Inschrijving nieuwbouw-wonjngen leiden IIIIPIPl een nieuw te bouwen wijk voor 13.500 Leidenaars. Aanmelding voor een huurwoning in de Stevenshof Stevenshof •NBAAR vtftyQER tftA tni Ml •-r 5 De Stevenshofmolen aan de Veenwatering. Zowel de molen a/s het worden in het bebouwingsplan van de Stevenshof ingepast. naam en voorletters postkode en woonplaats De gearceerde gebieden (woonbuurten 1 en 4) worden binnenkort bebouwd. Wonen in de Stevenshof Leiden krijgt er een nieuwe wijk bij In de Stevenshof jespolder - ten zuiden van de Rijndijk - zullen tussen de rijksweg 44 en de spoorlijn Leiden Den Haag 4500 woningen worden gebouwd. Deze nieuwe wijk. de Stevenshof, zal. als hij ongeveer in 1990 is volgebouwd, door ongeveer 13.500 bewoners be volkt worden. Er worden in de Stevenshof voornamelijk eengezins woningen gebouwd, 65% van alle woningen. Deze eengezinswoningen beschikken over een privé-tuin Van alle woningen in de wijk wordt 35% in gesta pelde bouw gerealiseerd, in het algemeen niet hoger dan 3 4 lagen. Het percentage kleine woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens zal maximaal 35% van het totaal aantal te bouwen woningen bedragen Er wordt hoofdzakelijk (voor 90%) in de gesubsidi eerde woningsektor gebouwd: woningwetwoningen, premiehuurwoningen, premiekoopwoningen A en premiekoopwoningen B. De premiekoopwoningen en de vrije sektor woningen zullen niet eerder ge bouwd worden dan wanneer daar voldoende belang stelling voor bestaat bij kopers en bouwers Enkele gegevens over de wijk - De woningen worden zo gegroepeerd dat er veel ruimte is voor kinderen om te spelen. Het door gaande verkeer krijgt daar geen toegang. Dichtbij de woningen bestaat voldoende parkeer gelegenheid. De wijk zal goed bereikbaar zijn met het openbaar vervoer. Er zal een aparte halteplaats in de spoorlijn Leiden - Den Haag worden gerealiseerd. De Ste venshof zal een direkte busverbinding met de bm nenstad en het centraal station krijgen Voor het verwarmen van de woningen en voor warm tapwater zal gebruik worden gemaakt van zg. stadsverwarming. Daarvoor wordt warm wa ter vanaf de centrale van het energiebedrijf aan de Langegracht door leidingen naar de Stevenshof ge voerd Uitsluitend om te koken wordt een gasnet aangelegd Midden in de wijk komt een wijkpark. Verspreid over de wijk zijn buurtparkjes in het plan opgeno In het midden van de wijk en in het gebied langs de spoorlijn is ruimte voor een winkelcentrum, een wijkcentrum, kantoren en milieu-vriendeli|ke bedril Op enkele andere plaatsen in de wijk is ruimte ge reserveerd voor scholen, gezondheidscentrum, bi bliotheek, e.d Wethouder Tesselaar laat aan de familie Doorstroom zien waar de eerste woningen komen Doorstromers krijgen voorrang bij de toewijzing va Eind 1982 wordt begonnen met de bouw van de eerste buurten In december van dit jaar zal de eerste paal worden geslagen van de eerste woning in de Stevenshof. Daarom start men dit voorjaar met het bouwrijpma- ken van het terrein (zandophoging, aanleg Stevens- hofdreef, aanleg riolering, e.d.). Met de woningbouw wordt begonnen in de noord west hoek van de polder, aan de zijde van de Rijn dijk nabij het Haagsche Schouw. Er worden dan de woonbuurten gebouwd die de nummers 1 en 4 heb ben (zie kaartje). De buurten 2, 3, 5, enz. komen la ter aan de beurt. In totaal komen er in de buurten 1 en 4 379 woningwetwoningen. Deze zullen eind 1983/begin 1984 worden opgeleverd. Woonbuurt 1 omvat 157 eengezinswoningen met tui nen: 145 vier- en vijf-kamerwoningen en 12 drie-ka merwoningen. Woonbuurt 4 omvat 206 eengezins woningen met privétuinen: 164 vier- en vijfkamerwo ningen, 10 drie-kamerwoningen en 32 bejaarden wo ningen. Verder worden hier 16 woningen en gestapel de laagbouw (2 lagen) gebouwd: 4 vier-kamerwonin- gen, 8 drie-kamerwoningen en 4 bejaardenwonin gen. Dit zijn dus allemaal huurwoningen.De hoogte van de 'kale' huur voor een vier kamerwoning zal - zoals het er nu uit ziet - tot in 1984 tussen de 400 en 450 gul den per maand bedragen. Het is nog niet bekend wel ke Leidse woningbouwvereniging de woningen gaat bouwen Wie komen in aanmerking voor een woning in de Stevenshof? De woningen in de Stevenshof worden gebouwd voor Leidse woningzoekenden. Daarbij wordt voor rang verleend aan hen die nu in goedkope woningen van woningbouwverenigingen wonen, maar graag willen verhuizen naar een duurdere eengezinswo ning. Ook bewoners van goede en goedkope partiku liere huurwoningen komen bij voorrang in aanmer king mits zij een verklaring van de woningeigenaar meesturen waaruit blijkt dat de woning weer zal wor den verhuurd volgens de woonruimteregeling nadat deze is leeggekomen. Deze doorstroomkandidaten konden zich tot nu toe niet als woningzoekenden bij Buro Huisvesting aan melden. Maar nu zal bij de bebouwing van de Ste venshof vooral met de woonwensen van deze groep rekening worden gehouden. Na doorstroming zullen de leegkomende, goedkope woningen worden toegewezen aan hen die voor het eerst zelfstandig willen wonen. Deze zg. starters op de woningmarkt vormen nu het grootste deel van het aantal woningzoekenden dat bij Buro Huisvesting De volgende groepen kunnen zich via bijgaand formulier aanmelden, waarbij groep 1 bij de toewijzing voorrang krijgt boven groep 2, en groep 2 boven groep 3. 1Zij. die een woning achterlaten met een kale huur van maximaal f 250, per maand. Dit kan zowel een woning van een woningbouw vereniging als van een partikuliere verhuurder zijn, mits in he.t laatste geval de eigenaar schrif telijk verklaart de woning weer te zullen verhu ren volgens de woonruimteregeling nadat deze is leeggekomen. Deze verklaring moet bij de aanmelding worden meegezonden. 2a .Zij, die een woning achterlaten met een kale huur tussen f 250, en 350, per maand. De overige voorwaarden zijn hetzelfde als bij 2b.z„ die nu bij iemand inwonen en zelfstandig wil len wonen (zg. starters), mits zij in Leiden wonen en hier voldoende ekonomisch gebonden zijn 3. Zij, die niet onder punt 1 of onder punt 2 vallen, maar toch belangstelling hebben, en nu in een woning van een woningbouwvereniging wonen of in een partikuliere huurwoning. In dat laatste geval dient te worden gehandeld als bij punt 1 staat beschreven. Als men wordt uitgekozen Uit degenen die het formulier inzenden selekteert Buro Huisvesting de toekomstige bewoners van de Stevenshof. Deze krijgen een nog te bouwen woning voorlopig toegewezen. Men wordt pas van de lijst van woningzoekenden van Buro Huisvesting afge schreven als men de definitieve woningtoewijzing heeft geaksepteerd. Als men wordt uitgekozen voor een voorlopige toe wijzing krijgt men hiervan bericht. Daarbij ontvangt men ook een uitnodiging voor inspraakbijeenkomsten over de woningen en de woonomgeving (straatin richting e.d.). De mogelijkheden voor inspraak zullen bij deze eerste woonbuurten echter niet zo groot zijn aangezien de voorbereidingstijd hiervoor te kort is. De inspraak wordt georganiseerd door J. Beemer van de Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117, 2311 CL Leiden, telefoon 071 -254665 of 254892. Wat moet u doen om u aan te melden? Als u volgens het bovenstaande in aanmerking wenst te komen voor een woning in de Stevenshof moet u het volgende doen. U vult onderstaand formulier volledig in en stuurt dat naar Buro Huisvesting. Langegracht 74, 2312 NH Dit kunt u doen tot en met vrijdag 19 maart. Informatie over het aanmelden als gegadigde voor een woning in de Stevenshof kan men uit sluitend bij Buro Huisvesting krijgen. DUS NIET OP HET STADHUIS. U kunt Buro Huis 14 00 en 16 00 i 254368 samenstelling van het gezin/huishouden en geboortedata kind m/v kind m/v kind m/v naam:geb. datum naam:geb. datum naam:geb. datum: naam:geb. datum naam:geb. datum: naam:geb. datum: hoeveel bedraagt uw inkomen, inklusief alle vaste toeslagen? (kinderbijslag, vakantie toeslagen, gratifikaties en winstuitkeringen buiten beschouwing gelaten) fbruto per week/maand Van uw opgave zullen wij uiteraard een vertrouwelijk gebruik maken. naam en adres van de eigenaar van uw huidige woning (als het een partikuliere verhuurder is, moet u een schriftelijke ver klaring van deze eigenaar met dit formulier meezenden, waarin ver klaard wordt dat de woning na leegkoming weer verhuurd wordt volgens de woonruimteregeling) is uw woning een, flatwoning verdiepingslaapkamers) benedenwoning!slaapkamers) bovenwoning slaapkamers) eengezinswoning!slaapkamers) u in uw woning? s,nds.. of woont u bij iemand in, en wenst u zelfstandig te gaan wonen? ja/nee zo ja. waar werkt u? (naam en adres werkgever): hoelang ste lat u ingeschreven bij de burgelijke stand van Leiden? hoeveel bedraagt de huur (zonder stook-, gas- en licht- kosten, e.d.)? f per maand staat u bij buro huisvesting ingeschreven als woning zoekende? staan er thuiswonende kinderen ingeschreven bi| buro huisvesting? welke korrespondentie voor welke huurwoning (woningwet) in de Stevenshof zou u in aanmerking willen komen? eengezinswoning, benedenwoning, bovenwoning, bejaardenwoning, slaapkamers slaapkamers slaapkamers slaapkamers Heeft u belangstelling voor een premiekoopwoning A? postkode en woonplaats Invullen en in gesloten envelop sturen aan: Buro Huisvesting Langegracht 74 2312 NH Leiden Niet volledig ingevulde formulieren kunnen niet in behan deling worden genomen. Insturen is mogelijk tot en met 19 maart 1982. Informatiekrant en informatie avond Uitgebreide informatie over wat er in de Stevenshof gebouwd gaat worden treft men aan in een speciale Stevenshofkrant Deze is vanaf woensdag 24 februari gratis te krijgen bij de volgende adressen: Balie Stadhuis. Stadhuisplein Balie Stadsbouwhuis. Langegracht 72 Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 Centrale bibliotheek, Nieuwstraat 4 Bibliotheek Merenwijk, Rosmolen 4 Bibliotheek 't Spoortje, Bernardkade 38 Bibliotheek Zuid West, Ed van Be.numstraat 2 Bibliotheek Morskwartier. Robiinstiaat 4 Op woensdag 10 maart a s om 20.00 uur wordt voor alle belangstellenden eon informatieavond ge houden over do bobouwinysplannen en inschri|vings mogelijkheden. Deze avond wordt gehouden in het Antonius Clubhuis. Lange Mare 43. Leiden

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 30