Die trap na is vervelend Winnen: "De Tour heeft mijn leven sterk veranderd" Peer Maas stopt met wielrennen Geen vervanger Van der Wereld Stephan wil gerechtelijk onderzoek 99 99 Arrestatie manager FC Utrecht MVKV: Einde competitie is haalbaar Gediplomeerde Jeugdtrainer WOENSDAG 10 FEBRUARI 1982 ROOSENDAAL (GPD) - De Huijbergse amateur-wielren- ner Peer Maas heeft gisteren definitief laten weten dat hij in 1982 niet meer terug zal ke ren in de wielersport. De 31- jarige Westbrabanders maak te zijn besluit bekend in Gil- ze-Rijen bij de ploeg-voor- stelling van Gazelle, de firma waarvoor hij de afgelopen acht seizoenen uitkwam. Na het wereldkampioenschap in Praag, waarvoor Peer Maas aanvankelijk was gese lecteerd maar uiteindelijk af viel vanwege zijn matige prestaties in de Ronde van Wilhelm Teil, kwam Maas al niet meer in wedstrijden in actie. Toch was 1981 een suc cesvol seizoen voor de Huij- bergenaar, die toen maar liefst vijf klassiekers op zijn naam schreef. „De gebeurtenissen in Praag hebben niet zo zwaar gewo gen in mijn beslissing. Hal verwege het vorig seizoen heb ik ploegleider Ben van Erp al laten weten dat hij in 1982 niet meer op mij hoefde te rekenen. Verschillende factoren, zowel in de privé- als in de werksfeer, lagen aan de basis van mijn besluit", al dus Peer Maas, die de laatste jaren in de wedstrijden ver antwoordelijk was voor de gang van zaken binnen zijn ploeg. Die rol van kopman zal nu wor den overgenomen door Dries Klein, omdat Theo Hoger- vorst nog herstellende is van een zwaar ongeval. Pas in de tweede helft van het seizoen zal Hogervorst waarschijnlijk weer aan wedstrijden kun nen deelnemen. GENT (GPD) De seizoensinde ling van Peter Winnen verschilt niet of nauwelijks met die van vorig jaar. „Waarom verande ren?", aldus de Noordlimburger na een trainingsrit van de com plete Capri-Sonne-formatie op de Vlaamse wegen. „Het liep in 1981 prima, dus lijkt het me lo gisch om niet van de ingeslagen weg af te gaan. Alleen hoop ik sterker te worden in het tijdrij den. Niet dat ik daarin onder de maat zou zijn gebleven, maar ik verspeelde op een gegeven mo ment toch drie minuten. Wan neer je voor een goede plaats in het klassement in aanmerking wil komen, mag zo'n verlies niet voorkomen". Ploegleider Walter Godefroot voegt hieraan toe: „Ik heb Peter Winnen desondanks in een tijdrit dingen zien doen, waarvan ik on middellijk zei: Dat is klasse. In de Ronde van Romandiè hoefde hij slechts 30 seconden prijs te geven ten opzichte van Saronni. Winnen: "Ik hoop dit seizoen wat sterker te worden in de tijdritten". LEIDEN - De vereniging van be roepswielrenners (WBW) is ver ontwaardigd over de beslissing van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) slechts twee beroepsrenners af te vaardi gen naar het wereldkampioen schap veldrijden. De VVBW vindt dat de KNWU te weinig re kening houdt met de belangen van dé professionals en de spon sors. Het hoofdbestuur van de KNWU besloot tijdens een besloten ver gadering dat er geen aanleiding bestond naast titelverdediger Hennie Stamsnijder en Reinier Groenendaal een vervanger aan te wijzen voor Kees van der We reld. De Alphenaar kwam het af gelopen weekeinde tijdens een wedstrijd in het Belgische Gits ongelukkig ten val, waarbij hij een kuit- en scheenbeenbreuk opliep. Van de Wereld is daar door drie maanden uitgescha keld en moet onder meer het we reldkampioenschap veldrijden missen dat in het weekeinde van 21 en 22 februari in Lanarville (Frankrijk) wordt verreden. Van de Wereld dwong voor dat evene ment verrassend een toegangs bewijs af met zijn zilveren plak tijdens de afgelopen nationale ti telstrijd. ROTTERDAM (GPD, ANP, Reuter) - Om aan alle „indianenverhalen" een einde te maken, gaat Peter Stephan gerechtelijke stappen ondernemen tegen twee bestuursleden van Feyenoord. De aan de kant gezette direc teur heeft zijn advocaat mr. Urlings opdracht gegeven te onderzoeken welke stappen mogelijk zijn tegen Aad van der Laan (technische zaken) en Cock Dijk (secretaris). Hoewel vastgelegd was dat geen van beide partijen naar buiten toe over de ander zou praten, lie ten de twee bestuurders zich na zijn vertrek kwetsend uit over de oud-manager. Van der Laan deed dat in het televisieprogram ma „Sport op Zaterdag", waarin hij zei dat Stephan trainer Jezek zou hebben gemanipuleerd; Dijk liet zich minder vleiend uit in een kranteninterview. Stephan begrijpt dat allemaal niet. „De wijze waarop ik weg moest vond ik al al merkwaardig, en dein nog een trap nakrijgen is wel heel vervelend. Terwijl er na drukkelijk was vastgelegd dat we geen negatieve dingen over elkaar zouden vertellen en ik me daaraan consequent hou, kwa men en komen zij opeens met die indianenverhalen. Ik heb Jezek nooit gemanipuleerd, integen deel, ik heb hem altijd gehol pen". Ook trainer Vaclav Jezek kan ech ter nog betrokken worden bij de gerechtelijke stappen waaraan Stephan denkt. Jezek zou tegen een groep supporters hebben verteld dat de oud-directeur „geld had verdiend" aan de transfer van Budding. Stephan: „Maar toen ik kwam, was Bud ding er al een jaar. Dus ook al een indianenverhaal. Ook tegen Je zek zal ik eventueel stappen ne men als ik precies weet wat hij gezegd heeft". UTRECHT (GPD) - De mana ger van FC Utrecht, Cor H„ is door de Utrechtse politie gearresteerd. Volgens offi cier van justitie mr. R. Toe ter houdt de aanhouding van Cor H. verband met het onderzoek naar de fraude met kaartjes bij FC Utrecht. Hij wordt verdacht van het plegen van valsheid in ge schrifte. De officier wilde verder geen mededelingen in deze zaak doen. Wel zei hij dat het to tale onderzoek naar de han del en wandel bij FC Utrecht nog enige weken zou kunnen gaan duren. Gisteren heeft mr. Toeter hierover uitvoe rig overleg gepleegd met de Utrechtse politie, die het on derzoek uitvoert. Om daar achter te komen nodigde Stephan gisteravond de bewuste groep supporters uit die eerder bij Jezek op visite was. Over de uitkomsten van dat gesprek wil de Stephan nog geen mededelin gen doen. „Maar het is niet alle maal even naar verlopen", be sluit de oud-directeur. „Ik heb een keurig afscheid gekregen van de sponsors van het Rotter dam-Toernooi. Die hebben mijn vrouw en mij een reis naar een van de zuidelijke landen aange boden. Een aardig lichtpuntje". Rob Groener heeft gisteren zijn contract als trainer van FC Twente met een jaar verlengd. Hoewel de club voorstander was van een langere verbintenis, hield Groener het op één seizoen. Groener volgde aan het begin van dit seizoen de naar Tours vertrokken Hennie Hollink op als trainer van de Twentse eredi visieclub. Steven Edwards, die een gevan genisstraf van 18 maanden uitzit wegens inbraak, heeft toestem- VALKENBURG - De kans dat de afdelingsclub MVKV de laatste wedstrijddag van het seizoen '81/ '82 haalt, lijkt toegenomen na ge sprekken met de eigenaar van de grond, het ministerie van Defen sie. Nota bene op de middenstip van het hoofdterrein van de Val- kenburgse voetbalvereniging moet een zendmast worden neer- geplant. Wekelijks informeert het bestuur van MVKV nu bij de commandant van het nabij gele gen marinevliegkamp of de bouwvergunning al is afgegeven. Het ontbreken van dat stukje pa pier weerhoudt de marine ervan MVKV van dat veld af te 'fcturen'. Inmiddels proberen de gemeente Katwijk, het ministerie van De fensie en MVKV de voetbalclub van een gewisse dood te redden. Marine-voorlichter luitenant ter zee, Geneste: „Het ministerie van Defensie onderhandelt met de gemeente Katwijk over de. aankoop van een weiland dat vlak bij het voetbalveld ligt. Met 25.000 duizend slagen om de hand zou MVKV daar dan zelf een speelterrein kunnen laten aanleggen. Maar die besprekin gen met de gemeente zijn nog prematuur. In elk geval moet de voetbalclub het hoofdveld verla ten, want die zendmast komt daar hoe dan ook". ming gekregen twee keer in de week zijn cel te verruilen voor net voetbalveld van Bristol Rovers. De club uit de Engelse derde divisie wil de 20-jarige vleugelspits onmiddellijk na zijn vrijlating contracteren. De club werd op Edwards attent gemaakt door een cipier. De voetbalscheidsrechters in Bretagne hebben gedreigd de fluit neer te leggen als er geen einde komt aan de gewelddadig heden tegen arbiters en tussen spelers onderling. Zij opperen de mogelijkheid van een boycot na dat één van de scheidsrechters, Michel le Pen, zondag was gesla gen door een Portugese speler tijdens een wedstrijd tussen een plaatselijk team en een club, be staande uit Portugese gastarbei ders. Le Pen liep daarbij een gebroken neus op. "Indien de tendens van meer gewelddadigheden op het voetbalveld, dit seizoen ingezet, voortzet", aldus een verklaring van de scheidsrechtersbond in Bretagne, "dan zullen wij de fluit niet meer hanteren". Vorig jaar verboden de autoriteiten reeds het gebruik van alcohol rond de voetbalvelden om het geweld in te dammen. ADVERTENTIE De S.V. AARLANDERVEEN zoekt voor het nieuwe sei zoen 1982/1983 een voor training en technische begeleiding van haar jeugdafdeling (A, B en C junioren) Belangstellenden kunnen zich wenden tot de jeugdsecretaris R. C. VAN LEEUWEN Stationsweg 6 - 2445 AH AARLANDERVEEN - 01725- 2568 LONDEN (Reuter) Ipswich Town leed gisteravond dubbel ver lies tegen Liverpool. De ploeg speelde weliswaar gelijk (2-2) op Anfield Road, maar door dat resultaat miste de vernederlandste formatie de finale van de Engelse league Cup. De eerste wedstrijd werd met 2-0 door Liverpool gewonnen. Voorts 'verloor' Ipswich in Londen al na tien minuten Frans Thijssen (zie foto). De Neder landse middenvelder verliet met een enkelblessure het veld na een botsing met Graeme Souness. De toch al door blessures geteisterde club was de afgelopen week overigens al twee keer tegen Liverpool onderuit gegaan. Een pleis ter op de wonde verzorgde gisteravon David Gates die bij de stand van 2-0 (treffrs van Rush en Dalglish) doelman Grobbelaar voor de eerste keer in vijf wedstrijden passeerde. De gelijkmaker kwam op naam van Brazil. Zoiets doe je niet als je geen aan leg hebt voor dit soort werk. Sinds die dag weet ik wat ik aan Peter Winnen heb". Godefroot zal de Nederlandse Tour de France-revelatie als kopman in de eerstvolgende uitgave van „la grande bouclé" uitspelen. „Winnen is een van de renners die in de toekomst een grote ron de op hun naam kan schreven", aldus de chef d'equipe. „Waar mee ik niet beweer dat hij dit jaar reeds Bernard Hinault zal ver slaan". Trouwens, Peter Winnen zelf loopt evenmin met de gedachte rond dat hij na zijn ophefmakend eer ste optreden in de Tour (vijfde plaats in de eindstand en etappe- winnaar op Alpe d'Huez) nu bij machte is om Hinault de baas te zijn. „Zolang hij de superatleet is, zal hij de dienst uitmaken", al dus Winnen over de vedette uit Frankrijk. „Toch hoop ik hem zo nu en dan te kloppen a li Alpe d'Huez vorig jaar". Het feit dat Winnen straks de man is om wie het in de ploeg Capn- Sonne draait, heeft natuurlijk een geestelijke druk ten gevolge. „Vorig jaar had ik bij wijze van spreken kunnen afgaan", zegt hg. „Fijn was dat niet geweest, maar het zou minder deining hebben veroorzaakt, dan wan neer ik nu faal. Ik ben me daar terdege van bewust De voorbije Tour de France heeft mijn leven ingrijpend veranderd. Ik draag nu een flink stuk verantwoorde lijkheid ten opzichte van de ploeg". „Van de andere kant is het zo, dat ik me niet gek laat maken. Kijk, de supporters kunnen nog zoveel verlangen, maar ik ben de man die het moet doen. Ik weet hoe het zit Een kwestie van: Zorgen dat ik er sta als het straks tijd is. Punt uit Mijn programma wordt grotendeels afgestemd op de Tour, met vooraf de Ronde van Romandié en Ronde van Zwit serland. Daarnaast zal ik in de klassiekers op geaccidenteerd terrein present zijn, bijvoorbeeld Amstel Gold Race, Waalse Pijl, Luik-Bastenaken-Luik, Rund um den Henninger Turm en Kampioenschap van Zürich". Bij Capri-Sonne vervult niet alleen Peter Winnen een heel belangrij ke rol Datzelfde geldt voor Theo de Rooy. De Rooy werd echter onlangs getroffen door het nood lot toen hij tijdens een trainings rit zijn sleutelbeen brak. „Gelukkig is het leed al weer bijna geleden", aldus de vroegere we reldkampioen der studenten. „Misschien dat ik medio maart weer zo ver gevorderd ben, dat ik kan deelnemen aan Tirreno- Adriatico. Deze week vertrekken we met de ploeg naar het zuiden van Frankrijk. Daar staat een aantal wedstrijden op het pro gramma. Aan de hand daarvan wordt bepaald of ik in Tirreno- Adriatico deel uitmaak van onze ploeg. Ik heb er goede hoop op". Theo de Rooy is bezig aan zyn der de jaar bij de profs. Hij zal dit sei zoen, evenals Gregor Braun, Ronny Claes, Jostein Willman en (natuurlijk) Peter Winnen een beschermde renner zijn. „Ik ver wacht veel van De Rooy", aldus chef d'equipe Godefroot „Zeker in de finale van menige klassie ker". De man in kwestie zegt: „Mijn stre ven is er voorts op gericht om te verbeteren als klimmer. Ik hoop het niet meer mee te maken dat ik in de cols snel uit het voorste gelid moet Dan voel je je nutte loos. In het middengebergte kan ik goed uit de voeten. Nu ook nog op een hoger plan en dan is alles oké. Mogelijk doen we straks met de kern van de ploeg nog een hoogtestage in Font Re- meu. Allemaal met het oog op de Tour, alhoewel eerder in het sei zoen voor mij eveneens veel be langrijke dagen zijn. Vrijwel alle klassiekers staan op het pro gramma. alsmede de Catalaanse Week, Ronde van Romandié en Ronde van Zwitserland Ik heb er zin in".

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13