Voorrang voor fiets en dorp Toneelgroep Sater speelt te veel de werkelijkheid Hoofdrol voor Pieterskerk eidse agenda Veevoederbedrijf naar Roomburg C Verkiezingsprogramma PPR: In vijftien jaar honderd kunstwerken vermist The Dance uit New York: één monotoon geluid Pianospel van William Black is schitterend Stoeien met de literatuur op het toneel LEIDEN/DEN HAAG - Het vee- voederbedryf Schrama aan de Rijndyk kan beter verplaatst worden naar Roomburg. Alles bij elkaar is dat voor de overheid ook financieel aantrekkelijker. Dat zei wethouder Waal gister morgen in het provinciehuis in Den Haag. Een commissie uit Gedeputeerde Staten boog zich over de bezwa ren die zijn ingebracht tegen het plan voor de Stevenshofpolder. De wethouder was het met het bedrijf eens, dat er snel duide lijkheid moet komen en drong aan op een spoedige beslissing van de provincie. Schrama had ook op spoed aange drongen. "De sfeer op het bedrijf Stad en rand ZATERDAG 6 MAART 1982 down door de onzekerheid. We kunnen geen jaren wachten op verplaatsing". Waal zei dat de ge meente met het bedrijf overleg zal hebben over vestiging aan het Rijn-Schiekanaal op het toekom stige bedrijfsterrein in Room burg. Waal baseerde zijn uitspraak over de financiële kant van de ver plaatsing op een zojuist versche nen rapport van een onafhanke lijk onderzoeksbureau. Het rap port zelf kon volgens de wethou der beter vertrouwelijk blijven, maar de conclusie wilde hij wel aan de openbaarheid prijsgeven: verplaatsen is goedkoper dan handhaven. Handhaven van het bedrijf op zijn huidige plaats zou betekenen dat er in de Stevenshofpolder ten minste 125 woningen minder ge bouwd kunnen worden dan de gemeente voor ogen staat. Dat zou het plan aanzienlijk duurder maken. Waal onderstreepte het belang van het bedrijf voor de werkgelegen heid in Leiden. "Op dat punt zijn Rijksweg 11 De 'burenruzie' tussen de bestuur ders van Wassenaar en Leiden leek hoog op te lopen. De Wasse- naarse wethouder Van Dingstee (CDA) zei "hogelijk verbaasd en ontstemd te zijn" over het feit dat in het plan voor de Stevens hof onvoldoende ruimte was ge reserveerd voor de aanleg van rijksweg 11-west als autosnel- "Het is ongehoord en onbehoor lijk, om zo met buurgemeenten om te gaan. Het is droevig dat het overleg met Leiden op deze ma nier tot stand moet komen", al dus Van Dingstee. Hij wees op het standpunt van de minister en op de afspraken die in het verle den met Leiden gemaakt zijn over het tracé van deze weg. De Leidse wethouder Waal (PvdA) noemde drie methoden voor de provincie ohi het bezwaar van Wassenaar af te wijzen: De aan leg van de weg valt buiten de planperiode van tien jaar. De weg is in het belang van Wasse naar en het tracé kan daarom be ter opschuiven naar het zuiden (grondgebied van de gemeente Wassenaar). De weg kan aange legd worden als autoweg met ge lijkvloerse kruisingen. Waal wees met name op het finan ciële belang voor de gemeente Leiden. De snelweg zou - net als het veevoederbedrijf - ten koste gaan van het aantal te bouwen woningen. Het plan zou daar door te duur worden. "Dat zou de discussie over wel of niet bou wen weer oproepen. Door de snelweg wordt het hele plan in de waagschaal gesteld". LEIDERDORP De PPR in Leiderdorp wil de verleende en nog te verlenen subsidies kritisch bekijken. Vooral bij de subsidies aan sportverenigingen kan dat tot vermin dering leiden. De belastingen mogen niet meer stijgen dan met het toegstane percentage. Verder wil de PPR nog meer bezuinigen op het onderhoud van de plantsoe nen. Dit zijn enkele punten uit de finan ciële paragraaf van het PPR-ver- kiezingsprogramma dat op 10 maart in de 'Muzenhof tijdens een algemene ledenvergadering wordt vastgesteld. De PPR en de PSP gaan - als de leden het goed keuren - samen de verkiezingen in. Dan zal er ook één lijst wor den gemaakt met zogenaamde "kernpunten". Die kernpunten- lijst wordt samengesteld uit de beide programma's. In het programma van de PPR staan veel wensen voor de ko mende vier jaar. Zoals in het hoofdstuk verkeer en vervoer, waarin vooral veel aandacht wordt besteed aan de zwakkere verkeersdeelnemers, de fietsers en de voetgangers. Voor die groepen zijn dan ook meeste voorgestelde maatregelen be doeld. De PPR vindt bijvoor beeld dat er meer speciale fiets stroken of vrijliggende fietspa den moeten komen. Ook moeten de verkeerslichten in Leiderdorp worden afgesteld op de zwakke re verkeersdeelnemers. Concrete maatregelen die de PPR voor stelt zyn: het weren van het sluipverkeer op de Voorhofweg (zodat voetgangers veiliger kun nen oversteken) en een snelle op lossing van de verkeersafwikke ling in de Meidoornstraat en de Berkenkade. Ook zou er een vrije busbaan moeten komen op de Engelendaal, waar ook de hulp diensten gebruik van kunnen maken. Op die manier wordt ook snelweg wegge- Het oude dorp moet zoveel moge lijk gehandhaafd blijven. Het aantasten van karakteristieke de len (Kerklaantje en Kerkplein) moet worden voorkomen. Ook vindt de PPR dat er een busver binding tot stand moet worden gebracht tussen het "oude en nieuwe Leiderdorp". Gedacht wordt aan een minibus, die op* korte termijn in gebruik moet worden genomen. Woningbouw mag alleen worden gepleegd voor de eigen inwoners of voor mensen die economisch of sociaal aan Leiderdorp zijn ge bonden. De nadruk moet liggen op de woningbouw voor één- en tweepersoonshuishoudens, on volledige gezinnen en buiten landse werknemers. Voorkomen moet worden dat teveel panden leeg staan. Bij nieuwbouw van woningen zal vooral gelet moeten worden op het energieverbruik. De gemeen te zal goede voorlichting moeten geven over energiebesparing in huizen. Ook zullen er plannen moeten komen voor alternatieve energiebronnen, zoals windmo lens, zonnepanelen en biogas. Kernenergie is voor de PPR evenals kernwapens onaan vaardbaar. Het Kerklaantje in Leiderdorp met links de kerk. De PPR vindt dat aantasting van deze karakteristieke delen 'Jan Leiderdorp moeten worden voorkomen. LEIDEN - Volgens wethouder Schoute worden er inder daad zo'n honderd kunstwer ken, die zijn uitgeleend door het museum De Lakenhal, vermist. "Maar dat is gere kend over vijftien jaar en dus helemaal niet opzienbarend. Dit jaar zijn er slechts acht zoek; die kunnen bovendien nog boven water komen". Gistermiddag had wethouder Schoute een gesprek met een aantal vertegenwoordigers van de Bond van Beeldende Kunstenaars. Het gerucht dat er honderd tot honderdvijftig schilderijen zijn vermist, werd tijdens het onderhoud volgens Schoute op bevredi gende wijze besproken. "De mensen die beweren dat we er zoveel in één keer kwijt zijn geraakt hebben het bij het foute eind. De nieuwste produktie van Sater heet "De werken en de dagen" van de auteur Michel Vinaver. Daarin worden de schijnwerpers gericht op het alledaagse leven van een willekeurige kantooraf deling. Het publiek is als het ware via een geheime camera getuige van dit stukje werkelijkheid uit het dagelijkse leven. Het is allemaal "net echt"; en dat is als compliment, maar zeker ook als belang rijkste punt van kritiek bedoeld. In de regie is gekozen voor een spelopvatting, die zo natuurlijk mogelijk moet overkomen. Gisteravond in het LAK-theater bleek, dat de drie actrices en de twee acteurs, op het als kantoorruimte ingerichte toneel, deze opvatting konden waarmaken. Vandaar het compliment. Dat geldt voor Rose Thesing als Anne, voor Barbara Gozens als Klaasje en voor Marie-Louise Stheins als Yvet. Door een toegewijde degelijkheid probeert Anne haar positie in het bedrijf te verdedigen; Klaasje via het vakbondslidmaat schap en Yvet zoekt het in de relationele sfeer met haar supe rieuren. Jan van Eijndthoven lukt het om de hangerige en verve lende chef, Meneer Jonker, gestalte te geven. Hans Ligtvoet ten slotte speelt de getrouwe technische Guillermo, die al jarenlang in trouwe dienst is van de firma Koster, een vanouds bekende koffiemolenfabrikant. Door fusie, automatisering en dergelijke wordt de betrokken afde ling met opheffing bedreigd. Naast alle persoonlijke problemen geeft dat natuurlijk de nodige spanningen. Door flarden van conversaties in negen scènes komt het publiek daar in de loop van de (iets te lange) voorstelling achter. Volgens een citaat in het programmaboekje is de auteur Michel Vinaver niet uit op realisme. Zoals gezegd, lijkt Sater dat in zijn interpretatie wel. Je kunt deze produktie (hoe degelijk ook in de eenmaal gekozen opvatting uitgevoerd) niet "een experiment met een ongebrui kelijke vorm en stijl" noemen; daarin gaat het programmaboek je te ver. Dit toneelstuk is "net echt" - theater zou echter meer moeten bieden, wat dat "meer" ook moge zijn. WIJNAND ZEILSTRA LEIDEN - Voor de tweede maal brengt het BEWTH de Leidse Pieterskerk tot leven. Ongeveer vijf jaar geleden gaf BEWTH het publiek voor de eerste maal de kans de kerk te ontdekken. De hele maand maart wordt die kans opnieuw geboden. De eerste voorstelling was gisteravond. De letters BEWTH staan voor Bewegingstheater. Maar waar bewcgingsgroepen ge woonlijk eigen lichaamsbe wegingen gebruiken als mid del om zich uit te drukken, heeft bij BEWTH de bewe ging betrekking op de ruim te. De spelers doen wel van alles, maar helemaal in dienst van de ruimte. De Pieters kerk speelt de enige hoofdrol in het stuk, de bijrollen heb ben alleen tot doel verschil lende aspecten van het ka rakter van die hoofdrol te la ten uitkomen. Voor het BEWTH moet de speelomgeving van zichzelf karakter hebben. Suggesties daarover worden tijdens de voorstelling gegeven, maar niet meer dan dat. BEWTH stimuleert vooral de verbeel dingskracht van de toeschou wers. Terwijl de dode steen weer gaat ademen, kunnen de honderden jaren, die op de Pieterskerk een stempel heb ben gedrukt, aan je voorbij trekken. Het zou flauw zijn de inhoud van de voorstelling te vertel len, want juist het onver wachte bepaalt de spanning van het optreden. Dit keer zijn het vooral de ge luiden van de kerk die wor den onderzocht. Soms klinkt van verschillende kanten muziek. Mjgestueuze kla roenstoten en orgelklanken die tegen de stenen beuken, maar ook een ijle fluittoon, die hoog tussen de pilaren blijft hangen. Ook de vloer wordt afgetast. Zware ballen laten horen hoe elke tegel een eigen geluid voortbrengt. Niet alleen de oren krijgen de kans het gebouw te beleven. Soms wordt alleen de uitge kiende belichting gebruikt; schaduwen en lichtstrepen bieden kansen genoeg de le ge plekken zelf in te vullen. Op onverwachte tijden en plaatsen duiken soms spelers op en brengen een tafereeltje. Ze dwingen je je zintuigen constant gescherpt te hou den, want elk moment kan er ergens iets gebeuren. Zoveel gebeurt er uiteindelijk niet en toch werkt de suggestie zo sterk, at ik bij de wandeling naar huis verbaasd was dat er onderweg geen vreemde din gen gebeurden. Het BEWTH speelt nog tot en met 30 maart in de Pieterskerk, da gelijks om 19.30 en 21.45 uur. ARIEJAN KORTEWEG LEIDEN - Na de meidenpop van de uit New York afkom stige The Bloods' was het gisteravond andermaal een uit de wolkenkrabberstad af komstige band The Dance, die voet zette op het podium van het Leids Vrijetijdscen trum. Volgens het informa tieblad van 'het Leidse Para- diso' maakt The Dance "neo- funk met afro-invloeden". Voor de mensen die niet zo thuis zijn in het vakjargon van de popmuziek (dat zo langzamerhand absurde doch komische vormen be gint aan te nemen): de mu ziek van The Dance heeft veel weg van die van The Tal king Heads. En daarmee belanden we dan meteen in de lange reeks van bezwaarschriften die ik tegen het optreden van het New Yorkse kwartet wil indienen. Tegen het aanboren van inspi ratiebronnen is niets in te brengen. En het is een gege ven dat in navolging van The Talking Heads tal van vooral New Yorkse bandjes hun muziek vol stopten met Afri kaanse ritmes. In negen van de tien gevallen leidt dit ech ter tot ordinaire copieén van deze vondst van David Byrne en de zijnen. Belangrijkste oorzaak hiervan is de onbe kendheid met het gebruikte materiaal. Materiaal boven dien waarmee de echte pio niers pas de eerste doch suc cesvolle stappen op een nieuw muzikaal pad hebben gezet. The Dance probeerde gister avond tevergeefs verder te komen op dat pad. Met onge- - controleerd en a-ritmisch ge- ram op de olieketel (steel drum) waande zangeres/orga nist/percussionist Eugenie Diserio zich meteen in de donkere oerwouden van Afri ka. Haar vocale bijdrage had inderdaad iets weg van de hartverscheurende klaag zang die je wel eens hoort bij zo'n missiewerkfilmpje waar van het onderschrift bestaat uit een gironummer. Het ver schil zit 'm echter hierin: de zang van zo'n Afrikaanse vrouw in nood doet me naar mijn spaarpot grijpen; het ge schreeuw van Diserio maakte me erop attent dat ik mijn oordoppen was vergeten. The Dance deed zijn naam trouwens weinig eer aan: er werd door de vele aanwezi gen meer gedronken dan ge danst. Swingend was de mo notone geluidsbrij dan ook allerminst. Daar kon zelfs het acrobatische basspel van Louis Watterson niets aan veranderen. Monotonie kan worden ondervangen door de een of andere subtiele in breng maar ook daar heeft The Dance geen kaas van ge geten. Even hoopte ik op ver betering toen Diserio een viool aan haar schouder drukte. Ik was bly toen ze dit strijkinstrument weer weg zette. Nog meer verheugd was ik toen de laatste tonen wegstierven. WIM KOEVOET LEIDERDORP Het gebeurt zelden dat een pianorecital zo volmaakt is, als gisteravond in de Dorpskerk het geval was. Een gemakkelijke taak had de Amerikaanse pianist William Black, die overigens al eerder een keer in Leiden heeft opgetreden, zich zeker niet gesteld met de "zware" werken die op het program ma stonden. Black opende het concert met Nachtstücke, opus 23 van Ro bert Schumann. In het eerste deel klinkt een portato ge speeld thema, dat op fijnzin nige wijze naar een climax wordt gestuwd. Heel mooi en goed tot zijn recht komt, de eb en vloedwerking van spanning en ontspanning in deze vertolking. De snelle tempi's die Black in de ver schillende delen feilloos ten gehore brengt getuigd van een uitstekende techniek. Het meest opvallende van de ze pianist, is naar mijn me ning, dat hij de muziek zo puur romantisch vertolkt, zonder daarbij ook maar één keer te overdrijven ofte zake lijk te worden. Ook de Kreisleriana, opus 16 eveneens van Schumann voert Black evenwichtig en met veel fantasie in zijn spel uit. In het een na laatste deel speelt hij het thema impone rend door de duidelijke op zet, en door zijn krachtige touche. Black zijn spel kenmerkt zich door de rijpheid en bewogen heid die een muzikale beleve nis teweeg brengen. Overi gens was het programma voor de pauze zeker aan de lange kant. Na de pauze werd de Prelude en Fuga in a klei ne terts van J.S. Bach ten ge hore gebracht, een accepta bele vertolking, doch de doorzichtigheid ontbrak hier en daar. Een schitterende vertolking van de Prelude, choral et fu gue van Cesar Franck was het laatste werk op het pro gramma. Black gaf het pu bliek, amper 20 mensen een toegift met een composi tie van Debussy. Het is zeker aan te raden om William Black te gaan beluisteren wanneer hij 20 maart in de Stadsgehoorzaal speelt. CAECILE HOUTMAN 'Ik kryg een kind van Van het Reve' zei Doris van Caneg- hem gisteravond in de rol van 'Rita' tegen haar bejaarde professor Letterkunde Frank (Lex Goudsmit). Die daarop gevat reageerde met de uit roep 'Dat zal opzien baren' Maar Rita had slechts aan willen geven, dat haar autodi dactische aspiraties voorlo pig schipbreuk leken te lij den op het oeuvre van 'de Markies'. Nu was Rita (overigens een glansrol van de momenteel in Amsterdam woonachtige Belgische actrice) niet alleen aan het stoeien met Van het Reve, maar ook met W.F. Hermans, Maarten 't Hart, Si mon Vestdijk en Gerrit Ach terberg. Vond ze aanvankelijk Vest- dijk's uit 1951 stammende 'De dokter en het lichte meis je' een doktersroman en meende ze, dat de Nederland se Antillen te koop zijn voor het statiegeld van twintig le- ge jeneverflessen van 'haar' professor; later corrigeerde ze, wys geworden, die me ning. Ze kon vanaf dat mo ment goed uit de voeten met de reactie 'Ik rook niet', wan neer 'Lucifer' van Vondel in een discussie ter sprake komt Wel bleef ze tegenover de fre quent met een gewilde non chalance spelende Lex Goudsmit volhouden, dat Si mon van het Reve (zoals Ge rard Reve zich in november 1947 ten tijde van de eerste druk van 'De Avonden' nog liet noemen) wel heel erg slecht voor z'n ouders was ge weest. De auteur van 'Educating Rita', (de oorspronkelijke titel van het stuk) Willy Russell, heeft z'n reputatie al afdoende be wezen met de op The Beatles geïnspireerde musical 'John Paul, George, Ringo... en Bert'. Daarom ditmaal de aandacht voor Luisa Treves en Ben Niekus, die tekenden voor de Nederlandse bewer king. Wanneer u zich realiseert, dat het programmaboekje al spreekt van 'Rita's hink-stap- sprong door de tuin van de vaderlandse letteren, weet u met welke problemen Tre- ves/Niekus zijn geconfron teerd, toen zij besloten 'Edu cating Rita' in het Neder lands te bewerken. Een (bij zonder) boeiende theater avond. BERT KOEKEBAKKER ZATERDAG Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: cultuurcafé. 14.00-17.00 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: muziektheatergroep De Tentakel met "De Laatste Strohalm", 21.00 uur. Hot House, Breestraat 66: kwartet Fred Leeflang, 22.00 uur. Leidse Hout: prestatieloop atletiekver eniging Holland, 11.00 uur. Microtheater Imperium, Oude Vest 33e: toneeluitvoering "Waarom slaap je, lief je?". 20.30 uur. LAK-theater. Levendaal 150: Carol Linssen met "De Gedachte", 20.30 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66: film "Play it again. Sam" met Woody Allen, 21.15 Kakhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film "De lift naar het schavot" van Louis Malle, 20.00 en 22.15 uur. Caeciliastraat 18: jongerencafé Leidse Werkgroep Homosexualiteit, 14.00-17.00 uur, disco 22.00 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79: café avond. 21.00-01.00 uur. Voorschoten, clubgebouw Forescate, receptie 20-jarig bestaan hockeyclub, 16.30 uur. Leiderdorp, manege Liethorp, de Bloe- merd, bridge-drive, 20.00 uur. Leiderdorp, Muzenhof, Engelendaal, to neelstuk Tweelicht' door Toverlei, 20.00 uur. Voorschoten, Lindehoeve, swingavond, 21.00 uur. ZONDAG Restaurant Hans Menken, Boshuizer- laan: Jazz on Sunday met de Down Town Jazz Band, 15.00 uur. Leids Volkshuis, Apothekersdijk: le zing bij werkgemeenschap De Ratel, "een reis door Califomie", 10.30 uur. Clubhuis Swifttoer, Admiraal Banckert- weg: start toertocht, 8.30-9.00 uur. LAK-theater, Levendaal 150: poppen theater Lucas Goudzwaard met kinder voorstelling, 15.00 uur. Caeciliastraat 18: sociëteit De Roze Sa lon, Leidse Werkgroep Homosexuali teit, 14.00-18.00 uur. Middelweg 19c: kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan: dansavond voor mensen boven de 21 jaar, 19.30 uur. Leiderdorp, manege Liethorp, de Bloe- merd, springwedstryden 12.00 uur. Voorschoten, Lindehoeve, disco, 14.00 ARTSEN LEIDEN - De weekenddienst begint zaterdag om 00.00 uur en eindigt zondag Wyk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: zat 8.00 uur tot zon. 8.00 uur F. B. Kruis, Klaproos 34, tel 126371 (spreekuur vlgs. afspraak); zon. 8.00 uur tot 24 uur J. Rus, Middelstegracht 131, tel 132500 (spreek- Professorenwijk, de Waard; Zat 8.00 uur tot zon. 8.00 uur R.M.G. Taytel- baum, Hogewoerd 138, tel. 120266; zon. 8.00 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Spreekuur van 12-17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: zat 8.00 uur tot zon. 8.00 uur F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, teL 120347; zon. 8.00 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58, tel. 761754. (spreekuur vlgs. afspraak). De praktijk van Y. Groeneveld, R. van Leeuwen, H. Meyer, J. Reinders, P. Tan, M. van Tol, J. Verhagen en R. Zwanen burg wordt waargenomen door P. Tan, Schoenerwal 13, teL 210890, spreekuur zat. en zon. 11-11.30 uur. Leiderdorp - O. du Ry van Beest Holle en R. van Velzen, Vlaskamp 16, teL 891100. Spreekuur van 12.30-13.0 uur. Oegstgeest - J. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - B. Schotanus, Leidseweg APOTHEKEN Leiden - De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken iif de regio Leiden wordt waargenomen van vrijd. 5 maart tot 12 maart door Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502 en Apotheek Linnaeus, De Kempenaer- straat 31, Oegstgeest, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi (tel. 122444) gebruik maken. Voorschoten - Voorschotense Apo theek. Leidseweg 66, teL 2525. t DIERENARTSEN Leiden - F. Muur ling, Plantsoen 23, teL 125057; B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058 Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, teL 071-768616 TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest wordt waargenomen door E.F.J. Dickman, Breestraat 58a, Leiden, tel. 146004. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; teL ten zuiden van de Rfjn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk- Spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 13.00 - 13.30 uur; tel. 896193. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641 Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim. tel. 02522-11463. Baby's In het kruisgebouw aan de Ber kenkade in Leiderdorp is maan dagmiddag een contactbijeen komst voor ouders van baby's. Het thema is "Uit met je kind". Aanvang half twee. LEIDSCH 4ËÈ DAGBLAD DAGBLAD VOOR G^krart ontvangen: LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Letdsch Dagblad B V. Hoofdkantoor: Wkte Singel 1.2311 BG LEIDEN Poetbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorglng na 19.30 uur); zaterdag v vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV ta Haarlem. Kwartaalabonnement 57.35 Per poet 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per poet 307,30 a 0.80 J. Ruygrok-H. (buitenland) A van Leeuwen Ptv. Alg redactiechef Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs. Washington. Caïro, Commentator W. F. J. Wlrtz Redactie stad an randgemeenten tal. 071-144941 tst J

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2