Polen kortwiekt vakbond Paardemiddel voor zieke man België C k eens over EG-ministers gezamenlijke aanpak Japan Cuba steunt Mexico voor bemiddeling El Salvador Jordanië "vriendelijk" tegen Egypte Vieuwe richtlijnen militaire bewind *ïuan Carlos -jpnieuw vjeschuldigd Langste vrouw (2.47 m.) dood ^Amerikaanse Ieren •betalen wapens IRA Socialisten kraken Belgische devaluatie Vrede met Israël geen obstakel voor koning Hoessein .'NSDAG 23 FEBRUARI 1982 Buitenland I pc RUSSEL (ANP) De ministers van buitenlandse zaken van de EG hebben gisteren tijdens hun vergadering in Brussel nog niet besloten om economische stap pen te nemen tegen Japan. Wel waren de ministers het er over eens dat de onlangs door Japan zelf ingestelde exportbeperking te gering is om van enige verlich ting te kunnen spreken, n de raad bestond wel enige Dvereenstemming over een ge meenschappelijke aanpak van de zaak", zo sprak minister van buitenlandse zaken Max van der Stoel. "Wij zullen er langzamer hand van af moeten dat de lidsta ten ieder op hun eigen houtje, overeenkomsten met Japan af sluiten". handelsbalans tussen Japan en de EG vertoonde over het vorig jaar een voor Japan positief be drag van ruim tien miljard dollar. In percentages gezien betekent dat, in vergelijking met een jaar daarvoor, een verhoging van de Japanse export naar de gemeen schap met ruim tien procent. Vooral Frankrijk en Italië drongen er gisteren op aan dat de ge meenschap zo spoedig mogelijk Japan "het mes op de keel zet" Volgens de Nederlandse bewinds man is de Europese Commissie (het dagelijks bestuur van de ge meenschap) bezig met een voor stel dat in de komende minister raad, in maart, op tafel komt. In kringen van de Europese Com missie zegt men dat in het voor stel zeker bepaalde Japanse arti kelen genoemd zullen worden welke mogelijk een exportbeper king krijgen opgelegd. "Indien het gebrek aan duidelijke beweging blijft bestaan en Japan niet verder wenst te gaan met het bevorderen van de import vanuit de EG, dan zouden best protec tionistische maatregelen geno men kunnen worden", zo sprak staatssecretaris van economi sche zaken Dik. die de minister in de raad terzijde had gestaan. De ministers kregen tijdens de ochtendzitting ook de verslagen aan te horen van de bezoeken die Europees commissaris Hafer kamp en de Belgische bewinds lieden Martens en Tindemans. als huidige voorzitter van de Eu ropese Gemeenschap, aan de re gering in Washington hebben af gelegd. "Het was een duidelijke rapportage", zei minister Van der Stoel, "Welke weinig nieuwe gezichtspunten bevatte. De pro blemen die er momenteel op het economisch vlak tussen Europa en de VS bestaan zijn langzamer hand wel bekend". )ok t ee: wee (Van onze correspondent Anton Koene) ;raa'ENEN - De militaire machthebbers in Warschau hebben, IJ Kltien weken na het uitroepen van de staat van oorlog in uylfPolen, duidelijk gemaakt dat zij onder het begrip 'vak- juucentrale' iets heel anders verstaan dan wat 10 miljoen v nt°Poolse arbeiders 16 maanden lang tussen augustus 1980 en december 1981 hebben gedacht. ze at generaal Jaruzelski en de zij- enen denken over vakbeweging Njen het functioneren daarvan, wastaat omschreven in het nieuw- jj Lste document van de regering Oiover de plaats van de vakbonden 1 Bibinnen het 'socialistische Polen' i zjvan de toekomst, e diet Poolse dagblad 'Zycie Warsa- legde in een commentaar in de krant van gisteren uit hoe het idocument, dat de vorm van een or irapport heeft, moet worden gein- witerpreteerd. „Het begin van een nlijldiscussie over de Poolse vakbon- s viden is een belangrijk politiek ge- iedbeuren, dat het proces van ver nieuwing voortzet en dat duide lijk maakt dat er geen terugkeer his naar de toestand van voor au- Igustus 1980, maar dat er ook Wegeen kans is op een terugkeer dnaar de vroegere schijnoplossin- s dgen, om 'Solidariteit' weer tot le- omiven te wekken", egeat is derhalve de nieuwe tactiek betvan de militaire junta: nieuwe izoioplossingen toezeggen en op het- moment Solidariteit af- als een gevaar voor de ™r 'ADRID (DPA/AFP) - In het pro- i ces tegen rechtse Spaanse offi- I 1 eieren die verleden jaar op 23 fe- I ibruari geprobeerd hebben een I staatsgreep te plegen, heeft gene- I I raai Luis Torres Rojas, een van de 32 beklaagden, gisteren her- haald dat koning Juan Carlos i tovan Spanje zijn goedkeuring had gehecht aan de "operatie". 8 °oor de militaire rechtbank ver- Lmïklaarde Torres Rojas dat hij pas eg.op 23 februari van majoor Ricar- bi«do Pardo Zancada gehoord had °r_'van "ophanden zijnde grote ge- beurtenissen in het parlement". Het was eveneens Pardo die hem d 0 had verteld dat de koning er ach- stond, aldus Torres. egen generaal Torres Rojas is een in gevangenisstraf van 20 jaar m 1 geëist. Tegen de generaals Milan a del Bosch en Alfonso Armada en ^0 tegen luitenant-kolonel Antonio eei Tejero is 30 jaar geëist. h de Spaanse kazernes circuleert sedert enige dagen een lijst met de namen van honderd "onge- wenst" genoemde democratisch I t gezinde officieren. Dit is uit mili- taire bron in Madrid vernomen. dz$e "militaire Spaanse unie", een rechtse beweging in het Spaanse 1 leger, had al in januari in een pamflet gezegd dat zij bezig was e'c met opstellen van een dergelijk? m' lijst, opdat de militairen weten wat zij aan deze zogenaamde ka- meraden hebben. De lijst, die nu circuleert, is niet ondertekend. staat. Wat een vakorganisatie in de toekomst in Polen overeen komstig de wens van de heren generaals is toegestaan, heeft een parlementaire commissie onder voorzitterschap van vice»premier Rakowski, blijkens uit Polen af komstige berichten, tevens nog altijd hoofdredacteur van het communistische partijorgaan Politika, op papier gezet. Stakingen mogen uitsluitend als allerlaatste middel worden inge zet om eisen van de arbeiders in gewilligd te krijgen. De vakbon den moeten zich onvoorwaarde lijk houden aan de in het land geldende wettelijke regels en zonder meer de leidende rol van de communistische partij in het land en het maatschappelijke verkeer erkennen. Elke politieke activiteit is overeenkomstig de voorstellingen van de commu nist Rakowski verboden. Dit is ongeveer dezelfde opvatting die de aartsvijand van het vak bondswezen in het Poolse Polit buro, Albin Siwak, de laatste tijd tijdens een reeks van vergade ring tot uiting heeft gebracht. Si- wak, een nog actieve bouwvak ker, de vroegere minister van po litiezaken Milewski en de partij secretaris van de afdeling War schau van de Poolse communis tische partij Goszowek, hebben samen met de havik Stefan Ols- zowski naar het lijkt in deze kwestie hun wil doorgedreven. Terwijl in het regeringsrapport het belang van de pro-communisti sche vakbonden op de voor grond wordt gesteld, is er in het document geen enkele opmer king te vinden over de toekomst van de onafhankelijke vakcen trale 'Solidariteit'. De vroegere centrale raad voor het vakbonds wezen in Polen heeft in oktober 1980, toen de toekomst van de communistische vakbonden door de oprichting van Solidari teit er hopeloos begon uit te zien, zichzelf opgeheven. PEKING (Reuter) Zeng Jinlian, met 2.47 meter 's werelds langste vrouw, is op 17-jarige leeftijd overleden. De boerenvrouw Zeng overleed aan suikerziekte in haar woonplaats in de provin cie Hoenan, na een verblijf van drie maanden in het ziekenhuis. De vrouw, die klaarblijkelijk nog groeide op het ogenblik van haar dood, was 2.41 meter lang in maart van het vorig jaar, toen voor het eerst in Peking werd be richt dat zij een ziekte had. Vol gens het Chinese avondnieuws kon Zeng toen ze pas vijf jaar was een zak cement van 50 kilo tillen. i ran onze correspondent Henk b Dam) ONDEN - In de Verenigde Staten Ieren hebben de afge- lopen twintig jaar miljoenen dol- besteed om wapens te kopen ilivoor de IRA. Deze beschuldiging i «is gisteren geuit in het Britse tv- loprogramma 'World in action'. olgens dit programma is het geld een liefdadigheidsorganisa- de Irish Northern Aid Com- kortweg Noraid, ingeza meld. De organisatie haalt geld erop in de grote Ierse gemeen- •el schap in Amerika, en zegt dat negeld te besteden om de nood te >n lenigen van behoeftige Ieren in Vi Ulster. iet staat echter vast dat zeker vijf miljoen dollar is 'zoekgeraakt', Amerikaanse autoriteiten die de Noraid de afgelopen maanden een onderzoek hebben on derworpen, hebben althans niet te kunnen vaststellen wat er met w dat geld is gebeurd, a^et lijkt meer dan waarschijnlijk, rr dat de dollars zijn benut om wa- EL SALVADOR (AP) - De bisschop van San Vicente, Pedro Arnoldo Aparicio sprak gisteren met een aantal vluchtelingen in zijn stad, afkomstig van 60 kilometer verder geleden gelegen hoofdstad San Salvador. Naast hem (rechts) de pauselijke nuntius Lajos Kada die in El Salvador verschillende vluchtelingenkampen bezoekt. HAVANNA/SAN-SALVADOR/W- ASHINGTON (AFP/Reuter/UPI) - President Fidel Castro van Cu ba heeft zich gisteren in een boodschap achter president José Lopez Portillo van Mexico ge plaatst, waar deze zondag in de Nicaraguaanse hoofdstad Mana gua heeft gepleit voor een „ge heel van wederzijdse concessies tussen Washington en Havanna". Castro's boodschap, die afgelopen nacht werd bekendgemaakt, be vat bereidheid mee te werken aan het vinden van wegen om de spanningen in Latijns-Amerika en het Caribische gebied uit de wereld te helpen. Als de Verenigde Staten, die hier volgens de Cubaanse leider, de oorzaak van zijn, bereid zijn geen agressie te plegen tegen hun bu ren, geen wapens meer leveren aan genocidale regimes, geen ontbeerlijk zijn voor een oplos sing van het conflict via onder handelingen. Salvadoriaanse regeringstroepen, gesteund door lichte artillerie en helikopters, hebben gisteren hun offensief tegen guerrillastrijders in het centrum van het land voortgezet. Dit is uit militaire bronnen vernomen. Volgens de ze bronnen neemt de elite van de strijdkrachten deel aan de zater dag begonnen operatie in de pro vincies San Vineente en Caba nas. Van officiële zijde is niets gezegd over verliescijfers. Radio- Venceremos, de zender van de guerrillastrijders, meldde dat de regeringstroepen aanzienlijke verliezen zijn toegebracht. oi (Van onze correspondent Ferry Mingelen) subversieve handelingen meer BRUSSEL - De waardevermindering van de Belgische frank met 8,5 pro- plegen en afzien van optreden waaraan elke legitimiteit ont breekt, dan is Cuba bereid steun te geven aan Lopez Portillo's streven. Castro verzekert in zijn boodschap dat zijn land geen wapens expor teert om er broedervolken mee cent en het begeleidende pakket maatregelen van de Belgische rege ring voor loon- en prijsmatiging is in België zeer verschillend ontvan gen. De socialistische vakbonden gaan acties voorbereiden tegen de maatregelen. Vakbondsleider Debunne eist dat, nu de prijscompensa tie dit jaar doorbroken wordt, ook de prijzen zelf tot eind december bevroren zullen worden. De regering-Mariens wil de prijzen per 1 juni weer geheel vrij laten. De socialistische vakbonden willen met de christelijke vakbond ACV gaan overleggen over gezamenlijk optreden tegen het regeringsbeleid. aan te vallen. „Zij zijn alleen en ®ok de socialistische oppositie in het Belgische parlement heeft het rege ringsbeleid afgekeurd. Zij vindt de devaluatie een beloning voor de grote speculanten en een extra aantasting van de positie van de spaar ders en de gewone inkomens. De voormalige socialistische minister van economische zaken Claes wil een parlementaire onderzoekscom missie laten uitzoeken wie precies van de speculatiegolf heeft geprofi teerd die de laatste maanden tegen de Belgische frank is gevoerd. Claes wijst erop dat het afgelopen jaar zo'n 6,6 miljard gulden uit België verdwenen is in speculatieve activiteiten. pens aan te kopen voor de terro ristische beweging IRA. Contac ten tussen de oprichter van No raid, Michael Flannery, en Ieren die worden verdacht van wapen smokkel, zijn inmiddels aange toond. Volgens de FBI is Flannery zelfs de grote man achter de smokkel van honderden, mogelijk duizen den wapens naar Noord-Ierland. FBI-agenten, die zich hadden in gewerkt in een organisatie die de wapens smokkelde, zeggen dat Flannery als financier optrad. De FBI heeft vier mensen, onder wie Flannery, onlangs gearres teerd. Zij zullen volgende maand terecht moeten staan. Alle vier verdachten zijn, in afwachting van de rechtszaak, inmiddels óp borgtocht vrijgelaten. Flannery ontkende in de tv-uitzen- ding dat geld van Noraid wordt gebruikt voor de aankoop van wapens. Hij liet er evenwel geen misverstand over bestaan dat hij de strijd van de IRA gerechtvaar digd acht. exclusief voor de verdediging van ons land", zegt hij. Washing ton zegt dat Cuba doorgeefluik van Russische wapens voor o.a. Nicaragua en de opstandelingen in El Salvador is. Ook de aartbisschop van San Sal vador, mgr. Arturo Rivera Y Da- mas, heeft zich bereid verklaard tot bemiddeling in het conflict. In een vraaggesprek met het Franse persbureau AFP zei hij, dat zijn aanbod door beide partij en moet worden aanvaard. Vol gens hem wil de legerleiding tot dusver niets weten van een dia loog met de oppositie. "Nu het Salvadoriaanse verzet steeds meer overwinningen be haalt komt voor de junta het mo ment steeds dichterbij waarop zij moet kiezen tussen een interven tie van cfe Verenigde Staten en onderhandelingen met de vrij heidsbeweging", zo zei dr. Quil- lermo Ungo, één van de leiders van de verzetsbeweging in El Salvador, gisteren vond voor de VARA-televisie. Volgens Ungo is een staakt-het-vuren- de belang rijkste voorwaarde om tot een politieke oplossing in El Salva dor te komen. Het verzet zal aan onderhandelingen geen voor waarden vooraf stellen, aldus Ungo. Hij is er wel voorstander van dat de onderhandelingen worden bijge woond door internationale waar nemers en meent dat het leger -zoals is voorgesteld door Frank rijk en Mexico zich afzijdig moet houden van het politieke gebeu ren. Ungo zei ervan overtuigd te zijn dat de Verenigde Staten on- „België is de zieke man van Eu ropa". zei de Belgische minis ter van financiën. Willy de Clerck zondag in Brussel. De regering-Martens had het land toen net eèn paardemid del toegediend om de zieke economie weer op de been te krijgen. Of de combinatie van waardevermindering van de Belgische frank, loon- en prijsmatiging en meer ruimte voor het bedrijfsleven werkelijk helpt, moet worden afgewacht, evenals de vraag of de bevolking deze nationa le verarming zal accepteren. Duidelijk is wel dat de chris ten-democratische premier Martens zijn naam van een krachtdadig regeerder waar maakt. Over deze daadkracht klonk ook duidelijke afgunst door in de stem van de Nederland se minister van financien. Van der Stee, zondagnacht na afloop van de valuta-on derhandelingen in Brussel. Die Belgen hebben met hun „forse, uiterst pijnlijke maat regelen" volgens Van der Stee „een uiterst moedige po ging gedaan" de achteruitlo pende economie nog te red den. Vergeleken bij wat de Belgen moeten inleveren (doorbre king van de automatische prijscompensatie en over- heidsbesnoenngen voor zo n tien miljard gulden) vindt Van der Stee de door hem ge vraagde extra bezuiniging van 4.5 miljard gulden, waar over nu zulke grote politieke spanningen in Den Haag zijn ontstaan, „slechts kinder spel". Hij zei als een beproefd man naar Den Haag terug te keren nu hij in Brussel van nabij heeft gezien welke ge volgen het heeft als een land te lang wacht met ingrijpen. „De mensen die in Nederland economische politiek bedrij ven (bedoeld werd uiteraard minister van sociale zaken Den Uyl die niet zoveel wil bezuinigen) zouden zich wel aan de Belgische aanpak mo gen spiegelen", vond Van der Stee. België heeft veel meer werklo zen, te weten 530.000 ofwel 13,1 procent van de beroeps bevolking tegen Nederland 488.000 ofwel 9.4 procent. Het tekort van de Belgische over heid bedraagt zo'n 18 procent van het nationaal inkomen tegen acht procent in ons land. De Belgische betalings balans staat diep in de rode cijfers, terwijl Nederland een overschot heeft van 15 mil jard. Per hoofd van de bevol king is de Nederlandse over heidsschuld ruim f 11.000, die in België stijgt al boven de f18 000. Minister Van der Stee wilde zich zondagnacht in Brussel overigens niet uitspreken over de inhoud van de Belgi sche aanpak. Voorzover daar enige aarzeling in mag wor den gezien of de Belgen nu werkelijk wel op de goede weg zijn, bestaat die twijfel in Belgie zelf ook in ruime ma te. Nog maar 14 dagen gele den waarschuwde de natio nale bank van België drin gend tegen de devaluatie van de frank. „Devalueren is een ingreep die uiteindelijk meer problemen in het leven zal roepen dan oplossen", schreef de bank. Voorstanders van de devaluatie menen dat de waardevermin dering van de frank de export van Belgische produkten zal stimuleren. Ze worden goed koper in het buitenland en kunnen dus beter concurre ren, terwijl de import van de duurder geworden buiten landse produkten in België zelf wordt afgeremd. De na tionale bank betwijfelt dat echter. Vermindering van duurdere buitenlandse im port zal moeilijk zyn omdat een groot deel daarvan uit grondstoffen zoals olie en mi neralen bestaat die België toch moet blijven kopen. Ook de export van Belgische pro dukten zou niet omhoog gaan omdat ondernemers de nei ging hebben het voordeel van die goedkopere frank eerder in eigen zak te steken dan hun produkten werkelijk voor minder geld aan te bie den. Voor- en tegenstanders zijn het er overigens over eens dat het succes van de waardevermin dering staat of valt met het loon- en prijsbeleid. Als de hogere kosten voor buiten landse goederen direct in de prijzen binnenlands worden doorberekend en die hogere prijzen vervolgens in de lo nen worden verwerkt, dan heeft de hele devaluatie geen enkele zin gehad en glijdt België nog verder de econo mische afgrond in. Vandaar dat de regering-Mar tens de devaluatie begeleidt met een doorbreking van de automatische prijscompensa tie dit jaar en een bevriezing van de prijzen, in ieder geval voor één maand. Na die maanden zullen prijzen selec tief aangepast kunnen wor den aan hogere kosten van grondstoffen, na 1 juni wor den de prijzen weer helemaal vrij. Ondanks de prysblokka- de heeft de Belgische rege ring overigens dit weekend al besloten dat de tarieven voor de post per 1 april reeds om hoog gaan en hetzelfde wordt verwacht voor de telefoon en het openbaar vervoer. Voor de Belgische burger bete kent de hele operatie in ieder geval inleveren op ruime schaak Uitgezonderd de mi nimumloners krijgt hij prijs stijgingen dit jaar niet of slechts gedeeltelijk in zijn loon gecompenseerd en zul len talrijke overheidsdien sten duurder worden of afne men. Die doorbfrking van de prijscompensatie kan hem zo'n zes tot zeven procent reëel op zijn inkomen gaan schelen De Belgische regering heeft het afgelopen weekend met een overmacht aan publiciteit het nieuwe pakket maatregelen op tafel gelegd. De indruk be stond in Brussel dat premier Marlens hiermee een soort shocktherapie wilde toepas sen om het Belgische volk er van te doordringen dat de si tuatie zoals hij zei werkelijk „dramatisch is" cn dat cr geen andere minder pijnlijke mogelijkheden zijn voor eco nomisch herstel. Martens waarschuwde ook dat men van het nieuwe pakket maatregelen geen wonderen mag verwachten. Niet binnen enkele maanden maar pas over een jaar zijn de positieve effecten van het nieuwe rege ringsbeleid te verwachten, zo zei Martens in zyn speciale tv-toespraak zondag Of de Belgen het paardemiddel wil len slikken en vervolgens zo lang op de genezing van hun economie willen wachten is echter lang niet zeker FERRY MINGELEN (Van onze correspondent Jaap van Wesel) AIRMAN - De pers in Jordanië is de laatste tijd opvallend vriendelijk tegen Egypte. „Egypte neemt een vasthoudend standpunt in en doet geen concessies inzake de rechten van de Palestijnen", schrijft de Jordaanse krant El Destoer. Jordaanse politici zeggen openlijk dat de afgelopen jaren hebben be wezen dat de Arabische wereld niet zonder Egypte kan. „Nog nooit is de Arabische wereld zo verdeeld geweest. Egypte is de natuurlijke leider van de Arabische wereld", zegt dr. Jamal Shaer, voormalig minister in des konings kabinet. Nee, dr. Shaer gelooft niet dat het Egyp- tisch-Israëlische vredesverdrag een obstakel zal zijn voor een herstel van de Arabisch- Egyptische betrekkingen. „Onze bezwaren gaan niet zozeer uit tegen het Egyptisch-Israelische vredesverdrag, als wel tegen de Palestijnse autonomie. Vrede met Israël is voor verantwoordelijke en gematig de Arabische leiders geen punt, en daarom geloof ik ook niet dat de aanwezigheid van een Israëlische ambassade in Cairo een ob stakel is". Officiële zegslieden in Amman zijn iets voor zichtiger in hun uitspraken. Zeker, presi dent Moebarak wordt geprezen. Zijn optre den wekt verwachtingen, maar het is aan Egypte om die verwachtingen waar te ma ken. Op vragen als moet Egypte Camp Da vid dan afzweren, of moet de Israëlische am bassade weg uit Cairo, krijg je echter geen antwoord, al wordt officieel de indruk ge wekt dat de bilaterale Egyptisch-Israèlische betrekkingen niet het grote struikelblok zul len zijn Ondanks alle vriendelijkheden speelt Jorda nië het spel voorzichtig. Koning Hoessein acht zich politiek veilig onder de paraplu van de Arabische concensus. Daarom heeft hij terwille van de Arabische zaak besloten zo'n 2000 vrijwilligers te sturen naar Irak om de Iraanse vyand te bestrijden. Daarom ook loopt hij niet voorop als het om toenadenng tot Egypte gaat, althans niet publiekelijk. Koning Hoessein heeft in eigen huis te maken met een grote Palestijnse bevolking. En daar ligt „vrede" met Egypte zonder dat de vrede met Israël wordt geannuleerd, toch heel wat gevoeliger. Een Palestijns advocaat, die zichzelf als conservatief presenteert, noemt een terugkeer van Egypte in de Arabische familie onder de huidige omstandigheden volstrekt onaanvaardbaar, hoezeer hy in be ginsel ook vindt dat Egypte erbij hoort. Al jaren staat Jordanië op het standpunt dat vrede met Israël mogelijk is op basis van ontruiming van alle bezette gebieden. Ko ning Hoessein heeft mdertyd tegen Golda Meir al gezegd dat vrede met volledige be trekkingen op ambassadeniveau dan geen probleem meer is. Ondanks de claim die de PLO heeft op de westelijke Jordaanoevcr. hoopt de koning in de toekomst een belang rijke rol te spelen als het om de westoever gaat. Egypte als een soort van bemiddelaar is Jordanië, als het om lange-termynpolitiek gaat, dan ook zeer welkom Voorlopig valt er echter met Israël geen zaken te doen Jordaanse zegslieden zijn zeker van een Israëlische inval in Libanon voor april, „omdat Moebarak dan nog de gevangene van Sinai is" Zy maken zich verder ernstige zorgen over de Israëlische plannen een ka naai van de Middellandse Zee naar de Dode Zee te graven. „Zelfs als de westoever hele maal Israëlisch gebied zou zijn, dan is dat kanaal in stryd met het internationale recht. Het zal onze fosfaatindustrie in de Dode Zee ernstige schade toebrengen", aldus een Jor daanse regeringswoordvoerder. Over Amerikaanse wapens doet de zegsman erg vaag. De Amerikaanse minister van de fensie Weinberger heeft in beginsel beloofd dat Amerika F-16 gevechtsvliegtuigen wil le veren en moderne Hawk anti-luchtdoelra- ketten Als er tcniminste m het Congres in Washington een meerderheid voor is. Dat moet eerst onderzocht worden, want Israel en zijn lobby hebben al de oorlog verklaard tegen een dergelyke transactie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11