"Meer ligplaatsen in gemeentehaven Warmond nodig" Tennissen gevaarlijk voor spelers door nieuwe verzakkingen Seidse agenda Aikens lijsttrekker^ D'66 Voorschoten Lezers schrijven Watersportvereniging komt met plan: Amsterdammer krijgt achttien maanden voor mishandeling Sportpark Haasbroek in Zoeterwoude Kernwapens 1.IIIJJJJIIIHJJM.EI WARMOND - De Watersportvereniging Warmond (WSVW) is uiterst ontevreden met de hoeveelheid ligplaatsen die de diverse jachthavens en de bootjeshaven te bieden heb ben voor boten die langer zijn dan zes meter. Het bestuur van de WSVW heeft inmiddels een zelf ontworpen plan bij B en W en alle raadsfracties ingediend dat vanavond tijdens de raadsvergadering zal worden besproken. Het plan behelst de aanleg van een vijftig tal ligplaatsen in de Gemeentehaven voor boten die tussen de zes en dertien meter lang zijn. DONDERDAG 28 JANUARI 1982 De heren Ouwehand, Meskers en Streng gebogen over hun plannen voor meer ligplaatsen in Warmond. Uit een gesprek met de bestuursle den van de watersportvereni ging wordt duidelijk hoe de vork in de steel zit. N. Ouwehand: "De meeste van onze leden hebben bo ten die net even langer zijn dan zes meter. En de voorgeschreven bootle.igte in de bootjeshaven (van de gelijknamige stichting bedraagt zes meter. Wij mogen daar dan ook niet aanleggen. De verhoudingen liggen gewoon scheef want voor een bootje dat net even vijftig centimeter langer is ben je aangewezen op de jacht havens waar de prijzen meteen veel hoger liggen". De watersportvereniging wil haar eigen plan met dat van de ge meente combineren. De gemeen te heeft plannen om aan de over kant van de Leede passanten plaatsen aan te leggen. Prima, zo vindt de WSVW, maar dan moet er wel een wandelbrug over de Leede bij komen om de passan tenplaatsen in het havengebeu- ren te betrekken. Van de reeds bestaande gebouwtjes op het ha venterrein willen de Warmondse waterspbrters een toilet- en dou cheruimte en een havenkantoor tje maken. De pier blijft gewoon ter beschikking van de rondvaart en voor de politie te water is ook een aanlegplaats gereserveerd. Het bestuur wil vanuit zijn eigen vereniging iemand naar voren schuiven die de passanten op vangt en de sanitaire voorzienin gen schoonhoudt. De vijftig lig plaatsen aan de havenkant van de Leede moeten ten goede ko men aan de vereniging. Een lid dat met zijn boot in het weekein de of in de vakantie voor langere tyd vertrekt moet dit melden aan het bestuur. De zo vrijgekomen ligplaatsen staan dan ter be schikking van passanten die een nacht in Warmond willen blijven of die er boodschappen willen doen. Ook is in het plan rekening gehouden met de aanleg van zo'n vijftien parkeerplaatsen. Ontevredenheid "Ons plan komt niet alleen ten goe de aan onze eigen leden", zegt Ouwehand. We willen de hele watersport erin betrekken. In heel Nederland staat Warmond bekend als een prachtige water sportgemeente. Maar iedere wa tersporter weet ook datje in War mond nergens aan de kant kunt komen". Meskers: "De mensen mijden Warmond". Uit de woordenvloed van Ouwe hand, C. Meskens, R.Streng en P. Schrier komt een grote ontevre denheid met de bestaande situa tie naar boven drijven. De 66-jari- ge Meskens pakt tijdens het ge sprek de Warmondse gemeente- gids, wijst op de kaft met de woorden 'Recreatiegemeente Warmond' en begint schamper te lachen. "De gemeentehaven zo als die nu is, is een bende. Er is niet eens een fatsoenlijke meer paal". Hij vervolgt: "Er zijn in Warmond maar acht aanlegplaat sen voor passanten en daar mo gen ze maximaal twee uur ge bruik van maken. Dat kan toch niet met zulke grote evenemen ten als de Kaagweek en de Stron trace (van Workum naar War mond)". Hij grapt: "Je kunt am per je benen wassen". En: "Als je je boot in de zon laat liggen rekt- ïe uit met vijftig centimeter en dan kun je een aanlegplaats in de Bootjeshaven wel op je buik schrijven". Volgens Ouwehand is het plan van de WSVW ook van het grootste belang voor de plaatselijke win keliers: "Als de passanten in Warmond zouden aanleggen dan hoeven ze alleen maar de prome nade bij de Jan Steenlaan af te lopen en ze staan direct in de Dorpsstraat". Streng: "De prij zen zijn weliswaar hoog in War mond maar als je met vakantie bent of hier een weekeinde over nacht is er geen hond die daar oplet. Je kunt in de zomer een kogel afschieten in de Dorps straat zonder iemand te raken". Volgens Ouwehand heeft de WSVW ook al contact opgeno men met J. Mentink, de voorzit ter van de Warmondse winke liersvereniging. Mentink heeft toegezegd de WSVW-plannen met de winkeliers te zullen doornemen. Dubbeltje Streng: "Het is heus niet onze be doeling de gemeente in de wie len te rijden of een felle concur rentiestrijd met de bestaande jachthavens aan te gaan. Ook voor onze geplande haven zal gelden dat niemand voor een dubbeltje op de eerste rij zal ko men te zitten. Schrier: "Je moet ons plan ook niet zien als een ab solute eis. Het gaat ons er ge woon om de gemeente een aan- zetje te geven nu eens eindelijk iets te gaan doen aan de gebrek kige waterrecreatieve voorzie ningen". Streng: "Behalve dat de huidige jachthavens voor bootjes die net boven die zes meter liggen rela tief gezien erg duur zijn spelen er ook nog wat andere problemen. Als een haven bijvoorbeeld wordt verkocht dan moeten de aangelegde boten onmiddelliik verdwijnen. En het gebeurt ook steeds meer dat een jachthaven een boot verkoopt inclusief een aanlegplaats. Dat kunnen wij niet betalen". Voor de uitvoering van haar plan nen wil de watersportvereniging die in één jaar tijd al 50 leden heeft geworven ("Iedere War- monder is welkom") met eigen middelen aan de gang gaan. De geraamde kosten bedragen drie ton. Binnen de WSVW wordt ge dacht aan een hypotheeklening. Het viertal dat samen met J. Hulst het bestuur van de watersport vereniging vormt vertelt dat de vereniging in maart precies een jaar bestaat. Al eerder zijn de he ren met plannen op tafel geko men. De toenmalige burgemees ter Vreeze, toen ook voorzitter van De stichting Bootjeshaven, spoorde hen aan die plannen eens uit te werken. "Wij kenden elkaar van het water", zegt Ou wehand. "Onze vereniging is min of meer ontstaan door al die plannenmakerij". WIM KOEVOET DONDERDAG Leiden - Groenoordhallen, Woon-Ideaal Beurs. 14-17 uur en van 19-22.30 uu Stadhuis - raadscommissie volkshuis vesting en sport. 20 uur. Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg, op treden duo Hoop Stoop. Leidse Volkshuis - Apothekersdyk, avond van Guatemala Komitee met i sprekers over Guetemala, Nicaraqua en El Salvador, een film over Guetemala, muziek en een fototentoonstelling. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, van 20- 21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20 30 uur, tel. 142505. Warmond - raadhuis, raadsvergadering, 20 uur. Oegstgeest - raadhuis, raadsvergade ring, 20 uur. raadhuis - commissie intergemeentelij ke zaken, 19 uur. Zoeterwoude - raadhuis, raadsvergade ring, 20 uur. Sjaloomschool - vrouwentheater 'Sim- pla Rosa', 20 uur. Wassenaar - raadhuis, commissie finan ciën, 19.30 uur. Voorschoten - optreden Harlie de Jon ge, 20.30 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio lei den, wordt waargenomen van vr 22 tot 29 jan door Apotheek Leiden Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apo theek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. VOORSCHOTEN Het raadslid Jan Aikens wordt lijsttrekker voor D'66 in Voorschoten. Aikens werd door de ledenvergadering van D'66 met algemene stemmen gekozen. Vanaf 1978 vormt hij de éénmansfractie van D'66 in de Voorschotense gemeenteraad. Tweede op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen staat de stedebouwkundige J. Schreurs. Hij was indertijd verantwoordelijk voor de planologische opzet van de wijk Bijdorp. Mevrouw S.D. de Voogd-Sjasmoedin staat op een derde plaats. Zij is biologielerares. Op de vierde plek koos de ledenvergadering mevrouw T.N. Winkel-De Wit. Zij is lid van de schoolraad openbaar onderwijs. Opvallend is de vijfde plaats van H. van Beek. Bij de vorige gemeente raadsverkiezingen stond hij nog tweede achter Aikens en was hij ook in de raad gekomen als D'66 veertig stemmen meer had gekregen. De eerste vijf op de kandidatenlijst gaan nu het verkiezingsprogramma voorbereiden. Dat gebeurt in openbare vergaderingen. In een huis-aan- huisfolder heeft D'66 belangstellenden uitgenodigd aan deze vergade ringen deel te nemen. VOORSCHOTEN/DEN HAAG - De Haagse rechtbank heeft een 22-jarige Amsterdammer veroor deeld tot achttien maanden ge vangenisstraf. De Amsterdammer kreeg die straf onder andere voor het bedreigen en de mishandeling van een man in Voorschoten. De Amsterdam mer wilde zijn geld stelen en trok de Voorschotenaar daarvoor in de struiken, waar hij hem sloeg en schopte. Ook werd de man "bewerkt" met een puntig voor werp, een zogenaamde Kung-Fu- Ster. De officier van justitie, mr. Klein Breteler had twee jaar gevange nisstraf geëist tegen de Amster dammer. t Klaverjassen De Oranjevereniging Leiderdorp houdt vrijdag een klaverjas- avond in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat. Het klaverjassen begint om acht uur. Disco I De Oegstgeester jongcrensociëteit 'De Fuik' heeft voor vrijdag avond weer een disco inge huurd. De disco begint om ne gen uur in Taberna aan de Julia- nalaan. Overigens zoekt de jongerensociê- teit contact (154773) met caba ret-, toneel- of theatergroepen die op willen treden. Disco 2 De jeugdsoos van Kommunikatie Warmond houdt ook vrijdag avond in het 'Meerpunt' aan de Herenweg een disco. Tijdens de avond zal tevens een loterij worden gehouden. De opbrengst van het geheel gaat naar de ac tie "Warmond helpt Polen". De avond begint om half negen. Opnieuw scheuren in de tennisbanen van het sportcomplex Haasbroek. Voor de derde keer in tien jaar zijn verzakkingen opgetreden. (foto Holvast) LEIDEN - Geboren: Angela dv. D. Groenendijk en M.J. Heemskerk; Su zanne Joyce dv. C.P.A. Kimmel en E.M. de Tombe, Rutger zv. W. Hoevelaken en F. Descendre; Wiilemina dv. J. Schaap en W. van Duijn; Wilhelmina Jacoba Jannetje dv. P. Brussee en G. Paauw; Pieter Willem zv. W.H.E. Meijer en J.C. Mohr; Eveline dv. M. Attia en C. van den Berg; Marijke Krijna dv. J. van der Plas en M. de Boer; Nicole Catharina Esme ralda dv K.C Krab en C.M.P. Krol; Cor- nelis Petrus Simon zv. J.P.N. van Duin en E.P.M. van Buijten; Laura Simone dv. J. Noteboom en J.A. van Duiven voorde; Raymond zv. J.J.A. Freijee en M.C. Janse; Iris dv. J.N. de Bes en A. Vink; Desmond Guldbrandt zv. O.G. Pedersen en S.E.M. van de Bildt; Mauri ce zv. J.Ph. Verstraten en C.M. Kooien; Leontien dv. P A. Wolting en T. Roos; Arie zv. J. Klinkenberg en K. de Moojj; Jonne zv. E C. van de Beek en F. Peter sen; Sanae dv. M.A. Mgharbi en F. Driouch; Jurjen Marten zv R.F.M Ver beek en H A. Boekhoudt. Lisette Wille- mien dv. F C M Wegman en N W van Tilburg; Jean-Paul zv. J.W. Laffite en GE. Olivera; Stephan Jean-Jacques Tom zv. T. de Man en J. Osinski; LaDa dv. M. Hajioui en M. Mansouri: Lizette Manna Wilhelmina dv. P.S.L. van der Heide en M M. Vermond, Kirsten Astrid dv. F. Hillebrand en C.I. de Vries; Wen dy Maria dv. J. Heemskerk en L. Noort; Nuran dv. H. Kirtorun en H Bayrak; Marco zv. S.A.S. Bayoumi en M.G.M. Nedermeijer; Laura Johanna dv. H.J.F. van der Pluijm en A. Wessels; Roy Cor nells zv. M.G. Horenberg en E.G.T.M. Knynenburg; Laury dv. H. van Schoo- ten en M. Trouwee; Miranda dv. J.P Harteveld en I. Brussee; Alexandra Hendrika Maria dv. A.A. Bader en H.T.M.T. Bartels; Stella Eveline dv. F A.M. Sluijters en W.M.E. Held; Ricar- do Johannes Arie dv. K. Lens en M. van Egmond; Maria Theodora Mariska dv. R.C. Bink en M.P. FLippo; Tikva dv. J.D. Brauckman en H.M. Meilink; Ge rard Daniel zv. R. Wynstroot en N van der Plas; Jan Maarten Cornelis zv. M.C. van der Zwan en W J Ouwehand; Mau rice Antoinc zv. A. Dijkstra en A. Kamp- ft-aat; Saskia Miranda dv. J.H.J.M. Mars man en A.M.T. Pannebakker; Miranda Murièl dv. A. Vooijs en M.A. Hoek. Ondertrouwd: C.J. Gallacher en A.M.B Nierop; N.Ph. Geelkerken en J.M. Uit- tenbogaard, G.M. Stipdonk en C.J. van den Eijkcl. M.Th van der Plas en A.M.H. Kruijer; H. Kromjongh en P. Beugelink; A. ALberts en M de Wit; H. Segijn en E. Riemens; G. Koet en W.F.A. van der Vliet; E. van Houten en J.J. Welters. Maandagavond jongstleden heeft de gemeenteraad van Leider dorp de door de PvdA, naar aan leiding van een brief van het "Komitee Leiderdorp voor vre de", ingediende anti-kemwapen- motie met acht stemmen tegen en zeven voor verworpen. Het zij zo. Het merendeel van de CDA-fractie weigert nog steeds de gevoelens van de Leiderdorp- se bevolking in concrete beleids- daden om te zetten, waarbij als argumentatie voor de afwijzing de bekende kreten als "is dit wel ZOETERWOUDE - De bijna twin tig jaar oude Zoeterwoudse drumfanfare 'De Rijntamboers' kan weer nieuwe leden gebrui ken. Elke donderdagavond van zes tot negen uur kan men de fanfare aan het werk zien in de Eendekooi aan de Zoeterwoudse Rijndijk. Daar kan men informatie inwinnen en zich bij het muziekgezelschap aansluiten. Zaterdag 30 januari gaat de drumfanfare de huizen langs voor vodden en oud papier. De vereniging verzoekt de inwo ners van Zoeterwoude om oude spullen buiten te zetter, in dozen of plastic zakken. de juiste manier om...." en "zijn wij wel competent om hoogtij vieren. De burgers zijn dit soort kreten zat. Ieder die op 21 november in Am sterdam is geweest zal dit bea men. Genoeg hier nu over. De Leiderdorpse burgers gaan door met hun strijd en hebben door in grote getale op de publieke tribu ne plaats te nemen hun woord voerders in het "Komitee Leider dorp voor vrede" aangemoedigd om op de ingeslagen weg door te gaan. P. HUNIK Pluimzeggekreek 10 Leiderdorp (van redactiewege ingekort) ZOETERWOUDE - Voor de derde keer in de tien jaar dat de tennisbanen in het Zoeterwoudse sportpark 'Haasbroek' bestaan, zijn ze nu aan reparaties toe. De banen die eigenlijk on derhoudsvrij zouden moe ten zijn werden in 1976 en 1979 ook door verzakkin gen onbespeelbaar. Nu is het dan weer zover dat ze aan een grote beurt toe zijn. De kosten daarvan liggen rond de veertien- duizend gulden. Grote verschillen in de ondergrond en een verlaging van het water peil, waardoor zogenaamde inklinking van de veengrond op treedt, zijn de oorzaken van de verzakkingen aan de banen. Hierdoor zijn de velden die door de Zoeterwoudse tennisclub (ZTC) worden gebruikt erg ge vaarlijk geworden. Op sommige plaatsen vlakbij de veelgebruik te base-line steekt een baandeel zo'n drie centimeter boven de an dere panelen uit. Door de ongelijkmatige ligging van de banen treedt ook mosvor ming op, waardoor die stukken op sommige plaatsen spekglad zijn geworden. Dit heeft al een speelster een gebroken pink op geleverd. Andere tennissers ver laten de banen vaak met kapotte kleding als gevolg van valpartij- Dat op zulk materiaal geen compe titie mogelijk is, wordt door de voorzitter van de ZTC de heer A. Pleij, beaamt: "Je hoeft geen in sider te zijn om te constateren dat dit een gevaarlijke situatie is, die met het spelen duidelijk merkbaar is. Wanneer er niks aan gedaan dan kan er geen competi tie op gespeeld worden." Angst De competitie begint dit jaar op 15 maart. De gemeenteraad moet vanavond het gevraagde geldbe drag voor de opknapbeurt goed keuren. Resten dus zes weken om de banen speelklaar te krij gen. Voorzitter Pleij ziet 15 maart dan ook met "angst en beven" te gemoet. De ZTC-bestuurder: "Ons grootste korte-termijn-pro- bleem is de vraag of de banen op 15 maart klaar zijn. Voor de lange termijn zijn wij bezorgd of de ba nen niet blijven zakken, waar door het goede functioneren van de club in gevaar komt." Deze bezorgdheid óver het rende ment van de opknapbeurt wordt door de gemeenteraadsleden ge deeld. Verschillende raadsleden betwijfelen of de banen zich in de toekomst goed zullen houden. Er zijn wat het herstel van de ba nen betreft geen enkele garanties te geven. Het is een spel van de ondergrond en het waterpeil. De directeur van de dienst ge meentewerken verwacht dat eens het evenwicht bereikt wordt, waardoor verzakkingen uitblijven. Of dit over één, dan wel twintig jaar gebeurt is een open vraag. Daarom heeft het progressieve raadslid Lansber gen voorgesteld de banen te slo pen en met verbeterde onder grond ze opnieuw op te bouwen. Dit gaat echter wel drie ton kos ten, een bedrag dat voor andere raadsleden onaanvaardbaar hoog is. Zij zijn van mening dat voor dat bedrag de banen heel vaak kunnen worden opgeknapt. Onderheien Lansbergen liet in een onlangs ge houden vergadering van de raadscommissie voor financiën weten dat de bouwer van de ba nen de gemeente destijds bij de aanleg heeft geadviseerd de ac commodatie te onderheien. Dit zou de verzakkingsproblemen voorkomen hebben. Navraag bij het bewuste bedrijf Wernink leert echter dat dit advies nooit gegeven is. De heer Geerlings van Wernink hierover: "Dat ad vies geven wij niet vaak, omdat een onderheide tennisbaan ver schrikkelijk duur is. De funde ring alleen zou meer kosten dan de totale aanleg van de banen heeft gekost. De kosten van een mogelijke verzakking wegen niet op tegen de kosten van een der gelijke fundering." De maatregelen die nu genomen worden om de banen van ver dere verzakkingen te vrijwaren zijn vooral gericht op de vochtig heid van de ondergrond. Zo wordt het waterpeil in het nabij gelegen slootje verhoQgd, zodat de afwatering onder de banen minder snel gaat. Daarnaast wor den in de banen en door de be tonnen ondergrond heen gaten geboord om het hemelwater in de ondergrondde laten doordrin gen. Dat de tennisclub veel ongemak van de kapotte banen heeft mag duidelijk genoemd worden. Voorzitter Pleij: "Wij willen als ZTC gewoon continu van de ac commodatie gebruik kunnen maken. Het vervelende van deze verzakkingen is dat iedere keer weer die ambtelijke molen moet gaan draaien. In september con stateer je verzakkingen aan de baan. Nu is het januari en moet het geld er nog komen. Mis schien moet in de toekomst een tweejaarlijkse opknapbeurt wor den ingesteld, zodat er sneller kan worden gerepareerd." Overigens erkent de ZTC-voorzit- ter dat deze verzakkingen ook voor de gemeente een tamelijk groot probleem zijn: "De ge meente moet kiezen tussen een relatief geringe aanpak door de platen te vernieuwen of ze moe ten de zaken meteen rigoreus aanpakken door alle banen te vernieuwen", aldus Pleij. DIRK JAN ROELEVEN LEIDSCH &s DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor: W.tte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-1930 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden o<j vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschnjving geen abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitahjttendgiro 3203571 R D Paauw t.v.n. Damiate Holding BV te Haarlem. redactiechef A. van Leeuwen KwKW.Oonn.-~st PVAl0,KtocWK^ Pof post t 79.70 J' M J PQS| jMratronn.ro.nl Bubrt*,co«t, p»r post 1307.30 J. Kroon 1st*!) Lom* iwmttwi t 0.00 j. p M. m«, OiiSCOS G Koopm.n Aangesloten pi] de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentatoren: A A v Brussel W F J Wirtz Redactie stad en ra ndoe meenten tel 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2