Oegstgeest: nog geen plaats voor woonwagenkamp Woningstichting "Warmunda" wordt nieuw leven ingeblazen ILe/cfee agenda Tennisbanen bijna klaar "Gebouwen snel geschikt maken voor verenigingen -c 3- Provincie: gemeente desnoods dwingen Proef groene golf op Engelendaal mislukt Burgerlijke stand Stad en rand DONDERDAG 11 MAART 1982 WARMOND Er zullen nieuwe be stuursleden worden geworven voor de stichting 'Warmunda'. Ter ondersteuning van de werk zaamheden van deze Warmond se woningbouwvereniging zou ook een technisch opzichter moeten worden aangetrokken. Verder moet de samenwerking tussen de stichting en de gemeente wor den verbeterd. Deze maatregelen worden voorge steld door de commissie Woning stichting, bestaande uit verte genwoordigers van de gemeente, de woningstichting zelf en de Nationale Woningraad. Deze commissie komt met die voor stellen om de woningstichting 'Warmunda' nieuw leven in te blazen. De woningstichting was op sterven na dood in Warmond, toen vorig jaar het bestuur terugtrad. Door tijdgebrek en onvrede over de toewijzing van een huurhuis aan de Warmondse burgemeester gooiden bestuursleden er het bijltje by neer. Bovendien waren zy al langer ontevreden over de Werving bestuur Hulp gemeente Deskundige kracht medewerking van de zijde van de gemeente Warmond. Het zag er op een bepaald ogenblik even naar uit dat de woningstich ting geheel zou verdwijnen en de gemeente noodgedwongen het hele woningbezit (500) moest overnemen. Het bestuur van de stichting en de gemeente kozen echter voor het instellen van een commissie die onder advies en voorzitterschap van de Nationale Woningraad de Warmondse wo ningbouwvereniging een be staansbasis moest zien te geven. Om de ontstane impasse te door breken die met het aftreden van de bestuursleden was ontstaan, neemt de commissie nu als taak op zich om zelf nieuwe bestuurs leden te werven. Daarnaast heeft men de taken voor de nieuwe mensen op een rytje gezet. De commissie heeft verder gecon stateerd dat technische onder steuning van het bestuurswerk eor een technisch opzichter noodzakelijk is. Deze kracht moet worden ingezet om het be stuur te ontlasten van uitvoeren de zaken, zodat men zich meer kan bezighouden met bestuurs- en beleidstaken. Verder komt er met de aanwezigheid van een dergelijk opzichter permanente aandacht voor het technisch ge beuren. In de eindvoorstellen beveelt de commissie dan ook het aanstel len van een technisch opzichter als noodzakelijk aan. Deze kracht wordt aangesteld naast de al aanwezige ondersteuning van het bestuur door een administra teur. Verder is de commissie van me ning dat de gerteente meer dan voorheen de stichting moet on dersteunen, activeren en daad werkelijk begeleiden in de vorm van het beschikbaar stellen van kennis in technisch, organisato risch en politiek opzicht. Ook ziet men het als taak van de ge meente om tegen vergoeding ambtenaren af te staan voor bij voorbeeld de administratie van de woningstichting, als dat nodig mocht zyn. Zowel de woningstichting als de gemeente hebben zich uitgespro ken voor regelmatig overleg. De woningstichting wil yan de ge meente duidelijker dan in het verleden weten voor welke on derwerpen zij in de toekomst op medewerking van de gemeente kan rekenen. De commissie is van mening dat de stichting bij de voorbereiding van bestemmingsplannen, waar in bouwmogelijkheden voor de stichting zijn opgenomen, zo vroeg mogelijk moeten worden betrokken. De gemeente moet volgens de plannen ook de wo ningstichting als dat nodig is met haar administratief en technisch apparaat bijstaan bij de indie ning van nieuwbouwplannen. Bij bouw en tijdens woningver betering of renovatie zal een ge meentelijke vertegenwoordiger deelnemen aan het overleg. Deze plannen van de commissie Woningstichting worden nu ter beoordeling voorgelegd aan bur gemeester en wethouders. OEGSTGEEST - Het is nog steeds niet duidelijk waar het woonwagenkamp in Oegst geest moet komen. De gemeente moet voor 31 maart de keuze hebben gemaakt. De provincie heeft gedreigd zelf een plaats aan te wijzen als Oegstgeest het op die datum nog niet heeft gedaan. Er wordt in de gemeente Oegst geest al jaren gepraat over de plaats van het woonwagen kampje. Diverse plannen zijn opgesteld maar die werden door het ministerie afgekeurd. Oor spronkelijk (in 1977) was het de bedoeling dat vijf woonwagens zouden worden neergezet bij het Groene Kerkje. De grond daar is echter niet van de ge meente maar van Rijkswater staat en die wil geen toestem ming geven om daar een woon wagencentrum te realiseren. De gemeente moest dus naar een andere plaats uitzien en heeft die gevonden bij het Marine Electro- nisch Centrum (langs de Haar lemmerstraatweg) in de Morse belpolder. De plaats wordt nauwkeuriger bepaald in het plan Haaswijk 1980 dat binnen een paar maanden ter visie wordt gelegd in het gemeentehuis. Ondertussen moet de gemeente Oegstgeest nog wel toestemming krijgen van de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) en het ministerie. En daar doemen de problemen weer op. Niet ideaal Volgens wethouder Blom (onder wijs en maatschappelijke aange legenheden) vindt de PPC de plannen niet ideaal, omdat het kampje te ver van de bebouwde kom is verwijderd, maar gaat wel akkoord. Een woordvoerder van de provincie vertelt het iets an ders. "De PPC heeft haar beden kingen tegen het plan. Ze vindt dat het wat centraler in de Mor sebelpolder moet komen te lig gen dichtér bij de woningen", al dus de provinciale woordvoer der. Het ministerie is volgens wethou der Blom wat minder toegevend. Blom: "Zij vinden het plan wat aan de dure kant, dus dat wordt nog even afwachten". Woordvoerder Van Ginkel van het ministerie van volkshuisvesting is een andere mening toegedaan. "Men is uit Oegstgeest naar ons toegekomen met een voorstel voor zeven standplaatsen. Ons probleem en ook dat van de PPC is dat het kampje te dicht bij de rijksweg (A 44) is gesitueerd. Wij zijn bang voor geluidsoverlast", aldus dc woordvoerder. Hy vervolgt: "De burgemeester van Oegstgeest zei dat de geluid soverlast wel mee zou vallen. Volgens hem had men zelf me tingen verricht en daarbij bleek niets van overlast. De gemeente Oegstgeest kwam toen met het idee geluidswerende wallen te plaatsen. Maar het ministerie van volkshuisvesting is niet van plan LEIDERDORP - De eerste proef met het instellen van een zogenaamde 'groene golf op de Engelendaal is mislukt. Binnenkort zullen de stop lichten opnieuw, maar dan iets anders worden afgesteld. Zo hoopt men uiteindelijk toch te komen tot een geslaagde 'groene golf. Het probleem is om de stoplichten voor zowel fietsers/voetgangers als voor auto's zodanig af te stellen dat beide optimaal de Engelendaal kunnen passeren. Deze combinatie blijkt in de praktijk moeilijk te ma ken. Een moeilijkheid vormen de zogenaamde fietserslussen (bedradingen die de stoplichten op groen doen springen by het passeren van fietsers). Fietsers die door rood reden, verstoorden de groene golf voor autombo- listen. Bekeken wordt nu of men niet beter kan werken met drukknop pen voor fietsers. Verder zal er een nieuw programma worden ingevoerd waardoor het ver springen van de stoplichten iets anders wordt geregeld. De gemeente zal de komende tijd dan weer regelmatig controleren hoe de verkeers stroom verloopt. LEIDEN - Ondertrouwd: D.H. De Vries en Y van Houten, F.P.GJ1 van Veen en C S Brandt, M.F. Kroeze en P.C.M. Snelderwaard, C.D. Wilbrink en A Boom. M Wasef en W.M. Wagemans, H P. Jurgens en Y. De Nie, J R. Delver en M M de Baan. N Nagta- gaal en M. van Westbroek. LEIDEN - Geboren Diana Paulina dv W Kuijt en T A. van Beelen. Willem Alexander zv. D. Cole man en G. Adorn, Pamela Victoria dv. A.E. Harrison en P. van Oord, Joost zv. W W. Belier en H. Lakeman, Corine dv. J. Guyt en M.C.D. van der Plas. Christi ne Julia dv. V.C M Zandvliet en H M. Purcell, Diana dv. P. van der Plas en A. Duindam, Johannes Nicolaas zv. G.J. van Gemeren en D. Koelewyn, Frank Lucas Hendrik zv. W.F. Brandligt en M.A. van Norden, Paulus Jan zv. P. Ra- vensbergen en I.A.M. Meijer, Marie An toinette dv. A.W. Tampung en M.C.M. van Wissen. Marinus zv. M. Viergever en J.G. van de Water, Eric Jan zv. J. Gor dijn en M.W. Hulsbosch, Melissa dv. P. Mulder en M.B. Abdoelkariem. Marijke dv. P. Wolthaus en P. Zwaan. Lambert zv. L van der Plas en CA. van Duiven voorde, Joyce dv. W.L.Th. A. Henskens en W J Bouwman. Rasha dv. A M Bou- charraba en N. Ahmar, DaniéUe dv A.M. van der Linden en AAM. Wg- nands. Bertus Nico zv. N. Raaphorst en J.C. de Wit, Gerrit-Jan zv. A.J.M. Groot huis en S. Bant, Mark Frederik zv. J.G.M. Schroder en C.J.R.M. Wentrup. Arvid Peter zv. A.J. van Dam, en L.C. Drongelen, Barry Andries zv. A.J. van Dam en L.C. van Drongelen, Angelique dv. M.R. Pet cnDDE Amba. Maloe dv. JA C. van der Hoeven en M.A W van Niel, Jort Martinus Jozef zv. J.C.H. van der Star en W.J.M. Meeuwenoord, Joeri zv. J. de Wolf en L.C. Martijn, Wouter zv. J.H. Lammers en S. Stuurman. Jan Gusbert zv G van der Plas en P W. van der Boon, Eloy zv. A.C.M. Zoet en H.M.P. Rozier, Helen Regina dv. A.A. Groenendijk en E. Grijseels. Bennie 2 CU" Hidde Justinus Roelf zv. P.R.R. Venhui-L zen en C.A.M.L. Gerritsen, Jacobine dv. M. Broekhuizen en H. Waalewijn. Hen drik Jan zv. E.C. Bachet en J. Bisschop, Jannetje Maartje dv. W.A. van der Plas en L Barnhoorn. WiUem zv G. Hoek en J.J. de Best, Linda dv. Th. L Langemai- re en MA Wegers. Els dv. A.C.J Ver hoogt en E. Groen. Vincent zv. F.C.G. Panzani en D. Boheim. Sabrina dv. F. Kuijer en S.M. Distelvelt, Bastiaan zv. A J van Zonneveld en C.M.A.H. de Gysberl I Prins K.Y.E.M. The en H L Lim Goedgekeurd Volgens woordvoerder Van Ginkel is er nog een ander ingewikkeld probleem. "De grond waarop het kampje door de gemeente Oegst geest is gedacht, behoort niet aan de gemeente. Dat zal dus ontei gend moeten worden. Maar de grond kan pas onteigend worden als het bestemmingsplan is goed gekeurd. Het bestemmingsplan zelf ka pas worden goedgekeurd als de locatie voor het woonwa genkamp door het ministerie is goedgekeurd". Van Ginkel: "We hebben de ge meente naar huis gestuurd met de opdracht voor 31 maart een nieuwe keuze te maken". Voor die datum moet de gemeente Oegstgeest een brief hebben ge stuurd naar de provincie waarin de nieuwe keuze bekend wordt gemaakt. Wethouder Blom vindt het verhaal van woordvoerder Van Ginkel nogal 'gekleurd'. "Wij moeten in derdaad zeggen 'waarom we waar' een kampje willen, maar van een uiterste datum is mij niets bekend. Ook heeft de PPC ons plan niet afgewezen. We heb ben van de PPC wel een brief ge had waar in stond dat ze ons voorstel niet ideaal vonden maar er stond geen pertinente afwij zing in". De provinciale woordvoerder nog maals: "In de brief (verstuurd naar 23 gemeenten die nog plaats hadden aangewezen - red.) staat dat de provincie overweegt ge bruik te maken van haar a an wij- zingsbevoegheid als de ge- meeenteen nog geen plaats voor een woonwagenkamp hebben aangewezen". De provincie kan namelijk via een zogenaamde 'aanwijzing' een plaats vaststel len. Betreuren De wethouder betreurt het overi gens wel dat er nu nog geen be slissing genomen is. Op dit ogen blik worden alle mogelijkheden voor een kampje in de Morsebel polder dan wel door een stede bouwkundig bureau onderzocht maar volgens Blom kan er nu voorlopig niet worden aange legd. "Tenzij we het uit eigen zak betalen, maar zo aardig zijn we niet. Ik denk dat we daar trou wens ook geen toestemming voor zouden krijgen van Gede puteerde Staten", aldus de wet houder. "Wij gaan met het plan verder ge woon door. Ik vind het wel jam mer dat we nu niet op korte ter mijn een oplossing kunnen vin den. Ik heb liever een minder ideale oplossing nu, dan dat we nog tien jaar moeten wachten", meent de wethouder. Ondertussen is er voor de woonwa genbewoners zelf geen enkele ze kerheid. Vroeger lag er langs de Haarlemmertrekvaart een kampje. Dat was nog in de tijd dat elke gemeente een plek voor rondtrekkende woonwagenbe woners moest hebben. In het be gin van de jaren vijftig verander den de inzichten echter en begon men grote groepen woonwagens by elkaar te zetten. Dat is ook in Leiden gebeurd. Nu zijn die inzichten echter weer gewijzigd. Het beleid is er op ge richt om kleine groepen woon wagens op een plaats te zetten, zodat de bewoners daarvan mak kelijker opkunnen gaan in de "burger"-bevolking. Maar dan moeten die kampjes er eerst wel komen. HANS BOUSIE DONDERDAG Leiden - Augustinus, Rapenburg 24, op- 1 treden Jan Akkerman, 21 uur. K&O-gebouw - Oude Vest 45, lezing over Mexico en Guatemala, 20.15 uur. Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film Les De barras van Francis ManKie- wicz, do. vr en za om 20 en 22.15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies. 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur.teL 122000. Stats jongerencentrum - Haarlemmer- straat 73. disco van 20-22.30 uur. vr soos van 15-17 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, van 20-21.30 uur. tel. 216180/149324. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Leiderdorp - Menswordingskerk, Pro vinciale Statenverkiezingen, Tom Smit spreekt by D'66, 20.15 uur. Muzenhof - film 'Een zware dag voor de koningin', 21 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden Johnny Silvo, 21 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijd. 5 maart tot 12 maart door Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502 en Apotheek Linnaeus, De Kempenaer- straat 31. Oegstgeest. tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi (tel. 122444) gebruik maken. Voorschoten - Voorschotense Apo theek. Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; teL ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk- Spreekuur op maandag, woensdag en vrgdag van 13.00 13.30 uur; tel. 896193. De tennisbanen in het Zoeterwoudse sportpark "Haasbroek". Twijfels over resultaat in Zoeterwoude maandag, 1 )0 -13.30 uu !St - Interkruis, Lytweg 7, tel. 1Ö45UU. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim. tel. 02522-11463. ZOETERWOUDE - De her stelwerkzaamheden aan in de banen geboord om het re genwater beter tot de onder grond toe te laten. de verzakte tennisbanen Of deze maatregelen afdoende zyn van het Zoeterwoudse is volge?s een van d momenteel werken kwestie van hopen". Hij' verzekert echter wel dat noch de gemeente noch het bedrijf dat de tennisaccommodatie aanlegt schuldig is aan deze ontwikke ling. Het is de derde keer dat de banen in hun tieiyarig bestaan hersteld moeten worden. De voorman hierover: "Ik wil hier nog één keer terugkomen, maar dan om een potje bier te kopen". De Zoeterwoudse Tennisclub (ZTC) kan voorlopig opgelucht ademen. Zy vreesden namelijk dat de banen niet voor het begin van de competitie klaar zouden zyn. De competitie die op 15 maart begint,, kan nu met een ge rust hart tegemoet worden ge zien. de baan Destijds heeft het beschikbaar stel- 1 geld door de gemeente nogal wat voeten in de aarde ge had. Aangezien het niet de eerste keer is dat de banen verzakken, vroeg de Zoeterwoudse gemeen teraad zich af hoe lang dit door blijft gaan. Er gingen toen zelfs stemmen op om het tennispark te slopen en opnieuw aan te leg gen. De kosten hiervan wegen echter niet op tegen eenmalige reparaties. Nieuwbouw kost een ton of drie, terwijl deze reparatie in de buurt komt van de 14.000 gulden. sportpark 'Haasbroek' zijn bijna voltooid. De bo venlaag is inmiddels ge reed gekomen, waardoor de banen weer vlak zijn. Wanneer deze bovenlaag droog is kan de baan wor den gespoten in de kleu ren die het speelveld aan geven. Of de banen definitief in orde zijn, is nog zeer de vraag. Er is ook niemand die dit kan garanderen, omdat de werking van de onder* grond bepaalt of de banen weer 1 T 7~ 1 fndervd^knmSÜnen°Tamned Accommodatie in Voorschoten: lijk onderhevig aan zogenaamde inklinking (het veen trekt samen door uitdroging). Dit is verder een spel van de natuur waarop de mens geen invloed heeft. Wel kunnen maatregelen worden genomen om deze inklinking zo veel mogelyk tegen te gaan. Dit moet dan gebeuren door de on dergrond vochtiger te maken. Een van de mogelijkheden hier voor is een verhoging van het waterpeil. De gemeente gaat daartoe in de naast de banen ge legen sloot een damwand aan brengen waardoor het waterpeil hoger wordt. Ook worden gaten Handenarbeid In het buurthuis Boschgeest-Bloe- menwijk (Van der Oyelaan 15, Voorschoten) kan vanavond worden gehandarbeid. Aanvang acht uur. Standwerkers In de 'Winkelhor wordt morgen avond ee standwerkerscon cours gehouden. Het concours duurt van zeven tot negen uur. Om half acht morgenavond is er een modeschow, die zaterdags drie keer (elf, een en drie uur) wordt herhaald. Amnesty De afdeling Oegstgeest van Am nesty International heeft zater dag een informatiestand aan de Irislaan. Daar zijn kaarten ver- kijgbaar in het kader van de ac tie "Verdwijningen". Optocht tegen zeehondenmoord LEIDERDORP - In Leider dorp wordt zaterdag een de monstratie gehouden door kinderen die zich keren tegen de zeehondenmoord die weer in Canada is begonnen. In op tocht zullen de kinderen 's - middags om drie uur vertrek ken bij de dorpskerk in de Hoofdstraat. Vandaar lopen ze richting gemeentehuis. De organisatie is in handen van Johan en Peter Bavinck. Zij hopen dat ook veel ouders met de kinderen meelopen. Nadere inlichtingen kan men bij beiden krijgen. Zy wonen aan de Anna van Burenstraat 2 in Leiderdorp. Telefoon 894371. VOORSCHOTEN - Het Cultureel Centrum en het voormalige instructiebad moeten zo snel mogelijk geschikt gemaakt worden voor instellingen en ver enigingen. Dit advies hebben de gezamenlijke raadscommissies in Voorschoten gisteravond aan burgemeester en wethouders meegegeven. Zoals gemeld zal (vooral gezien de bouwtechnische bezwaren) de bioscoop "Greenway" niet gevestigd worden in het Cultureel Centrum. Hierbij spelen ook financiële problemen een grote rol. De meningen over de steun aan het Greenway-theater liepen echter uiteen. Visser (PvdA), meende dat het theater een niet weg te denken functie in het dorp heeft. Oosterbaan (WD) noemde het theater een ge wone onderneming en zei dat het dan ook als zoda nig behandeld moest worden. Het voormalige instructiebad krijgt een grote turnzaal en daarnaast komt ruimte, die gebruikt kan worden voor wijkactiviteiten of eventueel als kantine. Ook werd gisteravond nog gesproken over een ander pand dat mogelijk ook geschikt wordt gemaakt als verenigingsgebouw, de vroegere jongensschool aan de Leidseweg 33. Het Creatief Centrum, een instel ling die gevestigd is in Voorschoten en Leidschen- dam wil by verplaatsing naar de Leidseweg 33 min stens vijf lokalen hebben. Die ruimte is er niet en de meerderheid van de commissieleden twijfelt of die ruimte inderdaad nodig is, gezien de financiële ach tergrond van deze gesubsidieerde stichting. Voorlopig zijn B en W nogal huiverig over de aankoop van Leidseweg 33, thans in eigendom bij het rooms- katholieke schoolbestuur. Dit gebouw lijdt zeer sterk onder achterstallig onderhoud. Daarnaast is het gebouw zeer in trek bij de huidige gebruikers. Nog geen uitspraak werd gedaan over de vrijkomen de schoolgebouwen zoals de Park- en Adegeest- school. De Parkschool zal waarschijnlijk gebruikt gaan worden als uitbreiding van het gemeentehuis. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense raadscommissies hebben gisteravond de nota 'Woonruim te en verdelingsaangelegenhe den' zeer positief beoordeeld. Verschil van mening bestaat er wel over de splitsing van de be staande flats ten behoeve van jongerenhuisvesting. D'66 en de WD waren tegen, om dat de woningnood voor alle groepen erg hoog is. Het CDA "Geen flats meer splitsen' was tegen omdat er technische problemen zijn. De PvdA wil spoedig een rapport over de flats welke inmiddels gesplitst zijn en door jongeren worden gebruikt. In de nota (zie ook het LD van gis teren) wordt getracht greep te houden op de huurwoningen. Verschil van mening bestaat ook over de hoogte van de huurprijs voor woningen die vallen onder de gemeentelijke toewijzing. B en W willen gaan tot een huur prijs van 960 gulden, terwijl het CDA niet verder wil dan 620 gul den per maand kale huur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Lekfach Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1,2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon. 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57,35 Per post f 79.70 Jaarabonnement 217.90 Per post 307,30 Löss# nummers 0,80 Directie: G. Koopman Adjunct-hoofdredacteur: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington. Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Commentator W. F J. Wirtz M. 071-144941 lat 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2