-c Eindelijk schot in bouwplan bij Mariënhaven ,/(IS3/rK Wethouder stuurt raadslid zaal uit eidse agenda J En laat hem even later weer binnen.... Na veel vertraging rond woningbouw voor personeel verpleeghuis Van Dalen eerste op lijst WD Voorschoten Van Rij op eerste plek CDA in Wassenaar Dronkemansrit: twee gewonden en grote schade Mogelijk parkeerplaats bij verenigingsgebouw aan de Splinterlaan Stad en rand WARMOND - Het lid van de Warmondse raadscommissie van financiën, Corijn (VVD), zal met weinig plezier terugden ken aan de vergadering van gisteravond. Nadat hij geweigerd had zijn advies uit te brengen over een gemeentelijke bijdrage in de kosten die voortvloeien uit de sloop van de opstellen van het bedrijf Dekker Hout Warmond wees wethouder Van Schagen (CDA) de liberaal zonder pardon de deur. "Het reglement van orde bepaalt dat een lid dat geen advies geeft uitbrengt de zaal moet verlaten totdat de anderen dat wel hebben gedaan", legde Van Scha gen uit. Opmerkelijk hierbij was dat commissielid Stol, die zich aanvankelijk eveneens van stemming onthield, wél mocht blijven zit ten. Hoe dan ook, Van Schagen leek het na een nadere bestudering van het regle ment bij het verkeerde eind te hebben. Waarna Corijn hoofdschuddend het pand weer mocht betreden. Corijn en Stol waren trouwens niet de eni gen die moeite hadden met de gemeente lijke bijdrage in de sloopkosten. Ook Vreeken kon maar weinig begrip opbren gen voor deze zaak. Het draaide allemaal om het woonschip "Zenith", dat is gelegen aan de Straat ter Leede. Het woonschip is via de bedrijfs- opstallen van Dekker Hout aangesloten op de distributienetten van de verschil lende nutsbedrijven. Door de sloop van de opstallen zullen de water-, gas-, en elektriciteitsleidingen van het woonschip worden afgesneden. Tijdens de eerder gevoerde onderhandelin gen over de overdracht van het Dekker- bedrijfscomplex (thans gevestigd op de Veerpolder) is dit probleem onbesproken gebleven omdat geen van de betrokke nen er rekening mee heeft gehouden. Volgens de notaris zijn in de akte dan ook geen "eenduidige" bepalingen opgeno men die antwoord geven op de vraag wie nu voor de kosten moet opdraaien. Met de eigenaar/bewoner, CDA-fractielei- der Heijl, van het schip zijn B en W over eengekomen dat de gemeente de helft van de heraansluitingskosten zal betalen. Dat komt neer op een bedrag van 5.000 gulden. Corijn verzette zich hier fel tegen. Hij wilde, desnoods langs juridische weg, uitge zocht zien of de gemeente dit nu moet be talen. Hij kreeg hierbij steun van burger lid Stol die er vanuit ging dat de eigenaar van Zenith had kunnen weten dat de lei dingen van zijn woonboot via de opstal len van Dekker Hout, waar Heijl werk zaam is, zijn aangesloten op de distribu tienetten van de nutsbedrijven. Wethouder Van Schagen. WARMOND - In Warmond is na lange tijd weer overleg gaande over de bouw van kleine woningen voor het per soneel van Mariënhaven. Tot voor kort lag dit overleg helemaal stil. Als gevolg van een contactstoornis tussen de gemeente Warmond en Mariënhaven is een belangrij ke brief van dit verpleeghuis voor demente bejaarden pas begin februari in de bus van het gemeentehuis terechtge komen. VOORSCHOTEN - De WD-afde- ling Voorschoten heeft de huidi ge wethouder J. van Dalen weer als lijsttrekker aangewezen. Hij wordt op de lijst voor de komen-, de gemeenteraadsverkiezingen gevolgd door de raadsleden H. van Gogh (tweede) en mevrouw M.C. van der Kloes-Kamsteeg. Opvallend is de terugkeer van het oud-raadslid S.A.C. Begeer op de vierde plaats op de lijst. Vijfde staat mevrouw J.B.M. Hul- scher-Boezeman, gevolgd door het raadslid H.J. Willemsen. J.W. Aeijelts Averink is zevende, me vrouw W.L. ten Hoopen achtste, negende H.J. van Laar en tiende de huidige fractievoorzitter E. de Keuning. Deze laatste heeft te kennen gege-. ven niet meer in het plaatselijke politieke leven terug te keren wegens tijdgebrek. Op de lijst ontbreekt het raadslid N. Ooster- baan. WASSENAAR - Het CDA in Was senaar heeft haar kandidatenlijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen samenge steld. In de rangorde van de eer ste drie plaatsen is rekening ge houden met de drie bloedgroe pen ARP, KVP en CHU. Lijsttrekker is de huidige fractie voorzitter C. van Rij. Op de twee de plaats staat W. Olyslagers, nieuw in de Wassenaarse poli tiek. De wethouder van techni sche diensten J. van Dingstee komt op een derde plaats. Nieuw is ook mevrouw Visser-Luiting op plaats vier. Met haar ver schijnt de eerste vrouw in de Wassenaarse CDA-fractie. De plaatsen vijf en zes zijn voor de huidige raadsleden Speelman en Hoogeweegen. Nieuwelingen zijn verder Wensveen, mevrouw Graafland en Noordover. Het raadslid H. Schelhaas is op eigen verzoek op de tiende plaats geko- Van de huidige fractie keren niet terug wethouder Van der Klaauw, die vele jaren aan het Wassenaarse politieke besturen heeft meegedaan en Verberne. In de brief zet het bestuur van Ma riënhaven het belang uiteen van de bouw van een kleine 60 wooneenheden voor één en tweepersoonshuishoudens die voor het merendeel zijn be stemd voor het verplegend per soneel. Deze urgentieverklaring is nodig om de uitvoering van het eerder door formele proce durefouten vastgelopen bestem mingsplan weer aan de gang te brengen. Burgemeester Hendrickx is erg blij dat de brief van Mariënhaven er nu dan eindelijk is. "We heb ben in mei vorig jaar al hard ge roepen om die brief. Dat duurde toen ook al zo lang want we kon den pas op 21 oktober de nood zaak van de woningbouw bij Ge deputeerde Staten (het dagelijks bestuur van de provincie) aan kondigen. Die waren toen echter weinig onder de indruk van de argumentatie van Mariënhaven zodat het huiswerk opnieuw moest worden gedaan". Volgens Hendrickx hebben tussen mei en oktober 1981 tal van tele foongesprekken en briefwisse lingen plaatsgevonden tussen Expositie In het kunstcentrum aan de Lange Voort in Oegstgeest is een expo sitie van een vijftal kunste naars. Giel Langeveld (potlood tekeningen) Jos Laurijssens- Langenberg (droogbloemschil derijen), Frans Peeters (aquarel len), Frans van der Veld (beeld houwwerken) en Gemma Zijl stra (aquarellen) laten hun werkstukken zien tot en met 24 maart. De ruimte is dinsdag, woensdag, donderdag en vrij- LEIDERDORP - Het oplossen van het parkeerprobleem rond het gebouw Splinterlaan 91 is mogelijk als de commerciële ge bruikers daarvan mee willen be talen. Dan kan er namelijk op de speelplaats achter het gebouw een parkeerplaats worden aange legd voor dertig auto's. De kos ten van de aanleg zijn 18.000 gul den. Rond het gebouw wordt regelma tig parkeeroverlast gesignaleerd. Die ontstaat door de bezoekers van de in het gebouw gevestigde Volksuniversiteit K en O, dans school Van der Linden en ballet school De Jong. Niet alleen de buurtbewoners hebben bij de ge- Mariënhaven en de gemeente. Alle boodschappen hadden tel kens dezelfde inhoud: een aan dringende gemeente en een wat vaag antwoordend Mariënhaven. Huisjesmelker Hendrickx: "Vlak na de afwijzing van GS hebben we een gesprek met het bestuur van Mariënha ven gehad. Toen bleek dat Ma riënhaven er per abuis vanuit ging dat de verantwoordelijk heid voor de huur en verhuur van de woningen bij haarzelf be rustte en daar had men het geld niet voor. Na dat gesprek liet de brief weer zo lang op zich wach ten. We hebben toen op het punt gestaan de ondernemingsraad van Mariënhaven te benaderen. Het gaat per slot van rekening om huisvesting van de verpleeg kundigen. Ik weet dat een aantal van hen in Warmond noodge dwongen is gehuisvest op ka mers waarvoor gigantische huur prijzen moeten worden afgedra gen aan een huisjesmelker", al dus Hendrickx. Het plan voor de bouw van wonin gen voor het Mariënhavenperso- dag open tussen half twee en half zes en op vrijdagavond van zeven tot negen uur en zaterdag middag van een tot vijf uur. Volksdansen In de 'MuzenhoF aan de Engelen- daal in Leiderdorp is vrijdag avond een volksdansinstuif. Kinderen en jongeren kunnen tussen zeven en acht uur te recht, terwijl de rest van de avond voor ouderen is bestemd. meente aan de bel getrokken, omdat ze op bepaalde tijden geen parkeerplaats meer kunnen vinden. Ook busmaatschappijen klagen over het belemmeren van de doorgang op de Splinterlaan. De raadscomissie verkeer en ver voer besloot gisteravond de plan nen voor de aanleg van de par keerplaats goed te keuren, als de ze zogenaamd 'budgettair neu traal' kunnen worden uitge voerd. Dat wil zeggen, dat het geen extra uitgavenpost voor de gemeente mag worden. Van der Linden en De Jong zullen daar om een deel van de kosten moe ten betalen. K en O niet, omdat deze instelling subsidie van de gemeente Leiderdorp ontvangt. neel kent een lange geschiedenis waaraan tal van ogen en haken, maar vooral papier, kleven. Hendrickx vertelt dat Mariënha ven, dat thans een personeelsbe stand heeft van 305 hoofdzake lijk (leerling-)verpleegkundigen, van jongs af aan problemen heeft gehad met het aantrekken van personeel. Dit is vrijwel geheel toe te schrijven aan het nog im mer bestaande gebrek aan woon ruimte voor de verpleegkundi gen. Zoals bekend wil Mariënhaven de woningen bouwen aan de Gan- zenwei en aan de Vlietwei. In verband met de beter subsidie mogelijkheden heeft Mariënha ven de woningstichting War- munda met de ontwikkeling van de bouwplannen belast. War- munda is daarmee akkoord ge gaan onder de voorwaarde dat een deel van de woningen ten goede komt aan de Warmondse woningzoekenden. De plannen tot woningbouw aan de Ganzenwei (39 stuks) werden indertijd bedolven onder zo'n vijftig bezwaarschriften. De om wonenden keerden zich onder meer tegen "de massaliteit van de bouw" en tegen de overlast LEIDEN - Ondertrouwd: W.M. van Steenbergen en J. Heidstra; H. Bakker en A.M.W. van Emmerik; H.G. Arends en J.M.W. Mieloo; A.H. Hesseling en S.H.M. Aarts; H. Nachtegaal en M.C.J. Zuijdwijk; R. Kammeraat en J.J.C. van der Holst; H.J.P. van Douwe en M.E. Homan; A.J. Luiten en J.P. van der Kuil; J.C. van der Kraan en Y.M. Faas; W. Snellenberg en J. Versteegen; J.W.K. Louwerens en E.J. Davids. LEIDEN - Geboren: Richard zv. G.R. Stammers en M.C. Harteveld; Birsen dv. A. Arikan en F. Mizrak; Johannes Benjamin zv. J.B.M. Borst en C.A.J. Smits; Sebastiaan Johannes zv. J.J. van den Nouland en E.A.M. Berning; Ge rard Willem Klaas zv. N. Ouwehand en N.W.G. Mol; Nicolaas Leendert zv. N.A. van Beelen en J.J. van der Plas; Corne lls Leonardus zv. C.H.L. Klaassen en E.M. Ris; Jannetje Trijntje dv. A.B. Her- bert en M. Barnhoorn; Ajinemieke Mar- garetha Titia dv. R.J. Verdonk en M.M. Ketelaar; Jeffrey Gerardus Leendert zv. G.Th.J. van der Hoorn en P.G. Laman; Wesley zv. F.C.M. Sluiter en R. van Oe- vem; Jaapje Jennifer Mirjam dv. G.P. Ouwehand en C.J. Heijmans; Johanna Mathilda dv. J.W. Zuijderduijn en C.J. Murck; Richard zv. C.J. de Vreugd en M.C. Schaap; Michael zv. R.M. Prins en M.E.A. Sloos; Arnold Joost Willem zv. W.A.J. Mol en M.J.L.I. Peijnenborg; Ed win zv. L.M. van der Holst en G.A.M. Jansen; Dennis zv. T. van Melsen en G.R. de Water; Bianca dv. A.C. de Rid der en M. Mellema; Aisoon zv, R. Sucha- ritkul en W. Polnikom; Guido zv. P. Straathof en B. Dijkstra; Clazine Simo- ne dv. P. van Eik en N. Rijsdam; Brenda Gerarda Helena dv. H.N. Steenvoorden en C.M.B. Steenvoorden; Cornelia dv. van de nieuwe bewoners die vol gens de bezwaarmakers een ge heel ander levenspatroon zouden hebben dan zijzelf. Van de opzet om de woningen aan de Vlietwei en aan de Ganzenwei tegelijker tijd te laten verrijzen kan niets terechtkomen omdat een aantal van die bezwaren nog moet wor den afgehandeld. Verzet Ook de te bouwen wooneenheden aan de Vlietwei (17 stuks) stuitte op verzet van de omwonenden. Zij wezen erop dat de grond waarop moet worden gebouwd bestemd is voor openbare doel einden. Toch keurden Gedepu teerde Staten de plannen goed. Mariënhaven en de gemeente hadden de urgentie van de wo ningen voldoende aangetoond, zo meenden GS. De eerste paal zit echter nog steeds niet in de grond want in januari 1981 schorste de Raad van State de bouwvergunning voor de tweede maal. De eerste keer ge beurde dat omdat men de bezwa ren van de omwonenden tegen G. de Vreugd en M.E. van Duijn; Dama ns Dorothee dv. H.J. Vermeulen en E. Spenler; Marcel zv. W. Buytendorp en M. Blok; Friso Pieter zv. R.F. Blanke voort en E.M. Besse; Leanne dv. M. van Egmond en A.W. Kruger; Nick Jacobus Joseph zv. J.M.J, van Winsen en J.J.A.C.M. Kortekaas; Angela dv. R.Th.M. Wennekers en M.J.S. Zwanzi- ger; Peter zv. R.P.M. Wolters en K.G. van Winkel; Corina Cornelia Catharina dv. R.F.A. de Pinéda en M.C. Harde man; Majid zv. M. Larkoubi en F. Ba- roudi; Danny zv. M.H.A. Hillen en E.M. Versteeg; Jacqueline Marie-Louise dv. J.A. de Koster en J.M.A. van der Luit; Badr zv. M. Essaoui en A. Lahrach; Ma- lou Emilie dv. A.W. Siemons en A.E.E. van Loo; Marie Louise dv. A.C. de Bruijn en P.W.H.M. van Remundt; Sa muel zv. S. Vermond en M.A.P. Klein; Jannetje Annette dv. M. Hartevelt en W. Sira. LEIDEN - Overleden: G.J. de Vaal, geb. 13-9-1920 man; C.H. Uhlman, geb. 29-7-1900 vrl. geh. gew. met J. Se- gers; A.C.F. van der Vlist, geb. 25—2—1910 vrl. echtg. van L. van der Wal; G.C. Verkalk, geb. 27-6—1905 vrl. geh. gew. met I. Monteba; C. Steyger, geb. 13-8-1897 vrl. geh. gew. met P. Boekling; P.H. Rams, geb. 26-8-1938 man; E. Kok, gebr. 8-2-1904 vrl. geh. gew. met J.A. van der Woensel; G.A. Bleumers, geb. 23-8-1916 vrl. echtg. van W.K. Janssen; M. van Doom, geb. 28-7-1916 vrl. echtg. van L. ter Wal; M.L. Njoo, geb. 7-1-1973 vrl.; R.W.G. ten Tije, geb. 24-10-1906 vrl. geh. gew. onder meer de situering van het gebouw gegrond achtte. De ge meente trachtte toen het een en ander te ondervangen door het huizenblok een kwartslag te draaien. In januari 1981 schorste de Raad van State de bouwver gunning andermaal omdat er procedurefouten waren ge maakt. Hendrickx: "We konden toen van voor af aan beginnen. Allereerst moest de urgentie worden aange toond met een opgave van de ei gen cijfers van Mariënhaven. Dat werd ook nog eens vertraagd door een wissel van de wacht in de directie van Mariënhaven. Af gezien daarvan vind ik dat Ma riënhaven uiterst traag heeft ge handeld. De tijd speelt tegen want hoe langer alles duurt hoe hoger de prijzen zullen uitval len". Hendrickx is met haar oor deel heel wat milder gestemd dan diverse raadsleden. Me vrouw van Cleef (WD) bijvoor beeld verwijt Mariënhaven "een vergaande laksheid". Hendrickx schat dat de huur nu met indirecte huursubsidie op ongeveer 250 gulden per maand zal terechtkomen. WIM KOEVOET met E. Geitenbeek; E.H. Verbij, geb. 26-2-1893 vrl. geh. gew. met A.L. van der Klein; J.W. Grimbergen, geb. 12-3-1908 man; W.J.J. van Winden, geb. 27-2-1930 man; H.P. Mannie, geb. 21—1—1926 man; B. Sollie, geb. 13—11—1909 man; D.S. Henderson, geb. 3-10-1925 vrl. geh. gew. met R. Röben; W.G. Gouweleeuw, geb. 9—7—1944 man; H.F. van den Eshof, geb. 25-11-1895 man; J.M. Gordijn, geb. 14-11-1946 vrl.; H. Meijer, geb. 9-1—1904 man; M. Flanderhijn, geb. 8-3-1906 vrl. geh. gew. met J. Betgen; J.M. 't Hooft, geb. 21-3-1892 vrl. geh. gew. met J. Nie- boer; C.A. Woelders, geb. 20-12-1915 vrl. echtg. van A. van Keulen; A. Mid deldorp, geb. 2-4-1914 man; H.H. Vo degel, geb. 12-12-1909 man; A.M. Geh- rels, geb. 8-11-1936 man; E. van der Voet, geb. 6-7-1896 vrl. LEIDEN Gehuwd: F.H. Masmeijer en M. Boehlee; Th.D. Peters en M.P. Stop- Ik heb ze..." LEIDEN - Een man stond gister avond hulpeloos bij zijn auto op de Garenmarkt. De deur zat op slot. Hij kon er niet in. "Ik heb de autosleutels in de kofferbak lig gen", vertelde de man aan poli- tie-agenten. De agenten kregen het autoportier met enige moeite open en probeerden de auto te starten door contact te maken. Op dat moment vond de man wat in zijn broekzak. "Ik heb ze...". WOENSDAG 17 FEBRUARI 1982 WOENSDAG Leiden - Groenoordhallen, zeilplank- Stadhuis - raadscommissie maatschap- pelijke«aangelegenheden, volksgezond heid en cultuur, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie financiën, 20 Stats jongerencentrum - Haarlemmer, straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatieprogramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, tel 213490. Museum voor Volkenkunde - speciaal programma voor kinderen tussen 8 en 12 jaar. Rijksherbarium - Schelpenkade, lezing door E. Comet 'uw tuin uw lustoord', 20 Buurthuis Groenoord - discussie-avond over het migrantenbeleid van de ge meente Leiden, 20 uur. Filmhuis LVC - film 'Bruxelles-Transit'- Samy Szlingerbaum, woe en do 20 en 22.15 uur. The Jam - Optreden de groep Short Cir cuit. DONDERDAG Leiden - Waaggebouw, folkconcert de Hongaarse groep Makam-es-Kolinda, 20.30 uur. Leidse Volkshuis - optreden de vrou wencabaretgroep Miene Mut uit Deven ter 'Dromen en bedrog', tevens informa tiemarkt, 20 uur. Groenoordhallen - Zeilplankbeurs. Welfare lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit - Caeciliastraat18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie economische zaken, 20 uur. Wassenaar - Zonnehof, tegenover Duin- rell, PvdA-ledenvergadering, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio lei den, wordt waargenomen van vr 12 tot 19 febr door: Centraal Apotheek, Bree straat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, teL 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193; spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. VOORSCHOTEN - Twee ge wonden en drie auto's met flinke schade was het gevolg van een botsing die gister avond veroorzaakt werd door een Voorschotense bestuur der. Rond het "middernachte lijke uur reed hij in beschon ken toestand tegen twee au to's die voor het verkeerslicht bij het centrum van Voor schoten stonden te wachten. De bestuurder die het ongeluk veroorzaakte reed met een verlopen rijbewijs in een Ford Taunus die niet verze kerd was. De bestuurder van de auto die door de botsing ingeklemd werd tussen de auto voor hem en de Ford Taunus, moest met een her senschudding huiswaarts ke ren. Zijn medepassagier liep enkele kneuzingen in de rug op. De bestuurder van de wa gen die als eerste stond, kon zonder verwondingen zijn weg vervolgen. De Ford Tau nus is voor een technisch on derzoek in beslag genomen. De politie houdt vooralsnog drank als oorzaak van het on geluk. De Voorschotense politie hield gisteravond een snelheids controle op de Admiraal de Ruytersingel. Deze weg vormt de verbinding tussen de wijken Noord Hofland en j Adegeest. In totaal werden 1150 auto's gecontroleerd, waarvan 76 auto's harder re den dan was toegstaan (vijf tig kilometer). De snelheid van de overtreders liep tus sen de 65 en 90 kilometer per uur. De woordvoerder van de politie noemde het aantal snelheids-overtreders veel op deze weg. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 12311 BG Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bi) vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79,70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307,30 Losse nummers 0,80 Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Commentator W. F. J. Wirtz Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941 tst. 222 Aan de Vlietwei moeten zeventien woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2