'De hele dag hangen er van die hysterische meiden aan de lijn' RADIO TELEVISIE Hit "See you tonight" bezorgt Leidse groep Tower bergen werk Martin Eden: levendige tv-serie over schrijver Extra Studio Sport schaatsen VRIJDAG 19 FEBRUARI 1982 Radio - tv LEIDEN Cor van der Hoogt kan het allemaal nauwelijks bijbenen. Een paar weken geleden nog bewoog deze ge boren en getogen Leidenaar zich in de volstrekte anoni miteit. Nu zijn de schijnwerpers opeens vol gericht op de 23-jarige gitarist en zijn groep Tower. De telefoon in zijn bovenwoning in de Evertsenstraat staat roodgloeiend. Vriendin Peggy wordt er horendol van. "De hele dag hangen er van die hysteri sche grieten aan de lijn". En Cor' zelf: "Mijn broer zei altijd: Juh, dat wordt nooit wat met die pes- therrie van jullie. Nu zegt-ie te gen iedereen die het maar horen wil dat de gitarist van Tower z'n broer is". De debuutsingle 'See you tonight' van de Leidse groep is als een bom ingeslagen in het vader landse hitwezen. "Met dank aan Frits Spits", beseft Cor van der Hoogt. Immers, de man die tij dens de 'Avondspits' achter de NOS-microfoon zit, kondigde zijn voormalige 'steunplaat' stee vast met overslaande stem aan. Gevolg: het symphonische roek- geweld van de vijf heren en da me kwam op nummer zes de tip- parade binnen. Inmiddels is 'See you tonight' bovenin de hitpara de beland, terwijl de single bin nenkort in België, West-Duits- land en mogelijk in Canada en Amerika wordt uitgebracht. Symfonisch gepiel Tower werd zeven jaar geleden op gericht door toetsenman Henk van Loon en manager Ronald Privé. Na vier jaar, zoals Cor van der Hoogt het noemt: "symfo nisch gepiel in de marge", ging de groep meer de richting van de hard-rock op. De nieuwe bandle den Ben Peterzen (bas) en Cor van der Hoogt waren daar in be langrijke mate voor verantwoor delijk. Tower maakt nu muziek die ergens tussen de symfoni sche pop en de hard-rock ligt. Cor van der Hoogt: "We noemen het zelf heavy gevarieerde pop met een duidelijke melodielijn". Twee jaar geleden nam de groep af scheid van zangeres Loes Hoo- genboom. Haar muzikale ideeën en karakter bleken niet geheel overeen te stemmen met die van de andere groepsleden. Er moest een nieuwe zangeres worden aangetrokken. Een advertentie in de krant leverde een buitenge» woon druk bezette auditie op. Cor: "Er kwamen 75 meiden op af. En de ellende was dat het pas bij de 75ste raak was. Ik dacht dat ik gek werd. Op het laatst waren we zo doorgedraaid en melig dat we nauwelijks nog serieus konden spelen. We hebben wel gelachen. D'r zaten portretten tussen, niet te geloven. De meesten hadden nog nooit gezongen van hun le ven, maar het leek ze zo leuk om in een popgroepje te zitten. Hal verwege de auditie hebben we maar wat niespoeder op de mi crofoon gedaan. Konden we ze gelijk afvoeren. Totdat de laatste kandidate kwam opdraven, Ma rian Pijnaker. En dat klikte ge lijk". Platenbonzen Vorig jaar, tijdens een optreden in de muzieksociëteit The Jam, trokken Marian Pijnaker, Henk van Loon, Ben Peterzen, Cor van der Hoogt en drummer Ton Hoo- genboom de aandacht van een paar platenbonzen van de maat schappij Dureco. Cor: "Tussen onze nummers zagen ze een singlenummer zitten. Als we nog een geschikt nummer zouden le veren konden we een contract krijgen". Inmiddels was het vijftal in contact gekomen met Elmer Veerhof van de produktiemaatschappij Cat Music (het vroegere Catapult en brein achter Rubberen Robbie, red.). Cor: "Elmer had een num mer voor ons, "See you tonight", maar dat was een regelrechte dis costamper en dat zagen we niet zitten. Maar we zijn er toen zelf mee gaan stoeien en zo is de uit eindelijke versie van "See you tonight" ontstaan". Eind december dook Tower de stu dio's in en een paar dagen later stond de hit op vinyl. "En toen ging het opeens heel snel", on dervond Cor van der Hoogt. "De plaat was nauwelijks een week uit en stond al op zes in de tip. De aanvragen voor optredens stroomden binnen. We spelen nu de ene avond in Limburg en de volgende dag ergens in Gronin gen. Een paar weken terug moes ten we in 's Gravenzande optre den. We spelen daar wel meer. Meestal voor een halfvolle zaal. Maar toen we de laatste keer om een uur of acht met onze spul letjes kwamen aanzetten, was de zaal al bomvol. En tijdens de 'soundcheck' stonden ze al 'we want more' te roepen. Een paar maanden terug moesten we alles uit de kast halen om een beetje respons van de zaal te krijgen. Nu gaan ze bij wijze van spreken al uit hun bol als we Corrie en de Rekels spelen. Het is werkelijk ongelooflijk hoe één singletje de situatie rond een groep kan ver anderen". Uit de naad Tijd om het plotselinge succes te verwerken, is er voor de groepsleden nauwelijks bij. Kei hard werken is op dit moment het parool. Cor: "Het is dikwijls lachen geblazen met die Elmer Veerhof maar het is wel een beul. We werken ons uit de naad. En terecht, want een dag in de stu dio zitten, kost klauwen met geld". Het zwoegen onder beul Veerhof heeft voorlopig geleid tot een tweede single, 'Going home', en een elpee die op het punt staan om op de platenmarkt te worden gedropt. Cor: "Die elpee is voor de helft door de jongens van Cat Music gemaakt. De andere helft is werk van onszelf. Er staan een paar rustige 'ballads' op. Voor de HILVERSUM (GPD) - John GrifTith. alias Jack London, werd in 1876 in San Francisco geboren. Na een harde jeugd werd hij zeeman en in 1897 nam hij deel aan de „Goldrush" op Klondike. Tower-gitarist Cor van der Hoogt voor zijn woning in de Leidse Evertsenstraat. „Halverwege de auditie voor een zangeres hebben we maar wat niespoeder op de microfoon gedaan. Konden we ze meteen afvoeren (Foto: Holvast). rest is het behoorlijk heavy. Hoe de plaat gaat heten is nog niet be kend". Wanneer het succes van de groep Tower aanblijft, zullen de meeste groepsleden in de problemen ko men met hun wefkknng. Cor van der Hoogt is op dit moment de enige van het vijftal die zich full time muzikant kan noemen. De overige groepsleden overwegen hun baan op te zeggen. Cor: "Op vakantie gaan is er voor hen voorlopig niet bij. Want door al dat studiowerk zijn ze bijna alle maal door hun vakantiedagen heen". Behalve dat hij de telefoon aan merkelijk vaker moet opnemen en dat zijn bankrekening er wat florissanter gaat uitzien, veran dert er in het leven van Cor van der Hoogt dus niets wezenlijks. "Het enige verschil is dat ik een agenda heb moeten kopen. De laatste keer dat ik zo'n ding in m'n handen heb gehad, was op school" JAAP VISSER Door veel zelfstudie leerde hij zichzelf het ambacht van het schrijven en daar na was hij onder meer oor logscorrespondent en we reldreiziger. Jack London kreeg wereldfaam als ro manschrijver en kreeg het, voor die tijd dubieu ze, etiket van „de bekend ste Amerikaanse socia list" opgeplakt. Hij had in Klondike de werken van onder meer Nietzsche en Marx ontdekt en, al be klom hij zelf in de loop der jaren de maatschappelijke ladder, hij bleef in zijn verhalen allerlei sociale bewogenheid verwerken. Zijn klassebewustzijn en begrip voor sociaal-zwak keren komt sterk naar vo ren in zijn semi-autobio- grafische romans „John Barleycorn" (1913) en „Martin Eden" (1909). Van dit laatste verhaal heeft de Ita liaanse staatsomroep (RAI) een tv-bewerking gemaakt, gebruik makend van zowel Italiaanse als Duitse acteurs. Slechts de hoofd rollen worden gespeeld door de bekende Amerikaanse acteurs Christopher Connelly (als Martin Eden) en Mimsy Farmer (als Ruth). De TROS gaat deze pro- duktie vanaf vrijdagavond in vijf delen van een kleine 50 minuten uitzenden. Het verhaal, en dus ook de film, loopt over van autobiografische elementen, waardoor deze tv- filmserie ook een kleurrijk beeld geeft van het leven van Jack London. In de eerste aflevering, vrijdagavond, valt echter op dat zijn ontdekking van het socialis me in Klondike geheel over het hoofd wordt gezien. Wel geefl Martin Eden uiting aan zijn be hoefte aan maatschappelijke kri tiek: „Ik kan de wereld iets ver tellen door - gewoon in korte scherpe zinnen - mijn ervaringen te vertellen. Ik kan zelfs de we reld veranderen als ik dat wil". Vooral de beslissing van Eden om het zeemans bestaan voor het schrijfbureau om te ruilen komt sterk op de voorgrond in de eer ste aflevering. Eden maakt doo toeval kennis met Ruth, een da me uit intellectuele kring. Zij sti muleert zijn zelfstudie, maai hoewel hij op haar valt moet hij de seksuele bevrediging voorlo pig nog bij meisjes van zyn eigen stand zoeken. Het vroeg-negen tiende eeuwse de cor van het verhaal, met in de steden het grote sociale pro bleem van de immigranten, speelt een belangrijke rol in de tv-fllm. Een prachtige verfilming van het contrast tussen de leven dige heme aan de haven en de steriele pracht van Ruth's villa maakt Martin Eden „tot een le vendig televisiefeuilleton". (Ne derland 2; 22.00 uur). HILVERSUM (ANP) - In het komende weekeinde zal Stu dio-Sport in twee extra uit zendingen verslag doen van de wereldkampioenschap pen schaatsen voor heren (all-rounders) in Assen. In de uitzending van zaterdag zijn vanaf 12.25 uur op Nederland 2 de wedstrijden over 500 en 5.000 meter te zien. Dit programma wordt om 12.10 uur voorafgegaan door een kort overzicht van de hoogte en dieptepunten uit de ge schiedenis van de honderdja rige KNSB. Zondag zijn de ritten op de 1.500 en 10.000 meter vanaf 12.55 uur te zien op Nederland 1. HILVERSUM I NOS: Ieder heel uur nws. KRO: 18.06 Echo. 18.20 Punt uit. 19.55 Overweging. 20.03 Country Time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op Morgen. VPRO: 0.02 Rust zacht, met Joop van Tijn. 2.02 Muz. terwijl u slaapt. 6.02 Vpro-Ochtend Wijding. HILVERSUM II VOO: 18.00 Nws. P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. OVERHEIDSVOOR LICHTING: 18.30 De Nederlandse Antillen. VOO: 18.40 Info-magaz. 20.00 Nws. 20.03 Mono. NOS: 21.00 Suara Maluku. OS: 21.40: Thema: Niks voor niks. 21.56 Ik heb u lief mijn Nederlands (7). RVU-NOS: 22.10 Fascisme (2). NOS: 22.30 Nws. 22.40 NOS-kultuur. 23.55 Nws. HILVERSUM III NOS: Ieder heel uur nws. 18.04 De Avondspits. 19.02 De Rock en Roll Methode. VPRO: 20.03 Ook zo. 20.30 Radio Nome. 22.02 De Radiola Im provisatie Salon. 22.30 De andere wereld. ZATERDAG 20 FEBRUARI HILVERSUM I VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum (8.06 Dingen van dedag). 10.30 Z.I. 12.03 Tussen start en finish. (Het progr. van tussen 12.30 en 17.00 kan worden onderbroken voor het We reldkampioenschap Schaatsen voor heren te Assen). 13.06 In de Rooie Haan. 15.03 Muziek uit Holiday In te Leiden. 16.02 De Speeldoos. 17.55 Meded. en SOS-ber. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Rollebolleradio. 7.30 Nws. 7.35 Aktua. 8.00 Nws. 8.11 Sport na sport. 8.30 Nws. 8.33 Toe- raktua. NOS: 9.05 Gymn. v.d vrouw. 9.15 Voor blinden en slechtzienden. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS 9.33 Bosboom en Bekkoy (10.30 Nws.). 11.30 Nws. 11.33 Docum OS: 11.56 Thema: Niks voor niks. 12.12 Ik heb u lief mijn Nederlands (7). NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. TROS: 12.36 Ak tua. 13.00 Nws. 13.11 Aktua (13.30 Nws.). 14.00 Coulissen. (14.30 Nws.). 15.00 Jan, Jans en de kinderen. 15 05 Han en alleman. (15.30 en 16.30 Nws 17.00 Aktua. 17.30 Nws. 17.36 Aktua. HILVERSUM III NCRV: 7.02 Popfrisser. (8.15 Tussen 60 plus en 70 min). 9.03 Gospel- Rock. 10.03 Popstation. 11.03 Pop non stop. 12.03 Los Vast. 14.03 Op Stap. 15.03 Disco-express. 16.30 NCRV-Zaterdag-sp""-* HILVERSUM IV AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Piano-an. 8.00 Nws. 8.05 Op een klein statio- neethe, 's morgens in de vroegte. 9.00 Passe-partout. 10.00 Concerto Mattinale. 11.45 Liever de lucht in. 13.00 Nws. 13.05 Kerkeüjke- concerterende en verstrooiende mu ziek. 15.00 Volksmuziek uit Mexico. 15.15 Opera met...waanzin. 16.00- 17.00 Klassiek met Caroline. 18.20 - 18.25 Nieuws voor gehoorge stoorden TELEAC 18.28 Open school: Follow me. 18.43 Recht op... NOS 18.58 Journaal KRO 19.00 Tweetie. De avonturen van een on deugend vogeltje. 19.10 De BB Show. Een spelprogramma gepresenteerd door Berend Boude- wijn met assistentie van Anne van Nieuwenhuyzen. De deelnemende scholen zijn vanavond het St. Vitus- college uit Bussum en het Baams Ly ceum. Speciale gaste: Marlies Breeuwsma uit Tanzania. Berend Boudewijn praat met Marlies over een project voor vrouwen in Dar-es-Sa- laam om hen door middel van het ma ken van kleding economisch onafhan kelijker te maken. 20.15 Galactica. „Atoomoorlog". Zes tiende aflevering uit de Amerikaanse science-fictionserie met in de hoofd rollen Lorne Green (commandant Da- ma) en Richard L. Hatch (kapitein Apollo). 21.00 Yes Minister. Engelse komische serie met Paul Eddington, Derek Fowlds en Nigel Hawthorne. NOS 21.30 Journaal KRO 21.55 Praten met de minister-president. Naar aanleiding van de vergadering van de ministerraad van vandaag een gesprek met minister-president Van Agt. 22.05 Vrijheid en vrijheid. De anti-dis- criminatiewet heeft een storm los ge maakt, die vooral het christelijk on derwijs beroert. De zaak is al helemaal gepopulariseerd tot: heeft een school bestuur het recht een homofiele on derwijzer te weren of niet? Verschil lende organisaties, die de grote diver siteit van het protestants christelijk onderwijs illustreren, nemen nogal emotioneel stelling. IKON-televisie nodigde mensen van diverse partijen uit om in de Krakeling te Amsterdam hun stellingen toe te lichten, maar ook om gezamenlijk de vraag te onderzoe ken of men de omgang tussen bevol kingsgroepen zo diepgaand bij wet kan bewaken zonder ze te verzieken. Tevens een samenvatting van de reis van paus Johannes Paulus II naar en kele Afrikaanse landen. NOS 23.40 Journaal 23.45 - 23.50 Nieuws voor gehoorge stoorden ZATERDAG TELEAC 10.50 Micro-electronica in bedrijf. NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Informate voor Span jaarden. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal TROS 18.59 De Hulk. „David als patiènt". Amerikaanse tv-serie met Bill Bixby, Lou Ferrigno e.a.: Na een auto-onge luk komt David Banner in een rolstoel terecht en kan eigenlijk nog maar wei nig doen als hij getuige is van een ban koverval. De Hulk brengt de overval tot een goed einde en zorgt ervoor dat Banner weer kan lopen. NOS 20.00 Journaal TROS 20.27 Wie is wie?. Blijspel van Roger O'Hirson, met Pleuni Tbuw en Hugo Metsers: Het huwelijk van George en Emily lijkt te zijn vastgelopen. Ze zijn duidelijk op elkaar uitgekeken. Als ze allebei maar iemand anders zouden zijn, zou de toekomst er voor hen veel beter uitzien. Ze besluiten tot een vorm van een rollenspel en door zich als het ware te vermommen en in de huid van een ander te kruipen, weten George en Emily via deze omweg weer nader tot elkaar te komen en hun hu welijk weer op het rechte spoor te brengen. 22.10 Tros Aktua TV. Wekelijkse actua liteitenrubriek. 22.55 SOAP. Amei'lkaanse komische se rie met Katherine Helmond, Robert Mandan e.a.: Dutch stelt alles in het werk om Eunice te blijven boeien; Burt spreekt wederom een commissie toe en El Puerco deelt mee dat de com munisten hem tot in Connecticut zijn gevolgd. 23.20 Tros Sport Extra. Hoogtepunten uit halve finales en finale van het WCT-toernooi tennis in Richmond (VS). NOS 00.15 Journaal 00.20 - 00.25 Nieuws voor gehoorge stoorden Pleuni Touwen Hugo Metsers spelen George en Emily in het blijspelWie is wie"? van Roger O'Hirson. Via een spelletje proberen zij hun huwelijk te red den. ZATERDAG NOS 12.10 Honderd jaar schaatsen. Naar aanleiding van Het eeuwfeest van de Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond een overzicht van de hoogte- en dieptepunten uit de ge schiedenis van deze bond. 12.25 Studio Sport-Extra. Schaatsen een rechtstreekse reportage van het wereldkampioenschap voor heren (all- rounders) te Assen. Vandaag worden de 500 en 5000 meter verreden. 18.00 Tita Tovenaar. Nederlandse kin derserie met Ton Lensink en Maroesja Lacunes. 18.05 Sesamstraat 18.20 Klein, klein kleutertje. Jacobus en Corneel. „Te laat". 18.35 Open school. Hoe word ik olym pisch kampioen in zeven lessen? (1): De basisbewegingen. 19.00 Popeye. Tekenfilm. 19.07 Uitzending door derden. Een pro gramma van Het Vrije Woord. 19.37 Mededelingen en pro grammaoverzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman. Armand Pien geeft zijn visie op het weer. 20.15 Ontsnappingsroute. „Collabora teur of patriot". Achttiende aflevering uit Britse tv-serie over de redding van geallieerde vhegtuigbemanningen in bezet Europa tijdens de Tweede We reldoorlog: Albert is vrij. Wanneer hij naar de „Candide" terugkeert staan de geallieerden al aan de rand van Brus sel. Kessler en Madeleine staan op het punt te vertrekken. Reinhardt wil hen niet vergezellen: hij is er zeker van dat Albert het brein achter de ontsnap pingsroute is en wil hem zien. Kelder mans, die ervan verdacht wordt een collaborateur te zijn, zoekt bescher ming in de „Candide". 21.05 The French Connection (1). Ameri kaanse speelfilm onder regie van Wil liam Friedkin met Gene Hackman, Fernando Rey, Roy Scheider e.a.: Na een huiszoeking in een bar lukt het twee inspecteurs van politie. Buddy Russo en „Popeye" Doyle een drugs dealer te arresteren. Het is het begin van een lange en bloedige klopjacht op een internationale heroinebende. 22.45 Journaal BELGIE 2 19.00 Dag aan dag. Overzicht van de cul turele actualiteit in Vlaanderen. 19.30 Lieve plantjes. De Clivia. 19.37 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.00 Luisa Miller. Opera in drie bedrij ven van Giuseppe Verdi op een libret to van Salvatore Cammarano, recht streeks vanuit de Koninklijke Munt schouwburg, met Laszlo Polgar, Fran- cia Taglianini, Lajos Miller e.a.: Luise is de dochter van de oude soldaat Mil ler. Zy houdt intens van Rodolfo, de zoon van graaf Walter. Rodolfo ver bergt echter zijn ware afkomst en doet zich als arme boer voor. De jaloerse Wurm onthult echter Rodolfo's ware identiteit aan de oude Miller en aan de graaf. Intussen is gravin Frederica, graaf Walters nicht, op het kasteel aan gekomen. Na een gedwongen huwe lijk met een inmiddels overleden her tog, hoopt zij Rodolfo te kunnen hu wen. Graaf Walter zelf is woedend over de affaire tussen Luise en zijn zoon. Hij wil Luise en haar vader op sluiten, maar Rodolfo dreigt ermee de onwettige machtsovername van de graaf aan het licht te brengen... DUITSLAND 1 WDR 18.00 WWF-Club. Liveprogramma van uit de studio met als presentatoren: Marijke Amado, Jurgen en Frank. 18.30 Chicken sieht alles. TV-sene 18.40 WWF-Club. Vervolg van de uitzen ding van 18.00 uur. 19.15 Hier und Heute. Actualiteiten. 20.00 Journaal 20.30 Mainz wie es slngt und lacht. Uit zending vanuit het Kufurstlichen Slot te Mainz. Presentatie: Rolf Braun. Me dewerkenden: Mainzer Carneval ve- rein, De Mainzer Carneval Club, de Gonsenheimer Carneval Verein, en de Karneval-Club Kastel. 23.45 Journaal ZATERDAG 10.00 Journaal 10.03 Maigret. Politieserie. „De gehan gene van St. Pholien". 11.30 Menschenkinder. „Huizen op hun kop gezet". Film van Wolfgang M. Ebert. 12.00 Terugblik 12.10 Buitenlandjournaal 12.55 Persoverzicht DUITSLAND 2 18.20 Meisterszenen der Klamotte. Klucht uit de oude doos met Harry Langdon. 18.35 Western vom gestern. ..Arizona Kid" met in de hoofdrol Roy Rodgers. 18.57 ZDF - Ihr Programm 19.00 Journaal 19.30 Buitenlandjournaal 20.15 Maigret. „De gehangene van SL Pholien". Misdaadserie: Maigret be kijkt in een bistro een jongeman die aardig wat bankbiljetten bij zich heeft. Hij volgt deze persoon. De man reist per trein naar Duinkerken. Maigret verwisselt de koffer waar de jongeman het geld in verborgen heeft. Als de jon geman de lege koffer aantreft, pleegt hij zelfmoord. Een zekere heer Van Dam verschijnt ten tonele die meer van de zaak afweet 21.39 Ein himmliches Vergnugen. Klucht met in de hoofdrol Harold Lloyd als de piano virtuoos die zich onder druk van de gangster „Pistolen Paul" genoodzaakt ziet om in een tin- gel-tangel te spelen. Zijn eerste suc cesnummer wordt de bevrijding van Bébé en haar vader uit handen van de steenrijke Jim Rockhauer, die hen als slaven vasthield. Harold knjgt het voor elkaar dat ook de tiran zijn straf krijgt waarna hij met Bébé trouwt 22.00 Journaal 22.20 Nacht der Lieder. Showprogram ma vanuit Dortmund met: Chns de Burgh, Bettina Wegner. Georges Moustaki, Ludwig Hirsch. Angelo Brando, Georg Danzer en Konstantin Wecker ZATERDAG 10.45 Nachbam in Europa. Programma voor Joegoslaven, Grieken en Span jaarden. DUITSLAND 3 18.00 Puppenspiele der „Kleinen Büh ne". „Het koude hart". Poppenspel voor de kinderen. 18.30 Telecollege. Geschiedenis. 19.00 EfT-EfT. Vnjetydsmagazine. 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.30 Reporter. Nieuws uit de Bondsre publiek 21.15 Alphabet. „Heeft het schrift toe komst?". TV-sene 21.45 Gott und die WelL Voetbal als gc- loofsoorlog: de fans van de voetbal clubs van Glasgow. 22.15 Das Licht der Gerechten. TV-scrie met Klaus Kindk-r. Ch.inUil N Het duel tussen Nicolaj en zijn vriend Wassja is goed afgelopen Nu stelt Ni- colaj alles in het werk zijn zwager Sc- dow het handwerk op te leggen. Se- dow wil naar Petersburg. Maria vraagt Sophie om raad. Tijdens dit gesprek wordt duidelijk dat NicoUy een vrien din heeft. Sophie wil naar Frankrijk vertrekken... 23.10 Die Zwanxiger Jahre in Koln und Dusseldorf. Nicuwse serie Van de re volutie tot de opkomst van het dui- zendjange ryk. 23.55 Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5