Redelijk herstel Leiden Fides trekt gunst van het publiek "Al blij als we laatste vier halen in Bombay' Surprise van Trotters Na overtuigende zege Moeizame zege van Den Bosch Aan vooravond van duel tegen Kiev MAANDAG 7 DECEMBER 1981 PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN In de Overgangsklasse B van de zaalkorfbal- competitie behaalde Fides Pacta een overtuigende over winning op het Rotterdamse Trekvogels. Met niet min der dan 10-4 zegevierde de equipe van Gerard Bos over de Rotterdammers, die op alle fronten steeds iets minder reikten dan Fides Pacta. Bij De Danaïden is het nog steeds kommer en kwel. In Amsterdam moest weer een gevoelige nederlaag tegen Westerkwartier worden geïn casseerd (14-7). In de Eerste klasse behaalde Pernix haar derde overwinning en nestelde zich daardoor definitief aan kop. TOP en Ons Eiland konden in deze klasse nog niet tot enig puntenwinst komen. Fides Pacta-Trekvogels 10-4 (5-2). Fides Pacta is hard op weg om de gunst van het Leidse publiek over te nemen van De Danaïden. Het attraktieve aanvalsspel van Fides Pacta boeit gedurende een groot deel van de wedstrijd, en omdat het niet is afgestemd op één spitsaanvaller is het voor de tegenstander ook moeilijk te ont dekken wie de aanval inzet. Een ander belangrijk wapen dat Fi des Pacta tegen Trekvogels in bracht was verrassender dan me nigeen gedacht had. Dat wapen was het Leids dameskwartet. Zonder de herenschutters te kort te willen doen, kan gesteld wor den dat de opvallende heersende rol van de Fidesdames menig aanval van Trekvogels blokkeer de en daardoor de basis werd voor de overwinning. Beide ploegen kwamen niet vlot uit de startblokken. De historie van de aanwezige coaches zal daar zeker ook zijn steentje toe hebben bijgedragen. Immers zo wel Bos als Hensen had in het re cente verleden nog stevige bin dingen met de tegenstander. Ge rard Bos, die Trekvogels na één jaar in de Hoofdklasse bracht en Hensen, die Fides opraapte toen het was weggegleden naar de Eerste klasse. Robin Sommeling opende na 5 minuten de score maar ook Trekvogels zag daarna kans de opening van de korf te vinden. Dit zelfde herhaalde zich toen Dik Onderwater 2-1 aante kende. Maar de druk die Fides Pacta na de gelijkmaker ontwik kelde was groot. Een waar bom bardement op de Trekvogelsves- te luidde een Fides kwartiertje in dat uiteindelijk een 5-2 ruststand opleverde. Ook in de tweede helft bleef Fides aan de goede kant van de score staan. Gesteund door een zich in z'n element voelende Nico Pi- kaar, die erin slaagde om zijn di- rekte opponent Wim Niesing op de wisselbank geplaatst te krij gen, raasde de Leidse ploeg met een kleine onderbreking in de concentratie door naar 10-4. Een eindstand die heel veel zegt over de rol die Fides deze competitie gaat spelen. Doelpunten: Robin Sommeling 3x, Hennie Piket 2x, Janneke Ver- lind, Dik Onderwater 2x, Nico Pikaar en Jacqueline Veldhuij- Westerkwartier-De Danaïden 14-7 (10-0). Een totaal ontredderd De Danaï den verliet gistermiddag de Van Hogendorphal in Amsterdam met de wetenschap dat als er vol gende week tegen OEC net zo miserabel wordt verdedigd zoals tegen Westerkwartier degradatie een vanzelfsprekend gegeven wordt. Meters vrijheid kregen de Amsterdamse schutters in de eerste helft, waardoor voor elk schot enorm veel tijd was om rustig aan te leggen. In de twee de helft liep alles wat beter. LEIDEN Landskampioen Nashua lijkt op de toppen van zijn tenen te lopen. Hoewel de brabanders nog steeds ongeslagen zijn -zo wel op nationaal als internatio naal niveau- worden de winst marges steeds kleiner. Afgelo pen week werd slechts met 7 punten verschil (105-98) van Haaksbergen gewonnen en vrij dagavond leek Amsterdam voor een stunt te gaan zorgen in de Apollohal. Dankzij de zuiver schietende Danny Cramer werd de eerste nederlaag afgewenteld: 86-88 Donar lijkt zich te hebben hersteld na de verliezen tegen Amstel veen. Den Bosch en Leiden. Na de winst van afgelopen woens dag op Leiden werd nu Dor drecht verslagen. Sideris die zijn ploeg de midweek$e wedstrijd tegen Haaksbergen zag verlie zen, moest nu met 87-94 het on derspit delven Tenslotte had BV Amstelveen ook in zijn thuis wedstrijd grote moeite met Stars: 70—68. Vooral aanvallend zag De Danaï den kans het getij te keren. Invaller Frans Brand, die duidelijk naar een basis opstelling sollici teert, Bea Schrama, die halver wege de tweede helft in de ploeg kwam en Pieter Koornneef, die de opengevallen plaats van Kees Christiaanse inneemt maakten de doelpunten. Pernix-Albatros 7-6 (4-5). De derde overwinning van Pernix in successie brengt de Leidse ploeg in de race om de strijd om de bovenste plaats. Albatros bleek evenwel deze wedstrijd voor Pernix een moeilijke klip. In de eerste helft kon Pernix maar moeilijk in haar spel ko men en ondanks dat het met 1-0 en 2-1 had voorgestaan, moest het toestaan dat Albatros met een 4-5 voorsprong de tweede helft inging. In die tweede helft werd er alleen nog in het eerste kwartier gescoord. Carla Kuipers en Janneke Mulder brachten Pernix op 6-5, terwijl Kees Bro- kaar, die al 2x gescoord had, later de winnende treffer op zijn naam schreef. Balvertragend aanvals spel van Pernix bracht in het laatste gedeelte van de wedstrijd geen doelpunten op, zodat Per nix genoodzaakt was in de laat ste drie minuten volledig op bal bezit te spelen. Overige doelpun ten: Janko Breed veld, Peter Kui pers. Hockeycoach Van Heuinen: Een doorloopbal van De Algemene-speelster Serdijn in het duel met ELKV (11-11). (Foto: Holvast TOP-Snel 5-6 (4-2). Het onvermogen van de Sassenhei- mers om in de tweede helft tot scoren te komen, baart trainer Ruud v.d. Horst zorgen. TOP dat als favoriet van start ging voor een titel in de Eerste klasse moet nu toezien dat na drie ronden nog geen punt verzameld is. Het afbrekende spel van Snel werd TOP noodlottig toen het even eens overging op dit speltype. Anne v.d. Zaag 2x, Ilse Molenaar. Wilma Kühn en Otto Nieboer scoorden voor TOP. Ons Eiland-Excelsior 6-7 (3-3). Ons Eiland ontliep het eerste ver diende gelijkspel in dé allerlaat ste seconden van de wedstrijd. Na in de tweede helfl zelfs met 6-4 te hebben voorgestaan, bleek Excelsior in de laatste fase nog voldoende schot in huis te heb ben om de volle winst te grijpen. Patrick Verra 2x, Wim Nijenhuis 2x, Coby Degenaars en Huib Hasselbach scoorden voor Ons Eiland dat steeds beter begint te draaien. OSCR-Zuiderkwartier 14-10 (9-5). Ook Zuiderkwartier kwam dit weekeinde niet tot winst. De Rotterdamse aanvallers kregen te veel ruimte en schoten daar naast ook erg zuiver. Zuiderkwartier heeft constant tegen een vierpunts achterstand moeten aankijken. Voor de geel- blauwen scoorden: Toos van Dam 2x, Ineke de Hertog 2x, Dirk Derksen 2x, Rens Henze 2x. Dirk Jan de Kreek en Els van Lunteren. In de Tweede klasse behaalde De Algemene een 11-11 gelijkspel op ELKV. Wim van Vliet had met 6 treffers een flink aandeel in de score. Crescendo kon het niet bolwerken tegen Regenboog. Met 11-9 werd verdiend verloren. In de Derde klasse zag koploper Fiks haar derde wedstrijd in een nederlaag eindigen. Tegen Oran je Wit werd met 7-5 verloren. Fluks Noordwijk behaalde haar eerste overwinning ten koste van Hoekse (7-6). Velocitas speelde gelijk tegen Merwcde 5-5 GERT GRESSIE DEN HAAG (ANP) - Vermoeid, maar niet ontevreden is bonds coach Wim van Heumen zater dag met de Nederlandse heren- hockeyploeg in Nederland terug gekeerd na een tnp van bijna twee weken door Pakistan. In twaalf dagen werden daar zeven wedstrijden gespeeld, waarvan er vier winst opleverden. Dne duels, met inbegrip van de offi ciële landenwedstnjd (2-3), gin gen verloren. Volgens Van Heumen had zijn ploeg het in het begin erg moei lijk. "De overgang was erg groot", zei hij. "Alle locale tegen standers waren bijzonder sterk. In elke ploeg stonden wel een paar internationals of oud-mter- nationals. Vooral op de minder goede velden hadden onze spe lers in het begin veel problemen Niettemin is de tnp zeer nuttig gebleken Ik heb tegen sterke ploeg wat kunnen experimente ren en we weten weer wat meer over wat ons straks tijdens het toernooi om de wereldbeker in Bombay te wachten zal staan". In totaal kreeg Nederland in Pakis tan zestien tegentreffers te ver werken. "Dat is niet verontrus tend", aldus Van Heumen. "Je moet ook niet vergeten dat we soms een uur of vijf, zes in een bus zaten voordat we konden spelen. Dat was erg vermoeiend. Toch wil ik dat niet als excuus laten gelden. Tegen Sialkot kwa men we op een gegeven moment met 0-5 achter te staan. Toen de zaken daarna energieker werden aangepakt wa$ het zo weer 4-5". Van Heumen heeft de definitieve selectie voor het toernooi in Bombay, dat 29 december begint (Nederland start op 30 december tegen Engeland), nog niet be kend gemaakt. Wel zijn Theo- door Doyer, Ties Kruize en Wou ter Leefers al zeker van hun plaats. Doyer en Kruize konden de trip wegens studie en werkzaamhe den niet meemaken, Leefers kwam uit zijn huidige woon- HAARLEM - Aan de vooravond van het belangrijke Europa Cup duel tegen Stroitel Kiev heeft Parker Leiden zich redelijk goed hersteld van de nederlaag vorige week tegen NN Donar. In een overigens matige wedstrijd werd het Haarlemse Eve and Adam Stars in eigen huis met 83-93 geklopt. Vorige week nog ontsnapte Amstelveen daar maar net aan een nederlaag en ook het nog ongeslagen Den Bosch had het er recentelijk zeer moei lijk. Geen hoogvlieger dat Stars, maar toch altijd een ploegje om reke ning mee te houden. Buff Kirk- land. de van Den Bosch overge nomen swingman, is een romme laar die nog best wat kan, Frank Wessels scoort dit jaar met vaste regelmaat en wanneer de lange LJ Pipkin het hoofd er bij weet te houden kan het team van coach Harrewijn voor een verras sing zorgen. Die Pipkin evenwel is een uiterst onzekere factor binnen de Haar lemse ploeg. Gisteren bijvoor beeld werd hij met 29 punten topscorer van het duel. maar des ondanks stond hij tevens aan de basis van de nederlaag van zijn formatie. Net op het moment na melijk dat de Haarlemmers uit vrijwel kansloze positie (55-71) bijna aansluiting kregen met het toen rommelig spelende Leiden liep Pipkin tegen zijn vijfde fout op. Die aderlating werd het moedige Stars fataal. Bruinsma, die die vijfde P van Pipkin uitlokte, on derschepte pal daarop tweemaal de bal en via 69-73 kreeg Leiden weer lucht. Het verschil liep snel weer op tot 69-82 en met nog vijf minuten te gaan was daarmee de strijd definitief gestreden, want een tweede opleving stond de ge waarschuwde Boot-equipe de Haarlemmers niet meer toe. Dat Leiden halverwege de tweede helft nog in moeilijkheden kwam was trouwens nergens voor no dig. De zesmans-formatie van Boot beheerste tot dan toe het duel. Bij 14-25 al moest Haarlem besluiten tot een zone omdat de P's elkaar in hoog tempo opvolg den. En Leiden had totaal geen problemen met die verdediging, want rustig zoekend naar de vrije man werkte men in alle rust naar een 30-45 pauze-stand toe. Dave Downey bleef, herstellend nog van een blessure, lange tgd aan de kant. Na de hervatting zat Leiden al na vijf minuten op rozen. Emill Ha- gens zorgde via wat snelle breaks voor 41-58 en halverwege de tweede rondgang leek er bij 55- 71 geen vuiltje meer aan de lucht voor Boot. ook al was Bert Kragt- Leiden - Downey 20, Hagens 17, Plaat 16, Puidokas 16. Bruinsma 14, Kragt- wijk 10. Haarlem - Pipkin 29, Kirkland 24, Wes sels 12. wijk inmiddels met 5 fouten naar de kant verdwenen. Maar de Leidse coach moest vijf minuten later woedend van zijn plaats op staan, want zijn ingedommelde pupillen brachten dermate wei nig concentratie op dat de thuis ploeg zowaar nog terug kon ko men in de wedstrijd. Balverlies en het missen van opgelegde sco ringskansen boden Kirkland, maar vooral de lange Pipkin de mogelijkheid om aansluiting te bewerstelligen: 69-73. Na Boots' time-out zette Bruinsma een drive naar de basket in en LJ (Sander) Pipkin stapte in. Dat was precies wat de Leidse for ward beoogde. Twee punten plus een bonus vrije worp én de defi nitieve uitsluiting van de Ameri kaan. En toen Bruinsma vervol gens twee ballen uit Haarlemse handen trok was het zondagse partijtje meteen gespeeld. En kan de ploeg zich gaan opmaken voor de echte krachtmeting mor gen met de Russen. Een bedui dend lastiger karwei dan Haar lem LEIDEN De wetenschap dat twee sterke én lange basketballers Spaarbank Trotters na de winter stop gaan versterken, stimuleer de de huidige selectie van de eer- stedivisionist tot het verzorgen van een positieve surprise. AMVJ dat derde stond, werd gis teravond met 72-68 verslagen. De dames van Parker Leiden verloren andermaal. Stars won met 62-51. Rayon eersteklasser Lisse verloor bg mede-koploper ONS (79-69). Trotters-AMVJ/Amsterdam 72-68. Trotters boekte gister avond de tweede zege van dit sei zoen. Die overwinning werd be haald door gecontroleerd spel. In de eerste helft waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd. Opval lend bij de 'kleine Leidenaartjes' was dat zij door agressief spel meer dan anders de nodige re bounds pakten. AMVJ was even wel enigszins gehandicapt door Dames Leiden: twee minuten eredivisiewaardig de afwezigheid van de lange schutter Roel Tuinstra, die zelf De Germaan coacht. Na 31—32 pauzestand bleef de strijd tot vijf minuten voor het einde gelijkopgaand. Toen be haalden de Trotters drie inter cepties waarop drie keer werd gescoord. De Amsterdammers hadden daar geen antwoord op 68-63 De hoofdstedelingen. on der wie oud—nationaal horden- kampioen Frank Nusse, kon in de slotfase de laatste obstakel (vijf punten achter) niet meer goed maken. De ploeg van Mi- chiel van der Meer controleerde het duel in die periode Van der Meer zal ongetwijfeld reik halzend uitkijken naar de tweede helft van de competitie, want met de inbreng van de Ameri kaan Russel Chapman en de RZpeler Klazinga kan de ploeg nog een sterke eindsprint in gaan zetten. Gisteravond werd de sco re verzorgd door Moerer 10. Van Weeren 12. Reid 13. Bouwman 14 en Lamping 23 punten. twee minuten op ere-divisieni- vcau Coach De Vries conclu deerde na afloop ..Dat bewijst dat we vaak onnodig verliezen". En dat laatste gebeurde ook in Haarlem weer Na de 31-19 rust stand vochten de pupillen van coach Rob de Vries zich eerst nog naar 31-31 Maar ..Daar schrokken ze zo van, waardoor ze zes minuten bijna niet meer scoorden", aldus De Vries. De 'sterren' profiteerden van die scoringsloze Leidse periode 44-36. Margke Klos werd top- Om hem te sparen hield Boot de Amerikaan Downey lange tijd op de bank. Toch werd hij nog topscorer tegen Haarlem. scoorster met 26 punten Haar te genstandster. de jumore Kroon, stelde daar overigens ook 26 punten tegenover Woensdag en zaterdag mag Leiden proberen langer dan twee minuten zich ere-divisiewaardig te tonen te gen Raak. Een moeilgke zaak, want Raak bivakkeert aan de top. terwijl Leiden met twee punten de voorlaatste positie in neemt ON'Sisse 79-69. Tegen de Oud Noordkop Spelers verloor Lisse voorlopig de vooruitzichten op de titel in de rayon klasse Me de-koploper ONS speelde de bollenstreekbewoners weliswaar niet van het veld. maar liep in de eerste helft gestadig uit naar een vuurbron»; bij rust T"t zes punten krabbelde Lisse te rug De achterstand werd n wel niet meer goed gemaakt Hans Boekesteyn was uitblinker en topscorer. plaats Hongkong over om in Pa kistan te bewgzen dat hg tophoc- key nog steeds aankan. Van Heumen: "Wouter demon streerde een verrassend goede vorm. Daarom acht ik het volle dig verantwoord hem te selecte ren voor Bombay. Hij komt op 12 december naar Nederland om tot het vertrek naar India met ons mee te trainen". De Brabantse coach, die al ruim zes jaar de herenhockeyers on der zijn hoede heeft, is van me ning dat de strgd in Bombay zwaar zal worden. "Het wordt ontzettend moeilgk voor ons. De omstandigheden, die daar heer sen, kunnen we in Nederland he laas niet nabootsen. De meeste mensen in Pakistan dachten dat het in Bombay wel uit zou draai en op een finale tussen India en Pakistan. We hebben die twee teams in Lahore ook aan het werk kunnen zien Het was een geweldig duel. Als wg voor de poule tegen India spelen zullen er zeker 70 000 mensen op de tri bunes zitten Ik moet zeggen dat ik al heel big zal zijn als we de laatste vier halen". Handbcilsters handhaven zich na zege in de B-poule RANDERS - Tsjechoslowakije heeft gisteren de strgd om het b- wereldkampioensehap handbal voor dames op zijn naam ge schreven. In de finale van de B- groep (waarin Nederland zich handhaafde) versloeg de Tsje- choslowaakse ploeg Roemenié met 21-20. Bij rust was de stand nog 10-9 in het voordeel van de Roemeense dames Roemenië startte de strijd om de eerste plaats in Randers over donderend. Na tien minuten stond de ploeg met 7-0 voor. Daarna ging hot scoren de Roe meense handbalsters moeilijker af. waardoor Tsjechoslowakge op gelijke hoogte (7-7) kon ko men. Na die gelgke stand in de 25ste minuut scoorden beide ploegen om beurten. Dertig se conden voor het eind forceerde Elena Boledovicova de beslis sing in het voordeel van Tsjecho- ■lowak))e 21-20. Dc strijd om de derde plaats was zaterdag al gespeeld. Noorwegen klasseerde zich in de b-titelstrgd als derde voor Bulgarge met mi nimaal verschil (22-21) te ver slaan. De vgfde plaats, belang- njk in verband met kwalificatie voor het A-wereldkampioen- schap, werd gisteren betwist tus sen West-Duitsland en Polen. De Westduitse ploeg mag volgend jaar, met Tsjechoslowakije, Roe menië. Noorwegen en Bulgarge naar de belangrgkste wereldtitel- strgd voor damesteams afreizen. Het team wees concurrent Polen duidelijk terug: -26-21. Door een zege van 25-15 op Frank rijk finishten de Orarge dames als negende, hetgeen betekent -dat de ploeg zich handhaafde heeft in de b-groep. In de eerste helft was Nederland wel sterker, maar slaagden de Francaises er nog enigszins de strijd bij te benen (9 6) In de tweede helft werden de Fran se dames echter weggespeeld. Bondscoach Ilene Venema was te vreden met het resultaat. Na de nederlaag tegen Zweden heeft de ploeg zich knap hersteld en voor al tachtisch zeer sterk gespeeld. Ik had gehoopt op handhaving in de b poule en daarin zijn de meisje geslaagd. Het was het hoogst haalbare, aldus de trainer Frankrijk. Oostenrgk en Sparge degraderen naar de kwalificatie- groep Geen straf voor Pipkin HAARLEM De Haarlemse Amen- kaan LJ Pipkin, die recentclgk in het duel met Tristars uit het veld werd gestuurd, krggt geen straf Pipkin werd door arbiter Lindenbcrg weggezonden omdat hg een slaande beweging maakte naar tegenstander Toon van Helfteren Omdat scheidsrechter Lindenbcrg. die tof tweemaal toe werd gevraagd dc zaak nader te motiveren, geen gehoor gaf werd het geval als afgedaan be schouwd.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13