c "Barry Hughes, die belazert de mensen" 'Stop subsidie Haagse Comedie' RADIO TELEVISIE Pierre Kartner en de 'rotzooi' onder carnavalsliedjes: i u 'VV--lSu V.V Raad voor Kunst aan minister 'Dirigent Von Karajan was Nazi-lid' Komst topman bij AVRO aangevochten Radio - tv Pierre Kartner: "Ik heb het allemaal wel bekeken". DINSDAG 16 FEBRUARI 1982 Westduits musicoloog: BONN - Slechts twee maanden na het aan de macht komen van Adolf Hitler trad de bekende Oostenrijkse dirigent Herbert von Karajan toe tot de Duitse na- tionaal-socialistische partij (NSDAP). Dit schrijft de West- duitse musicoloog Fred Prieberg in zijn nieuwe werk 'De muziek in de nazi-staat', waarvan het weekblad 'Der Spiegel' in zijn jongste nummer een uittreksel geeft. In de officiële biografie van de diri gent van de 'Berliner Philharmo- niker' staat van Von Karajan in 1935 gedwongen was tot de NSDAP toe te treden omdat hij anders niet kon worden be noemd als directeur van de Ope ra van Aken, een post die hij tot 1941 zou bezetten. Volgens Prieberg die voor zijn boek talloze archiefstukken heeft geraadpleegd en 329 getui gen heeft gehoord, werd de toen 25-jarige Von Karajan op 8 april 1933 partijlid. Hij woonde toen nog in Oostenrijk. Vier maanden later werd hij lid van de partij af deling Ulm, in de Duitse staat Baden-Württemberg, waar hij sinds 1928 kapelmeester was van de Opera. ADVERTENTIE open op werkdagen van 9-17 uur vrijdags tol 15.30 uur BREDA t Pierre Kartner gaat ge woon door. De bebaarde liedjes- schrijver-tekstdichter uit Breda weet na 25 jaar in het showvak wel waar Abraham de mosterd haalt. En dan doelen we daarmee niet op zijn toneelcreatie en ook niet op zijn wollige schapendoes, die deze naam draagt. Pierre Kartner heeft voor zichzelf uitgemaakt waar hij als artiest staat, en daar blijft het wat hem betreft bij. „Ik ben een soort volksartiest die niets veranderd is. Ik groei niet. Ben niet slimmer geworden op het toneel, ben geen bewegingsles gaan nemen. Ik doe gewoon", vertelt hij. We praten over het feit dat altijd wel iemand iets aan te merken- heeft op de liedjes van Kartner. Nu is zijn jongste geesteskind 'Het Zuiden' weer onderwerp van kritiek. Pierre zou Ramses Shaffy geïmiteerd hebben. „Ge woon kinnesinne", is zijn com mentaar. „Voor mij is het een compliment dat ze weer wat ge vonden hebben. Een lied van een ander bekijken ze niet zo kri tisch, dat doen ze pas als het van Kartner komt. Moet je horen: Ramses zingt 'Vecht, huil, werk'. Ik heb het over 'Drink, lach, zing'. Dat lijkt me nogal een ver schil zeg", lacht hij voluit. „Weet je trouwens dat een groep werkloze jongeren uit Vaals ook al heeft geprotesteerd? Die wa ren het niet eens met de regels 'waar is het werken zeer gewild, als men zich maar niet vertilt'. Ik wacht nu op de boze kapelaans, want daar zing ik over dat ze wei eens vals spelen". Gewend aan kritiek laat Pierre die doodeenvoudig van zich afglij den. Hij wordt er niet meer koud of warm van. Zingt 'Het Zuiden' mee, als we de single nog eens beluisteren. „Dat wordt weer een gouwe hoor, een prima meezin ger in de zaal". - Waar zou dat nou aan liggen, al tijd die kritiek? „Ik ben een soort volksbegrip, al tijd dezelfde gebleven. Het pu bliek waardeert dat, accepteert dat ook. Maar de mensen die kri tiek hebben, het zogenaamde 'in tellect', pikt dat niet. Ik zing voor de gewone jongen, de arbeider. En die weet exact hoe de wereld in elkaar zit hoor. Critici zeggen dan: 'Die Kartner houdt zich maar stom, probeert vals senti ment te verkopen. Ze zeggen ook: die goser had beter bakker kunnen blijven, zijn liedjes ver anderen nooit. Ze praten in de trant van: Kartner, we accepte ren je twee jaar als zodanig, maar nu moet je maar eens laten zien wie je bent, ik wil nou weieens horen of het allemaal echt is. Nou, het is echt. Ik ben zo, kan niet beter, kan ook niet anders, wil ook niet anders. Toon Her mans verandert ook niet. Dat wordt hem ook kwalijk geno men" Zijn nieuwste plaat, 'Het Zuiden' noemt hij een opvolger van 'Het kleine café aan de haven'. „Ik vind dit de poëzie van de lage landen", verkondigt Pierre zelf verzekerd. En op een verbaasde blik verduidelijkt hij: „Ja, zo noem ik dat. Ik sta daar helemaal achter. De woorden in mijn laat ste lied zijn op een goudschaaltje afgewogen. Ik ben er zelf erg blij mee. 'Het Zuiden' is nu met car naval uitgebracht, omdat dit een ideale tijd is nieuwe Nederlandse platen op de markt te brengen. Nu wordt-ie gedraaid, daar profi teer ik van". We praten over de enorme rotzooi die voor het carnavalsfeest op de platenmarkt verschijnt. „Voor mij is de 'elektrische deken' van hetzelfde niveau als 'We slapen vannacht in 't schuurke', zegt Pierre. „Ik ben blijer met het succes van een Arie Ribbens uit Eindhoven of Jan Boezeroen, dan met dat van Barry Hughes. Ik ben bang dat die noorderlin gen het diep in hun hart maar troep vinden. Zo'n zingende trai ner of tandarts, die denken 'effe poen verdienen'. Terwijl wij het doen omdat we het leuk vinden, we weten waarom we zo'n liedje brengen". Zonder de hand in eigen boezem te steken vervolgt Kartner: „Kijk, als zo'n Barry Hughes of zo zegt. ik doe het maar voor de lol, dan zeg ik: oh, en het geld dat je er mee verdient geef je zeker weg voor een goed doel. Dat is flau wekul, dat is de mensen belaze ren. Weet je dat er met carnaval zo'n 108 singles uitgebracht wor den? Daar zijn drie toppers bij. De rest had niet gemaakt hoeven worden". Hij vindt overigens wel dat het Neeerlandse repertoire beter wordt „Als je een bepaald kwali- teitsprodukt levert, kom je er te genwoordig wel doorheen", zegt Pierre. Hij is van plan 'gewoon door te gaan'. „Een oude boom moet je niet verplanten", lacht hij. "Ik ben rijk. Wat moet ik nog meer". „Ik ga niet een liedje van Aznavour pakken, daar een ander een ver taling van laten maken en dan met de eer strijken. Ik probeer een liedje voor Aznavour te schrijven. Zelf doen. Dan ben je voor mij een echte artiest. De rest heeft alleen een goede stem en dat is geen verdienste, die heb je van onze lieve heer gekregen' Pierre schudt het allemaal even uit zijn mouw, praat nonchalant over zijn successenreeks. Het schijnt hem weinig te doen en geld alleen maakt ook niet geluk kig, meent hij. Kartner ziet ook geen reden om het kalmer aan te gaan doen, hoewel hy het met de huidige gang van zaken in de showbusiness niet eens is. „Het gaat te gemakkelijk tegenwoor dig. De jongelui denken dat als ze een cover op de Story gehad hebben, ze er zijn. Daar doe ik als producer ook aan mee, je moet wel. Zon Babe of Luv', optreden in Singapore en Japan, met grote verhalen in de gossip-bladen, geen wonder dat ze zich heel wat voelen, terwijl ze in feite alleen een mooi smoeltje en misschien een leuke stem hebben". Glimla chend: „Ik zie soms jonge danse ressen naar me kijken, zo van: moet die ouwe kerel ook in onze show? Maar die kerel heeft het allemaal wel bekeken". MIA MOL DEN HAAG - Als niet ingrijpend wordt veranderd bij de Haagse Comedie. heeft het gezelschap binnenkort geen levensvatbaar heid meer. De subsidie zal dan moeten worden stopgezet. Er is nog hoop: het ensemble moet wat taken afstoten, zich concen treren op de repertoiretaak en zich intensief bezinnen op de mogelijkheden voor vernieu wing daarin. Hierop komt het advies neer dat de Raad voor de Kunst minister Van der Louw van CRM heeft ge geven naar aanleiding van subsi die-aanvragen van toneel-, jeugd- en vormingstheatergezelschap pen. Al jaren loopt volgens de commis sie Theater van de raad de artis tieke kwaliteit van de Haagse Co medie terug. Er kwam een be leidsplan dat te vaag en onge richt was. Aantrekkelijke en 'suc cesvolle produkties waren er vol doende. De subsidie is echter niet daarvoor maar om risico's te dekken, zoals kunst die niet in de eerste plaats rekening houdt met de markt, waarop het produkt moet worden afgezet, aldus het advies. In het verzameladvies van deze raad wordt ook een ommekeer bij De Appel uit Den Haag ge constateerd. Artistiek-inhoude- hjk staat dit gezelschap stil, is de indruk van de commissie Thea ter. Het advies van de raad voor de kunst kreeg een inleiding mee, waarin wordt gesteld, dat er als geen geld is om de geldontwaar ding by te houden, dit een bezui niging tot gevolg heeft van bijna twee miljoen gulden of 38 ar beidsplaatsen. "Voor het toneel met zijn toch al geringe aantal medewerkers een enorme in greep", aldus het advies. Voor de Zoetermeerse toneelgroep Splien, die in moeilijkheden ver keert, ziet de commissie pro- duktsubsidie als mogelijkheid. De ontwikkelingen bij de groep waren en zijn gunstig. Toneelgroep Nieuwe Komedie uit Den Haag verdient naast de ge bruikelijke subsidie een extra bijdrag van ruim 75.000,- te krij gen. vindt de commissie. Nieuwe Komedie heeft, getuige het be leidsplan, ballast uit het verleden overboord gezet en de eigen rich ting duidelijk afgebakend, waar bij ze beweeglijk blijft zoeken naar nieuwe mogelijkheden. HILVERSUM (GPD) - De on dernemingsraad van de AVRO heeft unaniem beslo ten de benoeming van de heer H. A. Christern tot alge meen directeur via de rechter aan te vechten. Zaterdag werd de heer Christern door het algemeen bestuur van de AVRO officieel benoemd. Gisteren viel binnen de on dernemingsraad het besluit om tegen het bestuur van de AVRO een kort geding aan te spannen. Het AVRO-bestuur nam het be sluit zaterdag zonder dat de ondernemingsraad advies had uitgebracht. De raad achtte de termijn waarbinnen dat kon te kort, vooral met het oog op de nog lopende beroepszaak van de onderne mingsraad tegen de reorgani saties van het AVRO-om- roep bed rijf. Belangrijkste ar gument was echter het late tijdstip waarop het advies moest worden ingediend. Het AVRO-personeel meende dat met dat advies geen invloed meer mogelijk was op het te nemen bestuursbesluit HILVERSUM I 18.06 AVRO's Radiojournaal. 18.25 Toppers van toen. 19.02 13 Speciaal. 19.30 Operette fragmenten. 20.03 Waarvan akte, hoorspel. 20.47 Lichte grammofoonmuz. 21.02 Crinoline. 22.02 AVRO's Sportpanorama. NOS 23.02 Met het oog op morgen. VARA 0.02 Elpee Tuin. 2.02 Groot Licht. 5.02 Truck. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.10 Echo. P.P.: 18.20 Uitzending van het CDA. HUM- .VERBOND. 18.30 Na vijven en zes sen. KRO 19.00 Tussen droom en werkelijkheid. 19.20 Kruispunt. 20.00 Nws. 20.03 Overweging. 20.10 Verkenningen. 20.30 Spektakel. TE- LEAC. 21.30 In het ziekenhuis. 22.00 Vaarbewijs. KRO 22.30 Nws. 22.40 Wetenschap. 23.00 (S) Zin in muz. 23.40 (S) Radiokabaret. 23.55 HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. NOS 18.04 De Avondspits. VARA 19 02 Popdonder i 21.02 Moondogs. Amsterdams Philharmonisch Or kest met zangsolisten. Aansluitend: Landelijke concertagenda. 22.30 (S) Guitariteiten. WOENSDAG 17 FEBRUARI HILVERSUM I Ieder heel uur nieuws. VOO 7.03 Ook Goeimorgen. 9.03 Muziek ter- wyl u wekt 10.02 Kletskop. VPRO 10.45 Villa Vpro (10.45 Villa Vpro Vreemd; 11.03 Villa Vpro Vervolg. 12.03 Villa Vpro Verzet. 13.06 Welin gelichte kringen. 13.35 Een klap op je kop). EO: Eheolische Verkennin gen. 14.35 Radio Kleuterkrant. 15.02 Open Huis. 16.15 EO-Aktief. 16.20 Licht en uitzicht. 16.55 EO- Metter daad. 17.02 Tijdsein. 17.45 EO- Metterdaad. 17.55 Mededelinge- HILVERSUM II VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 De wekkerradio. (7.30 Nws.) 7.45 Mijnheer de voorzit ter. 8.00 Nws. 8.11 Aktualiteiten uit binnen- en buitenland. 8.30 Nws. 8.33 Reaktietelefoon. 8.40 De Voor uitgang. NOS 9.05 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Parions- en (herh. 2). VARA: 10.03 Hoor haar (10.30 Nws.) 11.10 Schoolradio. (11.30 Nws.) 11.43 Ra dioweekblad: Boekelo - Centraal. OVERHEIDSVOORLICHTING. 12.16 Een uitzending van het n 12.30 Nws. VARA: 12.36 Boekelo - Centraal. 13.00 Nws. 13.10 Dingen van de dag. 13.30 Nws. 13.33 Dingen van de dag. 14.00 Oude schoollied jes. 14.20 De Schuurpapier. (14.30 Nws.) 14.50 Kinderen een kwartje. 15.30 Nws. 15.32 Leef-tijd-genoeg. 16.30 Nws. 16.32 Radiorechtbank. 17.00 Dingen van de dag. 17.30 Nws. 17.36 Onder vuur. HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. KRO 7.02 Manneke Pop. 8.34 Paraplu. 10.34 Muziek, Zang en Dans, voor Nu, He den en Thans. 12.34 Popslag. 13.30 Weeshuis van de hits. 14.34 K-Rock. 16.34 Nieuws-Box. HILVERSUM IV NCRV 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 S) Preludium. 8.00 Nws. 8.05 (S) Platennws. 8.45 (S) Musica Sacra. 9.15 (S) Onder de hoogtezon. 10.00 (S)Orkestpalet. 12.00 (S) Diver timento. 13.00 Nws. 13.05 (S) Het grote werk: Missen van Mozart 14.00 (S) Kerkconcert. 14.30 (S) De kamermuziek van W.A.Mozart 15.15 (S) In kleine bezetting. 15.55 (S) Mu- NEDERLAND 1 18.20 Nieuws voor gehoorgestoorden TELEAC 18.28 Micro-electronica in bedrijf. NOS 18.58 Journaal EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Kleuterpro gramma. 19.15 Kop en staart. Serie over dieren. 19.30 Ronduit. Magazine voor jongeren. 20.10 Rembrandt 2. Bijbelse voorstellin gen, geschilderd door Rembrandt, worden geprojecteerd op het leven 20.35 Van u wil ik zingen. Koorzangpro gramma. 21.00 Op weg naar het beloofde land. Dat mensen in het verre verleden Gods leiding hebben ervaren wil men wel geloven. Maar kun je Gods leiding ook nu nog in je dagelijks leven erva ren? Daarover spreekt Henk Binnen dijk in de studio met een aantal gas ten. NOS 21.30 Journaal 21.55 Den Haag vandaag 22.10 Molière. Frans-Italiaanse speel film in vijf afleveringen met Philippe Caubère, Josephine Derenne e.a. Deel 4: „Onder bescherming des konings". Financieel gaat het Molière en zijn to neelspelers steeds beter. Nadat hij by koning Lodewijk XIV groot succes heeft behaald, mag hij in Parijs blijven en in het „Petit Bourbon" spelen. Als schrijver heeft hij veel succes met zijn karakterkomedies, waarmee hij zich echter ook enkele vijanden op de hals haalt. Maar de koning blijft herh be schermen. 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor gehoorgestoorden WOENSDAG NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie. Jan en Jacobien 2. 10.30 Verder leren of werken? 11.00 Japan 11.30 En ik was Anna en jij was Hans 13.00- 13.05 Nieuws voor gehoorge stoorden 14.45 Open schooltijd. TaalstraaL 15.00 Thema. Onbetaalde arbeid. TROS 15.30 De dieren van het groene woud. „De strooien hoed". Serie voor de jeugd: Grootmoeder Roodstaart is ziek. Ze stuurt Roodje erop uit een lek ker hapje voor haar te vangen in de hoop weer wat op te knappen... 15.55 Snowy, Chilly, Motley en ik. Ge durende een jaar bestudeerde John Paling het gedrag van zijn huisderen en vond antwoorden op de vele vra gen, die hun gedrag bij hem opriepen. 16.45 Ren Je rot. Spelprogramma gepre senteerd door Martin Brozius met van middag onder meer: Hoe kom je op de toneelschool als je acteur of actrice wil worden?; Martin, Trees enWim bele ven gekke avonturen met carnaval; en verder nog enkele andere leuke onder werpen. houwer, tekenaar, graficus en potte- bakker. Het schilderij „la vie" vertelt een verhaal. Maar wij komen er niet helemaal uit. Daar is het te geheimzin nig voor. Een echte Picasso dus. NOS 23.05 Journaal 23.15 Nieuws voor gehoorgestoorden WOENSDAG NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor gehoorge stoorden NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Informatie voor Joego- slaven en Italianen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal Vanavond komt er een einde aan de zevendelige serie "Er waren twee konings kinderen", het hoog gewaardeerde vervolgverhaal dat werd geschreven door Ger Beukenkamp en Dick van den Heuvel Voor de problemen van Esther Prins, Oscar Geitenbeek en Marcus Steffers (v.l.n.r.) wordt vanaxxmd in de laatste aflevering een uitstekende oplossing ge vonden. AVRO 18.59 Toppop. Muzikaal overzicht van de Top 30. Presentatie: Ad Visser 19.25 Er waren twee koningskinderen. Met Oscar Geitenbeek, Esther Prins, Rob Funcke, e.a. Laatste aflevering: Klaas en Annie zijn nu al een tijd op de vlucht en wonen in een uitkijktoren op de Veluwe. Breukhoven is ze ech ter weer op het spoor gekomen en stuurt ditmaal niet de politie, maar een televisie-ploeg op ze af. Uiteindelijk komen ze tot de slotsom dat het toch het beste is om naar huis terug te ke ren, waar de uiteindelijke ontknoping van alle problemen plaatsvindt NOS 20.00 Journaal AVRO 20.27 Carré Show. Presentatie: Gerard Cox. M.m.v. het Carré-orkest onder leiding van Tonny Eyk 21.20 Dallas Amerikaanse tv-serie: „De sjacheraar". Pam is vastbesloten om meer over haar moeder te weten te komen die, zoals ze dacht, al lang was overleden. Tot tevredenheid van J.R. zoekt Sue Ellen troost in de drank, want dit geeft hem een reden om haar te laten opslui ten. 22.10 - Televizier Magazine. In deze actualiteitenrubriek wordt aandacht gesteed aan Iran en Suriname. In Iran werden opnamen gemaakt in de Evin- gevangenis, waar gesprekken werden gevoerd met de directeur-generaal en de gevangenisarts. Ook worden beel den getoond van de viering van de der de verjaardag van de Islamitische re volutie. Verder aandacht voor de toe stand in Suriname na het aftreden van Chin a Sen. 22.50 De toestand In de wereld. Mr. G.B.J. Hiltermann geeft zijn visie. 22.55 Honderd beroemde schilderijen. „La Vie" van Picasso: Pablo Picasso was niet alleen een baanbrekend, maar ook een veelzijdig beeldend kun stenaar. Hij was o.m. schilder, beeld- 19.00 Toets. Humoristisch-satirisch pro gramma voor, met en door jongeren, die hun eigen (vaak moeilijke) situatie met een glimlach proberen te relative ren. Met sketches, verborgen camera en gedramatiseerde scènes. 19.37 Lotto-winnaars, mededelingen en Programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit! Verkeerstips. 20.15 Knipoog. Op ons dagelijks menu nemen streekgerechten een steeds grotere plaats in. Vanwaar deze toene mende belangstelling? 20.45 The Picture Show Man. „Pyms reizend filmtheater". Australische speelfilm van John Power met John Meillon, Rod Taylor, Patrick Cargill en Yelena Zigon: Australië in de jaren twintig. Mr. Pym trekt met zijn film theater door het land. Samen met zijn zoon, zijn hond en zijn pianist komt hij tot in de kleinste plaatsjes en hij is te vreden met het avontuurlijk bestaan. Mr. Pym is een idealist, hij houdt van de film. Op een dag krijgt hij echter concurrentie van zijn vroegere assis tent Palmer, een eerzuchtig en keihard zakenman, die de film alleen maar ziet als een middel om geld te verdienen... 22.20 Open School: Bor\jour la France. Champagne en zijn champagne: Une cave en Champagne. DUITSLAND 1 18.00 Die Leute von Korsbaek. „Op een dwaalspoor" (1) TV-serie. 18.30 Halb 7 Zwiebel-Charlie. 18.40 Die Leute von Korsbaek. „Op een dwaalspoor" (Vervolg). 19.15 Hier und Heute 19.45 4tel vor 8. Oude journaal beelden. 19.59 Programma-overzicht 20.00 Journaal 20.15 Was bin ich?. Beroepenquiz. Pre sentatie: Robert Lembke. 21.00 Panorama. Actualiteitenprogram ma. 21.45 Dallas. Amerikaanse tv-serie met met Barbara Bel Geddes en Jim Da- vis: „Het complot". Lucy Ewing is zeer onder de indruk van Alan Beam, vooral nu ze gezien heeft hoe hij het aan de stok had met haar oom J.R. Wat Lucy niet weet is dat de ruzie slechts in scène was gezet. Alan beantwoordt de liefde van Lucy, omdat hij er een kans in ziet, een beetje van de rijkdom van de Ewings te profiteren. 22.30 Tagesthemen 23.00 Het Guinness book of records. Da vid Frost presenteert sensationele re cords: De stuntman Ron Nix; De grootste vrouw ter wereld; Dwight Stones, recordhouder hoogspringen; Fakir Komar, kampioen op het spij kerbed; Connie Baker en haar 58 hoe pels; Vijf records ih worstjes-, eieren-, spaghetti- en druiven-eten 23.45 Journaal WOENSDAG 10.00 Journaal 10.03 Jahre unseres Lebens. „1953- 1956". Het economisch wonder. Serie over Duitsland na de capitulatie in 1945. 11.35 Mozaik. Magazine voor de oudere generatie. 12.10 Panorama. Actualiteiten. 12.55 Persoverzicht 13.00 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Musikladen. Muzikaal programma met Freddy Quinn, Doris D and the Pins, Little River Band, Trim Lopez, Diana Ross, Mary-Anne Heart en an deren. 17.00 Deutsche Puppenbuhnen. Pop penspel vanuit het poppencentrum te Frankfurt. In de werkplaats worden lessen gegeven in het poppen maken en ermee omgaan. 17.30 Scherlock Schmidt en Co.. „Bin- chen op stap". Kinder-krimisene: De afspraak van Willi met Scherlock en Minni om te gaan vissen kan niet door gaan. Willi moet op de kleine Binchen passen. Het komt zover dat de kleine Binchen mee moet en uit verveling gaat ze een wandeling maken in het bos. Na een tijdje missen de vissers haar en gaan op zoek. Zij vinden alleen haar zakdoek... 17.50 Journaal DUITSLAND 2 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilm 18.40 Mein Name 1st Drops. Tekenfilm serie. 18.57 ZDF-Ihr Programm. Programma- overzicht. 19.00 Journaal 19.30 Mein Sohn, der Herr IVfinister. Blijspel van de Andre Birabeau met Willy Millowitsch en Christian Wolff. De jonge Robert Fabre wordt be noemd tot minister van Cultuur. Moe der Silvie is daar waarschijnlijk niet vreemd aan, want zij heeft de carrière van haar zoon tot in de puntjes uitge stippeld. Zy is erg trots en wil erbij aanwezig zijn als haar zoon het nieuwe kantoor betrekt. Daar ontmoet zy de bode Gabrièl. Maar toevallig is Gabriel wel haar ex-man en vader van Robert. Vader en zoon komen tot de conclusie dat een van hen zijn betrekking moet opgeven. 21.00 Journaal 21.20 Jahre unseres Lebens. 1953-1956: Het „Wirtschafiwunder" TV-sene over Duitsland na de Tweede Wereld oorlog: De snelle opleving van de in dustrie; de terugkeer van tienduizen den krijgsgevangenen uit Rusland; de opstand in Hongarije; de eerste ener giecrisis. 22.50 Das Musik-Portrat. Placido Do mingo. tenor en kapelmeester. M.m.v. Gabriele Benackova-Cap, James Levi- ne, Otto Schenk, Franco Zeffirelli e.a. 23.50 Journaal WOENSDAG 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.15 Trickbonbons. „Calimeroals kapi tein". Kinderprogramma. 16.30 Nieuws uit Uhlenbusch. Program ma voor de kleintjes. 17.00 Journaal 17.10 Die Kustenpiloten. „Goedkope diamanten". TV-serie: Sandby krygt van zijn vroegere advocaat Horace Brown een tip dat in Vancouver een Chinees een kostbare party diamanten tegen een zeer lage prys te koop aan biedt Sandby krijgt het gevoel hier za ken te kunnen doen. 17.40 De draaischijf. Vryetydsmagazi- ne. Te gast: Carlos Bonell. DUITSLAND 3 18.00 Sesamstraat Kinderprogramma. 18.30 Telecollege: Wiskunde. 19.00 Fragestunde 19.45 Journaal 3. Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Computer auf 4 Radern. Auto- electronica helpt brandstof besparen. 21.00 Komische Geschichten mit Georg Thomalla. „Tommi zoekt contact". TV-serie met Georg Thomalla en Evi Kent: Het leven van een vrygezel gaat niet over rozen. Tommi is de eenzaam heid beu en zoekt kost wat kost een partner. Met behulp van een huwc- lyks bureau komt hij in contact met Evelyn, maar Evelyn is heel anders dan het bureau hem had voorgespie geld. Is er een vergissing in het spel? 21.45 Panorama-Nachfrage. Kijkers in gesprek met Panorama 22.30 Nachtschalter. Carnaval: Cultuur of commercie? 23.15 Journaal WOENSDAG WDR 08.00 Tele-gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 - 12.20 en 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5