Pernix lacht, Danaïden huilt c n y Heren Saturnus laten steek vallen Dave Downey dunkt door Eervolle nederlaag voor Leiden-dames Leiden in Jones-Cup Nederlaag rugbyteam Goede start roeier De Vries MAANDAG 8 MAART 1982 Sport PAGINA 17 LEIDEN De dames van Oase (tweede divisie) en de dames van MMO (derde divisie) zorg den gisteren voor overwinnin gen voor de Leidse regio op lan delijk niveau. De dames van HVS speelden in de eerste divi sie A gelijk tegen HMS, 16-16. Foreholte verloor na een zeer slechte tweede helft van Hercu les, 13-22 en de heren van Satur- nus konden in de uitwedstrijd tegen mededegradatie-kandi daat Dongen het goede spel van de vorige week tegen Snelwiek niet terugvinden: 12-15. In de afdelingsklassen werden de heren van Foreholte ongeslagen kampioen door een royale zege op Northa, 22-10. Zij promoveren naar de tweede klasse. De heren van Oase. die vorige week al on geslagen kampioen werden in de vierde klasse door een nederlaag van de enige concurrent CWP 2, lieten gisteren in de sporthal te Roelofarendsveen zien dat het kampioenschap in deze klasse is terechtgekomen bij de ploeg, die daar het meeste recht op heeft. CWP 2 werd met 16-14 geklopt. Oase promoveert naar de derde De dames kwamen in de tweede divisie met een duidelijke winst op Hermes goed voor de dag, on danks de afwezigheid van Mar jan van der Geest en Lydia van der Poel. Voor hen kwam maar één vervangster binnen de lij nen, Roos van der Poel. Maar die deed dan ook volop haar plicht met een break-out, een afstands schot en een strafworp. Ook in de defensie bleek zij sterk. Na de hervatting bleek Oase in staat om tegen de goede Haagse defensie kansen te creëren, maar Hermes bleef hangen op een schamel doelpuntje. De Oase winst had duidelijker aftekening kunnen krijgen als alle kansen zouden zijn benut. Nu bleef het bij een totaal produktie van ze ven, 7-3. Behalve Roos van der Poel scoorden Margret Brug man, 2. Helma Stigter en Genie Hoogenboom. In de derde divisie hadden de da mes van MMO geen problemen met het in degradatie gevaar ver kerend Ancora 2. Nonchalant omspringen met de mogelijkhe den deed de royale voorsprong bij de rust na de hervatting bijna geheel verdwijnen, rust 6-2, na ongeveer 10 minuten spelen in de tweede helft 7-6. Precies op tijd besefte MMO het gevaar en ving Ancora op met een tem poverhoging waar de Rotterdam se ploeg het antwoord op schul dig bleef: 12-6. Topscoorster bij MMO was Elly van Leeuwen met 4 treffers, gevolgd door Connie Elsgeest, 3, Lydy Vink, 2 en Ger- rie van der Meer, 2 en Jose Els- geest. HVS stond in de tweede helft tegen HMS met 4-9 achter. Slechte arbitrage irriteerde met name de Stompwijkse ploeg, die daar ook het meest de dupe van was. Zo werd Lenie van der Bosch in de tweede helft gecon fronteerd met een rode kaart (hetgeen definitieve uitsluiting betekent) omdat de leiding meende dat zij al een gele kaart had gehad. Op weg naar de kleedkamer mocht de onthutste Lenie van der Bosch gelukkig toch nog terugkomen toen het arbitrale duo zijn fout inzag. Maar de fout werkte prikkelend op HVS. De pupillen van Karei DORTMUND - De Sowjet-Unie is gisteren in de uitverkochte Dormunder Westfalenhalle we reldkampioen handbal gewor den. In een dramatische finale versloegen de Sowjets Joegosla vië na verlenging met 30-27. Aan het einde van de normale speeltijd was de stand 23-23, Joegoslavië had bij de rust een voorsprong van een doelpunt, 13-12. te Lindert kwamen sterk terug, scoorden met nog enkele minu ten te spelen zelfs 16-15. Die mi nimale marge kon echter met worden vastgehouden. Op de valreep schoot HMS zich naar het gelyke spel, 16-16. Bij HVS was Sjanie Waayer topscoorster met 6 treffers, gevolgd door Ank van der Bosch, 5, Lenie van der Bosch. 4 en Marijke Moes. Foreholte leek Hercules op een ze ge af te stevenen, gezien het ge mak waarmee de pupillen van Wim Geerlings een 7-3 voor sprong namen. Hercules herstel de zich echter voortreffelijk, me de dankzij het arbitrale ingrij pen. Tweemaal mocht een Fore holte speelster voor twee minu ten de strafbank opzoeken. Eerst Thea Terheide en daarna Carrie Kramer. Dat gebeurde in de tweede helft nog viermaal. By 13-12 voor Hercules, de kansen waren toen nog helemaal open. gingen achtereenvolgens Elly Hoek. Nel Geerlings. Thea Ter- heide en Kann Zonneveld naar de kant. De vrouw-meer-situatie bood Hercules de kans de marge te vergroten, 18-12 en tenslotte 22-13. Ook Foreholte zal nu danig op haar tellen moeten gaan pas sen. Evenals de heren van Saturnus, die tegen degradatie-kandidaat geen ogenblik konden imponeren zo als de week daarvoor tegen Snel wiek. Er zat geen vaart in de Leidse aanval en de verdediging was in de eerste 10 minuten ner gens tegen het fel aandringende Dongen. Na de hervatting, toen de tweede lijn van Dongen ster ker werd aangetast, ging het be ter. De aanval echter bleef gros sieren in het missen van kansen. Tenminste dne breaks werden niet benut en evenzovele vrije kansen aan de cirkel Zondag a s. zal er zodoende thuis tegen Volt moeten worden gewonnen om het tweede divisie-schap veilig te stellen. In de afdelingsklassen vielen ver der nog de volgende resultaten. By de dames won Northa in de tweede klasse van Hellas 3. rust 11-6, eindstand 21-9. Topscoor- sters waren Manette Bergman, Jolanda Braun en Ilse Geerlings, met ieder 4 treffers Olympia 72 won in dezelfde klasse van Fore holte 3. rust 5-6, eindstand 11-8. Uitblinkster was Monique Hilge- man met 3 treffers. De dames van Saturnus wonnen in de der de klasse met 8-4, rust 3-2 van ODIS en zy kunnen komende zondag tegen Wings het kam pioenschap binnenhalen. Bij Sa turnus scoorden Marion Blans- jaar en Margot Kou wen berg ie der 3 treffers By de heren ver loor MSV in de tweede klasse van Quintus 3. 23-28 HW 70 stak niet in zijn beste vorm tegen Hermes 3. maar won toch, 18 14. In dezelfde klasse won Olympia 72 van Hermes 4. rust 14-9, eind stand 20-16 Beste spelers by de Wassenaarders waren doelman Ton Nieuwenhoven en Bob Bus- FRANK BONTE LEIDEN - De Leidse korf balvereniging Pernix is weer terug in de Over gangsklasse. Het kam pioenschap van de Eer- steklasse A werd zater dagavond laat een feit. Een gebeurtenis waarop niets valt af te dingen. Want het was niet alleen de wedstrijd tegen Ons Ei land die moest aantonen dat alleen dit Pernix recht had op een kampioen schap. Veel meer kan Pernix bij uitleg hoe dit kampioenschap binnen handbereik kwam verwijzen naar het uiterst geraffineerde spelpatroon van trainer Nico Steelink. Het typische voorver- dedigen, waarmee hij de "acht" van Pernix elke wedstrijd weer de zaal in joeg, ontnam elke te genstander praktisch de moge lijkheid tot redelijk aanvalsspel. Daarnaast bezit Pernix in spelers als Kees Hortensius, Janneke Mulder en Peter Kuipers steun pilaren waarop Pernix menige wedstrijd op kritieke momenten kon terugvallen. Vooral de dit jaar plotseling doorgebroken Janneke Mulder kan terugzien op een uitstekend seizoen. Want zij vooral was het die het voor- verdedigingsconcept van trainer Steelink op de juiste wijze toe paste en daardoor menige door braakpoging van vaktegenstan der in de kiem smoorde. Ons Eiland kan daar over mee spreken. De krachtsverschillen tussen de twee teams waren wel duidelijk, maar toch had Ons ei land meer doelpunten kunnen produceren als zij aanvallend LEIDEN - De laatste ronde van de zaalkorfbalcompetitie is afgewikkeld met voor een aantal Leidse korfbalverenigingen toch opvallende resultaten. Zo heeft Fides Pacta zich na een veebelovend begin juist door die flitsende start kunnen handhaven in de Overgangsklasse. Het eens zo roemruchte De Danaïden is echter uit de landelijke com petitie gegleden door het gelijke spel tegen ZKC'31. De Danaiden-ZKC'31 7-7 (4-2). Hans v.d. Leek 3x, Cees Chris ir hadden kunnen onder- Nu bleef er niets over dan na 60 minuten te moeten constateren, dat slechts acht doelpogingen succesvol waren. Negen doelpunten te weinig om Pernix van de titel te houden. Een gebeurtenis overigens waar niemand rekening mee had ge houden, want nog voordat de wedstrijd een aanvang had geno men, kon iedere korfbal-insider de afloop al voorspellen. "Het was een verplicht nummer, waarvoor ik geen enkel moment zenuwachtig ben geweest. De ploeg was optimaal geïnspireerd en wilde een dikke punt zetten op de i, die vorige week tegen Tjoba was neergezet. Toen het na 12 minuten 4-1 in ons voordeel was, ben ik niet meer van de bank geweest en heb ik alleen maar intens zitten genieten", al dus een toch in zijn hart niet he lemaal blije Nico Steelink, die zijn eerste grote karwei op trai- ningsgebied niet kan afmaken. Genieten kon Steelink en het pu bliek van de wijze waarop de in totaal 25 treffers tot stand kwa men, waarvan de negende treffer van Pernix uit handen van Janko Breedveld, die met de rug naar de korf achterover de bal in de mand lepelde de hele wedstrijd karaktensserde. Pernix kon al les, mocht alles en deed alles. Maar wat spanning betreft had de ze wedstrijd snel aan aantrekke lijkheid ingeboet. Bij rust bezat Pernix al een 2-8 voorsprong, die aan het eind zelfs tot 8-17 was gegroeid. Een doelpunten- explosie waarin alle acht spelers van Pernix een aandeel hebben gehad. Een enthousiast Pernix- publiek nam na het laatste fluit signaal bezit van de Vijf Meihal om het kampioenschap te vieren. GERT GRESSIE Het zou te simpel gesteld zyn de degradatie van De Danaïden alleen aan deze wedstrijd op te hangen. Want dan zou nog wel eens de conclusie getrokken kunnen worden dat de verkeerde ploeg naar het district terug keert. Want ZKC bezit toch wat dat betreft duidelijk minder korfbalintelligentie dan de blauwwitte ploeg van Ron Ek. Nee, een realistisch kijk op het af gelopen korfbalseizoen leert ge woon dat De Danaïden in bijna geen enkele wedstrijd als team heeft gefunctioneerd. Eenmaal slechts kwam de Leidse ploeg als eenheid binnen de lijnen wat meteen een 18-6 overwinning opleverde op mededegradant Rigtersbleek. Maar daarvoor en daarna hebben toch te veel ande re belangen de prestaties van De Danaïden te veel beïnvloed. Het degradatieduel tussen De Da naïden en ZKC had in de eerste helft voor de Leidse ploeg nog een gunstige ontwikkeling. Tot tweemaal toe slaagden de ex- scholieren er in een achtertand weg te werken en omzelfs in de laatste vier minuten een 4-2 voorsprong te bewerkstelligen. Maar in de tweede helft verzuim den de Leidse korfballers de voor het oprapen liggende over winning als ploeg binnen te ha len. Het wantrouwen van eikaars bedoelingen leverde toen het einde naderde een statisch ope rerende Danaïdenploeg op waar geen enkel gevaar meer van uit ging. Een terechte terugwijzing naar de eersteklasse werd daar mee onderstreept. Doelpunten: tiaanse 3x, Ingrid van Haren. Zuiderkwartier-Ready 9-10 (2—6). Vijf minuten na het treffen tussen de Leidse en Haagse ploeg was aan alle onzekerheid over de afloop van de competitie in 1B een einde gekomen. Het gelijke spel van Sperwers tegen Het Zuiden (11-11) bracht Zuiderkwartier ondanks de ne derlaag in veilige haven, maar maakte tevens Ready een kam pioensillusie armer, omdat Sper wers aan één punt genoeg had. Zuiderkwartier opende nog al stroef tegen het geroutineerde Ready. Wel kwam de Leidse ploeg na 5 minuten op 1-0, maar er zat in de eerste helft totaal geen geloof in eigen kunnen. Ready kwam daardoor nogal ge makkelijk op 2-6, waarby de zesde treffer vlak voor rust goed aantoonde met welke desinteres se de geelblauwen tegen de wed strijd aankeken. In de tweede helft sloeg gelukkig voor het publiek toch een beetje de vlam in de pan. Weliswaar door toedoen van scheidsrechter Van Veelen, die links en rechts driftig met stra/worpen begon te strooien. Een 4-8 achterstand kon zodoende tot 7-8 worden gereduceerd, maar ondanks dat de mogelijkheid er in zat slaagde Joep van Dam c.s. er niet in om op gelijke hoogte te komen. Via 8-9 eindigde de wedstrijd in 9-10. Doelpunten. Dirk Jan de Kreek 5x, Dirk Derksen, Carla Akse en Joep van Dam 2x. HKV-Fides Pacta 8-9 (5-4). Ook in de Overgangsklasse B is het slot van de competitie verras- HAAKSBERGEN - In de laatste seconden van de wedstrijd Ha- trans-Parker ging Dave Dow ney omhoog voor zijn achtste vernietigende dunk. Downey ramde de bal met zoveel kracht door de ring dat het netje dit niet kon verwerken en de bal de bas ket weer uitsprong. Uitblinker Downey treurde niet, hij had met zijn zeven rake dunks een be langrijk aandeel in de 82-116 overwinning van Leiden in deze lastige uitwedstrijd. Haaksbergen had de eerdere thui- sontmoeting tegen Leiden ver rassend winnend afgesloten en de mannen van Ton Boot hadden dus nog het een en ander goed te maken. Tot 20-22 kon Haaksber gen de Leidenaars nog wel bij- sloffen, maar toen Leiden door schakelde naar een hogere ver snelling en er een fanatieke zo ne-press tegen aangooide was het voor de thuisploeg snel beke ken. De press was eerder deze week al succesvol tegen Amstel veen en ook Haaksbergen had er geen verweer tegen. De Tukkers slaagden er niet in de bal op de aanvalshelft te krijgen en uit het ontstane balverlies kon Leiden heerlijk fast—break lopen. Sid Bruinsma en Dave Downey konden voluit gaan en ook Emill Hagens (negen assists) leek zijn korte depressie weer te boven te zijn. De enige die in de soepel draaiende scoremachinie dit keer niet mee kon komen was Mitchell Plaat. In de eerste helft schoot hij één van zijn acht po gingen raak en zelfs vrije worpen waren aan hem niet besteed. De man met het hoogste strafwor- penpercentage in de Nederland se competitie kreeg er van de acht maar drie door de ring. Het gevolg van dit geweld was dat bij rust de zaak al was beklon ken: 36-61. Ook na de pauze kreeg Haaksbergen geen voet Scores Haaksbergen Benson 8, Martis 4, Sybilo 9, Scheur water 2, Van der Kooy 15, Ridderhof 4, Martin 26, Plaat 14. Schotpercen tage 46, rebounds 36, balverlies 20. Leiden Puidokas 26 (9), Downey 29. Bruinsma 24 (9). Fopma 2, Plaat 11, Hagens 12, Kragtwijk 8, Gorter 4. Schotpercen tage 63, rebounds 40, Balverlies 12. aan de grond. Steve Puidokas bleef met een akelige precisie van afstand raak mikken en het verschil werd opgevoerd tot 44-74. Bij Haaksbergen, nog steeds niet verlost van degrada tieproblemen, bleef het modde ren geblazen. Antonio Martin drukte nog wel zijn puntjes af, maar landgenoot Rodney Ben son had zijn schot een avondje vrijaf gegeven en kwam tot acht schamele punten. Ook René Rid derhof kwam er niet aan te pas. Chris Plaat speelde wat sterker dan zijn medespelers en zijn grootste verdienste was dat hij het zijn broer Mitchell knap moeilijk maakte. Toen Leiden van het slecht schie tende Haaksbergen zoveel af- Dunkin' Downey. stand had genomen (Downey en Bruinsma waren niet te stuiten), dat de zege niet meer verspeeld kon worden, zette Boot Wiebe Gorter nog in het veld. Dat de Leiden—coach ook Harry Kip en Peter Paulides niet wat speelple- zier gunde deed wat vreemd aan. Zelfs coach Di Leo van Haaks bergen zette in de slotminuten een geheel Nederlands formatie binnen de lijnen. In deze fase van de wedstrijd bleef het verschil rond zón dertig punten hangen en na een nietszeggende tweede helft, waarin Haaksbergen niet eens echt probeerde om iets te rug te doen, finishte Leiden op 82-116. LEIDEN - Parker, volgend jaar spelend onder de naam Elmex, neemt volgend seizoen deel aan het het zeer sterk bezette toernooi om de Jones-Cup. Dit evenement (ter nagedachtenis aan de overleden presi dent van de FIBA) vindt plaats van 27 september tot 3 oktober en wordt gehouden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe basketbalhal in Den Bosch. Uiteraard is Nashua ook van de partij, evenals de nummers één en twee van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen. Zoals het er nu uitziet komen daarvoor Maccabi Tel Aviv en Squibb Cantu in aanmer king Om het geheel echt sterk te maken worden ook de kampioenen van Noord- en Zuid-Amerika uitgenodigd. Waar gespeeld wordt is nog niet helemaal rond. Den Bosch en Rotterdam zijn zeker en voorlopig staat Amsterdam ook op het lijstje. De kans is evenwel groot dat de hoofdstad zijn claim moet afstaan aan Leiden. Tenminste als de nieuwe sponsor er genoeg geld tegenaan wil gooien. LEIDEN - In de eredivisie dames leverde Parker Leiden ondanks de 80-66 nederlaag een behoor lijke prestatie af tegen koploper Amstelveen. De Spaarbank Trot ters gingen in Zaandam ook on deruit: 93-88. In de eerste klasse rayon speelde MSV een goede wedstrijd tegen Silvertown Lions, maar kon de zege net neit grijpen: 66-65. Lisse had tegen het Haarlemse Kinheim een makkelijk avond gezien de 60—92 eindstand. Een klasse la ger was Luba geen partij voor het Voorschotende Blitz; met 100-76 moesten de Leidenaars buigen Amstelveen-Parker Leiden 80-66. De Leidse dames hadden een goe de start. Na enkele minuten spe len was de stand 2-8 in het voor deel van Leiden. De Amstelveen- se sterrenploeg, die onbedreigd op het kampioenschap af- stoomd, trad de tegenstander niet echt geconcentreerd tege- moed (coach was dan ook afwe zig) en de ploeg van Rob de Vries maakte daar knap gebruik van. Zeker gezien het feit dat de ver vangster van de afgelopen we ken voor de geblesseerde guard Hanneke Vreeburg. Annette Zondervan na een fietsongeluk nu ook in het gips zat, zodat De Vries het weer met maar zeven speelsters moest doen. Toch kwam Amstelveen op voor sprong. De thuisploeg heeft zo veel lengte dat er voor de Leidse dames in de rebound geen eer te behalen was. Anita Blangé en Dulcine Seca konden onder het bord dan ook vrij makkelijk sco ren. Bij de rust was het verschol opgelopen tot 38-22. Na de pau ze bleef Leiden goed tegenspel bieden Marijke Klos speelde ge lijk met international Blangé op en ook Ria de Wit was behoorlyk op dreef. Leiden bleef in een zö- ne-verdediging staan en daar had Amstelveen meer moeite mee dan verwacht. De voor sprong werd niet groter en de tweede helft werd zelfs met twee punten verschil winnend afge sloten. Topscorers: Klos 28 pun ten en Ria de Wit 16 punten. Zaandam-Spaarbank Trotters 93-88. De Trotters hebben de prestatie van de vorige week tegen Ger maan niet kunnen herhalen. Het derde geplaatste Zaandam, met ex—Punch speler Rudy Jackson in de gelederen, had behoorlijk wat problemen met de door bles sures uitgedunde Leidse ploeg. Na een aanvankelijke voor sprong kwam Zaandam door Jackson terug, maar pas vlak voor de pauze nam de thuisploeg een kleine voorsprong: 43—40. In de tweede rondgang bleef Trot ters knap volgen, maar moest het aanvallende werk wel door de onstuitbare Russel Capman op geknapt worden; hy scoorde 51 punten. In de slotfase kropen de Trotters dichterbij, maar toen achtereenvolgens Roel Klazinga, Will Moerer en Steven Bouman met vijf fouten naar de bank s het v moesten v terende Trotters geen opknap pen meer aan. Silvertown Lions-MSV 66-65. MSV leverde een knappe prestatie door de koploper byna te verras sen. Door dom balverlies in de eerste helft stond de ploeg bij de rust met 41-35 achter In de tweede helft kwamen de Noord- wykers mede door goed reboun- den van Evert en Bert van der Plas goed terug, maar werd de zege net gemist Kinheim-Lisse 60 - 92. De Lissenaren liaalden een uiterst simpele zege op het laaggeklas seerde Kinheim. Voor de pauze konden de Haarlemmers nog enigszins bijblyven (31-41), maar na de pauze maakte Lisse aan alle illusies een eind. Topsco rers: Peter van Zonneveld en Hans Boekcsteyn met 20 punten Luba-Bliti 100-76. Zonder het duo Jaap de Waard en Boudewyn de Ru was Luba voor Blitz helemaal geen party. De ploeg van coach Van Litsenburg bracht zoveel lengte onder de borden dat er voor de Leidenaars geen beginnen aan was send. Dertien ronden lang neeft het haagse HKV de leiding ge had. maar juist in de laatste twee wedstryden verspeelde de Hage naars vier belangrijke punten. De belangrijkste verliespunten werden geleden tegen Fides Pac ta, dat daarmee zich revancheer de van de zwakke return periode. In de tweede helft sloef Fides Pac ta toe. toen het nerveuze HKV te veel met zichzelf in de knoei zat. De goed spelende Hennie Piket bracht eerst Fides op gelyke hoogte, waarna Dick Onderwater (2x). Hennie Piket die in totaal 5x scoorde en Wilma Neuteboom de stand naar 6-9 opvoerden. HKV sloop daarna nog wel dichterbij, maar by 8-9 en nog drie minu ten te gaan gaf Fides Pacta de bal niet meer uit handen en besliste zodoende dat het Assense Asko als nieuwe Hoofdklasser aan de competitie kan deelnemen. In de Eersteklasse zag TOP haar wedstrijd tegen Tjoba in en 12-6 nederlaag eindigen In de tweede klasse waarin de twee Leidse vertegenwoordigers zich vorige week definitief handhaafden, verloor Crescendo met 6-10 van Animo en won De Algemene met 8-3 van Actief. BARCELONA (ANP) - Het Ne derlands rugbyvyftiental heeft gisteren in een wedstryd voor de B-poule van de Fira-competitie met 25-12 (15-0) verloren van Sparye Nederland zal zich ech ter desondanks wel handhaven in de B-poule Er rest Oranje nog één wedstryd (tegen Portugal op zondag 25 apnl in Hilversum). Na een kwartier bezorgde winger Rifero Spanje de leiding toen hy na een uitval een try drukte No- riche converteerde 6-0 Neder land bleef goed party bieden en Rich Besyn kreeg vyf minuten later een kans de achterstand te rug te brengen na een fraaie pass van aanvoerder John van Altena. Vlak voor de trylyn stopte de Spaanse fullback hem af. Een tweede poging van Besyn om via een dropkick te scoren mislukte. De bal ging net naast de palen Spanje bleef sterker en drukte dit in de 35ste minuut, na twee ver geefse pogingen, uit in een twee de try, die na conversie de stand op 12—0 bracht Nog voor rust werd de stand uit een penalty kick tegen John Dudink op 15-0 gebracht In de tweede helft kreeg Oranje iets meer vat op het spel van de Spanjaarden Bas Kasteel werkte via een penaltykick de nul weg: 15-3. Maar Sparye sloeg door Gasia met een try en een door hem zelf genomen conversie di rect terug 21-3. Een tweede pe naltykick van Kasteel reduceer de weer wat van de achterstand 25-6 Pas in de slotfase verslapte de Spaanse greep Via een pass van Paul Hengeveld kon Henny Vermeulen een try drukken die door Kasteel werd geconver teerd 25-12 DELFT - Nog niet eens helemaal bevryd van het ys, hebben de Nederlandse roeiers dit weekend een voorzichtig beginnetje gemaakt met het wedstryd- seizoen. Een door de lang aangehouden vorstperio de matige aanmelding voor de lange afstandswed strijden van Proteus-Eretes werd door enkele terug trekkingen nog kleiner Een aantal Leidse roeiers en roeisters maakte van de gelegenheid gebruik om er op deze "Kurk-winter- wedstryden" alvast in te komen. Tweemaal was een Leidse boot de snelste. Leythe-junior Tjark de Vries had geen enkele moeite met zyn tegenstanders en legde het 6 km-lange trsyect tussen Overschie en Delft bijna een halve minuut sneller af dan de con currentie. Ook de lichte vier van Njord, een tweede jaars ploeg, won met eenzelfde marge van de vier van Laga. waarmee over enkele weken een acht wordt gevormd voor de Head of the River. Het grootste deel van de Leidse toproeiers gebruikte i nog om te trainen. Wel van de party was de lichte twee zonder stuurman van de Asopos- De Vliet, vong jaar tweede by de nationale kam pioenschappen Ook nu behaalde de Leidse ploeg een tweede plaats Met degelijke halen, misschien iets te zwaar afgesteld, verbepen de eerste kilome ters helemaal naar wens Tegen het einde van de race was het roeien niet flitsend genoeg om de Gro ningse ploeg van Gyas van de overwinning af te houden De boegen van Njords Oude Vier (Timmer - man/Algie) behaalden eveneens een tweede plaats in het nummer overgangsklasse twee zonder stuur man Het slagenpaar Wessel/Van Groningen moest wegens ziekte verstek laten gaan In het nummer Dames skif streden achter winnares/international Lily Meeuwissc. vier Leidse roeisters om de tweede plaats Wytske Fokkens besliste deze stryd in haar voordeel vlak voor Heieen Heckman, beiden van Njord.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17