De Wolf: zelf nog^^jg-,^ Derby loopt het meest verrast uit de hand Schaakteam Philidor Leiden zakt net voor examen Schitterende tijden Van der Duim Blessure Ze Sergio Eerste in Omloop Het Volk Arrestaties in Londen Vi of moocf T70v»v*n ot J lilt tlP llJïlin wint Ster EEN TRAINER Sport SAO PAULO (ANP) - Het ziet er naar uit dat Brazilië het tij dens de aanstaande wereldti telstrijd in Sparge zonder rechterspits Ze Sergio moet stellen. De stervoetballer on derging zaterdag een knieoperatie. Na afloop van de operatie acht te de chrirurg het twijfelach tig, dat hij binnen drie maan den weer kan spelen. Osvaldo Ardiles zal zich later dan gepland voegen bij de se lectie van het Argentijnse elf tal, dat zich in Mar del Plata voorbereidt op de verdedi ging van het wereldkam pioenschap in Spanje. De middenvelder van Totten- ham Hotspur, die zaterdag in de wedstrijd tegen Chelsea uitblonk, had met de Argen tijnse bondscoach Menotti de afspraak gemaakt, dat hij per 1 april beschikbaar zou zijn voor het nationale elftal. Nu zijn club zich heeft geplaatst voor de halve finales van het bekertoernooi wil hij drie da gen respijt. MAANDAG 8 MAART 1982 EREDIVISIE PEC/Zwolle - FC Groningen 0-4. (0-3). 2. Keukens 0-1,6. Houtman 0- 2. 24. Bakker 0-3. 61. Houtman 0-4. Scheidsrechter Bakker, toeschou wer»: 5000. I-I, 73. Van Geel 1-2. Scheidsrech ter Van Ettekoven, toeschouwers: 9000. AZ'67 - FC Utrecht 2-1. (1-0). 13. Oberacher 1-0. 65. Oberacher 2-0, 82. Van Veen 2-1. Scheidsrechter Corver, toeschouwers: 10.000. FC Twente - FC Den Haag 2-0. (2-0). 20. Van Vliet (eigen doel) 1-0, 30. Rohde 2-0. Scheidsrechter Gans, toeschouwers: 4500. Haarlem - GO Ahead Eagles 3-1. (0- 0). 53. Hendriks 1-0, 69. Schuur- man» 1-1,72. Hendriks 2-1,79. Balm 3-1. Scheidsrechter De Munnik, toeschouwers: 4500. NEC - PSV 0-4 (0-2). 23. Thoresen 0- 1. 34. Willy van de Kerkhof 0-2. 47. Landsbergen 0-3. 56. Thoresen 0-4. Scheidsrechter Keizer, toeschou wers: 7500. De Graafschap AJax 1-4. (1-0). 7. Schreur 1-0, 69. Kieft 1-1, 74. Ling 1-2, 82. Schoenaker 1-3. 88. Lerby 1- 4. Scheidsrechter Van Swieten, toeschouwers: 13.500 (uitver kocht). Feyenoord - NAC 0-0. Scheidsrech ter Bosman, toeschouwers: 11.200. Willem II - Sparta 2-1 (2-0). 10. McDonald 1-0, 32. Van Bommel 2-0, 60. Olde Riekerink 2-1. Scheids rechter Geurds. Toeschouwers: 5500. EERSTE DIVISIE FC WV - Wageningen 4-3 (4-1). 22. Mostert 1-0, 27. Janssen 2-0, 28. Den Haag 2-1, 38. Taihuttu 3-1, 41. Res- sel 4-1,62. en 89. McNorry 4-2 en 4-3. Scheidsrechter: Boss, toeschou wers: 5000. Helmond Sport - Excelsior 2-3 (1-2). 11. Boere 0-1.17. Lubse 1-1,26. Boe- re 1-2, 64. De Boer 1-3, 82. Cox 2-3. Scheidsrechter: Blankenstein, toe schouwers: 5600. Den Bosch Fortuna Sittard 0-2 (0- 1). 26. Zuidersma 0-1, 81. Smeets 0- 2. Scheidsrechter: Severein, toe schouwers: 4200. Veendam - SC Amersfoort 5-1 (3-0). L R. Metz 1-0, 3. McNulty 2-0, 32. Zwart 3-0, 65. F. Metz 4-0, 74. Leij- enhorst 4-1, 75. Oosterwold (straf schop) 5-1. Scheidsrechter: Van Dorp, toeschouwers: 2200. Heerenveen - Volendam 2-1 (2-1). toeschouwers: 1100. 27. Boskma 1-0, 41. Kroon 1-1, 43. Bosman 2-1. Scheidsrechter Draalsma, toeschouwers: 4500. 86. Methorst 3-0. Scheidsrechter: Van der Ent, toeschouwers: 1300. Rode Kaart (2x geel): Erkelens FC Amsterdam - Heracles 0-3 (0-1). 0. 57. en 83. Kerr 0-1, 0-2 en 0-3. Scheidsrechter: Mittelmeier, toe schouwers: 450. SW DS'79 1-1 (1-1), 24. Van der Helden 1-0,44. Matena 1-1. Scheids rechter: Mulder, toeschouwers: GENT (ANP) - Voor het vertrek van de 37ste editie van de Omloop Het Volk, de traditio nele openingsklassieker van het profwielerseizoen, werd Fons de Wolf door velen als één van de grote kanshebbers voor de zege getipt. Zelf schatte de 24-jarige kopman van de ploeg van Roger Swerts zijn kansen op een geslaagde machtsgreep echter niet hoog in. Debet daaraan was de gedeeltelijk mislukte voorbereidingstrip in Italië, waar hij door twee valpar tijen elf dagen training moest missen. Zelfs de overwinning in de Italiaanse wegwedstrijd Sas- san-Cagliari, een week geleden, had hem niet van zichzelf kun nen overtuigen. Daarom ook was De Wolf zelf het meest verrast, toen hij zegevierend over de eindstreep in het stralende Gen reed. Daarmee logenstrafte de ranke en stijlvolle renner zijn gebrek aan zelfvertrouwen. Aan de andere kant had hij gelijk, toen hij stelde dat niet hijzelf, maar enkele an dere vedetten in de Omloop Het Volk de sterkste indruk hadden achtergelaten. Met name de Westduitser Gregor Braun, dit seizoen rijdend in Belgische dienst, de Ier Sean Kelly en Jan Raas manifesteerden zich tijdens de 218 kilometer lange rit door het Vlaamse land. Op de Muur van Geraardsbergen, verreweg het lastigste obstakel in de 'Vlaamse Ardennen', kwam Braun als eerste boven. Boven dien bewerkstelligde hij met die krachttoer, dat het peloton ein delijk, na 137 kilometer vrijwel aaneengesloten te zijn gebleven, uiteengeslagen werd. Braun heeft er evenwel weihig baat bij gehad. Toen de beslis sende slag was gevallen, op de Eikenberg na 176 kilometer, bleek dat de stoere Westduitser geen ploeggenoten in de voorste gelederen had. Ook op het mo ment dat, zeven kilometer verder op de Wolvenberg, nog zes ren ners zich aansloten bij de kop groep van vijf (Raas, Van den Broucke, De Vlaeminck, Braun en Kelly) wist Braun geen ploeg maat aan zijn zijde. Rekenen Met Raas had Johan van de Velde zich van de ploeg van Peter Post als enige in de kopgroep kunnen handhaven. Maar Raas kon niet rekenen op enige steun van de Brabander, gewoonweg omdat hg teveel krachten had verspeeld om bij zijn kopman te komen. Op zich was het overigens opmerke lijk dat Van de Velde, die zijn sei- zoensopbouw heeft gericht op de Ronde van Frankrijk, zich in het prille seizoen staande wist te houden. "Wij hebben de afgelo pen maanden harder getraind dat voorheen. Ik rijd nu vijftig procent beter dan vorig jaar", verklaarde Van de Velde na af loop. Die verbetering ten spijt kon Van de Velde zijn Zeeuwse kopman, die vorig jaar zegevierde in 'Gent-Gent', geen hulp bieden. Hulp tegen de overmacht van renners uit de ploeg van Roger Swerts. De Wolf had de gelegen heid gekregen met twee knech ten naar het leidende vijftal toe te rijden. Van de Velde was de enige renner die het drietal kon volgen en even later wist Etienne de Wilde ook nog aansluiting te krijgen. De klassieker-vedetten, De Vlaeminck en Raas, trachtten evenals Kelly en Braun in de slotfase alleen weg te komen. De Wolfs knechten, Verschuere en Jacobs, verijdelden om beurten de verwoede pogingen. En juist op het moment, dat de renners de benen stilhielden, greep De Wolf zijn kans. Hij profiteerde daarmee op een uiterst geraffi- De uttslac is: I Fons de Wolf (Bel) 217 kilometer in 5 uur, 2 Graham Jones (GBr) op 26 sec, 3 Sean Kelly (Ier) z.t., 4 Benny van Bra bant (Bel), 5 Eddy Planckaert (Bel), 6 Jan Raas (Ned), 7 Ludo Delcroix (Bel), 8 Schitterend log vijftien kilomt tot de eindstreep. In schitt stijl wist De Wolf die solo vol te beëindigen. In eerste in stantie tegenover tien vertwijfel de achtervolgers, later tegen het peloton, dat de moegestreden kopgroep had ingelopen. Zo kreeg de saaie openingsklassie ker toch een sterke winnaar. "Ik kan er niet over uit. Geestelijke heb ik in de put gezeten. Door die valpartijen en omdat ik tij dens de voorbereiding ontzet tend slecht reed. Mijn ploegge noten hebben mij echter niet la ten vallen. En dat waardeer ik enorm", lichtte de zeer verheug de De Wolf toe. Jan Raas, de kopman van Raleigh voor de klassiekers, was niet rou wig om zijn 'nederlaag'. "Ik maak mij niet ongerust. Er komt nog een aantal wedstrijden. Dit parkoers was niet lastig genoeg en bovendien was het weer te mooi. Anders blijft een zeer se lect gezelschap over. Nu konden teveel coureurs het tempo vol gen. De Wolf koos hét juiste mo ment. Daar is ook geluk voor no dig. Misschien heb ik dat de vol gende keer", merkte Raas nuch ter op. ZWOLLE (ANP) - „Wat ben ik blij met die overwinning", zo rea geerde een glunderende Jannes Slenderbroek na afloop van de 22ste Ster van Zwolle, de ope ningsklassieker van het seizoen 1982 in de z.g. A-categorie. Hij vervolgde: „met nog zo'n 15 kilo meter voor de boeg tussen Gene- muiden en Kampen dacht ik: al les of niets en demarreerde kei hard. Mede dankzij het werk dat mijn ploegmakers van Jan van Erp, Hans Baudoin, René Koppert, Frank Moons en Hans Plugers in de volggroep van 16 coureurs hebben verzet kon ik de voor sprong behouden", aldus de ster ke Drent Slendebroek, thans woonachtig in Geldrop. In de slotfase werd de voorsprong Slendebroek die zo rond de hal ve minuut schommelde ziende rogen kleiner door het feit dat Arie Hassink aan de kop van de achtervolgers een hoog tempo aanhield. Het talrijke publiek kon tenslotte op de Zwolse Zwarte Waterallee na deze met name tegen het ein de boeiende Ster van Zwolle Jannes Slendebroek met een voorsprong van 16 seconden op Ron Snijders en Hans Baudoin als triomfator begroeten. INZELL (ANP) Hilbert Van der Duim heeft het afgelopen week einde tijdens de wedstrijden om de gouden schaats bewezen, dat hij in Assen niet voor niets we reldkampioen is geworden. Niet alleen zegevierde Van der Duim in Inzeil, hij verbeterde tevens twee Nederlandse records. Bo vendien had de Fries in het eind klassement ruim drie punten voorsprong op Europees kam pioen Tomas Gustafsson, die als tweede eindigde. In het spoor van de ongenaakbare Heerenve- ner kwamen ook de overige le den van de Nederlandse ploeg tot uitstekende tijden. Het hoogtepunt in Inzeil was de 10.000-meterrace van Van der Duim, die op dat moment de eindzege niet meer kon ontgaan. Volgens coach Henk Boer ging Van der Duim niet weg om een wereldrecord te rijden. "Wij ge loofden daar niet in. Van der Duim ging weg op de tijd van Gustafsson (14.34,37)", lichtte Boer toe. Maar naarmate de rit vorderde liep de ijzersterke Fries in op het schema van het wereldrecord, dat in bezit is van Gustafsson met 14.23,59. Met nog zes ronden voor de boeg bedroeg de achter stand ten opzichte van die eind tijd nog zes seconden. Uiteinde lijk wist hij daar nog twee secon den af te knabbelen. De 14.27,81 betekende een nieuwe Neder lands record, dat twee jaar lang in het bezit is geweest van Piet Kleine (14.36,03). Bovendien ves tigde Van der Duim een Neder lands record puntentotaal. De formidabele reeks 38,37 - 7.05,34 - 1.58,53 - 14.27,81 mondde uit in 163.805 punten. Yep Kramer werd de tweede Ne derlander. Bg afwezigheid van Frits Schalij - volgens Boer liep hij een heupblessure op tijdens het inlopen voor de 500 meter - bezette Kramer de derde plaats in het eindklassement. Een op merkelijke 'wederopstanding' van een man, die slechts tijdens de 'schaduwtoernooien' blijkt te kunnen presteren. Ook dit seizoen was hij op de mo menten dat het moest gebeuren niet in goede doen. In Inzeil won hij de 5000 meter, de afstand waar hij dit jaar de meeste pro blemen mee kende: 7.05,18. Boer: "Wij hebben met Kramer dit seizoen een fout gemaakt. Hij kreeg veel rust en dat werkte averechts op zijn prestatiecurve. De laatste weken heeft hij veel wedstrijden gereden en veel in spanningen geleverd. Het resul taat werd steeds beter. Die lijn trekken wij volgend jaar door". Marieke Stam zorgde na Alie ADVERTENTIE VOETBALVERENIGING K.R.V. te Katwijk vraagt met ingang van het seizoen 1982-1983 Voor haar zaterdagafdeling, het 1ste elftal komt uit in de 1ste klas L.V.B. (momenteel koploper). Voor training op dinsdag- en donderdagavond en begeleiding op zaterdag. Sollicitaties aan onze Secretaris Jan Hoek, Wassenaarseweg 22, 2223 BL Katwijk. Boorsma bij de dames en Hilbert van der Duim bij de heren voor een derde Nederlands succes in Inzeil. Bg de juniores veroverde de zeventienjaige schaatsenrijci ster uit Egmond aan Zee de gou den schaats. Stam verbeterde de baanrecords op de 1500 en 3000 meter en daarmee ook het record puntentotaal, dat gebracht werd op 187.496 punten. De Noor Ove Tokstad was de sterkste bij de ju nioren. De Canadees Gaetan Boucher werd met gemak winnaar van de gouden schaats voor sprinters. Boucher zegevierde op alle vier onderdelen, waarbij de 500 me ters in tijden (37,87 en 37,93) gin gen onder de 38 seconden. Het gat dat de Canadese student sloeg met de nummer twee in het eindklassement, de Japanner Akira Kuroiva, bedroeg bijna twee volle punten. LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft zaterdag zijn handen vol gehad bij drie voetbalwedstrijden. In totaal verrichtten 'de bobbies' 236 arrestaties. Meer dan de helft van dat aantal werd opgebracht voor en na de derby tussen Chelsea en Totten- ham Hotspur in de kwartfinales van het bekertoernooi. De politie pakte 130 supporters op. Onder de arrestanten bevond zich een jongetje van elf jaar, dat in het bezit was van een luchtdrukpi stool en werppijltjes. Verreweg het grootste deel van de arresta ties vond voor en na de wedstrijd plaats in de omringende straten, waar groepen supporters slaags raakten. Supporters van Crystal Palace konden de uitdagende feest vreugde van Queens-speler Clive Allen na zijn winnende treffer vlak voor hun tribunevak niet waarderen en bestormden mas saal het terrein. De politie greep in en arresteerde 77 personen. Bij Swindon-Bristol Rovers (3e di visie) werden 29 supporters op gepakt na ongeregeldheden op veld en tribune. Eén politieagent raakte gewond en moest worden overgebracht naar een zieken huis. Twee internationals van Totten- ham, dat nog "meedoet" in vier competities (FA-beker, League cup, kampioenschap en Europe se beker voor bekerwinnaars), waren Chelsea te veel. Osvaldo Ardiles, de Argentijn, en Glenn Hoddle. Chelsea nam kort voor rust door Fillery een voorsprong, maar in het eerste kwartier van de twee de helft lieten de Spurs hun ware gezicht zien. Archibald, Hoddle en Hazard veranderden de ach terstand binnen een kwartier in een voorsprong van 3-1. De strijd was beslist, ondanks het tweede doelpunt, dat Mayes voor Chel sea maakte. In de eerste divisie verspeelde lijst aanvoerder Southampton twee punten door gelijk te spelen bij Notts County, maar Liverpool verloor er zelfs drie door een ne derlaag (0-1) op eigen veld tegen Brighton. Ipswich dat zijn vorige twee lea guewedstrijden had verloren, herstelde zich tegen Everton, 3-0 door doelpunten van Wark, Bra zil en Gates. West-Duitsland De kopgroep is in de 24ste 'ronde' in elkaar gelopen in de Westduit- se Bundesliga. FC Köln won met 3-0 van VFB Stuttgart, Hambur ger SV verspeelde op eigen veld een punt aan Bochum (2-2) en lijstaanvoerder Bayern München werd in Kaiserslautern versla gen. Bayern bleef nog aan kop, met één punt voorsprong op Köln en met twee op de Hamburgers, die ech ter een wedstrijd minder hebben Borussia Mónchen-Gladbach viel verder terug. In Neurenberg werd de ploeg, na de nederlaag in de kwart-finales van het be kertoernooi, opnieuw verslagen, 3-2. Bayern heeft in Kaiserslautern lang de illusie gehad goed weg te komen. De passieve Beiers wer den eigenlijk voortdurend afge troefd door Kaiserslautern dat Rummenigge en Breitner bond door Wolf en Meltzer. Niettemin nam Bayern een voorsptong door Rummenigge. Pas twaalf minuten voor tijd maakte Dusek gelijk en vijf minuten later zorg de Eigendorf dat de winst bg het elftal kwam dat er recht op had. FC Köln betaalde bijna 2,5 miljoen gulden voor Klaus Allofs. Deson danks had de Düsseldorfer geen vaste plaats in het elftal. Zater dag tegen Stuttgart wel. Rinus Michels had zijn voorhoede (Litt- barski, Fischer, Woodcock) in tact gelaten en Allofs een plaats op het middenveld gegund. Al lofs werd echter de gevaarlijkse Keulse aanvaller. Hij maakte de drie doelpunten, die de eind stand op 3-0 brachten. Belgie Standard Luik heeft op de 25ste speeldag in de eerste divisie af stand genomen van zijn concur rentie. Standard, dat met 3-0 won bij Club Brugge, staat nu twee punten voor op Anderlecht, dat niet verder kwam dan 2-2 bij Be ringen. AA Gent, de laatste we ken al in de (scorings-)proble- men, kwam in negentig minuten voetbal opnieuw niet tot scoren en verspeelde een punt aan Ant werp. Simon Tahamata was de speler die de meeste aandacht trok. De kleine spitsspeler van Standard was zeer op dreef. Zij directe te genstanders - één was niet ge noeg - Debougnoux en Ranson zagen Tahamata keer op keer langs hen heen gaan. Alle drie doelpunten kwamen van de voet van Tahamata: éen voor en twee na rust. Scheidsrechter neergeslagen AMSTERDAM (ANP) - Het duel Real Sranang - Neerlandia, vier de klasse f, district West 1 is gis teren zeven minuten voor rust gestaakt. De Amsterdamse arbi ter P. J. B. Schenk was vlak daar voor neergeslagen door de Real Sranang-speler Pascal. In de 38e minuut van het tot dat moment sportieve duel wilde de scheidsrechter de speler van Real Sranang noteren voor een waarschuwing. Oog in oog met de scheidsrechter staand haalde Pascal plotseling uit en raakte de scheidsrechter vol op het ge zicht. De heer Schenk werd met een dichtgeslagen oog, en gebro ken neusbeen en een lichte her senschudding per ziekenauto af gevoerd. LEIDEN - Het hoofdklasseteam van Philidor/Leiden is zaterdag maar net gezakt voor het schaakexamen, dat zg in de rui me aula van de MEAO-school aan het Lammenschanspark bg de profs van CVI/Utrecht moes ten afleggen: 4l/i-5,A. De titel 'amateurkampioen van Neder land' kan nu wel eens aan de neus van de Leidenaars voorbg- gaan, want zij werden door BSG, dat bg VAS/ASC wel slaagde (5W3V4), voorbijgestreefd. De 'test-match' bij BSG in de laatste ronde is Philidor's enige herkan sing. Om de amateurtitel te vero veren moeten de Leidenaars ook nog het Friese Philidor inhalen. De ploeg uit Leeuwarden kreeg schaakcollege van de profs van V/Rottcrdam: 6'/»-3 Vi. Viktor Kortsjnoi, die Jansen op zgn te kortkomingen wees, speelde zgn derde partij voor de Rotterdam mers. Ook John van der Wiel won, toen de wedstrijdleider het 'hora est' liet klinken voor een in paniek geraakte Baljon. Maar de Rotterdammers zgn nog lang geen kampioen, want dankzij een zege op Het Witte Paard bleef titelhouder DAVatergraafs- meer de uitblinker van de hoofd klas. Bijna had de taktische opstelling van Philidor tegen de profs uit de Domstad succes. Lex Jongs- ma werd dan ook node gemist, hoewel de invallers het niet on- verdiensteljk deden. Zo kreeg Vincent Verstegen tegen Maar ten Etmans prachtig spel, maar toen hij tot twee maal toe een zwarte loper op f6 'vergat', kon hij opgeven: 0-1. Meester Lange- weg moest toegeven dat het spel van Ad van den Berg voldoende was voor remise: V4-1V^. Hans Kuijf had de Caro-Kann uitste kend voorbereid. 'Prof Boersma probeerde anderhalf uur lang foutjes te ontdekken, maar hij vond niets. In tijdnood moest hg erkennen, dat Hans hem nu al voor de derde maal te slim af was: 1V4-1V4. Etmans, de teamleider van de Utrechtse profs, begon zich nu zorgen te maken. De ex-Philidor- speler streek zich nerveus over zijn baard en mompelde: "Ik dacht, dat het gemakkelijk zou gaan, maar het is plotseling heel moeilijk geworden." Joop Piket vond daarom de tijd rijp gewor den voor een paar tactische remi ses: "Nu Jeroen Piket en Rini Kuijf op winst staan en Henk van Maaren een betere stelling heeft, mogen Peter Gelpke en ik geen onnodige risico's nemen." Van Oosten gaf Peter Gelpke zijn 'halfje', terwijl ook Van der Lin de zich door Joop Piket tot remi se liet overhalen: 2V6-2V4. Met een paardoffer, een sterke dia gonaal en een promotiecombina tie kraakte Jeroen Piket de stel ling van Schenk. Een openingsi deetje van RAG de Graaff legde Rini Kuijf tegen Gert Ligterink geen windeieren. Rini had kun nen winnen, maar ruil der dames gaf Ligterink de kans om met re mise te ontsnappen: 4-3. Etmans kon opgelucht zijn baard met rust laten, want Henk van Maaren moest De Jong eeuwig schaak toestaan: 41/V3Vi. RAG de Graaff, de grote theoreticus van Philidor, ziet in de opening nog wel eens tactische varianten over het hoofd. Zo verzuimde hij nu tegen Cor van Wijgerden een kansrijke doorstoot in het cen trum: é'A-é'A. Piet Bakker kon na een mislukt stukoffer slechts hopen op grapjes, maar Dennis Dieks gaf hem geen kans: 4W 5V4. LSG I heeft zich in klasse I A ge heel hersteld van de malaise in de eerste ronden. Zelfs zonder Charles Kuijpers en Joan Baart slaagden de Leidenaars er in de reserves van D/Watergraafsmeer te verslaan: 4V4-5Vfc. Léon Konings had slechts 19 zet ten nodig voor zijn strafexpeditie tegen Rob Witt, die dacht vrijwil lig in de penning te kunnen gaan staan: 1-0. Wichers was met zijn koningsaanval ook snel klaar, terwgl Geertsma een te optimis tisch stukoffer van Van Haastert afstrafte. Toch werd het 3-3, om dat Bakker de aanval van Harder niet overleefde, Tolenaar door een te slappe opzet in een verlo ren dame-eindspel verzeilde en Sikkel in een gecompliceerde stelling een fatale tussenzet niet had gezien. Van der Marei liet pal na de ope ning zijn dame instaan. Geskus schrok daar zo van, dat hij niet de beste voortzetting vond en op de 26e zet kon opgeven. LSG kwam op matchpoint dankzij Serdijn: snelle afwikkeling naar een eindspel, toren op de zeven de rij en klaar is Kees: 3-5. Osse- waarde ging na een uitstekende opening echter planloos ten on der, maar Wim Heemskerk stel de de zege voor LSG veilig. Met een randpion en de 'verkeerde loper' meer is winst problema tisch: remise en 4^-5'/» voor LSG. Overigens schijnt het twee de bord, waaraan Heemskerk nu zat, behekst te zijn, want ook Charles Kuijpers kon al twee maal met een stuk meer niet win- Terwijl Voorschoten I in klasse II C via een zwaar bevochten over winning op Spangen/Ommoord (4Vi-5Vi) duidelijk in de lift zit, raakt Philidor II/Leiden steeds meer in de problemen. Daar waar Voorschoten hardhandig toeslaat, aarzelen de Leidenaars. Het leek er veel op, dat Philidor II in het nieuwe home aan het Lammenschanspark een uitwed strijd speelde, zo schuchter op- eerde het tegen de reserves van het Haagse DD: 2V*-7lA. Spangen/Ommoord - Voorschoten I: 41A-5V*. H. Leentfaar- Huizer Vz-W, Riksen- Brouwer Vi-Vi; Massy- Bert Houweling 0-1; Pos thumus- Wise 1-0; Dries- Linde boom 0-1; Sio- Bongers 0-1; Ruy- tenberg- De Vries 1-0; Van der Horst- Thieme 1-0; K. Leentfaar- Wouters 0-1. Bollerman- Both Vfc- V4. Voor Philidor II won alleen Nico Kuijf zijn partij, terwijl Vriend, Smit en Kohlbeck remise maak ten.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12