'In komende jaren moet nog meer bezuinigd worden - ^S|ïi- WM W x e/ds agenda Van der Reyden wordt directeur bij het VNO B en W Zoeterwoude: s 'Ml ""«Ufo j/if, \- f JMMk Kettingbotsing op rijksweg VRIJDAG 18 DECEMBER 198lhfRIJ ZOETERWOUDE- In een vrij matte begrotingsvergadering is het huishoudboekje van de gemeente Zoeterwoude gisteravond vastgesteld. Het college van B en W wist practisch alle vragen van de raadsleden op een bevredigende manier te beantwoorden. De heren Engelkes (CDA) en Kre- mer (WD) hadden beide nog wel enige aanmerkingen op het gebruik van de reserve winstuit kering van het energiebedriji Rijnland. In de laatste jaren is namelijk door de vrij hoge winst uitkeringen een forse reserve ontstaan, die 640.000 gulden be draagt. Omdat voor dit jaar geen winstuitkering is te verwachten en de begroting toch sluitend moest worden gemaakt hebben B en W besloten de rente die de reserve opbrengt te gebruiken. Er blijft dan echter nog een 'gat' over van ruim 46000 gulden Daarom wordt nu voor het eerst een beroep gedaan op de werkelijke reserve, zodat deze- met eenzelfde bedrag zal 'inte ren'. De heer Engelkes vroeg zich af, of dat bedrag niet bij een andere reserve kon worden weg gehaald. Uit de antwoorden van B en W bleek echter, dat dit vrij gecompliceerd is. Vergoedingen Het CDA had wel moeite met het voorstel van B en W inzake de te lefoonvergoeding aan de diverse personeelsleden van de gemeen te. Dit voorstel luidde dat in het algemeen de abonnementskos ten voor 100 procent worden ver goed en de gesprekskosten voor 25 procent, enkele uitzonderin gen daargelaten-. Het CDA kon zich' hier niet mee verenigen en diende een voorstel in waarin het college werd teruggefloten. Deze fractie vond, dat de abonne mentsgelden voor 50 procent moeten worden vergoed en de gesprekskosten eveneens voor 50 procent met een maximum van 300 gulden. Dit houdt dus in. dat maximaal 150 gulden wordt vergoed over de gemaakte ge sprekskosten. B en W van Zoe terwoude raadde het voorstel af. omdat met name de mensen met lagere gesprekskosten er bij re geling op achteuit zouden gaan. Toen het er bij stemming op aan kwam werd het voorstel van het CDA aanvaard met 5 tegen 7 stemmen waarbij ook 2 CDA raadsleden tegenstemden. Op vallend was, dat ook Progressief Zoeterwoude voor het voorstel stemde. Alledrie de fractieleden verklaarden echter dat het CDA- voorstel moet worden gezien als een "tussenstation". Zelf had de ze fractie een voorstel in stem ming gebrcht, dat veel verder ging. De progressieven beoog den slechts een vergoeding voor de twee bodes en een lid van de gladheidsbestrijding. Lansber gen verklaarde dit tijdens een schorsing informeel door te zeg gen, dat de overige leden van het personeel eenvoudigweg een zo danig inkomen hebben, dat zij zich een telefoon makkelijk kun nen veroorloven. Het voorstel van de P.Z.-fractie werd echter met 9 tegen 3 stemmen verwor pen. Tennis De heer kremer had verder veel moeite met de verhoging van de huren van de tennisbanen voor de tennisvereniging ZTC. Vol gens hem is het niet reëel om de huren nu al te verhogen nu over een subsidiemogelijkheid wordt gesproken. De wethouder van fi- nanciëen zei nog helemaal niet zeker te zijn van een verhoging van 8 procent zoals die door de heer Kremer wordt berekent. Op dit moment is het zo dat de hu ren die aan de tennisverenigin gen worden berekend aan een soort van inhalen bezig zijn. Het is namelijk zo dat de huren die worden betaald kostendekkend moeten zijn. Omdat er de afgelo pen jaren niet voldoende is ver hoogd, moet met name de tennis vereniging ZTC een achterstand inlopen van ruim 4400 gulden. Omdat deze verhoging wel erg Voor de plaatselijke jeugd van 12 voorstel werd weliswaar ge steund door de fractie van P.Z., maar uiteindelijk toch met vier tegen acht stemmen verworpen. Uiteindelijk werd de begroting aangenomen, zij het, dat de frac tie van P.Z. zich verzette tegen het feit dat diverse subsidies toch waren verhoogd, dit in te genstelling tot het bevriezen van andere uitgaven. Ook de stijging van de kosten van het kopieëren kon in de ogen van de progres sieven geen genade vinden. Zij gingen dan ook akkoord met dc begroting behalve op de hiervooi genoemde punten. V i :.A .X >'3 V-5 TT****1 r' Sneeuw en ijs kan veel overlast veroorzaken, maar deze foto toont dat het ook erg mooi kan zijn. Het winterse tafereel op deze foto is het bruggetje bij het wandelgebied het Bos van Kranlz aan het einde van de Dorpsstraat in Warmond. i i j? L_ VRIJDAG 't Parlement - Nieuwe Rijn 52. club alleenstaanden. 20 uur. Rapenburg 48. NVSh-trefcentrum, open I 22 l tel 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L.. 21 uur. tel. 764236. Voorschoten - gemeentehuls. raadsver gadering, 20 uur. Leiderdorp - Dorpskerk, optreden ka merkoor. 20.15 uur. Zoeterwoude - Zuidbuurtsevaart, korte |l baanwedstrijden, za 13 uur. ZATERDAG Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- avond. 21-1 uur. Café Tettero - Haarlemmerstraat 35. op treden Sweetwood Dixy Stompers, 22 Augustinus - Rapenburg 24, optreden groep Alpha, 20.30 uur. LVC - Breestraat 66, Hot House, Loek Dikker Big Band. 22.00 uur. Leiderdorp - De Houtkamp, postdui- vententoonstelling, 19 uur. Muzenhof - Engelendaal, optreden ka merkoor, 20 uur. Zoeterwoude - 't Centrum, popfestival Dizzy M. Band. 20.30 uur Voorschoten - pop: Visitor en Toilets, 21 ZONDAG Koor Het Leiderdorpse kamerkoor treedt vanavond op in de Dorps kerk. Aanvang kwart over acht. Schaatsen hard zou aankomen als dit bin nen een jaar tijd zou worden in gevoerd, hebben B en W beslo ten om ieder jaar slecht 33 pro cent van de achterstand in te lo pen. Wel verklaarde de heer Maan, dat in januari de 'reke ning' nog niet zal worden ver stuurd. "Dat is afhankelijk van de besprekingen die zullen wor den gevoerd binnen de commis sie financiën. Het kan dus voor deze vereniging alleen maar meevallen als achteraf blijkt dat er een subsidie wordt verleend, maar in principe moeten ze er van uitgaan, dat die huurprijs moet worden ingehaald", aldus Maan. De heer Kremer kon zich echter met het voorstel van B en W niet verenigen en wilde dat op voorhand de verhoging zou wor den beperkt tot vier procent. Dit tot 17 jaar is er zaterdag de r gelijkheid op kortebaanwed- strijden hun krachten te meten. Op de Zuidbuurtsevaart, nabij de Geerbrug, kan vanaf 13.00 uur ingeschreven worden. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Zoeterwoudse ijsclub. Er zijn plannen voor een short track wedstrijd voor senioren op de Noord Aa zondagmiddag. Begin volgende week hoopt de ijsclub wedstrijden voor de la gere schooljeugd te kunnen or ganiseren. Ook een schaatsen- ruilbeurs staat op het program ma. Postduiven kamp aan de Van Diepeningen- laan. De tentoonstelling is open op zaterdag van zeven uur tot elf uur en zondag van tien uur tot vijf uur. Soeterpop In 't Centrum' in Zoeterwoude is vanavond weer het Soeterpop- festival. Dit popgebeuren, dat vorig jaar zoveel belangstellen den trok door het optreden van 'The Shoes' (die na vele jaren weer in hun geboorteplaats voor het publiek verschenen), begint om half negen. Dit keer zullen de optredende groepen niet uit Zoeterwoude komen maar uit Volendam. De 'Dizzy Man's Band' en de Trash Band zullen in samenwerking met Pop In de Voorschotense Lindehoeve treden vanavond de groepen 'Visitor' en 'Toilets' op. Aan vang negen uur. Voetbal De Wassenaarse carnavalsvereni ging 'de Deylknotsen' organi seert morgen een zaalvoetbal toernooi voor carnavalsvereni gingen in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade. Begonnen wordt om negen uur 's ochtends. Schaatsen middag vanaf twee uur nationa-. Ie kortebaanwedstrijden over 160 meter. Inschrijving voor de ze wedstrijden is mogelijk van af half een bij het paviljoen 'Nieuwe Vaart' bij de Hoge Brug. Kerstzang De traditionele volkskerstzang in Leiderdorp zal morgen gehou den worden in de Scheppings- kerk. Begonnen wordt om acht Koor Het Leidse Kamerkoor 'Lingua Musica' onder leiding van Aris- tos Bouius geeft morgenavond een concert in de 'Muzenhof in Leiderdorp. De alt Paola Giar- dini, die medewerking aan dit concert verleent, zal onder meer liederen van Eisler vertolken. Het uitgebreide programma be vat ook zeven tweestemmige Duitse volksliederen van Brahms. Het vermeldt voorts het Poolse volkslied alsmede het Leidse volkslied 'G-lijck den grooten rapsack'. Het con cert begint om acht uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Terrein LDWS - Voorschoterweg: pres tatieloop. 11 uur. Leiderdorp - Houtkamp, postduiven- tentoonstelling, 10 uur. Scheppingskerk - kerstzang, 20 uur. Wassenaar - Sporthal Dr. Mansveltkade, zaalvoetbaltoernooi carnavalsverenigin gen, 9 uur. MAANDAG DEN HAAG/OEGSTGEEST (GPD) - Het Oegstgeester CDA- gemeenteraadslid drs. J. P. van der Reyden (54) wordt per 1 april 1982 directeur sociale zaken van de werkgeversorganisatie VNO. Het dagelijks bestuur van het VNO heeft Van der Reyden gis teren benoemd. In de Leidse regio is Van der Rey den bekend door zijn voorzitter schap van de Stichting Leidse Binnenstad en van de Vereni ging Christelijk Voortgezet On derwijs Leiden en Omstreken. Onlangs werd hij kandidaat voor een bestuurszetel van het Acade misch Ziekenhuis Leiden. Van der Reyden studeerde aan de toenmalige Nederlandse Econo mische Hogeschool in Rotter dam en legde in 1954 het docto raal examen economie af. Van der Reyden is sedert 1 januari 1970 algemeen secretaris van het Verbond van de Nederlandse Groothandel. Daarvoor was hij onder andere bestuurder van een van de toen bestaande overkoe pelende ziekenfondsorganisa ties, adjunct-secretaris van het bedrijfschap voor de handel in vee. Hij werkt al sedert 1967 bij het VNG. Van der Reyden is een bekend man in de sociaal-economische overlegwereld van ons land. Hij is plaatsvervangend lid van de Sociaal-Economische Raad en lid van de programcommissie van het CDA (sociaal-economi sche sectie). Verder is hij voorzit ter van de Stichting Het Zilveren Kruis (ziektekostenverzekering, Noord wijk) en president-com- Celstraf neparts DEN HAAG/KATWIJK/WASSE NAAR - De 68-jarige Duitser, die zich bij ondermeer een Katwijk- se en een Wassenaarse familie onrechtmatig voor arts had uit gegeven, is vanmorgen door de Haagse rechtbank tot 15 maan den gevangenisstraf veroor deeld. Het vonnis is overeen komstig de eis vai> de officier van justitie. De Westduitse man, die tijdelijk in Wassenaar woonde, had de Kat- wijkse familie onder valse voor wendsels 30.000 gulden lichter gemaakt en familie in Wassenaar voor 5.000 gulden getild. De man voerde voor de rechtbank als reden voor zijn frauduleuze handelingen aan dat hij het geld wilde gebruiken om in de adel stand te worden verheven. Hij meende hiervoor een bedrag van 150.000 gulden nodig te hebben. West, 14.30 l Jongerencentrum Stats - Haarlemmer- straat 73: klachtenspreekuur voor bui tenlandse jongeren, 19-21 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, 20 uur. tel. 130547. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie ruimtelijke ordening, 20 uur. ARTSEN Leiden - de weekenddient begint zater dag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089; zo. J. Crul-Kelderhuis, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwyk, de Waard: za, A. van Luijk, Wasstraat 2a. tel. 122522; zo. R Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za. W. Schellekens, Paganinistraat 24. tel. 764035; zo. F. Lahr. Zoeterwoud- sesingel 11. tel 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Zwynenburg, Verhage: za. M. Groene veld. Brikkenwal 19. tel. 133834; spreek uur van 11-11.30 uur in Gezondheids centrum Merenwijk, Rosmolen 2; zo, H. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510; spreek uur van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - O. Du Ry v. Beest Holle, R. van Velzen, Vlaskamp 16. tel. 891100; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - E. van Walchren, Oranje laan 29. tel. 152130. Voorschoten - za, W. van Dam, Palestri- nalaan 29, tel. 3960; zo, C. Meijer, Rouw- cooppark 11, tel. 2493. ***- lIMMMMil „pm.il! "I LEIDERDORP De stichting Jeugdwerk in Leiderdorp (Sjel- ter) moet 27.000 gulden aan ver leende subsidie teruggeven aan de gemeente. Tot deze vordering besloten de leden van de raads commissie voor beleidsplanning, belastingen en financiën in Lei derdorp gisteravond. Een mogelijkheid voor Sjelter om aan deze terugbetaling te vol doen is het laten vervallen van sommige cursussen. Gelet op de Sjelter moet deel subsidie teruggeven financiële positie van de ge meente lijkt een uitbreiding van het cursuspakket dan ook hele maal geen haalbare kaart. Het te kort van de stichting bedraagt ongeveer 250.000 gulden per jaar. De stichting Scouting Leiderdorp mag van diezelfde commissie de helft houden van de opbrengst van haar acties voor de aanschaf van boten. De andere helft wordt verrekend met de door de ge meente verleende subsidie. Scouting mag var 35.000 gulden voc zelfde bedrag voo sidie krijgen. i sub- Kerkstraat 42, tel. 12460. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 18 tot 24 dec. door Doeza Apotheek, Doeza- straat 31. tel. 121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 890000. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23. tel. 144323. Oegstgeest - Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. v. Oostrom, Veurse- weg 36. tel. 01717-2317. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp. Zoeterwoude Rd. - gezond - Leider- ta t/m vr 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Expositie ZOETERWOUDE - Onder het toe- ziend oog van vele belangstellen den is gistermiddag de eerste paal voor de uitbreiding van "Ons Huis" de ijskoude grond in gegaan. Deze symbolische han deling werd verricht door de heer en mevrouw Hulsbos-Van der Loo die het gebouw beheren. De uitbreiding zal geheel door vrijwilligers zo'n 30 man, worden uitgevoerd. Het plan omvat de aanbouw van twee zalen, ver plaatsing en uitbreiding van de toiletgroep (met een invaliden toilet). verdubbeling van de cen trale ontmoetingsruimte en een vergroting van het bargedeelte. Het geheel komt tc liggen aan de Loethe-zijde van "Ons Huis". De totale stichtingskosten bedra gen twee en halve ton. De Her- Uitbreiding "Ons Huis" geheel door vrijwilligers vormde Jeugdraad, die "Ons - Huis" exploiteert, hoopt door zelfwerkzaamheid -zo'n 100.000,- hierop te besparen. Door een renteloos voorschot van de ge-, meente Zoeterwoude van een ton. dat in 25 jaar terugbetaald moet worden, is de uitbreiding mogelük gemaakt. De resterende 50 mille moet de hervormde Jeugdraad zelf opbrengen. Hij verwacht dat dit met inspanning van alle krachten haalbaar is. Het gisteren begonnen heiwerk moet voor 1 januari klaar zyn. Omstreeks 1 maart moet de uit breiding waterdicht zijn, waarna het binnenwerk kan beginnen. Half juni hoopt men de opening van de uitbreiding van "Ons Huis" te kunnen verrichten. De andere activiteiten die in het gebouw gebeuren zullen van dc bouw geen overlast hebben. De Zoeterwoudse gemeenschap krijgt met deze uitbreiding naast de komst van de Klaverhal in de toekomst de beschikking over heel wat meer faciliteiten voor recreatie. Qok "'t Centrum" staat op de nominatie een grondige opknapbeurt te ondergaan. OEGSTGEEST - Op de rijksweg 44 ter hoogte van de oprit Oegstgeest-Sassenheim ontstond gisteravond omstreeks half acht een ongeluk waarbij vier auto's waren betrokken. Een van de betrokkenen, een vrouw, moest met lichamelijk letsel - gescheurde lippen en een gekneusde knie - naar het AZL wor den vervoerd. Een politiewoordvoerder vermoedt dat het ongeluk als volgt ontstond. Een automobilist reed op de rijksweg tegen een voor hem rijdende wagen aan. Doordat hij daarna slipte kon hij echter niet precies zien wie hij raakte. De automobilist van de andere auto rende totaal overstuur uit zijn buggy en ging staan zwaaien om de aandacht op het ongeluk te vestigen. Door dit gezwaai raakte de bestuurster van een Merce des in verwarring, dacht dat ze moest uitwijken en botste daardoor tegen de buggy, die doorschoot en naast de oprit terecht kwam. Hierna botste er nog een vierde wagen tegen de Mercedes aan, die tegen een vangrail stond geparkeerd. Alleen de bestuur ster van de Mercedes had volgens de Oegstgeester politie lichamelijk letsel opgelopen. In de bibliotheek aan de Wijn gaardenlaan in Voorschoten is tot en met 4 januari een exposi tie van kerststallen. De dertig, stalletjes zijn afkomstig uit Eu ropa, Amerika en Afrika. De bi bliotheek is maandag tot en met vrijdag geopend van Iwee uur tot half zes, dinsdag en vrijdag avond van zeven uur tot negen uur en donderdag- en zaterdag ochtend van tien uur tot een LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: UrtgeversmaatactuwX*! Leidach Dagblad B V Hoofdkantoor Geen krant ontvangen: til. 071-123143 tuasen 18 00-19.30 uur (nabezorglng na 19.30 uur); zaterdag van 18.30-18 00 uur Abonnementsgelden D»| vooruitbetaling te voldoen. Witte Singel 1. 2311 BG Bij automatische LEIDEN overschrijving geen Poetbus 54. 2300 AB administratie- en LEIDEN Incassokosten Telefoon: 071-144941 Voor beuling van abonnementsgelden uitsluitendigiro 3203571 Lv.n. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post f 79.70 Jaarabonnement 1217.90 per post 1 307,30 Losse nummers t 0.80 Directie. G. Koopman J. Ruygrok-Hoogeveen Ptv Alg. redactiechef. Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo. Rome. Madrid, Stockholm en Djakarta.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2