TELEVISIE ZATERDAG TELEVISIE PAGINA 4 Radio - tv ZATERDAG 6 MAART 1982 NEDERLAND 1 NOS 13.00 tot 13.05 Nieuws voor slechtho renden. 15.30 Journaal TROS 15.32 De Steenarend. Natuurfilm: De steenarend. Deze zeldzame steppenvo- gel komt o.a. nog voor in de Sowjet- republiek Kazachstan. 15.50 Voorjaars- en zomermode '82. Flit sen van de grote Parijse modeshows van o.a. Yves St. Laurent, Kenzo, Be- retta en Claude Montana. Samenstel ling: Antonia Hilke. 16.35 Ren je rot. Spelprogramma voo-r de jeugd, gepresenteerd door Mart in Brozius 17.20 Carambole. Tweede aflevering van een serie biljartlessen, waarin meervoudig kampioen Raymond Ceu- lemans laat zien hoe iedereen het 'bil jartspel onder de knie kan krijgen. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Franse les. Parions- en KRO 19.00 De Frank Kramer Show 20.15 Galactica. Science-fiction serie met o.a. Lome Green. 21.05 Onder vaders vleugels. Komische serie met Robert Gillespie, Pauline Yates, e.a. In deze eerste aflevering maken wij kennis met cartoonist Dud ley Rush, zijn vrouw en zijn twee dochters. Zij wonen in een groot Vic toriaans huis. De twee dochters willen echter meer zelfstandig zijn en om die reden het ouderlijk huis verlaten. Een interne verhuizing blijkt tenslotte voor ouders en dochters een bevredi gender oplossing te bieden. NOS 21.30 Journaal KRO 21.55 Spot op zaterdag 22.50 De moordenaar zonder gezicht. Engelse thriller met Bradford Dill- man, Holly Palance e.a.: Een blinde pianist herkent de stem van de man, die jaren geleden tijdens een ban koverval zijn vrouw heeft vermoord en waarbij hij zijn gezichtsvermogen verloor. Het vinden van de eigenaar van de stem geeft aanleiding tot een groot drama... 23.55 Algemene Loterij Nederland NOS 24.00 Journaal 00.10 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 tot 13.05 Nieuws voor slechtho renden 17.40 Studio Sport Extra. Atletiek: een samenvatting van de Europese Kam pioenschappen Indoor die worden ge houden in Milaan en een verslag van de Nederlandse kampioenschappen zwemmen vanuit Zutphen. 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische Tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Britse serie met Linda Slater, Ruth Davies, Todd Carty: Susi is erg zenuw achtig over een schoolexamen. Penny kan haar echter niet helpen, omdat ze hard aan het werk is om de schooluni formen afgeschaft te krijgen. Tucker vindt de examenopgaven aardrijks kunde en denkt er zijn voordeel mee te kunnen doen. 19.25 Kerkbuurt. Een maandelijks pro gramma met het kleine nieuws uit de plaatselijke kerk. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Ted Show. Elly, Gertie en Meta op zoek naar hun ideale quizpartner tij dens dit spelprogramma gepresen teerd door Ted de Braak. Gasten o.a.: Rondo „Veneziano", Joke Bruys, Mie- ke Bos en orkestleider Harry de Groot. 22.00 Ten oosten van Eden. Realistisch epos in zeven delen van John Stein beck. Met Warren Oates, Timothy Bot toms, Jane Seymour. Eerste afleve ring: Na de dood van zijn vrouw, die het leven schonk aan zijn zoon Adam, hertrouwt de onstuimige Cyrus Trask. Al spoedig dient zich een tweede zoon, Charles, aan. De karakters van deze halfbroers zijn zeer tegengesteld en tussen hen ontbrandt een strijd om de gunst van hun dominante vader. Tege lijkertijd maken we kennis met de mooie maar verdorven Cathy, die een grote invloed zal hebben op het leven van Adam en Charles. 23.10 Hier en Nu. De actualiteitenru briek van de NCRV. 23.40 Hier en Nu - Studio Sport. De sport van zaterdag. 00.05 Tot Besluit. Ds. H A. Visser uit Amsterdam. Laatste aflevering uit een serie van drie overdenkingen met als thema: „Mensen die erbij horen". NOS 00.15 Journaal 00.20 Nieuws voor slechthorenden 00.25 tot 00.55 Studio Sport-Extra. Paardesport: een reportage van de In- door Brabant vanuit de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch. Open School 13.30 Bonjour la France (24). 14.00 Hoe word ik Olympisch kam pioen in zeven lessen. Les 3: Hoe trai nen? uwe comedyserie, die de KRO Dudley Rush, een cartoonist, zijn 'Onder vaders vleugels' is de titel van een vanavond op het scherm brengt. Het gaat vrouw Muriel en zijn dochters Jacqui en Susan, die graag zelfstandig willen gaan wonen. Op de foto Robert Gillespie als Dudley Rush en Pauline Yates als zijn vrouw Muriel. 14.40 Wielrennen: Omloop Het Volk. Rechtstreekse reportage van de laatste kilometers en de aankomst van deze wielerwedstrijd. Commentaar: Louis De Pelsmaeker en Mark Van Lom beek. 16.45 The girl can't help it. Amerikaan se film van Frank Tashlin met Jane Mansfield, Edmond O'Brien e.a.: Ex- gangster Fats Murdock wil dat zijn vriendin Jerri Jordan een beroemde zangeres wordt en geeft de sjofele ma nager Tom Miller opdracht dit voor el kaar te krijgen. Een zware opdracht, want Jerri kan niet zingen... 18.20 Tita Tovenaar. Kinderfilmserie met Ton Lensink en Maroesja Lacu- 18.25 De ongebroken pijl. Britse jeugd serie over de avonturen van Robin Hood. (Afl.5): „De rode pest". Wanneer de oude Wulfric zijn zieke kleindoch ter naar de monnik in het bos wil bren gen, komt hij onderweg de baron te gen, die hem beschuldigt van strope rij. Wulfric wordt gevangen geno- 18.45 Het geheim van Boyne Castle. Laatste aflevering van de driedelige TV-film van Robert Butler met Glen Corbet, Kurt Russell en Paddy Dan- son. (Slot): De Amerikaanse geheim agent Tom Evans arriveert op Boyne Castle, waar hij gegevens hoopt te vin den over de aankomst van een overlo per. De agenten van het Oostblok zijn echter vóór hem op het kasteel aange komen en Tom wordt opgesloten. Zijn jongere broer Rich en diens vriend Sean zijn echter ook op weg naar het kasteel... 19.30 Belgische Tiercé, Lotto-trekking, mededelingen en programma-over zicht 19.45 Journaal 20.10 Slisse en Cesar. TV-feuilleton in 12 »fw#»ringen met Ward De Ravet, Jan Reusens, Ann Petersen, Ingrid De Vos. (Afl. 5): „Slissen is aan het bou wen". De architect en de aannemer ko men de laatste afspraken maken i.v.m. het ultra-moderne huis dat zij met ver eende krachten hebben neergezet. Slissen is het echter niet eens met de visie van de architect en zijn humeur wordt er niet beter op... 20.50 Terloops. Nieuws in de marge. 21.35 Bij het vroege ochtendgloren. TV- Film van Harvey Hart met Peter Falk als inspecteur Columbo, Patrick McGoohan en Burr de Benning: Kolo nel Lyle C. Rumford, hoofd van de Haynes Military Academy, krijgt van William Haynes, de voorzitter van de beheerraad van de school, te horen dat de academie in een gewone onderwijs instelling zal worden veranderd. Kolo nel Rumford vreest dat hij aan de kant wordt geschoven en voelt er niets voor om op deze wijze zijn militaire carrière vroegtijdig te beëindigen. Hij werkt een strategie uit om de militaire acade mie te behouden. Als er echter iemand wordt vermoord blijkt Columbo een beter strateeg te zijn. 23.10 Belgische Tiercé en Journaal DUITSLAND 1 13.00 tot 13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-raadgever. „Reizen": De len te aan het Lago Maggiore; familie vakanties in Bretagne; Tunesië vakan tieland; discussie tussen voor- en te genstanders van hotel- en flatvakan ties. 15.30 Life goes to the movies. Historisch overzicht van 40 jaar Hollywood-ge- schiedenis. (Afl.3): Regisseur Mei Stuart en producer Richard Schickel worden begeleid door Shirley MacLai- ne, Liza Minnelli en Henry Fonda. Fragmenten uit beroemde Hollywood films. 16.15 Talentschuppen. Amusements programma. Dieter Prottel ontvangt jong talent: zangers, zangeressen en een bandparodist. Muzikale begelei ding de Jorg Reiter Band. 17.00 Deine Sunden sind dir vergeben. Religieus programma. WDR: 17.30 Hier und Heute unterwegs. Actualiteitenrubriek. 17.55 WWF-Club 18.05 Die Sportschau. O.a. Voetballen en wereldkampioenschap handbal. 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actuali teiten. 19.22 Einfach Lamprecht. TV-serie 19.58 Programma-overzicht. 20.00 Journaal 20.15 Fruhstuck mit Julia. Komedie van Burt Graham met Monika Dahlberg, Guenther Ungeheuer e.a.: Marine-offi cier Rob Schaeffer is voor korte tijd in Sidney en maakt van de gelegenheid gebruik een brief bij Maisie, de vrouw van zijn vriend Grant, te brengen. In- plaats van Maisie treft hij haar zuster Julia aan. Hij houdt Julia voor Maisie en Julia speelt het spel mee omdat haar zuster op stap is en zij haar niet in moeilijkheden wil brengen. Rob wordt verliefd op de vrouw van wie hij denkt dat ze met zijn vriend is ge trouwd. Als echter de werkelijke echt genoot van Julia eerder thuiskomt dan verwacht, ontstaat er een zeer chaoti sche situatie... 21.45 lotto en Journaal Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.05 Das schwarze Schaf. Duitse speel film uit 1960 van Helmut Ashley met Heinz Ruhmann, Karl Schonboeck en Maria Sebaldt: Father Brown is de zie- leherder van een kleine Ierse parochie. In de ogen van de bisschop heeft hij slechts één fout: hij speelt te graag voor detective. En ook nu is father Brown weer op pad om een moord zaak op te lossen. 23.35 Journaal DUITSLAND 2 14.45 Journaal 14.47 Heidi. „Een dag als uit een sprook- jeshoek". Tekenfilmserie. 15.10 Alleen op de wereld. „Remi wordt gezocht". Serie met Fabrice Josso en Francois Pinat: Arthurs moeder geeft advocaat Jonathan Gray opdracht Ré- mi te zoeken. Dan verschijnt James Menger, die andere plannen met de jongen heeft. 16.00 Schau zu mach mit. Tips en ifor- matie voor doe-het-zelvers. 16.10 Merlin. „Rivalen" Nieuwe serie met Tommi Ohrner en Dieter Bram- mer over de tovenaar Merliin. 16.35 De Muppet-Show. Gast: Melissa Manchester. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Actualiteiten uit de Bondsrepubliek. 18.00 Vorsicht Falie. Tips van de recher che in verband met allerlei misdaad- en oplichterspraktijken. 18.58 ZDF-Ihr Programm.Programma overzicht. 19.00 Journaal 19.30 Der lange Treck.„Concurrenten". Serie met Robert Preson en Rosemary Harris: Hadley Chisholm besluit na het voor hem onverdraaglijke verraad tegenover de Indianen, de karavaan van Cooper Hawkins te verlaten. Via oe zuidelijke route wil hij met zijn ge zin rechtstreeks naar Californië trek ken. Ze moeten echter dwars door de woestijn... 20.15 Lieder gehen um die Welt. Show- programma met hits uit Duitsland, Zwitserland en australie. Presentatie: Paola en Kurt felix. M.m.v. Hildegard Knef, Penny McLean, Lena Valaitis, Roland Kaiser, Anton Karras, Boney M., Udo Jurgens en Michael Schanze. 22.00 Journaal 22.05 Das Aktuelle Sport-Studio 23.20 Der Kommissar. „De moord op dr. Winter". Politieserie met Erik Ode en Guenther Schramm: Wanneer profes sor Winter is vermoord, wordt dit ei genlijk door niemand betreurd. Zijn collega's waren niet erg op hem ge steld, de studenten vonden hem te ver waand en vrienden had hij niet. Voor commissaris Keiler is het dan ook heel moeilijk, een waardevol aanknopings punt te vinden. 00.20 Journaal DUITSLAND 3 16.30 Telecolleges 17.30 Einfuhrung in die Simulations- technik (All. 9) 18.30 Blickpunkt Studium 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Journaal 3. Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Einfuhrung in die zeitgenosslsche Musik. Afl.3: „Herhaling en variatie". TV-serie over het ontstaan van de mu ziek. 21.05 Vor 40 Jahren. Duits filnnyournaal van 4 maart 1942. 21.35 Eugenie Grandet. Italiaanse speel film (1946) van Mario Soldati met Ali- da Valli, Giogio De Lullo en Gultiero Tumiati: Vader Grandet is dankzij in triges, hard werken en gierigheid een rijk man geworden. In het provincies tadje is zijn dochter Eugenie een fel begeerde partij. Maar Eugenie wordt verliefd op haar neef Charles uit Parijs en schenkt hem al haar bezittingen... 23.20 Rockpalast. Optreden van „U 2". 00.20 Journaal ZONDAG NEDERLAND 1 KRO-RKK 11.00 Eucharistieviering. Vanuit de H. Antonius van Padua in Leiden. NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 15.30 Introductieprogramma uit de ge schiedenis van de fotografie. 15.45 Peuters en kleuters 16.15 Follow me 16.30 Vaarbewijs ZVK 17.00 Kerkdienst. Vanuit de geref. kerk vrijgemaakt, Kandelaarkerk te Heem- IKON 18.00 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.00 Studio Sport-Extra. Reportage van het hippisch evenement Indoor Brabant te 's-Hertogenbosch dat mee telt voor de World Cup. Commentaar: Hans Eysvogel. 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.30 Diabetesvoorlichting NOS 19.00 Journaal TROS 19.05 Vaders zijn ook mensen. Teken film van Walt Disney. 19.15 De grote treinreis. „Bekentenis sen van een treinenspeurder". Zesde aflevering uit zevendelige documen taireserie: Michael Palin, zeer bekend door zijn aandeel in „Monty Python" is wellicht minder bekend als spoor weg-enthousiast. In deze aflevering maakt hij een treinreis van Londen naar Schotland. De reis begint in Eus- ton, Londen en voert de passagiers langs roemruchte trajecten naar het Schote Kyle of Lochalsh. De route voert langs York en Edinburgh en rijdt via de spoorbrug over de Forth naar het Noorden. Een hoogtepunt vormt een tocht met de „Flying Scots man", een beroemde stoomlocomotief en een rit met het Britse toppunt van treincomfort, de „Inter-City 125". 20.10 Marco Bakker presenteert. Show- programma gepresenteerd door Marco Bakker met Roberta Alexander. Peter Seiffert en Roberta Alexander, Marij ke Henriks, Cleo Laine, Laurens van Rooyen en Judy Schomper. Dit pro- grammais tegelijkertijd via Hilversum 4 in stereo te beluisteren. 21.00 TV-Privé. Presentatie: Henk van der Meyden. 22.00 Mrs. R.'s Daughter. Amerikaanse tv-film van Dan Curtis met Cloris Leachman, Season Hubley, Donald Moffat e.a: Mevrouw R.'s dochter is verkracht door een man die zij kent. Het kost echter veel moeite de man veroordeeld te krijgen. De politie zet niet veel vaart achter het onderzoek en de officier van justitie is van meing dat de beschuldiging van „verkrachting" voor de rechtbank moeilik hard te maken zal zijn, aangezien mevrouw R.'s dochter vrijwillig een lift van haar belager heeft geaccepteerd. Mevrouw R. weigert zich bij de gang van zaken neer te leggen. Ze pakt de zaak zelf op. zoekt getuigen en aanwijzingen en ten slotte lukt het haar op eigen kracht haar doel te bereiken... NOS 23.50 Journaal 23.55 - 00.00 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 12.00 Het Capitool. Rechtstreekse uit zending waarin belangrijke binnen- en buitenlands nieuws wordt geanaly seerd. 12.45 Drie-dimensionaal experiment. Herhaling van het verleden week uit gezonden drie-dimensionale experi mentele programma dat de NOS maakte in samenwerking met het Na tuurkundig Laboratorium van Philips te Eindhoven en de Norddeutsche Rundfunk (NDR). TELEAC 14.45 Open School Tijd. Taaistraat. 15.00 Thema: Begeleiding na borstam- putatie. TROS 15.35 De geweldige matador. Speelfilm onder regie van Bud Boetticher met Anthony Quinn, Maureen O'Hara, Ma nuel Rojas e.a.: Luis Santos, de be roemdste matador van Mexico, voelt dat hij zijn beste jaren heeft gehad en weet dat eens een nieuwe ster hem in de arena zal opvolgen. Het is moeilijk voor Luis dit te aanvaarden, want de wereld van de stierenvechter kent vele romances. Mede dankzij Karen, de vrouw die van hem houdt, leert Luis echter inzien dat hy een waardig op volger heeft gevonden in de 17-jarige veelbelovende matador Raphaêl... 16.50 Carambole. Derde biljartles door Raymond Ceulemans NOS 17.05 Studio Sport 1 17.35 Sprekershoek. Een programma waarin kijkers aan het woord komen. Vanavond aandacht voor lessen in eer ste hulp op scholen en de Bond van Reumapatièntenverenigingen. 17.50 Gelet op Europa. De Belgische Eurocommissaris Davignon licht de EG-strategie voor innovatie van ver ouderde industrieën toe; een gesprek met FME-voorzitter Ter Hart over de gevolgen van chip en robot in de in dustrie en ten slotte aandacht voor de Europese actualiteit: de presentatie van het werkprogramma voor 1982-'83 aan het Europees Parlement. 18.20 Op zicht. Kunstmagazine 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Actuele achtergrond informatie. „Vietnam... de bittere vre de". Vanavond aandacht voor de hui dige verwikkelingen in Indo-China en de positie van Vietnam in de wereld omvattende machtstegenstellingen. Eindredactie en presentatie: Pieter de Vink. 20.40 Humanistisch Verbond. Vyf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 De Lachende Scheerkwast. Derde aflevering uit tv-serie geschreven door Wim T Schippers met Truus Dekker, Lex De Regt, Rob van Houten, Dolf Brouwers e.a.: Rein Schaambergen gaat als detective met een echte op dracht op pad; Sjef moet Henk Pal op nieuw motiveren voor diens troonbe stijging; op kantoor wachten Ria Schaambergen en drs. Frits van Zan ten met angstige spanning op het be zoek van de Engelse moedermaat schappij; in het ziekenhuis krijgt Otto Drissen o.a. met zijn ouders te maken, maar in café Het Ouwe Lulleke wordt het ten slotte toch nog gezellig. 21.20 „Man met haast". Een portret van de bekende Amerikaanse topmanager John Diebold. Zijn bijnaam is „Mr. Automation", ontleend aan een be roemd boek van zijn hand over het au tomatiseringsproces. Tot zijn klanten kring behoren gerenommeerde bedrij- 22.50 BGTV. Actualiteitenprogramma vanuit het voormalige Amsterdamse Binnengasthuis. NOS 23.20 Journaal 23.25 - 23.30 Nieuws voor slechthoren den 09.15 Open school. Loon naar werken? Werknemers in de crisis: Werkloze jongeren. 09.45 Telegym. Eenvoudige gym- en be wegingsoefeningen met Jan Borms en Magda Paepe. 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de On ze Lieve Vrouw ter Kapelle-parochie te Brussel. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor gehoorge stoorden 14.00 Europese indoor-atletiekkam- pioenschappen. Samenvattende re portage van de wedstrijden die giste ren in Milaan plaatsvonden. 14.30 Open school. Programma voor boer en tuinder (11): Op de hoeve. 15.00 Actie openbaar vervoer. „Eerst wat er chaos...". Een kritische analyse van het openbaar vervoer gepresen teerd door Liliane de Wever en Jan Vanlangendonck: In een tijd van be sparingen is het wel eens nuttig het ge bruik van het openbaar vervoer te overwegen: wat heeft het ons te bie den, kan het nog verbeterd worden en hoe is de huidige infrastructuur? 15.25 Alfons Zitterbacke. Oostduitse jeugdfilm. 16.30 Europese indoor-atletiekkam- pioenschappen. Rechtstreekse repor tage vanuit Milaan. Aansluitend: sportuitslagen. 18.00 Tita Tovenaar. Kinderserie met Ton Lensink en Maroesje Lacunes. 18.05 Leven... en laten leven. Een pro gramma dat de verbetering van onze levenskwaliteit nastreeft. Muzikale in termezzi: De fluwelen Streling. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 De graaf van Luxemburg. Operet te in drie bedrijven van Franz Lehar met Eberhard Wachter, Lilian Sukis, Erich Kunz e.a.: Het verhaal speelt zich omstreeks 1900 af Ujdens het car naval in Parijs. 22.05 Première-Magazine. Filmactuali teiten gepresenteerd door Roland Lommé: een portret v schrijver Jean-Claude Carrière. Met fragmenten uit: Belle de Jour, Borsali- no, Yoyo en Taking off. 22.55 Journaal en sportweekend DUITSLAND 1 Gesprek met de Zwitserse componist, dirigent en regisseur Rolf Lieber- mann. 23.30 Journaal DUITSLAND 2 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Geschichte in Bildern. „Demonen en narren". De Nederlanden in de 16e eeuw gezien door de schilder Pieter Bruegel. 10.45 Het programma met de muis. Kin derprogramma. 11.15 Zeit genug. „De baan". TV-serie in zes afleveringen. 12.00 Der internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gespreksleider: Wer ner Hofer. 12.45 Journaal en weekspiegel. Actuali teitenrubriek. 13.15 Am Anfang war das Feuer. Regis seur J. J. Annaud maakte samen met Desmond Morris en Anthony Burgess een film over het stenen tijdperk. 13.45 Magazin der Woche 14.40 Ein Platz an der Sonne. Liefdadig heidsactie. 14.45 lm Schatten der Eule. „De machti ge Caliban" (11). TV-serie: In de bos sen heerst grote verwarring. Een grote beer uit het circus is losgebroken. De drie broers zijn in gevaar en de man nen uit het dorp nemen maatregelen. 15.15 Der Stolz der 3. Kompanie. Duitse speelfilm uit 1931 onder regie van Fred Sauer met Heinz Ruhmann, Adolf Wohlbruck, Fritz Kampers e.a.: Musketier Diestelbeck weet door zijn komische optreden iedereen te over bluffen. Sergeant-majoor Krause kan zijn gedrag niet goed accepteren en is helemaal uit zijn doen als hij hoort dat Dieselbeck ook verlief is op Emma, de dochter van een cafébaas... 16.45 Orièntexpress. „Antonella". Fran se tv-serie: Antonella, studente in kunstgeschiedenis in Engeland, on derhoudt contacten met verzetsgroe pen in Italië, haar geboorteland. Zy dringt zich als reisgezellin op aan een professor en beiden worden verliefd op elkaar. In Italië aangekomen krijgt de professor te maken met de harde werkelijkheid... 17.45 Journaal 17.50 Wij over ons 17.55 Die Sportschau. Wereldkampioen schap handbal vanuit Dortmund. 19.30 Weltspiegel. Actualiteitenpro gramma. 20.00 Journaal 20.15 Tatort. „De onzichtbare tegen stander". Duitse politieserie met Gotz George en Eberhard Feik: Kalle Schlumm, een ex-jockey, wordt dood aangetroffen. Enkele dagen later wordt ook het lijk van zijn vriend Adolf Krage in de Duisburgse haven gevonden. Hoofdcommissaris Schi- manski krijgt tijdens zijn onderzoek te maken met twee gangsters. 21.50 Die Kriminalpolizei rat. De poli tie geeft tips tegen misdaadpraktijken. 21.55 Journaal 22.00 Marsch auf Rom. Film over het Italiaanse fascisme. 22.45 Notenschlussel. Muziek magazine onder leiding van Peter Wapnewski. 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 Exodus und Exil vom Leben in der Fremde. Feestelijke plechtigheid in de kroningszaal van het raadhuis van Aken aan het begin van de Week der Broederschap. 12.00 Das Sonntagskonzert. Duitse lie deren en dansen met: Wolfgang Ziffer, Bedrich Hannys, het Gus Anton-koor en het Munchner Blazersensemble. 12.45 Freizeit. Vrijetijdsmagazine. 13.15 Kroniek van de week. Actuele vra gen. 13.40 Die Sache mit dem „G". TV-serie over de Duitse uitvinder van de boek drukkunst, Johannes Gutenberg. 14.10 Nieuws uit Uhlenbusch. „Johan nes speelt niet meer". Kinderprogram- 14.40 Journaal 14.45 Actie Zorgenkind 14.50 Tatsachen. Milieunieuws. 15.20 Jeder braucht Musik. Muziek door studenten van de muziekschool van Lubeck. Presentatie: dr. Hermann Rauhe. Gast: professor Manfred Tess- 16.20 Dagboek. Nieuws uit de roomska- tholieke kerk. 16.35 Journaal 16.37 Sport 17.30 Heinz Ruhmann: acteur, piloot, mens. Portret van Heinz Ruhmann ter gelegenheid van zijn tachtigste ver jaardag. Hermann Leitner praat met hem. 18.58 ZDF - Ihr Programm. Programma- overzicht. 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspectieven. Nieuws uit Bonn. 19.30 Der Hauptmann von Kopenick. Duitse satirische speelfilm uit 1956 on der regie van Helmut Kautner met Heinz Ruhmann, Hannelore Schroth, Martin Held e.a.: De jonge Wilhelm Voigt moet voor een kleinigheidje naar de gevangenis. Om zijn tijd te do den leest hij een boek over de Pruisi sche velddienst en leert het zelfs van buiten. Na zijn vrijlating schaft hij zich een tweedehands kapiteinsuniform aan. In een handomdraai weet Voigt zijn doel te bereiken. 21.00 Journaal en sport 21.15 Wer die Show hat, hat die Macht. „De Bondsrepubliek Tweede afleve ring uit de documentaire over politiek en televisie. 22.00 Het Royal Winnipeg Ballet danst. Balletopvoering van „Fall River Le gend" van Agnes de Mille met: Sallie Wilson, Patti Caplette, Baxter Bran- stetter en anderen. 22.55 Wer die Show hat, hat die Macht. Discussieprogramma onder leiding van Hendrik Schmidt naar aanleiding van de uitzending van 21.15 uur. 23.55 Journaal DUITSLAND 3 17.30 Sehen statt Horen. Programma voor slechthorenden. 18.00 Marco. Tekenfilmserie. 18.30 Hobbytheek. „Verven met plantaardige kleurstoffen". Informatie voor de vrije tijd. 19.15 Rockpalast. Optreden van Wish bone Ash. 19.45 Sport in het westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Aus der Geschichte der Arbeit. „Nog werken onze handen vlijtig". Lintwevers en textielfabrikanten in het dal van de Wupper. Rond 1800 be gon in Engeland de industriële revolu tie. Er ontstond toen een nieuw pro- duktiesysteem: de fabricage in fabrie ken. Ook in Wuppertal werden fabrie ken gebouwd en in de jaren rond 1930 kwamen de eerste textielfabrieken. 21.00 Buitenlandstudio 21.45 Grosse Kleinkunst. Uitreiking van de Duitse kleinkunstprijs vanuit het Mainzer Unterhaus. 22.45 Bonkers. Show met de Hudson Brothers, Miss Bonkers en Bob Monk- house. 23.10 Experimente. Maschine 10. De te levisie in de toekomst. 23.40 Journaal NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie: Een van m'n bes te vrienden. 10.30 China 11.00 21 van een kwartje 11.30 Japan 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Journaal voor de scholen 14.15 Wat doe je daar? 14.30 Zie zo DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Heinz Ruhmann. Portret van deze acteur naar aanleiding van zijn 80e verjaardag. 11.35 Vorsicht Falie. Tips ter voorko ming van misdrijven. 12.25 Weltspiegel. Actueel Wereld- nieuws. 12.55 Persoverzicht 13.00 tot 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Ich wollt' ich war... Susanne Of fenbach gaat in op verzoeken van kij kers: Een scholier krijgt de kans op een Arabische volbloed door de woes tijn te rijden; een 82-jarige maakt een ballonvaart; een fan van Zarah Lean- der mag een masker van haar idool dragen. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 tot 13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.30 Studienprogramm Chemie 17.00 Journaal 17.10 Die Pflanzen leben. Natuurserie over planten. 17.40 De Draaischijf. Gevarieerd pro gramma. Te Gast: het Dolezaij-Quar- tett Prag.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4