c J TELEVISIE TELEVISIE Radio - tv NEDERLAND 1 NOS 13.00 tot 13.05 Nieuws voor gehoorge stoorden 15.30 Journaal VARA 15.33 Charlie Brown en het kleine grut. „Naar het circus": Er is circus op het grote plein in de stad. Charlie Brown en zyn vriendjes kijken hun ogen uit. Vooral als ze één van de optredende dieren herkennen: Het is Snoopy die verliefd is geworden op een circus hond, de witte poedel Fifi. Iedereen is dol enthousiast. Behalve Charlie... 15.58 Zomer aan de Zuidpool. Natuur film van Edwin Mickleburgh: Antarc tica, het reusachtige zuidpoolland. Lang geleden waren er bossen en wei den op Antarctica, maar nu is er alleen nog sneeuw en ijs op een kale rotsach tige grond. Het grootste dier dat er leeft is een insect. Maar in het omrin gende water zit het vol met plantaar dig- en dierlijk leven: zeehonden, zee olifanten, pinguins en albatrossen en walvissen. 16.24 Scooby Doo Scrappy Doo. Te kenfilm 16.49 Captain Caveman. Tekenfilmse rie. 17.00 De film van Ome Willem. Kinder programma. Vandaag: „verkleden". NOS 18.20 Nieuws voor gehoorgestoorden TELEAC 18.28 Frans voor gevorderden NOS 18.58 Journaal AVRO 19.00 Wie-kent-kwis. Spelprogramma. Presentatie: Fred Oster. Lenny Kuhr is te gast bij Fred Oster in de "Wie-kent-kwis" van de AVRO 20.15 How the west was won. Serie met James Arness, Bruxe Boxleitner, e.a. Afl. 10: Door middel van omkoping en vervalste eigendomspapieren komt Deek Peasley in het bezit van de kreek en het goud van de Macahan's. Zeb Macahan ontdekt wie hem bedriegt en ook wie de veedieven zijn. Josh komt in Las Mesas aan om zijn broer Luke te helpen. Hij ontmoet Doreen en wordt hopeloos verliefd op haar. NOS 21.30 Journaal AVRO 21.55 Avro's Sport panorama. Actuele sportinformatie uit binnen- en buiten land. 22.55 Kitsch en Antiek. Britse serie met Donald Sinden, Windsor Davies, Julia Watson: „Vader van de bruidegom". De trouwdag van de kinderen komt steeds dichterbij. Tijdens een diner doen Simon en Oliver hun best zo vriendelijk mogelijk voor elkaar te zijn. Het lijkt allemaal goed te gaan... Tot het moment dat men besluit een kaartje te leggen. NOS 23.20 Journaal 23.30 Nieuws voor gehoorgestoorden NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.30 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Britse serie over het dagelijks leven op een Engelse school: Er is hard gewerkt aan de voorbereidingen van de school- musical, de uitvoering staat voor de deur. Maar op het laatste moment ge beuren er rare dingen. 19.20 Op verzoek. Liederen op verzoek van kijkers vanuit de Joriskerk te Amersfoort. In deze aflevering be steedt Nen van Ramshorst aandacht aan de zondagschoolliederen van vroeger. M.m.v. het Interkerkelijk Jeugdkoor „Cantate Domino" o.l.v. Peet Wessels; de Adventzangertjes o.l.v. Kees de Haan; Barokensemble „Caprice"; een zanggroep o.l.v. Kees Deenink; Marieke Lindeman (fluit) en Dirk Out (orgel). 20.27 Rebel voor de vrijheid (slot). Au stralische televisieserie met Mary Lar- kin, Jon English, Kerry McGuire. „Be tere tijden". In deze laatste aflevering dreigen allerlei conflicten de aanvan kelijke hoop op een goede afloop de grond in te boren: Jonathan wordt door de autoriteiten voor militaire dienst opgeroepen. Hij weigert en be landt (evenals zijn vriend Will) in de gevangenis. Mary en Polly moeten zichzelf zien te redden. Als de geruch ten de rond doen dat het „Rumcorps" naar Engeland zal worden teruggeroe pen en dat er een nieuwe gouverneur zal komen ontstaat er weer enige hoop op een betere toekomst. NEDERLAND 1 NOS 12.55 Studio Sport-Extra. Schaatsen: WK hardrijden te Assen, 1500 en 10.000 meter heren. Tijdens de pauze: Teleac: voorlichtingsprogramma Ge meentewijzer. TELEAC 16.30 Vaarbewijs IKON 17.00 Wie weet. Laatste van een serie programma's over opvoedingsproble men die met geloof, sex en politiek te maken hebben. 17.35 Bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor gehoorge stoorden TELEAC 18.30 In het ziekenhuis. Urine-onder- zoek en blaasontsteking. NOS 19.00 Journaal VARA 19.05 Casper, het lieve spookje. „Hairy's verjaardag". Tekenfilmserie. 19.15 Love Boat. „U komt me toch zo be kend voor...". Amerikaanse komische serie met Gavin MacLeod, Lauren Te- wes, Bernie Kopell, e.a.: Onder de vele passagiers is er een die heel erg opvalt. Iedereen denkt de man te kennen, want hij lijkt sprekend op een bekend acteur. Hoewel hij op reis ging om aan die voortdurende „herkenning" te ont snappen, merkt hij aan boord dat het ook zijn aardige kanten heeft... 20.05 Het gesprek. „Hoe zit het nu met Nederland?". Zijn we iets opgescho ten met de vernieuwingsdrang uit de jaren 1960-'70 of is al dat moois inmid dels stukgelopen op de harde werkelijkheid? 20.55 De Nachttocht. TV-spel geschre ven door Marc Fiolet met Cox Habbe- ma, Abel Claesen, Cees Heijne e.a.: Op een Amsterdamse roeivereniging be sluiten Thomas (12) en Frank (23) vrienden voor het leven te worden. Ju dith, de gescheiden moeder van Tho mas, ziet verheugd hoe haar dubbelrol van vader en moeder op die manier wordt verlicht. Zij stimuleert de vriendschap tussen de 23-jarige stu dent en haar zoon, maar raakt gaande weg ook zelf gecharmeerd van het vro lijke en spontane karakter van Frank. Wanneer Thomas voor een nachtelijke roeitocht van huis is, zien Judith en Frank de mogelijkheid om elkaar eens wat beter te leren kennen... 22.00 De onderste steen. „Een reünie van Vietnam-veteranen". Tweede afle vering uit de Amerika-serie: „Bitter zoete herinneringen". Wat is er gewor den van de mensen, die in Vietnam hebben gevochten en hoe heeft de Amerikaanse samenleving de „hel den" van de verloren oorlog ontvan gen. NOS 22.55 Journaal 23.00 - 23.05 Nieuws voor gehoorge stoorden NEDERLAND 2 NOS 12.00 Het Capltool. Rechtstreeks actua liteitenprogramma. 13.00 - 13.05 Nieuws voor gehoorge stoorden TELEAC 14.30 Follow me. Engels voor gevorder den. 14.45 Open schooltijd. Ik heb u lief mijn Nederlands; Thema: Opvoeding en drugs. Door allerlei maatschappelijke veranderingen, de verruimde opvat tingen, de veranderende moraal e.d. lijkt de wereld voor jongeren gevaarlij ker dan ooit. Een van de grootste ang sten voor veel ouders vormen de drugs. NOS 15.30 Journaal KRO 15.35 Prinsen-Carnavalzitting. Carna valprogramma vanuit Eindhoven. Met fragmenten van de prinsen-carnaval- zitting. 16.30 KROnycke. Tweemaandelijks pro gramma met vanavond als onderwer pen: De geschiedenis van het carna val; De vierhonderdste sterfdag van de heilige Theresia van Avila; Het wel en wee van de Nederlandse kunstschil ders in het Rome van de zeventiende eeuw; het gebruik van de rijksarchie ven door wetenschappers en amateur- onderzoekers en een prijsvraag. NOS 17.05 Studio Sport 1. Waarin opgeno men de voetbal- en toto-uitslagen. 17.35 Sprekershoek. Programma waarin kijkers zelf aan het woord komen. 17.50 Oogst in beeld. Internationaal agrarisch nieuws. Onderwerpen: Lijn- rijders per spoor. Elke werkdag zwer ven vele honderden „lijnrijders" door West-Duitsland. Onlangs reden enkele bloementreinen met lijnrijders naar Mainz. Een experiment om het werk te verlichten en, misschien, bovendien de markt te vergroten; Allemaal voor de tuin. Nederlandse bedrijven voor zien amateurs en vaklieden in binnen- en buitenland van bloem- en groente- zaden. 18.20 Op zicht. Wekelijks kunstmagazi ne. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Lottotrekking 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Actualiteitenpro gramma belicht de rol die Amerika speelt in El Salvador. Onder meer via een interview met VS- senator Barbara Mikulski. Na haar be zoek aan El Salvador - vorig jaar waar schuwde zij al voor het ontstaan van een "tweede Vietnam". 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 De Lachende Scheerkwast. „Ge dane zaken". Eerste aflevering van een serie van zes programma's van Wim T. Schippers met Sjef van Oekel, Mies de Heer, Lex de Regt e.a.: Ria Schaam- bergen heeft het best naar haar zin met haar nieuwe kantoorbaan waarbij ze allerlei interessante mensen ontmoet. Haar man Rein kan als huisvader zijn draai maar moeilijk vinden. Otto Dris- sen wordt in het ziekenhuis getroffen door een bezoek van dominee van Zut- phen en Sjef van Oekel verrast Gé Braadslee met het meebrengen van een nieuwe huisgenoot... 21.35 Het Offer. Derde aflevering uit de serie „Donkere wolken boven het pa radijs" met vanavond als thema: kern energie. Kernenergie roept angst en verzet op. Dat verzet varieert van voor lichting op scholen, via blokkades tot aan de protest-zelfmoord. Drie portret ten tonen drie lagen van verzet. 22.20 BGTV. Actualiteitenprogramma vanuit het voormalige Binnengasthuis te Amsterdam. NOS 22.50 Journaal 21.20 Showroom. Jan Fillekers, Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer etaleren ongewone gewone Nederlan ders. Marokko-fanaat en beeldend kunste naar Frans Verpoorte komt uitvoerig aan het woord in NCRV's "Showroom", vanavond op Nederland 2. 22.20 Hier en nu. Actualiteitenrubriek. 23.00 Hier en nu - Studio Sport. De sport van de zaterdag: samenvattingen en uitslagen. 23.25 Tot besluit. Ds. H. Visser uit Am sterdam. Eerste aflevering uit serie van drie overdenkingen met als the ma: „Mensen die erbij horen". NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor gehoorgestoorden Open school 14.00 Hoe word ik Olympisch kam pioen in zeven lessen: De basisbewe gingen. 14.30 Wat 'n weer (2): De dampkring in beweging. 15.00 Wereldkampioenschap veldrij den. Rechtstreekse reportage van het wereldkampioenschap veldrijden voor amateurs te Lanarvilly. Commen taar: Mark Vanlombeek. 16.15 Tarzan ontsnapt. Avonturenfilm van Richard Thorpe met Johnny Weissmuller en Maureen O'Sullivan: Twee Engelsen trekken onder leiding van kapitein Fry de jungle in op zoek naar Jane, de gezellin van Tarzan. Tar zan wordt gevangen genomen en door kapitein Fry in een kooi opgesloten. Tegen haar wil wordt Jane meegeno men... 18.00 Tita Tovenaar. Kinderfilmserie met Ton Lensink en Maroesja Lacu nes. „Vegende vliegbezem". 18.05 De ongebroken pijl. Brits jeugd- 22.55 - 23.00 Nieuws voor gehoorge stoorden 09.15 Open school. Loon naar werken? Werknemers in de crisis; Gastarbei ders: De tweede generatie. 09.45 Telegym. Eenvoudige gym- en be wegingsoefeningen met Jan Borms en Magda Paepe. 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de Sint-Niklaasparochie te Drogenbos. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor gehoorge stoorden 14.00 Tenuto. De lentewijding. Vierhan dig ballet van Igor Stravinsky. M.m.v. Robert Groslot en Sylvia Traey: piano. Presentatie: Regine Clauwaert. 14.40 Open school. Voor boer en tuinder. Programma over de aardappelteelt. 15.10 Harold Lloyd. Met fragmenten uit „Ask father" en „Captain Kidd's Kids". 15.30 WK-Veldrijden. Rechtstreekse re portage van het wereldkampioen schap veldrijden voor beroepsrenners te Lanarvilly. Commentaar: Mark Vanlombeek. 17.00 One Hour to Zero. „Atoomalarm". Britse jeugdfilm van Jeremy Sum mers met Jayne Collins, Toby Bridge e.a.: Als Steve van huis wegloopt, doet zijn zus een beroep op de hulp van zijn beste vriend Paul. Paul vindt hem in een verlaten groeve, maar Steve wil niet mee naar huis. Wanneer ze ten slotte toch samen terugkeren, is het hele dorp verlaten... 17.55 Sportuitslagen 18.00 Ti-Ta Tovenaar. Kinderserie met Ton Lensink en Maroesja Lacunes. 18.05 Leven... en laten leven. Een pro gramma dat de verbetering van onze levenskwaliteit nastreeft. Onderwer pen: Een vragenspel over plant-, dier en leefmilieu; Schapen- en dijkenbe- heer; Muzikale intermezzi door de Flu welen Streling; Gezond naar lijf en le den; Allemaal beestjes: Dilemma op de Prifilofs. Presentatie: Gil Claes, Nancy Cornelis, Jan Van den Bussche en Piet Bogaert. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend (1) 20.30 The Dancing Years. Britse musi cal van Ivor Novello met Anthony Va lentine, Celia Valentine, Tim Briesley en Neville Jason: 1911. Rudi Kleber, een jong componist, die hard werkt om een beetje bekend te worden, maakt kennis met de gevierde operas ter Maria Ziegler. Ze hoort hem zijn „Wals van mijn hart" spelen en koopt het lied om het in haar volgende show in Wenen te zingen. Door deze gebeur tenis besluit Rudi naar Wenen te gaan. De 15-jarige Grete, het nichtje van Ru- di's hospita, is niet gelukkig met die beslissing. Het meisje is tot over de oren verliefd op Rudi, maar hij be schouwt haar nog als een kind. Grete hoopt dat Rudi nog vrij zal zijn wan neer zij oud genoeg is om met hem te trouwen... 22.50 Journaal en Sportweekend (2) feuilleton in zes delen over de avontu ren van Robin Hood: „De kruisvaar ders". John en Will worden door de baron gevangen genomen, maar door de tussenkomst van twee kruisvaar ders komen ze weer op vrije voeten. De baron besluit de kruisvaarders op zijn kasteel uit te nodigen en wil hen vergiftigen. Op de hoogte gebracht door Marion, haasten Robin en John zich naar het kasteel om de moord te verhinderen. Zij komen echter te laat... 18.25 Het geheim van Boyne Castle. Eerste aflevering van een driedelige tv-film van Robert Butler met Glenn Corbet, Kurt Russell en Paddy Dan- son: Richard Evans, een jonge Ameri kaan die in Ierland studeert, wordt sa men met zijn vriend Sean ontvoerd door geheimagenten van achter het IJ zeren Gordijn. De agenten denken dat Rick informatie heeft die hen zal hel pen een overgelopen geleerde gevan gen te nemen De jongens weten al leen dat de sleutel van het geheim rond de geleerde zich in Boyne Castle bevindt. 19.15 De kuur. Korte film met Charlie Chaplin. 19.30 Belgische Tiercé, Lotto-trekking, Mededelingen en programma-over zicht. 19.45 Journaal 20.10 Slisse en Cesar. TV-feuilleton in 12 delen met Ward de Ra vet, Jan Reu- sens, Ann Petersen, e.a.: Slissen is weer in zijn element en hij leert Cesar ping-pong spelen. Onder de neus van Cesar wordt een feestje voorbereid, maar hij weet zelf niet dat het zijn ei gen verjaardagsfeest is. 20.50 Terloops. Nieuws in de marge. 21.35 Terugkeer naar Brideshead. Eer ste aflevering van een 11-delige tv-se- rie van Charles Sturridge en Michael Linsay-Hogg naar het gelijknamige boek van Evelyn Waugh met Jeremy Irons, Anthony Andrews, Diana Quick e.a. „Heimwee naar voorbije dagen": 1944. Een geheime missie voert de ont goochelde legerofficier Charles Ryder terug naar Brideshead, het grote land huis waar hij de meest gelukkige da gen van zijn leven doorbracht: Hier maakte hij kennis met de rijke en stijl volle wereld van de toenmalige bewo ners, de aristocratische Marchmains, het Oxford van de jaren twintig en zijn ontmoeting met de verblindende, maar verdoemde Sebastian Flyte, de jongste zoon van de Marchmains. On danks waarschuwingen drijft Charles weg in de schitterende, bevoorrechte wereld van Sebastian. 23.05 Belgische Tiercé en Journaal DUITSLAND 1 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-raadgever. Tips voor de ge zondheid. Onderwerpen: patièntenbe- scherming; ijzergebrek; Multiple Scle rose. 15.30 Neues vom Kleidermarkt. Aan dacht voor de vooijaars- en zomermo- de 1982. Mode-ontwerpers tonen hun nieuwe modellen op de Parijse salon du Pret-a-Porter. 16.15 Life goes to the movies (2). Film geschiedenis van Hollywood: Inter views en fragmenten uit films met Shirley Temple, Judy Garland, Eliza beth Taylor en Marlon Brando. 17.00 Blickfeld. Kerk en maatschappij. WDR: 17.30 Hier und Heute unterwegs. Actualiteitenprogramma. 17.55 WWF-Club 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actuali teiten. 19.15 Die aktuelle Schaubude. Geva rieerd programma, gepresenteerd door Werner Buttstadt. 20.00 Journaal 20.15 Ein Platz an der Sonne. Gala '82. Naar aanleiding van de opening van de ARD-televisieloterij een showpro gramma in het circus Jean Richard. Met als gastheer Georges Lautner. Gasten: Bibi Anderson, Juliette Gre co, Karel Gott, Mylene Demongeot, Edward Meeks e.a. 22.00 Lotto, Journaal en Das Wort zum Sonntag 22.20 Haste Tone? Reportage van het feest van de Bondskanselier Helmut Schmidt en de regerende burgemees ter Richard von Weizsacker vanuit de Duitse Opera te Berlijn. M.m.v. Koor, ballet en orkest van de Duitse Opera. Harald Karas praat met div. prominen te gasten. 23.05 La femme infldèle Frans-Italiaanse speelfilm (1968) van Chaud Chabrol met Stephane Audran, Michel Bouquet en Maurice Ronet. 00.40 Journaal 13.00 Journaal eeuw. In de tijd van Bruegel waren er geen vorken en zakdoeken. De film toont de leefwijze van die tijd. 10.45 Het programma met de muis. Kin derprogramma. 11.15 Kaffee oder Tee? Discussiepro gramma voor tieners. 12.00 Internationale Fruhschoppen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gastheer: Werner Hofer. 12.45 Journaal en Weekspiegel 13.15 Rossini-Ouverturen. Door het Los Angeles Philharmonisch Orkest onder leiding van Carlo Maria Giulini. 13.45 Magazine van de week 14.35 Het donkere bos. „Een hete dag". Engelse tv-serie: Robin, John en Ha rold zijn echte bosbewoners gewor den. Sergeant Bunting is nog steeds op zoek naar de drie knapen. 15.05 Kubinke. Televisiefilm uit 1965 met Ernst Jacobi, Gisela Fritsch e.a.: De geschiedenis van de kappershulp Emil Kubinke. 16.45 De Oriëntexpress. „Maria". Nieu we tv-serie met Stephane Audran, Rossano Brazzi e.a.: De beroemde Oriëntexpress is het beweeglijke to neel van zes verhalen, die zich tussen 1913 en 1939 afspelen. 1914: De mooie barones Maria von Pallberg is onder weg van Parijs naar Boedapest. Zij moet voor de Oostenrijkse geheimde dienst een gevaarlijke opdracht ver vullen. Bij die opdracht komt een lief desrelatie van een jong meisje en de man die ze moet uitleveren, niet goed van pas... 17.45 Onder papoea's. „Een belevenis in Nieuw-Guinea". Een tocht door Nieuw-Guinea van noord naar zuid. Professor Heinrich Harrer bestudeer de het leven van de Hoogland-pa- poea's. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportscbau 19.15 Wij over ons 19.20 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 20.00 Journaal 20.15 Carnaval in Keulen. Samenvat ting van de zitting van het feestcomité van het Keulse carnaval. 22.15 De zevende zin 22.20 Journaal 22.25 Schlagzeilen 22.40 Frauen der Welt. „De mannen". Film over de rol van de vrouw. De pa triarchale orde maakt niet alleen de vrouw tot eigendom van de man, maar verdeelt de mannen in „sterken" en „zwakken". 23.25 Journaal 13.00 Sport Aktuell. Reportage van het wereldkampioenschap langlauf (15 km) voor heren te Oslo. 13.40 Journaal 13.45 Heidi. Tekenfilmserie: „Drie vrienden": Peter heeft voor Clara een draagstoel gemaakt en de drie kinde ren trekken naar de Alpenweide. 14.10 Alleen op de wereld. „Remi bij de bedelaars". Remi raakt tijdens een zware sneeuwstrom zijn trouwe vriend Vitalis kwijt. De tuinman Ac- quin vindt Remi en neemt hem op in z^jn gezin. ZONDAG DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Geschichte in Bildern. „Eten met mes". Film over de Nederlandse ge bruiken en gewoonten in de zestiende DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. 1. „Venetië - Ita liaans carnaval". Een cultuurfilm van en met Milo Dor en zijn zoon Milan over het verleden en het heden van Venetië en zijn inwoners. 2. „Dichters van onze tijd". Programma over de schrijver Milo Dor, die in Boedapest werd geboren maar in het huidige Joe goslavië opgroeide 12.00 Das Sonntagskonzert. Optreden van het Noordrussische academisch volkskoor, het Pjatnitsky-koor, het volkskoor Omsk en het dansensemble Donkosaken. 12.45 Freizeit. Tips voor de vrije uurtjes. 13.15 Chronik der Woche. Met: Fragen zur zeit. DUITSLAND 3 09.00 tot 10.55 en 16.00 Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. 17.30 Sehen statt Horen. Programma voor doven en slechthorenden. 18.00 Marco. „Een grote teleurstelling". Tekenfilm. 18.30 Fragestunde. Vragen van kijkers worden beantwoord. 19.15 Rockpalast. Optreden van Rory Gallagher. 19.45 Sport in het westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Aus der Geschichte der Arbeit. „Het is Godgeklaagd". Leven en werken van de boeren in dc late mid deleeuwen. 21.00 Buitenlandstudio. Actualiteiten programma. 21.45 Kopf um Kopf. Wetenschappelijk spelprogramma. Redactie: Robert Muller. 23.15 Journaal ZATERDAG 20 FEBRUARI ZATERDAG 15.00 Schau zu - Mach mit. Tips vooi doe-het-zelvers. 15.10 Boomer, der Streuner. „Dé schoonheidswedstrijd". TV-serie rond het pientere hondje Boomer. 15.30 De Muppet-show. Speciale gast: de fluitist Jean-Pierre Rampal. 16.00 Sport Aktuell. Reportage wereld kampioenschap langlauf (30 km) he ren. 17.03 10.000 Mark fur Sie?. Winnaars van de ..Grote Prijs". 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Actualiteiten uit de Bondsrepubliek. 18.00 Die Musik kommt. Maria Hellwig presenteert fragmenten uit haar folk loristische uitzendigen. Herinnerin gen aan Meran en Arnsberg. M.m.v.: Die Burggrafler, de volksdansgroep Gries-Bozen, het duo Pircher-Breiten- berger e.a. 18.58 ZDF-Programma-overzicht. 19.00 Journaal 19.30 Der lange Treek. Serie met Robert Preston en Rosemary Harris: „Het ver drag". Will Chisholm en Lester Hac- kett zijn naar de Sioux gegaan, om de medicijnman van deze stam te vragen of hij Kewedinok, de indiaanse vrouw van Will kan genezen. Intussen werd in het fort een vrouw overvallen en ie dereen denkt, dat de Indianen de schuldigen zijn. Gelukkig kan Cooper Hawkins het tegendeel bewijzen. 20.15 Drei gegen Hollywood. Filmko medie met in de hoofdrollen Hans-Pe ter Korff, Beatrice Richter en Ulrich Faulhaber. 21.55 Journaal 22.00 Das aktuelle Sport-Studio 23.15 Familiegeheimen. Thriller met Pe ter Graves, Jack Klugman, Sharon Farrell e.a. 00.50 Journaal DUITSLAND 3 Telecollege: 16.30 Chemie 16.00 Mathemik Analysis II 17.30 Eiafuhrung in die Simulations- technik 18.00 Hablamos Espanol 18.30 Schulsachen. Glocksee: eer school voor kinderen en ouders. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Alles unter eine Kappe. Carnaval- programma. Fragmenten van carna valsviering in Dusseldorf en Munster. 22.15 El Bruto. Mexicaanse speelfilm uit 1952 van Luis Bunuel met Pedro Ar- mendariz, Katy Jurado e.a.' 23.30 Rockpalast. Optreden van The Psychedelec Furs. 00.30 Journaal 13.40 Die Sache mit den „G". „Guten berg en de gevolgen" (3). De film ver gelijkt twee huwelijken: dat van ko ning Hendrik V van Engeland in het jaar 1422 en van prins Charles van Wa les in het jaar 1981. 14.10 Nieuws uit Uhlenbusch. Program ma voor kleuters. 14.40 Journaal 14.45 Actie Zorgenkind. 14.55 Jeugd in de „buut". Het kindercar naval van de Mainzer Kleppergarde. 15.55 Steps in stereo. De geschiedenis van de danskunst in de afgelopen hon derd jaar. Showprogramma met Paul Edwin Roth, Marlen Charell, Birgit Pawlik, de Herbert Dancers en ande ren. 17.00 Journaal 17.02 Sport 18.00 Dagboek 18.15 Gunsmoke. „De kemphanen" Amerikaanse westernserie met James Arness, Amanda Blake, Milburn Stone e.a.: Al jaren hebben de ranchers Hai- mes en Bolden ruzie. Maar als zoon Cully Boldens verliefd wordt op doch ter Janie Haimes, wordt de woede nog groter. Dan besluiten de jongelui Dod ge City te verlaten en een nieuw leven te beginnen. Maar zo snel gaat dat alle maal niet... 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspectieven 19.30 Bilder aus Amerika. Amerikaanse correspondenten proberen op een amusante wijze over de politiek te pra ten. Presentatie: Hanns Joachim Frie- drichs en Dieter Kronzucker. 20.15 Go west young girl. Amerikaanse speelfilm uit 1978 onder regie van Alan J. Levi met Karen Valentine, Sandra Will e.a. 21.25 Journaal en Sport 21.40 Das blaue Bidet. Film met Klaus Schwarzkopf en Peter Buchholz over de fabriant Barbe, die zijn fabriek ver koop en met een bidet in zijn koffer op reis gaat. Zijn doel is het Zuiden en al gauw reist een student met hem mee. Maar de verschillende inzichten over het leven drijven de twee weer gauw uit elkaar. De weg voor Barbe gaat naar Tunis maar tenslotte vindt hij de dood... 23.15 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor gehoorge stoorden NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor gehoorge stoorden DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Das Karussell fahrt immer immer rundherum. Melodieën van Michael Jary met Mariene Charell, Katja Eb- stein, Roberto Blanco e.a. 11.05 Kollner Schuil- und Veedelszog. Rosenmontag am Rhein. Beelden van praalwagens die aan de Rosenmontag- optochten deelnemen. 12.00 Von Mainzern Umgeben - Fast- nacht erleben. Rechtstreekse beelden van het carnaval in Mainz. 13.40 M'r moss och jonne konne. Beel den van de carnaval in Dusseldorf. 15.20 Karneval der Schlagzeilen - Narri- sche Nachrichten aus Presse, Funk und Fernsehen. Rechtstreekse uitzen ding vanuit Keulen. 17.20 Het donkere bos. „De Picknick". Britse jeugserie: Robin sluit vriend schap met een hond. John en Harold houden de wacht bij de dikke eik. Een picknick van Angela Bowers moet de jongens weer bij tante Ellen terug brengen, maar of dat lukt? 17.50 Journaal DUITSLAND 2 Tot 11.05 Programma-overname Duits land 1 11.05 Frauen der Welt. Pamflet naar de manneneconomie. 11.50 Terugblik 12.15 Wereldspiegel. Actualiteitenpro gramma. 12.55 Persoverzicht 13.00 tot 13.15 Journaal 16.00 Sport Aktuell. Wereldkampioen schap langlauf voor dames te Oslo. 16.30 Studienprogramm: Chemie 17.00 Journaal 17.10 Die Pflanzen leben. „Restaurant voor insecten".Natuurserie. 17.40 De Draaischijf. Vrijetijdsmagazi- ne. Te gast: Saragossa Band. DUITSLAND 3 08.00 Tele-gymnastik 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 tot 12.20 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie Terug van weggeweest: "De lachtende scheerkwast" bij de VPRO. Zondag avond o.a. Mimi Kok, Sjef van Oekel en Wim T. Schippers, die ook de nieuwe se rie heeft geschreven.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4