Slechte dag voor Leidse zaalhandbal Leiden riant aan leiding Onverwacht verlies LUSY Concordia deelt met Lugduniim Val De Frankrijker voert damsj tanning naar toppunt Alleen HSV komt tot winst tegen E. en 0. Swier snel.. Indoorschaatsers Leiden Ook nederlaag Leython in volleybalcompetitie Verlies Leidse powerlifters Kampioenschap voor Vlietwijk in zicht LEIDEN - Voor het Leidse zaal handbal was het gisteren geen beste dag. In de landelijke klas sen won alleen HVS. In Emmen bleven de pupillen van Karei te Lindert opponent E. en O. met 9-12 de baas. De dames van Fore- holte werkten in de slotfase van de wedstrijd tegen V. en L. een 6-10 achterstand Helemaal weg. Sterker nog, ze kwamen op winst (14-13), maar mochten nog van geluk spreken dat zij tenminste een puntendeling konden vast houden: 14-14. Oase verloor in Krimpen aan de IJssel met 12-8 van De Treffers. De heren van Saturnus bleken in Rotterdam nog altijd van slag af. Actief won gemakkelijk met 21-10. De da- LEIDEN - Menno Swier en Yvon ne van Dorp, twee jeugdleden van de atletiekvereniging Hol land, hebben gisteren voor goede resultaten gezorgd tijdens inter nationale atletiekwedstrijden in Dortmund. De twee B-junioren bereikten op de 60-meter de fina le, waarin Menno Swier bij de jongens 3de werd in 7.2 secon den en Yvonne van D 6de bij de meisjes in 7.9 seconden. Zij sprong voorts nog 5.35 ver. An dere Holland-leden deden het in Dortmund ook verdienstelijk. Cor van Loon kwam op de 3 KM- heren voor het eerst onder de 9 minuten (8.54.8), junior Jan Jan sen noteerde op de 1000-meter 2.39.4, terwijl Bert Paauw bij de heren nog iets sneller was: 2.37.2. Joop Grevelink liep na een blessu re-periode weer een behoorlijke 400-meter (51.6), terwijl op de zelfde afstand Gert Veldhuizen van De Bataven een persoonlijk record scoorde met 52.8. Een Holland-meisjes-kwartet be staande uit Hanneke v.d. Westen, Jacqueline Baljet, Cathy van Loon en Yvonne van Dorp zorg de voor een fraaie uitsmijter met een winnende tijd van 1.48.9 op de 4x200 meter. Regina van Duyn liep bij de meisjes de 800- meter in 2.22. mes van MMO speelden gelijk te gen Quintus 2: 11-11. HVS sloeg in de gelijkopgaande strijd tegen E. en O. in de tweede helft hard toe op de break-out. Drie mogelijkheden werden koel en efficient afgewerkt en uit een daaropvolgende numerieke meerderheid haalden de pupil len van Karei te Lind rt ook nog eens het volle rendem nt. In nog geen zes minuten tijo zag E. en O. een 6-6 score ingewisseld voor een 6-10 achterstand. Het nadeli ge saldo verlamde de Emmense ploeg, die pas tegen het einde van de wedstrijd een punt van de achterstand wist af te knabbelen: 9-12. De HVS-treffers werden verzorgd door Marijke Luyten, Ank van der Bosch en Lenie van der Bosch, allen tweemaal, Sja- nie Waayer, Anita Hoogeveen en Antoinette Lexmond. Foreholte verdedigde zich in de eerste helft niet zoals het nor maal pleegt te doen. In de twee de helft ging dat stukken beter. Door Nel Geerlings, Hannie Bos kamp, Karin Zonneveld, Elly Hoek en andermaal Nel Geer lings kwam Foreholte langszij: 13-13. Hannie Boskamp zette daarna met haar 14-13 de Voor- houtse sporthal op zijn kop, maar V. en L. bleek mentaal sterk en versierde de gelijkma ker. In de allerlaatste minuut trof V en L. zelfs nog het houtwerk. Oase verdedigde zich solide tegen De Treffers; in het Oud Adese doel bleek keepster Monique van der Meer weer in haar oude, goe de doen. Dat de Krimpense ploeg toch met een voorsprong de rust inging, lag aan de drie strafworpen die De Treffers kreeg toegewezen. Zeker twee waren te royaal uitgedeeld. Oase echter leek de strijd met de ster ke defensie toch te zullen gaan winnen. Drie treffers op rij, waar van de break-out van Helma Stigter op Corrie Strijk de schoonheidsprijs verdiende, bracht Oase op een 6-5 voor sprong. Oase wilde daarna de aanvallen echter te gretig afronden. De Treffers kreeg aldus kansen op break-outs en die werden dank baar opgepakt. Via 9-6 stoomde De Treffers uiteindelijk op naar 12-8. Voor Oase scoorden Helma Stigter (3), Margret Brugman (2), Gerrie Hogeboom, Maijan van der Geest en Corrie Strijk. De heren van Saturnus kampen met een ernstige inzinking. Bo vendien moest tegen Actief de geblesseerde doelman Robbie Spiekerman (verrekte knieban den) binnen de lijnen verschij nen, terwijl de twee opbouwers en afstandsschutters Anton Klok (open hielwond) en Hans Wol vers (rugklachten) niet honderd procent fit waren. Het Leidse commentaar op de inderdaad weer zwakke leiding en een ge brek aan vechtlust speelde de Rotterdamse formatie eens te meer in de kaart. John van Smir- ren kreeg een rode kaart en Hans Zwaan werd uit veiligheidsover wegingen eveneens op non-ac tief gesteld. Actief haalde zonder problemen de finish: 21-10. MMO kwam tegen Quintus 2 via 3- 1 op een royale 5-2 voorsprong. Dat werkte te rustgevend voor de pupillen van Carel Caron. Het tempo zakte en de defensie scha kelde een versnelling terug in "uitstappen en blokkeren". De felle Quintus-ploeg pakte de adempauze gretig op én met de rust stonden de Wateringse gas ten zowaar voor: 6-5. De donder- speech van Carel Caron leek ef fect te zullën sorteren, want MMO liep weer naar een voor sprong: 11-8. In de laatste minu ten sleepte Quintus echter een deling uit het vuur. In de afdelingsklassen won Northa in de tweede klasse dames met 12-9 van Olympia '72. HW'70 moest na moedig verzet met 8-14 buigen voor koploopster Hercu les 2. De heren van MSV moes ten in de tweede klasse Hermes 3 na een 8-4 voorsprong met een punt voor laten gaan: 13-14. In de derde klasse won Olympia '72 met 16-12 van EDH 2. De vetera nen van Saturnus pakten Northa met 21-17 in en in de vierde klas se handhaafde Oase zich met ge mak aan de kop van de ranglijst. Quintus 5 had geen verweer: 26- 12. MAANDAG 11 JANUARI 1982 ZOETERWOUDE - De aqn voorzitter Gerhard, geschonken bel luidde een nieuw tijdperk in voor tennisvereniging Meerburg. Zaterdag werd namelijk een fonkelnieuw clubhuis geopend dat dankzij de medewerking van eigen leden en financiële steun van de gemeente Zoeterwoude tot stand is gekomen. De vereniging heeft inmiddels 400 leden. LEIDEN - Met nog twee wedstrij den voor de boeg in het vierba- nentoernooi shorttrack gaan zo wel de dames als de heren van de Indoor Hardrij Club Leiden aan de leiding. Bij de heren maakte in het afgelo pen weekeinde vooral de Fries Tjerk Terpstra indruk. In Rotter dam, tijdens de eerste dag van het toernooi, won het Trias-lid zowel de 500 als de 800 meter, gistermiddag in Leiden was Terpstra de snelste heer op de 1000 meter, maar op de 400 meter ging de winst naar Wim den Ei sen en Charles Veldhoven. In de strijd bij de dames gaat het vooral tussen de "Leidse" meis jes Anja Borst, Simonne Velzen- boer en Cathy Goyvaerts uit het Belgische Brugge. Met 15 punten bezitten deze meisjes gezamen lijk de eerste plaats. Succesvol was het Leidse Ton Menken-ijs voor de Belgen. Niet minder dan drie maal wisten on ze zuiderburen een nieuw Bel gisch record te vestigen. In het ploegenklassement gaan de Leidse dames met 62 punten aan de leiding vóór het Friese Trias (45) en de ploegen van Brugge en Rotterdam. Bij de heren is de voorsprong van de Leidse heren wat minder groot. IHCL heeft 63 punten, Amsterdam 58 en DKIJV uit Delft (gehandicapt door het ontbreken van Menno Boelsma, die in Heerenveen aan de Nederlandse kampioenschap pen sprint meedeed). In zaalhockeycomptetitie LEIDEN - De dames van Leiden verloren en wonnen een zaalhockey- duel in de eerste klasse. De eerste ontmoeting tegen Victoria werd verloren met 4-1. Na een doelpunt van Leiden door Mieke Gronheid, werd de kans op 2—0 gemist bij een strafpush genomen door Mariëlle Bresser. Hoewel de ziek thuisgebleven Leiden-coach zijn team tacti sche adviezen meegaf, ging het op dat punt mis. Roomburg dat de volgende tegenstander was voor Leiden, koos voor een verdedigend concept met de counter waar het al eerder succes mee boekte. Mede door het sterke spel van Leiden-speelster Xandra Rooyaards stond Leiden bij rust met 3-0 voor. De Roomburg-dames gingen in de tweede helft veel agressiever spelen en werden daarmee gelijkwaardig aan Leiden, maar kondep niet scoren. Leiden deed dat door Gemma van Schaik, Mariëlle Bresser, Mieke Gronheid en Xandra Rooyaards. De tweede wedstrijd voor Roomburg was tegen Ring Pass en moest wor den gewonnen om van de laatste plaats af te komen. Met fel spel werd overtuigend via een 4-1 ruststand met 6-2 van de Delftse ploeg ge wonnen. Tweemaal scoorden Bonnie Montanus en Joke van der Drift; Hella de Vriend en Ariënne Rietveld een keer. In Maassluis werden gisteravond de wedstrijden afgewerkt in de tweede klasse A. Noordwijk verloor daar tweemaal. Eerst van Groen Geel met 5-2, na nog met 2-1 te hebben voorgestaan tijdens het wisselen van helft. Het gebrek aan wisselspeelsters deed Noordwijk echter de das om. Waddinxveen profiteerde ook goed van de Noordwijkse handicap en won met 4-1. Forescate kwam met zijn dames ook al met een zwakke bezetting voor de dag. Van Groen Geel werd met 4-1 verloren. Annemarie Gemunt redde met een doelpunt voor Forescate de eer. Tegen het Deftse Hudito werd met 5-3 het onderspit gedolven. Invaller-keepster Lucia Happel was uitstekend op dreef en voorkwam een grote nederlaag. Renee Dasse en Annemarie Gemunt zorgden voor de Voorschotense doelpunten. Heren De zaalhockeyers van Leiden staan sinds gisteravond met twaalf punten uit zes wedstrijden riant op kop en het lijkt erop dat zij regelrecht op het kampioenschap in de eerste klasse afstevenen. Tegen Hudito wilde het eerst nog niet vlotten. Alle zeilen moesten worden bijgezet om de 3-1 achterstand weg te werken. Goals van Wouter Eyckenhout, Joan van Marwijk Kooy, Edwin Dekker en Diederik Klop zorgden voor de 4-3 voor Leiden. Tegen Te Werve kwamen de goedq combinaties tevoorschijn die de basis vormden van de regelmatige 7-2 overwinning die behaald werd op de Rijswijkers. Joan van Marwijk Kooy had met drie treffers een groot aandeel in de produktie. In de tweede klasse A leed Roomburg in de Energiehal in Rotterdam twee nederlagen. Eerst werd gespeeld tegen het nog ongeslagen Leoni- das dat al bijna zeker is van het kampioenschap. Na dertien minuten spelen stond het voor de Rotterdammers 5-0. Rob Koopmaris en Jur- jen van Aken deden iets terug: 5-2. Slecht uitslaan van Roomburg werd direct afgestraft en leidde tot 6-2. De eindstand werd 9—4. Theo Locher en Floris van Straaten scoorden nog voor Roomburg. De ontmoeting met Forescate leverde Roomburg al na vier minuten een 3—0 achterstand op. Voor rust nog werd een mooie aanval door Juijen van Aken doeltreffend afgerond. Ook in d,e tweede helft wilde Room burg-coach Ron van Eijk geen mandekking toepassen en prefereerde het open spel. Luuk Rietveld en Floris van Straaten stribbelden met doelpunten tegen, maar weerhielden Forescate er niet van soepel te winnen met 8-3. De Voorschotenaren overdonderde ook Cartouche met een bliksemstart want na enkele minuten keken ook de Voorburgers tegen een 3-0 ach terstand aan. De doelpunten ontstonden na fraaie zaalhockeycombina- ties. Cartouche wakker geschrokken kwam terug en kon gaan rusten met een 4—2 stand. Forescate bracht zijn overwicht tot uiting door met - 6—2 te finishen. In dezelfde poule streed Alecto met succes tegen Zoetermeer dat op de laatste plaats blijft staan. Alecto, dat nu zonder invallers aantrad, startte nerveus. De tweede helft werd begonnen met 0-0 wat te danken was aan goed werk van beide keepers. Alecto kwam aan de 3-0 overwin ning door velddoelpunten van Marco Koeken en een doelpunt van Ro bert Kruidenier uit een strafcorner. Alecto wilde tegen het sterke Leonidas niet, om de dreigende nederlaag klein te houden, in zijn schulp kruipen. Het bleef frank en vrij hoc keyen wat de Leiderdorpers met rust op een achterstand van 5—1 kwam te staan. Alecto speelde in het tweede part beter en hield de schade beperkt. Robert Kruidenier maakte de Leiderdorpse doelpun ten uit strafcorners en een een strafbal. LEIDEN - Een gering aantal voet balclubs kwam dit weekeinde in actie voor het spelen van oefen wedstrijden. Concordia Hille- gom (vierde klasse) ontving gis termiddag eerste klasser Lugdu- num. De punten werden ver deeld: 2-2. Van werkelijk krachtsverschil was op de kei harde vlakte geen sprake. Con cordia veroverde door doelpun ten van Mark Braas en Jan Ge- leijnse een 2-0 voorsprong. Op slag van rust halveerde André Pracht de achterstand. Nadat Koos Bekooy in de twéede helft gelijk had gemaakt, waren de beste kansen voor de Leidenaar Ted van Berkel. Hij kwam twee maal alleen voor de Hillegomse sluitpost maar kon het juiste gaatje niet vinden. De Noordwijkerhoutse derde klas ser WSB kwam net lucht tekort om het bezoekende Verburch op een gelijkspel te houden. Tot de rust ging de strijd gelijk op (0-0) maar vervolgens domineerden de Poeldijkers. Tot zes minuten voor tijd kon WSB hen bijbe nen maar kwam toen op achter stand. Een minuut voor het ein de werd de eindstand op 2-0 be paald. SVLV zegevierde met ruime cijfers bij ZLC: 4—0. Rob Lamboo te kende voor de 1-0 ruststand. Wilco Westgeest, opnieuw Rob Lamboo en Martin van der Valk breidden de score na rust uit. Een technisch beter ASC won verdiend van VTL: 2—0. De doel punten vielen na rust. Mark Drees opende tien minuten na de pauze de score. Kort voor het einde ging VTL-doelman A: van Meurs in de fout. Een poging van verdediger Ben Schuchard om nog te redden wat te redden viel mislukte. Keihard knalde hij de bal in eigen doel: 2-0. LEIDEN - In de volleybalcompe titie vielen nogal wat verrassin gen. De kerstdiners en oliebollen hadden de lust tot trainen bij de heren van LUSV en Leython kennelijk ontnomen wat beide teams vielen door een gebrek aan conditie door de mand. LUSV kreeg door de gebrekkige voorbereiding het juiste ritme te gen Martinus Valkenberg niet te pakken. Er werd slecht geplaatst waardoor er weinig variatie in de aanval was te bewonderen. Al leen Peter Pouwels kon de Leid se malaise af en toe doorbreken door regelmatig een puntje mee te pakken. Pouwels kon z'n ploeg echter niet op het juiste spoor zetten, zodat Martinus uit eindelijk met duidelijke cijfers kon zegevieren: 15-5, 15-12, 9-15, 15-8. De dames van Gemini hadden daarentegen wel goed overwin terd. De Voorschotense dames hadden veel oefenwedstrijden gespeeld en behielden daardoor de scherpte in hun spel. Tegen Schippers Merkel was Gemini uitstekend op dreef. Dankzij uit stekend verzorgd aanvalspel werd het frommelig spelende Schippel naar een verdiende ne derlaag gespeeld: 9-15, 8-15, 13- 15. De reserves van Gemini kwamen niet zo best voor de dag. Niette min werd in Zevenhuizen een ze ge weggekaapt. Steeds nam de ploeg een ruime voorsprong maar die verdween door nocha- lant spel van de Voorschotense LEIDEN - De powerlifters van LKV de Spartaan hebben in Alk maar verloren van SSS Alkmaar. De ploeg van Dirk van 't Riet kwam niet verder dan 1591 pun ten terwijl de tegenstander 1832 punten scoorde. De persoonlijke resultaten waren: Jan de Graaf (160 kilo kniebui- gen, 100 kilo bankdrukken, 170 kilo deadliften); Richard Heems kerk (150, 85, 175); Marcel Zorba (115, 85, 155); Johan Hoekstra (160, 105, 225); Sam Holswilder (240, 127 Vi, 265). dames als sneeuw voor de zon. Op het juiste moment hervond Gemini zich echter weer: 15-15, 15-13, 12-15, 13-15. Leython begon de strijd tegen Van Santen met veel zelfvertrouwen. Vorig jaar had de Leidse ploeg immers gewonnen van de Haag se tegenstander. Dankzij een for midabele start (15-2) liet het zich aanzien dat de Leidenaars op nieuw een overwinning zouden behalen. Dat de volgende sets echter verloren gingen, was te wijten aan de foutenlast, die zich voor Leython ging opstapelen: 15-12, 15-5. In vierde set bracht de Leidse ploeg Tine Bloois in de wedstrijd en haar aanwezigheid bleek een versterking. Leython won de set ruim (15-5) en greep uiteindelijk de zege: 15-9. Ook de dames van NOVO boekten een positief resultaat. Bij het als tweede op de ranglijst staande KDS werd een minieme 3-2 zege weggehaald. In de koude sport hal had de Noordwijkse formatie moeite om op temperatuur te ko men. Dat kostte een set (15-5) maar toen NOVO de juiste smaak te pakken had, was er geen houden meer aan. Vooral dankzij een sterk spelende Simo- ne Bizot werden veel punten bin nengesleept. De beslissende set LEIDEN - Vlietwijk heeft met een 7-4 overwinning op rivaal DKC goede vooruitzichten op het kampioenschap (dus recht streeks promotie naar de over gangsklasse) in de eerste klasse verworven. Over twee weken zal het duel tussen de concurrenten Zeijderveld en DKC wellicht de beslissing brengen. Wel zal Vliet wijk zelf 'normaal' moeten blij ven winnen. Tegen DKC liet al leen het damesdubbel het afwe ten. Onverwacht ging de partij in twee sets verloren. BC Leiden bleef tegen SIO met le ge handen. De opponent kon het niet bolwerken tegen het mixed- dubbel Koelemij/Slingerland en het damesspan Koelemij/De Ko- was enorm spannend. Aanvan kelijk leek KDS bij 14-13 de bes te papieren in handen te hebben maar door een Noordwijkse krachtsexplosie bleef de thuis ploeg met lege handen staan. Ook in de promotie verliep niet al les volgens verwachting. Radius 2 had bijvoorbeeld veel moeite met RW. Ondanks het goede werk van coach Piet Guyt ging de Rijnsburgse ploeg toch onder uit: 15-5, 12-15, 15-13 en 15-12. Voor Leython was een zege op NO VO noodzaak om aansluiting bij de kopgroep te behouden. In de eerste set werd al duidelijk dat de Leidse ploeg de punten niet cadeau zou krijgen. Door het zwakke plaatsen kwam de aan val niet tot z'n recht. Na een half uur strijd keek Leython al tegen een 2-0 achterstand aan (8-15, 13- 15). Door het inbrengen van Ruud Lutjenhuis en Wim Hen- driksen bracht de Leidse ploeg meer vuur in de strijd: 15-8. Daarna ging het echter weer meer. Hoewel de Leidse ploeg hard werkte was een nederlaag niet te vermijden: 11-15. Donar moest zonder Kees de Bock aan de strijd tegen VW begin nen. Tot overmaat van ramp ging Rolf Groen in de tweede set door zijn enkel waardoor het team 1-5 ning. Verder werd Leiden nau welijks een enkele kans gelaten: 2-6. Anders dan de cijfers 1-7 doen vermoeden bood Veglo 1 het be zoekende Zeyderveld 6 veel weerstand. Steeds weer kwamen de Leidenaren juist tekort om de score een draaglijker aanzien te kunnen geven. Het bleef bij de winstpartij van Carolien vd Berg tegen Shirley Jansen: 6-11, 11-5, 11-0. Lisse kan na de 6-2 overwinning op DKC 4 weer iets ruimer adem halen. De (moeizame) winst in het mixeddubbel bleek beslis send en dus goed voor een plaatsje winst aan het onderste deel van de ranglijst. moest gaan spelen. Het werd uit eindelijk 2-3 (10-15, 15-13, 5-15, 15-12 en 6-15). Bij de dames be haalde Gemini 3 een regelmatige zege op Skania: 11-15, 15-6, 8-15, 11-15. Bij RW-LUSV zag het er voor de Leidse studentes aan vankelijk somber uit. Spelver- deelster Marja van Dommelen moest geblesseerd afhaken, waardoor Liesbeth Smit uit het tweede team moest invallen. De invalster verrichtte echter uitste kend werk en was mede verant woordelijk voor de zege van haar team: 15-13, 9-15, 15-12, 10-15, 7- 15. LEIDEN - De spanning is te snij den in de voorronden van het damtoernooi om de Leidse titel. Vooral in groep A is de span ning opgelopen omdat koploper Louis de Frankrijker zeer ver rassend onderuit ging tegen Fred Noordoven. In een voor hem bijzonder nadelige stand mocht Noordoven van zijn heer sende tegenstander een eenvou dig zetje nemen. Geheel onte recht, want De Frankrijker had zijn opponent volledig over klast. Noordoven zei 'dank je wel' en staat nu gelijk aan kop met de Samen Sterker. Ook Theo Zwetsloot profiteerde van de misstap van De Frankrij ker en completeert het leidende trio. In een rommelige partij dwong Zwetsloot, die als van ouds weer op allerlei zetjes speelde, de taaie Teun Kooistra door de knieën te gaan. Niet on verdiend, hoewel Kooistra zich knap verdedigde. In groep A werden ook nog twee partijen ingehaald. Frans de Jonge won van Wim Leeuwen burg en Arend van Beelen ver loor ^en punt aan Teun Kooi stra. In groep B heeft Kees Binnekade zich volledig hersteld van de 'valse start' tegen Peter Bron- string. Hij bond ook Jan Fase aan de zegekar. De WDG-er strafte de dubieuze, vooral ver dedigende opbouw van Fase met sterk spel af. LDG-er Bronstring is geheel van slag. Na twee nullen op rij ver loor hij opnieuw, nu van Jan Vrolijk, die met het fel aanval lende temperament van zijn te genstander wel raad wist. Vro lijk omsingelde bekwaam en trok de volle winst in het eind spel naar zich toe. De juiste stand in deze groep wordt ver doezeld door het niet spelen van Jan Passchier, die er relatief nog het beste voor staat. In de eerste klasse zijn de prijzen al verdeeld. Jaap van Duyven- bode wist net uit de greep van André van der Zwan te blijven en pakte met de remise ook de titel. Voor de statistiek won Leen Hoogeveen een hekstel- lingpartij van Jan van der Hei den. Ook bij de junioren is de kam pioen bekend: Casper van der Tak won de prestigestrijd van Erwin Hamers. Casper verloor in de twee voorgaande jaren om het Nederlands aspirantenkam pioenschap nog van Erwin, maar bood hem nu geen enkele kans. Van de opening uit werd de RDC-er onder zware druk ge zet. In het late middenspel werd de druk te groot en liep Erwin in een zetje. De broerderstrijd Wim Bart de Vries-Joost van der Lecq werd door eerstgenoemde gewonnen. Een interessante klassieke par tij leverde Joost een nul en te vens de laatste plaats op. Onder leiding van Rinus Krom hout, de actieve, onvermoeibare jeugdleider van het Leidse dis trict, strijden ook nog de aspi ranten om de titel. Hier maken de RDC-ers Jan Jungerius en Harm van den Gugten de dienst uit. Met twee overwinningen benaderde Harm koploper Jan, die één keer won en een keer re miseerde, tot op een punt. RON VAN EGMOND Zaterdag trad Rijnsburgse Boys op een redelijk bespeelbaar veld in actie tegen tweede klasser Heer- jansdam. In de slotminuut ont glipte de Rijnsburgers een over winning toen een corner via het achterhoofd van Leo van Delft achter Wijnand Sloos stuiterde, wat 3-3 betekende. Bij rust leid de RBB met 2-1 dankzij doel punten van Peter Hogewoning en Ruud van der Voort. Ton Ar royo voerde de score na rust op aangeven van Hogewoning op tot 3-1. Zuiderveld, ook maker van het eerste doelpunt, bracht met een welgemikte vrije trap de spanning terug, waarna in de laatste minuut de 3-3 tot stand kwam. FC Lisse (za) reisde af naar Wad dinxveen voor een ontmoeting met Be Fair. Tot zo'n tien minu ten voor het einde lag een over winning in verschiet. Peter Schalk en Rob Suttdorp hadden al voor de pauze Lisse een 2-0 voorsprong gegeven. Twaalf mi nuten voor het einde produceer de Be Fair, net als Lisse tweede klasser, binnen kort tijdsbestek twee treffers. Eindstand derhal ve 2-2.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14