c Leiderdorpse opslag Fasson moet sluiten Ammonslaan: zeven woonwagens ,/flscr/fR. [=e/(/se agenda 'Zijlkwartier' moet deel subsidie terugbetalen "Ernstige ongelukken worden gevreesd' Kleine meerderheid voor compromis in Wassenaarse raad Groot deel huizen aan Engelendaal al verhuurd Barning lijsttrekker van WD Wassenaar Buurtvereniging "teleurgesteld" Stad en rand DINSDAG 16 FEBRUARI 1982 ■ueiiysv Het oude gebouw op het Verto-terrein, waarin de makkelijk ontbrandbare stoffen zijn opgeslagen. LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp wil dat de opslag ruimte van Fasson Nederland bv aan de Zijldijk wordt gesloten. Uit een inspectie door de ge meente in maart 1981 bleek dat er "serieus voor ernstige onge lukken moest worden gevreesd". Een aanvraag voor een Hinder wetvergunning (noodzakelijk voor Fasson om de ruimte te kunnen blijven gebruiken) werd niet door de gemeente in behan deling genomen. Het bedrijf zou te weinig gegevens hebben over handigd aan de gemeente, waar uit zou blijken wat er allemaal opgeslagen ligt in het oude ge bouw op het Verto-terrein. Tegen deze zogenaamde niet-ont- vankelijkheidsverklaring is Fas son beroep gegaan bij de Raad van State. Volgens Fasson- woordvoerder Kalman is er geen sprake van dat de gemeente te weinig gegevens zou hebben. Er is veelvuldig overleg geweest tot ongeveer vier maanden geleden. "In oktober hebben we de ge meente Leiderdorp een comple te staat met alle gegevens over de hoeveelheid stoffen, de chemi sche samenstelling enz. doen toekomen. Vier maanden heb ben we niets meer gehoord tot dat opeens de niet-ontvankelijk- WASSENAAR - Aan de Ammonslaan in Wasse naar komen ondanks de bezwaren van omwonen den toch zeven woonwa genstandplaatsen. Daar naast komen nog eens vijf andere woonwagens el ders in de gemeente te staan. Een plaats hiervoor moet nog worden aange wezen. Na een warrige discussie heeft een kleine meerderheid van de ge meenteraad (tien tegen acht) gis teravond een raadsbesluit in die richting aangenomen, om snel te komen tot realisering van de standplaatsen binnen Wasse- PvdA, D'66 en het onafhankelijk raadslid Van der Heiden gaven hun steun aan dit CDA-voorstel, terwijl WD en Partij Wassenaar vasthielden aan de lokatie Ruige- laan, waar al jaren een paar woonwagens staan. De WD-ers Cocheret de la Morinière en Ver- berne waren wegens ziekte afwe zig, terwijl hun partijgenoot De Korte pas na de stemming de raadszaal betrad. Het nu aangenomen voorstel is een compromis, omdat PvdA en D'66 oorspronkelijk twaalf wagens aan de Ammonslaan geplaatst wilden zien. Afgesproken is dat op de kortst mogelijke termijn naar een tweede lokatie wordt gezocht. Verwacht wordt dat de realisering van beide plaatsen nog vertraging zal ondervinden door bezwaarschriften van om wonenden. WD-er Van Vuure maakte direct aan alle illusies omtrent een ge zamenlijk standpunt een einde. "Mijn fractie blijft erbij dat de Ruigelaan in sterk verbeterde ge daante moet worden gehand haafd. De broodwinning blijft dan naast de deur en bezwaren zijn daar niet te verwachten. Bo vendien zal de gedwongen inte gratie elders in Wassenaar voor de woonwagenbewoners niet erg aangenaam zijn", aldus Van Vuure. Onvermogen CDA-leider Van Rij stelde voorop, dat de bewoners van het huidige onofficiële kamp aan de Ruige laan geen speelbal mogen zijn van groepen Wassenaarders. "De raad moet nu tot een besluit ko men en mag geen brevet van on vermogen riskeren", zei de CDA- er. Hij bepleitte een langer ge luidsscherm langs de Rijksweg, zodat ook andere bewoners nabij het nieuwe centrum ervan profi teren. Het CDA wenst een ge scheiden liggende bedrijfsruim te aan de Ruigelaan of elders. Van Rij zei het aantal van zeven in plaats van twaalf wagens als een gebaar naar de protesterende omwonenden te zien. "We mo gen deze omgeving niet te zwaar belasten". Goulooze (PvdA) verdedigde zijn steun aan het voorstel van zeven wagens met verwijzing naar de politieke realiteit "De WD gaat creatieve oplossingen uit de weg. Maar misschien wil deze fractie ook niet overtuigd worden van haar ongelijk". Hij noemde het raadsstuk, door burgemeester en wethouders opgesteld, onbevre digend, omdat een meerder- heidsvoorstel van het college ontbreekt Na geconstateerd te hebben dat de twee WD-wethouders een an der beleid willen dan de beide CDA-wethouders, vroeg Gou looze burgemeester Staab naar diens inbreng binnen het colle ge. De burgemeester hield zelf vast aan de oorspronkelijke ge dachte, die ook door PvdA en D'66 gebezigd was, om twaalf woonwagens aan de Ammons laan te plaatsen. D'66-raadslid Nieuwenhoven le verde ook kritiek op de WD. "De grootste fractie in de raad kent de uitslag van het spel (géén lokatie aan de Ruigelaan - red.), maar wenst de Zwarte Piet niet in handen te hebben". Lodder (Partij Wassenaar) bracht ver schillende standpunten in, waar onder een drietal kleine lokaties verspreid in de gemeente. Misnoegen Na de beschouwingen van de frac ties voerden alle wethouders het woord. WD-wethouder Dijkstal wekte misnoegen bij de andere fracties met zijn opmerking, dat deze lichtvaardig met de in spraak waren omgesprongen. Collega-wethouder Van der Klaauw (CDA), als direct verant woordelijk wethouder voor dit vraagstuk bestreed dat de in spraak niet serieus is genomen. "We hebben in het raadsstuk alle bezwaren opgenomen en er onze visie bij gegeven. Geen gelijk krijgen betekent nog niet, dat aan de inspraak geen recht is ge daan". De wethouder zei zelf lie ver twaalf wagens aan de Am monslaan te willen, maar zich nu neer te leggen bij de politieke haalbaarheid. "Het college zal nu er eenmaal een besluit is geno men, eendrachtig aan de uitvoe ring moeten werken", zei hij ten slotte. Wethouder Van Dingstee (CDA) bestreed de uitspraak van Van Vuure, dat er aan de Ruige laan direct met het werk zou kunnen worden begonnen. "Ik ben er absoluut zeker van, dat ook daar aanzienlijke vertraging zou optreden", aldus de wethou der van technische diensten. Wethouder Barning (WD) ant woordde Nieuwenhoven dat de aanleg van een lokatie desnoods op kosten van de gemeente nu niet meer aan de orde is. Deze ge dachte, die hij overigens zelf be streed, was eerder al uitgespro ken door zijn eigen fractie. Burgemeester Staab verklaarde desgevraagd het karakter van het raadsstuk. Hij noemde het wisselvallige beleid van het rijk op het punt van de woonwagens "allerongelukkigst". "Wassenaar en andere gemeenten zitten met de brokken. Maar de WD (zijn eigen partij - red.) heeft volslagen ongelijk", aldus Staab. Hij deed een poging om ook een lokatie van twaalf wagens aan de Ammonslaan in stemming te brengen, maar de meerderheid bleek daar geen voorstander van. Zijn argument was, dat het daar tot nu toe om gegaan was. Het compromis dat nu ter tafel lag was niet als zodanig in de com missievergaderingen doorge sproken zei Staab. Nadat het WD-voorstel aangaande de Rui gelaan met tien tegen acht was verworpen, kwam de meerder heid ten slotte uit op een plaats voor zeven wagens aan de Am monslaan en vijf elders in Wasse naar. heidsverklaring bij ons binnei. kwam", aldus Kalman. Hij zegt dan ook moeite te hebben met de reden waarom de aanvraag voor een hinderwetvergunning niet in behandeling is genomen. Vol gens Kalman heeft Fasson alle belangrijke gegevens overhan digd. Een woordvoerder van de gemeen te Leiderdorp bestrijdt het ver haal van Fasson. Volgens hem ontbreken gegevens over de aard en de hoeveelheid van de stoffen die daar liggen opgeslagen. Ook weet men bij de gemeente niet hoe het is opgeslagen. Wel is be kend dat het gaat om makkelijk ontbrandbare stoffen, zoals pa pier, kunststoffen en vloeistof fen. Ook de gegevens van oktober, waar Kalman naar verwijst, zijn volgens de gemeente niet vol doende. "Op die lijst staan merk namen, maar niet de chemische samenstelling", aldus de woord voerder van de gemeente. Vol gens hem konden zelfs deskun digen van de Regionale Brand weer en de Rijks Brandweerin spectie niet uit de door Fasson verstrekte gegevens wijs wor den. "Zelfs deskundigen hadden onvoldoende gegevens om zich een oordeel te kunnen vellen". De gemeente Leiderdorp heeft Fasson nu opdracht gegeven het pand te ontruimen voor 29 fe bruari. Gebeurt dat niet dan doet de gemeente het zelf op kosten van Fasson. Zo'n vaart zal het volgens Kalman niet lopen. Fas son is in beroep gegaan tegen de niet-ontvankelijkheidsverkla- t ring en volgens Kalman houdt een dergelijk beroep in dat het besluit tijdens de procedure niet wordt uitgevoerd. Ondertussen heeft Fasson een nieuwe aanvraag voor een hin derwetvergunning ingediend. Of die wel in behandeling zal wor den genomen is nog onzeker. Overigens, zelfs als die in behan deling wordt genomen lijkt de kans dat hij wordt verleend erg klein. De opslagruimte voldoet niet aan de eisen en zal daarom eerst moeten worden verbouwd. Kalman is wat optimistischer. "Ik denk niet dat we erg veel proble men krijgen. In de ruim tien jaar dat we er zitten, hebben we nog nooit problemen gehad". LEIDERDORP - De 84 wonin gen van de Algemene Wo ningbouwvereniging Leider dorp (AWL) zijn bijna alle maal verhuurd. De wonin gen, die staan langs de Enge lendaal, zyn de eerste die klaar komen in Buitenhof Oost. De AWL heeft geen enkel pro bleem gehad met het vinden van huurders voor de wonin gen. Wel is van de eerste groep in aanmerking komen de huurders een deel afgeval len. In totaal waren 54 i sen aangeschreven. Een tal mensen haakten af, omdat het geplande doorzichtige ge luidsscherm langs de Enge lendaal er niet bleek te ko men. "De verwachting was een geluidsniveau van zo'n zeventig decibel", zo vertelt voorzitter Van Duivenvoor den van de AWL. Op basis van die verwachting werd be sloten een geluidsscherm te plaatsen voor de woningen langs de Engelendaal. Dat werd de toekomstige huur ders ook verteld. Maar uit metingen bleek dat er slecht een geluidsniveau zou ko men dat onder de 65 decibel ligt. En dan is een geluids scherm niet meer nodig. Die beslissing kwam echter veer tien dagen nadat de huurders op een voorlichtingsavond waren geweest. "Dat is een beetje ongelukkig gevallen", zo meent Van Duivenvoor den nu. Want een aantal men sen bleken de woningen di rect langs de weg nu niet meer te willen huren. Een aantal van hen wilden liever een woning achter het eerste rijtje, iets verder de wijk in. De AWL heeft toen de volgen de groep aangeschreven en vond zo nieuwe huurders. Het geluidsniveau is overi gens helemaal niet hoog, zo meent Van Duivenvoorden. Door geluidsisolatie kan het i de woningen zelfs had geen enkel probleem om de onder de 35 decibel blijven en dat is "erg laag". De bouw van de woningen heeft door de vorst geen noe- menswaaardige vertraging opgelopen. Het is de bedoe ling dat de eerste vijf huizen aan de Buitenhoflaan op 8 april worden opgeleverd. Al le woningen (er zijn ook nog een paar blokken verder in de wijk) moeten in augustus klaar zijn. Geraniummarkt In De Gouden Leeuw' aan de Veurseweg in Voorschoten is vanavond een bespreking over de dit jaar weer te organiseren Geraniummarkt in deze ge meente. Zaterdag 15 mei wordt deze markt in de Voorschotense Voorstraat gehouden. Van avond wil het bestuur van de Leidse afdeling van de konink lijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, die voor de organisatie verantwoorde lijk is, van gedachten wisselen over het komende gebeuren. Aanvang van de bespreking acht uur. Poppen Het poppentheater 'Wellus Nie- tus' brengt morgenmiddag in Voorschoten het stuk 'Het vrouwtje met de pukkel'. De voorstelling begint om half drie en wordt gehouden in de thea terkeet aan de Winston Chur- chillweg. Energie De informatie-fase van de lande lijke discussie over het energie beleid is ingegaan. De Raad van Kerken en de politieke partijen in Oegstgeest organiseren mor genavond een bijeenkomst waarop over het energievraag stuk gepraat wordt. De avond wordt gehouden in het gemeen tecentrum aan de Lijtweg en be gint om acht uur. Muziekcafé Het 'Lindehoeve'-muziekcafé in Voorschoten heeft voor donder dagavond een optreden van Pe ter Urwin en Bert Haasjes op het programma staan. Hun re pertoire bestaat voornamelijk uit Engelse en Schotse traditio nals. Aanvang negen uur. LEIDERDORP - De buurt- en speeltuinvereniging 'Zijlkwartier' moet een deel van de subsidie, die men in 1978 heeft gekregen, terugbetalen. De raads commissie beleidsplanning, financiën en belastin gen die gisteravond in Leiderdorp vergaderde bleek niet bereid om de opbrengst van de kantine buiten de subsidie-afrekening te houden. Verder dan de helft van de winst wilde men niet gaan. Voor voorzitter Pison van de vereniging een teleur stelling. Toen namelijk in 1978 het nieuwe gebouw aan de Van der Marckstraat werd geopend, heeft de toenmalige wethouder Gordijn de vereniging ge vraagd of men de exploitatie van de keuken op zich wilde nemen. "Dat hebben we gedaan en daarvan worden we nu bijna vier jaar later de dupe", aldus Pison. Argumenten van de commissie dat het 'Zijlkwartier' ook al een huur betaalt, die eigenlijk hoger zou moe- tem liggen, wees hij van de hand, omdat er twee andere verenigingen in het gebouw (Volksuniversi teit K en O en fotoclub Daguerre) dezelfde huur be talen. Pison kon nog niet zeggen, om hoeveel terug te beta len subsidie het uiteindelijk zal gaan. Als de com missie in dezelfde lijn had beslist als de raadscom missie cultuur vorige week, dan had de buurtvereni ging 510 gulden moeten teruggeven. Dat wordt nu in ieder geval meer. Die commissie vond dat de winst van de kantine van de vereniging, die sinds 1978 geen subsidie meer heeft aangevraagd, helemaal buiten de afrekening moet blijven. WD-raadshd Scheffer drong er bij wethouder Bezemer (PvdA) ten slotte met klem op aan met de buurtvereniging te komen tot afspraken op papier. LEIDERDORP - De huur van de ruimte in 'Muzenhof en de nieu we automatische uitleenadmini stratie vormen de opvallendste posten op de begroting over dit jaar van de openbare bibliotheek van Leiderdorp. Aan huur moet nu 228.000 gulden worden be taald en voor de aanschaf van de uitleenapparatuur moest bijna 30.000 gulden worden uitgetrok ken. De begroting van de biblio theek stijgt van 100.000 gulden in 1981 tot ruim 350.000 gulden nu. WASSENAAR - De WD-afdeling Wassenaar heeft haar kandida tenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen vast gesteld. Lijstaanvoerder is de huidige wethouder van financiën Barning. Hij wordt gevolgd door het zittende raadslid mevrouw Van der Wiel. Wethouder van on derwijs, cultuur en recreatie Dijkstal komt op de derde plaats. Fractievoorzitter Nieuwzwaag is vierde. Nieuw op de lijst is de vijf, Aproot. Achter hem komt op de zesde plaats het raadslid Co cheret de la Morinière. Vanaf de zevende plaats gaat het om alles nieuwe mensen: mejuffrouw Tamboezer en de heren De Greef, Poldervaart en Pruijs. Opvallend is het vertrek van De Korte. De Korte is naast zijn hui dige raadslidmaatschap nog lid van de Tweede Kamer. Ook de nestor van de raad Van Vuure verlaat dit bestuursorgaan. Ver der komen na de verkiezingen in juni ook de raadsleden Haasnoot en mevrouw Van der Veen niet terug in de gemeenteraad. DINSDAG Leiden - Wienerwald, Steenstraat: le denvergadering CDA. 20 uur. Agaatlaan 407 - inleidende lezing over het Trancedente Meditatieprogramma, 20 uur. Jazzcafé The Duke - vier Leidse dich ters lezen voor uit eigen werk, optreden duo 'Valium', 20 uur. LVC - Breestraat 66, bijeenkomst Ener gie Komitee Rijnland, 'inleiding in de energieproblematiek'. 20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - film 'Nous étions un seul homme', 20 uur. Centrale polikliniek AZL - recreatiezaal 6e verdieping (gebouw 5), avond over het thema: behandeling en begeleiding van kinderen met diabetes, 20 uur. Oogheelkunde AZL - voorlichting over glaucoom, 20 uur. K&O - Oude Vest 45, tekenfilms en een komische jeugdfilm, woe 14.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur,tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zjjn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736, Werklozen Belangen Vereni ging Leiden adviesbureau, woe van 10- 12 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, vrouwen in de bijstand, woe ochtend. Warmond - gemeentehuis, progressief Warmond bijspijkeravond fles in poli tiek), 20 uur. Gemeentehuis - commissie financiën en economische aangelegenheden, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie sport en verkeer, 20 t Leiderdorp - gemeentehuis, verkeer e ;r, 20 i WOENSDAG Leiden - Groenoordhallen, zeilplank- Stadhuis - raadscommissie maatschap- pelijkceangelegenheden, volksgezond heid en cultuur, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie financiën, 20 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatieprogramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67. meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, tel. 213490. Museum voor Volkenkunde - speciaal programma voor kinderen tussen 8 en Rijksherbarium - Schelpenkade, lezing door E. Cornet 'uw tuin uw lustoord', 20 2 Leiden, 2 Filmhuis LVC - film 'Bruxelles-Transit'- Samy Szlingerbaum, woe en do 20 en 22.15 uur. The Jam - Optreden de groep Short Cir cuit. DONDERDAG 20.3 Leidse Volkshuis - optreden de vrou wencabaretgroep Miene Mut uit Deven ter 'Dromen en bedrog', tevens informa tiemarkt, 20 uur. Groenoordhallen - Zeilplankbeurs. Welfare lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vxjj advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, teL 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-11 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit - Caeciliastraat18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie economische zaken, 20 uur. Wassenaar - Zonnehof, tegenover Duin- rell, PvdA-ledenvergadering, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio lei den, wordt waargenomen van vr 12 tot 19 febr door: Centraal Apotheek, Bree straat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, teL 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193; spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgevers maatschappij Leldsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 0O-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschnjving geen administratie- en Incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damlate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement f 57.35 Per poet 79.70 Adjunct-hoofdredacteur: R. D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Directie: G Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington, Cairo, Rome. Madnd. Stockholm en Djakarta. Commentator W. F J Wlrtz tel. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2