Hasj-zaak: mogelijk meer arrestaties 'Reserve gebruiken voor nieuwe zaken' le/d: agent Bewoners Hofcamp vrezen verlies van groen in wijk 3- Vondst in Oegstgeest: grootste ooit gedaan in Leidse regio PvdA Wassenaar in programma: Zes maanden geëist tegen Warmonders na meineed Kindercarnaval in 'Sjelter' Vier maanden geëis' na oplichting bank door Oegstgeestenac Soberder plan voor speel terrein in Noord-Hofland Stad en rand WOENSDAG 24 FEBRU.r Hoofdinspecteur Bosman van de Zoetermeerse gemeentepolitie, die het onderzoek leidde, bij de partij hasj. Op de achtergrond staat de kampeerwagen waarmee de "Gele Libanon" naar Neder land is gesmokkeld. ZOETERMEER/OEGSTGEEST - Het is nog niet zeker of er nog meer arrestaties worden verricht in verband met de hasj-vondst in Oegstgeest dinsdagmiddag. Op het terrein van de jachthaven aan de Haarlemmertrekvaart werden drie mannen gearresteerd, die op dat moment bezig waren met het overladen van zeshon derd kilo "Gele Libanon" uit een kampeerwagen in een perso nenauto. De hasj heeft een waarde van ruim 2,8 miljoen gulden. Het was overigens de grootste hasj-vondst ooit in de regio Lei den gedaan. De politie van Zoetermeer had tijdens een routine-onderzoek in formatie gekregen waaruit bleek dat er binnenkort een grote drugs-transactie zou plaatsvinden. Het spoor leidde naar een 38-jarige man uit Zoetermeer. Samen met de districtsrecherche van het korps rijkpolitie vormde de de politie van Zoetermeer een onderzoeksteam. Uiteindelijk leidde het onderzoek naar de jachthaven van Oegstgeest waar de hasj werd overgeladen. De jachthaven werd gebruikt omdat het daar om deze tijd van het jaar rustig is. De Leidenaar (33) en de man uit Zoetermeer waren, zo blijkt uit de eerste verhoren, de opdrachtgevers en de financiers. De 43-jari- ge Voorschotenaar heeft waarschijnlijk alleen de soft-drug ver voerd van Spanje naar Nederland. Overigens was de man uit Zoetermeer al eerder veroordeeld voor de handel in verdovende middelen. De andere twee waren ook bekenden van de politie. Of een dergelijk transport al vaker heeft plaats gevonden wist de politie nog niet. De hasj, die in kleine porties was verpakt, was kundig verstopt in een grote kampeerauto. Dubbele wanden en andere voorzienin gen waren in de auto aangebracht. Met de kampeerwagen is de "Gele Libanon" de grens over gesmokkeld. De hasj zat onder andere tussen de wanden van de kampeerwa gen. Hoofdinspecteur Bosman toont één van de opbergplaatsen. Waarnemend commandant van de districtsrecherche van de rijks politie, Van Alfen, kijkt toe. WOENSDAG fs Leiden - Marekerk, Lange Mn, van de EO, 20 uur. eeli The Jam - 2e Binnenvestgra^nc den de groep Kubus, 22 uur. yc Stadhuis - raadscommissie en samenlevingsopbouw, 20 i' Stadhuis - raadscommissie fin1!? uur. ar. Antonius Clubhuis - Lange Mi show Gronheid, 20 uur. 8-j« Groenoordhallen - zaalkorfb^ru; gere scholen, do 9 uur. Rapenburg 100 - film 'De man zen kooi', vertoont door de v» TV-issue van de Leidse ?n Ekklesia. ?n. Leidse Werkgroep Homosekiati Caeciliastraat 18, film, 20 uur. [en Gebouw De Regenboog in wijk - creatieve dag van het j Rheumafonds, do van 12.30 e uur. rea Filmhuis LVC - Breestraat 66 Filet Americain'-Robbe de Her716 do 20 en 22.15 uur I h Stats jongerencentrum - Haaïr 1 straat 73. cursus stijldansen; met films en informatie prog.. 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum straat 67, meisjes-telefoon, 16-Tl Buizerdhorst 17 - ml. over Bahf tel. 213490. Leiderdorp - Sjelter, vrouw met film, 20.30 uur. DONDERDAG i DEN HAAG/WARMOND - "U staat nog steeds te liegen, gran dioos te liegen", zei rechtbank president mr. S.F. Kootte giste ren tegen een 36-jarige Warmon- der. Hij had een 22-jarige plaats genoot vorig jaar aangezet tot het plegen van meineed. En daar zijn ze bij de Haagse rechtbank bij zonder fel op. "Als we hier geen paal en perk aan stellen, dan is het hek van de dam", zei officier van justitie mr. Klein Breteler voor de rechtbank. Hij eiste tegen ieder van de twee Warmonders een halfjaar gevan genisstraf. Die hoge straf is vol gens de officier met name be doeld om mensen die met derge lijke ideëen rondlopen af te schrikken. De rechtbank-presi dent deed daar nog een schepje bovenop door te zeggen dat "jus- W ASSEN AAR - De PvdA vindt dat de financiële reserves van de gemeente Wassenaar moeten worden aangespro ken om nieuwe zaken mogelijk te maken. Ook houdt de PvdA de mogelijkheid open om de onroerend-goedbelas- ting, die al jaren hetzelfde is, te verhogen en zo het voor zieningenniveau op peil te houden. Geld is er nodig voor de vele nieu we zaken die de PvdA in haar verkiezingsprogramma voor stelt. Zo moeten emancipatie-ac tiviteiten worden ondersteund. Het personeelsbeleid van de ge meente Wassenaar moet "vrouw vriendelijk" zijn. Dat houdt in dat er meer vrouwen in dienst van de gemeentè moeten komen. Vrouwen moeten binnen het ge meentelijk apparaat makkelijker carrière kunnen maken dan nu en de mogelijkheden voor deel tijdarbeid moeten worden onder zocht; het laatste overigens "niet alleen voor vrouwen". Ook heeft de PvdA nogal wat wen sen op het gebied van welzijn. De voorzieningen zouden beter toe gankelijk moeten worden ge maakt vooral voor mensen die in een achterstandsituatie zitten. Er moet een sociaal-cultureel cen trum komen en een Welzijns- raad. Verder zouden jongeren meer inspraak moeten hebben bij het jeugd- en jongerenbeleid van de gemeente. Het aantal be roepskrachten in het jongeren werk moet worden gehandhaafd en zo nodig worden uitgebreid. Onderwijs Ruime aandacht krijgt ook het on derwijs. In Wassenaar-Noord en -Zuid moet minimaal één open bare basisschool blijven bestaan, desnoods via samenvoeging van meer scholen. De schooladvies dienst blijft een gemeentelijke dienst, die wordt bestuurd door een zogenaamde functionele commissie, waar de diverse be langhebbenden in zijn vertegen woordigd De mogelijkheden voor het volwassenonderwijs dienen uitgebouwd te worden, waarbij speciale aandacht wordt besteed aan vormingsactivitei ten. Technisch onderwijs en spe ciale aandacht verdienen de (jeugdige) werklozen en buiten landse werknemers. De zorg voor de gezondheid kan worden verbeterd door het roken tijdens vergaderingen van de ge meente te verbieden. Tijdens of ficiële recepties wil de PvdA dat er zeer terughoudend alcohol wordt geschonken. Verder zou de samenwerking tussen de di verse gezondheidzorgers nog meer verbeterd moeten worden. Uniek De inwoners van Wassenaar wo nen in een gemeente in de Rand stad die het rijkst gezegend is met natuurschoon en mogelijk heden tot recreatie, aldus het programma. "Het geheel is zelfs uniek voor Nederland te noemen en Wassenaar moet zich daarom als een goed gastheer gastvrij op stellen". Overlast mogen de re creanten uit de omliggende ge meenten echter niet geven. En kele programmapunten; "De re creatiegebieden dienen zoveel mogelijk toegankelijk worden gemaakt voor zowel Wassenaar- ders als niet-Wassenaarders. Voor mensen die op natuurlijke wijze willen recreëren, Naturis ten, moeten mogelijkheden wor den geboden op loopafstand van de Wassenaarse Slag". Verder wil de PvdA dat er een aantal (brom)fietscrossveldjes komen en moet het aantal volkstuinen worden uitgebreid. De woningbouwsituatie is verre van rooskleurig, constateert de PvdA. Er zijn maar liefst veer tienhonderd woningzoekenden ingeschreven. Het is dan ook no dig dat de verschillende woning bouw- en huisvestingsnota's "met kracht worden uitge voerd", zodat het aantal woning zoekenden tot een "aanvaard baar niveau" wordt terugge bracht. Er moet in Wassenaar alleen wor den gebouwd voor de inwoners. Lagere inkomensgroepen krij gen voorrang. De bouw van wo ningen voor kleine huishoudens moet worden bevorderd. De PvdA besteedt vooral veel aan dacht aan het probleem van de jongeren op de woningmarkt. De gemeente moet, vindt de PvdA, panden aankopen voor jongeren- huisvesting. Gedacht wordt on der meer aan Huize Nieuw Rijks dorp en het andere bejaardente huis Huize Willibrord. De Hoge Klei moet spoedig mogelijk wor den volgebouwd, vooral met wo ningen in de sociale sector. Eventuele tekorten op bouw plannen moet de gemeente Was senaar zelf bijbetalen uit de re serves. LEIDERDORP - Ruim 75 in niet bepaald alledaagse kleding gehulde kinderen bevolkten gisteren de 'Sjelter' waar zij hun eigen kindercarnaval vierden. Tot de activiteiten behoorden onder meer de uitvoe ring van enkele toneelstukjes. Voorts werden de mooist verklede kinderen in het zonnetje gezet. Hierna togen de jonge carnavalsvierders richting keuken waar limonade en drop op hen lag te wachten. titie meineed bijzonder hoog op neemt". Vorig jaar had een wachtmeester de 36-jarige Warmonder aange houden. Hij zat dronken achter het stuur. Volgens de onder in vloed verkerende chauffeur zou zijn 22-jarige plaatsgenoot toen hebben aangeboden voor de rechtbank te verklaren dat hij ge zien heeft dat niet hij, maar ie mand anders achter het stuur zat. "Het was ons van het begin af aan al duidelijk dat hier meineed werd gepleegd", zei de officier. "De wachtmeester stond er nota bene met zijn neus bovenop". Uitspraak over twee weken. Cursus (1) De Oegstgeestse SJJO begint op 3 maart met een cursus creatieve handvaardigheidstechnieken. Twee dagen eerder begint de cursus elektronica. Voor kinde ren van zeven tot twaalf jaar is er vanaf 18 maart de poppen- kastclub. Voor meer informatie: 154773. Cursus (2) De projectgroep 'Doka' van de 'Lindehoeve' begint half maart met een aantal fotografiecur sussen. Voor meer informatie: 01717-8236, na zessen. Leiden - Leidse literair café A{ de Vest 33e, Maarten 't Hart en nisme, 20.15 uur. Academiegebouw - Rapenburt cussie-avond Studium Generaljl siteit over voorontwerp anti-dia, tiewet, 20 uur. Rapenburg 100 - schryfavond Al International, 20 uur. rp Welfare-okaal Rode Kruis - L^ 33, Voorschoten, tel. 01717-3309ia uur voor invaliden, 19-20 uur. jp Architektenwinkel - Pietersker vrij advies, 20-21 uur. iel Werklozen Advies Centrum - B?d 19, ma t/m vr van 10-12 uur, telld Troef - Noordeinde 2a, Wq Dienstweigeren, voorlichting e leiding dienstweigeren, van P uur, tel. 216180/149324. *K Stats jongerencentrum - HaarP€ straat 73, disco van 20-22.30 uur A van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksq g Caeciliastraat 18, open avond, 2^ 't Spoortje - Bernhardkade 40, uur hulp en adviesbureau WAr 19-20.30 uur, tel. 142505. 5e Warmond - gemeentehuis, raad,el Oegstgeest - gemeentehuis, raadrto Zoeterwoude - gemeentehuis, 4 1 APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en dienst van de apotheken in de den, wordt waargenomen van vr1] tot 26 febr door: Apotheek Tot H1' Menschheid, Rosmolen 13, tel. li Apotheek Voorschoten, Leidsevi tel. 2525. vi WIJKVERPLEGING n Leiden - Interkruis, Middelweg ten noorden van de Rijn; 134604, L zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gl' heidscentrum Florijn 10, tel. P* spreekuur: ma, woe, vr van 13-13.V Voorschoten - gezondheidscea! v.d. Waalslaan, tel. 4641. Oegstgeest - Interkruis, Lijtwegl 154500. WASSENAAR - Bewoners van de Wassenaarse wijk Hofcamp zijn het niet eens met de plannen van de gemeente de 'lege' plaatsen in hun buurt te gebruiken voor de bouw van nog eens 46 woningen. Zij vrezen dat dit onder meer ten koste gaat van de groenstroken in hun wijk. De bouwplannen voor deze 46 wo ningen tezamen met de al ver gevorderde plannen voor wo ningbouw aan de Wiegmanweg (90 woningen), Dahliahof (25) en de Duivenvoordelaan te plaatsen stuitte op nogal wat verzet van de WD en van de Partij Wasse naar. WD-fractieleider Nieuw- zwaag zag maar weinig heil in een extra bouwlaag. Hij sprak in dit verband van "horizonvervui ling". Zijn standpunt kreeg steun van Lodder (Partij Wassenaar) maar niet van CDA'er Van Rij die ver klaarde dat zijn partij het plan van de bouwvereniging "wel ziet zitten". VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten blijven vasthouden aan het plan een speelterrein vooral voor de oudere jeugd aan te leggen in Noord-Hofland. In een voorstel aan de raad vragen B en W om voor dat speelterrein langs de Leidseweg bij de Korte Vliet maar liefst bijna 300.000 gulden beschikbaar te stellen. De raad moet gelijk besluiten, zo stellen B en W voor, over enige tijd een jeugdonderkomen op die plek neer te zetten dat ook 50.000 gulden gaat kosten. De commissie financiën had eer der deze maand grote moeite met het voorstel van B en W. "Veel te duur", zo werd er herhaaldelijk gezegd door de raadsleden. In eerste instantie wilden B en W een speelterrein aanleggen dat nog honderdduizend gulden duurder zou worden. De com missieleden deden dan ook ver schillende suggesties om het goedkoper te maken. Enkele raadsleden vroegen B en W slechts enkele minimale voorzie ningen op het terrein aan te bren gen en het dan beschikbaar te stellen aan de jeugd. B en W hebben nu enkele attribu ten van het speelterrein ge schrapt. Er komt geen speeltun- nel, geen speelhuis, geen klim- boom en geen zandbak meer in het plan voor. Het basketbalveld, de tenniswand en de tafeltennis tafel komen wel op het speelter rein. De vermindering van het aantal attributen leidde tot een besparing van 25.000 gulden. DEN HAAG/OEGSTGEEST - Offi cier van justitie mr. Klein Brete ler heeft gisteren voor de Haagse rechtbank acht maanden gevan genisstraf geeist waarvan vier voorwaardelijk tegen een 47-jari- ge man uit Oegstgeest. Hij zou ruim zestigduizend gulden uit Verder heeft de gemeente besloten niet zoals gebruikelijk is een aan tal jaren onderhoud in het kre diet gelijk op te nemen, maar dat te beperken tot één jaar. De tota le kosten van het speelterrein worden daardoor op dit moment minder. Het onderhoud gebeurt echter toch en zal dan jaarlijks opgebracht moeten worden. B en W van Voorschoten kondigen in het raadsvoorstel aan dat er binnenkort een tweede voorstel komt om ook een jeugdonderko men te realiseren op het terrein bij de Korte Vliet. Het zou dan gaan om een voormalige bouw keet die op het terrein wordt ge plaatst. Langs de Korte Vliet is overigens een ideale plaats, zo menen B en W. Het terrein is he lemaal afgeschermd door groen en het ligt zover als mogelijk van de bestaande bebouwing. Even tuele overlast kan zo tot een mi nimum worden beperkt, aldus B en W. een failliete boedel achtei hebben gedrukt. Het geld hij er naar zijn zeggen in cas doorheen gejaagd. Het ging volgens de man s! met zijn zaak. Hij vroeg ten q raad maar zijn faillisement, terwijl hij failliet werd verkl inde hij nog 59.000 guldeni een paar klanten. Dat geld] hij volgens justitie direct aar bank moeten afdragen. Di niet gebeurd, het verdween) gens de man in drie dagen tij het casino in Scheveningen. "Ik geloof er niets van, dat u in drie avonden tijd 50.000. den bent kwijtgeraakt", rechtbankpresident mr. Kootte. "Alles bij elkaar kon bank er enkele tienduizei guldens aan te kort. Dat ku uw hele leven niet terug I len". De man zei met zijn fo (hij is inmidels buschauffeu schuld te willen aflossen. G ren bleek dat hij daar ruim 1 tig jaar voor nodig zou hebt Ook de officier vond het wel vallig dat als er "een hele 1 geld weg is, dat dan is vergo casino's. Ik vraag me af w straf ik moet eisen. Dit sooi ken komt de laatste tijd erg voor. Uiteindelijk draait dt meenschap er weer voor op. moet paal en perk aan wo gesteld". Uitspraak over weken. aan het Polanenpark (25) moeten De afwijzende houding van Nieuw- gezien worden in het licht van de bestrijding van de woningnood. Wassenaar heeft een 1400 namen lange lijst van woningzoeken den. Een en ander kwam gisteravond ter sprake tijdens de vergadering van de raadscommissie techni sche diensten die door tal van 'Hofcampers' werd bijgewoond. Een alternatief plan van de bouw vereniging Sint Willibrord om 66 woningen op en bü de fiats aan zwaag en Lodder kwam dit twee tal op een felle uitbrander van raadslid Goulooze (PvdA) te staan. "Uit uw houding blijkt geen grote voorkeur voor het op lossen van het woningpro bleem", aldus Goulooze die te vens wees op de grote noodzaak de woningnood te bestrijden. Na stemming bleek een meerder heid vóór de plannen van de bouwvereniging zodat uitvoe ring ervan niet is uitgesloten. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Letdsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307,30 Lósse nummers 0,80 Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington. Cairi Rome. Madrid, Stockholr en Djakarta. Commentator W F J. Wirtz Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2