Kkmiper forceert beslissing Winst voor Zijl en LZ Bettine Vriesekoop: geslaagde generale repetitie Oase troeft koploper af LUS V-er bezorgt zijn ploeg de winst in de beslissende set LZ heerst bij eigen zwemtoernooi PAGINA Sport MAANDAG 1 FEBRUARI 1982 Aanvankelijk had Bettine Vrie sekoop zo vlak voor de Top 12 die komend weekeinde in het Franse Nantes wordt af gewerkt, geen trek in het competitietreffen met Nikon. Rijsdorp werd gevraagd in te vallen, maar die voelde zich daartoe niet in staat, waarna Avanti's topvrouwe haar maatjes Swier en De Groot niet op wilde zadelen met een vooraf al kansloos verlies. Manager Bergman van Nikon behoefde dus niet meer boos te zijn: Vriesekoop kwam, de t.v. kwam, de reklame voor zijn club was gered. Coach Gerard Bakker besefte dat heel speels en vrijblijvend drie keer verliezen toch een mentale deuk zou achterlaten en verkoos de volle inzet, vechten voor elk punt waar door in Brabant een echte ge nerale repetitie op de plan ken kwam. En het pakte goed uit! Dat Bettine voor de Britse in ternational Bob Potton het koppie moest buigen, was in gecalculeerd, net als de winst op de even sloomogende, maar getalenteerde Van Gas teren. Han Gootzen fungeer de als serieuze test-case en de gekrulde Brabander moest heel wat zachte g's inslikken. Met name de derde game werd de international op tem po uitgespeeld en dat is een gunstige zaak met de komen de tempo-slagen in Frankrijk (o.a. met Popova en Olah) in het vooruitzicht. Had Avanti wat aan de twee ze ges die Vriesekoop inbracht? Patrick Swier moest dan toch zeker twee duiten in het zakje doen en De Groot één. Swier slaagde, hij bestendigde zijn topvorm van de laatste we ken en zal op de terugweg in de auto zich meer malen con tent getoond hebben met het vloeren van Oranje-concur rent Gootzen. De Groot faal de. Bij 5-4 kon hij zijn team aan een verdiende puntende- ling helpen maar de jeugdin- ternational lardeerde zijn voor de schoonheidsprijs in aanmerking komend spel op nieuw met teveel onbenullige Avanti dus na twee duels nog zonder punten, maar echt de gradatiegevaar dreigt er nau- welijk. Tegen zwakke broe der de Korenbeurs draaft Rijsdorp op om de Schie dammers definitief van de ro de lantaarn te voorzien. Jarenlang heeft Scylla gewerkt aan het duo Swier/Meyer in de hoop aan haar intensieve jeugd begeleiding ook een volwaardig eeklasseteam over te houden. Eind vorig seizoen lukte het de oud landskampioen niet de juiste condities hiertoe te schep pen. Swier, de sterkste speler die Scylla in tien jaar sinds Van der Helm kon voortbren gen, verhuisde zoals bekend naar Hazerswoud. De onvre de binnen de Leidse club met de gang van zaken is uiter aard nog steeds levensgroot. Het volgend seizoen hope de bestuurders alsnog een topteam te formeren in welk kader een terugkeer naar de ereklasse van de huidige "mannschaft" erg welkom zou zijn. Tegen Avanti 2 mocht dus so wieso geen punt worden ver speeld. Normaal niet zo'n punt. maar Frits Kantebeen ging vorige week op vakantie en moest dus worden vervan gen. Toch viel niet de sterk ste reservespeler in maar Eric Noest, uit om de titelkansen van team 2 intact te houden. Dit laatste mislukte volkomen, want de reserves kregen in Haarlem een kansloos 9-1 pakslaag van Onkyo. Noest bracht echter, tegen alle logica in, een punt aan voor de hoofdmacht. In zijn eerste partij pakte hij Piet de Groot, waardoor Avanti 2 4-0 achter werd gezet. Maar dan volko men onnodig nog problemen omdat Wibo van Gennip en Sjoerd Meyer van dezelfde Piet de Groot verliezen, en Noest zijn surprise niet kon herhalen. Het kost Van Gennip moeite om na anderhalfjaar op non- aktief te hebben gestaan in een keer weer zijn wedstrij dritme op te pakken. In dat licht is het verlies tegen De Groot acceptabel, Sjoerd Meyer echter mag zoiets niet meer overkomen. Het is om de nog steeds pas 16-jarige Scyllaan mentaal moeilijk in een wedstrijd zijn technische gegroeide kunnen te benut ten. Voor Scylla is het te ho pen dat zowel Van Gennip als Meyer de komende weken aan vorm winnen. Zaterdag liep alles nog goed af omdat het dubbel werd gewonnen (6-4), maar volgende week bij Wilco is een verliezende Meyèr fataal. Sjaardema speelt zonder Van der Berg weer met een echt Oegstgeests team. Of daar mee het tweede divisieschap wordt behouden lijkt discu tabel. In Schiedam werd men zaterdag door het sterke Noad in ieder geval afge droogd 8-2. De huidige sterk te van Docos laat zich het best afmeten aan het feit dat men zelfs de reserves van Noad moest feliciteren 7-3. Volgend jaar met Van der Berg weer in de gelederen kan Docos wat terrein hero veren. Dames: Miriam Kloppenburg zal zaterdag het Avanti-home zeer tevreden hebben verla ten. Door bondscoach Gerard Bakker internationaal buiten spel gezet, was het haar er veel aan gelegen om diens pupillen in eigen huis te kloppen. De tienkampwinna res slaagde daarin, al was de zege op Ellen Bakker van de benauwde soort: 22-20 22-20. Avanti maalde in het geheel niet om de hattrick van Klop penburg, want als team trok men toch aan het langste eind. Ellen Bakker en inval ster Jolanda Noordam verde digden te bekwaam voor Jansma en Straalman en pik ten samen het dubbel in. De pas 13-jarige José Bakker komt de eer toe dat ze bij 5-4 het beslissende punt scoorde 6-4. Scylla had geen kind aan Koningslust. Sophia Vaal- burg liet zich in haar eerste partij door Lon het Bos instu ren, maar revancheerde zich prima op Wilmie van Rijs wijk. Marian van Vliet en Ste- phüne van Gennip beleefden een genoeglijke avond: 6-1. Overige uitslagen: Veluwe- Scylla 3 6-4; Luto-Scylla 4 9- 1; Treffers-PSV 6-4; Treffers 2-Docos 2 8-2; Sjaardema 3- Het Zand 3-7; Avanti 3-Hooge Huys 2 6-4; Dames: Scylla 2- Tempo Team 2 4-6; Avanti 2- Hoonhorst 4-6; Avanti 3-Het Hooge Huys 4-6. LEIDEN - Voor het klapstuk in de competitie zorgden gisteren onge twijfeld de dames van Oase, die in Roelofarendsveen de koploopster in de tweede divisie, Actief uit Rotterdam met 10-8 aftroefden. Winst boekten ook de dames van MMO, die in de derde divisie met 13-11, rust 5-5, in de meerderheid bleven tegen HEC. In de eerste divisie B verloor Foreholte ongelukkig met één treffer verschil van Loreal na driekwart van de wedstrijd aan de leiding te hebben gestaan. HVS moest in de eerste divisie A in Oldenzaal een duidelijke nederlaag incasseren van Quick '20, 6-12. Een blok van de Qemini-dames in het duel met het laag geklasseerde VCA. Volgens de verwachtingen wonnen de Voorschotense dames met 3-0. (Foto Holvast) LEIDEN Een positiewisseling van LUSV—er Frans Klumper in de beslissende vijfde set bezorgde de studentenploeg de 3-2 winst op Ariston. Bij 2-0 leek de Leidse forma tie echter al een beslissende voorsprong (15—8 en 15—9) te hebben genomen. Het Aristo- n-blok had in die periode geen enkele vat op de aanvalscombinaties van LUSV. Daar na viel de pass weg, waardoor het hoge Ariston—blok een onpasseerbare veste werd (5—15 en 6—15). In de vijfde setwerliet Klumper evenwel de spelverdelerspositie om de aanvalsplaats in te nemen. Het liep vervolgens aanmerkelijk beter, getuige de 15-9 setwinst. Gemini won bij Kalinko 2. Gemini opende prima (9—15 en 6—15) dankzij de sterke opslag en de goede veldverdediging. De derde set werd echter verloren (15-12), waarna Ruud Marchand en Gijs Walraven een 9-2 achterstand ombogen naar 13-15 en de zege op 1—3 bepaalden. LEIDEN - Voor de Leidse water- polohoofdklassers stond na de wedstrijden van vrijdagavond in het afgelopen weekeinde op nieuw een competitieronde op het programma. LZ'86 herstelde zich van de vrijdagavond gele den nederlaag tegen het Ravijn door Neptunus met een 11-5 ne derlaag naar Arnhem terug te sturen. De Zijl/LGB behaalde eveneens een overwinning. DZV werd met 13-10 verslagen. Katwijk haalde fors uit tegen het arme de Meeuwen. In Amster dam werd het maar liefst 2-17. Ook voor derde klasser Vivax kon een grote zege genoteerd worden. RWV werd met 4-12 ver slagen. DKD kon het tegen het met Vivax en RZV in een hevige strijd om het kampioenschap ge wikkelde PCG net niet redden. Met 5-7 trokken de Leiderdor pers aan het kortste eind. LZ'86 heeft eindelijk weer twee punten aan het tot nog toe ver gaarde aantal kunnen toevoegen. Dit was hard nodig ook wilden de Leidenaars in de race blijven voor de dit jaar zo belangrijke achtste plaats. De overwinning op het troosteloos onderaan ben gelende Neptunus Arnhem kreeg pas in de derde en vierde periode gestalte. In die laatste twee perioden liepen de Leide naars uit van 2-2 naar de uitein delijke 11-5. In de eerste twee pe rioden had LZ de grootste moei te een gat te vinden in de Arn hemse zone verdediging. En wanneer de Leidse voorwaartsen zich dan een kans wisten te scheppen werd die veelal om zeep geholpen door bijzonder slecht schieten of vonden zij de sterk keepende Arnhemse goalie Stouten op hun weg. Neptunus had veel minder moeite met het benutten van de kansen. Van de drie maal dat zij in deze wedstrijdfase kansrijk voor het Leidse doel verschenen, kon LZ goalie Jan Teske tweemaal de bal uit het net halen. Frans v.d. Brink en Ruud Muusse hielden de score in evenwicht. In de der de en vierde periode werd Nep tunus duidelijk overklast. De Leidse pressing had de Arnhem se krachten gesloopt en toen bo vendien bleek dat de Leidenaars nu hun vizier scherper hadden yafgesteld was de wedstrijd ge speeld. Aad van Mil ging zich met de score bemoeien (hij maakte 5 doelpunten) en ook Ruud Muusse liet zien dat hij nog steeds een goede tweede lijn 'schutter is. Illustratief voor het krachteloze optreden van Neptu nus in de slotfase was het laatste LZ-doelpunt. Met een man min der wist Joop Siera de eindstand op 11-5 te bepalen. Periodestan den. 1-1, 2-2, 6-3 en 11-5. Doel punten: Aad v. Mil (5), Frans v.d. Brink (2), Ruud Muusse (2), Jan Pieter Heek en Joop Siera. De Zijl/LGB speelde gisteravond tegen DZV uit Delft. Na een doelpuntrijk duel wonnen de Leidenaars met 13-10. DZV de buteert dit jaar in de hoofdklas se. De ploeg doet dit tot op heden verrassend goed en staan dan ook op een zeer verdienstelijke zesde plaats. Ook gisteravond speelde DZV vooral in de aan vangsfase een goede partij. In te genstelling tot andere midden moters in de hoofdklasse kon DZV de felle Leidse press wel weerstaan en klapte niet geheel in elkaar zoals bijvoorbeeld Ne- reus vrijdag wel deed. Bij dit al les dient wel opgemerkt te wor den dat de Leidse zege zeker in de tweede wedstrijdhelft nooit echt in gevaar geweest. Stan v. Belkum scoorde vier van de acht Leidse goals. De andere vier kwamen op naam van Albert Spijker (3) en Jan Jaap Korevaar. Omdat de Delftenaren in die eer ste perioden zes maal het net achter de tot dan niet overtui gend keepende Theo Uittenhout vonden (later zou hij zich goed herstellen) was de wedstrijd nog niet beslist. Die beslissing liet echter niet lang op zich wachten. Al snel in de derde periode brachten Stan v. Belkum (hij weer) en Martin Vreeburg de Zijl/LGB in veilige haven (10-6). Via 10-7 werd het in de laatste pe riode tenslotte 13-10. Katwijk toonde in Amsterdam aan dat de Meeuwen ten dode is op geschreven. De gewezen hoofd klasser werd met maar liefst 17-2 verslagen. Alleen in de eerste pe riode kon de Meeuwen enigszins bij blijven (1-2) maar daarna was Katwijk in alles de meerdere. Meer snelheid, betere conditie, goed af maken van de man meer situatie en veel beter schieten. Door deze overwinning distan tieert Katwijk zich iets van de ge varenzone. Periode standen. 1-2, 1-8, 1-13 en 2-17. Doelpunten: P. v.d. Putten 8, D. van Leeuwen 3, H. v. Veen 2, A. v.d. Plas 2, P. de Vries en H. Schaap. Vivax behaalde een regelmatige overwinning op RWV. In tegen stelling tot wedstrijden uit de eerste competitiehelft bouwt Vi vax nu zijn wedstrijden beter op. De treffers zijn goed verdeeld over de gehele wedstrijd (1-3,2-6, 3-8 en 4-12). Bovendien is het ver heugend te zien dat men voor het fabriceren van de treffers niet af hankelijk is van 1 man. In dit treffen met RWV wisten 6 Oegst- geestenaren het net te vinden. Topscorers. L. Onderwater 4, J. Piasmeier 3. DKD speelde een redelijke wed strijd tegen PCG. Na een 1-4 ach terstand goed te hebben wegge werkt (4-4) kwamen de Leider dorpers ih de slotfase net iets te kort (5-7). Topscorer: B. Wouters (2). De Leidse dames teams zit ten duidelijk in de lift." LZ'86 won met 5-3 van DSZ. Zij heb ben hierdoor een plaats in de middenmoot veroverd. De Zijl/ LGB behaalde een verrassend gelijkspel (2-2) tegen Weusthag. Een belangrijk punt in de strijd tegen degradatie. DIRK KLOOS By de dames had Gemini geen pro blemen met het laag geklasseer de VCA. Met een goed debuut van junior Anna Steenken werd VCA via 16-14. 15-6 en 15-10 naar een 3-0 nederlaag gespeeld. Sprankelend NOVO-Argus ontwikkelde zich tot een sprankelende wedstrijd. In een met verschillende hoog standjes gelardeerde eerste set drukte NOVO door naar de 15-8 setwinst. Geen duimbreed gaven beide ploegen elkaar vervolgens toe. Argus kwam terug (10-15), waarna NOVO weer won (15-13). Argus legde zich daar niet bij neer (6-13), maar moest de uiteindelijke winst toch aan NOVO gunnen: 15—13. Leython werd in het begin over bluft door het gejuich van het tal rijke publie^ van Zevenhuizen. Hoewel Zevenhuizen aanvanke lijk een overwicht had (15—8) volgde er een goed herstel van Leython (5-15). Dubieuze beslis singen van de arbiter veranderde het tij (15-13), waarna het mo raal was gebroken: 15—9. Gemini 2 bezorgde de nummer twee van de ranglijst Be Fair thuis een onverwachte 3-2 ne derlaag. DAC redde het ook te gen Ruiter VC niet. De ploeg had geen enkel verweer tegen de har de opslag en verloor terecht met 0-3. In de promotieklasse was Punch beduidend sterker dan Donar (3-0). Toch was de Leidse club niet ontevreden, want co ming man Hans v.d. Wulp speel de een prima wedstrijd en loste daarmee zijn belofte voor de toe komst in. Punch was echter op de beslissende momenten koeler in de afwerking: 15-9, 15-13 en 15-11. Bedreiging Gemini 2 verloor in een matte parij van 3-0 van koploper Jupiter. De Voorschotense équipe mist Hans Hullegie en maakte te veel individuele fouten om echt een bedreiging te kunnen zijn voor de opponent: 15—12, 15—9 en 15-7. Leython bood knap weerstand aan Zevenhuizen, maar redde het uit eindelijk net niet: 3-2. Een ti me-out redde de thuisclub in de eerste set (15-12). De Leidenaars kwamen terug (7-15), maar door servefouten stokte het ritme ech ter (15-11), waarna Zevenhuizen zich in de vijfde en beslissende set de gelukkigste ploeg toonde: 15-13. Een moeilijke wedstrijd speelde NOVO by VW. Na de 11-15 Bij de heren verloor Saturnus in de tweede divisie met 16-17 van koploper Tornado, rust 5-9. Pech blijft de Leidenaars achtervol gen, want al na twee minuten moest schutter Peter Waalwijk het veld ruimen met zijn rechter wijsvinger uit de kom. En eigen lijk was dat het grootste verlies van de roodwitten, die nu naast Hans Wolvers nog een schutter uit de tweede lijn voor twee we ken zullen moeten missen. De dames van Oase haalden tegen Actief de 5-1 defensie uit het de fensief arsenaal met Roos van der Poel en Marjan van der Geest op de stoorplaats. Dat legde het bewegelijke aan vals werk van de Rotterdamse ploeg sterk aan banden en gaf Oase de kans om het verloop van de wedstrijd te dicteren. Toen bleek dat Actief geen antwoord wist op de door Oase gehanteerde defensie ging de Oase-aanval gedurfder aan de slag en met resultaat. Actief mocht dan beginnen met een 3-0 voorsprong, het vastbijten in de 5-1 defensie van Oase bracht'on zekerheid in de Rotterdamse aanval, balverlies en tegentref fers. Binnen 10 minuten was de score gelijk, 3-3, door Gerrie Hoogenboom, Maijan van der Geest en Lydia van der Poel. Nogmaals Lydia van der Poel en tweemaal in successie Helma Stigter zorgden ervoor dat Oase met de rust voorstond, 6-4. Na de winst lieten de Noord wijkers zich meeslepen in het vervelende en matige speltype van VW, waardoor twee achtereenvolgen de sets werden verloren: 15-7 en 15-8. Onder meer door slecht ge fluit kwam NOVO bijna niet meer in zijn spel. Niettemin werd een vijfde set afgedwongen (13-15), die evenwel door het 'in storten' van VW als een nacht kaars uitging: 8-15. WW-RW werd een dramatisch degradatie- treffen dat na twee uur spelen in 2-3 eindigde. Beloond Het aanvallende volleybal van de RW-dames werd beloond te gen WW. Omdat WW goed ver dedigde was er sprake van een spannend duel. RW pakte de eerste zege (15-10), waarna WW in één servebeurt via Remmers waal op 0—14 kwam... Het werd uiteindelijk 1-15. Die afstraffing motiveerde RW. Een goede op bouw vanuit de verdediging be zorgde de ploeg de 3-1 winst. LUSV werd in de eerste set van het veld gespeeld door Tornado dat moeizaam won met 3-2. In de eerste helft legde de studenten- ploeg weinig obstakels in de weg (3-15). Het herstel werd daarna ingezet (13-15). Vervolgens werd de stand gelijk getrokken: 15-11 en 15—11. In de vijfde set werden echter te veel persoonlij ke fouten gemaakt (8-15) zodat de koppositie van Tornado niet in gevaar kwam. Gemini 3 speelde een goede en spannende wedstrijd tegen num mer twee Radius 2. Waarschijn lijk werkte de coaching van Leo Broere erg inspirerend, want de dames boekten een onverwachte 3-1 overwinning. Vooral het goede spel van Hanneke van de Hazel was opvallend. De setstan den: 15-11, 16-14, 14-16 en 18-16. GER RENES hervatting eenzelfde spelbeeld, Oase gaf de toon aan, Actief pro beerde verbeten langszij te ko men. Dat lukte bij 8-8 na een voorsprong voor Oase van 8-5. In die beslissende fase explodeerde Corrie Strijk tweemaal en dat was voldoende, 10-8. Voor de Oa se-doelpunten tekenden Lydia van der Poel en Helma Stigter, beiden 3, Corrie Strijk 2, Gerrie Hoogenboom, Marjan van der Geest, beiden 1. Dé dames van MMO hadden de wedstrijd tegen een traag hand ballend HEC met veel duidelij ker cijfers in hun voordeel moe ten beslissen. Maar MMO ver zuimde zelf het tempo te bepalen en ging mee in het "langzaam- aan-werk" van de Haagse ploeg. Een donderspeech van trainer Carel Caron zette in zoverre zo den aan de dijk dat HEC snel op achterstand werd gezet. Van 5-5 met de rust werd het na 10 minu ten spelen in de tweede helft 9-6 voor MMO. Bij 12-9 was HEC conditioneel uitgeteld, maar MMO drong niet meer aan, 13-11. De treffers kwamen van Helma Vol water, Connie Elsgeest, ieder 4, Elly van Leeuwen 3, en Lydy Vink en Cora Disseldorp. Fore holte had de wedstrijd tegen Lo real bij 10-8 voor in de tweede helft in handen, maar 4 twee mi nuten straffen, tegen Thea Ter- heide en Hannie Boskamp, haal den de ploeg even uit het ritme en dat was voor Loreal voldoen de om de score gelijk te trekken, 10-10. Vanaf dat moment ging de strijd gelijk op, 11-11, 12-12. Het was Loreal dat het laatst scoorde en daarmee een fortuinlijke zege mocht incasseren. Voor Forehol te scoorden Elly Hoek, Nel Geer- lings en Hannie Boskamp, ieder 3, Maijan Mens 2, en Marlies Tuurenhout. HVS stuitte in Oldenzaal vooral op Quick's uitzonderlijk goede keepster. Aan de andere kant wisselde keepster Maija van der Berg goede met minder goede momenten af. Met de rust leek de stand beslist nog niet hopeloos voor de Stompwijkse elite, maar de Quick-keepster rees na de hervatting nog boven^haar ni veau van de eerste helft uit en haar werk gaf de Oldenzaalse for matie vleugels, 12-6. Voor HVS scoorden Ank van de Bosch 4, en Lenie van der Bosch 2. De heren van Saturnus openden tegen koploper Tornado de score met een treffer van Peter Waal wijk. De Bredanaars hadden hun weerwoord weliswaar snel klaar, 1-1, maar kregen direkt lik op stuk, 2-1 door Menno Bom. Toen viel Peter Waalwijk uit na een overigens fair gevecht om de bal. In het ziekenhuis bleek dat zijn rechterwijsvinger uit de kom was geschoten en dat betekende voor Saturnus een enorme dreun. Tot diep in de tweede helft kon zodoende Tornado de lakens uitdelen. Bij de stand 17- 10 schakelde Saturnus over op de oude 5-1 Zweedse defensie en die bracht Tornado volop in de problemen. Van 17-10 werd het met een explosie van break-outs 17-16. De tijd schoot helaas te kort om voor een sensatie te zor gen. Saturnus mocht gaan na denken over drie gemiste straf- worpen en zeker zes op paal en lat gedeponeerde vrije kansen vanaf de cirkel. En, dat valt niet te ontkennen een geweldige do sis pech. Voor Saturnus scoor den Hans Blansjaar (5), Menno Bom (4), Anton Klok (4) en Wim van Leeuwen (2), Hein Schrader (1) en Hans Zwaan (1). In de afdelingsklassen verloren de dames van HW '70 in de tweede klasse met 4-6 van Kwiek Sport 2. wonnen de heren van MMO in de derde klasse met groot ver schil van Rijnstreek 3, 28-13 en handhaafden de heren van Oase zich gemakkelijk aan de kop van de ranglijst door een 18-13 zege op EHC 3. FRANK BONTE LEIDEN - In het zwembad De Zijl te Leiden werd gistermiddag een zwemvijfkamp gehouden. Aan de ze zwemwedstrijden, georganiseerd door het win nende LZ'86, werd naast LZ deelgenomen door ZV uit Zoetermeer (2), Zilvermeeuwen uit Wassenaar (3), AZL uit Leidschendam en het Voorburgse AVZV. Opvallend waren de prestaties van het zwemmerstrio: Bas Willemsen, Martin Bartels en Ronald Thierry (allen LZ'86). Zowel op de 100 meter vrije slag jon gens onder de 10 jaar als op de 100 meter rugslag jongens onder de 10 jaar wisten zij beslag te leggen op de eerste drie plaatsen. Ook bij de meisjes onder de 10 jaar was het LZ'86 die overheerste. Op dezelf de nummers als bij de jongens waren het de meisjes Suzette de Kier. Winny van Deelen en Trees van Leeuwen die het grootste deel van het eremetaal in beslag namen. De meest spannende race van de middag was de 100 meter schoolslag meisjes onder de 12 jaar. Met een miniem verschil was het Marieke van Leeuwen van LZ'86 die het won van Renate Schuur van ZVZ. Uitslagen: 100 meter rugslag meisjes onder de 10 jaar: 1. Suzette de Kier (LZ'86) 1.41.8. 100 meter rugsiag jongens onder de 10 jaar: 1. Martin Bartels (LZ'86) 1.32.7, 2. Bas Willemsen (LZ'86) 1.35.6, 3. Erik Jozef- zoon (LZ'86) 1.37.8. 100 meter vlinderslag jongens onder de 12 jaar: 1. Rudi Neyssel (AZL) 1.25.0, 2. Marco Mulder (LZ'86) 1.25.1. 100 meter rugslag jon gens onder de 14 jaar: 1. Hans van Hees (LZ'86) 1.20.6. 100 meter vlinderslag dames: 1. Annemarie van de)- Horst (Zilvermeeuwen) 1.11.2, 2. Yvonne de Kier (LZ'86) 1.14.9. 100 meter vrije slag meisjes on der de 10 jaar 1. Corina van der Linden (ZVZ) 1.30.1, 2. Suzette de Kier (LZ'86) 1.31.0, 3. Winnie van Dee len (LZ'86) 1.31.1. 100 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar: 1. Bas Willemsen (LZ'86) 1.19.9, 2. Martin Bartels (LZ'86) 1.21.5, 3. Ronald Thierry (LZ'86) 1.22.2. 100 meter schoolslag meisjes onder de 12 jaar: 1. Marieke van Leeuwen (LZ'86) 1.32.4. 100 meter schoolslag jongens onder de 12 jaar: 1. Marco Mul der (LZ'86) 1.33.2. 100 meter vlinderslag meisjes on der de 14 jaar 1 Annemarie van der Luyt (LZ'86) 1.19.7. 100 meter vlinderslag jongens onder de 14 jaar: 1. Antoine van Weerde (LZ'86) 1.23.6. Estafette 8x100 meter vrije slag dames/heren: 1. LZ'86, 2. ZVZ, 3. Zilvermeeuwen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14