Meeste profclubs zijn nog zorgenvrij Onderzoek in betaald voetbal wijst uit PAGINA 12 Sport MAANDAG 11 JANUARI 1982 DEN HAAG (GPD) - Het Nederlandse betaald voetbal beleeft kommer volle tijden. Althans die indruk is ontstaan na de alarmerende berich- ten waarin melding werd gemaakt van financiële problemen bij respec tievelijk FC Utrecht, PEC Zwolle, Willem II, Go Ahead Eagles, De Graafschap, SC Amersfoort, Excelsior en Veendam. Een aantal clubs heeft inmiddels al noodgedwongen een beroep op het noodfonds van de KNVB moeten doen om de spelerssalarissen over de maand december uit te kunnen betalen, terwijl een paar verenigingen hun (ijdele) hoop hebben gevestigd op een vervroegde uitkering van subsidies e.d. De noodlijdende clubs lijken hun bestaan daarmee weer voor enige tijd te hebben gerekt. Maar is dat ook zo en zijn er bijvoor beeld niet veel meer betaald-voetbalverenigingen die momenteel letter lijk en figuurlijk een hongerwinter beleven, of sterker nog: voor een dreigend bankroet staan?. Teneinde daarover enigszins een oordeel te kunnen vormen, hebben de sportredacties van de bij de Gemeenschappelijke Persdienst (GPD) aangesloten bladen, waartoe ook het Leidsch en Alphens Dagblad be horen een enquête onder alle 36 betaalde clubs gehouden. De algemene indruk is, dat de toestand minder erg is dan alom wordt aangenomen. Talrijke clubs moeten momenteel weliswaar pas op de plaats maken en/of inleveren, maar echte problemen lijken met name in de eerste divisie pas te gaan ontstaan als de winterstop langer gaat duren dan is gepland. y4 A v EREDIVISIE AJAX Ajax heeft eerder voor- dan nadeel ondervonden van de winterstop. Twee uitwedstrijden van de Amsterdammers - tegen NEC en Feyenoord - werden afgelast, waardoor geen winstpremies behoefden te worden uitgekeerd. In plaats daarvan worden op dit moment lucratieve vriend schappelijke wedstrijden gespeeld in het Caribisch gebied, waar tussen 3 en 13 januari achtereenvolgens RCA Aruba, Curacao, Transvaal en Robin Hood de tegenstanders zijn. Vlak voor de winterstop werd bo vendien nog zo'n slordige f 75.000 extra ontvangen in de thuiswedstrijd tegen Haarlem, die dank zij de terugkeer van Johan Cruijff 23.000 toe schouwers trok. De rentree van Cruijff vormt een uitstekende compensatie voor de snelle uitschakeling van Ajax in het Europa-Cup-toernooi door Tottenham Hotspur. Al met al kan worden gesteld dat de financiële positie van Ajax weliswaar niet meer zo rooskleurig is als enkele jaren geleden (in 1977 was er nog een batig saldo van 1,4 miljoen gulden), maar dat de situatie bepaald nog niet zorgwekkend is. AZ'67 Bij landskampioen AZ'67 maakt men zich nauwelijks zorgen. Zeker fi nancieel niet, omdat geldschieter Klaas Molenaar er nu eenmaal voor zorgt dat wanneer de liquide middelen van de voetbal-NV zijn uitgeput, die terstond worden aangevuld. Georg Kessler, de oefenmeester van de Alkmaarders, rekende op een wat langere winterstop dan op papier mogelijk was. Daarom ook maakte hij afspraken met het Berlijnse Hertha BSC om de Nederlandse landskam pioen voor het bedrag van 50.000 DM deel te laten nemen aan het inter nationale Hallenturnier in West-Berlijn. „Op die manier valt er voor ons nog iets te verdienen", aldus Georg Kessler. FC DEN HAAG Enigszins provocerend heeft FC Den Haag de spelers- en trainerssalaris sen over de maand december nog voordat die maand half was verstre ken overgemaakt. „Om aan te geven dat FC Den Haag dit seizoen in de pas loopt", aldus voorzitter Pieter den Duik. Hoewel de salarissen dras tisch werden aangepast kunnen de Haagse contractspelers er nu wel op rekenen dat ze op tijd uitbetaald worden. Zo ook zeker in de maand januari, wanneer FC Den Haag het tweede gedeelte van de gemeentelij ke subsidie zal ontvangen ten bedrage van 290.000 gulden. Dit seizoen ontvangt Den Haag in totaal 580.000 gulden aan gemeente-subsidie. De bijdrage van het BBI (130.000) dient men daarentegen wel meteen af te dragen aan de gemeente Den Haag. De schuldenlast valt derhalve op vallend mee. Van de rekening courant bij een Haagse bank (acht ton) heeft men tot nu toe nog maar 400.000 gulden opgenomen. Men hoopt deze schuld binnen vier jaar weg te werken. Voor vele betaalde voètbalorgani- saties is de langgerekte winterstop ontaard in een hongerwinter. In een aantal gevallen moet een beroep worden gedaan op het noodfonds van de KNVB, omdat er eenvoudig geen gelden voorhanden zijn om de spelers, trainers en andere werknemers uit te kunnen betalen. Minder erg vergaat het de topclubs, maar bij verschillende andere bvo's kan het vriezen of dooien. Onmiddellijk FEYENOORD De gedwongen winterpauze speelt Feyenoord in financieel opzicht geen parten. „Wij hebben nog nergens problemen mee. Niet met de uitbetaling van salaris sen, niet met een toename van de schuldenlast", bericht bestuurs lid Aad van der Laan. „Net als elke andere club hebben we ui teraard minder omzet. Het niet doorgaan van de wedstrijd tegen Ajax, waar toch wel zo'n 40.000 toeschouwers op zouden zijn af gekomen, scheelt alleen al 300.000 gulden". Tot op heden trokken gemiddeld 6000 bezoekers per wedstrijd minder naar de Kuip dan de 24.000 die Feyenoord voor de aanvang van de competitie had begroot. Daardoor vloeide naar schatting 35.000 harde guldens minder de clubkas binnen. Aad van der Laan voorziet weliswaar een toename van het aantal1 Kuip-klanten, maar niet zoveel dat dit tekort nog kan worden achterhaald. Het Budget Bewakings Instituut zal aan Feyenoord naar verwach ting het minimumbedrag van 54.000 gulden uitkeren. GO AHEAD EAGLES Manager Bob Maaskant van Go Ahead Eagles, die voor de win terstop nogal boos was omdat de thuiswedstrijd tegen PSV door competitieleider Jan Huybregts werd afgelast, laat nu een heel wat optimistischer geluid horen. „Door de goede voorverkoop van ^iie wedstrijd beschikten we toch nog over voldoende middelen en ook over de salarissen voor ja nuari behoeven we ons geen zor gen te maken. We zijn een gezon de club, die aan zijn verplichtin gen ten opzichte van de spelers kan voldoen". DE GRAAFSCHAP De Graafschap is de winterperiode zonder kleerscheuren doorgeko men. De schulden liepen niet op, omdat via nog in kas zijnde gel den de salarissen aan spelers normaal konden worden uitbe taald. Eind janauri kan die situa tie veranderen omdat bij een dan lege kas de eerste thuiswedstrijd van dit jaar nog een week op zich laat wachten. Men overweegt dat op te Jossen via een beroep op het steunfonds van de KNVB. Reeds ontvangen BBI-geld is in deze tussenbalans verwerkt. FC GRONINGEN FC Groningen behoort tot de clubs die nog geen problemen hadden met de betaling van spelers. Het bezoekersaantal ligt dit seizoen met een gemiddelde van ruim tienduizend boven de begroting, en dit aantal werd ook bereikt tij dens de laatste thuiswedstrijd op 6 december. FC Groningen heeft de salarissen over december nor maal uitbetaald en ziet ook geen problemen als de winterpauze nog langer zou duren. HAARLEM Hoewel Haarlem in de maand de cember voorafgaande aan de winterstop twee thuiswedstrij den (tegen achtereenvolgens FC Den Haag en FC Groningen) zag afgelast, is de vereniging de afge lopen vier weken niet in finan ciële moeilijkheden gekomen. Haarlem heeft dat voornamelijk te danken aan de gemeente Haar lem, die bereid bleek een deel van de jaarlijkse subsidie, zijnde een bedrag van 50.000 gulden (to taal-toelage is 86.000 gulden) niet in januari, maar al in december uit te keren. Door die loyale op stelling kon Haarlem de salaris sen van de spelers en technisch staf uitbetalen en de verschul digde loonbelasting afdragen. Financieel staat Haarlem er overi gens nog niet zo ongunstig voor. De club heeft een geringe schul denlast van drie ton, die betrek king heeft op een lening voor de afgelopen jaar in gebruik geno men nieuwe lichtinstallatie. Daarentegen moesten de boeken vorig seizoen voor het eerst wor den afgesloten met een exploita tietekort van 200.000 gulden. Dat tekort viel zo hoog uit, omdat het BBI ruim 90.000 gidden minder uitkeerde dan het jaar daarvoor. Totaal ontving Haarlem over het seizoen '79-'80 een bedrag van 260.000 gulden van het BBI. MW De MW-inkomsten zien er als volgt uit: gemeentesubsidie: 245.000 gulden. Inkomsten uit re clame en toto-lottogelden 6 ton. De totale post salarissen be draagt 1 miljoen. De uitstaande schuld is naar schatting 4 ton (kort- en langlopende rekenin gen). NAC Met de verkoop van Martien Vreij- sen aan FC Twente voor een be drag van tussen de zes en zeven ton heeft het Brédase NAC, dat bovendien ook nog eens tiendui zend gulden van De Graafschap moet ontvangen als bijdrage aan het onderlinge bekertreffen, aan zienlijk meer financiële armslag gekregen, al bedraagt de totale schuld van de Bredanaars op dit moment toch altijd nog zo'n 2,5 ton. Manager Van Meer: „On danks het feit dat NAC in januari geen enkele thuiswedstrijd meer speelt kunnen wij aan het eind van de maand de salarissen even wel normaal uitbetalen". In no vember van het afgelopen jaar ontving NAC bovendien ook nog eens een BBI-bijdrage van f80.000. NEC Het Nijmeegse NEC kende slechts winterse pret. Uit de BBI-kas werd f 280.000 ontvangen en dat gevoegd bij de f 100.000 gulden uit de voorverkoop van het afge laste treffen tegen Ajax, zette de club min of meer op rozen. PEC ZWOLLE Voorzitter Wiersma van PEC laat sombere geluiden horen. „We hebben een beroep op het nood fonds moeten doen en dat be drag van f55.000 is ons inmid dels uitgekeerd. Bovendien wachten we nog op uitsluitsel over een verzoek om subsidie, dat we bij de gemeente hebben ingediend. Als er een nog een vorst- of sneeuwperiode komt voorzie ik grote problemen". PSV "PSV heeft momenteel geen enke- le schuld, kan zijn spelerssalaris sen uitbetalen, komt niet in aan merking voor BBI-gelden, ter wijl ook van gemeentelijke zijde vooralsnog geen enkele subsidie te verwachten is", aldus Ben van Gelder. RODA JC Roda JC-manager Hans Coerver wenst niet in details te treden. „Wij voldoen aan onze financiële verplichtingen. Onze liquiditeit kwam in het gedrang doordat on ze laatste twee thuiswedstrijden tegen Sparta en NAC geen door gang vonden. De spelers en trai ners hebben wel op tijd hun sala rissen ontvangen. En als een re clamefirma, waarvan we nog een behoorlijk bedrag te goed heb ben, zijn schuld inlost, is er hele maal niets aan de hand". SPARTA Sparta lijkt de winter redelijk door te komen. Weliswaar schat pen ningmeester Floor Bouwer dat zijn club tijdens de langgerekte winterstop een bruto recette van circa f 160.000 („ga uit van drie thuiswedstrijden") heeft ge derfd, daartegenover staat dat de salarissen van de spelers en trai nersstaf zonder problemen kon den worden uitbetaald. „Tot nu toe hebben we aan inkom sten een kleine drie ton bruto meer ontvangen dan vorig sei zoen", aldus Bouwer. „Exact kan ik het niet aangeven, dat zou een studie van de balans vergen, maar onze schuld is nu minder dan één miljoen gulden". Bouwer, tevens BBI-bestuurslid, verwacht dat Sparta van het Budget Bewakings Instituut een uitkering van „ruwweg drie ton" tegemoet kan zien. FC TWENTE Hoewel de belangstelling bij FC Twente in de eerste helft van dit seizoen wat is achtergebleven bij de begroting kent de Enschedese eredivisieclub geen liquiditeits problemen. Dit mede dank zij een aantal verkopen, die de kas aardig hebben gespekt. FC UTRECHT De spelers van FC Utrecht hebben maandag hun salaris over no vember vorig jaar ontvangen. De club kon zijn voetballers betalen omdat de bedrijfsvereniging en de belasting - de twee voornaam ste schuldeisers van de FC - een deel van het beslag op de toege kende gemeentelijke subsidies tot een bedrag van f 116.200 heb ben opgeheven. De salarissen van de Utrecht-spelers over afge lopen maand zijn nog niet be taald. Die worden uitgekeerd uit de recette van de inhaalwedstrijd tegen Groningen. Mocht de recette van deze wed strijd niet toereikend zijn om het salaris van december te betalen, dan moeten de spelers van FC Utrecht wachten tot na 14 janua ri. Op die datum beslist de Utrechtse gemeenteraad over een voorstel van burgemeester en wethouders om de noodlij dende eredivisieclub, die tegen een schuld van n!pm drie miljoen gulden aanhikt, een extra finan ciële injectie te geven van 1,8 miljoen gulden. Zegt de raad ja" tegen dit voorstel dan zullen ook Gedeputeerde Staten van Utrecht nog akkoord moeten gaan met deze reddingsoperatie. FC Utrecht heeft in het vooijaar van 1981 al een beroep gedaan op het noodfonds van de KNVB. Uit deze pot heeft de club f 55.000 ge kregen. WILLEM II Bij het Tilburgse Willem II is in middels een achterstand ont staan in de betalingen van de spelers. Manager Bert Schenk noemt het evenwel niet noe menswaardig: „Normaal worden de salarissen over december in de eerste week van januari uitbe taald. Dat is nu inderdaad niet gebeurd, omdat we momenteel niet over voldoende financiële middelen beschikken. Op dit ogenblik zijn we evenwel wat in terne maatregelen aan het ne men die erin moeten resulteren dat de salarissen met een vertra ging van twee weken, in de derde week van januari derhalve, uit betaald kunnen worden". De interne maatregelen van Wil lem II zijn, dat men zowel de ge meente als de BBI verzocht heeft de subsidiegelden zo snel moge lijk over te maken. Bert Schenk: „Wij hebben nog altijd een fors bedrag subsidiegeld van de ge meente tegoed. Dat geld werd geblokkeerd omdat we eerst aan bepaalde zaken, de stichtings vorm onder andere, moesten vol doen. Dat is inmiddels gebeurd, zodat we de gemeente nu hebben verzocht het subsidiegeld aan ons over te maken". Met zowel de gemeentesubsidie als de BBI-gelden zullen evenwel eerst de schulden aan belasting en bedrijfsvereniging moeten worden betaald. Er resteert dan evenwel nog een kleine schuld, maar ook dat noemt Willein II- manager Bert Schenk niet noe menswaardig. EERSTE DIVISIE SC AMERSFOORT Bij SC Amersfoort, een van de marginale clubs in de eerste divi sie, bedraagt de schuld zeven ton, maar de spelers hebben hun geld tot nu toe in dit seizoen op tijd gekregen. Hetgeen niet weg neemt dat de spelers Kraak en Van Loon inmiddels in staking zijn gegaan, omdat zij een aantal maandsalarissen van het vorig seizoen nog altijd niet hebben ontvangen. De financieel advi seur bij de club, Hans Vahstal, zegt dat SC Amersfoort geen be roep zal doen op het noodfonds van de KNVB. „Wij hebben", verklaart hij, „een plan in de maak dat Amersfoort moet red den. Dit plan zullen wij op 20 ja nuari presenteren. Mocht dit plan geen levensvatbaarheid blij ken te hebben, dan is het met de club gedaan. Ook het noodfonds kan Amersfoort dan niet meer redden". FC AMSTERDAM FC Amsterdam was er bij het op stellen van de begroting over het lopende seizoen van uitgegaan dat de winterperiode wel eens vroeger kon beginnen dan com petitieleider Jan Huybregts ver wachtte. Secretaris TTiijs Jansen: „Zeg maar dat we van tevoren wat opzij hadden gelegd om eventuele financiële tegenvallers aan het eind van het jaar te kun nen voorkomen. In dat opzicht hebben we juist gehandeld toen de bodemuitkering van de BBI- gelden binnenkwam. Problemen dat we spelers en trainers niet meer konden betalen waren er dus niet". SC CAMBUUR Sportclub Cambuur heeft geen en kel probleem met het uitbetalen van de spelerssalarissen. Mana ger Rieks Spiegelaar: „Wij heb ben geen schulden. Wij kunnen de spelerssalarissen dan ook nor maal uitbetalen, ook al zal het nog een paar maanden winter weer zijn". FC DEN BOSCH Manager Ad Zonderland van FC Den Bosch verklaart met enige trots dat de Brabantse eerste-di- visieclub dit seizoen zonder te kort werkt. „We spelen ongeveer quitte", zegt hij. „Een paar jaar terug zaten wij ook dik in de rode cijfers, maar een zuiniger beleid, betere resultaten en daardoor een grotere publieke belangstel ling heeft ons uit de schulden ge trokken". DS'79 DS'79 kampt met een tekort op de begroting. Hoe groot dat is kan secretaris Gerard Bouwer niet zeggen. „Maar", laat hij wel we ten, „het is een tekort dat binnen de normen van het BBI-valt". DS'79 heeft volgens Bouwer op dit moment geen schulden aan derden. „Voor een eventuele uit kering uit het noodfonds komen wij niet in aanmerking", zegt hij. De spelers van DS'79 hebben hun geld tot nu toe op tijd gekre gen. EINDHOVEN Eindhoven, dat vorig seizoen nog een uitkering uit het noodfonds van de KNVB npdig had om zich staande te kunnen houden, kent volgens secretaris Franse nu geen nijpende problemen. Pas als de winterstop langer gaat du ren kunnen er naar zijn mening moeilijkheden ontstaan. EXCELSIOR Hoewel het noodfonds van de KNVB Excelsior voorlopig uit de brand helpt met de lening van f 55.000 ziet de toekomst van de Rotterdamse eerste-divisiever- eniging er somber uit. Het tekort bedraagt nu reeds twee ton. „En dat bedrag zal ongetwijfeld oplopen tot f300.000 aan het ein de van het seizoen", voorspelt penningmeester Martin Borne- man. „Alleen als we een periode- titel pakken kan dat tekort lager uitvallen". Met de lening uit het noodfonds wil Excelsior de spe lerssalarissen over de maand de cember gaan betalen. FORTUNA SITTARD Fortuna Sittard maakt traditiege trouw geen cijfers bekend. Ma nager Joop Castenmiller: „Ik kan alleen zeggen dat Fortuna Sittard er financieel gezond voorstaat dank zij een verant woord beleid". HEERENVEEN Bij SC Heerenveen is de situatie weinig rooskleurig, maar vol gens voorzitter Jan Steenhuizen beslist niet rampzalig: „Het pro bleem is dat we twee maanden lang geen thuiswedstrijden heb ben en daardoor inkomsten mis sen. Maar dat halen we later wel weer in. Met de BBI-uitkeringen en een iets vervroegde betaling van de gemeentelijke subsidie komen we er wel doorheen". HELMOND SPORT Helmond Sport heeft duidelijk le ring getrokken uit een minder rooskleurig verleden en volgens stichtingsdirecteur Van Loon ge leerd hoe de tering naar de ne ring moet worden gezet. Exacte cijfers wil hij weliswaar niet prijsgeven, maar twee wedstrijd dagen voor het officiële begin van de winterstop had Helmond Sport reeds de recette binnen die voor het hele seizoen was be groot. „Financiële problemen zo als andere clubs die momenteel kennen, hebben wij dan ook niet", aldus Van Loon. HERACLES Bij Heracles bestaan volgens be stuurslid Fred Hoogstraten geen acute problemen. „Ofschoon we door afgelastingen in december tweemaal een recette van een thuiswedstrijd misten, staat ons het water nog niet tot de lippen. De financiële situatie is nog te overzien, maar mochten we in ja nuari ook van thuiswedstrijden verstoken blijven, dan wordt de situatie anders. In dat geval zul len wij om een voorschot verzoe ken van de toto- en lotto-gelden. Ondanks het niet doorgaan van de thuiswedstrijden in de maand december tegen Heerenveen en Volendam (geschatte netto kos- tenderving 10.000 gulden) heeft het Schiedamse SW aan alle fi nanciële verplichtingen voldaan. „Met andere woorden", aldus se cretaris Arie van Dijk, „spelers en trainers hebben hun salaris over de maand december ont vangen en zullen dat ook over de maand januari zonder proble men uitgekeerd krijgen". TELSTAR Voor de eerste divisieclub Telstar verloopt de winterstop min of meer traditioneel. Voorzitter Klaas Groen: „Net als in vooraf gaande jaren sluiten we deze pe riode af met een zeer krappe beurs maar gelukkig zonder noe menswaardige problemen". Hoewel Telstar kampt met een te kort is er volgens de voorzitter nog geen reden tot paniek. „We hebben nog wat geld te goed van de gemeente en dat komt er nu ook aan. Bovendien Vinden de subsidie-uitkeringen per kwar taal plaats. Als het BBI nog mo gelijkheden ziet voor tussentijd se uitkeringen, dan is er niets aan de hand. Mocht de steun van het BBI echter pas in september los komen dan kan het nog wel eens moeilijk worden". SC VEENDAM Sportclub Veendam ontving op 28 november voor het laatst de re cette van 1200 toeschouwers te gen Vitesse en verkeert in ernsti ge liquiditeitsmoeilijkheden. Pas onlangs ontvingen de spelers een voorschot op hun salaris over no vember, maar dat was voor hen niet ongewoon. Afgélopen zomer moest Veendam reeds een be roep doen op het noodfonds van de KNVB om aan de verplichtin gen te voldoen. De hoop bij Veendam is gevestigd op een spoedige ontvangst van de pro vinciale subsidie die circa 40.000 gulden bedraagt. VITESSE Vitesse redde zich op het nippertje. De al eerder ontvangen f55.000 uit de BBI-pot plus inkomsten uit reclame waren voldoende om de uitbetaling van salarissen voor de maanden december en januari te waarborgen. Wel schuift de Arnhemse club nood gedwongen enkele nog te beta len rekeningen door naar de maanden februari en maart. VOLENDAM Begin december openbaarde zich bij eerste-divisieclub Volendam de eerste problemen met betrek king tot de liquiditeit. Het niet- doorgaan van een treffen uit de tweede periode tegen FC VW vergrootte dat probleem, waar door een beroep moest worden gedaan op het bedrijfsleven. Voor de Volendammers was dat de enige mogelijkheid. Penning meester Luuk Eeckhout: „Maar wel een mogelijkheid die voor de hand lag. Immers wij waren op dat moment al vier maanden be zig plannen te ontwikkelen die ertoe bij zouden kunnen dragen dat Volendam over een vijftal ja ren van haar schuld verlost zou zijn. Daarvoor hadden we al een aantal oriënterende gesprekken gehad met het bedrijfsleven. In feite hebben we die bedrijven toen ge vraagd alvast een voorschot te verstrekken op het sponsorbe drag voor dit seizoen. Daardoor konden we over ruim een ton be schikken, hetgeen voldoende was om de spelerssalarissen en de dagelijkse onkosten te beta len". FC VW FC VW dat aan het eind van het seizoen '79-'80 op de rand van bankroet balanceerde heeft zich inmiddels licht hersteld van de financiële problemen. Zo werd de schuldenlast die aan het einde van voornoemd seizoen bijna twee miljoen bedroeg met zeven ton afgebouwd tot 1,2 miljoen. Het exploitatieverlies dat over het lopende seizoen is begroot bedraagt 190.000 gulden; een vi sie die door het BBI wordt ge deeld, en dus waarschijnlijk wordt aangezuiverd door dit in stituut. Ook het toeschouwersgemiddelde in De Koel overtreft de begro ting. Ging men ervan uit dat FC VW deze competitie 3450 toe schouwers zou hebben, tot nu toe bezochten gemiddeld 5166 kijkers de Venlose thuiswedstrij den. Door deze meer-inkomst kan het exploitatieverlies wor den teruggebracht. De winst wordt echter in mindering op de subsidie van het BBI gebracht. Hetzelfde geldt voor inkomsten uit een eventuele deelneming aan de nacompetitie. WAGENINGEN Wageningen kent geen moeilijkhe den. De kas, zo hoopt het be stuur, wordt deze maand zelfs iets gespekt via de vier geplande, oefenduels tegen eredivisie clubs. 5DT

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12