breestraat 106 2311 cw leiden 1 tel.071-125043 telex 39302 majsb-nl Actie inzake uw duurste privébezit makelaardij fow Een woonhuis, de belangrijkste privé-aankoop, is er een, die méér dan wat vluchtige aandacht vraagt. Ze vergt een gefundeer de beslissing. Het gaat om grote bedragen, dat in de eerste plaats. Bovendien moet u in uw aankoop wonen en leven, lang en met plezier. Als u wilt verkopen, wilt u die verkoop goed laten verlopen, al was 't alleen maar omdat u daarna weer goed wilt kopen. Aankoop en verkoop van onroerend goed - dat is een zaak waarbij kundige begeleiding onontbeerlijk is. Als u daarvan over tuigd bent, kunt u bij ons terecht. Als u aan de noodzaak daarvan twijfelt, kunt u twee beslissingen nemen. U kunt uw eigen zaken proberen te doen, in de hoop dat het goed gaat, en dan later constateren dat u beter uit was geweest met deskundige begelei ding. Of u kunt het zekere voor het onzekere nemen en onmiddel lijk bij ons binnen stappen. Ons - dat is Data Makelaardij b.v. Data is nieuw, maar volledig gespecialiseerd in de bemiddeling bij koop en verkoop van woonhuizen, uw duurste privé-bezit, en legt u een vijfdelig credo voor. Er keihard tegenaan Eén ding is zeker. We staan te trappelen om Data Makelaardij van betekenis te laten worden in de Leidse regio (die we overi gens allang kennen, en goed ook). We willen er keihard tegenaan en daarmee kunt u uw voordeel doen. Als u via Data een woon huis wilt kopen of verkopen, lopen we ons voor u de benen uit het lijf. We adviseren u, tot in alle details. We begeleiden u, in alle opzichten. We zorgen gewoon dat er goede zaken worden ge daan. Het is niet voor niets, dat ons nu al premiekoop- en premie- huurprojecten plus een reeks bestaande woningen zijn toever trouwd. Geen "winkeldochters" Eén ding staat voorop. Data Makelaardij werkt natuurlijk volgens de principes, die elke NBM-makelaar in zijn vaandel heeft ge schreven. Welke die zijn, weet iedereen, dus we hoeven ze hier niet uit te leggen. Wat we wél naar voren willen brengen, is het volgende. Het kopen of verkopen van een woonhuis is een zake lijk gebeuren, zij 't met emotionale kantjes (en reken maar dat we ook die telkens onderkennen). Van de zakelijke aspecten weten we, letterlijk, alles af. Als u als verkoper een vraagprijs in uw hoofd hebt die naar onze mening van te weinig realiteitszin getuigt, zeggen wij u dat. Ook als koper wijzen wij u op de realiteit. Elk woonhuis heeft zijn koopprijs, zijn verkoopprijs. Wij kennen de woningmarkt van ha ver tot gort, we weten wat we zeggen en als we iets zeggen doen we 't ook. Niemand is gediend met onmogelijke eisen. U niet, als koper of verkoper, want u bereikt er niets mee. Wij niet, als uw adviseur, want dat levert ons alleen maar een "winkeldochter" op. U weet wat er met winkeldochters gebeurt. Die krijgen steeds minder aandacht, tot ze in de vergetelheid verdwijnen. En aan dacht - die willen wij elke koper en verkoper nu juist bieden. Omdat aandacht vruchten afwerpt. Voor ons net zo goed als voor u. Omdat we lol in ons werk willen houden. We zeggen 't maar even, dan stapt u niet met verkeerde verwachtingen onze deur binnen. We blijven nuchter Eén ding knopen we in onze oren. Laten we wél nuchter blijven. Om te kopen is 't een goeie tijd. De hoogte van de rentestand wordt gecorrigeerd door het lage niveau van de koopprijzen. Een hypotheek neemt u niet voor vandaag, maar voor jaren. Wordt over bijvoorbeeld vijf jaar het rentepercentage aangepast, dan wordt nog steeds uitgegaan van die lage koopprijs. En in vijf jaar kan veel gebeuren, om over langere perioden maar te zwijgen. Wie nü voordelig koopt, zit safe - veiliger dan ooit mogelijk is in tijden dat de koopprijzen het plafond raken. Minder leuk is het te verkopen in een ingezakte markt. Er worden nog al wat verwachtingen de bodem ingeslagen, vandaag de dag. Misschien wordt ook uw huis niet de spaarpot die u ervan ver wachtte, misschien moet u zelfs een stukje inleveren op uw duur gekochte bezit. U moet wel bedenken, dat u van verkoper weer koper wordt en dan wél de winst hebt van het lage prijsniveau van nu, dat uitstekende woningen binnen uw bereik brengt. Dat afwegen van vóór en tegen, dat duidelijk op tafel brengen van wat kan en niet kan en moet en niet moet, dat doorzien van de actualiteit en van ontwikkelingen, is ónze taak. Inderdaad, een vertrouwenstaak. Wij doen het werk Eén ding spreken we af. Als wij voor u uw belangen behartigen moeten we uw vertrouwen hebben. Dan moeten wij van u óók een stukje speelruimte krijgen, want in een harnas kunnen wij niet werken. Wat we dan niet moeten hebben is, dat u halverwege ineens met de broer van uw schoonzus d'r buurvrouw aankomt, die u aan praat dat uw woning veel te laag wordt aangeboden of dat het huis dat wij u adviseren te kopen véél te duur is, wantAls die broer van die enzovoorts het zo goed weet moet u hém in schakelen, onmiddellijk. Als u óns het werk laat doen, dan doen wij het werk. Van a tot z, in het bijzonder de advisering omtrent de prijszetting. Wij kunnen dat aan, hebben onze sporen verdiend op dit terrein, hebben ook bewezen geen ééndagsvliegen te zijn. En dat is die broer wél, op ons gebied tenminste. Voorselectie met video Eén ding moet u nog weten. Wij houden er niet van kopers hon derden slechtgenomen en -afgedrukte foto's in handen te geven en te zeggen: zoek maar uit. Wij houden ook niet van waslijsten met aanbiedingen in de krant. Voor verkopers adverteren wij indi vidueel. Aan kopers geven wij mondeling uitvoerig informatie. Zich daar toe lenende objecten uit ons aanbod presenteren wij middels video-demonstratie. Niet alleen een blik op de vóórgevel, maar ook op de bijzondere karakteristieken. Alle ins en outs. In een half uur weet de koper zo meer dan na een dag rondsjouwen. Zó kunt u goed vóórselecteren, waarna effectief bezichtigd kan worden. En dat komt weer de verkoper ten goede. Die krijgt niet iedereen die misschien ooit eens geïnteresseerd zou kunnen zijn over de vloer. Die hoeft zijn huis alleen maar open te stellen voor echt serieuze belangstellenden. Tussen haakjes. Data is een jonge makelaardij. U mag dus niet verwachten dat we u nu al een video-blik kunnen bieden op hon derden woonhuizen. Maar 't worden er wel steeds meer. U bent welkom.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 30