"Ik groei als er veel publiek is iivP Blitz: begroting van een stuiver, toernooi vol met dure ploegen.. *ii." Feyenoord wil Kuip verkopen Elfstedentocht gereden Hockeyrdoelman Claushuis niet bang voor strijd om World Cup •HJ WOENSDAG 23 DECEMBER 1981 ROTTERDAM (GPD) - Uit vrees voor een te grote concurrentie van een nieuw stadion tussen Prins Alexanderpolder en Om moord heeft het stichtingsbe stuur van Feyenoord stadion De Kuip te koop aangeboden bij de gemeente Rotterdam. Feyenoord wil weliswaar dolgraag in het vertrouwde stadion blijven spe len, maar verwacht dat dan de belangstelling van het publiek nog verder terug zal lopen indien de gemeente Rotterdam het groene licht geeft voor een nieuw modern stadion, dat in eerste in stantie alleen is bedoeld voor Sparta en Excelsior. Volgens het stichtingsbestuur van Feyenoord heeft evenwel alleen Sparta dringende behoefte aan een andere accommodatie. Een andere mogelijkheid, althans volgens Feyenoord, is derhalve dat Sparta uitwijkt naar De Kuip. In dat geval zouden dan dezelfde voorwaarden moeten gelden die de gemenete stelt aan Sparta en Excelsior als de bouw van een nieuw stadion doorgaat. De gemeente Rotterdam heeft tot op heden nog niet gereageerd op de voorstellen van Feye noord. De beslissingswedstrijd tussen rood China en Nieuw-Zeeland voor een plaats in de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal heeft op 9 januari plaats in Koeala Loempoer, de hoofd stad van Maleisiè. In het Westduitse voetbal werden gisteravond twee wedstrijden in gehaald. Voor de competitie won Borussia Mönchengladbach met 3-1 van Bayer Leverkusen. In het bekertoernooi versloeg FC Nürnberg Fortuna Düsseldorf met 2-0. Op tweede kerstdag wordt in Voorschoten voor de der tiende maal het Blitz-toer- nool georganiseerd. Waar andere verenigingen er niet in slagen de continuïteit te handhaven, bezoeken jaar lijks ruim tweeduizend bas- ketbaliiefhebbers het evene ment in Voorschoten. Het Blitz-toernooi draait in middels het langst in Neder land. Dit jaar is er opnieuw een aantrekkelijk deelne mersveld met Leiden. Do- nar, het Belgische Aarschot en de All Stars, een selectie van Amerikaanse bailers. 1 heel wat voe ten in de aarde om ook nu weer met Kerstmis een aan tal teams naar Voorschoten te lokken. Een voorbeschou wing op een internationaal evenement dat een traditie is geworden, maar nog steeds werkt met een begro ting van dubbeltjes en stul- ST. GERVAIS - De 21-jarige Elisabeth Chaud in een dergelijke Francaise Elisabeth Chaud (mid- wedstrijd was tot nu toe een achtste den op de foto) heeft gisteren in St. plaats. Tweede werd de Westduitse Gervais verrassend een reuzesla- Irene Epple (links), die al twee reu lom, tellend voor de wereldbeker, zeslaloms op haar naam had ge- gewonnen. Het beste resultaat van bracht. Zij moest 0,3 seconden toe geven. Derde werd Erika Hess (Zun). In het algemeen klassement voor de wereldbeker leidt Erika Hess met 148 punten. Epple is tweede met 139 punten. VOORSCHOTEN - Uit pure nood had het nietige rayonklassertje Blitz bijna Europees basketbalkampioen Maccabi Tel Aviv naar Voorschoten gehaald. Onder het mom van 'haal je concurrent naar je hal, zodat beide partijen ervan profiteren' wilde Blitz het eigen traditionele Kersttoernooi aanvankelijk laten plaatsmaken voor een groot internationeel evenement georganiseerd door Elmex, de toekomstige sponsor van de Leidse eredi visieclub. LEEUWARDEN - Twee inwoners van het Friese Hallum, de fierl- jepper (polsstokverspringer) Evert Wilstra en Gerben Homsma hebben gisteren een elfstedentocht op de schaats afgelegd in bijna veertien uur. Ze vertrokken om vijf uur 's morgens vanuit Leeuwarden en kwamen rond zeven uur 's avonds weer op het uitgangspunt terug. Alleen in de steden Sneek, Harlingen en Franeker werd het stadsparcours per auto afgelegd. Overigens ziet de voorzitter van de Friesche elfstedenvereniging, drs. J.R. Kuperus, een echte elfstedentocht de komende week nog niet zitten. "Het ijs is op sommige plaatsen in de route nog niet dikker dan zes centimeter. Het vriest nog wel behoorlijk in Friesland, maar de sneeuw is de grote spelbreker". „Toen we hoorden dat rond Kerst mis ook een toernooi zou worden georganiseerd in de Vijf Meihal", vertelt mede-organisator Jan van der Nat, „zijn we naar Frans van Egmond. de manager van Parker, toegestapt en hebben hem gevraagd of hij de wedstrij den irt Voorschoten wilde laten verspelen. Per slot van rekening blijven de toeschouwers bij ons weg als tegelijkertijd ploegen als Maccabi, Leiden en een Ameri kaanse profclub uit de Continen tal league in de directe omgeving ballen". Leiden, in casu de tandpastafabri kant, ging met dat voorstel ak koord om vervolgens niets meer van zich te laten horen. BÜtz liet daarop brutaal zijn tanden zien en stelde een ultimatum. Dat ver UTRECHT - Joost Claushuis keek zondagavond ontspannen naar Studio Sport. Hij genoot van de rust na een pittige middagtraining met het Nederlands hockeyteam en een simpel partijtje zaalhockey met zijn club Klein Zwitserland, totdat er een foto van collega-doelman Pierre Her mans op het beeld verscheen. De mededeling dat de keeper van het Nederlands team door een handbreuk was uitgeschakeld en donderdag niet mee zou kunnen naar het wereldkampioenschap in India, deed Claushuis' hart vele malen sneller kloppen. Van reserve werd hij op slag eerste keeper van een team dat in Bombay het vice-kampioenschap wil inwisselen voor de enige plaats die telt. i De 24-jarige P.R.-manager van een sportartikelenimporteur, geeft toe dat hij zijn hart angstaanja gend hard in de borstkas voelde dreunen. „Dat was eigenlijk mijn enige reactie op die mededeling. Ik kon het niet geloven. Ik was er op de training bij, toen hij het fa tale schot van Roderik Bouw man op de hand kreeg, maar het gebeurde in de laatste minuut. Toen Pierre me zei dat het wel meeviel, ben ik pijlsnel naar Den Haag gereden om op tyd te zijn voor het zaalhockey. Ik heb me geen moment gerealiseerd dat Hermans' hand weieens gebro ken zou kunnen zijn". „Het is maandag pas goed tot me doorgedrongen. Ik had een heel onbestemd gevoel in de buurt van mijn maag en dinsdag reali seerde ik me plotseling dat ik 's Schout-bij nacht stoorzender voor MVKV KATWIJK De Oegstgeestse schout—bij—nacht Stoltz heeft als stoorzender gewerkt voor het door een 'zendmast' be dreigde MVKV. Afgelopen maandag kreeg het bestuur van de Katwijkse afdelings club een brief van Stoltz, in casu de Koninklijke Marine, waarin wordt verzocht de activiteiten op het hoofdter rein per één januari 1982 te beëindigen". MVKV kreeg vorig jaar reeds te horen dat het zijn hoofdveld moet afstaan aan de eige naar van het terrein, het mi nisterie van defensie, dat uit gerekend in de middelcirkel een zendmast wil neerplan- ten. Al ruim een jaar probeet MVKV uitwegen te zoeken om het veld te behouden. Een be zwaarschrift dat nog niet be handeld is, werd door Stoltz genegeerd. Hoewel MVKV op het moment twee velden tot zijn beschikking heeft, bete kent die beslissing van de overheid de doodsteek voor de club met ongeveer 175 leden. De vereniging komt daardoor letterlijk op de keien te staan. Vandaar dat MVKV een ad vocaat heeft, benaderd. Hij gaat op korte termijn bekij ken welke juridische stappen nog ondernomen kunnen worden om de club te redden. nachts de eerste wedstrijd om het wereldkampioenschap tegen Engeland, al helemaal had ge speeld. Dat was voor mij het be wijs dat je je als reserve anders voorbereidt op het belangrijkste toernooi ter wereld, dan datje ze ker bent van je plaats. Die instel ling is duidelijk verschillend". Een gevoel dat ook de evenoude Eindhovenaar Lex Bos kent. Hy werd zondagmiddag door ploeg genoot Arno den Hartog op de hoogte gebracht van zijn keuze op het laatste moment. „Ik ben niet geschrokken.' Je hebt tijd nodig om dat bericht te verwer ken. Ik heb dinsdagavond wel meegetraind, maar in alles be merk je toch dat de andere jon gens maanden bezig zijn en geestelijk met hun gedachten al in India zitten. Ik loop duidelijk achter en daarom is het volstrekt normaal dat Joost Claushuis in het doel staat. Hij is eerste man, ik tweede". Onervaren Opmerkelijk in het zestienkoppige gezelschap dat morgen naar het vijfde toernooi om de worldcup afreist, is, dat de keepers verre weg het minst geroutineerd zijn. Claushuis kwam tot acht inter lands, Lex Bos heeft het Wilhel mus nog nooit horen klinken. Een nadeel, dat is zeker. Daarbij komt nog dat Claushuis een to taal andere doelman is dan Her mans, de lenige, in zijn doel dan sende pop. Desondanks heeft Claushuis al een pluspunt ontdekt. „Ik ben veel zwaarder gebouwd dan Her mans. Op kunstgras is dat een duidelijk nadeel. Maar, in Bom bay wordt gespeeld op natuur- gras en daarop voel ik me veel beter thuis. Kom je als lijnkeeper ook beter tot je recht, omdat de aanvallers het moeilijker heb ben. Op kunstgras stuit de bal niet weg, zodat ze dat ding als een raket langs je oren kunnen schieten. Op echt gras wordt meer vaardigheid en tijd ge vraagd. Een voordeel voor kee pers zoals ik". „Op het laatste toernooi, vorige maand in Pakistan, speelden we op natuurgras. Ik voelde me hap py en heb daar ook de sfeer ge proefd die we in India kunnen aantreffen. Ik weet het, ik mis er varing in wedstrijden waar 50.000 man op de tribune zitten, maar aan de andere kant ben ik meegeweest naar Zimbabwe als alternatief voor de Olympische Spelen, heb ik het vierlanden- toernooi in West-Duitsland en Nederland meegemaakt, evenals de Championstrophy in Pakis tan, plus vier jaar Europa Cup met mijn club". „Bij al die gelegenheden heb ik ge merkt dat ik groei als er veel pu bliek is en zeker als ze ook nog op me gaan schelden. Dan voel ik me in mijn element, kan ik de rust opbrengen die een defensie van mij vereist". Vertrouwen Wat dat betreft hebben de vleugel- verdedigers Ceesjan Diepeveen en Tim Steens vertrouwen in hun sluitpost. De Bloemendaler: „Wij hebben al zoveel wedstrij den gespeeld en zo vaak met el kaar getraind, dat we Claushuis toch ook door en door kennen. Ik verwacht helemaal geen proble men en zie niet in waarom we nu minder kans zouden hebben op een goed resultaat". Claushuis' clubgenoot Tim Steens weet uit ervaring dat er tijdens een loodzwaar toernooi om .de World Cup andere zaken om de hoek komen kijken. „Je kunt een finale van de Europa Cup niet vergelijken met een wedstrijd in en tegen India met 90.000 gekken Joost Claushuis (links) naast Lex Bos heeft al een pluspunt ontdekt. "Ik ben veel zwaarder gebouwd dan Hermans. Op natuurgras voel ik me veel beter thuis" op de tribune. Ik hoop dat Claus huis in die entourage overeind blijft, maar op de keeper be schouwd mist ook Hermans die ervaring, zodat ik toch vol ver trouwen naar India ga". Hoewel Claushuis in gedachten en in werkelijkheid (18 oktober won Oranje in Londen met 3-2) al te gen Engeland heeft gespeeld, ge looft hij niet dat die eerste wed strijd doorslaggevend is. „In Londen was het één wedstrijd, nu spelen we er zeven in veertien dagen. Dat vraagt veel meer. Ook mijn teamgenoten. Het besef dat ik daar nu moet spelen, drong langzaam tot mij door. Ik vraag me af of de jongens het zich al realiseren dat Pierre Her mans thuis blijft. Het vraagt van iedereen een andere instelling Ik kwam er binnen 24 uur achter Net op tijd, hoop ik". streek, waarna het toernooi van de baan was. Vervolgens onder handelden de organisatoren Rob Knynenburg en Jan van der Nat met de redactie van het basket balblad Play Offs dat ook plan nen had om een groot (vijfdaags) internationaal toernooi te organi seren. Maar ook dat voornemen bleef een illusie, want de Neder landse Basketbal Bond gaf geen toestemming Ondanks die twee de tegenslag bleef Blitz mijme ren. Titelhouder Den Bosch wil- <Je samen met vice-land kam pioen Leiden Billy Milano en de Athletes In Action, een sterke Amerikaanse religeuze ploeg, naar Voorschoten halen. „Om duistere reden ging ook dat met door". Door de eliminatie van de 'concur rentie' bleef alles by het oude in de 'Vlicthorst': een begroting van een stuiver met ploegen ter waarde van een gulden. En hoe wel het de dertiende editie is. is de bezetting weer aantrekkelijk. Van der Nat: „In deze regio kun je niet meer aankomen met ploe gen als Dordrecht en Haaksber gen. De mensen zyn hier ver wend met Leiden en het Europe se basketbal. Vandaar dat we er altijd naar streven Leiden uit te nodigen, want die ploeg staat so wieso borg voor een groot aantal toeschouwers, en een buiten landse club". Blitz-voorzitter Rob Knynenburg kan zich inmiddels op zijn borst slaan dat „zyn" toernooi een 'naam' heeft opgebouwd in de basketbalwereld. Halverwege november krygt hij al telefoon tjes uit alle uithoeken van het land met de vraag of het toernooi nog doorgaat en wie er naar Voorschoten komt Met gepaste trots kan hy de deelnemers noe men Van der Nat „Hoewel we hebben overwogen te stoppen na al die tegenslagen zijn we ge sterkt terug gekomen". Leiden en Donar staan per defini tie garant voor topbasketbal, ter wijl Aarschot Toptours aan de Belgische top meedraait De tot Belg genaturaliseerde Corky Bell (34), international Francois Huysmans en de Amerikanen Ralph Gamer en Tom Kropp zul len ongetwijfeld ook publieks trekkers zijn. De smaakmaker en de favoriet voor de toernooizege is evenwel het Nike All Stars team. Coach Charis Sideris heeft een spectaculaire formatie sa mengesteld: Den Bosch-center Tom Barker die op de proef was bij de Amerikaanse profclub Porland Trailiblazers, Tom Lo- chart afkomstig van een Zwitser se ploeg die wordt gecoacht door Hugo Harrewijn en de opvolger van de bij Stars ontslagen L.J. Pipkin, Dordrecht—forward Ir ving Chapman en de spelverde lers Banford Jones (Dordrecht) en Tony Parker Ook de bank is goed bezet met toprebounder Mike Schultz, David Jones (Go- ba) en Charles 'BufT Kirkland Alleen de uitslagen kunnen nog vooreen kink in de kabel Donar en Leiden hebben bedon gen niet tegen elkaar te hoeven uitkomen. Winnen of verhezen beide formaties dan worden er geen (semi-) finales afgewerkt, maar wordt van tegenstander ge wisseld. Eventueel beslist het doelsaldo wie de hoofdprijs wint Het speelschema op tweede kerst dag is: 11.00 u: voorwedstrijd Bhtz-Trotters, 13.00 u Dona- r-All Stars. 1500 u Leide- n-Aarschot, 19.00 u kleine finale en 21.00 u: finale. Tussen de fina les vindt ook nog een dunkwed strijd plaats. Apollohal dicht AMSTERDAM - De Apollohal in Amsterdam, waar veel bas ketbalducls worden ge speeld. is gisteren door bouw en woningtoezicht gesloten In de draagspanlen van het verzwakte dak zyn scheuren geconstateerd De hal mag voorlopig met worden ge bruikt Gevolg is ondermeer dat de eredivisiewedstrijd tussen de heren van Amster dam Canadians en Haaksber- gen vanavond niet doorgaat. Amstelveen kwam gisteravond in actie voor de competitie. Noordkop werd met 102 87 verslagen

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 9