nicolae Rainea (Roemenië) en Abraham Klein (Is raël). Drie Spaanse arbiters zijn voorts op de reserve-lijst geplaatst. AMSTERDAM (ANP) - De derde ronde van het toernooi om de nationale schaaktitel heeft in Amsterdam een sterk nivellerend karakter gehad. Door een nederlaag van leider Peter Scheeren tegen Paul van der Sterren en winstpartijen van John van der Wiel, Gert Ligterink en Hein Donner bezetten nu maar liefst zes spelers - de helft van het veld - de eerste plaats met twee punten. De tijden dat vrijwel de complete top aan de strijd om de persoon lijke kampioenschappen van de Leidse Schaakbond deelnam zijn lang vervlogen. De titelstrijd moet het tegenwoordig met een kleine lichting uit die top doen. Ten opzichte van het vorige jaar was er wel sprake van enige ver betering. In het 30-koppige deel nemersveld zijn titelhouder Joop Piket, Leon Konings en Wim Heemskerk spelers die toch nog enig gewicht in de schaal leggen. Bovendien gaven de nodige sub toppers "acte de presence". Echte verrassingen bleven tijdens de eerste drie ronden vrijwel uit. Het meest opzienbarende gebeu ren in de splinternieuwe Evene mentenhal te Noordwijkerhout was dan ook de ziekte van Joop Piket. Al enigszins gammel kreeg Piket tijdens de eerste ron de in de vorm van Leon Konings meteen een zwaargewicht voor geschoteld. De titelverdediger wist een voordeeltje te bewerk stelligen, een gegeven dat hij te gen de tijdnoodfase aangreep om remise aan te bieden. Konings kon dit aanbod gezien zijn posi tie niet weigeren: Vi-Vi. De dag daarop ging het echter bij na mis met Piket. Tegen Peter ROTTERDAM SPD) - Eric Wil borts heeft ook tegen Buster Mottram niet voor de inernatio- nale doorbraak kunnen zorgen die enkele jaren geleden al werd voorspeld maar die almaar uit blijft. De 17-jarige Tilburger werd in de openingsronde van het ABN-proftennistoernooi in het sportpaleis Ahoy' in Rotter dam met 6-7. 0-6 verslagen. Het Nederlandse aandeel in deze kampioenschappen zal daardoor de komende zes dagen beperkt blijven tot bijdragen van scheidsrechters en ballenjon- gens en ballenmeisjes. Wilborts was namelijk de enige Nederlan der voor wie een plaats in het veld van 32 spelers was inge ruimd. Albert, Sanders, Scha pers, Don en Gorter werden in het kwalificatietoernooi al aan de kant gezet zodat de totale afgang van het Nederlandse tennis gis teravond een feit werd. Vorig jaar slaagde Wilborts er in ie der geval ten koste van Pat Du- pre nog in om een ronde in Ahoy' te winnen. Daarna werd hij als nog als een leerling behandeld door Jim Connors die toen met tweemaal 6-1 won. Dit keer bleef een verrassing uit, ook al had Wilborts in de eerste set nog alle kans om opnieuw voor een stun- tje te zorgen. De Brabander nam twee keer met 3-1 de leiding. Eerst in de normale speeltijd en vervolgens in de verlenging. In het tweede geval kreeg hij zelfs een riante mogelijkheid om tot 4- 1 uit te lopen. Wilborts wist ech ter met een ogenschijnlijk sim pele volley geen raad en sloeg de bal in het net. Daarna was het snel met hem ge beurd. Mottram, op de wereld ranglijst als 37e 230 plaatsen ho ger geklasseerd dan de Neder lander, verspeelde in het reste rende gedeelte vai geen punt meer ei tweede set nog maa Passenier deed de Leiderdorper zomaar een toren cadeau. Hij moest toen zijn trucendoos te voorschijn halen om zich het ve ge lijf te redden. De geroutineer de Piket liet zich vrijwillig in tijdnood komen, waarna de jeug dige Passenier de fout maakte om mee te vluggeren en prompt de mist inging. Piket vond het daarop welletjes en dook, met het fiat van wedstrijdleider Wim Barenbrug, zijn bed in. Een nog niet herstelde Piket speelde later alsnog tegen Jan Bakker, die door winst tegen Nico Kuyf op 2 uit 2 stond. In een tamme Benoni was een remise al snel beklon ken. Twee spelers nestelden zich onder tussen op 3 uit 3: Wim Heems kerk en Tjaco Ossewaarde. Bei den behoefden daartoe niet al te zware klippen te omzeilen. Van Ossewaarde waren overwinnin gen op Roel Piket en Wiebe Wie bes de voornaamste wapenfei ten. Wim Heemskerk moest bij na een halfje tegen Wilfried Bin nendijk inleveren. Binnendijk besefte echter zelf niet dat hij met veel moeite een theoretisch toreneindspel had bereikt en ver loor daarom alsnog. Niet alleen Joop Piket maar ook Noteboom-winnaar Leon Ko- af. de tiebreak stond in de acht punten nings staat ondertussen al op vol punt achterstand. Konings vond, na zijn remise met Joop Pi ket, in de 2de ronde een creatieve Marcel Piket tegenover zich. Een stukoffer van Marcel was voor Konings het sein om snel met re mise genoegen te nemen. Jan Bakker, Marcel en Jeroen Piket vormen nu de direkte achtervol gers van het duo Ossewaarde- Heemskerk. Winst op Vincent Verstegen bracht Marcel op 2Vi punt, Jeroen remiseerde met Verstegen en won daarbuiten twee keer. Komend weekeinde worden in de fraaie Evenemen tenhal de resterende drie ronden afgewerkt. Voor de 2-punters (Joop Piket, Konings, Roel Pi ket, Wiebes en Kuyf) wordt het een moeilijke opgave om de kloof met de koplopers nog te overbruggen. RUUD DOBBELAAR 'N BETROUWBAAR toegang gratis ruime parkeergelegenheid kindercrèche vele attracties Tijdens de voorjaars- occasionshow tal van attracties, o.a.: GROTE KUNST EXPOSITIE met werken van Leidse beeldende kunstenaars. De kopers van een occasion maken kans op een bijzonder aardige attentie in de vorm van een kunstwerk van een der deelnemende kunstenaars. Unieke kombinatie van auto's en kunst kijken! Voorts aantrekkelijke voorlichtingsstands, o.a.: Rijkspolitie met het Porsche-team Blij dat ik Rij Philips demonstratie wagen met auto- geluidsapparatuur Presentator/conferencier: Henk Out Chr. Oratorium en Jongerenkoor "EX ANIMO" Begeleiding: Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland Het geheel onder leiding van: Wim de Ru. Toegangsprijs: f 14,50 Houders C.J.P. Paspoort en Pas 65 f 10.00 Toegangskaarten verkrijgbaar bij Fa. C C. Bender, Hogewoerd 90 te Leiden, tel. 071-120097, en 's avonds aan de zaal Plaatsbespreken vanaf DINSDAG 16 MAART, 10 uur voormiddag HUUR MIJ! auto's tot 24 m2 met klein rijbewijs B-E St. Aagtenstraat 16-18 - Lelden - 071-134700 Utrechtse Jaagpad 76a - Lelden - 071-897000 donderdag 1 april 1982 in de STADSGEHOORZAAL te Leiden aanvang 19.15 uur MEDEWERKENDEN: Cobij Dijk Sopraan Rita Dams - Alt Chris van Woerkom Tenor Evangelist Alex Vermeulen Tenor Cor Niessen Bas (Christuspartij) Joep Bröcheler - Bas Ben de Ligt Viola da Gamba Ada van der Bent - Orgel continuo Wim van der Reijden Orgel

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10