'Meester' CW geeft les: 6-2 Trieste hoofdrol voor Aad Neuteboom bij UVS J Ted van Berkel schiet Lugduniim naar winst -C SJC trotseert stormloop van gehavend Blauw Zwart WSB blijft leider Voorwaartsen Lisse niet op schot: 0—0 MAANDAG 1 FEBRUARI 1982 Sport ROTTERDAM - Wanneer er gisteren bij het eerste klasse-duel HION-UVS (uitslag 2-1) tussen de toe schouwers een regisseur aanwezig was geweest, zou hij er ongetwijfeld toe zijn over gegaan om de wed strijd te verfilmen..De partij leverde zó veel inspira tie op, dat de man er, met wat fantasie dan, zelfs een thriller-achtige TV-serie van had kunnen maken. Met de zekerheid dat het een bestseller zou zijn ge worden. De maker zou dan ongetwijfeld UVS-er Aad Neuteboom hebben gevraagd om de hoofdrol te spelen. Wanneer hij het geheel op waarheid had willen laten berusten, zou Neutebooms' hoofdrol wel uitermate triest zijn. De Leidenaar immers deed de 1-0 voorsprong, die UVS in een accebtabel eerste part had opgebouwd, teniet door van dichtbij zijn eigen doelman Rob Groenendijk te passeren. In eer ste instantie was de Leidenaar er nog in geslaagd om de bal op het laatste nippertje van de lijn te werken, maar twee minuten voor tijd kreeg hij het speeltuig na een voorzet van HION-verdediger De Klerk zó ongelukkig tegen de benen, dat het leder pardoes in het eigen doel belandde. En, alsof dat nog niet ge noeg was, ging de Désar-equipe in de laatste minuut helemaal onderuit, toen Boellie Vermeer de bal koel in het UVS-doel schoot: 2-1. Waarmee, het klinkt voor UVS vervelend, het recht zegevierde. Voor de pauze leek de Kikkerpolder- ploeg, op grond van een superieure techniek, op weg naar een overwinning. Zonder de afwezige Cock van Weerlee combineerde het elftal beter dan zijn opponent. De lichtgewicht-voorhoecfe Van Leeuwen-Oosterlee-Bekooy had het bepaald niet makkelijk tegen het HION-verdedigingsblok. Veel acties van deze talentvolle voetballers mislukten, maar de durf om een tegenstander uit te spelen was in elk geval aanwezig. In de 8ste minuut raakte Van Houwelingen wel de paal, maar daarna diende de blauwwitten zich als de betere ploeg aan. Nico Oosterlee bracht dat, na een vrije schop van Frits van der Heyden en een door kopbal van Vogel, in de stand tot uitdrukking (38ste minuut): 0-1. HION protesteerde massaal wegens vermeend buitenspel, maar scheidsrechter Meeder gaf zijn goedkeuring aan de goal. Waar UVS voor rust derhalve op weg leek naar een zege, werd de ploeg in het tweede bedrijf volledig weggespeeld door de Rotterdammers. Vijfenveertig minuten lang beukte HION op de vijandelijke veste, daarbij geen strobreed in de weggelegd door UVS, dat via de counter wél prima kansen kreeg (Bekooy, Van Leeuwen). Van routiniers als Van der Heyden, Kort en ook de van zijn blessure herstelde Hans Neuteboom zou je op zulke momenten mogen ver wachten dat zij hun ploeg als het ware 'optilden'. Maar niets van dat alles. Iedereen stond er bij, keek er naar en wachtte op die manier op de gelijkmna- ker. Diverse malen raakte HION de lat, maar twee minuten voor het einde was het raak, al was daar wel Aat Neuteboom bij nodig: 1-1. Beellie Vermeer velde, nadat de bal terugstuiterde van de lat, één minuut voor het einde het vonnis over UVS, dat bepaald niet de indruk maakte dit seizoen een bestseller te zullen worden... FRED SEGAAR - Ted van Berkel goal - Aad Neuteboom. hoofdrol LEIDEN - De langdurige onderbreking van de compe titie heeft voor Lugdunum niet die heilzame wer king gehad als waarop in de Kikkerpolder ongetwij feld moet zijn gehoopt. Ondanks de 1-0 overwinning op het Rotterdamse HOV blijkt de ploeg nog altijd in een diep dal te verkeren en ziet het er niet naar uit dat deze situatie zich spoedig zal wijzigen. Een te genstander met iets meei; kwaliteit als HOV zal dan ook geen moeite hebben om het elftal binnenkort met de neus op de feiten te drukken. Er wordt binnen de Leidse ploeg nog altijd naarstig gezocht naar de ideale samenstelling waarbij het op valt dat met name de positie van Ted van Berkel voortdurend aan verandering onderhevig is. In de eerste helft van de competitie verscheen Van Berkel beurtelings als centrumspits en laatste man binnen de lijnen terwijl trainer De Groot hem gisteren op het middenveld posteerde. Of dit nu uiteindelijk de juiste plaats is voor een speler als Van Berkel zal nog moeten blijken maar een feit is dat hij zeker in de beginfase vrij goed voldeed. Als spelbepaler stond Ted van Berkel ondermeer aan de basis van de eerste reêele kans voor Lugdunum toen hij in de tiende minuut Jan Verver op links wegstuurde. De voorzet van Verver belandde voor de voeten van Daan Kooymans die in de malaise niets beters wist te doen dan over de bal heen te schieten. Het verloop van deze aanval zou tekenend blijken voor het vervolg van de offensieve daden drang van de thuisclub. De wil bleek na twee maan den gedwongen rust wel aanwezig maar de uitvoe ring was in dit duel verre van ideaal. Het als zwak bekend staande HOV bood zeker in de eerste drie kwartier vrij behoorlijk tegenstand. Lug- dunum-aanvoerder Frans Sjardijn liet zich dan ook al snel van zijn vooruitgeschoven positie terugzak ken om in de verdediging orde op zaken te stellen. Zijn plaats in de voorste linie werd overgenomen door Daan Kooymans die hier over het algemeen nogal geïsoleerd stond opgesteld. De weinige keren dat hij wel kon worden aangespeeld liep hij zich voortdurend vast in de Rotterdamse defensie. De uiterst moeizaam verdedigende thuisclub bleef vaak alleen ten koste van een overtreding op de been en deze speelwijze leidde na ruim een half uur spelen in de tweede helft tot een boeking voor Rob de Roo. Nadat scheidsrechter Lagendijk had geflo ten voor een overtreding trapte hij de Rotterdamse linksbuiten Simon Ippel alsnog onderuit. In de twaalfde minuut van de tweede helft leek een doelpunt van Ted van Berkel de wedstrijd boven het bedenkelijke niveau uit te tillen. Er kwam weer wat lijn in de Leidse aanval en nog geen vijf minu ten later zag Koos Bekooy na een schitterend schot de bal op de lat belanden. Na dit wapenfeit moest het publiek echter tot de slotfase wachten op de vol gende spectaculaire gebeurtenis. In de laatste mi nuut kregen achtereenvolgens Frans Sjardijn, inval ler Van der Weyden (hij kwam in het veld voor Koos Bekooy) en Daan Kooymans de mogelijkheid om de voorsprong van Lugdunum alsnog te vergroten. Toen de bal uiteindelijk achter HOV-doelman Cris de Jong in het net was beland bleek scheidsrechter Lagendijk inmiddels het eindsignaal te hebben ge floten. DICK VAN DER PLAS Taktiek Roodenburg loopt mis ROTTERDAM - Alweer enige seizoenen voert Roodenburg de spreuk 'aanvallen is de beste verdediging' groot geschreven in het vaandel. Vooral in deze tijd van behou dend voetbal een lofwaardig streven en met het behalen van de tweede klasse-titel werd het gelijk van oefenmeester Mouter onderstreept. Ook in de lopende competitie houdt Roodenburg zich aan de afspraak. Gretig trekken alle Leidenaars na het arbi trale fluitje naar de vijandelijke veste zonder zich om de rest te bekommeren. Tegen een kwaliteitsrijke opponent als CVV ging de taktiek van de Kooiclub evenwel fali- kant de mist in. Met een gevoelige 6-2 nederlaag werden de volgelingen van Laurens Mouter door de Rotterdamse 'meester' terug naar de schoolbanken gestuurd. f Uitblinker bij Blauw Zwart Frank Karremans flinksachtervolgt met een ploeggenoot SJC-er Pluo Het is te hopen dat de bebaarde oe fenmeester op het lesrooster van dit leerjaar veel tijd heeft gere serveerd voor het wegspoelen van katers. Want de sfeer in de Leidse kleedkamer zal niet best zijn geweest nu CW gistermid dag overduidelijk de zwakke plekken van het blauwzwarte elf tal blootlegde. Natuurlijk moet de Kooi-equipe zijn aanvallende speelwijze niet rigoureus over boord gooien maar het zou geen kwaad kunnen de opportunisti sche drang wat in te dammen. Veel praótwerk aan de winkel dus voor Mouter, die voorts tot de conclusie gekomen moet zijn dat Aad de Groot niet de juiste laatste man is voor zijn formatie. Omdat de voetbaldocent de voor keur gaf aan het team dat in de laatste wedstrijd tegen HOV zo goed had gepresteerd, moesten laatste man Henry Pouw en aan valler/verdediger John van de Wetering op de bank plaats ne men. Voor 'veger' De Groot ope reerde Chris Tisseur als mandek ker terwijl Arno Lancel en Peter Ciere als back fungeejjfden. Ont hutst nam de 'bank' kennis van een serie grove Leidse defensie- fouten, die het thuisteam uit de Rotterdamse wijk Charlois bin nen een kwartier een 2-0 voor sprong bezorgde. Allereerst raakte Aad de Groot al in de 5de minuut een grote kluit inplaats van de bal waardoor de behendi ge Bert Veldhoen vrij baan kreeg en goalie Nievaart voor de eerste maal in 1982 officieel de gang naar het net liet maken. Een on nodige grove overtreding binnen de zestienmeterlijn van Arno Lancel jegens routinier Arie van der Sluis leidde de tweede tegen treffer in. Vanaf elf meter gaf Rieborn Nievaart geen Jeans. Roodenburg was op dat moment in feite een geslagen ploeg. Gedra gen door het uiterst lepe duo Jan Bruys/Arie van der Sluis regis seerde CW het duel waarin voor de tegenstander slechts een bij rol was weggelegd. Weliswaar probeerde de Kooiclub het verlo ren terrein de herwinnen maar de aanvalsgolven waren erg on zorgvuldig van opzet. Omdat het middenveld (Koet-Tisseur-Ver- ver) veelal niet het vermogen had om het vijandelijke doel via de combinatie op te zoeken werd in de meeste gevallen voor de lange trap in de richting van Ronald Jansen gekozen. De blonde puntspeler kreeg van zijn zwak ke collega's Brittijn en Klein geen steun en moest daardoor het leder vaak onvrijwillig inle veren. De aanvallers van CW hielpen el kaar wél. Dankzij veel vinding rijkheid en bereidwilligheid kon de blauw-rode brigade naar 4-0 doorstomen. Wie anders dan Van der Sluis (na een fout van Chris Tisseur) en Bruys (na een door- gekopte bal van Van der Sluis) namen de treffers voor hun reke ning. En ach, Roodenburg probeerde het in de tweede helft wel maar de klappen die de opponent voor de pauze had uitgedeeld, bleken een gevoelige nawerking te heb ben. Wel bracht trainer Mouter de bankzitters Van de Wetering en Pouw nog in het veld voor Ciere en Koet. Aad de Groot ver huisde naar de aanvalspunt ter wijl Van de Wetering als vrije verdediger ging opereren^ De wissels brachten weinig succes: tien minuten later stond het 6- 0.... Louis Jacobs maakte tweemaal doeltreffend gebruik van de ruimte die hem door de Leidse verdedigers werd geboden. Op dat moment was voor CW de wedstrijd ten einde. De heren legden Roodenburg geen stro breed meer in de weg en mede daardoor konden Chris Tisseur en Wim Ligtvoet de 'eer' nog red den. De kater werd er echter niet mee weggespoeld. ROB ONDERWATER Zaalvoetbal LEIDEN - Voor de Inter-re- gionale zaalvoetbalcompeti tie staan vanavond twee be langrijke wedstrijden op het programma. De Tegelhandel gaat naar Rucanor, Sporthal De Sniep, aanvang 20.55 uur. En Glasbergen ontvangt in Sporthal Cleyn Duin het Rot terdamse VI. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Een uur later in dezelfde hal de NOORDWIJK - Een onge luk zit in een klein hoek je. Blauw Zwart bleef gistermiddag bij SJC door een misverstandje in het centrum van de verdediging met de brok ken zitten. Voerden de Wassenaarders aan het begin van vorige week succesvol actie voor het aanblijven van hun trai ner Roel Timmer, giste ren baatte na het eigen doelpunt van Ed Ruyg- rok geen enkele reddings operatie meer. Met veel geschut rond het straf schopgebied en loerend op de counter, verdedig de SJC de kostbare 1-0 voorsprong tot het laat ste signaal met succes. SJC kreeg loon naar werken, maar de score gaf de ware verhouding niet exact weer. Blauw Zwart toonde zich technisch vaardiger dan de discipelen van trainer Arie Duindam die zijn ploeg een agressieve speelwijze had voor geschreven. tJlauw Zwart, dat Hans Grundeken (schorsing van 5 wedstrijden), Chris Teyl en Frank Voorham (beiden langdu- Hoofdklasse-ontmoeting tussen Van der Plas en Land- wer. Woensdag in Voorhout een topper in de Hoofdklas se. Om 20.00 uur wordt daar het duel Bax-EKL Boys ge speeld. In de Groenoordhal- len een drietal wedstrijden. Om 20.00 uur de wedstrijden UVS-SRV Boys en Van Duuren-Van Gerven, en om 21.00 uur Koosjardin-De En gel. De wedstrijd tussen Noordwijk en Hollandia is uitgesteld. rig geblesseerd) miste, speelde erg secuur. SJC zat hen echter fel op de huid en bood weinig ruim te. Eenmaal in balbezit vonden de Noordwijkers elkaar beter, zochten met lange ballen de vleugels op om direct gevaarlijk te kunnen worden. Jacht De Noordwijkse jacht werd na een half uur onverwacht bekroond. Blauw Zwart-doelman Karei Verhart vergaloppeerde zichzelf bij een terugspeelbal van Ed Ruygrok. De verdediger had spits Hans Kaspers de bal ontfut seld en plaatste de bal blinde lings op doel terug. Verhart had zijn veste echter juist verlaten om de bal bij Ruygrok op te gaan halen. Hij was niet op het extra tikje van zijn verdediger bere kend en zag de bal langs zich heen het doel in rollen: 1-0. Blauw Zwart kwam in de eerste helft niet mee over die tegenval ler heen. In de pauze werden de handen ineen geslagen. Na de hervatting dicteerde Blauw Zwart de wedstrijd. Toen brak ook het 'tijdperk Ed Zuidhoek' aan. De Noordwijkse sluitpost reageerde uiterst bekwaam op een kopbal van Ruud Timmer na een corner van Ruud van der Velde, die overigens weinig in de melk te brokkelen had bij Fokke van de Reydt. Ook bij vele scrim mages voor zijn doel kwam Zuid hoek steevast als overwinnaar uit de bus. Hij leek evenwel ver slagen bij een fraaie diagonaal in geschoten bal van uitblinker Frank Karremans. De bal ver dween over de zee van verdedi gers en Zuidhoek heen. maar landde net langs de verkeerde kant van de paal. Zuidhoek Tien minuten voor het einde stond Ed Zuidhoek opnieuw de gelijk maker in de weg. Hij dook een snoeihard schot van Ed Ruygrok van de lijn en de rebound van de zelfde speler wiste hij met de voet te keren terwijl hu nog op de doelhjn lag. SJC kende al die tijd maar één strijdwijze: weg is weg en maar zien of de counter wellicht iets op zou leveren. Dat bleek niet het geval. Ook niet toen Blauw Zwart in de slotfase met alle strijdmiddelen en de moed der wanhoop naar de vuurlinie trok. SJC hield de rijen tot het laatste signaal van de goed leidende Rotterdammer Kempers geslo ten. In zijn notitieboekje stonden wegens ruw spel wel de namen van Ben van de Zalm. Ruud Al kemade (SJC) en Ed Ruygrok ge noteerd. LEIDEN - Bij de zondagder deklassers is VVSB de gedwon gen winterstop goed doorgeko men getuige de 3-2 winst op Oranjeplein. De ploeg verstevig de daarmee de koppositie in 3A. LDWS verloor met 0-3 van HBS. WSB-Oranjeplein 3-2. WSB werd na 8 minuten spelen wak ker geschud toen V.d. Hoek in de rebound goalie Johan van de Berg kansloos liet: 0-1. Vijf mi nuten voor de rust zette de thuis club het lichte overwicht in de gelijkmaker om. Uit een corner bal van George Oostdam kopte Wiliam v.d. Berg de 1-1 in. Vlak voor rust zag Albert v.d. Berg een door hem geclaimde peanlty niet toegekend. Een treffer van George Oostdam viel te laat en werd daarom door de arbiter af gekeurd. Uit een vrije trap van Leo van der Weijden scoorde Kees Wulkes kort na rust 2-1. Orapjeplein trachtte wat terug te doen, maar daardoor kreeg WSB juist de kansen. Tien mi nuten voor tijd ging Albert van de Burg alleen op de Haagse-goa lie af, die hij vervolgens met een lobbal passeerde: 3-1. De 3-2 van Nieuwenburg 5 minuten voor tud kon de Noordwijkerhouters niet meer verontrusten. LDWS-HBS 0-3. De eerste twintig minuten ging het de Vliet-bewo- ners nog voor de wind. Bart en Erik v.d. Weijden schoten de bal net naast, terwijl Chris Brouwer op de sterke Haagse-goalie strandde. Daarna nam HBS het heft in handen. Snelle aanvallen lieten Wim Visser in de 25ste en 30ste minuut kansloos: 0-2. Uit een vrije schop van HBS beland de de bal in de 40ste minuut via het muurtje in het LDWS-doel: 0-3. In de tweede helft konden beide teams met de talrijke kan sen niet uit de voeten. BOKSEN De amateur-boks- ploeg van de Sovjet Unie heeft in Moskou een wedstrijd tegen de Amerikaanse ploeg met ruim verschil gewonnen. SKI - De Zwitserse Enka Hess is in Schladrning wereldkampioe ne in de combinatie (afdaling en slalom) geworden. Voor de derde maal in de historie vernieuwde LFC zaterdag zijn lichtinstallatie. De nieuwe lampen, die tesamen een waarde verte genwoordigen van zo'n 11.000 gulden, werden dankzij een hoog werker door LFC-vrijwilligers gemonteerd. Dankzij de nieuwe in stallatie kunnen nu districtswedstrijden van de tCNVB op het LFC veld gespeeld worden.. Morgenavond wordt het 'nieuwe licht' bij de oefenwedstrijd LFC-Teylingen op de proef gesteld. Woensdag wordt voorts de dameswedstrijd Leiden-Gouda gespeeld (foto Holvast De voorhoede van FC Lisse was gisteren in het treffen met VELO niet erg op dreef. De voorwaartsen van de opponent uit Waterin gen speelden iets beter, maar waren weinig trefzeker. De 0-0 was dan ook een terechte uitslag. Het gehandicapte Lisse mocht daarmee nog het meest tevreden zun. Het Lisser-middenveld moest tegen het technisch boter onderleg de VELO bergen werk verzetten. Voorin zaten Harry van der Zwet, Laurens van der Voort en Wim van Beek namelftk volle dig vast. Gevolg was dat deze spitsen ook geen steun aan hun collega's op het middenveld verleenden. Zwoeger Alex Dobbe vervulde daarbu op dat middenveld een hoofdrol Beide teams poogden wel aanvallend te spelen. Het spel golfde op en neer, maar de onmacht van de beide voorhoedes beperkte de hoeveel heid kansen tot een minimum. In de eerste helft kregen de West- landrs eenmaal een uitstekende mogclukheid. Ron Mesman, die in plaats van de nog steeds geschorste Jack van Ruiten als libero fungeerde, verslikte zich bü het uitverdedigen. Een VELO-spc- ler onderschepte de b^l en aarzelde geen moment om te schie ten. Builen het bereik van Ben Bakker, die Hans Kortekaas ver dienstelijk verving, belandde het leder tegen de paal. Tijdens de tweede helft stapelden de corners zich op. Ook toen bleven de echte kansen evenwel vrgwcl Uit. Wel ging de Lisser- defensie. die in Henny van Ecwijck zun beste man kende, tot tweemaal toe de mist in met de buitcnspelval. De grensrechter verzuimde te vlaggen, waarna de VELO-ers zich met deze kan sen geen raad wisten: 0-0.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11