Coup van Fides mislukt Leiden blijkt nu toch los te komen Protesten van Trotters en BV Leiderdorp Tennisteam verspeelt winst Pernix troeft Ons Eiland af: 12-6 Misdruk op medailles PAGINA 13 LEIDEN - Komt Parker Leiden nu dan toch eindelek los Dat is de vraag die gesteld kan worden na de twee zeer soepele overwinningen waarmee de ploeg van Ton Boot het nieuwe jaar heeft ingezet. Het is nog even afwachten want Dordrecht (woensdag en 111-74) en Haaksbergen (zaterdag en 115-76) gelden natuurlijk niet als goede graadme ters. Maar hoe dan ook, het begint er op te lijken. MAANDAG 11 JANUARI 1982 Lisse verslaat Blue Stars LEIDEN - Het Leids basketbalweekeinde stond in het teken van de protesten. Zowel Trotters als Leiderdorp verloren hun wedstrijd met één punt verschil, maar te kenden tegen juryfouten protest aan. De dames van Par ker speelden tegen koploper Amstelveen een kansloze partij (53—68). MSV won van Binnenland en Lisse versloeg het Amster damse Blue Stars met 68-77. Luba verloor met 92-70 van Alexandria, terwijl Blitz de topper tegen Argus winnend afsloot (72-83). terstand. Na een donderspeech van coach Michiel van der Meer startten de Trotters na de pauze furieus. Akrides werd met een press over het hele veld in het nauw gedreven en binnen enkele minuten was de achterstand te niet gedaan. Eric van Weeren en Will Moerer (beiden 12 punten) vonden nu ook de juiste richting en de strijd ging vanaf dat moment gelijk op. Met nog 33 seconden te spelen hadden de Trotters balbezit en stonden ze één punt voor. Er werd een lange aanval uitge speeld die, na 29 seconden werd onderbroken door de zoemer van de dertig seconden regel op het moment dat Trotter Wim van Niekerk aanlegde voor een schotpoging. Akrides kreeg bal bezit en scoorde in de laatste drie seconden de winnende treffer. Tegen de juryfout wordt door de Trotters een protest ingediend. Silvertown Lions-Leiderdorp 62-62. Leiderdorp speelde tegen de Lions een zeer gecontroleerde partij. In de tweede helft werd er mede dankzij Rein Paulides een zes punten voorsprong opge- l Anita Blangé. De Leidse bleef knap bouwd. De thuisploeg kwam echter terug en vlak voor tijd mocht John Dawson de winnen de vrije worpen benutten. Acte- raf bleek er bij Leiderdorp een punt te weinig genoteerd te zijn. Ook hiertegen werd protest aan getekend. MSV-Binnenland 68-55. In de zelfde eerste klasse rayon won MSV vooral door een sterke start op vrij simpele wijze de ontmoe ting met Binnenland. Wiersema was heerser in de rebound en legde de basis voor de zege. Blue Stars-Lisse 68-77. In de an dere eerste klasse rayon maakte Lisse zijn koppositie waar en bleef in een slechte wedstrijd op ponent Blue Stars ruim voor. Ie dereen bij Lisse had scorein- breng, maar John de Bruin was met 20 punten de beste schutter. Alexandroa-Luba 92-70. Een klasse lager verloor Luba weer kansloos. Luba, nu getraind door Chapman maar zonder coach, is nog steeds geen eenheid en de polderbewoners maakten daar knap gebruik van. Argus-Blitz 72-83. Blitz behaalde een knappe zege op Argus. Door goed teamspel en gecontroleerd aanvallen bleef Blitz aan de goe de kant van de score. Het leng- teoverwicht werd met name door Peter de Weys goed benut. LEIDEN Fides Pacta is er niet in geslaagd om in de Overgangsklasse van de zaalkorf- balcompetitie de eerste plaats van HKV over te nemen. De Haagse ploeg toonde zich in de Vijf Meihal op alle fronten sterker dan de Leidenaars, die met 9-12 eerbiedig het hoofd moesten buigen. In Zaandam slaagde De Danaïden er weer niet in om een zeker lijkende overwinning binnen te halen. Een 4-7 voorsprong werd in de laatste tien minu ten van de wedstrijd verspeeld. In de Eerste klasse herstelde Pernix zich door met 12-6 van Ons Eiland te winnen. Delft verslaat Den Bosch DEN BOSCH In de eredivisie basketbal zorgde Delft voor een stunt van de eerste orde door lijstaanvoerder Den Bosch de eer ste thuisnederlaag toe te brengen. Met 80-86 toonden de Delfte naren aan dat het momenteel met best gaat met de landskam pioen. Die het, en dat is natuurlijk belangrijk, zonder de gebles seerde Danny Cramer moet doen. Bovendien is Tom Barker nog niet echt ingespeeld. NN Donar is wel in vorm. Notabene in Amstelveen werd de ploeg van die naam in de strijd om de tweede plaats met 86-90 geklopt John Franken ging voorop in de Groningse zege die alleen aan het slot nog in gevaar kwam. In strijd om Koningsbeker tegen West-Dnitsland Parker Leiden-Amstelveen 53-68. De Leidse dames waren voor het selecte gezelschap uit Amstelveen natuurlijk geen par tij. Coach Rob de Vries kan met moeite zeven speelsters binnen de lijnen brengen, terwijl Am stelveen een basis heeft met yijf internationals. In de eerste helft liep de tegenstander al simpel uit naar 24-38 en na de pauze namen de Amstelveensen wat gas terug. Op dat moment ging Leiden in een zóne verdediging staan en daar had de opponent meer moeite mee dan verwacht. Marij ke Klos, de enige die op het hoge niveau mee kan komen, bleef scoren en de thuisploeg naderde tot op acht punten. Toen bracht Amstelveen zijn internationals weer in het veld en werd er soe peitjes naar het einde gebald. Spaarbank Trotters-Akrides 73-74. De Trotters leden tegen de Velzenaren een uiterst schle mielige nederlaag. Door een slecht gespeelde eerste helft, waarin alleen Russell Chapman (24 punten) normaal tot scoren kwam, stonden de Leidenaars halverwege al op een 26-36 ach- Fides Pacta-HKV 9-12 (3-5). Met de eerste plaats als inzet was het niet verwonderlijk dat een bom volle Vijf Meihal in de openings minuten twee zeer zenuwachtige ploegen aantrof, die aanvallend weinig ruimte kregen. Toch bleek al snel dat HKV als ploeg door de aanwezigheid van Johan Sanderse en Frank Berendes een betere en geroutineerdere in druk maakte. Fides Pacta kon al leen Dick Onderwater naar vo ren dragen, maar een zichtbaar vormverlies van deze speler deed de balans wat dat betrpft door slaan in het voordeel van de Ha genaars. Dick Onderwater - vijf goals - HKV schudde als eerste de ergste zenuwen van zich af en bezat na 15 minuten spelen een 0-3 voor sprong. De strafworp die Dick Onderwater in dezelfde minuut benutte veroorzaakte in de Leid se ploeg een kleine opleving, die meer opgeleverd zou hebben als scheidsrechter Deighton eerst de gevolgen van een HKV-overtre- ding zou hebben afgewacht. Nu viel het doelpunt van Robin Sommeling na zijn fluitsignaal en bleef er niet meer over dan een vrije worp. Twee afstands schoten van HKV deden Fides verder wegzakken, en ondanks dat Nico Pikaar erin slaagde om 2-5 aan te tekenen was er van ge loof in eigen kunnen nauwelijks sprake. Die leefde op toen in de allerlaatste seconde een lange bal op Jacqueline Velthuyzen uiteindelijk eindigde op de stip (3-5). Maar vijf minuten korfbal in de tweede speelhelfl boorde alle Leidse hoop op een mogelijke goede afloop de grond in. HKV leidde door prima vakkorfbal met 3-8, waar tegenover Fides Pacta niet meer dan enkele ver dwaalde schoten kon stellen. Al hoewel daarna twee afstands schoten en de eerste en enige goed uitgevoerde doorloop van Leidse zijde succes opleverden was het antwoord van HKV even effectief: 6-9. Het daaropvolgen de doelpunt van Dick Onderwa ter bracht Fides weliswaar met nog 13 minuten spelen op een uitgangspositie die toch nog per spectief bood, maar de zich toen reeds onderscheidende koploper besliste de strijd in de 20ste mi nuut: 7-11. Via 9-11 in de voor laatste minuut eindigde dit duel in 9-12. Doelpunten: Dick Onder water 5x, Nico Pikaar 2x en Ro bin Sommeling 2x. ZKC'31-De Danaïden 7-7 (3-3). Het naar boven klimmen op de rang lijst van de Overgangsklasse C gaat wel zeer langzaam voor De Danaïden. Toch hebben de Leid se spelers dit geheel aan zichzelf te wijten, want ook nu weer werd op knullige wijze een punt ca deau gedaan aan ZKC. De eerste helft had maar weinig positiefs te bieden, en begon al met een blunder van Cees Chris- tiaanse onder de korf. Trudy Nap herstelde evenwel het evenwicht en terwijl dezelfde Cees Chris- tiaanse zich revancheerde (1-2) bleven de verdedigingen goed gesloten. Ook het doelpunt van Annemarie van Dijk na ZKC's gelijkmaker werd vlak voor tijd beantwoord. In de tweede helft verliepen de eer ste tien minuten voor De Danaï den van een leien dak: 3-7. Ech ter een discutabele wissel van coach Ron Ek waardoor Eric Pe ters in de ploeg kwam, bracht niet zoals de bedoeling was De Danaïden op 3-8, maar in grote problemen: 5-7. De zich nauwe lijks warm hebben kunnen spe lende Peters ging al snel kopje onder: 6-7, en terwijl de laatste seconden van de wedstrijd zich aandienden eindigde Cees Chris- tiaanse de wedstrijd zoals hij be gonnen was, waardoor«er niets anders overbleef dan een straf worp waaruit ZKC'31 gelijk maakte. Overige doelpunten: Hennie Devilee 2x, Pieter Koorn- neef en Bea Schrama. Pernix-Ons Eiland 12-6 (6-4). Het herstel van Pernix na de zware nederlaag tegen Tjoba vorige week lag in de lijn der verwach tingen. Het puntloos onderaan staande Ons Eiland had geen verweer tegen het toch sterk draaiende Pernix dat het voor- verdedigen nog steeds als voor naamste wapen hanteert tegen de verschillende aanvallers. Maar met voorverdedigen alleen kom je er niet en daarom heeft coach Nico Steelink het aanval- spatroon van Pernix met een duidelijk accent voor de korf ge bracht. In de eerste helft bleek dit nog het duidelijkst maar ook Ons Eiland was toen nog in staat om een kleine doch niet krachtige vuist te maken. Halverwege de tweede helft had Pernix al aan alle mo gelijke speculaties een einde ge maakt. Want via 8-5 werd Ons Ei land naar een grote achterstand gespeeld: 12-5. Rob Hasselbach bepaalde de eindstand uiteinde lijk op 12-6. Voor Pernix scoor den: Kees Brokaar 3x, Janko Breedveld 4x, Peter Kuipers 3x, Kees Hortensius 2x. Voor Ons Eiland: Olga Soedan, Huib Has selbach 2x, Jan van Kalkeren 2x, Rob Hasselbach. TOP-Tjoba 12-7 (6-2). De Sassen- heimers legden in de eerste helft de fundering voor de overwin ning op koploper Tjoba. Uitste kend verdedigingswerk van vooral Bert Staal en Anne v.d. Zaag boden TOP's eerste aan- valsvak legio mogelijkheden om een goede uitgangspositie te creëren. TOP bereikte dan ook na 30 minuten spelen een 6-2 voorsprong. In de tweede helft was het Zeeuwse bolwerk nadat TOP zeer gemakkelijk op 10-3 was gekomen volledig ingestort. Doelpunten: Ilse Molenaar, An ne v.d. Zaag, Bert Staal, Anke Kerkum, Karin Baak 2x, Wim Kerkum 2x en Hans Oudshoorn 4x. Actief-De Algemene 10-5 (7-3). Na de overwinning van vorige week is de Leidse ploeg er niet in ge slaagd de lijn voort te zetten. In een zeer slecht gespeelde wed strijd moest De Algemene, na met de rust al met 7-3 te hebben achtergestaan, de eer laten aan Actief. Doelpunten: Ruud van Vliet, Wilma Sinteur. Hen Rus man, Hennie Waasdorp en Wim van Iterson. Crescendo-Kwiek 3-4 (2-2). Als er bij zaalkorfbal weinig doelpun ten vallen, daalt de belangstel ling evenredig. Alleen de trouwe aanhang blijft omdat het slot van de wedstrijd dan nog iets ver goedt. Maar in de slotminuten van deze wedstrijd zat er voor Crescendo niets meer in. Doel punten: Wim Barendse, Ria Baak en John Huigsloot. Ready-Zuiderkwartier 16-7 (6-3). In de eerste helft wogen beide ploegen nog redelijk tegen el kaar op, maar het missen van te veel doorloopballen en strafwor- pen brak Zuiderkwartier in de tweede helft op. Gemakkelijk scorend liep Ready in de tweede helft via 10-3 uit naar 16-7. Doel punten: Dirk Derkse 4x, Rens Henze 2x en Jeanet van Waarde. GERTGRESSIE WOLFSBURG (ANP) - Het Ne derlandse tennisteam is gisteren dicht bij een verrassende over winning op West-Duitsland in het toernooi om de Koningsbe ker geweest. Eric Wilborts, ein delijk weer in topvorm, versloeg in de eerste partij de Westduitse debutant Beutel. In het tweede enkelspel moest na tionaal kampioen Louk Sanders het opnemen tegen de Westduit se topspeler Peter Elter. Sanders pakte de eerste set in de tie break. In de tweede was hij kans loos: 1-6, maar in de derde set kwam hij weer sterk terug. Hy nam een voorsprong van 5-2 en leek Nederland aan een fraaie overwinning te helpen. Elter knokte als typische Duitser terug. Hij doorbrak de service Opmerkelijk is in elk geval dat het verkrampte gedoe van de eerste seizoenshelft plotseling plaats heeft gemaakt voor een veel vloeiender type spel. Het tijdro vende en op den duur slaapver wekkende opzetje van passen, passen en nog eens passen is ver vangen door gecontroleerd, dat wel, rennen en vliegen in een zo hoog mogelijk tempo. Iets wat Boot aanvankelijk ook wel voor stond, maar waarin hij zich moest temperen omdat hij zich door allerlei blessureperikelen een tijdlang met veel te weinig spelers moest behelpen. Maar inmiddels is iedereen fit en zijn daarnaast Everett Fopma en Wiebe Gorter toegevoegd en dat geeft letterlijk en figuurlijk lucht. Daarnaast lijkt het erop dat spelers als Bruinsma, Dow ney en Hagens, in het begin on der de indruk en misschien zelfs wat 'angstig' voor Boots hang naar perfectionisme, nu eindelijk de schroom van zich af hebben geworpen. Als ze 'open' staan wordt er tenminste geschoten in- plaats van dat er maar weer 'blin delings' naar een ander wordt ge zocht Dat er zaterdag 'een ander' Leiden stond heeft Haaksbergen aan den lijve moeten ondervinden. Zag de oostelijke ploeg in het eerste deel van de competitie nog kans om de op papier veel sterkere tegenstander verras send af te bluffen, ditmaal had het team van Chris Plaat geen schijn van kans. Op de zóne- press, het verdedigen over het hele veld zoals dat ook succesvol van Sanders op zijn beurt en trok de stand naar 5-5. Het werd na tweeëneenhalf uur 7-6 voor Elter, die daarmee de stand gelijk trok. In het dubbelspel ging de inter land toch nog verloren Okker en Albert konden het niet redden tegen Beutel en Zipf. Hoezeer de 27-jarige Balazs Ta- roczy en de vijf jaar jongere Heinz Guenthardt er in korte tyd in geslaagd zijn een sluitende dubbelcombinatie te vormen, is wel in Birmingham gebleken Het Hongaars/Zwitserse dubbel bleef als enige van de acht deel nemende koppels ongeslagen De prijs daarvoor was het aan trekkelijke bedrag van 76 000 dollar (bijna 150.000 gulden). Eerder dit jaar veroverden Taroczy en Guenthardt al de open Franse werd gehanteerd tegen Dor drecht. bleef Haaksbergen het antwoord volledig schuldig en ook het tempo dat Leiden voor schreef was voor de Tukkers nauwelijks of soms helemaal niet te volgen. De ene interceptie na de andere, prompt gevolgd door een Leidse break en al of niet af gerond met een gemakkelijke in legger dan wel een dunk leverde de felle Leidenaars een ongeloof lijke hoog schotpercentage van 70in de eerste helft op. Na de openingsscore van 24-16 liep de thuisplqeg onder leiding van Plaat (10 assists, 20 punten), Bruinsma (29 punten en 11 re bounds) en vooral Downey (24 punten, 9 rebounds, diverse dunks en acht geblokte schoten) in één ruk door naar 40-16 en daarmee was de zaak in feite na tien minuten beslist, want al mocht Haaksbergen vanaf dat morrtent gelijk op scoren; de ruststand van 60-35 bood voor de ontmoedigd kijkende coach Frank di Leo geen enkel per spectief. Ook hij vroeg zich in wendig af waar die opvallende dadendrang opeens vandaan was gekomen. Het was, na rust, voor Boot nog slechts zaak het opgestookte vuurtje brandend te houden. Met Fopma (18 minuten en 8 punten tegen 80 procent) en ook even Gorter in de ploeg lukte dat vrij gemakkelijk. Weliswaar was de scherpte er wat vanaf, maar het hoefde natuurlijk ook allemaal niet meer zo nodig. Benson, de Amerikaanse schutter van Haaksbergen, profiteerde van dat ietsje meer vrijheid dat hem werd toegestaan en tekende 28 punten aan. Chris Plaat daaren tegen zag totaal geen kans om uit de schaduw van zijn broer te tre den. Stal hy destijds in Haaks bergen met loepzuivere schoten de show, nu waren slechts twee van de twaalf pogingen raak. Een schamel resultaat voor de krulle- bol. Via 72-49 en 89-59 maakte broer Mitch, net als in Dordrecht trou wens, de honderd vol waarna bij 115-76 een eind kwam aan de aar dige Leidse show, die door dat ren- en vliegwerk en met die dunks, blocks en haarzuivere aangevers bijna weer als van ouds was, zy het dat dit optreden door beduidend minder toe- HEERENVEEN (ANP) - "Assen" stond er op de medailles die de nummers een, twee en drie van 500 meter zaterdag tijdens de strijd om de Nederlandse schaat- stitels ontvingen. Die vergissing was het gevolg van onjuiste op gave die de KNSB de graveur Y. Amersfoort had verstrekt. Nadat de fout ook de schaatsofficials ter ore was gekomen, werd deze on middellijk goed gemaakt. De gis teren uitgereikte medailles had den wel het goede opschrift: "Heerenveen". Daardoor bleef de fout beperkt tot negen verkeerde medailles. titel. Zy waren in Birmingham derde geplaatst. In de finale was de 23-jange Kevin Curren de meest aandachttrekkende fi guur Zyn formidabele opslag en sterké returns waren echter niet in staat een voldoende tegen wicht te vormen voor het zwakke spel van zyn maat Steve Denton De Europese formatie won de stellig niet op hoog peil staande finale met 6-7, 6-3, 7-5. 6-4. De eindstand van het wereldkam pioenschap dubbelspel: 1. Heinz Guenthardt/Balazs Taroczy (ZwiJ Hon) 76.000 dollar, 2. Steve Den ton/Kevin Curren (VsUZaf) 38 000 dollar. 3. Peter McNama- ra/Paul McNamee (Aus) en Sher wood Stewart/Ferdi Taygen (Vst) 16 150 dollar. 5 Buster Mottram/ John Lloyd (Gbn 12.350 dollar. 6 schouwers werd gadegeslagen dan voorheen. Dat echter is een kwestie van tyd. Als de heren er in slagen om zich straks ook te gen topteams dermate vrijpostig te gedragen komt dat vanzelf in orde. Scores Leiden Bruinsma 29 (11). Downey 24 (8). Plaat 20 (10 asst. Puidoka* 18 (10». Harens 12 (7 ass.) Fopma 8. Krartwijk 4. Schotpercentare 63 (70-56). Haaksberren - Benson 26, Martin 18. Schotpercentare 43. Boot niet Blom niet dan Gorter LEIDEN - Ton Boot krijgt van zijn werkgever so wie so geen toestemming om mij te ne men voor uitwedstrijden in Europees verband, iets dat op zich nog niet zo'n probleem is. Men beschikt bij Leiden, 'uit eigen voorraad', namelijk nog altijd oi>er ex-coach Hen- me Blom die weet wat er gaande is en dus vrij gemak kelijk de honneurs kan waar nemen. Voor de trip naar Ma drid zag de Amsterdammer evenwel ook geen kans om btj zijn baas nog wat extra da gen los te peuteren waarop Boot in arren moede dan maar nieuu* speler Wiebe Gorter tol coach bombardeer de. Wat zijn inbreng precies zal zijn is niet duidelijk. Gorter, die niet gerechtigd is om m Europa Cup duels uit te ko men, zal donderdag in Ma drid waarschijnlijk erg goed moeten letten op de handen van Mitchell Plaat. De aan voerder, die bij ontstentenis van Ton Boot in het buiten land de trainingen voor reke ning neemt, zal vermoedelijk bij vingeropsteking de wis sels aangeven. Overigens vliegt Hennie Blom zaterdag misschien wel weer ryee naar Rusland, tenminste, als hij op tijd terug kan zijn. Dat is nog niet zeker, omdat momenteel niet duidelijk is of het traject Moskou-Kiev per trein dan wel per vliegtuig moet wor den afgelegd Het is ivat inge wikkeld allemaal en natuur lijk ook uit nood geboren. Maar Parker blijft prat gaan op zijn uitstekende organisa tie. Ha me Kip, de tweede center die tijdens de voorbereiding van het seizoen ernstig aan zijn rug geblesseerd raakte, zal binnenkort zijn rentree maken. De Lijndenaar traint inmiddels weer mee met de se lectie en hoopt over een week of twee voorzichtig u>at minu ten te kunnen spelen. "Mijn Belgische specialist heeft geen bezwaar en zelf voel ik dat het steeds beter gaat Pijn heb ik niet meer, maar ik wil ui teraard nog niets forceren. Als ik op de training voluit kan gaan. dan pas maak ik mijn come-back. Dus nog even geduld", aldus Kip Vyay Amntraj/Anand Amntr^j (Ind) 11.400 dollar, 7. Fntz Buch- ning/Peter Fleming (Vst) 10 450 dollar, 8. Victor Amaya/Hank Pfister (Vst) 9 975 dollar In Rosemont bereikten John McEnroe en Jimmy Connors de finale van het exhibitie-toernooi. McEnroe versloeg de Tsjech Ivan Lendl met 6-1. 7-6. Connors had de handen vol aan Vitas Ge- nikltld Na 2 uur en 45 minuten was hy finalist met de cyfers: 7-6, 4 6. 7 5 In Washington staan Martina Na- vratilova en Anne Smith in de eindstrijd. Navratilova won van Barbara Potter met 7 6, 6 7. 6 3. De ongeplaat.ste Anne Smith ver sloeg de als vierde genoteerde Westduitse Sylvia Ham ka in twee sets 6-3, 6-4.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13