Als u zich èrgensseen zorgen om mag maten,dan is't uw vakantie wel. UVS geeft winst nog uit handen Van den Berg naar WK in Ecuador Vier goals Ben Heemskerk Kerklid nog niet toe aan 'offer' amro^erzen Amro Bank De bank waar je wat aan hebt. DINSDAG 12 JANUARI 1982 KATWIJK - In de Inter-regionale competitie blijven de Leidse staartclubs verliezen. Koosjardin liet de punten aan de Rotterdamse Studenten (2-0) en Glasbergen liet geen moment zien dat de ploeg de punten hard nodig heeft. Een 4-1 nederlaag was dan ook het resultaat. Ceverbo won met 8-3 bij De Rozet, VI verslikte zich tegen FC Torna: 3-9. In de Hoofdklasse eindigde het topduel tussen EKL Boys en UVS onbeslist: 7-7. EKL Boys - UVS 7-7 Een wedstrijd waarmee het pu bliek zich geen moment behoef de te vervelen. De Kat wij kers be gonnen erg actief, maar het was UVS dat directer speelde en daarmee ook resultaat had. Ma rio Faber (strafschop), Maarten Blonk en Leo Holl voerden de score op tot 0-3. Vijf minuten voor rust nam EKL het initiatief over en wist de UVS-voorsprong verdween door doelpunten van Bennie Heemskerk (2x) en Gijs Collé als sneeuw voor de zon. De ploeg van coach Wim Planjer raakte nu op toeren en kwam dan ook door de goed spelende Bennie Heemskerk zelfs op een 4-3 voorsprong. Maar toen ging EKL even in de fout. John Cou- zyn legde Leo Holl onnodig neer en de bal ging op de stip. Specia list Faber schoot ook nu raak: 4—4. Daarop verdwenen Gys Collé en Cees van der Steen naar de strafbank wegens aanmerkin gen op de leiding van arbiter Van der Leek en wederom profiteer de UVS dankbaar. Leo Holl en Hans van Leeuwen (2x) tilden de stand naar 4-7, op het oog een be slissende voorsprong. Maar daar na toonden Wim de Roo en zijn mannen toch aan dat EKL het ook anders kan. Bennie Heems kerk (2x) en Wim de Roo brach ten het verdiende gelijkspel als nog op het scorebord Glasbergen - De Tegelhandel 1-4 Het team van Nico Glasbergen tilt blijkbaar niet zwaar aan het feit dat het niet zo best gaat, want een stap harder lopen zit er niet in. De Leidse ploeg was voor de rust wel sterker maar echt ge vaarlijk werd men niet, zelfs niet bij een man-meer-situatie, iets dat zich tweemaal voordeed. In de tweede fase gooide De Tegel- handel er een schepje bovenop. Jan van der Reyden plaatste een vrije trap uigekiend achter Henk Postma 0-1 en Koos Bekooy deed dit v\jf minuten later van erg ver nog eens dunnetjes over. De Leidenaars gingen steeds makkelijker voetballen. Pas na dat een vloeiende combinatie tussen John Jansen en Jan van der Reyden door de laatste doel treffend was afgerond kon Piet Haasnoot, na een onoplettend moment in de Leidse defensie, met zijn hoofd scoren: 1-3. Daar na speelde de Bekerwinnaars de wedstrijd uit. Vlak voor tijd maakte Koos Bekooy er op een de hem gekende wijze nog 1-4 van. Neptunus - De Engel 5-5 De ploeg uit Lisse heeft ook nu weer de volle winst laten liggen. Een 3-5 voorsprong werd in de laatste zeven minuten door Ma rio Overbeeke 2x te niet gedaan. In de derde minuut schoot Wim Eilander Neptunus al op voor sprong. Maar nog voor rust wa ren twee vrije trappen van Jan van Slooten en Frans van der Laan voldoende om de stand om te buigen naar 1-2. In de tweede helft kogelde Jos Faas direct te gen de paal. Aan de andere kant deed Leen Gubbels dit voor de Rotterdammers beter: 2-2. Van af de twaalfde minuut viel iedere minuut een doelpunt. Hennie Zoet (2x) voor De Engel en Theo Olofssen voor Neptunus voerden de score op tot 3-4. Toen Jan van Slooten er 3-5 van maakte leek de strijd beslist. Het liep evenwel voor de ploeg van Theo Godyla toch weer anders. Rotterdamse Studenten Koos jardin 2-0 Ook nu weer geen punten voor de Leidenaars tegen de wisselvalli ge Studenten. Doordat ook Glas bergen de punten het liggen De jaarlijkse geldwervingsactie 'Kerkbalans' is weer van start gegaan. De Hervormde Kerk doet dit nu voor de elfde keer, de Gere formeerde Kerken in Nederland, de Algemene Doopsgezinde So ciëteit, de Evangelisch-Lutherse Kerk, de Remonstrantse Broeder schap, de Rooms-Katholieke Kerk en de Oud-Katholieke Kerk gingen tien jaar geleden mee doen. Ds. W. H. den Ouden, voorzitter van de interkerkelijke commis sie 'Geldwerving', deelde giste ren in Utrecht bij de presentatie van 'Kerkbalans 82' (onder het motto: 'Voor elkaar!') mee, dat de inkomsten van de Hervormde Kerk in de periode 1970-1980 met 151 procent zijn toegenomen en die van de Gereformeerde Ker ken met 147 procent. De kosten vap levensonderhoud stegen in die periode met 93,4 procent. De ze tendens is in 1980 niet voort gezet. Toen zijn de kerkelijke in komsten minder gestegen dan de kosten van levensonderhoud (6,5 procent). De hervormde inkom sten stegen in 1980 tot 211 mil joen gulden (5,03 procent meer), de gereformeerde tot f171 mil joen (5,94 procent) en de rooms- kathoheke tot f 101 miljoen (5,2 procent). Ds. Den Ouden noemde de gemid delde bijdrage van ongeveer 210 gulden per hervormde een 'be trekkelijk klein onderdeel van diens budget'. Het gemiddelde kerklid is nog niet toe aan het of fer. "Het gaat om prioriteiten in het uitgavenpakket, bijvoor beeld een extra vakantie of geld naar de kerk". De hervormde commissie 'Geld werving' wil op korte termijn een gesprek met het bestuur van de synode over de financiële situa tie van de hervormde gemeenten in de vier grote steden. Men put hoop uit het Utrechtse initiatief, waar hervormden en gerefor meerden op drie terreinen willen samenwerken: pastoraat, ge bruik van kerkgebouwen en de begrotingen. Voor rooms-katholiek Breda maar niet alleen daar - zijn de stijgende verwarmingskosten een probleem, zo deelde de pers chef van dat bisdom mee. Óver wogen wordt nu, een aantal dien sten in een kleinere hervormde kerk te houden. De voorzitter van het Economen college van de Nederlandse bis dommen berichtte bij de start van 'Kerkbalans', dat de onenig heid binnen het bisschoppencol lege geen invloed heeft op de fi nanciële resultaten. De bijdragen van de gelovigen aan de paro chies en de afdracht van de paro chies aan de bisdommen blijven op peil. Beroepen blijft de spanning gehandhaafd. De derde degradatiekandidaat Rucanor speelt pas woensdag. Voor de Studenten scoorden Chris van Dijck en Ben Riesing de doelpunten. Stand Inter-regionale competitie: Ceverbo15-28(86-45) De Tegelhandel15-23(51-34) VI15-21(75-61) De Rozet15-18(55-49) De Rott. Stud15-17 (53-44) FC Torna15-15(54 -42) FVSnoekle- 14-13(44 - 50) Neptunus15-12 (60-67) De Engel15-11(59-65) Glasbergen15-8(47-74) Rucanor-14-6(41-52) Koosjardin15-6(31-62) Topscorers: Wil Groenendijk (Glasbergen)16 Piet Haasnoot (Glasbergen)16 Frans van der Laan (De Engel)16 Jan van Slooten (De Engel) 15 Jan van der Reyden (De Terelh.) 13 WIM VAN DUIVENBODE ENSCHEDE (GPD) - Sjef Vos uit Den Bosch, de eerste niet-Aziaat die wereldkampioen taekwondo werd in 1980, moet binnenkort een rugoperatie ondergaan. Al maanden heeft Sjef Vos last van zijn rug. Nu lijkt het op hernia. Het ziet ernaar uit dat hij voorlopig is uitgescha keld voor de topsport. Sjef Vos gaat ook niet mee naar de wereldkampioenschappen in Ecuador die van 20 tot en met 27 februari worden gehouden en waaraan 30 landen aan meedoen. Leidenaar Gerard van den Berg neemt volgende maand deel aan het WK taekwondo in Ecuador. Voor die wereldkampioenschap pen heeft de Nederlandse Tae kwondo Bond de volgende zeven jongens aangewezen: in de klas se tot en met 52 kilogram, Jimmy de Freters uit Tilburg; tot 60 kg, Louis Melis uit Merkelbeek (L.); tot 64 kg, Henk Horsten uit Til burg; tot en met 68 kg, Ruben Thijs uit Den Bosch; tot en met 74 kg. Hans Brugman, Den TER AAR - Jan Kooiman uit Am- merstol mag zich marathonkam pioen van het gewest Zuid-Hol land noemen. Op de Ter Aarse nnjQn.r landijsbaan ging Kooiman gis- termiddag als eerste door de fi- Sassenheim (Willem Barendsz), heren, nish. Over de 40 kilometer deed 500 en 1000 meter, 19.30 uur. tel. hij 1 uur en 6 minuten. Alex Jan- 01848-2045. sen uit Leiden eindigde als twee de. Na hem kwamen binnen: 3) Jan van Capelle uit Delft, 4) Hans Koens uit Honselersdijk, 5) Kees Vermeulen uit Benthuizen, 6) Sfette Jan Dirk Colijn uit Rijssenhout, 7) Sjoerd Kooistra uit Leider dorp. Er waren 50 deelnemers. Schaatskalender Oude Wetering (Alkemade), koppelwed- stnjd heren en dames, 19.00 uur, tel. 01713-4174. Schoonhoven (De Zilveren Schaats), es- dames en heren, 20.00 uur, tel. 01823-3521. Zuid-Beijerland (Winterkoning), afval- wedstrijd heren. 14.30 uur. WOENSDAG Ter Aar (Langeraar), Plassentocht, 20, 40 en 60 km., 10.00 - 14.00 uur, tel. ZATERDAG Lisserbroek. koppelwedstrijd heren bo ven 17 jaar. 14.00 uur. Ammerstol (Vooruitgang), kampioen schap langebaan Zuid-Holland. Junio ren dames a, b, c en d, 13.00 uur, tel. 01825-1754/2284. Bosch; tot 78 kg, Gerard van den Berg uit Leiden; tot 84 kg, Ben Oude Luttikhuis uit Almelo. Opvallende afwezigen in dit team zijn: Hennie Prijs uit Almelo en Jeffrey Huber uit Hengelo die op de laatste wereldkampioen schappen in Santa Clara beiden met brons het hoogste scoorden van het Nederlandse team. Martin Derogee van DDT is giste ren in Amicitia doorgedrongen tot de tweede ronde van de strijd om de Zuidhollandse bokstitels. Op de openingsavond bokste de Leidse nieuweling in het mid dengewicht een goede partij te gen Rotterdammer Rooyakkers. Clubgenoot Hans Kievit kwam te laat op toeren. Tegen Meeu- wisse (Rotterdam) deed de zwaargewicht het aanvankelijk rustig aan. Dat kostte hem de partij. Hervormde Kerk: beroepen te Wierden E. M. Bakker Veenen- daal; aangenomen naar Urk G. Bos Zeist, die bedankte voor Bennekom, Ommen en Rijswijk, naar Oostburg (Zeeuws-VI.), nieuwe predikantsplaats, kandi daat M. Hooijmeijer Zuidzande; bedankt voor Voorschoten E. J. C. Hamminga Den Haag. Gereformeerde Kerken: beroepen te Maarssen H. A. Marsman Na- gele-Tollebeek; aangenomen naar Rijswijk S. van der Veen Krimpen aan de IJssel. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: aangenomen naar Vee- nendaal J. Kok Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Woerden A. Elshout Slikkerveer, voor Rotterdam- IJsselmonde D. Hakkenberg Lis- se, voor Terwolde-De Vecht P. Honkoop Kampen, voor Union- ville (Canada) J. J. van Eckeveld Zeist. Het moderamen bestuurvan de hervormde synode heeft een eer ste gesprek gehad met vertegen woordigers van het bedrijfsleven over het kernwapenvraagstuk. De synode, die het gebruik en be zit van kernwapens afwees, uitte vorig jaar de wens, dat hierover gesprekken zouden worden ge voerd met onder anderen politici, militairen en mensen van het be drijfsleven. Die gesprekken zijn nu begonnen. Bij het eerste gesprek waren verte genwoordigers van de FNV, het CNV, het NCW (Nederlands Christelijk Werkgeversverbond) en het VNO (Verbond van Ne derlandse Ondernemingen). Aan hervormde kant namen het vol tallige synodebestuur en het be stuur van de Raad voor Overheid en Samenleving aan het gesprek deel. Het is mogelijk, dat dit contact in breder verband nog wordt voort gezet, zo meldde het Hervormd Persbureau. Pater Gregory Brenninkmeijer (45) is aangewezen als 'provin ciaal overste' van de Jezuïeten orde in Nederland. Zomer 1982 zal hij het werk overnemen van dr. Hans van Leeuwen, die deze maand de gebruikelijke ambts periode van zes jaar volmaakt. Gregory Brenninkmeijer, die eerst een paar jaar werkzaam was in het bekende familiebedrijf, werd in 1957 jezuiet. Hij studeerde in Leuven, Maastricht en Amster dam en werd in 1968 tot priester gewijd. De laatste jaren zat hij in de leiding van het internaat 'Katwijk de Breul' in Zeist. Dat internaat zal in juli van dit jaar definitief zijn poorten sluiten. Vliegvakanties, autovakanties, vakantiewoningea busvakanties en verre reizen. Vlieg- en treinreizen, autoreizea Club Escolette en veae reizen. Zonvakanties, treinvakanties, autovakanties, busvakanties, city-trips, cruise-vakanties, veae vakanties en USA Van de zomer gaat u waarschijn lijk weer van een zorgeloze en welver diende vakantie genieten. Maar misschien wilt u er in deze onzekere tijden ook een beetje zorge loos naar toe leven. Dan zou u zich nu niet alleen kunnen afvragen waar u naar toe gaat met vakantie, maar vooral ook waar u naar toe gaat om de reis te boeken. Waarschijnlijk komt u dan tot de conclusie dat u er goed aan doet naar een vertrouwd adres te gaan Naar de Amro Bank bijvoorbeeld. We helpen u een keus te maken uit de vele programma's van betrouwbare touroperators: Neckermann, Holland International Hotelplan, Transalpino, Interhome, Trans, plus een aantal Zonvakanties. Hotels en vakantiewoningen. Vakantiereizi andere gespecialiseerde organisaties. De zomerreisgidsen liggen klaar. U kunt zoeken vergelijken. En advies krijgen. Over uw vakantiebestemming maar we zouden geen goede bank zijn als we niet meteen de financiële zaken voor u in orde maakten De Amro Reisverzekering die zeer voordelig is. Vreemd geld voor de eerste dagen. En veilige reis- cheques. (Goed om te weten als u nog met wintervakantie gaat even langs de Amro Bank dus.) Daar hoeft u zich dan geen zor gen meer om te maken. Een paar dagen voor de vakantie ligt alles kant en klaar bij uw Amro Bank

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10