Ook de laatste seconde telt... CS i Mouter: "Het was bagger Lugdunum toe aan zelfonderzoek Blauw Zwart en FC Lisse onmachtig: 0-0 LDWS: pechvol Fouten nekken LFC in duel in Rijswijk UDO op schot WSB is terug m race CW nog naast UVS Arbiter neergeslagen MAANDAG 8 MAART 1982 Sport tagina n DEN HAAG - De Leidse der deklasser LDWS speelde te gen het hoog geklasseerde Quick uit Den Haag een on gelukkige partij. Een groot deel van de wedstrijd was de ploeg van trainer Siem van der Ham in balbezit, maar de kansen werden niet benut. Thijs de Kleer en Chris Brou wer kregen in kansrijke posi ties de bal niet tussen de pa len. Quick kwam zelfs op voorsprong toen een botsing tussen Wil Akerboom en een Hagenaar met een penalty werd bestraft: 1-0. Pal na de pauze voerde Quick de score op tot 2-0 toen de complete Leidse defensie een voorzet miste. LDWS bleef aanvallen en kwam op 2-1 toen de scheidsrechter ook de Leidenaars een penalty ca deau deed. Bart van der Wey- den faalde niet. Het alles of niets offensief van LWDS werd door de Hagenaars een paar minuten voor het einde bestraft met een doeltreffen de counter: 3-1. RIJSWIJK - Trainer Vermeu len had LFC bij Rijswijk met een aanvallende opdracht het veld ingestuurd. Hoewel de Leidenaars daarmee al na twee minuten succes hadden, verloren ze toch met 2—1. Goed doorzetten van voor- stopper Frank van der Veen tetekende de 0—1 voor LFC. Ook na deze openingstreffer bleef LFC het betere van het spel houden, maar door het ontbreken van een echte, goede spits had dit geen re sultaat. René Bekooy miste twee ideale mogelijkheden. Vlak voor de rust kwamen de Rijswijkers op gelijke hoogte toen een vrije trap over de foutief opgestelde Peter van der Wal in de touwen ver dween: 1—1. In de tweede helft won Rijs wijk de slag op het midden veld. De LFC-middenvel- ders gaven hun opponenten te veel ruimte met als gevolg dat de thuisploeg de aanval len beter kon opbouwen. Toch kwam de tweede Rijs- wijkse treffer onverwacht. Een foutieve inworp van Jac ques ten Hennepe bracht een Rijswijker vrij voor Van der Wal: 2-1. Het slotoffensief van LFC werd door Rijswijk met te harde middelen af stopt. Één Rgswijker moest voortijdig naar de kleedka mer. maar LFC kwam daarna niet verder meer dan enkele schoten op paal en lat. OEGSTGEEST - Op het vori ge week in gebruik genomen nieuwe complex heeft UDO gisteren een uitstekende wedstrijd gespeeld. In hoog tempo werd Orapjeplein on der de voet gelopen. UDO heeft een technische ploeg en op het nieuwe veld kwam dat er goed uit. Al in de zesde mi nuut kwam de Oegstgeestse derdeklasser op 1—0, toen Jos Witteman binnen de lij nen onderuit gehaald werd en hijzelf het vonnis voltrok Wilbert Witteman speelde een uitstekende partij en had een aandeel in alle doelpun ten. Na een half uur scoorde Kees van 't Woud de 2-0 na een voorzet van Wilbert Wit teman. Na de pauze zakte bij de Oegst- geestenaren het tempo wat, maar Oranjeplein had met de kracht om ook maar iets te rug te doen Hans Susan maakte er zelfs 3-0 van na een actie van Wilbert Witte man De voor Kees in 't Veld ingevallen Cor Strijk maakte het kwartet vol. NOORDWIJKERHOUT - Het plaatselijke WSB heeft de op gaande lijn in de derde klasse weer aardig te pakken. Gisteren werd het Haagse HBS met aan vallend voetbal kansloos van de mat gespeeld. Een belangrijke man was de jeugdspeler Berend van der Linden. Deze spits bood George Oostdam al na tien minu ten de kans op de 1 -0 aan. WSB bleef aanvallen en kwam op 2-0 toen Kees Nulkes na een pass van Van der Linden een schitte rend schot losliet waar de Haag se keeper geen verweer tegen had. Ook na de thee had HBS niets in te brengen. De WSB keeper Jo- han van der Berg hoefde dan ook nauwelijks in actie te komen. Een kwartier voor het einde kreeg Berend van der Linden een beloning voor zijn goede spel. Hij knalde van grote af stand 3-0 in de touwen. De thuisploeg ging nog op jacht naar meer, maar met kunst en vliegwerk hield HBS de schade beperkt. LEIDEN - Dat ook de laatste seconde van een voetbalwedstrijd zwaar kan meetellen heeft UVS gisteren in het duel met koploper CW weer eens op vervelende manier moeten ervaren. Terwijl arbiter Van de Bosch de fluit naar zijn mond bracht en UVS zich opmaakte voor een klein feestje veerde de Rotterdamse spits Maarten Polderman in een allerlaatste wanhoopspoging bij de 'verste' paal heel hoog op. Vertwijfeld storm de Rob Groenendijk nog naar de korte hoek, maar het kwaad was reeds geschied Polderman keek en knikte beheerst. Na een sierlijke boog sloeg de bal tegen het net en was de 1-1 een feit. Uitstekende kans voor Hans Verkuylen. Hij zal de bal net naast mikken. Waarmee UVS tenslotte nog het loon van de angst incasseerde. Het was nergens voor nodig, dat gelijke spel op de valreep, maar UVS vroeg eigenlijk zelf om een tegentreffer De Leidenaars con troleerden het duel volledig. Tot een kwartier voor tijd, even na dat Bert Kort zijn fout die hij in de zestiende minuut beging (het missen van een strafschop nadat Hans Verkuylen door Smits on deruit was gehaald) heel fraai herstelde. Met een halve omhaal bekroonde hij het knappe voor- VOORBURG - Het duel Wilhelmus - Lugdunum maakte duidelijk dat de Leidse ploeg hard toe is aan een grondig zelfon derzoek. Een onpasseer- bare verdedig ing verdoe zelde aanvankelijk het aanvallende onvermogen van de Kikkerpolder- ploeg, maar nu in het treffen met Wilhelmus óók de laatste lijn 'voor gaas ging' lijkt de tijd voor de huidige spelers groep rijp om een avond in conclaaf te gaan. De 4-3 waarmee Lugdunum uitein delijk onderuit ging. doet ver moeden dat de ploeg zich gelijk- waardig toonde aan de Voorbur gers en dat het duel een span nend karakter had. Schijn be driegt ook hier echter, want Lug dunum presenteerde zich voor rust als de muis, waarmee kat Wilhelmus dolde. Een kat die na de pauze genoodzaakt was zyn nagels in te trekken, nu Lugdu num het accent op de aanval leg de. Dankzij een tomeloze inzet Na nederlaag bij Wilhelmus (4—3) kwamen de groenwitten twee minuten voor het einde terug van 4-1 tot 4-3. De tijd was hierna echter te kort om van het duel alsnog een thriller te maken. De 4-3 bleef derhalve geehandhaafd en, het moet gezegd, daarmee kreeg het recht zijn beloop. Wilhelmus immers speelde (vooral voor rust) een fris en aanvallend spelletje waarmee het Lugdu num in de kraag pakte, tegen de muur drukte en vervolgens dizzy beukte. De positieve voetbalin stelling van de geelzwarte forma tie wordt nog bewonderenswaar diger wanneer wordt bedacht dat de ploeg voor gistermiddag in een penibele positie verkeerde. Afgaande op de verrichtingen in de strijd tegen Lugdunum moet evenwel worden aangenomen dat Wilhelmus (dat volgend sei zoen onder de hoede van Ruud de Groot staat) eerste klasser blijft. De kans dat Lugdunum opnieuw een ticket bemachtigt, is natuurlijk nog volop aanwezig, maar dan zal de Leidse équipe in de nog te spelen wedstrijden een betere vorm aan de dag moeten leggen dan gistermiddag. Binnen zeven minuten al keek Lugdunum tegen een 1-0 achter stand aan. Uit een vrije schop (toegekend wegens een grove overtreding van Hennie de Klerk) bereikte Ed de Maat Rob van Elleswijk, die van dichtbij inknalde. De thuisclub gooide niet prompt alle sluizen dicht, maar bleef met fraai aanvalsspel het vijandelijke doel opzoeken. Lugdunum raakte in die periode het spoor geheel bijster. Het mid denrif won geen enkel persoon lijk duel, terwijl ook laatste man Henk de Cler plotseling erg kwetsbaar bleek. Toine Linders, de absolute uitblinker bij Wilhel mus, had al snel door dat de zwaarlijvige libero moeilijk wendbaar was en buitte dat na een kwartier uitgekookt uit. Lin ders passeerde De Cler en legde de bsd daarna klaar voor de voe ten van Van Elleswijk, die be heerst de 2-0 in schoot. Ben de Roo had in die periode veel moeite om Linders af te stóppen, terwijl ook De Klerk en Rob de Roo over moesten werken, nu respectievelijk De Maat en Van Elleswijk de 'ouderwetse vleu gelspits' imiteerden. De eerste goede aanval (23ste minuut) le verde Lugdunum echter wel meteen een treffer op. Via Pracht en Van Berkel kwam de bal bij Daan Kooimans, die via de on derkant van de lat de 2-1 verzorg de. Alle Leidse hoop werd even later door opnieuw Van Elles wijk de grond in geboord. Een vrije schop van Wim Schaap boog hij met het hoofd fraai om in 3-1, daarmee een hattrick note rend. Nu Lugdunum na rust niet alleen op papier maar ook in praktijk met drie spitsen ging opereren en Henk de Cler vóór zijn verde diging ging acteren, werd het de Westvlietwegbewoners soms moeilijk gemaakt. Onderlinge discussies 'verlengden' de weg naar het doel evenwel. Nadat André Pracht op de paal had ge schoten, klopte Linders vijf mi nuten voor tijd De Roo en De Cler op snelheid: 4-1. Daan Kooymans en André Pracht brachten Lugdunum nog verras send terug in de race (4-3), maar de 4-4 kwam niet op het bord. waarmee het recht zijn beloop kreeg. FRED SEGAAR zetje van Mano Faberen UVS zat op fluweel Tenminste, dat had zo moeten zijn. Maar inplaats van gewoon lekker te blijven tikken zoals daarvoor het geval was geweest het UVS zich na die dikverdiende 1-0 en masse terugzakken. Natuurlijk, ook toen had de thuisploeg de ze ge kunnen veiligstellen, want zo wel Oosterlee als Verkuylen kre gen bij counters fraaie kansen. Maar, en dat zagen de duizend toeschouwers gewoon aanko men. het nood-voetbal dat CW vervolgens mocht spelen van het alsmaar terugwijkende UVS was veel gevaarlijker. De lange trap pen zaaiden alras paniek en een paar minuten voor tijd moest de uitblinkende laatste man Hans van Goozen de bal al van de lijn koppen. Even later stond ook de vervanger van Hans Kruit mach teloos toen Polderman omhoog ging. CW kon zijn vreugde niet op met het dure punt. Hossende spelers en een dolblije coach. Ze reken den duidelijk nergens meer op, konden gistermiddag ook in feite op 'niets' aanspraak maken. De lijstaanvoerder, die het in de Kikkerpolder zonder spelmakers Bruys en Van der Sluis moest stellen, speelde daarvoor simpel weg te zwak. Geen schim van de ploeg die een paar weken gele den Roodenburg oprolde Een defensie die constant wankelde, een doelman die alles losliet, een middenveld dat nauwelijks kon imponeren en een voorhoede die geen vuist kon maken Op dat laatste na deed UVS het stukken beter. De wat aarzelen de Frits van der Heiden uitge zonderd (hij had zijn handen vol aan Voogd) werkte de achterhoe de met Neuteboom. Van Goozen en Zandbergen een vlekkeloze partij af En met Cock van Weer- lee weer op het middenveld ver liep de aanvoer naar de voorste Ujn redelijk gesmeerd. Alleen daar voorin stokte nog te vaak het ntme. Wat Van Leeuwen. Oosterlee en Verkuylen heten zien oogde wel heel aardig, maat echt effectief was het met. Te vaak kwamen de voorzetjes in niemandsland terecht, te lang werd er ook geaarzeld met schie ten. Een beetje stenel allemaal Toch kon UVS kiezen uit een handvol doelrype mogelijkhe den die het doorlopende over wicht opleverde. Rond de vijf tiende minuut kogelde Faber voorlangs en vlak daarop mikte Verkuylen net naast. Dat deed hij in de tweede helft nogmaals, evenals Oosterlee. De mooiste kans was evenwel voor de hard werkende Bert Kort. Hij mocht van elf meter vrijuit schieten toen de aktieve Verkuylen door Smits onderuit was gehaald. Maar in Korts' aanloop was al te weinig concentratie te bespeu ren en de bal ging dan ook me ters naast. Dat leer had trouwens, vlak na de mooie treffer van diezelfde spe ler een kwartier voor tijd, nog maals op de stip gemoeten toen ditmaal Oosterlee zonder pardon door Nab tegen het gras werd ge trapt Het kwam er niet van en UVS koos daarop voor de 'terug tocht'. De verkeerde weg bleek later. AD VAN KAAM Roodenburg pakt toch punt bij Westlandia NAALDWIJK - Na in het begin van de competitie behoorlijk toegetakeld te zijn, lijkt Roodenburg de smaak van het punten ve- zamelen te pakken te heb ben. Vorige week mani festeerde de ploeg van Laurens Mouter zich bij HION (2-3 zege) terwijl gisteren bij Westlandia weer een belangrijk pun tje aan het totaal werd toe gevoegd: 1-1. Een belangrijk verschil met het duel van acht dagen geleden was de magere kwaliteit van het voet bal, dat de Kooiclub de Naald- wijkse toeschouwers voorscho telde. Vooral in de tweede helft werden de blauwzwarten op alle fronten door de thuisclub afge troefd en dankzij de wonderbaar lijke missers van Westlandia bleef Roodenburg een nederlaag bespaard. Het was dan ook niet vreemd dat Mouter "bijzonder gelukkig" met het puntje was. "Het ver toonde spel was vandaag bag ger", bekritiseerde de jonge oe- fenmeester zijn ploeg. "Zelden werd er vanuit de defensie een aanval opgebouwd. Dat is na tuurlijk funest. Daarbij maakte de ploeg nogal eens wat dek- kingsfouten". UTRECHT (GPD) - Na afloop van de amateurwedstrijd UW- DWSV (KNVB West I derde klas D) hebben zich" vechtpartijen voorgedaan en is scheidsrechter Dick Blijleven (33) uit Hoofd dorp neergeslagen door een sup porter van de bezoekende ver eniging. De arbiter werd in de nek geraakt en was vijf minuten groggy. De politie, die ijlings met twee wagens uitrukte, maakte een einde aan de ongeregeldhe den. Aanleiding voor de vechtpartijen rond het clubhuis van UW was de door de thuisclub gescoorde omstreden winnende treffer, waarbij de doelman van de be zoekende club zou zijn aangeval len. Supporters, die het oneens waren met het toekennen van dit doelpunt, haalden na afloop hun gram op de scheidsrechter. Scheidsrechter Blijleven heeft, na te zijn opgelapt, aangifte gedaan bij de Utrechtse politie. Er is nog geen arrestatie verricht, omdat de dader, wiens identiteit be kend is, onmiddellijk van het Utrechtse sportpark wegvlucht te. speelbare grasmat veelvuldig be mand door oprukkende Westlan- dia-spelers, die door de sparte lende Leidenaars nauwelijks werden gehinderd. Mouter moest zijn discipelen vanuit de dug-out herhaaldelijk corrigeren en dat was maar goed ook, want anders was Roodenburg geheel ontspoord. "Enkele jongens voelden zich niet zo gelukkig in het 4-4-2 systeem", vond Mouter. "Ik vraag me nu dan ook af of ik die speelwijze zal blijven hante- Een gevoelige aderlating was uiter aard de absentie van Richard Klein. Juist hij kan in samenwer king met Ronald Jansen voor de aanvallende stootkracht in de uitbeurten zorgen, maar wegens ziekte werd de blonde voetballer uit het elftal gelaten. Nu richtte Roodenburg de schijnwerper op Ronald Jansen, die zich in de eerste helft soms tegen drie te genstanders nog staande hield. Een overtuigend bewijs daarvan leverde de oud-Oranje Groen speler in de 11de minuut door al solerend in het vijandelijke straf schop gebied te verschijnen. Daar werd Jansen door Ton Groenewegen neergehaald waar na Aad de Groot de door de scheidsrechter Van Baal toege kende strafschop verzilverde. Veertig seconden eerder had de uitstekend fluitende arbiter al een keer in het nadeel van Roo denburg naar de stip gewezen. De tegenvallende Rob Bnttijn had de doorgebroken verdediger Sosef tegen de hielen getikt, Twee treffers in elf minuten be loofden veel voor de wedstrijd. De toeschouwers kwamen ech ter bedrogen uit omdat de elftal len het heerlijke middagje niet van een aantrekkelijke omlij sting wilden voorzien. Rooden burg probeerde het heus wel maar kon eenvoudig niet omdat een aantal spelers ver beneden de maat acteerde. Henry Pouw bijvoorbeeld, anders een toon beeld van techniek, was niet in staat de ballen geplaatst naar zijn medespelers te krijgen. De steeds nerveuzer wordende ver dediger besloot te langen leste al leen sluitpost Nievaart als aan speelpunt in te schakelen. In de tweede helft profiteerde Westlandia dankbaar van de Leidse besluiteloosheid, hoewel de ploeg van oud Roodenburg- trainer Zoetemelk nimmer een aanvaardbaar niveau haalde. Via de vleugels werd het leder tel kens in de doelmond getranspor teerd, waar de boomlange Naald- wijkers goalie Sjaak Nievaart be dreigden. De Leidse poortwach ter leek de druk niet aan te kun nen maar dankzij een aanzienlijk portie geluk bleef Roodenburg een tegentreffer bespaard In de laatste minuut kreeg de wed strijd nog bijna een onrechtmati ge winnaar toen de voor Ronald Jansen ingevallen Marco van Al phen in kansrijke positie voor Westlandia-keeper Van Marre- wijk opdook. De A-regionaal mikte naast. ROB ONDERWATER WASSENAAR - Uit een erbarmelijk slecht duel hebben Blauw Zwart en FC Lisse gisteren ieder eén punt overge houden. Beide ploegen waren onmachtig in het benutten van de velen kansen. De 0—0 uitslag was dan ook de juiste uitslag. Blauw Zwart met een vijftal inval lers spelend, Chns Theil, Frank Voorham, Hans Gunniken. Cees en Frans van Leeuwen deden door schorsingen en blessures niet mee, kon geen vuist maken tegen een verdigend FC Lisse. Invaller Wout van Zanen haalt uit voor Blauw Zwart. Zonder succes. De fusieklub probeerde met uit vallen toch nog enig succes te be halen. Met het eindresultaat wa ren de Bollenstrekcrs dn BBW tevreden In de eerste helft was het Blauw Zwart dat massaal ten aanval trok. De verdediging van FC Lis se hield stand en men kon met een gelijke stand gaan rusten Ook in de tweede helft werd het spel niet beter, Blauw Zwart was erg dicht bg een doelpunt toen Frank Karremans invaller doel man Ben Bakker passeerde, maar Laurens van der Voort haalde de bal op het juiste mo ment van de doellijn FC Lisse probeerde met enkele counters Blauw Zwart te verrassen, maar doelman Klaas Verhart stond op de juiste plaats Nadat Ron Mes man en Laurens van der Voort nog wat kansjes hadden laten lig gen. kwam FC Lisse goed weg doordat Ed Ruygrok met rijn schot niet de juiste richting wist te vinden Nadat beide ploegen nog wat kansen hadden gemist Ml n de ploegen na een slech te wedstrijd met een puntenver deling de kleedkamer op.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13