Utrecht gelooft in ommekeer Ruime overwinning onverstoorbaar AZC KNWU Charles schorst Ruys Positie Van Vianen wankelt. Vrij spel Van de Akker absent bij Het Y 'We hebben de kans om orde op zaken te stellen' Den Bosch kansloos Ook Aztecs verdwijnt uit NASL Frankrijk krijgt EK VRIJDAG 11 DECEMBER 1981 SPORT WOERDEN (GPD) - De deel nemers aan de Zesdaagse van Groningen 1979 zijn samen voor een halve ton het schip in gegaan. Organisator Char les Ruys is niet in staat geble ken ook maar één cent op ta fel te leggen bij de KNWU. die zich tegenover de renners 'garant stelde voor de helft van de schuld van 100.000 gulden. Na twee jaar heeft de wieler bond nu besloten deze zaak af te sluiten. Daarbij is Char les Ruys (in wielerkringen bekend als ploegleider, orga nisator van criteriums en zes daagsen en medewerker aan het blad Wielersport) voor het leven uitgesloten van de KNWU-lidmaatschap, wat in houdt dat hij nooit meer een licentie ontvangt om een functie te kunnen uitoefenen. De problemen over de financië le gang van zaken met be trekking tot de Zesdaagse van Groningen begonnen al tijdens het evenement toen duidelijk werd dat Ruys de startgelden niet tijdig kon be talen. Het totaalbedrag schommelde rond de ton. Door de renners werd ter plaat se genoegen genomen met een symbolische uitkering van ongeveer 1000 gulden. Bij het uitblijven van verdere betaling wendden de gedu peerden zich tot de wieler bond bij wie een organisator een bankgarantie moet afge ven In het geval-Ruys bleek aan die verplichting niet te zijn voldaan, waarop de KNWU met de coureurs een regeling trof: uit de bondskas werd de helft (50.000 gulden) betaald, de rest zou volgen, zo gauw Ruys over de brug kwam en bij in gebreke blij ven verviel - aldus kwam men overeen - de resterende vordering van een halve ton. Dat blijkt nu het geval. Bondsdirecteur Harrie Meuwe- se: ..We zijn ruim anderhalf jaar intensief bezig geweest om Ruys geheel of gedeelte lijk te laten betalen, maar hij heeft daar nooit een reactie op gegeven. konden doen'' AMSTERDAM Door een onbedreigde 16-5 overwinning op Het Y heeft AZC Microlife gisteravond de leiding in de hoofdklasse overgenomen van HZC/De Robben. De Alphe- naren toonden in het vooruit gespeelde duel aan geen hinder van de Europacup-finale, die het afgelopen weekeinde in Barcelona werd gespeeld, te ondervinden. De terugslag, zoals dat wel vaker gebeurd, bleef tegen het zwakke Het Y uit. Dat kon ook eigenlijk niet anders want in het sportfondsenbad Oost bleek de thuisclub nauwe lijks m staat gevaarlijk te wor den. De Alphense pressing hield Het Y vaak volledig van het AZC-doel. waarin doelman Alex Boegschoten weer goed werk af leverde. Zelf vonden de Alphe- naren wel met grote regelmaat de weg naar goalie Gal. Alleen in de derde periode stokte het AZC- ritme even. De voorgaande twee fases hadden dan ook al een 2-9 voorsprong opgeleverd. Na 21 minuten was het 2-12 en pas toen doelman Boegschoten zijn plaats afstond aan reserve-keeper Jos van den Heuvel kreeg Het Y meer ruimte, om via de van afstand schietende Jan Lassooy, nog iets terug te Een gouden handdruk kan FC Den Haag trainer Martin i niet veroorloven. Toch lijken zijn dagen geteld. DEN HAAG (GPD) De dagen van oefenmeester Martin van Vianen bij FC Den Haag lijken geteld. In een gesprekmet het bestuur heeft de spelersgroep namelijk zoveel bedenkingen tegen Van Vianen geuit dat de leiding van de Haagse eredivisionist zich afvraagt of het nog wel zinvol is om hem te handhaven in zijn functie. Voorzitter Den Duik van FC Den Haag heeft de klach ten van de spelers, die er volgens zijn zeggen niet om logen, inmiddels doorgespeeld naar Van Vianen en hem verzocht zich over de situatie te beraden. Indien Van Vianen mocht besluiten met onmiddel lijke ingang te vertrekken, dan moet de mogelijk heid niet uitgesloten worden geacht dat hij zal wor den opgevolgd door Cor van der Hart. Anders wordt het echter als Van Vianen niet wil be zwijken voor de kritiek van de spelers. Het bestuur van FC Den Haag is. gelet op de wankele financiële positie van de club en de bevoogdende invloed van de gemeente, dan welhaast genoodzaakt met hem het seizoen af te maken. Een gouden handdruk voor Van Vianen kan FC Den Haag zich momenteel na melijk niet veroorloven Door de kritiek van de spe lers door te spelen en Van Vianen vervolgens te vra gen zich over zyn positie te beraden probeert het bestuur van FC Den Haag dit probleem echter min of meer te omzeilen. UTRECHT (GPD) Han Berger en zijn selectiegroep beleefden gisteren de vreemdste trainingsdag in de geschiedenis van de elfjarige FC Utrecht. In de ochtenduren werd het dagelijkse gestoei met de bal onderbroken door WCS-voorzitter Karei Jansen die de voetballers verslag wenste te doen van zijn ervaringen bij de Utrechtse wethouder van sportzaken Cees Pot, de middagtraining moest uitgesteld worden omdat de eergis teren benoemde bewindvoerders alle werknemers van de betaalde voetbalclub op de hoogte wilden brengen van hun activiteiten en in de avonduren spraken de leden van de spelersraad met de supporters over een gezamenlijke reddingsactie. Daartussen tv-opname en veel gepraat over de toestand waarin de noodlijdende eredivisieclub gekomen is. Het avondeten smaakte bij Berger en zijn contractspelers beter dan het twaalfuurtje. Na de medede- GA Kampen: boete voor wie niet werkt... KAMPEN (ANP) - Het bestuur van de zaterdagvoetbaiclub Go Ahead Kampen heeft een uniek voorstel bedacht om de zelfwerkzaamheid van de leden, die danig te wensen overlaat, aan te wakkeren. Het voorstel, dat nog deze maand tijdens de algemene ledenvergadering zal wor den besproken, behelst ten eerste dat alle leden een werkweek wordt opgelegd. Bestuursleden, jeugdleiders, trainers en niet-spelende le den boven de achttien jaar zijn hiervoor vrijgesteld. Voorts wil het bestuur dat de senioren acht uur per sei zoen werkzaamheden ten be hoeve van de club moeten verrichten. Wordt er door een bepaald lid niet ge werkt, dan komt hem dit op een boete van vijftien gul den per uur te staan. Indien de boete niet wordt betaald wordt men geroyeerd. Aan gezien slechts een klein groepje leden de werkzaam heden voor de club opknapt vindt het bestuur van Go Ahead Kampen de voorge stelde maatregelen bittere noodzaak om de club in stand te houden. lingen van vakbondsman Karei Jansen in de ochtenduren ge loofde geen speler meer in een goede afloop, 's Middags stelden de bewindvoerders de voetbal lers enigszins gerust en 's avonds straalden sommigen weer wat zelfvertrouwen uit. Trainer Han Berger over die och tendtraining. begonnen met een sneeuwballengevecht en beëin digd met een bal met effect van Jansen. ..Hij schilderde de zaak zo duister Dat het er zo somber uitzag hadden wij nog nooit ge hoord. Later stelden de bewind voerders ons gerust, ze garan deerden in ieder geval dat de sa larissen tot het eind van het sei zoen betaald worden Gebeurt dat niet door de werkge ver. zo deelden de bewindvoer ders mee. dan wordt de salaris- verplichting overgenomen door de bedrijfsvereniging. „Ik hoop wel", zegt Karei Jansen „dat daarbij verteld is dat er allerlei „mitsen" zijn. Ik heb indicaties dat het geld om de salarissen te betalen er niet is. Zeker als je de ze maand nog afgelastingen krijgt gaat het problemen geven en dan wil ik niet op mijn gewe ten hebben dat ik niet gewaar schuwd heb". In het gesprek met wethouder Pot werden de veronderstellingen van de WCS-praeses over de zorgelijke toestand bevestigd. „Voor mij was dat aanleiding tot actie over te gaan. Ik heb de spe lers aangeraden een representa tieve afvaardiging te formeren die als gesprekpartner kan optre den met bestuur en bewindvoer ders. Als WCS staan we op het standpunt dat alle betaalde clubs moeten blijven, ook de FC Wil len we dat bereiken dan zullen we ons moeten organiseren. Ik trof bij de spelersgroep geen or ganisatie en geen coördinatie aan en heb verteld dat een houding van „het zal wel loslopen" fataal is. Alleen als we de handen ineen slaan is Utrecht nog te redden". „Jansen", zo zegt directeur Cor Hesselberth, „heeft willen waar schuwen tegen een te laconieke houding van de spelers. De zaak is zeer ernstig". De FC Utrecht- directeur heeft de komende da gen tot taak de bewindvoerders te voorzien van alle in en outs van het betaalde voetbal en in zicht te geven in de situatie bij de FC. „Onder het verleden", zegt hij „moet een streep gezet wor den. We hebben een kans gekre gen om orde op zaken te stellen. We moeten werken aan een ge zonde basis, niet voor een paar maanden maar ook op langere termijn". Tijdens de bespreking met de be windvoerders hebben de spelers op zich genomen acties te onder nemen naar het publiek toe. De twee aangetrokken curatoren mr. Stael en Dekkers richten zich op de sanering van de schul den. „Een club die enkele maan den terug nog 20.000 toeschou wers tegen HSV trok laat je toch niet verzuipen", zo gelooft Han Berger in het welslagen van de actie onder bedrijfsleven en be volking. En sluit Hesselberth aan: „begeleiders en praatpalen hebben zich al voldoende aange diend. Daar hebben we - hoe goed bedoeld ook - geen behoef te aan. We hebben acuut geld no dig en een regeling met onze cre diteuren". De twee bewindvoerders die de in tentie hebben de zaak tot op het bot uit te zoeken en daarbij nie mand heilig te verklaren praten vandaag met belasting en be drijfsvereniging. maandag met de bank en hebben tevens een onderhoud aangevraagd met B en W van Utrecht. VVCS-voorzitter Karei Jansen baarde gisteren nogal t mijn geweten hebben, dat ik niet heb gewaarschuwd" t kamp van FC Utrecht. "Ik wil niet op BELGRADO - Nashua Den Bosch, de Nederlandse verte genwoordiger in de basket- balstrijd om de Europacup 1. is door Partizan Belgrado in de eerste ontmoeting geen enkele kans gelaten. Na een 46—33 achterstand bij rust stookte de Joegoslavische kampioen het vuurtje goed op: de 105-76 eindscore laat niets aan duidelijkheid te Geen moment leek Den Bosch gisteravond in een goed re sultaat te geloven. De gehan dicapte ploeg (Richardson tobt met zijn knie. Miller kwam vanwege een liesbles sure helemaal niet in actie) had niets in te brengen tegen Partizan. dat in het kwartet lange mannen (Dalipajic, Pe- cic. Maric en Petrivic) de be langrijkste 'stoorzenders' had. Zowel in aanvallend als verdedigend opzicht kwa men de rebounds in handen van de opponent terecht. Den Bosch moest zich beperken tot het wegtikken van de bal. Bij rust was de achterstand nog niet desastreus 46-33 In het begin van de tweede helft werd Den Bosch echter murw gespeeld. Via 37—62 denderde Partizan naar een verschil van dertig punten (48-78) waarna het eenvou dig naar de 105"6 eindstand marcheerde. "Een verdiende nederlaag", zei coach Bill Sheridan. "Maar als tk over een fitte Miller had kunnen beschikken, was de neder laag vermoedelijk minder zwaar uitgevallen". De overige uitslagen van de wedstrijden die in deze fina lepoule werden gespeeld zijn Maccabi Tel Aviv-Pa- nathinaikos 112-91 en Barce lona—Cantu 69—68. LOS ANGELES (UPI) - De Los Angeles Aztecs heeft bekend ge maakt in het nieuwe seizoen niet te zullen uitkomen in de Noorda- merikaanse profliga De Aztects is daarmee de zevende ploeg die verdwijnt uit de NASL. De Aztecs, hebben sinds 1974 in de profliga fe i dd i n veroverden in hun eerste jaar het kampioen schap De club. die in het bezit was van de Mexicaanse televisie maatschappij Televisa, heeft de laatste jaren in verschillende sta dions in en om Los AGELES GESPEELD In 1981 in het Coli seum. maar ook daar kon de da ling in de toeschouwersaantallen niet worden gestuit. doen. Dat was overigens niet veel In het verleden maakten de Amsterdammers het AZC wel lastiger in de "oude badkuip". Coach Aric Domburg stuurde op Fred Kransstauber en Remco Pietetroom n.i todtrwn hol vMw in. Hij kon daarentegen niet be schikken over Arco Verboom (studie-redenen) en Frank van de Akker, die al enige tijd overhoop ligt met zijn coach Voor het eerst openbaarde het conflict tussen beiden zich publiekelijk omdat Van de Akker de reis naar Amsterdam niet maakte Daaruit mag worden opgemaakt dat het conflict zo langzamerhand op de spits gedreven is. In Barcelona was ook al het een en ander dui delijk geworden omdat Van de Akker, op de eerste wedstrijd na. niet in het water kwam Welis waar krijgt hy normaliter weinig speelminuten, maar zyn zaak blykt heel gevoelig te liggen. Coach Domburg wenste er niet op in te gaan. "We kunnen het beter even laten rusten". En Piet van der Neut. de grote man achter de schermen, wist het ook ai niet. "Ik weet niet met wie hy problemen heeft, met Arie of met my". Uitgesproken is de kwestie nog niet Volgens zegslieden zou dat gisteravond laat nog gebeuren Binnen de spelersgroep, die ken- nelyk een bepaalde beslissing moet nemen Scoreverloop Het Y AZC 0-1 Stro- boer. 1-1 Koster. 12 Buunk, 1-3 Van Es (man meer). 1-4 Mirea, 1-5 Van Es. 1-6 Van Es (man meer), 1-7 Buunk. 1-8 De Heij (man meer). 2-8 Lassooy (man meer), 2-9 Buunk (strafworp), 2-10 De Vogel. 2-11 Noordegraaf (man meer). 2-12 Stroboer. 3-12 Koster, 3-13 Buunk. 3-14 Stroboer. 3-15 De Vogel. 4-15 Lassooy. 4-16 Noordegraaf. 5-16 Lassooy Pe riodestanden 1-4. 15. 0 3. 3-4 WIM VAN WANROOY ADVERTENTIE A.s. zaterdag om 19.00 uur in de Zijl de waterpolowedstrljd ZIJLLGB- HZC/DE ROBBEN Aangeboden door MERCASOL ZÜRICH - De eindronde van het vyfde toernooi om het Europees voetbalkampioenschap voor lan denteams zal in juni 1984 in Frankrijk worden gehouden. Dat heeft het bestuur van de Europe se Voetbal Unie (UEFA), onder voorzitterschap van de Italiaan Artemio Franchi. gisteren in Zu rich besloten Het bestuur volg de het advies van het organisatie comité op. De voetbalbonden van Groot-Bnttannié. Grieken land en West-Duitsland hadden zich ook kandidaat gesteld Met uitzondering van Liechten stein hebben alle 33 by de UEFA aangesloten bonden zich voor het toernooi gemeld Op 8 janua ri van het volgend jaar is in Parys de loting voor de zeven kwalifi catiegroepen, waarin respectie- velyk zyn geplaatst West-Duits- land, Spanje, Polen. Engeland. Italië, Joegoslavië en Tsjechoslo- wakyc. De Zeven groepswin naars plus Frankryk spelen in de eindronde. Jol Martin Jol is door de tuchtcommis- sie van de Engelse voetbalbond voor twee wedstryden geschorst De Nederlander, van FC Twente overgegaan naar West Bromwich Albion, incasseerde in zyn eerste tien wedstryden in de Engelse league vyf boekingen Jol mist daardoor de wedstryden tegen Crystal Palace. in de-stryd om de League-cup. en het competitie duel met Notts County. De resultaten van de sportprijsvra- gen van het weekeinde zijn: Lotto Het beschikbare prijzenbedrag van 1.940.135.— wordt als volgt ver deeld: eerste prijs, één winnaar, uitkering bruto f647.992.30,-. tweede prijs, drie winnaars, bru to f50.000.-. derde prijs: 80 win naars. bruto f 4.049.90, vierde prijs: 5 150 winnaars, f 62.90, vijf de prijs: f 5.- voor 98.830 deelne- Toto Voor de prijzenpot van 205.871,- gulden kwamen slechts 72 deel nemers in aanmerking. Bij hen was niemand voor de eerste prijs van 61.761 gulden. Een-derde deel van dat bedrag gaat als jack pot naar lotto 50, tweede-derde wordt verdeeld over de tweede en derde prys. Tweede prijs, 6 bruto f 10.293.50. der de prijs. 66 winnaars, bruto f 1.871. 50 Toto-gelijk Géén van de deelnemers in toto-ge- lijk 49 'verdiende' de eerste prijs van f7.470.-. Bijna 2400 gulden gaat als jackpot naar toto-gelijk 50. het restant van de eerste prijs wordt verdeeld over de andere drie rubrieken. Tweede prijs. 2 winnaars, bruto f 1.811.90. derde prijs, 88 winnaars, f97.70. vierde prijs, f 5.- voor 2438 deelnemers. Cljferspel Eerste prijs (zes goed) 3 deelne mers ontvangen 100 000 gulden, tweede prijs (vijf goed) 5 x f 10.000. derde prys (vier goed) 40 x f 1000,—, vierde prys (drie goed). 378 x f 100.vijfde prys (twee goed). 3445 x f 10,-. /2?/.l£0O&? ALLEEN VOOR DE KEEPER

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13