Zaalvoetbalteam van UVS in Katwijk onderuit ww\i v JrB 'm m toegestaan in kleinere wedstrijden Jeugdschakers LSG maken kans op finale Peek Cloppenburg. Waarom zou je nog verder zoeken. KATWIJK - In de staartgroep van de interregionale zaal voetbalcompetitie stijgt de span ning. Door de knappe overwinning van Glasbergen op De Rozet (8-4), en de 5-3 neder laag van De Engel tegen de Rotterdamse Studenten, is de strijd weer geheel open. VI won met 8-5 van Rucanor, en Ceverbo verloor met 2-1 van FC Torna. Van der Plas is weer koploper in de hoofdklasse. UVS moest er met 6—4 aan geloven. SRV Boys hield Van Gerven knap op 4-4. DINSDAG 15 DECEMBER 1981 Van der Plas - UVS 6-4 Een aardige pot zaalvoetbal in Kat- wijk. Na twee minuten was het al raak. Een goed opgezette combi natie tussen Maarten Blonk en Hans van Leeuwen, werd door laatstgenoemde goed afgerond: 0-1. Daarna kwamen de Katwij- kers fel opzetten zonder tot sco ren te komen. Pas in de 20ste mi nuut kwamen de kampioenen langzij. Jan Hogewoning zorgde dat Mart van der Plas simpel kon scoren. In dezelfde minuut was het nog een keer raak. Mart van der Plas schoot erg knap 2-1 achter Wijnand Sloos. Hoewel Gert Zwaan voor een vermeende handsbal naar de kant moest, haalden de Katwijkers toch zon der kleerscheuren de rust. Daarna kwam UVS er een tiental minuten niet aan te pas. Eerst so leerde Gert Zwaan ouderwets naar 3-1, en twee minuten later was het Peter Hogewoning die de terugkaatsende bal van het houtwerk intikte: 4-1. In dezelf de minuut schoot Jan Hogewo ning van zeven meter raak. Even later mocht hij dit nogmaals pro beren maèr toen faalde hij. De te rugspringende bal werd toch nog door Adrie Pluymgraaf verzil verd: 6-1. Met nog een kwartier te spelen was de Katwijkse koek op. Leo Holl scoorde knap tegen: (6-2), maar daarna sprong UVS wat al te gemakkelijk met de kansen om. Pas drie minuten voor tijd vond Hans van Leeu wen het net: 6-3. In de laatste minuut bracht Leo Holl de eind stand op 6-4. SRV Boys - Van Gerven 4-4 De thuisklub verrichtte een knap pe prestatie door het veel hoger geplaatste Van Gerven op een gelijkspel te houden. In het be gin zag het daar allerminst naar uit. René Hofman en Wim Bouc- kaert zetten de bezoekers spoe dig op 0-2. Nog voor de rust bracht Laurens van der Voort die de spanning terug: 1-2. De twee de fase werd gespeeld in een ech te derby sfeer. Jack van Ruiten bracht 1-3 op het bord, maar Martin Dofferhof en Dorus van der Voort tekenden voor 3-3. René Hofman en Ron Mesman zorgden ervoor dat ook de eind stand geliik bleef: 4-4. Inter-regionale Competitie. Rotterdamse Studenten - De En gel 5-3 Ondanks het goede keeperswerk van de Studenten doelman Cees van Gennip, kwam De Engel toch vrij snel op 0-2. Frans van der Laan en Jan van Slooten wa ren de produktieve spelers. Ruud Kanters zorgde voor 1-2, maar Theo Godyla had een Lis- ser antwoord klaar: 1-3. In de tweede helft kwamen de Studen ten spoedig terug, Jos Faas maakte hands en Rob de Jong profiteerde van dit buitenkansje: 2-3. Toen Ruud Kanters er ook nog 3-3 van maakte begon bij De Engel de malaise. Een Rotterdamse speler moest voor straf naar de bank en vreemd genoeg was het niet de ploeg van coach Van der Zwet die scoorde, maar het Stu denten-team. Dat scoorde twee maal. Hoewel Theo Godyla nog als 'vliegende keep' ging funge ren bleef de eindstand 5-3. De Rozet - Glasbergen 4-8 Een knappe prestatie van de Ryns- burgers, die in Will Groenendijk en Piet Haasnoot de uitblinkers had. Tot 4-4 wist De Rozet bij te blijven. Daarna kregen de Rijns- burgers het op hun heupen. Piet Haasnoot 2x. Nico Zwaan en Will Groenendijk brachten de ploeg van Nico Glasbergen naar de vei lige haven: 4—8. Voor de pauze had Piet Haasnoot al twee 'su- pergoals' op zijn naam gebracht. Will Groenendijk zorgde voor de overige twee treffers. Stand Inter-regionale competitie: Ceverbo13-24(71-37) VI13-19(63-47) De Tegelhandel12-17(33-24) De Rozet13-16(48-40) Rotterdamse Stud13-13 (46-40) Neptunus12-11(46-45) FVSnoekie12-11 (35-40) FC Torna 13-11(40-39) De Engel 13-10(49-54) Glasbergen13-8(42-65) Koosjardin12- 6(27-52) Rucanor13- 6(41-47) Topscorers: Wil Groenendijk (Glasbergen) 15 Piet Haasnoot (Glasbergen) 13 Frans van der Laan (De Engel) 13 WIM VAN DUIVENBODE ■dSfcvVji fit fff V fcNftiË2 IHWI i kcl ffEEm l'icf 1 f k v->- -:m jB slSI fvSÏSr t Piet Haasnoot was goed op schot voor zijn team.. "De Flap" scoorde viermaal ü1? p 1 f ROME (ANP) - Het bestuur van de internationale ama teur atletiek federatie (IAAF) heeft gisteren tijdens een bestuursvergadering in Rome beloten de betaling van atleten in kleinere wedstrijden toe te staan. Primo Ne- biolo, de Italiaanse voorzitter van de IAAF, kondigde aan dat het bestuur van de grootste sportbond ter we reld heeft besloten tot een nieuwe indeling van wed strijden, die met ingang van 1983 geldig zal zijn. BAARN - Het jeugdschaakteam van LSG heeft weer alle troeven in han den om zich voor de finales van de landelijke competitie te plaatsen. De Leidenaars wonnen met 4-1 van Amersfoort en deden daarmee de Vh- 3l/2 nederlaag uit de ontmoeting met Spijkenisse teniet. Een gelijkspel tegen Middelburg (dat met 3-2 tegen Spijkenisse ten onder ging) is nu voldoende voor een plaats bij de laatste vier. Had LSG de wind tegen Spijkenisse van voren, in het treffen met Amers foort zat veel mee. Van een "walk-over" was geen sprake. Erik Ooste- rom en Roel Piket waren als enigen snel klaar. Oosterom kwam tegen Bousema al spoedig in een gecompliceerd eindspel terecht. De LSG-er miste daarin een kleine winstkans en moest vervolgens met remise genoegen nemen. Piket rolde vanuit de opening over Verweij heen: V/x-Vx. Kees van Zijp stond even goed in het treffen met Van Dam, maar dreigde na het verlies van een toren ten onder te gaan. Een eeuwig-schaak combinatie zorgde echter voor redding. Maarten Alink schudde 24 zetten theorie uit de mouw, incasseerde een pion en won na 74 zetten een remiseachtig eindspel. In de partij tussen Remmelt Otten en Dengier wisselden de kansen bijna om de minuut. Na 62 zetten was het Otten die tenslotte aan het langste eind trok: 4-1. "Wij hebben besloten", aldus Ne- biolo, "met ingang van 1983 twee categorieën van wedstrijden in te stellen. De A-groep zal niet meer dan dertig wedstrijden over de gehele wereld omvatten, de B- groep zal zestig tot zeventig wed strijden tellen. Wat wij hiermee voor hebben is het instellen van een reeks wedstrijden, die ook interessant zal zijn voor de me dia. In deze wedstrijden zullen de atleten geld mogen accepte- Volgens Nebiolo zal het geld aan de atleten worden uitbetaald via hun nationale bonden. De voor zitter van de IAAF maakte niet duidelijk of dit geld als startgeld, dan wel als prijs zal worden ge geven. Hij stelde alleen dat geld betaald mag worden aan de deel- "Het geld dat via sponsors binnen komt wordt beheerd door de na tionale bonden. De atleten kun nen het gebruiken tijdens of na afloop van hun carrière." Overi gens zal het congres van de IAAF, dat in april in Jamaica wordt gehouden nog zijn mening over deze zaken moeten geven. Het bestuur van de IAAF toonde zich mild tegenover de Ameri kaan Ben Plucknett en de Au stralische Gail Muihall, die deze zomer beiden voor het leven wer den geschorst omdat zij bij een controle op het gebruik van spierversterkende middelen po sitief hadden gereageerd. Het be stuur' van de IAAF zette de schorsing om in achttien maan den. Het betekent dat Plucknet en Muihall in september 1982 weer in wedstrijden in het bui tenland mogen uitkomen. Ben Plucknett verbeterde het afge lopen seizoen twee maal het we reldrecord discuswerpen. In mei wierp hij 71,20 meter en in juli 72,34 meter. Beide prestaties werden evenwel door de IAAF - wegens het gebruik van stimule rende middelen eerder dit jaar - niet erkend. Het bestuur van de IAAF bevestig de in Rome dat de Zweedse sprintster Linda Haglund voor het leven is geschorst wegens het gebruik van spierversterkende middelen. De Zweedse heeft bij voortduring verklaard dat de spierversterkende middelen haar buiten haar medeweten zijn toegediend door haar Finse trai ner. Tegen deze trainer heeft de IAAF in Rome ook maatregelen aangekondigd. Nebiolo maakte in Rome verder bekend dat Canberra in Austra lië en Tokio zich kandidaat heb ben gesteld voor de organisatie van de strijd om de wereldbeker, die in 1985 wordt gehouden. De organisatie van de strijd om de wereldbeker snelwandelen is voor 1983 gegund aan de Noorse stad Frederikstadt. EINDHOVEN (GPD) - René Warmerdam uit Haarlem heeft in Eindhoven het Open Nederland se bowlingkampioenschap op zijn naam gebracht. Warmerdam wierp over veertien games een totaal van 2930 pins, wat een ge middelde betekent van 209 pins per game. Bij de dames legde Jannie van de Loverbosch uit Sittard beslag op de eerste plaats. Zij wierp over veertien games een totaal van 2621 pins met een gemiddelde van 187. Commissie moet crisis in rugbybond onderzoeken UTRECHT (ANP) - De buiten gewone algemene ledenver gadering van de Nederlandse Rugby Bond (NRB) heeft be sloten dat een commissie in juni 1982 moet rapporteren pver de crisis binnen de orga nisatie. Gisteravond werden in Utrecht drie moties aange nomen, waarmee de commis sie aan het werk kan. De le denvergadering stelde het functioneren van het bonds- bureau en de positie van technisch directeur Power ter discussie, opperde de mo gelijkheid de vaste lasten van het NRB-bureau te bevriezen c.q. terug te dringen en bracht een herstructurering van het hoofdbestuur ter sprake. Centraal in de buitengewone ledenvergadering stond het rapport van de onderzoeks commissie. Het werkstuk van het driemanschap Rus man, Tripels en Walder lever de vinnige discussies op. De commissie had geadviseerd dat het voor de persoonlijke verhouding beter zou zijn als A.P. Stecnwinkel en J. van Doorn het bestuur van de NRB zouden verlaten. Overeenkomstig de verwach tingen gaf dit tweetal gevolg aan de suggestie. Daardoor bestaat het hoofdbestuur nu uit negen man. Kleine kans Nieuw Zeeland na gelijkspel KOEWEIT Koeweit en Nieuw Zeeland hebben gisteren met 2-2 gelijkgespeeld in een wedstrijd voor de Aziatisch/Oceanische kwalificatie-zone voor het WK voetbal in Spanje. Met dat gelijke spel behield Nieuw Zeeland een theoretische kans om met het al geplaatste Koeweit de eindronden te bereiken. Voor waarde is dan echter wel dat de Nieuw Zeelanders zaterdag in Riad minimaal met 5-0 van Saoe- di Arabic winnen. In de thuis wedstrijd bracht Nieuw Zeeland het tegen die tegenstander niet verder dan 2-2. stand: 1 Koeweit 6 4 1 1 9 8 6 2. China 6 3 1 2 7 9 4 3. Nieuw-Zeeland 5 13 15 6-6 4. Saóedie Arabiè 5 0 1 4 1 4- 11. Feestelijke japon. Sjieke japon. Met aparte sjaalkiaag Zeer aparte diagonale en witte manchetten. streep met een a-symme- In manne Van poL/ vis- trische sluiting In beige/ cose. Mt38t/m44. zwart Mt 38 t/m 44.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12