Mens is méér dan handen en voeten "Door Europese aanpal Ook kerken moeten druk uitoefenen Schaatskalender Groet en voedsel naar lutheranen in Polen Predikant-schrijver J. Overduin: WOENSDAG 23 DECEMBER 1981 Nog altijd wordt de kerk in gebreke gesteld als ze niet actief genoeg is. Maar het geluid van tegenovergestelde beschuldigingen wordt steeds sterker. Drommen mensen, vooral jongeren, zouden nu de kerk verlaten omdat zij er de warmte en diepte van de mystiek missen. Volgens de bekende gere formeerde predikant schrijver J. Overduin (Veenendaal) is het hard nodig, dat alle theologen, predikers, jeugdleiders en welzijnswerkers dat eens goed bedenken en zichzelf onderzoeken of ze wel 'bij de tijd' zijn. "Opdat niet nog méér jeugd de kerk verlaat en zich tot het Oos ten wendt". "Want wie niet bjj de kern van het evangelie blijft, raakt spoedig met zijn actuali teit achter en maakt de schuld van de kerk alleen nog maar groter", schrijft Overduin in een hoofdar tikel in het 'Centraal Weekblad' van deze week. "Als we daar niet achter komen, maken we brok ken". Tijdgeest Een actuele preek, zegt ds. Over duin, kan heel goed zijn, als ze het evangelie maar laat functio neren in het 'hier en nu', maar heel slecht als dat evangelie wordt aangepast aan de mode en de tijdgeest, zónder de diepte van de wortel te raken. Als theologie, kerk en prediking zich overmatig laten beheersen door de tijdgeest, zyn ze voor ve len populair. Maar zodra de tijd geest verandert, veranderen de toejuichers in beschuldigers. Overduin neemt het liberalisme als voorbeeld. Daarin lag een zwaar accent op het individu en zijn vrije ontplooiing. Theologie, kerk en prediking ondergingen daarvan de invloed. Maar deze populariteit werd ook haar schuld. De kerk is toen geweldig tekort ge schoten in haar strijd voor ge rechtigheid. "Het tekort aan ge rechtigheid werd 'goedgemaakt' met filantropie". De kerk was op een verkeerde manier 'bij de tijd'. Profeten, apostelen en Je zus zelf waren pas écht bij de tijd omdat ze met Gods Woord haaks op de tijd durfden staan. Heimwee De kerk van nu kan haar identiteit goeddeels verspelen door alle so ciologische, psychologische, po litieke en wijsgerige gegevens zo'n zwaar gewicht te geven, dat haar eigenlijke boodschap nog amper wordt gehoord. Het ware christendom is te vinden bij de alternatieve actiegroepen, zei men. Aandacht voor de ziel en voor God was niets anders dan onvruchtbaar religieus heilse- goïsme. Het 'hiernümaals' moest het 'hiernómaals' verdringen. Nadat een tijdlang het 'exodus-mo- del' van de 'trekgod'. die politiek en sociaal bevrijding schenkt, op r eenzijdig naar voren OVERDUIN ....theologen, predikers, jeugdlei ders en welzijnswerkers moeten zichzelf maar eens onderzoeken De priesterraad van het bisdom Rotterdam heeft de Nederlandse bis schoppen gevraagd, uitdrukkelijk hun waardering en dank te betui gen aan het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) en de rooms-katholie- ke vredesbeweging Pax Christ! "voor al hetgeen zij voor de bewust wording onder de katholieken in zaken van oorlog en vrede doen". Hij wil, dat de bisschoppen deze kerkelijke vredesbeweging ook ver der blijven steunen. "Op het ogenblik", zo schrijven de priesters in hun advies, "zijn er onder handelingen over tweezijdige beheersing en vermindering van de kern bewapening. Het vertrouwen in dergelijke onderhandelingen kan al leen maar in stand worden gehouden als er door de bevolkingen voort durend druk wordt uitgeoefend op de politici, om de impasses te door breken die telkens optreden wanneer de politici aan zichzelf worden overgelaten. Ook de kerken moeten deze druk uitoefenen". Een van de mogelijkheden daartoe is, volgens de priesterraad, het gear gumenteerde voorstel tot eenzijdige stappen om een proces van twee zijdige wapenvermindering - in de richting van ontwapening - op gang te brengen. Wélke stap Nederland precies zou moeten zetten - de stap die het IKV aanbeveelt of een andere -, daarover hoeven de bis schoppen zich niet concreet uit te spreken. Verplicht Een deel van de priesterraad raadt de bisschoppen zelfs af, zich hierover uit te laten, "omdat hun getuigenis over de doeleinden van de vredes- en veiligheidspolitiek erdoor verzwakt zou worden". Een ander deel wil dat de bisschoppen juist niet ontraden, maar als zij zich uitspreken, "dan moet er wel ruimte blyven voor uiteenlopende schattingen over de doelmatigheid van afzonderlijke stappen". De priesterraad vindt het belangrijk, dat de bisschoppen een mogelijk onderling verschil van mening over eenzijdige stappen in de openbaar heid brengen. "Dat kan de gelovigen niet schaden. Het zal hen eerder stimuleren om tot een eigen mening te komen. Zy zien dan, dat hyn bisschoppen het niet laten bij bezinning alleen, maar ook trachten de verantwoordelijkheid van de christen in concreet handelen tot uitdruk king te brengen". Over de bisschoppelijke bevoegdheid in deze zaak meent de priester raad van het bisdom Rotterdam, dat de bisschoppen krachtens hun ambt onder de huidige omstandigheden zelfs verplicht zijn, een christelijk getuigenis te geven over doeleinden en waarden "die wij met hart en ziel dienen na te jagen". 'vaderhuis-model' van rust en ge borgenheid. Door het gedruis van allerlei actiegroepen heen hoort hij waarschuwende stem men, die roepen: kijk ook weer eens naar binnen, en vooral naar bóven. "Een mens is méér dan al leen maar doen, méér dan han den en voeten". Enkeling Ds. Overduin citeert de oud-katho lieke aartsbisschop Kok, die in een interview zei: "We mogen de wereld niet laten voor wat ze is. Maar daarbij mag de enkeling niet verloren gaan. Als men zegt, dat het geloof alleen kan functio neren in gerichtheid op de we reld, waar blijft dan de mens met zijn innerlijke vragen naar de zin van het leven, de mens die troost zoekt en die vraagt, waar God voor hém is?" En de pastoraal-theoloog C. Aal- ders: "Wij, theologen en psycho logen, hebben de mensen hun 'ziel' ontnomen en 'deze wereld' Priesterraad Rotterdam over oorlog en vrede LEIDEN De lutherse gemeen te in Leiden heeft de Poolse zuster gemeente in Piotrków en Zelow - waarmee zij sinds enkele jaren een band heeft - een groet gestuurd die daar met kerst in de kerk zal wor den vooraelezen. "Wij groeten in deze spannende tijd u allen op het vredesfeest van kerst 1981", zo begint de brief. "Wij hopen, dat u de nabijheid van God juist nu mag bespeuren". "In de kerst nachtdienst gaat onze voor bede naar u uit". De groet uit Leiden vraagt de Poolse zus ter gemeen te, ook voor óns land te bidden, "waar zoveel mensen angstig, hopeloos en vereenzaamd leven, ofschoon het materieel zo goed gaat met ons". De Leidse lutheranen hebben deze maand aan een trans portondernemer 300 kilo .voedsel kunnen meegeven. De pakketten zijn afgeleverd op het werkadres van de predi kant van de zustergemeente, de theologische academie in Warschau. Dominee Grynia- kow hoopte, dat hij deze zen- ding nog vóór kerst naar Piotrków zou kunnen over brengen. Gezien de situatie was dat niet zeker. In de Polen-werkgroep van de Leidse lutherse gemeente wordt op het ogenblik een plan uitgewerkt om wigend jaar september een delegatie van de zustergemeente naar Leiden te laten komen. ervoor in de plaats gegeven. Ook in de kerk hebben we te veel on ze ziel verkwanseld aan weten schappelijke disciplines, aan ideologieën en utopieën. Maar steeds meer mensen willen hun ziel terugwinnen. Dat alles be speur ik in die merkwaardige, snel toenemende belangstelling voor de reïncarnatie. Wij zijn let terlijk 'historisch-materialis- tisch' geworden in westerse vor- Kras De predikant-schrijver Overduin vindt dat wel een beetje eenzij dig uitgedrukt. Maar het mag van hem gerust eens kras wor den gezegd. Anders verliest de kerk nog méér jeugd aan het Oosten. "Een preek die in elke tijd kan wor den gehouden hoeft niet tijdloos en algemeen vrijblijvend te zijn. Als ze de wortel van het evangelie en van de diepste nood van alle mensen in alle tijden maar raakt, is ze goed. Zoals Bach klassiek is. Zijn muziek, is niet oppervlakkig maar diep". De hervormde predikant J. C. de Bruine te Heemstede zal op zon dag 17 januari ds. J. J. van den Born bevestigen tot derde gere formeerde predikant in Leider dorp. Zij zijn vrienden van el kaar. Ds. Van den Bom neemt binnenkort afscheid van de gere formeerde kerk in Son en Breugel (NB), die een samenwerkingsver band heeft met de hervormde ge meente in dat gebied. De afdeling Lisse-Sassenheim e.o. van de Nederlandse Protes tantenbond heeft weer een voor ganger. Het is mevrouw M. Drie sen te Leiden. Mevrouw J. A. Broström-Bruin te Roelofa- rendsveen is benoemd tot pasto raal werker. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Eindhoven H. J. Groenewegen Rotterdam; aan genomen naar Amersfoort P. Molenaar Groot-Ammers; be dankt voor Avezaath en Wade- noyen mevrouw P. Zeldenrust Hilversum. Gereformeerde Ker ken Vrijgemaakt: bedankt voor De Bilt P. van Gurp Emmen. Christelijke Gereformeerde Kerken: beroepen te Emmeloord C. J. Boogert 's Gravendeel, te Nijkerk A. Stehouwer Aldergro- ve (Canada). Professor dr. Peter Hünermann, directeur van het seminarie voor dogmatiek van de universiteit in Munster, is voorgedragen om dr. Hans Küng op te volgen als hoogleraar dogmatiek aan de universiteit van Tubingen (West- Duitsland). Küng werd in 1979, wegens afwijkende opvattingen, door het Vaticaan uit het leer ambt gezet. Hünermann is pries ter van het bisdom Aken. In 1971 werd hij hoogleraar. In de lutherse staatskerk van Zweden dreigt een scheuring.' Een groep onder aanvoering van bisschop Bertil Gartner wil een eigen synode vormen, als niet spoedig een oplossing wordt ge vonden voor de problemen 'vrouw in het ambt' en 'verhou ding tussen kerk en staat'. Gartner is tegen de vrouw in het ambt en tegen een verhouding die de staat rechtstreeks invloed geeft op de kerk. Als de staat een synodebesluit tot toelating van de vrouw in het ambt bekrach tigt, zullen in de toekomst man nelijke predikanten die niet met vrouuwelyke collega's willen sa menwerken een andere baan moeten zoeken. Borst snel op ijs in Brussel... LEIDEN - Bij internationale short-trackwestrijden in Brussel behaalden Neder landse rijders zowel bij de da mes als bij de heren een over winning. Het meest verrassend was de winst bij de dames van Astrid Borst van de Indoor Hardrij Club Leiden. Zowel op de 500 en 1000 meter was zij de snel ste. De Belgische Cathy Goy- vaerts eindigde voor Siinone Velzeboer op de tweede plaats. De aflossing bij de dames ein digde eveneens in een Leidse zege. De Belgische ploeg ein digde tweede. Bij de heren ging de zege naar Menno Boelsma, die evenals Astrid Borst naar de zege op beide afstanden greep. In het eindklassement ging hij Oegstgeestenaar Charles Veldhoven, de Belg Benoit Mine en de sterke Australiër Michael Richmond voor. Wim den Elzen, Cees Boer en Jeroen Otter eindigde 5, 6 en 8. De Delftse ploeg won voor Lei den en de Australische com binatie de aflossing. Bokskampioen gepakt" als valsspeler MÜNCHEN (ANP) - Een 41-ja- rige zakenman uit München heeft gisteren bij de politie een aanklacht ingediend te gen de Westduitse bokser Georg Steinherr en twee van zijn kornuiten. De man be weerde voor 400.000 gulden te zijn bedrogen in dobbel- en kaartspelen. De bokser en zyn helpers hadden zich be diend van gemagnetiseerde dobbelstenen e gemerkte kaarten. Bij een huiszoeking heeft de politie van München de stenen en kaarten inder daad aangetroffen. Steinherr was in 1975 kam pioen van West-Duitsland bij de amateurs in het zwaarwel- tergewicht. Daarna bokste hij 19 keer als professional. Vo rig jaar kwam hij nog tot een onbeslist tegen de Europese middengewichtkampioen. Laseroms voert Bahrein naar titel ROOSENDAAL (GPD) - De voetbaltoekomst van Theo Laseroms kan voorlopig niet meer stuk. In Bahrein voerde de Roosendaalse oefenmeester West-Riffa Club naar het nationale kampioenschap met een voorsprong van 4 punten op de grootste concurrent Weherda, dat op de voorlaatste competitiedag met 1-0 werd versla gen. Laseroms, voor enkele weken herenigd met zijn gezin in zijn Brabantse geboorteplaats: „Vooral de tweede helft van de competitie was voor West-Riffa erg succesvol. Uit zeven wedstrijden behaalden we 13 pun ten, waaronder diverse duels die we royaal wonnen". Wat Theo Laseroms evenwel het meest genoegdoening heeft ver schaft is de vooruitgang van het spelpeil van zyn Bahreinse spe lers, die medio augustus tijdens een trainingskamp in West-Bra bant nog bijzonder veel moeite hadden met teams uit de ama teur-tweede klasse. Laseroms: „Ik kan nu stellen dat dit elftal het Nederlandse eerste-divisieni- veau heeft bereikt. Ik heb er evenwel keihard voor moeten werken in Bahrein, waar de spe lers nooit gewend waren inten sief te trainen. Ik heb ze evenwel „Europees" aangepakt. Elke dag laten trainen. Dat kon, omdat vrijwel alle spelers van West-Rif fa in overheidsdienst zijn en van regeringszijde alle medewerking krijgen om te trainen. Van acht tot twaalf moeten ze gouverne mentele werkzaamheden ver richten. Daarna zijn ze vrij, zodat ik de spelers elke middag tot mijn beschikking heb". In januari keert Theo Laseroms te rug naar Bahrein, terug naar het winterse mini-oliestaatje. Lase roms moet dan de Bahreinse kampioen gaan voorbereiden op de nationale bekercompetitie, waaraan dan alle 53 Bahreinse voetbalverenigingen deelnemen. Roosendaler door het bestuur van West-Riffa benaderd voor een contractverlenging. Voorlo pig wil Laseroms evenwel nog een slag om de arm houden. „Wanneer ik eventueel mijn con tract met twee jaar verleng, wil ik wel de garantie dat mijn vrouw en kinderen mee naar Bahrein kunnen", zo stelt hy. „Zo veel problemen behoeft dat nu ook weer niet op te leveren. Ballast Nedam, dat daar een of ander project ter hand gaat nemen, gaat zo'n 200 Nederlandse gezin nen in Bahrein stationeren, zodat er ook een Nederlandse school opgericht moet worden. Daar naast is het klimaat fantastisch. Elke dag zon, tot in hartje winter toe. Bovendien is Bahrein erg Westeuropees georiënteerd, een land (overigens niet groter dan de provincie Utrecht) waarin het prettig leven is en waar nauwe lijks of geen criminaliteit be- Laseroms: voetbalprofessor in oliestaat staat Bahrein waakt over zijn veiligheid. Zelfs by voetbalwed strijden zijn er tientallen militai ren op de been om de orde te handhaven. Het gooien van een simpel rotje kan al fataal zijn. Een paar weken geleden moest zelfs een wedstrijd van ons in het Manama-stadion worden afge last, omdat de scheidsrechter vond dat er te weinig militairen ware ingezet en hy de veilig heidsmaatregelen derhalve niet optimaal vond. Toch gebeurt er nooit iets". Theo Laseroms gelooft in een toe komst voor het Bahreinse voet bal. Laseroms: „Men gaat in Bah rein bijzonder professioneel te werk. Het grote voorbeeld is Koeweit, dat ich voor de WK heeft geplaatst". Voetbal maakt in Bahrein een enorme ontwikkeling door. Ja renlang was er maar een stadion beschikbaar voor alle eerste-divi- sieclubs, het Manama-stadion in de hoofdstad. Inmiddels zijn er al twee stadions met een capaci teit van respectievelijk 20.000 en 35.000 toeschouwers by ge bouwd, terwijl er op dit moment nog aan een tweetal stadions wordt gebouwd. Theo Laseroms: „De verwachting is dan ook dat op korte termijn de Bahreinse competitie gespeeld kan worden met uit- en thuiswedstrijden. Bo vendien zullen er meer wedstrij den worden gespeeld. Naast de nationale competitie en de be kercompetitie is nu ook een Gulf Leage ingevoerd, waaraan de na tionale kampioenen van een aan tal landen deel zullen nemen. Dat betekent dat er 24 wedstrij den in vier maanden gespeeld gaan worden. En dan begint het erop te lijken. Weliswaar worden er nu al veel vriendschappelijke wedstrijden gepeeld, maar dat aantal is nog altijd ontoereikend om veel voetbalervaring op te doen". Vorig seizoen eindigde West-Riffa in de Bahreinse competitie nog als voorlaatste. Nu, dank zij de ex-Feyenoorder, werd een kam pioenschap behaald. De toe komst voor de Roosendaalse oe fenmeester lijkt derhalve voorlo pig in Bahrein te liggen, zeker wanneer de enorme concurrentie in België en Nederland in ogen schouw wordt genomen. Lase roms twijfelt evenwel nog: „Ik heb een schitterende periode achter de rug, maar toch... Voort durend in je eentje in een totaal vreemd land te verkeren is ook weey niet zo'n aantrekkelijk toe komstbeeld". Onmiddellijk na het behalen van het kampioenschap werd de LEIDEN - De schaats kalender voor vandaag en morgen in Zuid-Holland ziet er als volgt uit: 23-12 en elke dag behalve 1ste kerstdag toertocht 9.30-14.00 uur 35 en 70 km J. van der Weijden, Café Zinde-Nieuw- koop, Teisterman, Maarsenveen 23-12 en elke dag, toertocht, molen- en merentochten, 10.00-15.00 uur. Start plaats: Roelofarendsveen, Oud-Ade. Hoogmade. Kaag. Ryp-Wetering. Af stand: 20/30/40/50 km 23-12 19.00 uur marathonwedstrijd, distr. Sassenheim, startpl. land ijs baan van Oude Wetering voor dames en heren, inschrijven vanaf 18.30 uur. 23-12 13.00 uur Gewestelijk kampioen schap langebaan Zuid-Holland, junio ren A/B mannen, Ijsbaan Gorin- chemse IJsclub. Aanmelden bij tel: Vanaf 23-12 behalve 1ste kerstdag 9.30 tot 14.00 uur toertocht, 'Nieuwkoop- Noorden' I. v.d. Weyden, Café Zinde, Teisterman in Nieuwkoop, afstand 35 23-12 10.00 uur toertocht, plassentocht, startpl. Ter Aarse landijsbanen en Langeraar, afst. 20/40/ en 60 km. Tel: 01722-2247 23 en 24-12 Vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur. toertocht Rottemeeren toertocht, startpl. Langevaart-Bleiswijk. Café 'de Roerdomp' in Zevenhuizen, afst. 10 tot 50 km. Aanmelden by ijsclub Bleiswijk. 23-12 19.00 uur kampioenschap mara thon, district Sassenheim dames/he ren. Startplaats: Oude-Wetering lan- dijsbaan, tel: 01713-4174. Aanmelden op de ijsbaan. 23-12 9 00 uur-13.00 uur start, toertocht, schaats Molentochten-Alblasser- waard, startplaats: Alblasserdam- Kinderdijk, Bleskensgraaf, Groot Ammers-Gondriaan, Molenaarsgraaf- Giessenburg. Informatie by VW's. 23-12 14.30 uur marathonwedstrijd. Startpl. Hoek van Holland-ysbaan af stand 50 ronden. 23-12 19.00 uur. Afvalrace voor iedereen startplaats Zevenhuizen. 23-12 19.00 uur, estafette-wedstrijd. Startpl. Bergambacht, tel: 01825-1296. 23 en ZO-lZ vanat 11.00 uur toertocht. Reeuwijkse plassen toertocht, ijsbaan Reeuwyk afstand 30 km Tel: 01829- 3053, aanmelden bij de ijsclub. 23. 24. 26 en 27-12 10.00 tot 14 00 uur toertocht, toertocht IJsselmeer-Oost- huizen, startpl. Warder en Hoorn by het zwembad afstand 25 km en 50 km, tel: 02991-1857/3075. 23. 25 en 27-12 10.00 tot 14.00 uur, toer tocht Hart van Holland, startplaats: Wilnis, hoek van Spengen en Koeken- gen, afstand: ongeveer 30 km. 23 en 26-12 van 10.00 tot 15.00 uur toer- tocht, toertocht de Lansingh, op de i Stolwyk en op de ijsbaan Circuit: bedreigd door 'wet' ZANDVOORT (ANP) - De gemeenteraad van Zandvoort is niet bereid op korte termijn het circuit in deze gemeente te laten sluiten. Er zou in dat geval een afkoopsom van 1,3 miljoen gul den moeten worden betaald aan de exploitant van de racebaan- De Cenav. Dit bleek gisteravond tijdens de gemeenteraadsver gadering van Zandvoort, waarin voorts werd geteld dat de wet op de geluidshinder het houden van formule-1 auto-races onmo gelijk maakt met ingang van 1 september 1982. Op korte termijn gaat de gemeente overleg voeren met de provin cie Noord-Holland en het ryk over de vraag of de gemeente nu woningen kan gaan bouwen in de omgeving van het circuit Tot nu toe werd woningbouw in die omgeving niet toegestaan we gens de geluidshinder van race-auto's. De exploitant van het circuit heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat het circuit alleen kan. bestaan als er formule-1 races worden gehouden, die soms 100.000 bezoekers trekken. Kerstcross in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De v.v Meerburg organiseert op Tweede Kerstag traditiegetrouw haar Kerst-cross. Een loop die ditmaal al voor de tiende maal wordt gehouden. Zowel wedstryd- als prestatielopers komen aan de Rijndijk aan hun trekken. De start in beide klassen is om 14.00 uur, inschrijven is mogelyk vanaf 13.00 uur. Vanaf het voetbalterrein van Meerburg voert de route (afstanden 5 en 10 kilometer) langs de spoorlyn Leide- n-Utrecht naar het industriegebied en via het trimpad terug naar de kantine. De cross, die weer of geen weer altyd doorgaat, werd vorig jaar gewonnen door niemand minder dan Wybo Le lieveld. Meerburg rekent op minstens vyfhonderd deelnemers. Van der Heiden: bijna zege DORDRECHT - DTS-bokser Bert van der Heiden, honderd pro cent fit, lukte het in Dordrecht byna om tijdens wedstrijden aldaar de sterke Schulenberg te verslaan. De Leidenaar verde digde goed maar moest met klein verschil de eer aan de Dordte- naar laten. Wil de Bree reisde tevergeefs naar diezelfde plaats. Voor de pupil van Dik Snik kon geen gelijkwaardige tegenstander worden ge vonden. Op 11 januari, bij de start van de strijd om de Zuidhol landse titels, komt De Bree wel in de ring. 13 en 25-12 12.00 tot 16.00 uur toertocht. Westeinde tocht, ijsbaan 'Kudel- rt'. Startpl. Watertoren in Kudel- en paviljoen in Leimui- r bos in Uiterwee. 23. 24. 26. 27 en 28-12, toertocht, molen- meertochten, tussen 10.00 en 15.00 uur. afstand 20, 30. 40 en 50 km. startpl. De Kaag, Rypwetering, Roe lofarendsveen, Oudemade, Hoogma de. 24-12 14.00 uur kampioenschap Hoekse- waard kortebaan junioren a/b/c/d. Ijs baan ysclub de samenwerking-Nu- mansdorp, aanmelden by tel: 01865- op de ysbaan Lekkerkerk, tel: 01805- 1317. 24-12 14.00 uur marathonwedstryd, PAARDESPORT - De Britse ruiter David Broome heeft tijdens het internationale concours hippi-, que in Londen een kwalificatie-; wedstryd voor de wereldbeker wedstrijd gewonnen. Hij verste vigde daarmee zijn koppositie. VOETBAL - De Belgische voetba linternational Francois van der Eist is voor een bedrag van 400.000 pond door de Engelse eerste divisieclub West Ham United overgenomen van New York Cosmos. ATLETIEK - De Braziliaanse at leet Joao Carlos de Oliveira, we reldrecordhouder hinkstap- sprong, is gisteren in Sao Paulo betrokken by een zwaar ver keersongeluk. Met ernstige heup- en beenverwondingen is de 27-jarige atleet in het zieken huis opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10