-c 'Boerderij en-weg' in Grote Polder nog heet hangijzer -eidse agenda Bezemer lijsttrekker PvdA; Rooie Vrouw op tweede plek Protest Voorschoten tegen afname gesubsideerde bouw PvdA keurt in motie besluit Winkelhof af Bouw van koopwoningen vervalt Verkeersdrempel moet 'nodig onder het mes' LEZERS SCHRIJVEN Stad en rand LEIDERDORP - De leden van de PvdA in Leider- dorp hebben gisteravond wethouder Jaap Bezemer gekozen als lijsttrekker. Opvallend tweede werd Mieke Holierhoek, dé kandidaat van de Rooie Vrou wen. Derde werd AAD Wesseling, die sinds novem ber vorig jaar in de Leiderdorpse gemeenteraad zit Hg was de vervanger van Frans Legnse. Vierde staat Victor Molkenboer. Opmerkelijk was ook het verlies van Ton de Water, de voorzitter van de huidige raadsfractie. Hg werd kan didaat gesteld voor de tweede plaats, maar werd niet gekozen. Toen hg opnieuw kandidaat werd gesteld voor een (onverkiesbare) zesde plaats trok hij zich terug. De oorzaak ligt vooral in de conflicten die De Water geregeld had met de PvdA-afdeling. De kandidatenlijst voorgesteld door het bestuur werd gisteravond niet door de leden aanvaard. Rietje Ngs-Kühler, die door ziekte niet aanwezig was op de vergadering, was niet aanvaardbaar voor de leden. Zij was tweede geplaatst op de lijst, maar uiteinde lijk belandde ze op een zesde plek. Jaap Bezemer, was de enige die zonder tegenkandi daat werd geaccepteerd. Voor de tweede plaats op de lijst waren maar liefst vier kandidaten gesteld. De strgd ging voornamelijk tussen Mieke Holier hoek en Aad Wesseling. Mieke Holierhoek haalde het op het nippertje met twee stemmen voorsprong op Wesseling, die uiteindelijk derde werd. Opvallend was ook de sprong voorwaarts van George Hewitt. Hij was tiende geplaatst op de kandidaten lijst. De leden bepaalden echter dat hij vijfde werd achter Victor Molkenboer, die de vierde plek bezet. Over Amnesty International LEIDERDORP - De PvdA-fractie in de Leiderdorpse gemeenteraad zal aanstaande maandag een motie indienen waarin de beslissing van 'Win kelhor om Amnesty International uit het winkelcentrum te weren wordt afgekeurd. Het winkelcentrum had de leden van Amnesty Inter national beloofd dat ze vijf maal een wake voor verdwenen mensen mochten houden in 'Winkelhof. Een week geleden werd die belofte opeens ingetrokken omdat Amnesty "opdringerig" zou zijn geweest Amnesty en burgemeester Van der Have (één van de deelnemers aan de wakes) bestrijden dit. De PvdA-fractie zal nu waarschijnlijk aan B en W van Leiderdorp vragen geen medewerking meer te verlenen aan welke actie van het winkel centrum dan ook. Ook wil de PvdA B en W vragen tijdens het vele overleg dat de gemeente voert met het bestuur van 'Winkelhof druk uit te oefenen zodat de beslissing wordt teruggedraaid. Wethouder Beze mer verklaarde gisteravond dat hoe dan ook de actie van Amnesty International moet worden afgemaakt. ZOETERWOUDE - De weg die de boerderijen in de Grote Polder bereikbaar moet maken, is nog altijd een heet hangijzer voor de Zoeterwoudse raadscommissie voor ruimtelijke ordening, die gisteravond weer in vergadering was. Enkele weken geleden liepen de gemoederen over hetzelfde onderwerp al hoog op. Gisteravond werd - hoe wel het geen agendapunt was - weer uitgebreid over dit weggetje gepraat. De problematiek komt in het kort hier op neer: de ruilverkavelings- commissie heeft na jarenlange studie een 'ontsluitingsweg' voor de verkavelde landerijen ge pland nabij het pad van de arts Kortmann aan de Noord buurtse- weg. Dit insteekweggetje komt op de plaats waar nu een sloot ligt. De gedeeltelijke demping van deze sloot is volgens de gemeente een aantasting van het natuurschoon ter plekke. Het college van bur gemeester en wethouders wilde daarom het liefst de weg op een andere plaats: namelijk tegen over het restaurant 'De Vriend schap'. Hiermee zou de demping van de sloot worden voorkomen. De ruilverkavelingscommissie wil echter van geen andere plaats weten, onder meer omdat er dan weer jaren overheen gaan voor dat de weg er komt. Daarnaast verwijt zij het gemeentebestuur inconsequent te zijn om weer te rug te willen naar het oude plan dat in een aansluiting nabg 'De Vriendschap' voorziet. Enerzijds zijn er dus de belangen van de boeren die snel de weg willen en anderzijds zijn er de be langen van het natuurschoon, die samen zorgen voor het dilem ma, waarin de raadsleden die de uiteindelijke beslissing moeten nemen, nu verkeren. Oplossing Het college van B en W gaat bin nenkort praten met de ruilverka- velinsgcommissie over een op lossing van dit probleem. Dan wordt een alternatief ter sprake gebracht dat de sloot moet be houden en de insteekweg vrijwel op dezelfde plaats houdt waar de ruilverkavelingscommissie dat wil. De raadsleden die gisteren in de commissie bijeen waren, hadden het zichtbaar moeilijk met de kwestie. Er zijn in het verleden waarschijnlijk formele fouten ge maakt. Zo is er nooit een raads besluit over het weggetje geno men. Verder moet het toenmali ge college van B en W de indruk bij de ruilverkavelingscommis- Het weggetje van de arts Kortman aan de Noordbuurtseweg. Daar in de buurt moet de weg naar de boerderij en komen. Maar volgens de gemeente gaat dit ten koste van het natuurschoon. sie hebben gewekt dat de weg zonder voorbehoud in de buurt van het laantje van dokter Kort mann kon worden aangelegd. De technische uitvoering hiervan is echter pas in een definitief sta dium bij de gemeente bekend ge worden. En juist over de techni sche kant van het omstreden slootje gaat nu deze discussie. Het CDA-commissielid Minnekus was van mening dat je de fouten die in het verleden zijn gemaakt niet over de hoofden van de be trokkenen kan uitspelen. "Men sen die nu op het vroegere B en. W-standpunt bouwen, kun je niet in de kou laten staan. Ik vind dat niet netjes tegenover de be trokkenen die van een door Pro vinciale Staten bekrachtigd be sluit uitgingen. Daarom moeten we luisteren naar de wens van de betrokkenen. Je kan deze agra riërs niet nog eens een paar jaar laten wachten", aldus de chris ten-democraat. Het alternatieve plan van de ge meente is momenteel onder han den van een technische commis sie. De eerste geluiden uit deze hoek kwamen neer op een duur plan. ZOETERMEER - De politie van Zoetermeer heeft op nieuw drie mannen aange houden die ervan worden verdacht betrokken te sijn geweest bij de smokkel en het transport van ceshon derd kilo hasj. Die partij werd vorige week maandag in Oegstgeest in beslag geno men. Toen werden eveneens drie mannen, die bezig wa ren de hasj te verladen van uit een kampeerauto in een personenauto, aangehouden. De drie nieuwe aanhoudin gen betreffen de 35-jarige J.K. uit Voorschoten, de 4Z- jarige D.E. uit Den Haag en de 38-jarige H.G. uit Leid- schendam. De twee eerstge- noemden hadden een aan- Weer drie arrestaties in hasj-zaak deel in het transport van de hasj van Spanje naar Neder land. G. had, volgens de Zoe- termeerse politie, "de eerste aanzet gegeven tot de han del in de hasj". Overigens is gebleken dat de partij af komstig is uit Marokko en niet uit Spanje, zoals de po litie in eerste instantie ver moedde. Met de aanhouding van deze drie denkt de Zoetermeerse politie de zaak te hebben op gelost. Er worden geen nieu we arrestaties verwacht. De drie zijn inmiddels voorge leid aan de officier van justi tie. Zij hebben een gehele dan wel gedeeltelijke beken tenis afgelegd, zo deelde de Zoetermeerse politie don derdag mee. De politie kwam de zaak op het spoor via "een ander routine-on derzoek". Wat daar precies onder moet worden ver staan, wil de politie niet meedelen. De politie heeft niet de indruk dat het gaat om een internationaal geor ganiseerd net van smokkel en de handel in verdovende middelen. Wel huurhuizen in Buitenhof Oost LEIDERDORP - Noorlander Be heer ziet af van de bouw van ze ventig koopwoningen in Buiten hof Oost in Leiderdorp. Omdat er niet voldoende belangstellen de kopers zijn voor de eensge zinshuizen heeft Noorlander be sloten er huurwoningen van te maken. Tgdens de informatie-avonden voor de koopwoningen in Bui tenhof Oost was de belangstel ling overweldigend. Ruim zeven honderd mensen waren geïnte resseerd, maar uiteindelijk schreven er ruim 270 ook echt in voor een woning. Er moesten zo'n 220 koopwoningen komen in Buitenhof Oost. Nu zijn dat er dus 150 geworden. Noorlander Beheer vond die be langstelling te gering en vroeg B en W van Leiderdorp om geen koop- maar huurwoningen te mogen bouwen. B en W zijn daarmee akkoord gegaan. Volgens woordvoerder Swaak van Noorlander zijn er "zat" beleg gers die geld willen steken in de bouw van de zeventig woningen. Ook het vinden van huurders is geen probleem. "Als je een huur woning aanbiedt, heb je dezelfde dag een huurder", aldus Swaak. Overigens gaat de uitvoering van de plannen gewoon door. De grond wordt binnenkort ver kocht aan de aannemers en ook worden in de laatste weken van maart de contracten tussen toe komstige bewoners en bouwers getekend. VOORSCHOTEN - De raadscom missie voor openbare werken in Voorschoten heeft zich gister avond zeer eensgezind getoond in de afwijzing van de provincia le verdeling van de gesubsidieer de woningen in 1982. Op voorstel van PvdA-er De Vries zal tijdens de gecombineerde vergadering volgende week een motie voor bereid worden, waarin de gehele gemeenteraad zich met verba zing afvraagt hoe een dergelijke verdeling mogelijk is. Aikens (D'66) toonde zich bij voor baat bereid om de minister van volkshuisvesting, onder wiens toezicht het geheel plaatsvindt ter verantwoording te roepen via een zogenaamde AROB-proce- dure. Volgens het woningbouwplan krijgt Voorschoten slechts 30 woningen in de gesubsidieerde bouw, terwijl er afgeronde plan nen ingediend zijn voor 84 en 34 woningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. Verder werd gisteravond in de commissie nog gepraat over de opknapbeurt van de huizen in de Vlietwyk. Meegedeeld werd dat de renovatie van de 162 wonin gen volgens plan gaat. Niet vol gens plan is de wens van burge meester en wethouders om ze ven garages en vier winkels in het plan af te stoten. Wethouder Van Leeuwen consta teerde dat renovatie van deze eenheden buiten het plan moet vallen, omdat herstel van de win kels en de garages extra kostbaar is en bovendien niets met huis vesting te maken hebben. Ai kens meende daarop dat de ge meente een slechte huisbaas is geweest indien de winkels en ga rages thans in een slechte staat verkeren. Wethouder Van Leeuwen bestreed deze mening. Hg wees er op dat in de Vlietwijk de woningen te maken hebben met verzakkin gen. Ook de winkels en garages worden daardoor getroffen. Het beschikbare geld moet besteed worden voor de woningbouw en daarnaast zijn huurders van de winkels en garages graag bereid eigendom te verwerven en zelfs te gaan opknappen, zo werd gis teravond meegedeeld. "Niemand moet kopen, maar iedereen wil graag kopen en dat is in dit geval alleen maar gunstig", aldus de wethouder. Overval99 was lichte botsing WARMOND - Hoe een simpele aanrijding via een fikse dorpsroddel een grootse overval kan worden, is deze week weer eens bewezen in War mond. Daar kwamen woensdag een personenauto en een geldtrans portauto van de PTT met elkaar in botsing. Omdat de transportauto verder dienst weigerde, moest het geld - onder politiebewaking - wor den overgeladen. Sommigen concludeerden daaruit dat het om een roofoverval ging. "De geldtransportauto zou zijn klemgereden en de bestuurder zou onschadelijk zgn gemaakt". De Warmondse politie kan echter berichten dat er niets anders aan de hand was dan een lichte botsing. ZOETERWOUDE - De verkeersdrempel die geplaatst is op de Ambachts herenweg zal door de dienst gemeentewerken in Zoeterwoude eens "onder het mes" genomen worden. Zoals het overigens fraai vormgege ven object er nu bg ligt is hg zelfs gevaarlijk voor het verkeer. Met bielzen en groen is een soort poortje onstaan waartussen de drempel is aangebracht. Als vaststaand mag worden aangenomen dat verkeers drempels snelheidsbeperkend moeten zijn. Deze drempel bezit die ei genschap echter nauwelijks. Zoals gezegd is het obstakel zelfs gevaar lijk, met name voor fietsers omdat het erg smal is door de sluis, wan neer ook een auto er doorheen rijdt Verder is er een parkeerprobleem door de drempel ontstaan. Auto's die naast de drempel gaan staan lo pen grote kans ingesloten te worden door andere parkeerders. Winkelhof Met verbijstering heb ik uit het Leidsch Dagblad d.d. 4 maari kennis genomen van het besluit van "Winkelhof' om geen akties van Amnesty International meer toe te staan in het winkelcen trum. Volgens de heer Schouten, drogist in dit centrum, nemen "de klanten" hieraan aanstoot. Ik kan de heer Schouten verzeke ren dat ik aanstoot neem aan zijn reactie. Over klantenverlies ge sproken: voortaan zal ik geen stap meer zetten in één van zijn winkels noch in die zaken, waar van de eigenaren de mening van de heer Schouten delen. God dank wonen wij in een land waarin vrije meningsuiting een hoog goed is en waarin wij zelf kunnen bepalen aan wie wij onze klandizie geven. E.J. Franso-van Eek, Munnikkenpark 1, Leiderdorp. Expositie (1) Beeldhouwwerk, pasteltekenin gen, etsen en aquarellen zijn tot en met 31 maart te zien in gale rie 'De Pomp' in de Dorpsstraat in Warmond. Het zijn werken van Mar greet Polanen. De ope ningstijden van de galerie zijn als volgt: dinsdag van zeven tot negen uur 's avonds, woensdag van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur, donderdag, zater dag en zondag van twee tot vijf uur en vrijdag van zeven tot ne gen uur. Swingen De 'Lindehoeve' in Voorschoten heeft voor de komende dagen weer een aantal activiteiten op het programma staan. Zo is er vanavond en morgenavond een swingfeest. Zondag begint om drie uur een discomiddag en zondagavond is om acht uur een muziekwerkshop en het video café. In dit café wordt de film 'Easy Rider* vertoond. Aanvang acht uur. Maandagavond organiseert de 'Lindehoeve' vanaf acht uur een openbare raadsvergadering voor jongeren. Concert In de Dorpskerk in Leiderdorp is vanavond een pianoconcert door William Black. Aanvang kwart over acht. Expositie (2) In 'het oude raadhuis' in War mond zijn vanaf morgen aqua rellen, olieverfschilderijen en tekeningen te zien van Elly Zan- dee. Morgenmiddag om vier uur zal dominee Den Tonkelaar, die dominee Zandee (de echtgenoot van Elly) in Warmond opvolgde, de tentoonstelling openen. De werkstukken zijn tot en met 25 maart te zien. De galerie is dins dags open van zeven tot negen uur 's avonds, woensdag, don derdag en zondag van twee uur tot vier uur en zaterdag van elf uur tot vier uur. Theater Theater Toverlei' uit Leiderdorp voert morgenavond het toneel stuk 'Tweellcht' op. Het handelt over de problematiek van twee huwelijken. Het stuk wordt op gevoerd in de 'Muzenhof aan de Engelendaal en begint om acht uur. Bridge In manege 'Liethorp' in de Bloe- merd in Leiderdorp is morgen avond een bridge-drive. Aan vang acht uur. Zondagmiddag zijn er in dezelfde VRIJDAG 5 MAART 1982 VRIJDAG Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: optreden groep The Dance, 21.00 uur. Willem de Zwijgerschool, Willem de Zwijgerlaan 44: ruilavond Koningskerk, 19.00. De Linde, Herenstraat 45: disco jeugd- sociëteit Time (vanaf veertien jaar), 20.00-23.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film "De lift naar het schavot" van Louis Malle, 20.00 en 22.15 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66: film "Play it again, Sam" met Woody Allen, 21.15 LAK-theater, Levendaal 150: toneel groep Sater met 'De werken en de da gen', 20.30 uur. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1: le zing "Gods wijs-eigen wijs?", door J.G. Fijnvandraat, 20.00 uur. Microtheater Imperium, Oude Vest 33e: toneeluitvoering "Waarom slaap je, lief je?", 20.30 uur. NVSH-centrum, Rapenburg 48: open soos, 22.00 uur. Caeciliastraat 18: open-huisavond Les- biese Vrouwen Leiden, 21.00 uur. Voorschoten, Lindehoeve, swingavond, 21.00 uur. Leiderdorp, Dorpskerk, pianoconcert mandolineconcert 20.00 u ZATERDAG Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: cultuurcafé, 14.00-17.00 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: muziektheatergroep De Tentakel met "De Laatste Strohalm", 21.00 uur. Hot House, Breestraat 66: kwartet Fred Leeflang, 22.00 uur. Leidse Hout: prestatieloop atletiekver eniging Holland, 11.00 uur. Microtheater Imperium, Oude Vest 33e: toneeluitvoering "Waarom slaap je, lief je?". 20.30 uur. LAK-theater, Levendaal 150: Carol Linssen met "Dé Gedachte", 20.30 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66: film "Play it again, Sam" met Woody Allen, 21.15 Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film "De lift naar het schavot" van Louis Malle. 20.00 en 22.15 uur. Caeciliastraat 18: jongerencafé Leidse Werkgroep Homosexualiteit, 14.00-17.00 uur, disco 22.00 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79: café avond. 21.00-01.00 uur. Voorschoten, clubgebouw Forescate, receptie 20-jarig bestaan hockeyclub. merd, bridge-drive, 20.00 l Leiderdorp, Muzenhof, Engelendaal, to neelstuk Tweelicht' door Toverlei, 20.00 uur. Voorschoten, Lindehoeve, swingavond, 21.00 uur. ARTSEN LEIDEN - De weekenddienst begint zaterdag om 00.00 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wgk 1 Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: zat. 8.00 uur tot zon. 8.00 uur F. B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371 (spreekuur vlgs. afspraak): zon. 8.00 uur tot 24 uur J. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500 (spreek uur vlgs. afspraak). Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professoren wijk, de Waard; Zat 8.00 uur tot zon. 8.00 uur R.M.G. Taytel- baum, Hogewoerd 138, tel. 120266; zon. 8.00 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Spreekuur van 12-17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west. zat. 8.00 uur tot zon. 8.00 uur F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347; zon. 8.00 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58, tel. 761754. (spreekuur vlgs. afspraak). De praktijk van Y. Groeneveld, R. van Leeuwen, H. Meyer, J. Reinders, P. Tan, M. van Tol, J. Verhagen en R. Zwanen burg wordt waargenomen door P. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur zat en zon. 11-11.30 uur. Leiderdorp - O. du Ry van Beest Holle en R. van Velzen, Vlaskamp 16, teL 891100. Spreekuur v Oegstgeest - J. Hui driklaan 4, tel. Voorschoten - B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-766462 (zat); B. van Beuse- kom, Beresteynstraat 2, tel. 2520 (zon.) Warmond - E. Sleeboom, Prof. Aalber- selaan 2. Voorhout tel. 02522-11393. laskamp 16 12.30-13.0 i Pr. Hen manege springwedstrijden met pony's en paarden, uitgevoerd door senior- en juniorequipes van 'Liethorp' en de Wassenaar- se Jacht- en Ruitervereniging 'Raephorst'. Expositie (3) In galerie 't Voorhuys' in Voor schoten begint zondag een ten toonstelling van edelsmeed kunst, tekeningen en aquarel len. De edelsmeedkunst is van Marga Plasse en de tekeningen en aquarellen werden gemaakt door Victor Bouter. Galerie 't Voorhuys' in de Voor straat is op maandag tot en met vrijdag geopend tussen negen uur en half een en tussen half twee en half vijf. Zaterdag is de tentoonstelling tussen elf en vier uur te bezichtigen en zon dag tussen twee uur en half vijf. APOTHEKEN Leiden - De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijd. 5 maait tot 12 maart door Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502 en Apotheek Linnaeus, De Kempenaer- straat 31, Oegstgeest, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi (tel. 122444) gebruik maken. Voorschoten - Voorschotense Apo theek, Leidseweg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057; B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058 Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616 Dickman, Breestraat 58a, WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; teL ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Spreekuur op i vrijdag van 13.00 - Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL mjn: unu. >eterwoude Rijndijk- maandag, woensdag en .00- 13.30 uur; tel. 896193. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim. tel. 02522-11463. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor Witte Singel 1.2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307,30 s f 0,80 Directie: G. Koopman Ptv. Alg i J M J P Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo. Commentator W. F. J. Wlrtz tel. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2