Van Rijn legt functie neer echt dicht FC Utrecht: kraan nu Loting strijd om Europese bekers blijven bestaan 'Verschil met Oostblok zal Sectiebestuur KNVB hoopt nog op compromis ZATERDAG 12 DECEMBER 1981 DEN HAAG (GPD) - Drs. Cor van Rijn heeft de daad gevoegd bij het woord en het sectiebestuur betaald voetbal meegedeeld dat hij zijn functie als voorzitter van de finan ciële commissie zal neerleggen. Het besluit van drs. Cor van Rijn, die een belangrijke rol heeft vervuld bij de totstandkoming van het rapport „Schuldsanering Betaald Voet bal", dat aanstaande maandag zal worden behandeld tijdens een buitengewone verga dering van het betaalde voetbal, volgt na een mededeling in die richting gedaan tijdens de laatste ledenvergadering van het betaald voetbal in Zeist. Tijdens die bijeenkomst op zater- dag 14 november kondigde Cor van Rijn al min of meer zijn ver trek aan omdat hij ernstige be zwaren had tegen de wijze waar op de verkiezing van Jacques Visschers als nieuw lid van de fi nanciële commissie had plaats gevonden. Visschers, die kandi daat was gesteld door de speler safgevaardigden, werd na een schriftelijke stemming verkozen boven de heer Nieuwland als op volger van de niet herkiesbare Henk Hut. De kritiek van Van Rijn richtte zich echter niet zozeer op de per soon van Jacques Visschers maar meer op het feit dat sectie- bestuurslid Dé Stoop in zijn hoe danigheid als voorzitter van FC Amsterdam tijdens de jaarverga dering van de FBO (werkgevers) had verklaard dat het bestuur be taald voetbal de kandidatuur van Jacques Visschers unaniem zou steunen. Volgens Cor van Rijn heeft het sec tiebestuur middels Dé Stoop hiermee duidelijk invloed trach ten uit te oefenen op de samen stelling van een onafhankelijke commissie, die datzelfde sectie bestuur juist moet controleren. Naar aanleiding van dit voorval weigerde Van Rijn tijdens de le denvergadering weliswaar het vertrouwen in de financilèle commissie op te zeggen, maar hij dreigde wel af te zullen treden als ook mede-commissielid Van Vloten een zelfde mening was toegedaan. Mr. van Vloten ver bleef op dat moment nog in het buitenland, reden voor Van Rijn om zijn beslissing uit te stellen. ZURICH - Gisteren heet in ho tel Atlantis de loting plaats gevonden voor de kwartfina les van de Europese beker toernooien. In het UEFA-be- kertoernooi trok Radnicki Nis, dat woensdag Feye- noord uitschakelde, het Schotse Dundee United als tegenstander. De wedstrijden worden gespeeld op 3 en 17 maart 1982. De loting gaf de volgende resul taten: UEFA-beker: Real Madrid (Spa)—Kaiserslau- tern (Wdl) Valencia (Spa)-IFK Goten borg (Zwe) Hamburger SV (Wdl)-Xamax Neuchatel (Zwi) Dundee United (Sch)-Radnic- ki Nis (Joe) Bekerwinnaars: Totenham Hotspur (Eng)-Ein- tracht Frankfurt (Wdl) Legia Warschau (Pol)-Dinamo Tiflis (Sow) Standard Luik (Bel)-Fc Porto (Por) Lokomotiv Leipzig (DDR)—- Barcelona (Soa) Landskampioenen: Dinamo Kiev (Sow)-Aston Vil la (Eng) Liverpool (Eng)-Cska Sofia (Bul) Universitatea Craiova (Roe)— Bayern München (Wdl) Anderlecht (Bel)-Rode Ster (Joe). OEGSTGEEST - Zo'n vijftien trainingsuren per week schaart ze zich achter de turntoestellen. Op nationaal ge bied heeft die arbeid gekoppeld aan het aanwezige talent haar al een plaats in het Nederlandse keurkorps opgele verd. Maar veel meer dan dat zal het niet worden. Op internationaal gebied is er voor de Westerse turnster nu eenmaal weinig weggelegd nu de Oostbloklanden elk jaar weer voortreffelijke talenten uit de hoed toveren. Miriam van Cleef heeft zich op 15- jarige leeftijd al neergelegd bij het gegeven, dat in haar sport de eerste viool altijd door de landen vanachter de muur bespeeld zal blijven worden. Voor de Bona- ventura-scholiere tellen louter de verrichtingen op het nationale paard. Dat ze in dat Nederlandse turnwereldje als een komeet om hoog geschoten is, bewijst haar uitverkiezing in de Oranje-turn- ploeg. Weliswaar als reserve maar als je na nauwelijks zes maanden training op niveau al in de nationale équipe belandt, mag die uitverkiezing best als uitzon derlijk worden gekwalificeerd. Ze heeft vorige maand in Moskou kunnen bekijken hoe de turn- sport nu echt beoefend moet worden. Daar constateerde de Oegstgeestse dat de wereldtop voor haar "onbereikbaar" is, maar om er zo dicht mogelijk te genaan te komen volgt ze vier maal per week op Papendal de training van Hans van Zetten. Drie maal per week wordt Mi riam van Cleef door haar ouders gebracht en gehaald; eenmaal volgt ze de verre reis per trein. Om de binding met haar vereni ging Pro Patria niet geheel te verliezen, ondergaat ze op don derdag in Zoetermeer de lessen van haar clubtrainers. Het huis werk wordt onderweg gemaakt. Topsport in Nederland anno 1981. Een hard bestaan. Miriam van Cleef begon al op 6-ja- rige leeftijd met de turnsport. Ze meldde zich aan bij de Oegst geestse Gym en Atletiek Vereni ging (OGAV) en onderscheidde zich alras in positieve zin. Door haar prestaties werd ze uitgeno digd voor de kringtrainingen en kwam toen in het vizier van Hans van Zetten, die destijds trainer van Pro Patria was. Op 10-jarige leeftijd verhuisde Miriam van Cleef naar de Zoetermeerse ver eniging (waar ook haar zusters Wilma (10) en Ingrid (18) lid van zijn), die als toonaangevend in Nederland te boek staat. Via Pro Patria wachtte vervolgens het nationale turnteam. Zonder de medewerking van de ouders had Miriam van Cleef echter nooit zo hoog kunnen reiken. Vanaf haar verhuizing van OGAV naar Pro Patria heeft de familie altijd met de auto klaar gestaan, om het talentvolle 'kroost' te vervoeren. "Vanaf de zomervakantie zat ik pas in de kernploeg", vertelt de turn ster, "dus het is allemaal erg snel gegaan. Ik had nooit durven ho pen dat ik met de ploeg naar Rusland zou meegaan. Ik heb in Miriam van Cleef: "Voor de turnsters uit het Oostblok is alles van de wieg tot het graf geregeld" Moskou kunnen zien hoe goed die meisjes uit het Oostblok zijn. Maar vreemd is dat natuurlijk niet. De talentjes worden al op zeer jonge leeftijd bij hel gezin weggeplukt en worden in een in ternaat gestopt. Daar krijgen ze de beste training die er maar be staat en om andere dingen, zoals school hoeven ze zich niet te be kommeren. Dat is in Nederland wel even anders. Ik moet zorgen dat ik straks m'n diploma haal om m'n toekomst veilig te stel len. In Rusland en andere Oost bloklanden zijn de zaken voor de turnsters van de wieg tot het graf geregeld. Het turnen is voor mij een aardige afleiding maar m'n school is het belangrijkst. De omgekeerde wereld dus. Daarom zal er altijd een afstand blijven bestaan tussen het Westen en het Oostblok". (foto Holvast) Het kwaliteitsverschil weerhoudt Miriam van Cleef er niet van vijf maal per week haar beste beentje voor te zetten. "Volgend jaar bij de Nederlandse kampioenschap pen wil ik hoge ogen gooien. Dat is voor mij het voornaamste. En op internationaal gebied? Ja, meer dan een treedje hoger dan de huidige wereldplaats (16de) kunnen we niet verlangen"... ROB ONDERWATER UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoeft volgend jaar niet te reke nen op subsidie van de gemeen te. De 355.000 gulden die de ge meente Utrecht dit jaar beschik baar stelde voor de noodlijdende voetbalclub, wordt volgend jaar niet uitgekeerd De helft van het bedrag. 117 500 gulden, komt op de gemeentebegroting voor 1982 als nieuwe post "subsidiëring be taald voetbal in Utrecht". De an dere helft vloeit naar de bedrijfs vereniging. één van de schuldei sers van FC Utrecht. Een overgrote meerderheid van de gemeenteraad keurde gisteren tijdens een vergadering in een amendement de handelwijze van het FC Utrecht-bestuur af. Men was het er evenwel ook over eens dat het betaalde voetbal voor Utrecht behouden moet blijven. Een en ander leidde tot de in trekking van de subsidie. De wethouder van sportzaken, C. Pot, verwoordde het standpunt van het college van B en W, Men wil in de toekomst wel zorg dragen voor de accommodatie van een betaalde voetbalclub, welke dan ook, maar daarmee zal de 'hulp' van B en W ophouden. Een en ander houdt in dat de ge meente het in aanbouw zijnde stadion De Galgewaard beschik baar zal stellen aan een betaalde voetbalclub. 2112Liverpool In financiële zorgen verkeert ook drievoudig Europa Cup I win naar Liverpool. Om de gaten, die zijn ontstaan door de tegenval lende prestaties in de competitie, te dichten besloot de club om ditmaal in te gaan op de invitatie om morgen in Tokio voor de We reldbeker tegen Flamenco uit Brazilië te spelen. Tot nu toe weigerde Liverpool hooghartig om die wedstrijd te spelen. Men liet dat aan de verlie zende finalisten over Maar het water is de twaalfvoudige kam pioen van Engeland inmiddels tot aan de lippen gestegen. In de huidige competitie staat de ploeg slechts tiende en omdat het pu bliek allang niet meer massaal toestroomt moeten er andere bronnen worden aangeboord om de dure huishouding voort te zet ten. Deelneming aan de door een Ja panse automobielgigant gespon sorde wedstrijd levert Liverpool ruim een miljoen gulden op. De gaten in de begroting kunnen met dat bedrag weer gedicht worden. Liverpool meot voor het eerst in zijn rijke historie het geld met beleid verdienen en vooral voorzichtig uitgeven. Het duel morgen met de Zuidameri- kaanse kampioen Flamenco is geheel uitverkocht. FBO op de bres voor shirtreclame UTRECHT (ANP) - Tydens de vergadering van de Federatie van Betaald Voetbal Organisa ties (FBO), die gisteravond in Utrecht is gehouden, is besloten dat de vertegenwoordigers van de clubs maadagavond tijdens de buitengewone vergadering betaald voetbal in Zeist een mo tie zullen indienen. Dat is een uitvloeisel van de discussies over het rapport schuldsanering be taald voetbal, dat eind oktober werd bekend gemaakt. DEN HAAG (ANP) - De KNVB heeft ook alle wedstrijden voor de zondagamateurcompetitie af gelast. Ook alle afdelingen van de KNVB hebben de wedstrij den voor zondag afgelast. De competitiewedstrijden in het betaalde voetbal (eerste divisie) FC VW-Telstar en Veendam- Volendam die voor zaterdag op het programma stonden, gaan eveneens niet door. DEN HAAG - Gisteravond is de midlotto-trekking nummer 49a gehouden De winnende getallen zijn 8 - 25 - 26 - 29 - 33 - 34. reserve 37. Aantal deelnemers 559 211 Inleg f2 615 707.00 Be schikbaar prijzenbedrag: f 1 242 460.83 Cijfcrspol de winnende cijfers zijn 7 1 7 8 7 8. Aantal mers 264 606 Turntalent Miriam van Cleef In het rapport werd melding ge maakt van een negatief vermo gen van 32,3 miljoen gulden, dat per 30 juni 1980 bij 27 clubs was geconstateerd De totale schul denlast van die 27 betaald voet bal organisaties bedroeg toon 45 miljoen gulden. In het rapport wordt voorts gesteld dat inkrim ping van het totaal aantal clubs in het betaalde voetbal met vijf op basis van de cijfers van het seizoen 1979 19HU zou leiden tot een vermindering van het nega tief resultaat met circa 2,5 mil joen gulden per jaar. De FBO is van mening dat de sane ring van de huidige negatieve vermogenspositie door de clubs zelf ter hand moet worden geno men. Voorts wil men een zo hoog mogelijke bydrage van de exter ne geldgevers, invoeren van shir treclame en een verhoging van NOS-vergoedingen De clubs zyn het verder niet eens met be zuiniging van salarissen uitslui tend in de middengroep, maar men wil bezuinigen waar moge lijk De FBO stelt voor het rap port schuldsanering ovengens voor kennisgeving aan te nemen. Van Bentum Voetbal ook morgen van de baan snel op vrije slag LONDEN - In Londen is gisteren een aanvang gRMlkl m.-t dt tweede editie van de strijd om de Europa Cup zwemmen Door het slechte weer was slechts een deel van do landenteams op tijd gear riveerd. Alleen Nederland, Oost- Duitsland en de Sowjet Unie wa ren compleet In de serie 200 meter vrije slag zwom Connie van Bentum een nieuw jeugdrecord (2 00.91) en ging daarmee als derde de finale in, achter Birgit Meinecke (Odl) en June Croft (Eng). Annemane Verstappen eindigde in de serie 100 meter vlinderslag als tweede. Jolanda de Roover werd even eens tweede op de 100 meter rug- slag Nu evenwel is gebleken dat ook mr. Van Vloten vindt dat Dé Stoop destijds buiten zijn boekje is gegaan, heeft Van Rijn het sec tiebestuur schriftelijk op de hoogte gebracht van zijn voorne men - en dat van mr. Van Vloten - om zijn functie neer te leggen. Volgens voorzitter betaald voetbal mr. Eric Vilé bestaat er nog een kans dat beide commissieleden terugkomen op hun besluit. Vilé: „We hebben beide heren uitge nodigd voor een gesprek, waarin we zullen proberen om ze van ge dachten te doen veranderen. Wanneer dat zal zijn kan ik nog niet zeggen, maar ik acht het niet uitgesloten dat dit nog dit week einde zal gebeuren". Muhammed Ali verliest op punten NASSAU (UPI) De bijna 40-jari- ge Muhammed Ali, de vroegere Cassius Clay, heeft vannacht in Nassau, de hoofdstad van de Ba- hama-eilanden, in een boksge- vecht over tien ronden op pun ten verloren van de Canadees Trevor Berbick. Deze laatste, twaalf jaar jonger dan Ali, werd unaniem door de jury als win naar uitgeroepen. Ali was weer gaan boksen omdat hoge alimentatieverplichtingen hem daartoe dwongen. Sportstichting uitgezwaaid Onder het motto: 'Afscheid ne men hoéft niet persé pijn te doen', zwaaide de gemeente Leiden gisteren tijdens een zeer drukbezochte receptie in de Engelberta-hoeve de Sportstichting uit. Op caba reteske wijze, met in de hoofdrollen wethouder Dick Tesselaar en ex-directeur Ge Philipsen, werd van de zwa- nezwang van dit orgaan een soort mini-soap-opera ge maakt waarbij de geit noch de kool werd gespaard. Voor de leden van de scheidende Raad van Beheer (een Sport raad komt daarvoor straks in de plaats), waren er ca deaus en bloemen, voor voorzitter Piet Biegstraaten was er een ex tra-verrassing. Hij kreeg van Tesselaar de erc-medaille in goud ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Waarmee aan een tijdperk een eind kwam. (Foto Holvast) ~\(7IOmoH

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13