Bouw elf woningen Achterweg leidse agenda Dependance sportschool in pand aan Hoofdstraat Voorstel aan raad: Felle brand in woning Berkenkade Leiderdorp Zeven cheetah's geboren in dierenpark Terugkeer in oude deel van Leiderdorp Chauffeurs - terug uit Polen - gehuldigd WOENSDAG 30 DECEMBER 1981 V WASSENAAR Aan de Achterweg in Wassenaar kunnen elf woningen en een winkel worden gebouwd als de gemeente ter plekke grond aankoopt van de familie Winnubst. Zo kan de gemeente voor 121.480 gulden het braakliggende bouwterrein naast de winkel Achter weg 16 kopen. Hier moeten de nieuwe woningen ge bouwd worden. Verder moet de woning met ge noemde winkel voor 420.150 gul den worden aangekocht en tot slot moet de schilderwerkplaats Achterweg 14 (eveneens eigen dom van de familie Winnubst) geruild worden tegen de be drijfshal aan de Van Hallstraat 45. Hierbij moet de gemeente een bedrag betalen van 18.630 gul den. Burgemeester en wethouders die met de familie Winnubst deze transacties overeengekomen zijn en ze graag bekrachtigd zouden zien door de raad, wijzen erop dat deze aankoop realisering van weer een onderdeel van het cen- trumplan mogelijk maakt. "Een stukje sanering van het dorps centrum wordt bewerkstelligd. Een schildersbedrijf wordt ver plaatst en de bestaande werk plaats wordt gesloopt", aldus B en W. Zij geven verder aan dat een reeds jaren braakliggend terrein in het centrum bebouwd kan worden. "Indien niet tot aankoop wordt overgegaan zal het waarschijn lijk nog veel langer braak blijven liggen, hetgeen in strijd is met het streven naar een verfraaiing van het dorpscentrum". Een ver der voordeel vindt het college dat de gemeente zelf kan bepalen welke type woningen ter plekke gebouwd zullen worden, in wel ke sectoren en in welke prijsklas se. Ook de toewijzing van de wo ningen kan door de gemeente worden geregeld. "De beperkte bouwmogelijkheden en de grote woningbehoefte maken naar on ze mening dat alleen al dit argu ment voldoende gewicht heefl Vooral op de bovenverdieping werd veel schade aangericht. LEIDERDORP - Een felle brand heeft vanochtend rond half vijf veel schade aangericht in een woonhuis aan de Berkenkade in Leiderdorp. Met name de bo venverdieping van het pand werd zwaar beschadigd. De familie, man, vrouw en drie kinderen konden ongedeerd het huis verlaten. Vermoedelijk heeft de schoorsteen ter hoogte van de eerste verdieping vlam gevat. De Leiderdorpse brand weer slaagde erin de brand in een half uur te blussen. Het na blussen nam nog ongeveer twee uur in beslag. om tot deze transacties te beslui ten", zo verdedigen B en W hun plan. De gemeente kreeg voor het braak liggende terrein aan de Achter weg al de beschikking over een al eerder ontwikkeld plan van het architectenbureau Franse en Van Hoof. In dit plan was echter een grote verscheidenheid aan woningen opgenomen (negen ty pen). Bovendien was het nogal ingewikkeld opgezet. B en W meenden dat met name voor wat betreft de tweede etage en het kleine aantal woningen aanpas singen van het plan moesten plaatsvinden. Het architectenbureau heeft nu zelf de schetsen veranderd en een eenvoudiger plan ontwik keld met vier verschillende wo ningtypen en met enkele wonin gen minder. Overgebleven zijn elf woningen en een winkel. Tien van die woningen (met uitzonde ring van de woning met winkel) kunnen volgens B en W in de premieverhuur of premiekoop worden aangeboden en mis schien zelfs in de woningwetsec tor. B en W maken wel nog duideUjk dat met de handel met de familie Winnubst nog niet zonder meer het plan van het architectenbu reau Franse en Van Hoof is geac cepteerd. Het is nog niet zeker of dit plan werkelijk zal worden uit gevoerd. Wanneer de bouw wordt uitge voerd zal de tuin achter het woonhuis/winkel Achterweg 16 gedeeltelijk gebruikt worden voor de aanleg van een parkeer- terreintje. Het pand Achterweg 16 zelf kan gewoon gehandhaafd blijven. WASSENAAR - In Het Wasse- naarse dierenpark zijn in één worp zeven cheetah's gebo ren. Dit is volgens directeur Louwman van het park een recordgeboorte. Voor zover bekend is het in elk geval in een dierentuin nog nooit voorgekomen dat een chee- tah-moeder tn een keer zeven jongen wierp. Slechts zelden lukt het deze in het wild bedreigde diersoort in dierentuinen met succes te fokken. Gewoonlijk bestaat zo'n worp dan ook uit drie tot vier jongen. Van de zeven jongen zijn er nu nog zes in leven en in goede gezondheid. Een van de twee stierf na twee weken. Het die renpark heeft tot dusver nog geen ruchtbaarheid gegeven aan de geboorte uit angst dat cheetah-moeder Moja in pa niek zou raken door allerlei publiek bij het nachthok. Ze zijn nu oud genoeg om uit het nachthok te komen en te spe len op de grote cheetah-weide. Deze dieren worden ook wel jachtluipaarden genoemd. Het zijn katachtige roofdie ren, die voorkomen in die sa ri Zuid- en Oost- Afrika. Op korte afstanden kunnen ze snelheden van hon derd kilometer per uur halen, waarmee ze de snelste dieren op het land zijn. VOORSCHOTEN - Het pas in het Burgemeester Van der Hoeven Sportpark in Voorschoten gebo ren Kameroenlammetje is ge stolen. Vorige week werd mel ding gemaakt dat een Kame roenschaap in het dieren- Kameroenlammetje gestolen kampje een lammetje ter we- nomen. Deze eendesoort komt reld had gebracht. wel in het wild voor maar is dan Uit het dierenkampje zijn ook nog groter. De ontvreemde tamme een aantal bergeendjes meege- dieren waren van een kleiner soort. Afgelopen zomer werd al uit hetzelfde kampje een geite lammetje ontvreemd. Het nu gestolen Kameroenlam metje zal haar moeder erg mis sen omdat het nog moedermelk nodig heeft. APOTHEKEN Leiden - tot za. 8 uur. Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553; Apo theek Boehmer, Florijn 19, Winkelhoï Leiderdorp, tel. 894400; van za 8 uur tot) 31 dec. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb. teL 153274. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: vr, za, F. Muurling, Plant-I soen 23. tel. 125057; zo. A.W. Helder; Hermelijnvlinder 36. tel. 146686. C B H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260. tel 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider] dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vd van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 5 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum^ v.d. Waalslaan, tel. 4641. WOENSDAG Leiden - Stats jongerencentrum - Haar lemmerstraat 73, cursus stijldansen; dol soos met films en informatie program] ma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia-j VRIJDAG ZATERDAG Leiden - Nieuwe Mare/hoek Oude Sin] gèl, antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. j Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café] avond, 21-1 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde j Steenstraat, zaterdag een film oveij Groenland, over de jaarfeesten; zondag een film over de Zonnedans, 15 uur. 1 Wassenaar - Van Polanenpark, kerst-1 boomverbranding, 18 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor-; stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur' tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat) 19, ma \Jm vr van 10-12 uur, tel. 122000j MAANDAG Leiden - Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizerlaan, bejaardensoos Zuid] West, 14.30 uur. Jongerencentrum Stats - Haarlemmer] straat 73: klachtenspreekuur voor bui] tenlandse jongeren, 19-21 uur; tevens een speelfilm. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Voorschoten - gemeentehuis, nieuw] jaarsreceptie, 20 uur. Het pand Hoofdstraat 52 dat bin nenkort dienst gaat doen als sport school LEIDERDORP - Als er geen be zwaren van omwonenden komen kan in januari de sportschool Van Houdt een dependance ope nen aan de Hoofdstraat in Lei derdorp. Vooralsnog ziet het er niet naar uit dat de buren van het pand Hoofdstraat 52 tegen de plannen in opstand komen. Vol gens Van Houdt zelf wordt zijn komst zelfs door velen toege juicht, omdat op die manier weer wat leven in het oude dorp van Leiderdorp komt. De gemeente staat niet afwijzend tegenover de dependancevor ming, maar moet daarvoor een kleine wijziging in het bestaande bestemmingsplan doorvoeren. Eerst geeft men echter de bur gers de kans tot 11 januari even tuele bezwaren in te dienen. Een gemeentewoordvoerder geeft aan dat de geluiden die uit de omgeving zijn opgevangen niet afwijzend waren. Voor Van Houdt betekent de ver huizing een terugkeer in het ou de dorp. Naast zijn sportschool aan de Luykendreef in het nieu we deel van Leiderdorp zat hij met een deel van zijn sportschool in het gebouw van de muziek school aan de Hoofdstraat 103. Toen deze moest wijken ver dween hij noodgedwongen naar een gymlokaal aan de Hoogma- deseweg/hoek Ericalaan, dat door de gemeente als vervangen de ruimte werd aangeboden. Van Houdt: "Dat lokaal was eigen lijk te klein. Voor ons is het nieu we onderkomen aan de Hoofd straat ideaal. Bovendien is het voor de mensen die in het oude dorp wonen makkelijker bereik baar dan onze school in het nieu we deel van Leiderdorp (Luy kendreef). De kinderen die uit het oude deel van Leiderdorp bij ons in het nieuwe deel kwamen sporten moesten altijd een paar drukke verkeerswegen passeren. De ouders waren dan ook teleur gesteld toen we daar verdwe- Hij is zelf van mening dat het oude dorp weer nieuw leven moet worden ingeblazen. Met de komst van 'Winkelhof en de ver huizing van het gemeentehuis naar de nieuwbouwwijken werd ook het centrum van Leiderdorp daarnaar toe verlegd. "Het oude dorp ging een beetje dood. Alles ging in het nieuwe deel zitten. Hier staan panden leeg en er was weinig ambitie om die te kopen. Dat was tot voor kort zo. Maar de laatste tijd komen weer steeds meer jonge mensen zich in het oude dorp vestigen, omdat het wonen daar goedkoper is dan in de nieuwbouwwijken." In het pand dat hij gaat betrekken zal voornamelijk judoles gege ven worden aan zo'n tweehon derd kinderen. Verder wil de sportschool daar de trainingen houden voor de eigen topjudo ka's die aan belangrijke wedstrij den moeten deelnemen. "Bin nenkort nemen waarschijnlijk twee van ons deel aan de wereld kampioenschappen judo. Het is voor ons geen doen om deze jon gens bij anderen te laten trainen, omdat wij geen plaats hebben als we les geven aan de Luyken dreef. We kunnen ook niet zo maar de lessen laten uitvallen voor de trainingen. Daarom is zo'n uitwijkmogelijkheid naar de Hoofdstraat prachtig." Parkeren Verbouwing van het pand dat eer der in gebruik was van een aan nemer is niet nodig, "omdat het nog nieuw is". Er komen dou ches en kleedruimten in en ver der zal geen noemenswaardige verandering plaatsvinden. Al met al is de ruimte groter dan die de school ter beschikking had in het muziekschoolgebouw. Een mogelijk probleem voor de buurt zou het parkeren kunnen zijn van de sportschoolbezoe kers. Van Houdt verwacht geen problemen. "Het zijn hoofdzake lijk kinderen. Die worden mis schien wel voor een deel door de ouders gebracht, maar wij zullen ze vragen rekening te houden met de moeilijkheden die door het parkeren zouden kunnen ontstaan. Trouwens, een stad als Amsterdam of Leiden, daar zijn parkeerproblemen, maar toch niet in een gemeente als Leider dorp." WARMOND - Drie Warmonders, de heren Kerkvliet, Van Loon en Keijzer, hebben gistermiddag uit de handen van burgemeester Hendrickx-Vlaar een tegeltje met daarop het wapen van War mond ontvangen. Hendrickx zet te het drietal namens het gehele college van B en W in het zonne tje omdat het op eigen initiatief heeft deelgenomen aan het grote voedseltransport naar Polen. "Het was aanvankelijk de bedoe ling ieder van u te trakteren op een kerstpakket. Maar omdat u er daar al zoveel van heeft ver voerd leek het B en W beter u een plaatsje toe te bedelen in de War- mondse eregalerij", aldus War- monds eerste burger tijdens de overhandiging van de tegeltjes. Zij wist op het moment van spre ken nog niet dat het drietal ver antwoordelijk is geweest voor het vervoer van vele liters diesel. Keijzer, eigenaar van een expedi tie-bedrijf, was op het gemeente huis aanwezig namens zijn broer. Van Loon en Kerkvliet hebben gezamenlijk een met diesel ge vulde vrachtwagen naar Polen gereden. De 34.000 liter diesel die dit duo met zich heeft meege- torst was overigens niet bestemd voor Pools gebruik maar voor de in het konvooi rijdende vracht wagens. Samen met nog twee dieseltankers waren bijrijder Van Loon en chauffeur Kerkvliet verantwoordelijk voor het ver voer van 100.000 liter brandstof. Van Loon en Kerkvliet hebben al lesbehalve een vakantiereisje ge maakt, zo blijkt uit hun relaas. Burgemeester Hendrickx feliciteert de drie chauffeur Ook zij hebben in het Poolse Poznan 36 uur lang verplicht na gelgebeten, in afwachting van de toestemming der Poolse autori teiten om de rit te mogen voort zetten. Op de vraag van burgemeester Hendrickx of zij zich gedurende hun verblijf in Polen bedreigd hebben gevoeld antwoordden beiden ontkennend. 'Toen we vlak voor vertrek hoorden dat in Polen de staat van beleg was af gekondigd hebben we geen mo ment aan stoppen gedacht. Je kunt al die pakketten toch niet bewaren", aldus Kerkvliet. Kerkvliet vertelde dat ook hij is be naderd door enige Polen met het verzoek brieven over de grens te 'smokkelen'. Hij bekende het niet te hebben aangedurfd voor geheime postbode te spelen. "Door zoiets te doen breng ik niet alleen mezelf maar ook an deren in gevaar", aldus Kerk vliet Inbraak in snackbar ZOETERWOUDE - In een snack bar aan de Kerklaan in Zoeter- woude-dorp is vannacht ingebro ken. Er werden zo'n vijftig pak jes sigaretten, aanstekers en een radio-casetterecorder gestolen. Verder braken de inbrekers de flipperkast open. Zij kwamen in de snackbar binnen door de ruit uit de voordeur te halen. Behalve met zich telkens herhalen de politie-controles hebben Kerkvliet en Van Loon ook te kampen gehad met het verbod te stoppen op openbare parkeer plaatsen. Wat Hendrickx de con-j clusie ontlokte dat beiden "dus voortdurend hun plasje hebben moeten plannen". LEIDEN - Een groep van ongeveer 15 jongeren heeft vannacht rond kwart voor twee een spoor van vernielingen getrokken door de Hogewoerd. Autospiegels en i fietsen waren het doelwit van de baldadige jongeren. Drie van hen zijn door de politie opgepakt en voor verhoor mee naar het bu reau genomen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij LekJach Dagblad B V. LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden oij vooruitbetaling te voldoen. overschrijving geen administratie- en Voor betaling van abonnementsgelden utelultend'giro 3203571 tvn Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement I 57.35 Per post t 79.70 Jaarabonnement Directie: G. Koopman J Ruygrok-Hoogeveen Ptv AJg redactiechef: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten 0 a. In: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo, Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2