LEDERWAREN DE JONG RUIMT WEER OP VOOR EEN HABBEKRATS«s=s Overdracht van veerpont Kaag nu nog onzeker -C 3- Kampioenschap schaatsen in Oude Wetering CDA-dag over vrede en veiligheid DINSDAG 12 JANUARI 1982 Streek ,l\ tl Wie lukt het om zowel romp als vleugel van de "vogel" naar beneden te halen? VOORHOUT - Jeroen van Eijk is de nieuwe schutterskoning van de Voorhoutse schutters vereniging Sint Hubertus ge worden. Hij volgt hiermee Henk ter Laan op. Tijdens de schietwedstrijden gisteren, op 'koppersmaan- dag', in de kantine van de sv Foreholte lukte het de nieu we kampioen om van dezelf de houten vogel zowel de romp als de rechtervleugel met zijn karabijn naar bene den te halen. Aan de schietwedstrijden in Voorhout wordt jaarlijks een speelse stunt toegevoegd. Nu werd spontaan het 'zakje schieten' ingevoerd. Dit nieuw ontdekte spel houdt in dat een met crocussen gevuld zakje naar beneden moet worden geschoten. Bovendien kondigde burge meester Van de Wouw een unieke wimpelprijs aan voor degene die meent net zo goed aanspraak op de hoofdprijs te kunnen maken als de uitein delijke winnaar. Vaak is na melijk moeilijk vast te stellen wie precies de laatste flinters van een houten vogel van de paal schiet. Wanneer hieraan wordt getwijfeld en iemand meent evenveel aanspraak op een prijs te kunnen maken wordt hem nu de wimpelprijs toegekend. Prijswinnaars De wimpelprijswinnaar van dit jaar werd de directeur van ge meentewerken Philipsen. Overige eerste-pnjs winnaars bij het rompschieten werden W. Verhart. H Veenhof en B van der Schalie De eerste prijs bij het zakjes- schieten ging naar J. Stee- vens. de tweede was voor N. van Helden. Bij het zogenaamde binnen schieten heeft Norman Mac- donald met 68 punten de hoofdprijs in de wacht ge sleept. De gedeelde tweede en derde prijs ging naar A. Deutekom en E. Ribbennk. Bij de politie gingen de prijzen naar de heren Paardekooper, Hak en Stam. ALKEMADE - De IJsvereniging Alkemade organiseert vanavond de nationale koppelwedstnjden op de ysbaan aan de Oude Wete- nngse Baanweg. De schaatswed strijden beginnen om 19.00 uur. en inschrijven kan tot 18.30 uur bij de ijsbaan. Vrijdag worden vervolgens de gemeentelijke schaatskampioenschappen ge houden. uiteraard ys en weder dienende De aspirant kampioe nen beginnen om 19.00 uur aan de Baanweg Inschrijven kan ook hier vanaf 18.30 uur. Tennis - In de Anale van het toer nooi in Rosemont versloeg Jim my Connors z^jn landgenoot John McEnroe in vier sets. Het spelletje van vier uur leverde Connors ruim 250.000 gulden op.... ALKEMADE - Het is zeer de vraag of de Alkemadese ge meenteraad vanavond tot een definitief besluit over het Kaagse veerpont komt. In de commissie financiën, waar in gisteravond werd gepraat over het voorstel van burge meester en wethouders om het veer aan Kagenaar Hoo- genboom over te dragen, bleek veel weerstand tegen het voorsteï en de procedure daaromheen te zijn. Zowel W.P. Klerks (CDA) als H. van Tol (PA) zetten nadrukkelijk vraagtekens bij de overdracht. Klerks vroeg om uitstel van de be slissing met drie maanden. Hij had vooral bezwaren tegen de grote haast die het college met de overdracht maakt, terwijl ook de vorm waarin deze is gegoten - overdracht aan de firma Ponto BV - hem niet aansprak. Het boetebeding, waarbij Ponto een bedrag moet betalen voor elke keer dat de firma in gebreke blijft bij het overzetten, stelde volgens Klerks niets voor als Ponto BV leeg (zonder geld) is. Bovendien is naar zijn smaak te weinig onderzocht of de huidige veerlieden willen gaan werken bij de nieuwe exploitant. Door de nu te treffen afvloeiingsrege ling blijven de kosten tot 1987 nog vier ton per jaar voor de ge meente, had het CDA-raadslid uitgerekend. Zijn CDA-collega W.P. Nugteren richtte zijn kritiek vooral op de Kaagse dorpsraad, die gisteren in een brief aan alle raadsleden nog eens heeft laten weten des noods tot aan de Raad van State in beroep te gaan om overdracht van het veer te verhinderen. De dorpsraad heeft alle kans gehad de zaak in eigen hand te nemen, zei hij. Hij beperkte zich verder tot de financiële kant van de zaak. "Daar zitten we hier uitein delijk voor", aldus Nugteren, die daarop zijn fiat aan het college voorstel hechtte. Hetzelfde deed VGA-raadslid J.W. Kret. Hij noemde het voorstel "een goed stuk financieel werk". Menselijk PPR-raadslid Van Tol toonde zich verbolgen over de manier waar op de veerlieden hun ontslag per 1 april is aangezegd. "Het is aan hun voorgelegd op een manier van slikken of stikken", luidde zyn oordeel. Van Tol voegde daar later nog aan toe dat deze ontslagaanzeggingen pas na het raadsbesluit hadden mogen af komen. "Er is immers nog niets beslist, al krijg ik de indruk dat de koe alweer, evenals bij het af stoten van de containers, is ver kocht". Hij toonde zich ook een tegenstander van de voorgestane privatisering (in particuliere han-' den geven van overheidsdien sten). "Als je dit bedrijfsmatig gaat bekijken komen er nog wel meer taken van de gemeente Van Du ij keren: "Pont doet ons de das om". voor afstoting in aanmerking. De sporthal, sportvelden, misschien ook wel de reinigingsdienst. Al les wat geld kost moet dan maar worden afgestoten. Nou, dan lust ik er nog wel één", aldus Van Tol. Wethouder H.M.L. van Duijkeren (WD) verdedigde het voorstel van B en W met élan. "De pontaf faire heeft ons de das omgedaan. De kosten die daaruit voort- vloein kunnen we als gemeente niet meer opbrengen. We zijn overal op subsidie uitgeweest, en overal is ons verteld dat we het zelf maar moeten uitzoeken. Het afstoten van het pont lijkt ons de juiste belissing", aldus de wet houder. De bezwaren van Van Tol tegen het principe van priva tisering wees hij af met de op merking dat de gemeentelijke subsidie aan het pontveer per Kaag-eilandbewoner onevenre dig groot is. Hoe de kwestie vanavond uitpakt bleef gisteravond nog onzeker. Klerks bleef vasthouden aam uit stel, Van Tol aan afstel. Alleen Nugteren en Kret gingen ak koord met het collegevoorstel. Mevrouw Van Aken-Rens (VVD), het vijfde lid van de com missie, was niet aanwezig. NOORDWIJKERHOUT - Staatsse cretaris van defensie J. van Hou- welingen is zaterdag spreker tij dens een studiedag van het CDA- kamerkringverband Leiden. De studiedag heeft als onderwerp "Vrede en Veiligheid" en wordt gehouden in het congrescentrum Leeuwenhorst in Noordwijker- hout. In een forum zitten oud-defensie- minister De Geus en de Tweede- Kamerleden De Jonge en Cou- prie.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15