VTL verrast koploper Alphen Spanning neemt toe in afdeling zondag Vader en Körmeling: gekwalificeerd voor EK Dreef (DIOK): debuut met een aantal littekens.... Oegstgeest superieur bij WDS Vüetclub keert met 0-3 overwinning huiswaarts Verkuylen verlaat Oegstgeest L,1 ffa FC Lisse punt rijker Gelijkspel dames UDO LEIDEN - De dames van Ter Leede hebben het zoet van een overwinning niet mogen smaken in het afgelopen weekeinde. De ploeg van trainer Knetsch ging op eigen terrein in een wedstrijd voor de inter regionale klasse (zaterdag) met 0-2 onderuit tegen LMO. Eveneens zaterdag won nen de reserves van KRV met 1-2 van Maasdijk. Heidi Guyt en Li- da Oudshoorn scoorden. Gisteren konden in de eerste klas se de dames van UDO niet tot scoren komen tegen Kickers '69. Omdat de Leimuidense dames het net eveneens niet konden vinden, eindigde de strijd zoals hij was begonnen. Cora van der Reijden en Coba de Vreugd mis ten nog een aantal kansen voor de geelzwarten. FC Lisse verloor thuis met 1-3 van Alkmania 2. Margrct Grimbergen scoorde voor de Lissese formatie. Rand stad Sport stuurde Altior met een 6-0 nederlaag naar huis. Do- cos was kansloos bij Iduna. De Ter Aarsc dames vonden het net driemaal. In de tweede klasse haalde SJC vernietigend uit bij Docos 2: 0-5. Unitas Leiden scoorde er bij LFC lustig op los. Margo van Heiningen (3x), Tini Westerhoven (2x) en Anjo van Borsten namen de treffers voor hun rekening. In de derde klasse won Forteholte 1 met duidelijke cijfers van Foreholte 2: 10-0. De reserves van SJZ versloegen Bernard us. MAANDAG 1 FEBRUARI 1982 Spelmoment uit de wedstrijd Warmunda-KRV. De strijd zou onbeslist eindigen. (foto LEIDEN - In de vierde klasse zaterdag is Oegstgeest de tweede helft van de competitie goed begonnen. In Driebruggen won de 'Voskuyl-ploeg' met 0-2 van WDS. Een dikverdiende overwinning van de Oegst- geestenaren, die zich technisch superieur toonden aan het laag genoteerde WDS. Op het zware, maar redelijk bespeelbare veld, werd al snel duidelijk dat Oegstgeest met twee punten huiswaarts moest ke ren, omdat de thuisclub niets anders wist te beden ken dan het oude stramien 'lange ballen gauvy thuis' Oegstgeest daarentegen zocht meer in de combinatie, wat de ploeg ook resultaat opleverde. Wim den Hollander zorgde, na goed voorbereidend Toppers spelen gelijk LEIDEN - De spanning aan de top van de Afdeling Leiden is na de winterstop sterk toegenomen. Op de eerste wedstrijddag van de tweede competitiehelft deelden alle koplopers de punten. Alleen de sub—toppers ZLC en ASC boekten winst. aanvallen zette Jaap van de Eij- Carree echter voor Unitas. Nau- kel doelman Dolf Kok dp het ver- welijks een minuut later trok keerde been: 0-1. Via Geko de Willem Rekelhof de stand al Winter kwamen de Warmonders na een half uur op gelijke hoogte. Met een enorme uithaal schoot hij het leer in de uiterste boven hoek. Paal en lat stonden daarna Katwijksie treffers in de weg. Kort voor het eindsignaal kreeg Wim Dullemond nog de ideale kans om KRV de winst te bezor gen. Omdat Ivan Hermans on deruit was gehaald, mocht Dulle mond vanaf elf meter Kok op de proef stellen De Warmunda-- doelman redde het punt voor zijn club door de strafschop te keren. Stompwijkse Boys - VNL 1-1. Hoewel Stompwijkse Boys twee keer scoorde in dit duel, moest de leidende formatie toch genoe gen nemen met een gelijkspel. Een kwartier na het beginsignaal hielp Stompwijkse Boys laatste man Wim de Groot VNL aan de openingstreffer. Hij werkte de bal ongelukkig weg na een hoek schop. De gasten kwamen daar- na fel terug, maar goed verdedi gingswerk van de Leidenaaars voorkwam de gelijkmaker in de eerste helft. Na de pauze rondde Aart Luiten één van de vele Stompwijkse aanvallen doeltref fend af. Twee minuten i De goede klassering van SIZO op de ranglijst liep door èen 2-1 nederlaag tegen Hoofdorp aanzienlijke schade op. De Hillegommers' kwamen na 20 minu ten op voorsprong toen Gert Cardol een voorzet van Elsjo Vijn afrondde: 0-1. Daarna sloeg een sterk Hoofdorp hard terug, oud Lisser-boys speler Hans Langerijs zorgde in de 35ste minuut met een kopbal voor 1-1 Een fout van Gert Cardol betekende even later de 2-1. eindsignaal scoorde Frank Jan- Unitas - Leidse Boys 1—I. Slechts drie minuten hadden beide Bos- huizerkadeverenigingen nodig om tot een verdeling van de pun ten te komen. Voor de pauze ble ven de beide defensies goed overeind. Alleen Unitas had wat meer uitzicht op de winst. In de tweede helft waren de rollen om gedraaid. Na twee minuten in het tweede bedrijf scoorde Hans nog voor de thuisclub, maar dat doelpunt vond geen genade in de ogen van de VNL-grens- rechter. Warmunda - KRV 1-1. De vele maanden van onvrijwillige rust deerde beide partijen blijkbaar weinig, want Warmunda en KRV speelden gedurfd en aantrekke lijk. Uit een van de Katwijkse LEIDEN - Na een voetballoze periode van zo'n twee maanden konden de voetballers in de vierde klasse gisteren hun 'kicks' eindelijk weer eens aantrekken. Op de over het algemeen goed bespeelbare velden gaven de clubs er ook duidelijk blijk van hun honger naar de bal te willen stillen. )it was vooral het geval bij VTL, dat koploper Alphen op eigen terrein een verrassende 0-3 ne derlaag toediende. Ook Wasse naar had er duidelijk zin in. De ploeg van trainer Wessel droogde Hillegom met 1-3 af. De 'bollen- derby' Teylingen-Van Nispen eindigde in een 1-1 deling, terwijl de beide Voorschotende vierde klassers Randstad Sport en SVLV (respectievelijk in 4A en LEIDEN - Trainer Hans Verkuylen en de voetbalvereniging Oegst geest gaan aan het einde van dit seizoen na vier jaar uit elkaar. Dit als resultaat van de vrijdagavond gehouden bestuursvergadering, waarbij ook Verkuylen aanwezig was. De Leidse oefenmeester. die voorheen werkzaam was bij o.a. Katwijk en Rijpwetering, hoopt volgend jaar bij een ande re club aan de slag te kunnen. Verkuylen: "Ik had er min of meer op gerekend dat het con- tract niet verlengd zou worden. Het bestuur was me eigenlijk een stapje voor, want voor mezelf had ik al beslist dat ik weg zou gaan. Ik heb hier vier jaar met veel plezier gewerkt, maar eigen lijk niet bereikt wat ik had willen bereiken. We moeten met deze ploeg namelijk hoger kunnen spelen, gezien het spelermate- riaal". Het bestuur van de vierde klasse club plaatst een adverten tie in "Voetbal Totaal", het offi ciële orgaan van de KNVB. 4B) beide tot een overwinning kwamen. Vierde klasse A Scheveningen - Foreholte 2-0 Foreholte maakte de induk nog aan de winterslaap bezig te zijn. In de eerste helft moest de Voor- houtse ploeg lijdzaam toezien hoe Scheveningen gemakkelijk een 1-0 voorsprong opbouwde. In het tweede part ging het Fore holte iets beter af, maar verder dan een kans voor Loek van Kes- teren kwam het elftal niet. Sche veningen daarentegen schoot nog een keer raak. Hillegom - Wassenaar 1-3 Wassenaar ontroonde Hillegopm als koploper om de eenvoudige reden dat de Wassenaarders in dit duel "nét een stukje harder liepen", aldus Wassenaar- trainer Wessel. De Wassenaarders creëerden voor de pauze al vele mogelijkheden, maar de Hille- gomse doelman toonde zich tel kens attent. Enigszins tegen de verhouding in kwam de thuis ploeg via een treffer van Bas Hartman op 1-0, waarna Ernst v.d. Ploeg na de pauze 1-1 scoor de. Hillegom kwam hierna sterk opzetten, maar de Wassenaars defensie reageerde telkens alert. Tien minuten voor tijd kwam de ploeg via Rob Gijsbertsen op voorsprong, waarna opnieuw Ernst v.d. Ploeg zelfs 1-3 scoor de. Randstad Sport - Concordia H 2-1 Beide ploegen hadden er duidelijk zin in en schotelden het publiek een leuke wedstrijd voor. Henk v.d. Zwan bracht zjjn ploeg op voorsprong, maar Toon Duwel bracht de stand een kwartier voor de pauze uit een penalty weer in evenwicht: 1-1. Vijf mi nuten na de doelwisseling verzil verde Peter Tegelaar een door Cock Bakker veroorzaakte pe nalty: 2-1. De Hillegommers zet ten hierna alles op alles, maar de thuisclub bleef overeind. ü-1 Teylingen van Nispen 1-1 Het hoger genoteerde Teylingen toonde zich over het geheel de betere ploeg, al stootte Van Nis pen via de counter vaak gevaar lijk terug. Peter van Rijn bracht het Sassenheimse overwicht na 17 minuten in het tweede part in de stand tot uitdrukking. De ploeg leek nu door te drukken, maar het liep geheel anders. Niet Teylingen, maar Van Nispen kwam tot scoren via John van Eeden. Doelpunten vielen er hierna niet meer waardoor de 1-1 stand gehandhaafd bleef. Vierde klasse B Alphen - VTL 0-3 Doordat Ben Schuchhart er in slaagde ex-UVS-er Rini van Elk aan banden te leggen, verdween het belangrijkste aanspeelpunt in de Alphense ploeg. VTL profi teerde van het werk van Schuch hart en legde de thuisclub via een hoog tempo het vuur aan de schenen. Na een corner van Fred van Haarlem en een kopbal van André Hansen scoorde Steef Pat- tiapon na de pauze 0-1. Fred van Haarlem en uitblinker Henk van Berkel maakten hierna de drie vol. Meerburg - SVLV 0-1 SVLV klom door deze overwin ning op naar de tweede plaats op de ranglijst. De ploeg kwam na tien minuten in de tweede rond gang dankzij Willem Oranje op voorsprong, maar moest hierna alles in het werk stellen om deze voorsprong te behouden. Dat lukte vooral omdat keeper Dolf van der Zijl in uitstekende vorm stak. Daarvoor had Meerburg keeper Rob Hannaart Meerburg overigens al voor een grotere achterstand behoed. Mart v.d. Valk, Rob Lamboo en Oranje slaagden er bij riante mogelijk heden niet in om de Zoeterwoud- se keeper te passeren. l .V i f Beeld van de wedstrijd Teylingen van Rijn te snel af. (foto Holvast). RKAW - SJZ 5-0 Door deze ruime nederlaag staat SJZ verdacht dicht bij de uit gang van de vierde klasse, al krijgte de ploeg natuurlijk nog voldoende gelegenheden om uit deze benarde positie te komen. Dan zal er overigens wel beter moeten worden gevoetbald dan in het duel tegen RKAW. De 1-1 pauzestand gaf de ploeg nog vol doende vooruitzichten, maar toen de thuisclub vlak na rust op 3-0 kwam, vloeide alle hoop weg'. Waarna RKAW er zelfs nog 5-0 van maakte. msr -Van Nispen. Peter Geerlings (links) is Teylingen-doelpuntenmaker Peter PUTTEN - Het hooggeklasseerde FC Lisse heeft uit het bezoek aan mede zaterdagtweedeklasser SDCP niet de beide winstpun ten kunnen slepen. Na een 1-0 achterstand moest de Talsma- bngade met een 1-1 gelijkspel huiswaarts keren. Na een opgelopen achterstand in de eerste helft, begon Lisse met frisse moed aan de tweede rondgang. Na een kwartier trok Rob Suttorp de score in evenwicht. Verder dan wat mislukte pro beersels van Frans van der Laan kwam de fusieclub niet. Met 1-1 kreeg het duel een juiste uitslag. r gelijk: 1-1. ZLC - Oranje Groen 1-0. ZLC startte offensief, maar met moei te bleef de verdediging van Oran je Groen overeind. Na dertig mi nuten bleef de Boshuizerkade- club echter het antwoord schul dig op een listige lob van Kees van Heijningen. Ook na de doel wisseling bleef ZLC het vel- doverwicht behouden. Toen ver der succes uitbleef voor de ploeg van Bekkering, kon Oranje Groen het initiatief overnemen. Dankzij uitstekend werk van doelman Frans Stouten bleef de voorsprong tot het einde behou den. Alphia - Alkmania 2-2. Alphia heeft het Alkmania knap lastig gemaakt. Ben van Klaveren schoot de thuisclub zelfs naar 1-0. Vanaf de stip hielp Peter van der Meer de koploper aan 1-1. Na de rust was Van Klave ren andermaal de Weteringse de fensie te snel af. Alphia verdedig de daarna die tussenstand, maar kon niet verhinderen dat Fred Mol Alkmania langszij knalde. VNA - ASC 1-6. ASC kroonde zich gisteren tot de productiefste club van de Afdeling Leiden. De schotvaardige ploeg van Frits Massée kende weinig medelijde met het puntloze VNA. Benno Schoonwater schoot zijn club vanaf de penaltystip naar 0-1. Een combinatie met Rik van de Burg rondde voorstopper Maar ten Smid af. Wederom kreeg ASC een presentje. En opnieuw faalde Schoonwater niet vanaf elf meter. Nog voor het rustsig- naal scoorde Rob Storsbergen de vierde Oegstgeestse treffer. ASC-spits Van de Burg schoot vanaf dertig meter een vierde bres in de VNA-afweer. Aat de Graaf redde de eer door een pe nalty te benutten, waarna Hans Nachtegeller de zesde treffer van de oudste club van de Afdeling Leiden voor zijn rekening nam. Streekderby regionalen onbeslist leiden - in de eerste klasse van de regionale jeugdcompetitie lijkt promovendus FC Lisse goed te hebben overwinterd. In de streekderby tegen Roodenburg behaalden de Lissenaars een ver dienstelijke 1-1 deling. Ook Quick Boys is de voetballoze pe riode goed doorgekomen, getui ge de 1-0 overwinning op Ecxel- sior. FC Lisse - Roodenburg 1-1 De thuisclub kwam verrassend goed voor de dag in' dit treffen. De ploeg startte met een offen sief, waarop Roodenburg geen antwoord had. Nadat de ploeg eerder al op de lat had geschoten, scoorde Wim Bouckaert voor de Spekkelaan-bewoners nog voor de rust 1-0. In de tweede helft trok Roodenburg het initiatief wat naar zich toe, wat resulteer de in enkele kansen voor o.a. Leo Compeer en Martin v.d Bom. Toen Frank v.d. Berg om ondui delijke redenen uit het veld was gestuurd en Ron de Roode een vijf minuten-straf uitzat, kwa men de blauwzwarten verras send op gelijke hoogte, dankzij een benutte penalty van Wim Pi- kaar. FC Lisse drukte hierna op nieuw aan, maar keeper Remco Fasseur hield zijn ploeg over eind. Quick Boys presteerde uitstekend tegen Ecxelsior en behaalde dan ook verdiende overwinning. Arie van Duyn was matchwinnaar bij de Katwijkers. LEIDEN/TUNIS - Het Neder lands rugbytcam en met name de Leidenaar Jan Dreef en de Utrechter Huisman is gisteren met de nodige littekens terugge keerd uit Tunesië. Door de zwaar bevochten 6-15 zege waant Oranje zich weliswaar veilig in de B-poule; de wijze waarop dat geschiedde was pijnlijk. De interland, die zaterdag werd be heerst door het degradatiespook balanceerde op de grens van het toelaatbare en daar werd onder andere debutant Jan Dreef de dupe van De 33-jarige 'hooker' van landskampioen DIOK kreeg na twintig minuten bij de stahd van 3—0 na een scrimmage een trap in zijn gezicht van een Tune sier. Met een érnstige oogblessu re werd Dreef afgevoerd naar het ziekenhuis waar zijn gezicht op verschillende plaatsen werd ge hecht. Omdat Dreef het verblijf in Afrika niet wilde verlengen werd hij gisteren verder behan deld in het Academisch Zieken huis van Leiden. Dreet was echter nog amper afge voerd of de Utrechtse student Ces Huisman brak zijn arm en constateerde dat zijn elleboog uit de kom was gesprongen. Ook hij moest noodgedwongen uitval len Omdat in internationale wedstrijden wel wissels zijn toe gestaan. mocht de Leidenaar Dick Altink onverwacht inval len. Altink scoorde zelfs nog, maar zijn try werd afgekeurd we gens vermeend naar het voren spelen van het ovaal. De Tune- sièrs maakten nog voor de pauze gelijk. Oranje liet zich door die tegenslag niet uit het veld slaan. Met name DIOK-routinier Kees Koemans behield de rust in de ploeg en liet zich ook niet provo ceren door de intimidaties van de Afrikanen. Op sponeve wijze namen de Nederlanders revan che. Bas Kasteel benutte een pe- naltykick en converteerde suc cesvol na een try van Hans Mar kus. Bij de stand van 6-12 be paalde Kasteel voor slechts vijf hónderd toeschouwers de eind stand op 6-15. Van een geslaagde derde helft was vervolgens geen sprake. De se lectie van bondscoach Frits Frankfort had maar liefst twee uur nodig om de geblesseerden terug te vinden. Toen men daarin was geslaagd, bleek het bijbeho- Dick Altink (r) viel in de wed strijd tegen Tunesi in. Het Neder lands rugbyteam boekte een over winning. rende diner niet meer veroberd te kunnen worden. Op dat late tijdstip vond namelijk een brui loft in de 'eetzaal' plaats. En tot overmaat van de ramp was de Nederlandse groep in Namboel, honderd kilometer van het rug- byveld, gehuisvest. ZWOLLEJDORTMUND Els Va der en Arno Körmeling hebben zich het afgelopen weekeinde ge kwalificeerd voor de Europese indoorkampioenschappen atle tiek die binnenkort in Milaan zullen worden gehouden. Els Va der deed dat in Zwolle via een nationaal record op de 60 meter (7.32) en Arno Körmeling ver richtte zijn limietprestatie in Dortmund via 1.47.9 op de 800 meter. Geen limiettijd maar wel een Ne derlands record bracht Elly van Hulst in Zwolle op de klokken. Zij liep de 1500 meter in 4.18.7. Van de Leidse deelnemers in Zwolle verraste Han Kulker (Ba taven) met een zege op de 800 meter heren: 1.53.8. Clubgenoot Kees van Klink draaide op de 3 km heren naar een prima tijd van 8 48.0. Op dezelfde afstand was bij de jongens succes weggelegd voor AV Holland-atleet Jan Jan sen die eerste werd in 9.02.7. Trouwens, Holland-junioren de den het toch uitstekend in Zwol le want bij de meisjes B boekte Yvonne van Dorp twee overwin ningen (60 meter in 7.8 en ver met 5.26) en bleek Jacqueline Baljet de snelste op de 60m hor den in 9l1. Cathy van Loon liep bij de A-meis- jes zowel een goede 400m (60.1) als 60m (8.1) terwijl B-junior Menno Swier ook rap was op de 60m (7.3). Van Holland noteerde voorts Regina van Duyn op de 1500m meisjes A 4.52.3 waarmee zij derde werd. In Dortmund draaide Cor van Loon gisteren op de 1500 meter heren naar 4.06.3 terwijl Jan Jansen, daags na zijn optreden in Zwolle, zijn goede conditie bewees met een persoonlijk record op de 1500 meter in 4.08.2. Tijdens invitatiewedstrijden in Dallas hebben Reynaldo Nehe- miah en Jeanette Bolden, beiden uit de Verenigde Staten, voor beste wereld prestaties gezorgd. Nehemiah, zaterdag in Toronto het snelst ter wereld op de 50 yards horden, liep ditmaal de 60 yards horden in 6,82 seconden. De oude wereldtijd stond met 6,89 seconden 1979 (New York) op zijn naam. Jeanette Bolden snelde op de 60 yards naar de beste wereldpres tatie van 6,60 seconden. Het oude record stond met 6,62 op naam van haar landgenote Alice Brown. Jeanette Bolden bleef in de finale Evelyn A^hford (VSt) Candy Young, eveneens een Ame rikaanse, evenaarde de beste we reldprestatie van haar landgeno te Stefanie Hightower op de 60 Yards met een tijd van 7,47 se conden.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12